Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Specialistė atsakys į Jūsų klausimus apie kineziterapiją

2003 07 01   Lietuvos sergančiųjų nervų – raumenų ligomis asociacijos Plungės filialas.

2011 04 07   UAB “A. Stasiulio reabilitacijos klinika”. Kineziterapeutė
 

Kursai/Seminarai :

Geriatrinių ligonių reabilitacijos ypatumai;
Kineziterapija galvos smegenų insulto atveju;
Įvairių reabilitacijos metodų taikymo patirtis;
Pėdos problemos ir sprendimo būdai;
Pilates mankšta, naudojant Pilates ritinius ir minkštus kamuoliukus;
Juosmeninės stuburo dalies ir dubens ištyrimas bei mobilizacinės technikos;
Pratimų parinkimo ir skyrimo strategija;
Pagrindiniai taikomosios kineziologijos principai: Tarpligamentinių ryšių technikos gydant sąnarių ir raiščių funkcijos sutrikimus;
Taikomoji kineziologija: naujas požiūris raumenų testavime.
 

Reabilitacijos centras"Ostemeda"
Baltijos pr.103,
Klaipeda, Lietuva
Tel. 8 615 55018, 8 46 246611
info@ostemeda.lt
www.ostemeda.lt
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Orinta
2018-10-31
Sveiki,
Kūdikiui 4mėn. Paemus jį ant rankų už pažastų,galva nebesilaiko tiesiai,o nusvyra į priekį,keliant taip pat galva svyra į priekį. Ar taip ir turi būti,ankščiau to nepastebejau,galva lyg ir būdavo pakankamai tiesi. Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, Orinta. Rekomenduojame Jums kreiptis į mūsų klinikoje dirbančią gydytoją neonatologę-osteopatetę Dainą Keršytę.

Nuo: Monika
2018-10-29
Laba diena,
Labai skauda kairės kojos kelia. Padarė MTR:M.gastrocnemius medialines galvos proksimalineje dalyje susiformavusi polikamerine gangliono cista.
Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus, siekiantis apatini sanarini paviršiu plyšimas. Girneles P3-P4
zonose I-II laipsnio chondromaliacija. Nežymus sinovijitas. Koks būtų gydymas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, Monika.

Tyrimus interpretuoti gali tik juos paskyrės gydytojas, todėl patariu kreiptis į Jūsų gydytoją. Kuris atsižvelgiant į tyrimų rezultatus paskirs Jums tinkamą gydymą.

Nuo: Viktoras
2018-09-28
Labadiena. Turiu aprašą po rentgeno:
K. kelio sąnario dviejų krypčių rentgenogramose sąnarinis tarpas tolygus, normalaus pločio, matoma blauzdikaulio pradinė subchondrinė sklerozė. Kraštiniai osteofitai neišreikšti. Aštresnė tarpkrumplinė pakyla. Išvados: Pradiniai distrofinio-degeneracinio pobūdžio pakitimai. (Gal galėtumėt paprasčiau pakomentuoti rezultatus ir ką patartumėt daryti?). Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Pagal Jūsų pateiktą aprašą galima įžvelgti sąnario beprasidedanti devėjimasi. Tam, kad nustatyti to priežastį rekomenduotume apsilankyti pas gydytoją osteopatą.

Geros dienos.

Nuo: Saida
2018-09-15
Laba diena, turiu stuburo išvaržų, anksčiau labai skaudėjo kojas ypač nuo kelių iki pėdų, tirpdavo. Dabar jau keli mėnesiai labai skauda pakinklius, jei atsitupiu negaliu atsistoti jei negaunu įsikibti, ir atsistojusi negaliu iškarto ištiesti kojų. Gydytoja išrašė lašinių eufilino ir nuo skausmo, bet nė trupučio nepagerėjo(jau praėjo daugiau kaip mėnuo).Vaistų nuo skausmo geriu visokių-negerėja.Ar gali būti nuo stuburo? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tam, kad išsiaiškinti priežastį galėtumėte kreiptis į gydytoją-osteopatą apžiūrai, diagnostikai bei tolimesnio gydymo kurso paskyrimui (masažai, gydomoji mankšta, fizioterapijos procedūros)

Nuo: Greta
2018-08-16
Laba diena atliktas kaklo stuburo rentgenAs gal galite pakomentuoti?:) nORIU suprantamai paaiskintos padeties :) ar tai labai rimta?:)Palyginta fiziologine lordoze. Dorzaliniai osteofitai. Degeneraciniai pakitimai kaklineje stuburo dalyje , vyrauja spondyloartrozes pozymiai. Ro-je palenkus galva i prieki VC3-C4, C4-C5, C5-C6 segmentu funkcinio nestabilumo pozymiai. Atlosus galva atgal be matomu pakitimu. Aciu uz jus komentara is anskto:)
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Vien toks tyrimo aprašas be konteksto negali būti vertinamas, kaip rimtas ar nerimtas. Labai svarbu, kaip žmogus jaučiasi, kokio jis amžiaus, ar yra skausmai, veiklos apribojimai. Paprastai rengenograma yra tik apžvalginis tyrimas, nerodantis tarpslankstelinių diskų būklės, šaknelių užspaudimo ir kitų vertinamų dalykų. Tyrimą turėtų komentuoti jį paskyręs gydytojas, nes tik jis žino kokiu tikslu jis buvo skirtas ir kas buvo norėta išiaiškinti.

Nuo: Edita
2018-07-20
Laba diena.
Gavau MRT tyrimo rezultatus.
Desniojo klubo sanario priekineje dalyje paralabrine cista,galimas labrum acetabulare plysimas.Ar reikia nerimauti?Ar yra budas isvengti plysimo?.Dekoju uz atsakyma...Geros dienos.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, dėl šių problemų pirmiausia būtų tikslinga gydytojo ortopedo konsultacija.

Nuo: Agne Valeviciute
2018-06-20
Laba diena! Man uodegikaulis luzes. Ar galima su dviraciu vaziuoti kai uodegikaulis luzes. As vaiksciot vaikstau.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Jums reikėtų kreiptis pas gydytoją traumatologą dėl išsamesnės apžiūros bei rekomendacijų.

Nuo: Vida Andziulienė
2018-04-19
Laba diena. Naktį pradėjo labai skaudėti blauzdą nuvykus pas gydytojus rado 6mm pakinkyje Beikerio cistą.Man operuotas meniskas.Gal kokius pratimus daryti , o gal reikalinga ją operuoti?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Tam, kad įvertinti Jūsų būklę bei paskirti tinkamą gydymą, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Pas mus galite kreiptis su siuntimu gydytojo-reabilitologo konsultacijai, kuris ir paskirs Jums reikiamą gydymą. Taip pat turite galimybę kreiptis pirminei gydytojo-osteopato konsultacijai/diagnostikai/korekcijai. Konsultacijos kaina 50-60 eur.

Nuo: Tomas
2018-02-07
Laba diena,praeitu metu rugseji vykau i komandiruote i Europa 36 valandas nepatogiam autobusiuki kur uodegikaulis remes i nepatogu sedynes rema.Nuo to laiko skauda uodegikauli,nesvarbu ar vaikstau ar sedziu.Is pradziu skausmas buvo labai intensyvus.Nezinau kur kreiptis ir kas cia galejo atsitikti?Tomas,man 29.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, tam kad išsiaiškinti Jūsų skausmo priežastį rekomenduotume Jums kreiptis pas gydytoją-osteopatą pirminei apžiūrai, diagnostikai bei korekcijai

Nuo: skaiste
2017-12-28
laba diena,

man tirpsta kojos(nuo klubo iki ciurnos),taip pat nutirpes desines puses sonas. Skausmas stirprus ir kartojasi daznai. Koks masazas reikalingas?
Aciu
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Visų pirma reikėtų išsiaiškinti Jūsų negalavimo priežastį, tam turėtumėte kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kuris nukreiptų Jus pas specialistą ( gydytoją neurologą ar reabilitologą) ir tik išsiaiškinus priežastį, paskirtų tinkamą ir reikalinga gydymą.

Nuo: Vita
2017-10-17
Laba diena. Skauda kairi kelena,vaikstant girfimas bildesys. Buvo atliktas magnetinis rezonansas isvados : nezymus skyscio perteklius suprapateleriai, suprapateliarinis ankstumas,sekli patelofemoraline vaga. Sakykit koks gydymas butu taikytas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Rekomenduojame kreiptis į gydytoją traumatologą.

Nuo: Vita
2017-10-16
Sveiki. Norejau paklausti,buvo atlikta kairio kelio magnetinis rezonansas,isvadoje rasoma : nezymus skyscio perteklius suprapateleriai. Suprapateliarinis ankstumas. Sekli patelofemoraline vaga. Sakykit,ka tai reiskia? Ar tai rimta? Ir kaip gydoma? Kelenas labai skauda,sutines,vaikstant girdimas bildesys
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Jums reikalinga gydytojo -traumatologo konsultacija, juos įvertinęs gydytojas nukreips Jus pirminiam gydymui.

Geros dienos.

Nuo: Vilas
2017-09-15
Laba diena,siandien gavau magnetinio rezonanso rezultata:Nezymiai edemiska infrapateliarine sinovine kloste.Skausmas abiejose keliuose.Gal galetumete pasakyti ka tai reiskia ? Skausmas tesiasi ilgiau nei 4 menesius.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, tyrimas rodo kad turite lėtini uždegimą. Priežastys gali būti įvairios: tai ir patirta trauma, stuburo ar vidaus organų pokyčiai.

Geros dienos.

Nuo: Greta
2017-09-02
Labadiena, man prieš mėnesį buvo lūžęs kairės pėdos kubakaulis, prieš 5 dienas nuėmė gipsą, sakė kad viskas sugijo, išrašė magnetą, masažą, kineziterapiją, tačiau procedūros prasidės tik už savaitės.Ką aš pati galėčiau iki to laiko daryti, kad lengviau ir nešlubuojant vaikščioti ir praeitų kojos patinimas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, nuimant gipsą gydytojas-traumatologas Jums turėjo paaiškinti kaip turėtumėtė elgtis bei palengvinti esamą situaciją, turėtumėte neskubėdama pratinti koją prie krūvio, vaikščioti ramentų pagalba. taip pat rekomendujame kreiptis į FMR gydytoją dėl tolimesnio reabilitacinio gydymo.

Geros dienos.

Nuo: Nerijus
2017-06-20
Sveki,padarytas desinio kelio mrt.Atsakymas: edemiska infrapateliarine sinovine kloste.sanaryje padideja siek tiek skyscio.Konsultaves traumatologas sako kad reik operuot.sakykit,nejau neymanoma be operacijos?jauciu abejuose keliuose gelima bet nepastovei.skausma is 10 kokiais 5 vertinciau.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

laba diena,

Taip, viena iš galimybių - operacija. Tačiau iš jūsų aprašymo galima daryti išvadas, jog jūsų keliuose yra per didelė apkrova. Reikalinga nustatyti, kodėl ši apkrova atsirado, dėl kokių priežasčių. Išoperavus vieną koją, neatmestina galimybė, jog problemos atsiras kitoje kojoje, nes priežastis nebus pašalinta, bus pašalintos tik pasekmės. Todėl itin svarbu nukrauti perkrovą, normalizuoti sąnarių būklę, pašalinti priežastis. Rekomenduojame konsultuotis su patyrusiu gyd.osteopatu, atlikti raumenų būklės analizę.

pagarbiai, Ostemeda, tel.861555018

Nuo: Erika
2017-06-15
Sveiki. Jau ilgą laiką kamuoja kelio skausmas, atsiradęs iš niekur. Nebuvo sutrenktas, sportu neužsiemu. Lankiausi pas reumatologą ir traumatologą. Apžiūrėjo, atliko rentgeną ir echoskopą tačiau nieko neparodė. Sakė viskas tvarkoje ir neaišku dėl ko visada skauda. Išrašė spiritinius kompresus ir nimesilį gerti bet nepadėjo. Nežinau ko imtis. Man 17 metų.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

laba diena,

Jūsų atveju rekomenduojame apsilankyti pas patyrusį gydytoją osteopatą.

pagarbiai, Ostemeda, tel.:861555018

Nuo: Erika
2017-05-29
Sveiki, jau labai ilgą laiką (gal dvi savaites ar daugiau) nepraeina dešinės kojos kelio skausmas, net nežinau nuo ko skausmas atsirado. Niekur susitrenkusi nebuvau,sportu neužsiimu, fizinio krūviu kitu taip pat ne. Truputį pavėluotai ,bet dabar bandau gydytis fastum geliu ir geriu ketanov tabletes nuo skausmo. Kelis neištinęs, skausmas eina iš vidaus. Gelis ir vaistai dar kol kas nepadėjo. Ką man vartoti kaip gydyti?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tam kad nustatyti diagnozę, bei paskirti tinkamą gydymą, reikalinga nustatyti priežastį/is, dėl kurių atsiranda jus varginantys negalavimai.

Reikalinga kreiptis į gyd.traumatologą, ar gyd.osteopatą.

Pagarbiai, Ostemeda

Nuo: Vilma
2017-04-10
Laba diena.Prašau pakomentuoti kelio MRT išvadą.Man 45m.
Medialinio menisko užpakalinio rago degeneraciniai pokyčiai 2 laipsnio.
Blauzdikaulio UKR insertio vietoje lokali edema ir šlaunikaulio medialinio gumburo edema.
Pakinklio cista.
Koks būtų rekomduojamas gydymas ar bus reikalinga operacija?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena.
Dėl tyrimo aptarimo turėtumėte kreiptis į Jus siuntusį gydytoją, dėl operacijos tikslingumo taip pat sprendžia gydantis gydytojas.Jūsų atvėju tikslinga būtų pasikonsultuoti su gydytoju-traumatologu.
Pagarbiai
Ostemeda
Nuo: Jurgita
2016-09-30
Sveiki,mane kankina d. mentes skausmas 4 diena pereinantis is kaklo i desine mente (ypac pasukus kakla i desine puse) kas tai galetu buti? Pagarbiai Jurgita
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Skausmą iššaukti gali daugelis veiksnių, tokie kaip įtampa, stresas, peršalimas ir kiti veiksniai, kurių priežastis reikėtų nustatyti. Rekomenduotina kreiptis dėl diagnozės nustatymo ir gydymo paskyrimo pas mūsų gydytoją- osteopatą.

Geros dienos

Nuo: Audronė
2016-06-07
Sveiki,
Man 66 metai, ūgis 160, svoris 62
2014 metai daryto KT išvados:
Distrofiniai degeneraciniai, ryškūs spondiloartroziniai pakitimai L4-S1, L4/5 disko paramedialinė protruzija plačiu pagrindu su nežymiai kanalo ir jo šoninių kišenių stenoze, L5 anterolistezė, šoninių kišebių stenozė dėl osteofitų
Skausmų kaip ir nėra, tačiau tirpsta kojų pėdų pirštai- prieš metrus tik nykštys, o dabar dar po tris abiejų kojų pirštus. Retkarčiais darau pratimus kaklui, pėdoms, važinėju po 5-10 min dviračiu, jei važinėju ilgiau, pradeda tirpti plaštakos.
Kokius pratimus rekomenduotumėte? Ačiū
Pagarbiai
Audronė Jančiuvienė
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Nusiskundimų atsiradimo priežastys gali būti individualios. Patartume Jums apsilankyti pas gydytoją osteopatą, kuris nustatytų problemų atsiradimo priežastis bei atlikti raumenų būklės elektro tyrimą, kad įvertinti, kurie raumenys dirba, o kurie ne. Atlikus osteopatinę diagnostiką ir raumenų būklės elektro tyrimą, pagal gautus rezultatus galima būtų paskirti procedūras ir individualius pratimus.

Geros dienos


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.