Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Angele
2022-09-22
Sveiki. Paskirtas kvetiapinas nuo nerimo ir libido padidėjimo, kurį galimai išprovokuoja nerimas arba ir premenopauzė kartu. Beje, ką apie tai manote, įdomu. Paskaičius kvetiapino pašalinius, kyla baimė, labai jau daug nepageidaujamų reiškinių, net mirtinų įvardinta. Kokį jūs vaistą skirtumėte tokiai paūmėjusiai problemai. Man 50. Nerimas nuo įtampos darbe vargino prieš 6 metus, bet po mirtazapino pavartojimo bei psichoterapijos greitai praėjo. Dabar vargina nevalingai užeinantis sustiprėjęs libido, toks savaiminis lytinis sujaudinimas kasdien, kuris jau vargina, nes reikalauja save tenkinti. Gal tai tik dėl moteriškų hormonų...patarkite. Ar tikrai turėčiau vartoti kvetiapiną?

Laba diena,

1-2 sakiniais neatsakysiu. Pasvertam, atsakingam atsakymui-reikia konsultacijos.

Nuo: G.
2022-09-21
Sveiki. noriu paklausti,ar gaurometis žolelių arbatos nesipjauna su venlafaksino labai maža doze. Ačiū.

Laba diena,

tik pati bandydama, pastebėsite atsakymą į savo klausimą. Kiekvienas medikamentas sąveikauja su kitomis medžiagomis organizme. Tą sąveika unikali.

Nuo: Augustė
2022-09-20
Laba diena, galbūt galėtumėt papasakoti kaip vyksta pirminė konsultaciją pas gydytoją psichiatrą? (dėl nepatikslintos tachikardijos) ar yra atliekami kažkokie testai ar tyrimai? Ar tiesiog vyksta pokalbis?

Laba diena,

Jūs atsinešate gydytojo kardiologo išrašą, šeimos gydytojo atliktų tyrimų atsakymus ir gydytojas psichiatras pokalbio metu galvoja, sprendžia, ką Jums skirti.

Nuo: Lukas
2022-09-19
Antipsichoziniai vaistai blokuoja dopamino ir serotonino receptorius, todėl jie gali gerokai pasunkinti egzistuojančią depresiją

Jei Jums reikia atsakymo-aš jį jau parašiau.

Nuo: Lukas
2022-09-17
Laba diena, ar visi antipsichoziniai vaistai sukelia depresiją?

Antipsichoziniai vaistai nesukelia depresijos.

Pati psichotinė liga gali būti kartu su depresija.

Nuo: Mantas
2022-09-12
Neturiu galimybes atvykti ar jūs koncultuojate online.?

Laba diena,

mano nuomone, gyva konsultacija yra 3 kartus vertingesnė nei nuotoliu, ypač pirminė. Todėl pirminių klientų nuotoliu nekonsultuoju.

Nuo: Emilija
2022-09-11
Labas vakaras. Ar Quetiapin ir Venlafaxinum galima derinti tarpusavyje gydant psichoze?

Laba diena,

galima.

Nuo: Petras
2022-09-09
Sveiki,pries metus atsirado nejaukumas,neramumas,gydytojas paskkyre Sertralin 50 mg ryte ir vakate,Tiapridalis vakare,atrodo kad viskas praejo ar galiu profilaktiskai ir toliau gerti vaistus,Somnolis tai vartuoju jau seniai ir man padeda.

Laba diena,

psichotropiniai medikamentai neskiriami profilaktikai.

Arba reikia gydymo ir jie skiriami, arba gydymo nereikia. Tarkitės su savo gydytoju-psichiatru. medikamentai visi receptiniai, o Somnol griežtai receptinis, todėl pats negalite pasirinki tiesiog vartoti. Gydymą skiria gydytojas.

Nuo: Alina Žigel
2022-09-08
Koks specialistas turi išrašiti Eglonyl 200.Pirma karta israšrašė nervopotologas.ir kaip vadinasi liga ir kodas.aš nie galiu miegoti, valgiti, othudau 15kg .pradejau miegoti nuo šiu tablieĉiu.

Laba diena,

paprastai skiria gydytojas psichiatras konsultacijos metu. Šiuo metu yra naujesnių ir geresnių medikamentų.

Nuo: Rasa
2022-09-06
Laba diena,
Ar galiu vartoti mirtazapin actavis miegui jeigu retkarčiais vartoju propranalol actavis dėl tachikardijos ir permusimu? Ar vaistai nesaveikaus?Aciu

Laba diena,

visi vaistą turi sąveiką, tačiau šių medikamentų santykiai geri. Mirtazapinum patarčiau vartoti kasdien, nes jis ramina bendrai visą nervų sistemą, tuo pačiu mažina širdies ritmo sutikimų dažnį.

Nuo: Daiva
2022-09-06
Laba diena.
Šiuo metu vartoju Fluanxol (0,5 g.) dėl nerimo, jaučiausi gerai, tačiau atsiradus stresinei situacijai, nerimas vėl prasidėjo, o kartu atsirado ir pykinimas ryte. Ankščiau esu gėrusi Eglonyl (ketvirtadalį pabletės). Ar galima šiuos vaistus vartoti kartu? Esu užsiregistravusi pas psichiatrę, tačiau vizitas tik po dviejų savaičių.
Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

abu medikamentai yra tos pačios grupės, veikia kiek skirtingai. Flupenthixolum yra naujos kartos medikamentas ir praktiškai neturi pašalinių poveikių. Be to, geriau vartoti 1 medikamentą ir didinti ar mažinti jo dozę, nei daryti iš kelių medikamentų mišrainę.

Nuo: Mantas
2022-09-05
Labas, svaigsta galva toks jausmas kaip būčiau vakume, viskas vyksta kaip sapne. Pradėjau gerti Sertralin. 2 sav niekas nesikeičia. Gal turit kokių patarimų, viska išsityriau esu sveikas

Laba diena,

pats Sertalinas gali duoti galvos svigimą tik pradėjus jį vartoti.

Patarimas- pasiimti visus tyrimų atsakymus ir konsultavusių specialistų išrašus ir atvykti pirminei konsultacijai.

Nuo: Petras
2022-09-04
Sergu šizofrenija geriu depakina nuotaika pastoviai prislėgta nieko neatsitik ,jei geriu vietoj depakino 100mg amitriptilina

Laba diena,

Depakinas nuotaikos negerina. Jis mažina nerimą, nuotaikos svyravimus.

Reikalinga koreguoti gydymą antidepresantu-tartis su savo gydytoju.

Amitriptilinas šiais laikasi vartojamas labai retai.

Nuo: Jurgita
2022-09-02
Sveiki gydytoja.sergant covidu prasidėjo didelis nerimas ir panikos priepuoliai.geras tris savaites vartoju somnols:(nakčiai...nenoriu priprasti,bet kol kas vartoju,nes nemiga labai ,,pakelia,, norėčiau nuo jo palaipsniui atprasti.prašau Jūsų patarimo.man 45 metai.
Pagarbiai Jurgita

Laba diena,

pasekmės persirgus COVIDugydomos kaip kaip ir visi kiti psichikos sutrikimai. Reikia kreiptis gydytojo-psichiatro konsultacijai.

Be to reikia sužiūrėti, kaip atrodo tam tikri parametrai kraujyje, nes psichika priklauso nuo galvos smegenų veiklos, o smegenys kvėpuoja, maitinasi, vyksta biocheminiai procesai, vaikšto begalė mini elektros impulsų.

Nuo: Ramune
2022-08-31
Sveiki, vyras turi problemų dėl alkoholio. Noriu paklausti pirmas žingsnis ar pas psichikos specialistus ar koduotis?

Laba diena,

gydytojo-psichiatro konsultacija.

Nuo: Žydrė
2022-08-29
Laba diena. Puse metų gėriau seroxat 20mg, liepos mėn nutraukinėjau po truputi iki visai.po 3-jų savaičių užėjo vėl kažkoks nerimas ir baimė kad kažkas nutiks...aš taip nenoriu gerti ilgai AD..Gal galite ką patarti?ar vėl šiek tiek pagerti po ketvirtuką kol geriau pasijausiu?

Laba diena,

turtingose pasaulio šalyse nerimas gydomas psichoterapija. Deja tų turtingų šalių ne daug.

O biednose gydoma vaistais ir dažniausiai visą gyvenimą, nes "galvoje minčių" niekas nepadeda susidėlioti į stalčius ir dėželes. Nerimas pirmiausia yra galvoje/mintyse. tad tenka ir tvarkyti psichoterapijos būdu. Čia atsakymas, kodėl nerimas sugrįžo.

O ką daryti? turite tartis su savo gydytoju-psichiatru.

Nuo: Rita
2022-08-26
Sveiki Gydytoja, sergant šizoefektiniu sutrikimu, vartojant Reagila 6 mg, dar kartu vartojama 7 mg Haloperidolio, Bandant nutraukti Haloperidolį atsiranda neadekvatus mąstymas, kliedesiai. Kokie vaistai dar tiktu su Reagila ir nuimtų tuos simptomus? Reagila labai padeda dėl susikaupimo, dėmesio išlaikymo, normalaus bendravimo. Dėkoju

Laba diena,

jei anksčiau nevartojote kitų medikamentų be Haloperidolio, tai deriniai su Reagila gali būti įvairiausi.

Medikamentų parinkimas, suderinimas yra ilgas ir nuoseklus darbas tiek gydytojo-psichiatro, tiek ir pačio paciento.

Atsakyti į klausimą gali tik tas gydytojas, su kuriuo bendraujate/konsultuojatės. Nėra 1 atsakymo visiems.

Nuo: Gabriele
2022-08-26
Sveiki, man išrašè gydytoja Zoloft del galvos svaigimo. Paklausus ar galima išgerti kartais 1-2 vyno vyno. Sakè tikrai galima, Jei nepiktnaudžiaujama. Ar tikrai?

Laba diena,

jei Jūs gydotės-tai aišku, kad negalite bloginti alkoholiu galvos smegų būklės.

Beje, moteriai saikingas alkoholio vartojimas yra ne daugiau 100 ml vyno parai. Taurėje būna 200 ml, tai yra 2 alkoholio vienetai, jei dar daugiau taurių, tai ir vienetų atitinkamai.

Nuo: gabija
2022-08-24
sveiki, sergu generalizuotu nerimu, geriu 30mg seroxat ir xanax. Poveikis nulinis, geriu 6 men. Esu uos vartojusi anksciau, tiko labai, bet buvau numetusi 3 men. Ar gali buti, kad jie man nebeveikia, kasdienis galvos skausmas, silpnumas,nieko nesinori daryti. Gydytoja sako,kad taip nebuna, kad nebetiktu anksciau tike vaistai. Esu gerusi sertralina, cipralex-netiko. Gal galite kazka naujo pasiulyti nuo stipraus nerimo? Aciu Jums

Laba diena,

paprastai anksčiau vartotas vaistas ir vėliau duota terapinį poveikį, ne visada tokį patį, nes žmogaus organizmas keičiasi. Gydymą koreguoti būtina. Bet tai daroma konsultacijos metu.

Nuo: Algirdas
2022-08-22
Gerb. gydytoja,
ką iš savo teorinės ir praktinės patirties galėtumėt pasakyti trumpai apie duloksetiną, ir kiek dažnai jį skiriate pacientams, ypač dozę 120mg dienai?
Gerų dienų.

Sveiki,

savo praktikoje labai retai skiriu šį vaistą -bet tai tik mano nuomonė. Stengiuosi skirti antidepresantus, kai galiu po truputį ''Įvesti" klientą į antidepresantą ir po truputį didintį dozę. deja Duloxetinum yra tik kapsulėje ir 30 mg esanti mažiausia kapsulė būna per didelė įvado dozė, duodanti pašalinius poveikius.

Yra ligų, kai Duloxetinum yra nepakeičiamas ir jo skyrimas yra pirmo pasirinkimo.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.