Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: dangyra
2018-08-21
Laba diena gerb.gydytoja...Labai noriu jusu paklausti.8m geriu xanaxa 0,25mg po tablete ryte ir vakare.Siandien gydytoja israse 10 tab.ir liepe nurtaukt ju vartojima...sergu panikos sutrikimu.Ar nebus blogai,jei taip greit nutrauksiu ?aciu jei atsakysit.

Laba diena,

Nieko pavojingo tokiame vaistų nutraukimas nėra. Tačiau galite pasijusti prasčiau. Gali atsinaujinti arba padažnėti panikos priepuoliai, suintensyvėti nerimas, atsirasti galvos svaigimas. Jei taip pasijusite reiktų vėl kreiptis į gydytoją ir ieškoti kitų gydymo būdų.

Nuo: Daiva Valioniene
2018-08-20
labas vakaras,gyvenu uzsienyja ir nelabai pasitikiu cia esanciais gydytojais todel nusprendziau parasyti jium gerb.gydytoja,man 43m turiu didele problema sunkiai pernesu stresa,po mamytes mirties man israse seroxat,geriauu 2 metus,ir pradejau nutraukineti nes jauciausi gerai,vel acitiko nelaime seimoje ir vel jauciu baisia baime,nerima sirdies greita plakima,negaliu valgyti ir blogai miegu,aptirpsta galva ir rankos ir man labai baisu trodo ir man nutiks kas lbloga,nuejau I poliklinika tai liepe vel gerti is naujo serohat kiekviena diena,nelabai vel norisi naudoti vaistus ir metus ar du,jau pavargau buti priklausoma nuo vaistu.gal ka galesite patarti kaip man elgtis,labai aciu jiums uz acakyma

Laba diena,

Tradicinėje medicinoje yra du psichologinių problemų gydymo metodai: medikamentinis ir psichoterapija. Medikamentinį(vaistus) Jūs jau išbandėte, jis jums tiko. Bet dabar norite kitaip, tuomet lieka psichoterapija. Jums reiktų ieškoti psichoterapeuto ir su juo sistemingai dirbti. Gydymas vaistais - simptominis gydymas, šalinate tik simptomą, kol geriate vaistus, tol gerai. Psichoterapija labiau orientuota į negalavimą sukėlusios priežasties šalinimą.

Nuo: ilona
2018-08-20
L diena, tėvas serga Alzhaimerio l ir daline Parkinsono liga.,sunkiai kalba. Jam duodamos Tiapridal 100mg ir Lexotanil 3mg tabletes. Per metus laiko jo busena ypacč pablogėjo,, j pats pasirupinti savimi nebegali.Gausus prakaitavimas, dažnas šlapinimasis, galvos svaigimas kelianti iš lovos. Prieš pusę metų(ne pirmas kartas)švytino nuo padidejusio pprostatos PSO.. neaiškios kilmės augliukąs ant sėdimos vietos (apie 5 ct monetos dydžio). Ar gali toks ligonis vartoti tokius vaistus?

Laba diena,

Šiuos vaistus toks ligonis gali vartoti. Būsena blogėja ne dėl minėtų vaistų vartojimo, labiau panašu, kad jie menkai tepadeda.

Nuo: Irma
2018-08-06
Laba diena daug metu sergu polineuropatija, 3metai vartoju antidepresantus ascentra 200mg. Coaxil12,5 mg. Tiapridali1karta dienai.paskutiniu metu jaučiu nerima padidejusi ir energijos trukuma,nesuprantu pati saves viska matau pilkomis spalvomis. Aciu už atsakyma

Laba diena,

Jums ir pačiai turbūt akivaizdu, kad, nepriklausomai nuo vaistų vartojimo, būsena blogėja. Reikėtų kreiptis į gydytoją ir pasikonsultuoti dėl gydymo korekcijos.

Nuo: SIGITA
2018-08-01
Labas vakaras. Mūsų vaikui išrašė vaistus ,kurių pagal informacinį lapuką vaistų dėžutėje vaikams duoti negalima.
Unital 1mg. Vaikui 2m. Mum nurodė po 2tabletes.ar tikrai nepakenksim vaikui?
Ačiū

Laba diena,

Apgailestauju, bet negaliu atsakyti į jūsų klausimą. Reiktų kreiptis į vaistą išrašiusį gydytoją.

Nuo: Violeta
2018-07-27
Laba diena.Daug metu vartoju lorofena.Be jo negsliu uzmigti.Pritrukus lorofeno naudojau lexotonili,bet jis man nepadeda.,nors abu vaistai priklauso tai paciai grupei.Kaip pradeti atsikratyti vaistu ?Aciu Pagarbiai

Laba diena,

Teoriškai vaistų, sukeliančių priklausomybę nutraukimas turi būti palaipsninis - palaipsniui mažinant dozę, idant būtų galima išvengti nutraukimo sindromo arba kitaip tariant abstinencijos. Tačiau praktiškai visiškai išvengti abstinencijos, ypač jei vaistas buvo ilgai vartotas, neįmanoma. Bet tai nėra didžiausia blogybė. Jei ir pasireiškia nutraukimo sindromas, jis praeina per kelias dienas, tiesiog reikia kantrybės. Blogiausia, kad žmogus šiuos vaistus ėmė vartoti, nes vargino kažkokie negalavimai. Nutraukus vaistą visi tie negalavimai sugrįžta. Ir tai ištverti dažną kartą yra sunku ir tai trunka ilgai. Kitaip tariant, Jūsų atveju, reiktų bandyti išsiaiškinti nemigos priežastis, jas pašalinti, o tada jau ir lorafeno atsisakyti nebus sunku.

Nuo: Dainius
2018-07-26
Sveiki, atsirado labai didelė baimė vairuoti automobilį kai kažkas sėdi šalia , nors neturėjau jokių avariju ar kažko panašaus, pradeda darytis silpna, kažkokie traukuliai užeina, rankos, kojos pradeda drebėti, norisi kuo greičiau kad ta žmogų išlaipinti ir važiuoti vienam, tas tikrai labai vargina. Atsiradus baimė koki pažįstama sutikti, atrodo kad bendravimo metu pasidarys bloga ir apalpsiu, anksčiau buvo prekybos centrų baimė, tas nerimas dingo kažkiek, bet stengiuosi eiti į tuos prekybos centrus drąsiai. Būna galvos skausmai nedidelį, svaigimas galvos, pilvo kažkokie spazmai. Taip esu labai laimingas ir fiziškai stiprus, norisi dirbti bet kad tokie simptomai neduoda ramybės. Man yra 30 m. Ačiū labai už atsakymą.

Sveiki,

sunku Jums konkrečiai atsakyti. Minėti simptomai yra kažkodėl suaktyvėjusių ar naujai atsiradusių vidinių pasąmoningų konfliktų išorinė išraiška. Norint Jums padėti, reikia labai konkrečiai aiškintis, bandyti suprasti šių simptomų pasąmoningą prasmę. Tai nėra paprasta, tai vyksta psichoterapijos metu. Bendrai šie simptomai priskiriami prie nerimo sutrikimų.

Nuo: Raimonda
2018-07-25
Sveiki.Gydytojas israse coaxilio ,pora savaiciu jauciausi gerai dabar kyla agresija blogos mintys.Ar sis vaistas narkotikas?

Sveiki,

šis vaistas tikrai ne narkotikas. Toks būsenos pasikeitimas nebūtinai atsirado dėl vaistų vartojimo.

Nuo: Eglė
2018-07-12
Laba diena. Norėčiau pasikonsultuoti dėl Cipralex. Dėl nervinio išsekimo ir panikos atakų man juos išrašė. Sakykite, ar jie gali sukelti stiprius širdies plakimus, kurie dar labiau kelia išgąstį? Gana dažnai gerdavau širdies lašus anksčiau, bet dabar bijau, nors jie nuramina mano širdelę. Ar galima šiuos vaistus derinti? Taip pat ar galima kartu vartoti sedatif pc? Ačiū.

Laba diena,

dažnas širdies plakimas gali būti šio vaisto šalutinis poveikis. Širdies lašus bei sedatif PC galite vartoti kartu su cipralexu.

Nuo: Irena
2018-07-07
Sveiki. Gan neseniai man buvo diagnozuota depresija. Vartoju vaistus, nežinau, kiek tiksliai laiko reikės vartoti, bet ilgiau nei kelis mėnesius, gal net keletą metų. Norėju paklausti, ar tokiu atveju būsiu įrašyta į psichiatrinę įskaitą? Kiek laiko joje būnama ir kada gali išbraukti? Kokią įtaką tolesniam gyvenimui gali turėti diagnozė? Ar darbdaviai gali matyti mano diagnozę bei kokios gali iškilti problemos norint gauti vairuotojo pažymėjimą?

Sveiki,

duomenys, kad lankėtės pas psichiatrą liks tos sveikatos įstaigos registre. Negaliu atsakyti, kiek laiko duomenys yra saugomi. Darbdaviui ši informacija yra neprieinama. Dėl vairuotojo pažymėjimo, klausimas sprendžiamas individualiai.

Nuo: Aušra
2018-03-15
Sveiki,
jaučiau didelį nerimą, baimę, agresyvumą, pyktį; jau ketvirtą mėnesį vartoju Truxal, 25 mg vieną tabletę nakčiai, jaučiuosi geriau. Mano klausimas: ar prie šio vaisto nepriprantama, kiek laiko galima juos vartoti?

Sveiki,

Truxalis nesukelia priklausomybės. Galite vartoti ilgai. Tikslaus termino įvardinti negaliu, bet šis vaistas gana saugus, pagal poreikį kartais vartojamas metais.

Nuo: Dainius
2018-03-14
Sveiki.noreciau isgirsti jusu nuomuone.kankina nemiga.vartoju clonazepama daugiau nei metai.dar vakare isgeriu xanax ir pries miega puse tabletes clonazepamo.bet nera jiokio pagerejimo.dar pradejau lankytis pas pschihologe.jinai israze zolpidem.bet man dar blogiau atsirado baime.nemiga niekur nedingo.nezinau ka daryti?kur kreiptis?nes tikrai jauciuosi blogai net negaliu vairuoti atrodo akyse aptemsta.jiokio noro neturiu.atrodo gyvenimas slysta is po koju.padekite.kur man kreiptis.

Sveiki,

reiktų bandyti suprasti jūsų nemigos priežastis. Jei nemigą provokuoja nerimas, zolpidemas jums iš ties netiks. Jei nerimas, nemiga yra vienas iš depresijos simptomų, jums galėtų padėti antidepresantai. Ko gero vertėtų pagalvoti ir apie psichoterapiją, kuri padėtų suprasti negalavimo priežastis ir gal būt padėtų tvarkytis su nemaloniu simptomu ar sutrikimu.

Nuo: Nerimautoja
2018-03-14
Laba diena. Esu 25m. ir antidepresantus pradejau gerti jau trecia karta. Pirma karta geriau puse metu, pertrauka buvo puse metu ir vel prasidejo stiprus panikos priepoliai su nerimu. Tada vaistus geriau 1m.5men. ir jauciausi labai gerai, 7 men buvau be jokiu vaistu, bet dabar susidurus su tam tikrais sunkumais labai padidejo nerimas, pradejau visko bijoti, krenta svoris ir tt. Su gydytoja nusprendeme trecia karta pagerti antidepresantus su viltim, kad viskas susitvarkys ir per ta laika ismoksiu su savimi dirbti. Labai bijau, kad antidepresantai Cipralex man visam gyvenimui ir po trecio karto vel bus tas pats. Labai noreciau isgirsti Jusu nuomone, kiek laiko reiktu gerti vaistus ir ar yra tikimybe pasveikti?

Laba diena,

antidepresantai, kaip ir daugelis kitų vaistų yra simptominiai. T.y. šalina tik simptomus, nepanaikinant juos sukėlusios priežasties. Nutraukus, kurį laiką efektas išlieka, nes lyg ir išlieka įprotis šiek tiek kitaip į viską reaguoti. Bet taip, susidūrus su sunkumais, nemalonus simptomai dažniausiai grįžta. Didesnė tikimybė atsikratyti varginanćių negalavimų visam laikui yra tuomet, kai žmogus lanko psichoterapiją ir gilinasi į sutrikimo priežastis.

Nuo: vitalija
2018-01-22
laba diena, man 52m jau dveji metai kenciu nuo sunkaus uzmigimo, pries metus pradejau vartoti kventiapino po 1tabl 25mg stiprumo nakciai, puse metu miegas buvo kokybiskas siuo metu kventiapinas nepadeda, tuomet po valandos isgeriu puse tabletes zolpidemo,miegas buna normalus, . norejau paklausti ar galiu gerti zolpidema praejus valandai po isgerto kventiapino

Laba diena.

Tikrai galite. Tik turite nepamiršti, kad be pertraukų vartojant zolpidemą, jo paveikis susilpnės ar visai išnyks.

Nuo: Martynas
2018-01-20
Laba diena, man reikia pagalbos, prarandu jau viltį. Esu moksleivis, 17likmetis, ir pastarieji du metai buvo ir yra man ištisa kančia. Net nežinau kaip savo simptomus nupasakoti, bet ištisai jaučiuosi lyg miegantis, visas prislopintas, ištisai netikrumo jausmas, lyg netikra, lyg sapnas. Dažnai nurodau tokį palyginimą - Sėdžiu prie didelio stiklinio ekrano ir stebiu kažkieno gyvenimą, viskas lyg per stiklą, ir vėl pasikartosiu - netikrumo jausmas. Būna priepuoliai, pirmieji užklupo netikėtai, pradeda širdis daužytis, pasimetu aplinkoje, nesuprantu kur esu, silpna, balta akyse. Po kurio laiko pastebėjau, kad galiu juos pats prišaukti, jeigu intensyviai galvoju ar čia viskas tikra ir arba, kad netikra - vuolia, bet išmokau dalinai juos ir kontroliuoti ir visai iki sąmones netekimo nedavesti, bet priepuoliai vis dar yra. Iš fiziologinės pusės viskas tirta pas medikus, smegenų veikla, kraujagysles ir viską kas tik susiję su galimai tuo, bet pasakyta, kad esu sveikas ir jie nieko nemato, išrašė kraujotakai vaistų pabandyti ir paleido - efekto nėra. Labai prašau, padėkite, jeigu yra kokie galimai padedantys medikamentai - paminėkite. Aš jau prarandu viltį...

Laba diena,

tikrai nevertėtų prarasti vilties. Man neatrodo situacija beviltiška. Iš to ką rašote susidaro įspūdis, kad Jūs vargina derealizacijos simptomas ir panikos priepuoliai. Labai gali būti (ir taip dažnai būna), kad šie du reiškiniai yra lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos fone. Jums tikrai galėtų padėti antidepresantai. O geriausia būtų jei galėtumėte pasikalbėti ir su psichoterapeutu. Jūs vargina emociniai sunkumai ir tai toli gražu ne beviltiška situacija.

Nuo: Ugnė
2017-12-28
Prašau gelbėkit, nebežinau ką daryti, visai nebemiegu ir verkiu siaubingai,vartotas vaistas ketipinor 100mg, paskui mažinau dozę ir bandžiau nutraukt, nebemiegu, tada vėl pradėjau gert po tabletę, bet nemiegu, dar išgėriau prie tabletės dvi tazepamo ir tik tuomet pavyko pamiegoti gal 5 - 6 val.Prašau padėkite, nebežinau ką daryti, kas naktį išgyvenu, nerimą, sielvartą rytais, noriu tik numirti, nepadeda nei geras mylimas žmogus šalia, nei gera darbo aplinka, viena mintis tik numirti kuo greičiau, nes tai man kančia , o ne gyvenimas, gal čia to vaisto ketipinor poveikis toks, kuom tada reiktų keisti šį vaistą?

Laba diena,

Jums tikrai reikėtų pasitart su psichiatru, o geriau psichiatru psichoterapeutu. Nemanau, kad tokią Jūsų būseną išprovokavo bandymas nutraukti ketipinorą, sunku patikėti, kad vartodama jį jautėtės visiškai gerai. Panašu, kad Jums reiktų koreguoti medikamentinį gydymą ir papildomai pradėti individualią psichoterapiją.

Nuo: Lina
2017-12-27
Sveiki. Turejau problemu su alkoholiu. Dabar nevartoju, diena jaiciuosi gerai, energinga, geriu paroksetina. Vakare negaliu uzmigti, prabundu 4 h ryto ir nebenoriu miego, nors noretusi pamiegoti ilgiau. Raminantys vaistai manes nelabai veikia. Geriau kvetepina, bet as jo nebenoriu, nes labai pradejo augti svoris. Uzmigimui vartoju zolpidema, bet gydytojai jk nenori israsyti. Koki vaista Jus rekomenduotumet nakciai?

Sveiki,

gana sudėtinga situacija. Paminėjote pagrindinius vaistus skiriamus nemigos korekcijai. Dar galima būtų bandyti vakare skirti Jums migdančiai veikiantį antidepresantą (nenutraukiant paroxetino), pvz. Trittico retard.

Nuo: Laima
2017-12-21
Labas vakaras, noriu pasiteirauti kurį geriau vartoti vaistą,užmigimui palengvinti ir ,kad mažesnė būtų priklausomybė,kuris yra saugesnis? Stilnox 10 mg,ar Halcion 0,25 mg? O gal yra kitokių- dar geresnių,ką rekomenduotumėt? Esu 49 m.Ačiū,už atsakymą.

Labas vakaras,

saugesnis priklausomybės prasme yra Stilnox, tačiau ir prie jo, ilgai vartojant, yra priprantama. Plačiai vartojamas miego sutrikimams ir nesukeliantis priklausomybės yra Ketipinor 25mg. Galima būtų mėginti taip pat ptiklausomybės nesukeliančius antidepresantus, kurie gerina miegą, pvz. Valdoxan arba Trittico retard.

Nuo: Agnė
2017-12-21
Sveiki, man 24m, turiu panikos priepuolius 2 mėnesius, man išrašė parotxetine orion 20mg ir man sake , kad reikės juos gerti 3 metus, skamba baisiai.. ir aplamai šie vaistai yra saugus?

Sveiki,

panikos priepuolius taip pat galima meginti išgydyti psichoterapijos pagalba. Vaistai veikia simptomiškai. Kol geriate - tol jaučiatės gerai, nutraukus priepuoliai gali grįžti, ar po metų vartojimo, ar po trijų.

Nuo: Elena
2017-12-21
Sveiki,daugelį metų sergu neuroze,depresija.Antidepres.kas keli metai pakeičiamas,nes,kaip ir pradeda nebeveikti tas pats. Šiuo metu vartoju Efexor 75 mg.po 1 t. Ir pagal reikalą,ne kiekvieną dieną,Lexotanil po pusę tabl. 1 kart dienoj arba Tranxen 5 mg 1 per dieną. Dozės nedidelės,tačiau jau ilgą laiką neskiriama kitokiuų panašių medikamentų.Ar nebus priklausomybė,kad ir maža dozuotė o vartojama keli metai,nors anotac.rašoma,kad vartoti kuo trumpiau? Kokia būtų Jūsų nuomuonė,gal galit parašyti,jei galima į kažką pakeisti,tai kokie vaistai būtų panašūs į mano minėtus.Ir dar klausymas: ar prie Efexor dera Fluenxol,jei kamuoja kartais nerimas,baimė įvairių ligų ir panašiai,įtampa.Galbūt su tuo deriniu,gal ir neprireiktų tų kitų,kur rašiau papildomų vaistų? Ir dar: ar Fluenxol irgi antidepr.ar jis tik nuo tų dalykų,kurie man pasireiškia? Ačiū,už paaiškinimus ir Jūsų patarimus.

Sveiki,

Efexoras ir Fluanxolis yra puikus derinys, tikrai vertėtų pamėginti. Fluanxolis nesukelia priklausomybės ir galėtų pakeisti Lexotanilį ir Tranxeną. Fluanxolis nėra antidepresantas. Tačiau mažos jo dozės (iki 1 mg.) veikia raminančiai ir šiek tiek antidepresiškai.

Ilgai vartojant Lexotanilį ir Tranxeną prie jo priprantama. Tačiau jei vartojate ne kiekvieną dieną ir mažomis dozėmis, pripratimas jei ir bus, tai daugiau psichologinis.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.