Ask a doctor

Drąsutė Vaičekonytė - Jonaitienė (Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centras)

Gydytoja Drąsutė Vaičekonytė- Jonaitienė - psichiatrė psichoterapeutė. Dirba individualiai, taiko psichoanalitinę psichoterapiją , psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Esu gydytoja psichiatrė psichoterapeutė, psichoanalizės kandidatė. Dirbu individualiai, taikau psichoanalitinę psichoterapiją, psichoanalizę bei medikamentinį gydymą.

Išsilavinimas:

1991-1997 Studijos VU Medicinos fakultete

1997-1998 Medicinos gydytojo pirminė rezidentūra, VU Medicinos fakultetas

1998-2001 Gydytojos psichiatrės rezidentūra, VU Psichiatrijos klinika

2002-2007 Studijos KMU psichoanalitinės psichoterapijos programoje

nuo 2011 Studijos VU psichoanalizės mokymo programoje, atitinkančioje Tarptautinės psichoanalizės asociacijos standartus bei reikalavimus


Profesinė patirtis:

1999-2001 Gydytoja asistentė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

2001-2006 Gydytoja psichiatrė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, I moterų skyriuje;

2001-2002 Gydytoja psichiatrė Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Sunkių psichikos sutrikimų skyriuje;

2002-2004 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Psichoterapijos skyriuje;

2004-2006 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Krizių intervencijos skyriuje;

2006-2008 Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Konsultacinio centro Dienos stacionare;

Nuo 2007m. Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centro steigėja, gydytoja psichiatrė psichoterapeutė;

nuo 2012m. Psichoanalitikė kandidatė Senamiesčio psichiatrijos ir psichoterapijos centre


Profesinės draugijos:

Lietuvos psichiatrų asocijacijos narė

Lietuvos psichoanalizės draugijos narė

Vilniaus psichoanalitikų draugijos narė 

Tarptautinės psichoanalizės asociacijos psichoanalizės kandidatė

Šiuo metu užduoti klausimo ekspertui nėra galimybės. Ieškokite dominančios informacijos klausimų – atsakymų archyve.

Klausimai ekspertui:

All topics

Nuo: Ernestas
2018-12-02
Sveiki pradėjau vartoti antidepresantus ir po savaitės vartojimo pakilo kraujo spaudimas prieš vartojimą buvo geras

Sveiki,

Kokius antidepresantus pradėjote vartoti?

Nuo: Grete
2018-11-24
Sveiki. Pakeite gydytojas paroxetine i sertraline, nes anot jo man pirmasis nepadejo. Sertraline 50 mg geriu jau kaip savaite. Taciau jau apie 4 dienas sirdis plaka labai greitai, nebuna maziau 95 duziu per minute ir as tai labai jauciu. Prasau sakykite ar tai gali buti salutinis sio vaisto pozymis? Galbut man jie netinka? O galbut praejus dar porai savaiciu viskas aprims kai vaistas bus jau pilnai pasisavine? Ir norejau pasiteirauti ar geriant sertraline galiu vartoti sirdies lasus kur ieina gudobele, valerijonas, ar man nepakenktu? Galvoju galbut sis ekstraktas bent kiek padetu sumazinti tuos greitus sirdies duzius. Lauksiu atsakymo. Aciu

Sveiki,

Taip, tai gali būti sertralino šalutinis poveikis (toks galėjo būti ir nuo paroxetino), kuris, tikėtina, dar po savaitės kitos praeis. Tikrai galite papildomai vartoti širdies lašus.

Nuo: Lėja
2018-11-20
Sveiki, visą savaitę ar daugiau, yra keistas jausmas gerklėje. Atrodo, kad pykina, kad yra kažkas pastrige gerklėje. Pavalgau atrodo lyg vėl viskas man gerai, kas man čia gali būti, dar neteko eiti pas daktarą.

Sveiki,

Svarbu atmesti organinę (kūnišką) šio simptomo priežastį. Kartu, tai - dažnas psichosomatinis simptomas, kuris nurodo jums kad kažko jūsų gyvenime jums per daug, kad kažkas sunkaus "stringa gerklėje". Tai gali būti liūdesys, pyktis, nusivylimas ar kiti sunkūs jausmai.

Nuo: Alma
2018-11-19
Laba diena, vartojau ilga laika xanaksa 0.5mg ir Tranksena 1mg, Spalio 25d.buvau pas psichijatre, pasake reikia juos nutraukti israse zolofto 50mg. is pradziu geriau po puses, o anuos vaistukus vis mazinau, kol nebeliko ju mano organizme, na nebevartoju xanakso nuo Spalio 27d, o trankseno nuo Lapkricio 8dienos. Zolofta kur israse tai privacei ejau, paskui del pinigeliu neturejimo nuejau pas psichijatra neprivacei pasakiau kokius geriu, tai jis ryte 1tablete Diazepeks 5mg ir vakare sake gerti,bei zolofta ryte, su Diazepeksu viskas ir lyg gerai,bet nuo zolofto, man pradejo rankos drebeti,kilti aukstas kraujo spaudimas, vos numusu nuo spaudimo vaistais, reikia net sirdeles darba gerinanciu vaistuku isgerti. ir taip visa diena esu nedarbinga,guliu lovoje, valgyti visai nebenoriu, nuotaika prasta, ka patarsite jus gerb.gydytoja? Man 55metai. Ar galiu zolofta nutraukti,kuri geriu menesio laika.

Sveiki,

panasu, kad jūs labai blogai toleruojate zoloftą. Mano nuomone, ji reiktų nutraukti ir skirti jums kitos grupės antidepresantą, idant vėl nereiktų vartoti daug ir ilgai raminančių vaistų. Taip, zolofto dozę galite sumažinti ir po savaitės nutraukti.

Nuo: dangyra
2018-08-21
Laba diena gerb.gydytoja...Labai noriu jusu paklausti.8m geriu xanaxa 0,25mg po tablete ryte ir vakare.Siandien gydytoja israse 10 tab.ir liepe nurtaukt ju vartojima...sergu panikos sutrikimu.Ar nebus blogai,jei taip greit nutrauksiu ?aciu jei atsakysit.

Laba diena,

Nieko pavojingo tokiame vaistų nutraukimas nėra. Tačiau galite pasijusti prasčiau. Gali atsinaujinti arba padažnėti panikos priepuoliai, suintensyvėti nerimas, atsirasti galvos svaigimas. Jei taip pasijusite reiktų vėl kreiptis į gydytoją ir ieškoti kitų gydymo būdų.

Nuo: Daiva Valioniene
2018-08-20
labas vakaras,gyvenu uzsienyja ir nelabai pasitikiu cia esanciais gydytojais todel nusprendziau parasyti jium gerb.gydytoja,man 43m turiu didele problema sunkiai pernesu stresa,po mamytes mirties man israse seroxat,geriauu 2 metus,ir pradejau nutraukineti nes jauciausi gerai,vel acitiko nelaime seimoje ir vel jauciu baisia baime,nerima sirdies greita plakima,negaliu valgyti ir blogai miegu,aptirpsta galva ir rankos ir man labai baisu trodo ir man nutiks kas lbloga,nuejau I poliklinika tai liepe vel gerti is naujo serohat kiekviena diena,nelabai vel norisi naudoti vaistus ir metus ar du,jau pavargau buti priklausoma nuo vaistu.gal ka galesite patarti kaip man elgtis,labai aciu jiums uz acakyma

Laba diena,

Tradicinėje medicinoje yra du psichologinių problemų gydymo metodai: medikamentinis ir psichoterapija. Medikamentinį(vaistus) Jūs jau išbandėte, jis jums tiko. Bet dabar norite kitaip, tuomet lieka psichoterapija. Jums reiktų ieškoti psichoterapeuto ir su juo sistemingai dirbti. Gydymas vaistais - simptominis gydymas, šalinate tik simptomą, kol geriate vaistus, tol gerai. Psichoterapija labiau orientuota į negalavimą sukėlusios priežasties šalinimą.

Nuo: ilona
2018-08-20
L diena, tėvas serga Alzhaimerio l ir daline Parkinsono liga.,sunkiai kalba. Jam duodamos Tiapridal 100mg ir Lexotanil 3mg tabletes. Per metus laiko jo busena ypacč pablogėjo,, j pats pasirupinti savimi nebegali.Gausus prakaitavimas, dažnas šlapinimasis, galvos svaigimas kelianti iš lovos. Prieš pusę metų(ne pirmas kartas)švytino nuo padidejusio pprostatos PSO.. neaiškios kilmės augliukąs ant sėdimos vietos (apie 5 ct monetos dydžio). Ar gali toks ligonis vartoti tokius vaistus?

Laba diena,

Šiuos vaistus toks ligonis gali vartoti. Būsena blogėja ne dėl minėtų vaistų vartojimo, labiau panašu, kad jie menkai tepadeda.

Nuo: Irma
2018-08-06
Laba diena daug metu sergu polineuropatija, 3metai vartoju antidepresantus ascentra 200mg. Coaxil12,5 mg. Tiapridali1karta dienai.paskutiniu metu jaučiu nerima padidejusi ir energijos trukuma,nesuprantu pati saves viska matau pilkomis spalvomis. Aciu už atsakyma

Laba diena,

Jums ir pačiai turbūt akivaizdu, kad, nepriklausomai nuo vaistų vartojimo, būsena blogėja. Reikėtų kreiptis į gydytoją ir pasikonsultuoti dėl gydymo korekcijos.

Nuo: SIGITA
2018-08-01
Labas vakaras. Mūsų vaikui išrašė vaistus ,kurių pagal informacinį lapuką vaistų dėžutėje vaikams duoti negalima.
Unital 1mg. Vaikui 2m. Mum nurodė po 2tabletes.ar tikrai nepakenksim vaikui?
Ačiū

Laba diena,

Apgailestauju, bet negaliu atsakyti į jūsų klausimą. Reiktų kreiptis į vaistą išrašiusį gydytoją.

Nuo: Violeta
2018-07-27
Laba diena.Daug metu vartoju lorofena.Be jo negsliu uzmigti.Pritrukus lorofeno naudojau lexotonili,bet jis man nepadeda.,nors abu vaistai priklauso tai paciai grupei.Kaip pradeti atsikratyti vaistu ?Aciu Pagarbiai

Laba diena,

Teoriškai vaistų, sukeliančių priklausomybę nutraukimas turi būti palaipsninis - palaipsniui mažinant dozę, idant būtų galima išvengti nutraukimo sindromo arba kitaip tariant abstinencijos. Tačiau praktiškai visiškai išvengti abstinencijos, ypač jei vaistas buvo ilgai vartotas, neįmanoma. Bet tai nėra didžiausia blogybė. Jei ir pasireiškia nutraukimo sindromas, jis praeina per kelias dienas, tiesiog reikia kantrybės. Blogiausia, kad žmogus šiuos vaistus ėmė vartoti, nes vargino kažkokie negalavimai. Nutraukus vaistą visi tie negalavimai sugrįžta. Ir tai ištverti dažną kartą yra sunku ir tai trunka ilgai. Kitaip tariant, Jūsų atveju, reiktų bandyti išsiaiškinti nemigos priežastis, jas pašalinti, o tada jau ir lorafeno atsisakyti nebus sunku.

Nuo: Dainius
2018-07-26
Sveiki, atsirado labai didelė baimė vairuoti automobilį kai kažkas sėdi šalia , nors neturėjau jokių avariju ar kažko panašaus, pradeda darytis silpna, kažkokie traukuliai užeina, rankos, kojos pradeda drebėti, norisi kuo greičiau kad ta žmogų išlaipinti ir važiuoti vienam, tas tikrai labai vargina. Atsiradus baimė koki pažįstama sutikti, atrodo kad bendravimo metu pasidarys bloga ir apalpsiu, anksčiau buvo prekybos centrų baimė, tas nerimas dingo kažkiek, bet stengiuosi eiti į tuos prekybos centrus drąsiai. Būna galvos skausmai nedidelį, svaigimas galvos, pilvo kažkokie spazmai. Taip esu labai laimingas ir fiziškai stiprus, norisi dirbti bet kad tokie simptomai neduoda ramybės. Man yra 30 m. Ačiū labai už atsakymą.

Sveiki,

sunku Jums konkrečiai atsakyti. Minėti simptomai yra kažkodėl suaktyvėjusių ar naujai atsiradusių vidinių pasąmoningų konfliktų išorinė išraiška. Norint Jums padėti, reikia labai konkrečiai aiškintis, bandyti suprasti šių simptomų pasąmoningą prasmę. Tai nėra paprasta, tai vyksta psichoterapijos metu. Bendrai šie simptomai priskiriami prie nerimo sutrikimų.

Nuo: Raimonda
2018-07-25
Sveiki.Gydytojas israse coaxilio ,pora savaiciu jauciausi gerai dabar kyla agresija blogos mintys.Ar sis vaistas narkotikas?

Sveiki,

šis vaistas tikrai ne narkotikas. Toks būsenos pasikeitimas nebūtinai atsirado dėl vaistų vartojimo.

Nuo: Eglė
2018-07-12
Laba diena. Norėčiau pasikonsultuoti dėl Cipralex. Dėl nervinio išsekimo ir panikos atakų man juos išrašė. Sakykite, ar jie gali sukelti stiprius širdies plakimus, kurie dar labiau kelia išgąstį? Gana dažnai gerdavau širdies lašus anksčiau, bet dabar bijau, nors jie nuramina mano širdelę. Ar galima šiuos vaistus derinti? Taip pat ar galima kartu vartoti sedatif pc? Ačiū.

Laba diena,

dažnas širdies plakimas gali būti šio vaisto šalutinis poveikis. Širdies lašus bei sedatif PC galite vartoti kartu su cipralexu.

Nuo: Irena
2018-07-07
Sveiki. Gan neseniai man buvo diagnozuota depresija. Vartoju vaistus, nežinau, kiek tiksliai laiko reikės vartoti, bet ilgiau nei kelis mėnesius, gal net keletą metų. Norėju paklausti, ar tokiu atveju būsiu įrašyta į psichiatrinę įskaitą? Kiek laiko joje būnama ir kada gali išbraukti? Kokią įtaką tolesniam gyvenimui gali turėti diagnozė? Ar darbdaviai gali matyti mano diagnozę bei kokios gali iškilti problemos norint gauti vairuotojo pažymėjimą?

Sveiki,

duomenys, kad lankėtės pas psichiatrą liks tos sveikatos įstaigos registre. Negaliu atsakyti, kiek laiko duomenys yra saugomi. Darbdaviui ši informacija yra neprieinama. Dėl vairuotojo pažymėjimo, klausimas sprendžiamas individualiai.

Nuo: Aušra
2018-03-15
Sveiki,
jaučiau didelį nerimą, baimę, agresyvumą, pyktį; jau ketvirtą mėnesį vartoju Truxal, 25 mg vieną tabletę nakčiai, jaučiuosi geriau. Mano klausimas: ar prie šio vaisto nepriprantama, kiek laiko galima juos vartoti?

Sveiki,

Truxalis nesukelia priklausomybės. Galite vartoti ilgai. Tikslaus termino įvardinti negaliu, bet šis vaistas gana saugus, pagal poreikį kartais vartojamas metais.

Nuo: Dainius
2018-03-14
Sveiki.noreciau isgirsti jusu nuomuone.kankina nemiga.vartoju clonazepama daugiau nei metai.dar vakare isgeriu xanax ir pries miega puse tabletes clonazepamo.bet nera jiokio pagerejimo.dar pradejau lankytis pas pschihologe.jinai israze zolpidem.bet man dar blogiau atsirado baime.nemiga niekur nedingo.nezinau ka daryti?kur kreiptis?nes tikrai jauciuosi blogai net negaliu vairuoti atrodo akyse aptemsta.jiokio noro neturiu.atrodo gyvenimas slysta is po koju.padekite.kur man kreiptis.

Sveiki,

reiktų bandyti suprasti jūsų nemigos priežastis. Jei nemigą provokuoja nerimas, zolpidemas jums iš ties netiks. Jei nerimas, nemiga yra vienas iš depresijos simptomų, jums galėtų padėti antidepresantai. Ko gero vertėtų pagalvoti ir apie psichoterapiją, kuri padėtų suprasti negalavimo priežastis ir gal būt padėtų tvarkytis su nemaloniu simptomu ar sutrikimu.

Nuo: Nerimautoja
2018-03-14
Laba diena. Esu 25m. ir antidepresantus pradejau gerti jau trecia karta. Pirma karta geriau puse metu, pertrauka buvo puse metu ir vel prasidejo stiprus panikos priepoliai su nerimu. Tada vaistus geriau 1m.5men. ir jauciausi labai gerai, 7 men buvau be jokiu vaistu, bet dabar susidurus su tam tikrais sunkumais labai padidejo nerimas, pradejau visko bijoti, krenta svoris ir tt. Su gydytoja nusprendeme trecia karta pagerti antidepresantus su viltim, kad viskas susitvarkys ir per ta laika ismoksiu su savimi dirbti. Labai bijau, kad antidepresantai Cipralex man visam gyvenimui ir po trecio karto vel bus tas pats. Labai noreciau isgirsti Jusu nuomone, kiek laiko reiktu gerti vaistus ir ar yra tikimybe pasveikti?

Laba diena,

antidepresantai, kaip ir daugelis kitų vaistų yra simptominiai. T.y. šalina tik simptomus, nepanaikinant juos sukėlusios priežasties. Nutraukus, kurį laiką efektas išlieka, nes lyg ir išlieka įprotis šiek tiek kitaip į viską reaguoti. Bet taip, susidūrus su sunkumais, nemalonus simptomai dažniausiai grįžta. Didesnė tikimybė atsikratyti varginanćių negalavimų visam laikui yra tuomet, kai žmogus lanko psichoterapiją ir gilinasi į sutrikimo priežastis.

Nuo: vitalija
2018-01-22
laba diena, man 52m jau dveji metai kenciu nuo sunkaus uzmigimo, pries metus pradejau vartoti kventiapino po 1tabl 25mg stiprumo nakciai, puse metu miegas buvo kokybiskas siuo metu kventiapinas nepadeda, tuomet po valandos isgeriu puse tabletes zolpidemo,miegas buna normalus, . norejau paklausti ar galiu gerti zolpidema praejus valandai po isgerto kventiapino

Laba diena.

Tikrai galite. Tik turite nepamiršti, kad be pertraukų vartojant zolpidemą, jo paveikis susilpnės ar visai išnyks.

Nuo: Martynas
2018-01-20
Laba diena, man reikia pagalbos, prarandu jau viltį. Esu moksleivis, 17likmetis, ir pastarieji du metai buvo ir yra man ištisa kančia. Net nežinau kaip savo simptomus nupasakoti, bet ištisai jaučiuosi lyg miegantis, visas prislopintas, ištisai netikrumo jausmas, lyg netikra, lyg sapnas. Dažnai nurodau tokį palyginimą - Sėdžiu prie didelio stiklinio ekrano ir stebiu kažkieno gyvenimą, viskas lyg per stiklą, ir vėl pasikartosiu - netikrumo jausmas. Būna priepuoliai, pirmieji užklupo netikėtai, pradeda širdis daužytis, pasimetu aplinkoje, nesuprantu kur esu, silpna, balta akyse. Po kurio laiko pastebėjau, kad galiu juos pats prišaukti, jeigu intensyviai galvoju ar čia viskas tikra ir arba, kad netikra - vuolia, bet išmokau dalinai juos ir kontroliuoti ir visai iki sąmones netekimo nedavesti, bet priepuoliai vis dar yra. Iš fiziologinės pusės viskas tirta pas medikus, smegenų veikla, kraujagysles ir viską kas tik susiję su galimai tuo, bet pasakyta, kad esu sveikas ir jie nieko nemato, išrašė kraujotakai vaistų pabandyti ir paleido - efekto nėra. Labai prašau, padėkite, jeigu yra kokie galimai padedantys medikamentai - paminėkite. Aš jau prarandu viltį...

Laba diena,

tikrai nevertėtų prarasti vilties. Man neatrodo situacija beviltiška. Iš to ką rašote susidaro įspūdis, kad Jūs vargina derealizacijos simptomas ir panikos priepuoliai. Labai gali būti (ir taip dažnai būna), kad šie du reiškiniai yra lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos fone. Jums tikrai galėtų padėti antidepresantai. O geriausia būtų jei galėtumėte pasikalbėti ir su psichoterapeutu. Jūs vargina emociniai sunkumai ir tai toli gražu ne beviltiška situacija.

Nuo: Ugnė
2017-12-28
Prašau gelbėkit, nebežinau ką daryti, visai nebemiegu ir verkiu siaubingai,vartotas vaistas ketipinor 100mg, paskui mažinau dozę ir bandžiau nutraukt, nebemiegu, tada vėl pradėjau gert po tabletę, bet nemiegu, dar išgėriau prie tabletės dvi tazepamo ir tik tuomet pavyko pamiegoti gal 5 - 6 val.Prašau padėkite, nebežinau ką daryti, kas naktį išgyvenu, nerimą, sielvartą rytais, noriu tik numirti, nepadeda nei geras mylimas žmogus šalia, nei gera darbo aplinka, viena mintis tik numirti kuo greičiau, nes tai man kančia , o ne gyvenimas, gal čia to vaisto ketipinor poveikis toks, kuom tada reiktų keisti šį vaistą?

Laba diena,

Jums tikrai reikėtų pasitart su psichiatru, o geriau psichiatru psichoterapeutu. Nemanau, kad tokią Jūsų būseną išprovokavo bandymas nutraukti ketipinorą, sunku patikėti, kad vartodama jį jautėtės visiškai gerai. Panašu, kad Jums reiktų koreguoti medikamentinį gydymą ir papildomai pradėti individualią psichoterapiją.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.