Paieškų šiandien: 6548

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Specialistė atsakys į Jūsų klausimus apie kineziterapiją

2003 07 01   Lietuvos sergančiųjų nervų – raumenų ligomis asociacijos Plungės filialas.

2011 04 07   UAB “A. Stasiulio reabilitacijos klinika”. Kineziterapeutė
 

Kursai/Seminarai :

Geriatrinių ligonių reabilitacijos ypatumai;
Kineziterapija galvos smegenų insulto atveju;
Įvairių reabilitacijos metodų taikymo patirtis;
Pėdos problemos ir sprendimo būdai;
Pilates mankšta, naudojant Pilates ritinius ir minkštus kamuoliukus;
Juosmeninės stuburo dalies ir dubens ištyrimas bei mobilizacinės technikos;
Pratimų parinkimo ir skyrimo strategija;
Pagrindiniai taikomosios kineziologijos principai: Tarpligamentinių ryšių technikos gydant sąnarių ir raiščių funkcijos sutrikimus;
Taikomoji kineziologija: naujas požiūris raumenų testavime.
 

Reabilitacijos centras"Ostemeda"
Baltijos pr.103,
Klaipeda, Lietuva
Tel. 8 615 55018, 8 46 246611
info@ostemeda.lt
www.ostemeda.lt
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: skaiste
2017-12-28
laba diena,

man tirpsta kojos(nuo klubo iki ciurnos),taip pat nutirpes desines puses sonas. Skausmas stirprus ir kartojasi daznai. Koks masazas reikalingas?
Aciu
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Visų pirma reikėtų išsiaiškinti Jūsų negalavimo priežastį, tam turėtumėte kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kuris nukreiptų Jus pas specialistą ( gydytoją neurologą ar reabilitologą) ir tik išsiaiškinus priežastį, paskirtų tinkamą ir reikalinga gydymą.

Nuo: Vita
2017-10-17
Laba diena. Skauda kairi kelena,vaikstant girfimas bildesys. Buvo atliktas magnetinis rezonansas isvados : nezymus skyscio perteklius suprapateleriai, suprapateliarinis ankstumas,sekli patelofemoraline vaga. Sakykit koks gydymas butu taikytas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Rekomenduojame kreiptis į gydytoją traumatologą.

Nuo: Vita
2017-10-16
Sveiki. Norejau paklausti,buvo atlikta kairio kelio magnetinis rezonansas,isvadoje rasoma : nezymus skyscio perteklius suprapateleriai. Suprapateliarinis ankstumas. Sekli patelofemoraline vaga. Sakykit,ka tai reiskia? Ar tai rimta? Ir kaip gydoma? Kelenas labai skauda,sutines,vaikstant girdimas bildesys
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Jums reikalinga gydytojo -traumatologo konsultacija, juos įvertinęs gydytojas nukreips Jus pirminiam gydymui.

Geros dienos.

Nuo: Vilas
2017-09-15
Laba diena,siandien gavau magnetinio rezonanso rezultata:Nezymiai edemiska infrapateliarine sinovine kloste.Skausmas abiejose keliuose.Gal galetumete pasakyti ka tai reiskia ? Skausmas tesiasi ilgiau nei 4 menesius.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, tyrimas rodo kad turite lėtini uždegimą. Priežastys gali būti įvairios: tai ir patirta trauma, stuburo ar vidaus organų pokyčiai.

Geros dienos.

Nuo: Greta
2017-09-02
Labadiena, man prieš mėnesį buvo lūžęs kairės pėdos kubakaulis, prieš 5 dienas nuėmė gipsą, sakė kad viskas sugijo, išrašė magnetą, masažą, kineziterapiją, tačiau procedūros prasidės tik už savaitės.Ką aš pati galėčiau iki to laiko daryti, kad lengviau ir nešlubuojant vaikščioti ir praeitų kojos patinimas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, nuimant gipsą gydytojas-traumatologas Jums turėjo paaiškinti kaip turėtumėtė elgtis bei palengvinti esamą situaciją, turėtumėte neskubėdama pratinti koją prie krūvio, vaikščioti ramentų pagalba. taip pat rekomendujame kreiptis į FMR gydytoją dėl tolimesnio reabilitacinio gydymo.

Geros dienos.

Nuo: Nerijus
2017-06-20
Sveki,padarytas desinio kelio mrt.Atsakymas: edemiska infrapateliarine sinovine kloste.sanaryje padideja siek tiek skyscio.Konsultaves traumatologas sako kad reik operuot.sakykit,nejau neymanoma be operacijos?jauciu abejuose keliuose gelima bet nepastovei.skausma is 10 kokiais 5 vertinciau.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

laba diena,

Taip, viena iš galimybių - operacija. Tačiau iš jūsų aprašymo galima daryti išvadas, jog jūsų keliuose yra per didelė apkrova. Reikalinga nustatyti, kodėl ši apkrova atsirado, dėl kokių priežasčių. Išoperavus vieną koją, neatmestina galimybė, jog problemos atsiras kitoje kojoje, nes priežastis nebus pašalinta, bus pašalintos tik pasekmės. Todėl itin svarbu nukrauti perkrovą, normalizuoti sąnarių būklę, pašalinti priežastis. Rekomenduojame konsultuotis su patyrusiu gyd.osteopatu, atlikti raumenų būklės analizę.

pagarbiai, Ostemeda, tel.861555018

Nuo: Erika
2017-06-15
Sveiki. Jau ilgą laiką kamuoja kelio skausmas, atsiradęs iš niekur. Nebuvo sutrenktas, sportu neužsiemu. Lankiausi pas reumatologą ir traumatologą. Apžiūrėjo, atliko rentgeną ir echoskopą tačiau nieko neparodė. Sakė viskas tvarkoje ir neaišku dėl ko visada skauda. Išrašė spiritinius kompresus ir nimesilį gerti bet nepadėjo. Nežinau ko imtis. Man 17 metų.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

laba diena,

Jūsų atveju rekomenduojame apsilankyti pas patyrusį gydytoją osteopatą.

pagarbiai, Ostemeda, tel.:861555018

Nuo: Erika
2017-05-29
Sveiki, jau labai ilgą laiką (gal dvi savaites ar daugiau) nepraeina dešinės kojos kelio skausmas, net nežinau nuo ko skausmas atsirado. Niekur susitrenkusi nebuvau,sportu neužsiimu, fizinio krūviu kitu taip pat ne. Truputį pavėluotai ,bet dabar bandau gydytis fastum geliu ir geriu ketanov tabletes nuo skausmo. Kelis neištinęs, skausmas eina iš vidaus. Gelis ir vaistai dar kol kas nepadėjo. Ką man vartoti kaip gydyti?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tam kad nustatyti diagnozę, bei paskirti tinkamą gydymą, reikalinga nustatyti priežastį/is, dėl kurių atsiranda jus varginantys negalavimai.

Reikalinga kreiptis į gyd.traumatologą, ar gyd.osteopatą.

Pagarbiai, Ostemeda

Nuo: Vilma
2017-04-10
Laba diena.Prašau pakomentuoti kelio MRT išvadą.Man 45m.
Medialinio menisko užpakalinio rago degeneraciniai pokyčiai 2 laipsnio.
Blauzdikaulio UKR insertio vietoje lokali edema ir šlaunikaulio medialinio gumburo edema.
Pakinklio cista.
Koks būtų rekomduojamas gydymas ar bus reikalinga operacija?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena.
Dėl tyrimo aptarimo turėtumėte kreiptis į Jus siuntusį gydytoją, dėl operacijos tikslingumo taip pat sprendžia gydantis gydytojas.Jūsų atvėju tikslinga būtų pasikonsultuoti su gydytoju-traumatologu.
Pagarbiai
Ostemeda
Nuo: Jurgita
2016-09-30
Sveiki,mane kankina d. mentes skausmas 4 diena pereinantis is kaklo i desine mente (ypac pasukus kakla i desine puse) kas tai galetu buti? Pagarbiai Jurgita
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Skausmą iššaukti gali daugelis veiksnių, tokie kaip įtampa, stresas, peršalimas ir kiti veiksniai, kurių priežastis reikėtų nustatyti. Rekomenduotina kreiptis dėl diagnozės nustatymo ir gydymo paskyrimo pas mūsų gydytoją- osteopatą.

Geros dienos

Nuo: Audronė
2016-06-07
Sveiki,
Man 66 metai, ūgis 160, svoris 62
2014 metai daryto KT išvados:
Distrofiniai degeneraciniai, ryškūs spondiloartroziniai pakitimai L4-S1, L4/5 disko paramedialinė protruzija plačiu pagrindu su nežymiai kanalo ir jo šoninių kišenių stenoze, L5 anterolistezė, šoninių kišebių stenozė dėl osteofitų
Skausmų kaip ir nėra, tačiau tirpsta kojų pėdų pirštai- prieš metrus tik nykštys, o dabar dar po tris abiejų kojų pirštus. Retkarčiais darau pratimus kaklui, pėdoms, važinėju po 5-10 min dviračiu, jei važinėju ilgiau, pradeda tirpti plaštakos.
Kokius pratimus rekomenduotumėte? Ačiū
Pagarbiai
Audronė Jančiuvienė
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Nusiskundimų atsiradimo priežastys gali būti individualios. Patartume Jums apsilankyti pas gydytoją osteopatą, kuris nustatytų problemų atsiradimo priežastis bei atlikti raumenų būklės elektro tyrimą, kad įvertinti, kurie raumenys dirba, o kurie ne. Atlikus osteopatinę diagnostiką ir raumenų būklės elektro tyrimą, pagal gautus rezultatus galima būtų paskirti procedūras ir individualius pratimus.

Geros dienos

Nuo: Eglė
2016-04-02
Sveiki,
Mačiau, kad jau buvo klausimas apie Beikerio cistą, tačiau norėčiau paklausti, kokie būtent pratimai padeda ją sumažinti. Mano Beikerio cista atsirado po kelio traumos (sutrenktas avarijos metu). Trukdo tiek sulenkti kelį, tiek jį ištiesti. Tiesa, dar nepranykęs tinimas (nors avarija buvo daugiau nei prieš savaitę) turbūt taip pat prie to prisideda. Esu nedidelėje gyvenvietėje užsienyje ir kineziterapeuto čia neradau. Gal galite patarti. Ačiū.Pagarbiai
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena,

Jūsų trauma yra nesena, todėl natūralu, kad reikalingas laikas, kad tinimas išnyktų. Šiuo metu reikalinga mažinti uždegimą (kompresai, vaistai ir pan.). Aktyvūs pratimai dar nerekomenduojami. Galima daryti pasyvią mankštą be fizinio krūvio.

Geros dienos
Nuo: Jūratė
2016-03-31
Laba diena
Mano vyrui įvyko hemoraginis insultas, ligoninėje pragulėjo 2 savaites. Jis viska supranta, kalba, paraližuota kairės pusės ranka ir koja. Jis jų visiškai nejudina. Į reabilitacija jo dar imti nenori, nes sako jis nevykdys komandų ir reikia laiko kol jis atsigaus, nes tada reabilitacija nueis veltui.. Ar tikrai reikia dar laukti ar prašyti, kad kuo greičiau priimtų į reabilitaciją, kad nebūtų per vėlu? Ir jai neleisti dar į reabilitaciją kokius pratimus ar masažus mes patys galėtume jam daryti kol bus galima važiuoti į reabilitaciją?
Pagarbiai
Jūratė
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena,

reikėtų tikslesnės informacijos apie paciento būklę. Tai turi įvertinti gydytojas reabilitologas ir spręsti reabilitacijos intensyvumą. Reabilitacija pradedama kai yra stabilizuota būklė. Jei vykdo elementarius paliepimus vadinasi yra visos indikacijos reabilitacijai. Turi būti taikomi masažas, pasyvios mankštos.

Geros dienos
Nuo: jurga
2016-01-11
Sveiki, pries 2metus desiniajame zastikaulyje rasta cista. Vieni daktarai sake operuot, kiti neoperuot. Nusprendziau neoperuot, israse movali. Buvo apmazejes skausmas. Dabar vel skauda, ypac naktim. Ar tikrai butina operuot?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena,

Reikėtų išsamesnių tyrimų, neurologo konsultacijos. Cistos retai sukelia tokį intensyvų skausmą. Po tyrimų bus aišku ar reikalinga chirurgija.

Geros dienos
Nuo: Albertas
2015-11-04
Laba diena, prašyčiau patarimo: ar tikslinga ir kaip naudoti ALMAG 01- bėgančio indukcinio magnetinio lauko aparatą klubo sąnario,esntsąnarinio paviršiaus subchondrinei sklerozei, susiaurėjusiam sąnariniam tarpui, kaulinėms išaugoms sąnario kraštuose ir kaulo porozei. Rentgenograminio tyrimo išvada: Coxarthrosis sin. III st. OP. Ačiū.Geros dienos.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena,

Labai gaila, bet mes su šios firmos aparatu nedirbame. Jums reikėtų susisiekti su gamintoju, jis privalo duoti tikslias naudojimo instrukcijas.

Geros dienos.
Nuo: raimundas
2015-10-14
labadiena ,turiu problemu su ranka po 2007 m. patirto hemoraginio insulto ,i ka kreiptis,kur ,kad padetu
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena, Jūs tuėtumėte kreiptis pas šeimos gydytoją ir prašyti siuntimo pas neurologą, kuris paskirtų Jums tinkamą gydymą ir skirtų reabilitaciją.
Pagarbiai.
Nuo: Tomas
2015-03-13
Laba diena,

Esu tinklininkas, tačiau pastaruoju metu (apie metus) negaliu stipriai mušti kamuolio, nes mušimo momentu, ranka būna ištiesta, ir pradeda labai skaudėti vietą tarp bicepso ir pečio. Nežinau, kaip tiksliau tą vietą įvardinti, tačiau skausmas toks giluminis. Skauda taip pat iškėlus ranką į viršų, kybant ant skersinio, ar darant rankos tempimo pratimus. Ramybės būsenoje, nesportavus apie dvi savaites skausmas išnyksta, iki treniruotės, kai pradedi mušinėti kamuolį.
Kas čia galėtų būti ir gal turite gerų patarimų?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Laba diena,

Reikalinga osteopato koncultacija, kad išsiaiškinti skausmo priežastį (priežasčių gali būti daug). Vėliau reikalingos gydytojo skirtos procedūros (fizioterapija, kineziterapija, masažas ir pan.).

Geros dienos
Nuo: Miglė
2014-12-03
Sveiki, mane domina kaip reiktu pasiruosti elektroforezei, kokie pojuciai bus po proceduros, koks poveikis bus?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Sveiki,
Specialaus pasiruošimo elektroforezei nereikia. Reikalinga tik patogi apranga, kad komfortiškai būtų galima apnuoginti reikiamą vietą, kurioje bus atliekama procedūra. Elektroforezė – tai vaistinių medžiagų įvedimas į žmogaus kūną elektros pagalba, tad poveikis priklauso nuo įvedamos vaistinės medžiagos, dažniausiai jis – nuskausminantis, priešuždegiminis. Procedūros metu galite jausti skruzdėlyčių bėgiojimą,, tirpimą, lyg masažą švelniomis adatėlėmis.
Nuo: Laima
2014-12-01
Laba diena,seniai kenciu nuo grauzimo pojucio klubo srityje,magn.rez. isvada-slaunikaulio kaklo priekines dalies 16mm cista,ar yra gydytoju kurie operuoja tokias cistas,ir is kur jos atsiranda,kur reiktu kreiptis?taip pat kenciu kelio traskejima verzima,maudima-auksta girneles padetis,patelefemoralinio sanario lateralines dalies 4-to laipsnio chondromaliacija,lateralinis patelofemoralinis ankstumas,ar tai reiskia,kad reikia protezuoti sanari?dekoju Jums
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Sveiki,
Tokio pobūdžio cistos paprastai neoperuojamos. Jų atsiradimo priežastys dažniausiai būna netinkamos sąnario apkrovos, t.y. kai vienos sąnario struktūros (kremzlės, raiščiai, kapsulė, kaulai) gauna daugiau darbo, nei kitos. Visa tai įvyksta dėl organizmo struktūrinių, biomechaninių pakitimų. Dėl analogiškų priežasčių atsiranda ir Jūsų minėtos kelio sąnario problemos. Ar reikia keisti sąnarį geriausiai atsakyti gali gyd. Ortopedas-traumatologas, tačiau ir pakeitus sąnarį problemos gali sumažėti tik nežymiai. Visa tai yra todėl, kad pagrindinė ir pirminė problema nėra sąnaryje. Sąnario netinkamą apkrovimą dažnai lemia netinkamas raumenų darbas, buvusios traumos, kurios įtakoja pasikeitusią kaulų padėtį. Taigi, reikia ieškoti tikrosios ir pagrindinės priežasties, kodėl sąnariai reaguoja būtent taip. Tai geriausiai padėti padaryti gali gydytojas osteopatas.
Nuo: Gražina
2014-05-13
Laba diena. Man ištyrė, kad ties sausgysle matomi smulkus degeneracinės žastikaulio cistos, išrašė vaistų, tačiau tai nepadeda, ir kuo toliau, skauda tik labiau. Galbūt turėtumėte ką patarti?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")
Sveiki,
Tokio pobūdžio cistos paprastai neoperuojamos. Jų atsiradimo priežastys dažniausiai būna netinkamos sąnario apkrovos, t.y. kai vienos sąnario struktūros (kremzlės, raiščiai, kapsulė, kaulai) gauna daugiau darbo, nei kitos. Visa tai įvyksta dėl organizmo struktūrinių, biomechaninių pakitimų. Taigi, pagrindinė ir pirminė problema nėra sąnaryje. Sąnario netinkamą apkrovimą dažnai lemia netinkamas raumenų darbas, buvusios traumos, kurios įtakoja pasikeitusią kaulų padėtį. Taigi, reikia ieškoti tikrosios ir pagrindinės priežasties, kodėl sąnariai reaguoja būtent taip. Tai geriausiai padėti padaryti gali gydytojas osteopatas.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.