Paieškų šiandien: 8969

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ugnė
2017-12-28
Prašau gelbėkit, nebežinau ką daryti, visai nebemiegu ir verkiu siaubingai,vartotas vaistas ketipinor 100mg, paskui mažinau dozę ir bandžiau nutraukt, nebemiegu, tada vėl pradėjau gert po tabletę, bet nemiegu, dar išgėriau prie tabletės dvi tazepamo ir tik tuomet pavyko pamiegoti gal 5 - 6 val.Prašau padėkite, nebežinau ką daryti, kas naktį išgyvenu, nerimą, sielvartą rytais, noriu tik numirti, nepadeda nei geras mylimas žmogus šalia, nei gera darbo aplinka, viena mintis tik numirti kuo greičiau, nes tai man kančia , o ne gyvenimas, gal čia to vaisto ketipinor poveikis toks, kuom tada reiktų keisti šį vaistą?

Laba diena,

Jums tikrai reikėtų pasitart su psichiatru, o geriau psichiatru psichoterapeutu. Nemanau, kad tokią Jūsų būseną išprovokavo bandymas nutraukti ketipinorą, sunku patikėti, kad vartodama jį jautėtės visiškai gerai. Panašu, kad Jums reiktų koreguoti medikamentinį gydymą ir papildomai pradėti individualią psichoterapiją.

Nuo: Lina
2017-12-27
Sveiki. Turejau problemu su alkoholiu. Dabar nevartoju, diena jaiciuosi gerai, energinga, geriu paroksetina. Vakare negaliu uzmigti, prabundu 4 h ryto ir nebenoriu miego, nors noretusi pamiegoti ilgiau. Raminantys vaistai manes nelabai veikia. Geriau kvetepina, bet as jo nebenoriu, nes labai pradejo augti svoris. Uzmigimui vartoju zolpidema, bet gydytojai jk nenori israsyti. Koki vaista Jus rekomenduotumet nakciai?

Sveiki,

gana sudėtinga situacija. Paminėjote pagrindinius vaistus skiriamus nemigos korekcijai. Dar galima būtų bandyti vakare skirti Jums migdančiai veikiantį antidepresantą (nenutraukiant paroxetino), pvz. Trittico retard.

Nuo: Laima
2017-12-21
Labas vakaras, noriu pasiteirauti kurį geriau vartoti vaistą,užmigimui palengvinti ir ,kad mažesnė būtų priklausomybė,kuris yra saugesnis? Stilnox 10 mg,ar Halcion 0,25 mg? O gal yra kitokių- dar geresnių,ką rekomenduotumėt? Esu 49 m.Ačiū,už atsakymą.

Labas vakaras,

saugesnis priklausomybės prasme yra Stilnox, tačiau ir prie jo, ilgai vartojant, yra priprantama. Plačiai vartojamas miego sutrikimams ir nesukeliantis priklausomybės yra Ketipinor 25mg. Galima būtų mėginti taip pat ptiklausomybės nesukeliančius antidepresantus, kurie gerina miegą, pvz. Valdoxan arba Trittico retard.

Nuo: Agnė
2017-12-21
Sveiki, man 24m, turiu panikos priepuolius 2 mėnesius, man išrašė parotxetine orion 20mg ir man sake , kad reikės juos gerti 3 metus, skamba baisiai.. ir aplamai šie vaistai yra saugus?

Sveiki,

panikos priepuolius taip pat galima meginti išgydyti psichoterapijos pagalba. Vaistai veikia simptomiškai. Kol geriate - tol jaučiatės gerai, nutraukus priepuoliai gali grįžti, ar po metų vartojimo, ar po trijų.

Nuo: Elena
2017-12-21
Sveiki,daugelį metų sergu neuroze,depresija.Antidepres.kas keli metai pakeičiamas,nes,kaip ir pradeda nebeveikti tas pats. Šiuo metu vartoju Efexor 75 mg.po 1 t. Ir pagal reikalą,ne kiekvieną dieną,Lexotanil po pusę tabl. 1 kart dienoj arba Tranxen 5 mg 1 per dieną. Dozės nedidelės,tačiau jau ilgą laiką neskiriama kitokiuų panašių medikamentų.Ar nebus priklausomybė,kad ir maža dozuotė o vartojama keli metai,nors anotac.rašoma,kad vartoti kuo trumpiau? Kokia būtų Jūsų nuomuonė,gal galit parašyti,jei galima į kažką pakeisti,tai kokie vaistai būtų panašūs į mano minėtus.Ir dar klausymas: ar prie Efexor dera Fluenxol,jei kamuoja kartais nerimas,baimė įvairių ligų ir panašiai,įtampa.Galbūt su tuo deriniu,gal ir neprireiktų tų kitų,kur rašiau papildomų vaistų? Ir dar: ar Fluenxol irgi antidepr.ar jis tik nuo tų dalykų,kurie man pasireiškia? Ačiū,už paaiškinimus ir Jūsų patarimus.

Sveiki,

Efexoras ir Fluanxolis yra puikus derinys, tikrai vertėtų pamėginti. Fluanxolis nesukelia priklausomybės ir galėtų pakeisti Lexotanilį ir Tranxeną. Fluanxolis nėra antidepresantas. Tačiau mažos jo dozės (iki 1 mg.) veikia raminančiai ir šiek tiek antidepresiškai.

Ilgai vartojant Lexotanilį ir Tranxeną prie jo priprantama. Tačiau jei vartojate ne kiekvieną dieną ir mažomis dozėmis, pripratimas jei ir bus, tai daugiau psichologinis.

Nuo: Rimas
2017-12-15
Laba diena Gydytoja,
Mano klausimas Jums butu toks. Ar noarmalu, kad po 3men antidepresnatu vartojimo dar uzeina blogumu, kai blogai jauciuos. Gydausi nuo daugybes somatiniu simptomu ir siek tiek nerimo! Simptomai butu toki; sukasi galva, pykina, attodo skauda skrandi, jaiciuosi kaip buciau laive. Aisku jir sumazejo per puse, bet dar ju yra ar taip dar gali buti?
Aciu uz Jusu atsakyma

Laba diena,

retą kartą antidepresantai, kaip ir kiti psichotropiniai vaistai panaikina visus simptomus ir žmogus jaučiasi nepriekaištingai gerai. Taip, normalu, kad po 3 mėn. vaistų vartojimo, dalis nemaloniu simptomų išlieka. Galima mėginti kitus vaistus, bet tai taip pat negarantuoja visiškai geros savijautos.

Nuo: Linute
2017-12-14
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti, zodziu uzpuole mane daugybe somatiniu simptomu ir prie ju dar turiu nerima, bet nera jis labai didelis. Pradejau vartoti vaistus, juos geriu 2 menesiai. Tu somatiniu simptomu sumazejo. Noriu Jusu paklausti ar galima pilnai isgyti nuo sios ligos?
Dekoju Linute

Laba diena,

psichosomatiniai simptomai yra kūne jaučiami nemalonūs, skausmingi pojūčiai, kuriuos sukelia užgniaužti jausmai. Kol nesuprasite psichosomatinių simptomų bei nerimą sukėlusių priežasčių ir jų nepanaikinsite, pasveikimas sunkiai įmanomas. Vaistai tik prislopina simptomus, tačiau neveikia juos sukėlusių priežasčių.

Nuo: Ausra
2017-12-06
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Turiu nerimo sutrikima, gudytojas israse Coaxil ir Fluanxol. Ar tai geras derinys? Gydytoja noriu paklausti nuo ko konkreciau yra Fluanxol? Kazkaip gydytoja paminejo, kad nuo neigiamu minciu kurios kartais mane puola. Siaip tos neigiamos mintys pas mane yra tokios, kad tik pasveikciau, kad nepasidarytu blogiau... ir tas galvojimas apie tai ne pastoviai , bet daznos.
Aciu uz Jusu atsakyma

Laba diena,

Derinys labai geras. Fluanxolis sumažina nerimą, todėl ir nerimastingų minčių sumažėja.

Nuo: Jurgita
2017-11-24
Laba diena,man nustatytas nerimo sutrikimas ,kankina nemiga .gydytoja paskyrė Elontril ir nakčiai kvetapiną ,bet niekaip negaliu užmigti..ar jūsų nuomone šis derinys tikamas , ačiū!

Laba diena.

Šis derinys yra tikrai geras. Tačiau ne visada pavyksta iš karto parinkti labiausiai tinkantį vaistą ar jų derinį. Kiekvieno žmogaus organizmas individualus ir reakcija į vaistus taip pat individuali. Reiktų dar kartą pasikonsultuoti su gydančiu gydytoju.

Nuo: Aušra
2017-11-22
Ar galima prie nerimo,pykinimo vartoti Truxal, nes daug išbandytų antideperesantų nepadeda.Ar nuo Truxal neatsiranda agresyvumas. Ačiū už atsakymą

Laba diena,

taip, prie nerimo ir pykinimo galima vartoti truxalį. Nuo jo tikrai neatsiranda agresyvumas.

Nuo: Domas
2017-11-14
Laba diena gydytoja noreciau jusu paklausti man yra autizmas as noreciau jusu paklausti ar autizmu sergantis zmogus gali vairuoti? Nes internete niekur apie tai nerandu informacijos niekur neraso ar gali autistai vairuot ar negali todel ir nutariau jusu paklaust tikiuosi bent jus zinosit as esu 100% isitikines kad sveikata praeiciau nes akys ir klausa mano gera bet man klausimas yra ar psichiatras man pasirasys nes pas viena buvau man nenorejo pasirasyt tai dabar galvoju registruotis pas kita nes as labai noriu issilaikyt teises nes as vairuot jau nuo pat vaikystes svajoju ir as jauciu kad as galiu pajegti kadangi neblogai moku taisykles turiu noro turiu motyvacijos ir nesu protiskai atsilikes tai noriu suzinoti ar gali issipildyt si mano svajone ar ne?

Laba diena,

dėja ir aš negaliu Jums atsakyti į šį klausimą. Tai sprendžia gydytojų konsultacinė komisija, gavusi iš Jūsų visas reikiamas pažymas.

Nuo: Milita
2017-11-14
Laba. 10 diena vartoju Cipralex 0,25 tab. Kadangi migdė pradėjau vartoti nakciai po 0,5 tab. tačiau paskutines keletą dienų jaučiu lyg nuolat būtų tuščias skrandis, nors ir pavalgau pakankamai, tas jausmas visą parą. Pilvas gurgia, jaučiuosi lyg badaučiau. Ar tai vaisto poveikis? Ar šis vaistas man netinka? miegot normaliai neišeina, dieną migdo. Nebegaliu kentėti nežmoniško alkio jausmo.

Laba diena,

nepanašu, kad skrandžio ir pilvo problemos yra dėl vaisto poveikio. O migdymas tikrai gali būti susijęs su vaisto vartojimu. Jei jaučiate tik nepageidautiną vaisto poveikį, tuomet taip, galima pasakyti, kad vaistas Jums netinka.

Nuo: Rūta
2017-11-13
Laba diena,norėčiau sužinoti ar vartojant intraveninius narkotikus tokius kaip herojinas yra skiriamas medikamentas clonozepam.Ar narkotikus vartojantis žmogus gali savarankiškai vartoti clonozepam tam kad sustiprintų narkotikų poveikį?Ar šeimos gydytojas turi teisę skirti tokį medikamentą,ar visdėlto tam reikalinga psichiatro konsultacija?Ačiū

Laba diena,

clonazepamas gali būti skiriamas net ir priklausomiems nuo narkotikų asmenims. Nuo priklausomybės kenčiantys žmonės dažnai savavališkai vartoja įvairius psichotropinius preparatus narkotikų poveikiui sustiprinti. Pagal įstatymą, šeimos gydytojas turi teisę skirti clonazepamą. Kai kuriose poliklinikose yra priimta vidaus tvarka, kuomet šiuos vaistus išrašo tik psichiatras.

Nuo: kristina
2017-10-25
Ar yra mamytė nuo paauglystės kuri serga šizofrenija kuri pagimdė sveiką vaiką ir užaugino ?

Laba diena,

Tikrai yra moterų sergančių šizofrenija ir pagimdžiusių sveikus kūdikius.

Ar gali sunkiai psichikos liga serganti motina užauginti sveiką vaiką - sudėtingas klausimas. Tai jau priklauso nuo daug ko: kokie konkrečiai vyrauja simptomai pas sergančią motiną, ar yra ir koks tėvas, koks pats vaikas, kokia yra aplinka, ar yra daugiau artimų žmonių ir kokie jie ir t.t.

Nuo: Laima
2017-10-20
Laba diena,
mano mama, kuriai dabar 89 metai, daug metų prieš miegą geria Clonozepam 2 mg. Pastaruosius kelis mėn. pastebėjau, kad išgėrusi tampa sujaudinta, ilgai negali užmigti, pradeda kalbėtis su savimi. Pradėjau duoti pusę tabletės ir per mėnesį tai išnyko. Tačiau nerimauju, ar toks dvigubas sumažinimas gali būti pavojingas? Gal sumažėjusi koncentracija iššauks kokias problemas? Labai dėkui už atsakymą.

Laba diena,

jau daugiau kaip mėnesį duodate mamai dvigubai mažesnę vaisto dozę ir viskas gerai, būsena net pagerėjo. Akivaizdu, kad dėl sumažintos klonazepamo dozės tikrai nereikėtų nerimauti.

Nuo: Vylma
2017-10-12
Laba diena,
Gydytoja ar nerimui gydyti uztenka tik antidepresanto ar dar reikia kazkio tai papildomo vaisto nerimui gydyti , kuri lydi ir paichosomatinai simptomai.
Dekoju uz Jusu atsakyma

Laba diena,

Būna visaip. Kartais užtenka tik vieno antidepresanto, kartais reikia dviejų antidepresantų ir dar papildomai raminančių vaistų, o kartais niekas iš medikamentų nepadeda pilnai.

Nuo: Violeta
2017-10-12
Sveiki,
Gydytoja ar Coaxil tinka stipriam nerimui gydyti su simatiniais simptomais?
Dekoju Violeta

Sveiki,

Teoriškai tinka, praktiškai vargu ar padės. Coaxilis gana švelniai ir nestipriai veikiantis vaistas. Gal ir sumažins kažkiek stiprų neimą, bet somatinius simptomus kažin ar panaikins. Kita vertus, visko būna...

Nuo: Rasa
2017-10-12
Sveiki,
Gydytoja is Jusu patirties noriu
Paklausti ar nerimas gali buti isgydomas? Ar tai liga visam gyvenimui?
Dekoju uz atsakyma

Sveiki,

būna visaip, kartais nerimas išgydomas, kartais ne. Viskas priklauso nuo nerimą sukėlusios priežasties, kaip pavyksta nerimo priežastį išsiaiškinti ir kaip pasiseka ją pašalinti.

Nuo: Ramune
2017-10-12
Laba diena Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Jusu paklausti. As pradejus gerti antidepresnatus nerimui gydyti. Ar noarmalu, kad nerimas mane aplanko ir toks mieguistumas anntidepresanta naudojus 3 savaites?
Dekoju Jums uz atsakyma

Laba diena,

Taip, taip gali būti. Antidepresantai ne visada visiškai pilnai panaikina nerimą, o dėl didesnio arba mažesnio slopinančios poveikio gali būti padidėjęs mieguistumas.

Nuo: Kamile
2017-10-12
Gerbiama Gydytoja,
Labai noriu Isgirsti Jusu nuomone. Nemazai yra klausimu apie Coaxil, tad ir as Jusu noriu paklausti. Gydytoja Coaxil naudoju lygiai 3 savaites. Zinau kad vaistukas nepradeda veikti iskarto, bet as po keletos dienu atrode jauciau pagerejima ir taip buvo kokias 2 savaites, o dabar 3 savaite jauciu nerima kokia keleta kartu dienoje po kokia 1 val. ar gali buti taip kad pagerejimas
Man pasiresike iskarto, p dabar ta trecia savaite vel islindo nerimas. Nes zinau, kad vaistukas nepradeda veikti iskart. Ar tai noarmalu? Coaxil man istasytas 2 kartus dienoje. Ryte ir per pietus.
Aciu Jums uz atsakyma

Laba diena.

Labiau panašu, kad tuo laikotarpiu, kai pradėjote vartoti vaistą, Jūsų nerimo lygis buvo mažesnis. Anridepresantų antidepresinis poveikis reiškiasi ne iš karto, tačiau nespecifinis raminantis/slopinantis poveikis reiškiasi iš karto. Tą Jūs ir pajutote. Matyt dėl kažkokių priežasčių dabar Jūsų nerimas didesnis ir vaisto raminančio poveikio nebeužtenka. Rekomenduočiau coaxilį vartoti po 3 tab. per dieną.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.