Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Specialistė atsakys į Jūsų klausimus apie kineziterapiją

2003 07 01   Lietuvos sergančiųjų nervų – raumenų ligomis asociacijos Plungės filialas.

2011 04 07   UAB “A. Stasiulio reabilitacijos klinika”. Kineziterapeutė
 

Kursai/Seminarai :

Geriatrinių ligonių reabilitacijos ypatumai;
Kineziterapija galvos smegenų insulto atveju;
Įvairių reabilitacijos metodų taikymo patirtis;
Pėdos problemos ir sprendimo būdai;
Pilates mankšta, naudojant Pilates ritinius ir minkštus kamuoliukus;
Juosmeninės stuburo dalies ir dubens ištyrimas bei mobilizacinės technikos;
Pratimų parinkimo ir skyrimo strategija;
Pagrindiniai taikomosios kineziologijos principai: Tarpligamentinių ryšių technikos gydant sąnarių ir raiščių funkcijos sutrikimus;
Taikomoji kineziologija: naujas požiūris raumenų testavime.
 

Reabilitacijos centras"Ostemeda"
Baltijos pr.103,
Klaipeda, Lietuva
Tel. 8 615 55018, 8 46 246611
info@ostemeda.lt
www.ostemeda.lt
 

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Nida
2020-03-18
Laba diena,
Mama prieš 1,5 mėnesio krito. Pasitempė stipriai kojos pėdą, kelias taip pat buvo traumuotas. Lūžių nebuvo. 1,5 sav buvo abi kojos langetėje.Aišku, padėtis geresnė.Bet atsirado nauja bėda...Koks mėnesis laiko labai labai jautru šlaunys, užpakalis. Nelabai gali sėdėti, nei gulėti.Ir tai jau mėn laiko...
Pirkom čiužinį ortopedinį, tepam trinam, gerinam kraujotaką,..Na ne kažkas.Kas tai galėtų būti?
Ką daryti?
Ačiū.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Sveiki,

Vien iš pateikto aprašymo sunku padaryti kažkokias išvadas. Reikalingas dėtalus ištyrimas, todėl siūlyčiau apsilankyti pas gydytoją osteopatą pirminei diagnostikai.

Geros dienos

Nuo: Andrius
2020-01-07
Sveiki. Po mrt tyrimo gavau rezultatus kad kelije yra edemiska infrapaliarine sinovine klostė. Norėčiau paklausti ar tai yra blogai?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, komentuoti tyrimo rezultatus turėtų Jus siuntęs gydytojas, kadangi įvertinti paciento būklės vien iš tyrimo aprašymo neįmanoma. Jei Jūs tyrimą atlikote savo nuožiūra, turėtumėt kreiptis į gydytoją traumotologą ar reumatologą. Būtinas išsamus ištyrimas ir pokalbis vizito metu.

Geros dienos.

Nuo: Justinas
2019-12-03
Laba diena. Padarytas. Dešiniojo kelio sąnario MRT Atsakymas: Šlaunikaulio medialinėje pateliarinėje vagoje matomas ~0,7 cm pločio, per visą storį kremzlės defektas, su lokalia subchondrine degeneracija IV laipsnio chondromaliacija. Šlaunikaulio medialinės pateliarinės vagos IV laipsnio chondromaliacija. Kas manęs laukia? Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, komentuoti tyrimų rezultatus turėtų Jus siuntęs gydytojas. Įvertinti paciento būklę vien iš tyrimo aprašo neįmanoma. Būtinas išsamus ištyrimas ir pokalbis vizito metu.

Geros dienos.

Nuo: Rasa
2019-11-11
Turiu kojos beikerio cista , ar yra kokie pratimai aciu
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, rekomenduotume gydytojo - osteopato bei kineziterapeuto konsultaciją.

Nuo: Ieva
2019-11-06
Sveiki.Esu 25 metu.

Turiu klausima į kurį niekur nerandu atsakymo begalės tyrimų ir gyditoju durų atidaryta bet jokio atsakymo. Maždaug prieš 5 metus nėštumo metu kairės kojos blauzda tarsi sutraukė mėšlungis, ta diena skausmas buvo labai stiprus. Ir iki pat šiol blauzda jautri, skausminga labai. Negaliu vilkėti nei petkelniu nei aptemtu džinsų, negaliu gulint lovoi kad blauzda liestusi prie lovos nes tada skausmas tampa nepakeliamas. Visus tuos metus lankiausi pas kojų venų gyditoja, pas tromotologas, neuruloga. Iš jų pusės esu sveika. O nors skausmas ir yra. Labai prašau patarkite į kokį gyditoja kreiptis kad nustatytu kodėl taip skauda blauzda tiek metų. Prarandu viltį. Ir imu manyti kad teks visa likusi gyvenimą kęsti šitą skausmą.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Pagal problemos aprašymą reikėtų ištirti ar nėra juntamųjų nervo dalių užspaudimo. Rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją - osteopatą konsultacijai bei diagnostikai.

Geros dienos.

Nuo: Terri
2019-05-23
Sveiki,

Turėjau kojos blauzdos lūžį ir operaciją kovo 22 dieną. Buvo įdėtos metalinės plokštės ir varžtai. Po dviejų mėnesių gipse, koja prarado raumenis, nes koja buvo sugipsuota virš kelėno. Norėjau pasiteirauti, ar būtų galima naudoti vibracinį teniruoklį - vibra tone diržą ant šlaunies zonos, norint atstatyti kojos raumenis? Šiuo metu kojos yra skirtingos apimties dėl raumenų kiekio.. Noriu pasitikslinti, ar keliamos diržo vibracijos, nepastums kojoje (blauzdoje) esančių metalinių plokščių bei varžtų? Taip pat, jeigu nebūtų galima naudoti vibracinio diržo ant šlaunies, ar galima šį diržą naudoti kitose kūno srityse, kaip pilvo, sėdmenų? Ar tokiose kūno vietose naudojamo diržo vibracijos nepakenktų kojoje esamiems metalams ir varžtams?

Taip pat norėjau pasiteirauti, ar būtų galima darytis tatuiruotę ant kitos kojos? Po opercijos, kaip ir minėjau, praėjo lygiai du mėnesiai. Ar patartumėte dar truputėlį palaukti ir tatuiruotę darytis vėliau?

Iš anksto dėkoju už atsakymus.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Dėl rekomendacijų, bei gydymo paskyrimo turėtumėte kreiptis pas Jus gydanti gydytoją.

Geros dienos

Nuo: Asta
2019-05-10
Sveiki. Pas kokį gydytoją kreiptis jei įtariama Beikerio cista? Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tam, kad išsiaiškinti priežastį rekomenduojame Jums kreiptis pas gydytoją - osteopatą

Geros dienos

Nuo: Lina
2019-04-15
Laba diena.daug metu kamuoja nugaros skausmai.po.gimdymo klubo sanarys lyg uzsukirtes skausmingas jau taip 1metai ir 8 men.stuburo mr parode disku pasislinkima isvarza.sako tai neturi ytakos klubo skausmui.padare mr klubui.raso yra cista ir itariamas lupus plysimas.gyvenu uzsienyje gal galetumet pakomentuot.kas tai ar liks skausmas visam gyvenimui.fizioterapija jau virs mertu man taikoma.vaistus ivairius nuo skaudmo skiria.buna kad staigesnis judesys nudiegia nugara ir beprotiskais skausmas i kluba ir zemyn.padeda tokiu atveju morfinas...galit pasakyti savo nuomone ar kur man kreiptis
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Bet kokie komentarai įmanomi tik išsamiai pabedravus su pacientu, įvertinus visus duomenis ir tyrimus. Iš to ką rašėte panašu, jog Jums galėtų padėti gydytojas-osteopatas.

Jei būsite Lietuvoje, kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galite telefonu arba el.paštu.

Geros dienos.

Nuo: Giedrius
2019-03-21
Laba diena.Galit padet suprasti viena diagnoze,gavau isvada rengeno,parasyta;PATIESINTA FIZIOLOGINE LORDOZE?Tai kaip suprantu tas islinkis juosmeny ne padidejas,o patiesintas?Nes randu informacijos tik apie padidejusi islinki.Tai nezinau ar tinka tie patys pratimai?Aciu...
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Dėl rentgeno ar kitų tyrymų išaiškinimo reikalinga kreipti pas gydytoją, kuris siuntė atlikti tyrimus.

pagarbiai, ostemeda.

Nuo: Neringa
2018-12-27
Labas vakaras, norėčiau pasiteirauti, pas kokį gydytoją reikėtų kreiptis dėl kelėno sąnario skausmo?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Dėl kelio sąnario skausmų galite kreiptis konsultacijai pas gydytoją - reabilitologą arba gydytoją -osteopatą.

Nuo: Gintare
2018-12-21
Sveika Rena,
Ar galite paaiskinti ka sis tyrimo aprasas istikruju reikia.
Man 32 metai ir gavau magnetinio rezonanso rezultatus.

Tyrimo pavadinimas: Stuburo krutinines dalies magnetinio rezonanso tomogafija.

Fiziologine krutinines stuburo dalies kifoze paryskejusi- lankine. Priekiniuose poliuose samazeje Th6-9 slanksteliu kunai. Th6-L1 slanksteliu dengiamosios ploksteles deformuotos daugybiniu Smorlio mazgu. Th6-9 vidutiniskai isreiksta, Th9-12 pradine interverbrine osteochondroze.Th5-10 pradine deformuojanti spondilioze.Polisegmentiskai saikiai artroziskai pakite facetiniai sanariai. Th7-8 tarplankstenilio disko minimalus pasigaubimas centrineje dalyje. Th8/9 tarplankstelinio disko besiformuojanti paracentrne protruzija kaireje iki2.2 mm sag. matmens. Spinalines bei foraminalines stenozes pozymiu nematyti.Nugaros smegenyse patologinio MR signalo bei apimties pokyciu nematyti. Paravertebriniai minkstieji audiniai strukturiniai.

Dekoju labai
Gintare
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, tyrimus turėtų pakomentuoti juos skyrės gydytojas.

Nuo: Gražina
2018-11-16
Laba diena...Kelio sąnario Beikerio cista...koks būtu dar papildomas gydymas .?(mankštą darau..priešuždegiminius vaistus geriu..tepalu Perskindol tepu.)
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Fizioterapija ir mankšta-šalti kompresai, elastiniai tvarsčiai gali sumažinti patinimą o kartu ir skausmą.Labai svarbu treniruoti aplinkinius kojų raumenis, atsargiai daryti pratimus, nes stiprūs raumenys stabilzuoja ir kelio sąnarį. Kilus klausimams galite kreiptis pas reabilitologą ar gydytoją -osteopatą reabilitacijos centre "Ostemeda" , telef.:861555018, 861246775.

Geros dienos.

Nuo: Lina
2018-11-12
Sveiki, pas mane ant kelio yra guzas. Visą laiką skauda. Buvau pas gydytojus, dariausi ultragarsą ir kalbėjau su chirurgu. Iš kitos kelio pusės yra susikaupę vandenys, o ten kur guzas yra susidariusi Beikerio cista, gydytojai kažką minėjo apie meniską, bet nelabai supratau. Kiek žinau vandenis reiktų traukti, o cistą šalinti.. Bet gydytojai man tik išrašė vaistų nuo skausmo.. Šią problemą turiu beveik pusę metų ir kuo toliau, tuo blogiau ir dažniau skauda.. Kartais sunku vaikščioti ir vaistai nuo skausmo mažai kuo padeda.. Jei ta cista susidarė dėl menisko ar reikia ją šalint? Ir kaip sužinoti dėl ko ji susidarė? Vaikystėje dažnai vaikščiodavau į sporto salę, lankiau futbolą ir pan. Tai turėjau kelias traumas, bet viskas baigdavosi gerai.. Gal čia dabar pasekmės ir buvo susidaręs meniskas? Nes gydytojai nelabai ką paaiškina..
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tai gali būti uždegimas ar tam tikri artroziniai pakitimai. Jums paskirti vaistai nuo skausmo ne tik malšina skausmą, bet ir mažina uždegimą. Rekomenduotume kreiptis pas gydytoją -osteopatą.

Nuo: Orinta
2018-10-31
Sveiki,
Kūdikiui 4mėn. Paemus jį ant rankų už pažastų,galva nebesilaiko tiesiai,o nusvyra į priekį,keliant taip pat galva svyra į priekį. Ar taip ir turi būti,ankščiau to nepastebejau,galva lyg ir būdavo pakankamai tiesi. Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, Orinta. Rekomenduojame Jums kreiptis į mūsų klinikoje dirbančią gydytoją neonatologę-osteopatetę Dainą Keršytę.

Nuo: Monika
2018-10-29
Laba diena,
Labai skauda kairės kojos kelia. Padarė MTR:M.gastrocnemius medialines galvos proksimalineje dalyje susiformavusi polikamerine gangliono cista.
Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus, siekiantis apatini sanarini paviršiu plyšimas. Girneles P3-P4
zonose I-II laipsnio chondromaliacija. Nežymus sinovijitas. Koks būtų gydymas?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, Monika.

Tyrimus interpretuoti gali tik juos paskyrės gydytojas, todėl patariu kreiptis į Jūsų gydytoją. Kuris atsižvelgiant į tyrimų rezultatus paskirs Jums tinkamą gydymą.

Nuo: Viktoras
2018-09-28
Labadiena. Turiu aprašą po rentgeno:
K. kelio sąnario dviejų krypčių rentgenogramose sąnarinis tarpas tolygus, normalaus pločio, matoma blauzdikaulio pradinė subchondrinė sklerozė. Kraštiniai osteofitai neišreikšti. Aštresnė tarpkrumplinė pakyla. Išvados: Pradiniai distrofinio-degeneracinio pobūdžio pakitimai. (Gal galėtumėt paprasčiau pakomentuoti rezultatus ir ką patartumėt daryti?). Ačiū
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Pagal Jūsų pateiktą aprašą galima įžvelgti sąnario beprasidedanti devėjimasi. Tam, kad nustatyti to priežastį rekomenduotume apsilankyti pas gydytoją osteopatą.

Geros dienos.

Nuo: Saida
2018-09-15
Laba diena, turiu stuburo išvaržų, anksčiau labai skaudėjo kojas ypač nuo kelių iki pėdų, tirpdavo. Dabar jau keli mėnesiai labai skauda pakinklius, jei atsitupiu negaliu atsistoti jei negaunu įsikibti, ir atsistojusi negaliu iškarto ištiesti kojų. Gydytoja išrašė lašinių eufilino ir nuo skausmo, bet nė trupučio nepagerėjo(jau praėjo daugiau kaip mėnuo).Vaistų nuo skausmo geriu visokių-negerėja.Ar gali būti nuo stuburo? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Tam, kad išsiaiškinti priežastį galėtumėte kreiptis į gydytoją-osteopatą apžiūrai, diagnostikai bei tolimesnio gydymo kurso paskyrimui (masažai, gydomoji mankšta, fizioterapijos procedūros)

Nuo: Greta
2018-08-16
Laba diena atliktas kaklo stuburo rentgenAs gal galite pakomentuoti?:) nORIU suprantamai paaiskintos padeties :) ar tai labai rimta?:)Palyginta fiziologine lordoze. Dorzaliniai osteofitai. Degeneraciniai pakitimai kaklineje stuburo dalyje , vyrauja spondyloartrozes pozymiai. Ro-je palenkus galva i prieki VC3-C4, C4-C5, C5-C6 segmentu funkcinio nestabilumo pozymiai. Atlosus galva atgal be matomu pakitimu. Aciu uz jus komentara is anskto:)
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Vien toks tyrimo aprašas be konteksto negali būti vertinamas, kaip rimtas ar nerimtas. Labai svarbu, kaip žmogus jaučiasi, kokio jis amžiaus, ar yra skausmai, veiklos apribojimai. Paprastai rengenograma yra tik apžvalginis tyrimas, nerodantis tarpslankstelinių diskų būklės, šaknelių užspaudimo ir kitų vertinamų dalykų. Tyrimą turėtų komentuoti jį paskyręs gydytojas, nes tik jis žino kokiu tikslu jis buvo skirtas ir kas buvo norėta išiaiškinti.

Nuo: Edita
2018-07-20
Laba diena.
Gavau MRT tyrimo rezultatus.
Desniojo klubo sanario priekineje dalyje paralabrine cista,galimas labrum acetabulare plysimas.Ar reikia nerimauti?Ar yra budas isvengti plysimo?.Dekoju uz atsakyma...Geros dienos.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, dėl šių problemų pirmiausia būtų tikslinga gydytojo ortopedo konsultacija.

Nuo: Agne Valeviciute
2018-06-20
Laba diena! Man uodegikaulis luzes. Ar galima su dviraciu vaziuoti kai uodegikaulis luzes. As vaiksciot vaikstau.
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena,

Jums reikėtų kreiptis pas gydytoją traumatologą dėl išsamesnės apžiūros bei rekomendacijų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.