Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie gyvūnų gydymą, priežiūrą.

Aurelijus Laurinavičius 2004 m. baigė Lietuvos Veterinarijos Akademiją.
2004 -2007m. Veterinarijos vaistinės vedėjas.
2004 iki dabar Smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojas.Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ imonės savininkas.
2005-2006 m.Lietuvos pieno ūkių asociacija. Konsultantas.
2006-2008 m. Žemaitijos stručių genetikos ir selekcijos centro veterinarijos gydytojas.
2008-2009 m. AB "Žemaitijos pienas" galvijų nagų ekspertas-technikas.
2011 iki dabar. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius.
Veterinarijos gydytojas nuolat kelia kvalifikaciją užsienyje ir Lietuvoje.Yra Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos narys.Daugelio veterinarijos organizacijų narys užsienyje.
Įmonės informacija. Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ
Į.k.. 300654476
Vet.paslaugų kabinetas.Dariaus ir Girėno 9-3 Telšiai
www.veterinaras.weebly.com
 

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Loreta
2020-01-31
Sveiki. Noriu paklausti. Ar iškastravus šuniuką gali sumažėti jo staugimas ir lojimas namuose.

Sveiki,

Kastracija gali neturėti jokios įtakos.

Nuo: Karina
2020-01-27
Sveiki, auginu metu laiko kate. Pastaruoju metu, ji pradejo labai intensyviai laizyti savo kaili, taip pat kasytis, kojos bei nugaros srityje nuo pastovaus laizymo nupliko plaukai, bei paraudonavo oda. Skaiciau internete , kad tai gali buti poodines erkutes, o galbut ir alergija.Nes pries pora savaiciu mes pakeiteme jos maista, poto pastebejome , kas darosi su jos oda.Taciau jau praejo dvi savaites, nustojome maitinti pries tai buvusiu maistu, grizome prie seno, na , bet rezultatu jokiu.Aciu Jums uz atsakyma :)

Sveiki,

Dermatitą sukeliančių priežasčių gali būti daug.T.y. ir erkutės,blusos,maistas,gretutinės ligos.Sunku nustatyti ligos priežastį neturint tyrimų ir fiziškai nematant.Yra skiriami šiai ligai gydyti receptiniai medikamentai, tad namuose pagydyt nelabai išeis.Jeigu po mitybos pakeitimų simptomai neišnyksta. Patarčiau pasirodyti veterinarijos gydytojui.

Nuo: Dali
2020-01-25
Sveiki,musu katytei 14metu.Neveisline.Uzciuopem ant krutines augiuka,ji augliuka prasilaizo karsta is iki kraujuko.Kaip mes galetumem jai pagelbeti?ir prasidejo kazkokie priepoliai,Suka kakla,kojas.

Sveiki,

Reiktų kuo skubiau pasirodyti veterinarui.Tai gali būti piktybinis navikas ir sprendimą dėl gydymo turėtu priimti apžiūrėjęs veterinaras.Kadangi jūsų augintinė jau senyvo amžiaus, daugelis procedūrų gali komplikuoti jos sveikatos būklę.

Nuo: Daiva
2020-01-17
Sveiki, turim 12 metu šunį, nekastruotą, panašiai apie mėnesį laiko naktimis dažnai kalena dantukais gana stipriai ir čepsi , kaip kad džiūtų burna. Vaistai nuo kirminų suduoti, nesenai nuvalėm dantų akmenis, kas galėtų būti?

Sveiki,

Reiktų atlikti tyrimus.Kraujo tyrimą,rentgeną.Gali būti neurologiniai sutrikimai, gali būti ir kt.sutrikimai.

Nuo: Viltė
2019-12-19
Sveiki, mano šinšilai kažkas negerai, ji nebevaikšto, nebegeria, nebevalgo. Tik vienoj vietoje guli ir labaj sunkiai kvepuoja.

Sveiki,

Patarčiau keliauti pas veterinarijos gydytoją.Namų sąlygomis pagydyti neišeis.Šie gyvūnai ypatingai jautrūs gydymo procedūroms,tad reikia patyrusio veterinaro.

Nuo: Aivaras
2019-12-12
Sveiki. Įsigijome Vakarų Škotijos baltąjį terjierą. Dabar jam beveik trys mėnesiai. Buvo skiepytas du kartus. 2019.11.18 ir 2019.12.08 multikan-4 preparatu. Klausimas kada turetume apsilankyti pas veterinarą sekantiems skiepams? Ir ar jau galime sušerti vaistuką nuo kirminų?

Sveiki,

Šita vakcina ,kiek žinau nėra registruota Lietuvoje.Tad apie jos vakcinavimo schemas negaliu komentuoti.

Nuo: Reda
2019-12-09
Sveiki.turiu škotu nulepuse katyte puses metu.nesenei pradejo daug čiaudeti.lyg koseti,krenksti.kai prausiasi pati tada žiaugcioja lyg karkalu kvepavime butu.buvo leidziami antibiotikai bet veterinare taip ir nesuprato kas jei galetu buti.todel klausiu jusu.šeip žaisminga ir gerai valgo.tik su kvepavimu sunkoka.

Sveiki,

Reikia pasidaryti tyrimus(kraujo,išskyrų)Galimai yra bakterinė komplikacija po virusinės infekcijos.

Nuo: Roberta
2019-11-04
Laba diena. Namuose turime 2 katinus. Vienas virš metų amžiaus o kitas naujas šeimos narys pas mus dar tik porą savaičių apie 3 mėnesių kačiukas. Didysis katinas apsirgo, labai dažnai šiaudi. Nuvežėm pas veterinarą, pasirodo katinas turėjo 40 temperatūros. Kelias dienas leido vaistus, nepraejo. Dabar geriam namie vaistus. Po kelių dienų pradėjo čiaudėti ir mažasis katinas. Abu valgo, geria, tuštinasi normaliai, žaidžia tik abu labai daug čiaudi. Kas tai galėtų būti? Pas mus miestelyje nėra atliekami jokie tyrimai.

Sveiki,

Greičiausiai virusinės kilmės susirgimas, kuris persidavė kitam katinui.Kadangi antibakteriniai preparatai virusinių susirgimų negydo, tad virusas rado ir kitą "šeiminiką".Rekomenduojama gydyti nuo galimų komplikacijų antibiotikais,stiprinti imunitetą specialiais veterinariniais papildais, o pasveikus vakcinuoti kačių polivalentine vakcina.Kuri apsaugo nuo dažniausiai pasireiškiančių virusinių ligų kačių tarpe.

Nuo: Marius
2019-10-22
Laba diena, įsigijau du degučius vienas 2 kita 3 mėn , na jie kartais pasipeša, dažniausiai dėl maisto , o dabar pastebėjau , kad mažesnejai ant nugaros šašai tokie įauge į kailį , atrodo kaip pleiskanų kalnelis susivėles , kaip manote ,kas tai galėtų būti, ar odos liga ar kautynių pasekmė

Sveiki,

Reiktų pastebėti. Gali būti,kad tai kautynių pasėkmė.Jeigu plotas didėja, ar oda parausta ,reiktų kreiptis į veterinarą.

Nuo: Roberta
2019-08-24
Sveiki noreciau paklausti ar siuo metu lietuvoje didele tikimybe uzsikresti pasiutlige nuo kaciu arba sunu? Aciu

Sveiki,

Jau keli metai ,kai Lietuvoje nefiksuojama pasiutligė.Bet tikimybė visada yra užsikrėsti.Nes vakcinacija nuo pasiutligės augintinių tarpe nėra 100 %.

Nuo: Ala
2019-08-14
Laba diena turiu juokserio terjera jam 11 metu, gyditojas sako kad artrose, uzpokaline koja, mums prirase Onsior 1,/8kiek vuena diena ir visa givenima, ar galma nauduiti Heel Traumel i kokia doze jam galma jis 6 kg

Sveiki.

Galite naudoti ,homeopatinę terapiją prie paskirto gydymo.T.y.Heel traumel veterinarijoje jis yra injekcinis.Šuniukui po 1 ml. 2-5 d.Paskui daryti pertrauką 1 -2 savaites.

Nuo: Nijolė
2019-07-19
laba diena,
Šuniukui 10 metų, diagnozuoja kepenų cirozė , pagal kraujo tyrimą ir pagal tai , kad pilvo ertmėje kaupiasi skysčiai.Pirmus simptonus pamatėme prieš gerą mėnesį.Gydėme slapimą varančiais vaistais, dar antibiotikus skyrė, prednizoloną, nuo anemijos, , PO 2 sav. šuo buvo kaip ir sveikas, tyrimai irgi geri,vaistus liepė nutraukti. Praėjus savaitei be vaistų , vėl liga atsinaujino, dabar gydome, bet visai negerėja, šuo išpųstu pilvu, sunkiai kvėpuoja, labai pasyvus. Patarkite kaip galime padėti, manau gal visai jam ne cirozė.

Sveiki,

Reikalingi nuodugnesni tyrimai rentegenas, echoskopoja ,kad būtų patvirtinta kepenų cirozė.Patarčiau kreiptis į veterinarijos gydyklą,diagnozei patvirtinti.Nes prie šios patologijos dar gali būtų ir kitų organų nepakankamumas.

Nuo: Nijole
2019-05-26
Laba diena,suaugusiam šuniui pradejo atsirasti priepuoliai griuna ant šono vartosi bando keltis kelis žingsnius paeina svyruodamas ir vel nugriuna paguli keleta minučiu ir vel begioja .biški šuo pakosti , priepuoliai jau kartojasi kokias keturias dienas ,labai prašau patarkit kas gali buti

Sveiki.

Pagal simptomatiką gali būti epilepsijos priepuolis, neurologiniai pakitimai.Patarčiau nugabenti pas veterinarą apžiūrai.Nes jeigu tai epilesija ar kiti neurologiniai susirgimai namų sąlygomis padėti jam negalėsite.Tam reikalingi tyrimai bei specifinis gydymas.

Nuo: Greta
2019-04-25
Laba diena. Turime anglų buldogą su suplota uodega, kas sukelia šiokių tokių nepatogumų. Ji pakankamai nepasikelia šuniukui tuštinantis, todėl visada šiek tiek lieka po uodega išmatų ir tenka kas kartą valyti. Šiek tiek su baime laukiame karštų orų, nes manau yra tikimybė, jog jam tam pauodegy gali šusti? Ar yra kažkių būdų kaip pataisyti esamą situaciją?

Sveiki.

Reikia dažnai valyti su dezinfekciniais skysčiais.Jų yra pirkti zooparduotuvėse arba pas vet.gydytojus.Jeigu tai nepadeda, galimas chirurginis įsikišimas.

Nuo: Rima
2019-03-29
Sveiki, gal galima pas jus įsigyti ,,Phiten'' titano juostų?

Sveiki,

Dėkui ,kad kreipiatės.Taip galima.Parašykite el. p. phitenlietuva@gmail.com arba paskambinkite tel.860101479 dėl smulkesnės informacijos apie įsigyjimą.

Nuo: Justas
2019-03-26
Parėjęs iš mokyklos pastebėjau, kad mano katė neatmerkia vienos akies ir kai ją bandau paglostyti ar paimti ant rankų ji kniaukia, brėžia. Atrodo, kad ta akelė ašaroja.

Sveiki,

Gali būti traumą.Esant galimybei patarčiau pasirodyti veterinarui.Jeigu galimybės neturite reiktų kelis kartus dienoje pravalyti su ramunėlių nuovirų.

Nuo: Gabrielė
2019-03-16
Sveiki, mano kalė pagimdė 8 šuniukus, bet išgyveno tik 5. Po gimdymo kalei prasidėjo negalavimai, sukilo temperatūra, dingo apetitas, išsiskiria raudonos isskyros, maurai. Jau savaite vežame pas veterinarus kiekviena diena yra leidžiamos lašalinės , buvo padarytas kraujo tyrimas, ekoskopas ir pasakė, kad jei uždegimas. Po šendienos vizito pas veterinarą leidžiami vaistai nebepadėjo. Paskaičiau internete ir visi ligos požymiai atitiko endometrita. Gal galite patarti ka daryti?

Sveiki,

Diagnozę nustato veterinaras,ne internetas.Atsiliepimai internete gali suklaidinti.Jeigu yra endometritas jis yra išgydomas.

Nuo: Laura
2019-03-03
Sveiki.
Mano jūrų kiaulytė vieną kartą nusidrąskė akį ir nuo to laiko vis jtą pačią akį drąsko. Ką daryti, kad jisai nustotų drąskyti?

Sveiki,

Reikia visų pirma parodyti veterinarui.Galimas dalykas yra kažkos akies pakitimas ir reikalingas gydymas.

Nuo: Simona
2019-01-23
Sveiki,jūrų kiaulytei yra auglys,veterinarijos klinikoje pasakė kad tai greičiausiai piktybinis. Dabar leidžia vaistus nuo skausmo. O gal vis dėlto reiktų operuoti?

Sveiki,

Jei diagnozuotas piktybinis auglys(navikas) patartina šalinti chirurginiu būdu.Vaistų nuo skaumsmo naudojimas neišpręs problemos,tik laikinai sumažins skausmą.Veterinaras turėtu nuspręsti.Ar tikslinga bus operacija?Kadangi jūrų kiaulytės yra ypatingai jautrios chirurginėms intervencijoms ,auglio šalinimas gali jai labai pakenkti.

Nuo: Brigita
2019-01-16
Laba diena,
Norėjau paklausti, ar degučiai turi blusų. Dėl ko jie kartais letelėle pasikaso?
Ir ar reikia profilaktišai purkšti nuo parazitų?
Ačiū.

Sveiki.

Gali turėti.Bet dažniausiai jie kasosi,kad jų toks būdas.Galite nupirkti specialaus smėliuko,jie ten išsivalo savo kailiuką.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.