Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jurgis
2018-08-13
Laba diena Gerb Gydytoja. Mano drauge(35m) vartoja antidepresantus (Valdoxan(25mg),Cipralex(10mg) , Clonazepam(2mg)) ir Neuroleptikus Ketipinor 200mg vakare. Ji vartoja jau antidepresantus jau beveik2 menesius ir neuroleptika apie 2sav. Mes labai norime vaikelio. Ar mano mergina gali pastoti nenutraukiant siu vaistu vartojimo? Ka galetumete rekomenduoti?

Sveiki,

jau anksčiau esu sakiusi, kad psichikos ligos pasveikimas ir nėštumas eina skirtingais keliais. Tai, kad Jūs nusprendėte planuoti pastojimą, dar nereiškia, kad Jūsų draugė pasveiko.

Planuojant nėštumą, moteris turėtų būti be medikamentų bent 3 mėnesius, kad organizmas išsivalytų. Kartais tai būna neįmanoma.ir čia svarbiausia moters sveikata ir būklė, o po to tik planuojamas nėštumas.

Kiekviena situacija labai individuali. Aš siūlau Jums konsultuotis su gydytoju-psichiatru. Nematant žmogaus gyvai, sunku duoti atsakymą.

Nuo: Odeta
2018-08-12
Sveiki norėčiau pagalbos. Gyvenu lyg sapne jau antri metai. Matau kaip per migla.gyvenu kaip sapne .. Niekas nepadeda. Esu anglijoje. Pavargau nuo šios būsenos.. gal jūs kuom galit padėti.. Ačiū

Sveiki,

aš konsultuoju laiškais, bet pirminė konsultacija kokybiška/ geriausia gyvai. Galėtume atvykti į Lietuvą kelioms dienoms.

Nuo: Irma
2018-08-10
Sveiki, mamai, kuriai 70 metu, yra nustatyta autonomine somatoformine disfunkcija, taciau niekaip jai nepritaiko vaistu. Lankesi pas ivairius psichiatrus, paskutiniu metu privaciai, bet vistiek jokio rezultato.Is pradziu gere paroksetina su amitriptilinu, puse metu neblogai jautesi, tada pablogejo jai, skyre fevarina su haloperidoliu, pora menesiu buvo gerai, tada pablogejo, paskyre mirtazapina su buroniliu. Neblogai buvo beveik pora menesiu, po to pablogejo, skyre citaloprama, eglonyl, mirtazapina ir clonazepama. Jau menesi geria, taciau vistiek blogai jauciasi, kamuoja daznas kvepavimas, diskomfortas skrandzio vietoje, bloga psichologine savijauta. Ar dar verta testi si gydyma ar keisti vaistus? Pas kitu sriciu gydytojus tyresi, nerado nei neurologiniu nei kitu ligu.

Sveiki,

Jūsų mama priekirčiau prie senjorų. O čia galioja taisyklė kaip ir su vaikais: gerai įvertinti somatinę būseną ir stengtis nieko negadinti ir per daug nesisitengti pagerinti.

Iš to ką surašėte, negaliu atsakyti į Jūsų klausimą atskakingai be konsultacijos.

Atvykite į gyvą konsultaciją.

Nuo: Erika
2018-08-09
Gydytoja, kuris Jūsų nuomone vaistas yra geriausias jei gydytojas išrašė poroxetinum, nes vaistinėje yra net keletu pavadinimų. Nusipirkau Seroxat, bet gal kiti geresni? Be to ka daryti esant tokai situacijai, kartą buvo, nežinau ką daryti jei kartotųsi. Išgėriau ryte su pusryčiis Seroxat bet pasirodo maistu apsinuodijau skrandį ir už poros valandų po pusryčių ir vaisto gėrimo viską išvėmiau, pravėmiau visą dieną, buvo labai silpna pagalvojau gal dalinai ior dėl to, kad ta dieną negavo organizmas vaisto dozės?

Sveiki,

paroxetinum gamina visi kokybiškai, paprastai neturiu blogų atsiliepimų. SEROXAT vardu yra originalas, bet tai nieko nekeičia.

Tokia būsena, kaip aprašėte, negalėjo būti dėl 1 dozės praleidimo.nes vaisto likutis dar 3-4 dienas cirkuliuoja organizme vaisto negaunant.

Nuo: Anonimas
2018-08-09
Sveiki,
Mano draugė (35m.) su depresiniais simptomais (nerimu, priepuoliais, apetito nebuvo) pradėjo vartoti 1 tabl. Valdoxan (25 mg) vakare, 1/4 tabletės Clonazepam (2mg) vakare prieš miegą (jei nesimiega papildomai 1/4 Clonazepam (2 mg)). Ji iš ryto gėrė 0,5 tabl. Cipralex (10mg) ir papildomai po 1/4 tabletės Clonazepam (2 mg) (jei nerimas, pyktis). Ji visa tai vartojo maždaug 5 savaites iki kito apsilankymo pas psichiatrą. Gydytojas padidino dozes iki 1 tabl. Cipralex (10 mg), leido, jei nerimas pyktis, priepuoliai gerti iki 2 tablečių Clonazepam (2 mg), bet ne kiekvieną dieną (jai sunku negerti mažiau nei 1,5 tabl. Clonazepam (2 mg) kas dieną, jau savaitę laiko). Dar dėl priepuolių gydymo pridėjo Ketipinor 200 mg gerti vakare (5-6 val. prieš miegą), geria jau 8 dienas. Ji prieš ligą patyrė daug streso. Jai užeina nekontroliuojami priepuoliai (dalinai nekontroliuojami), nevalingai juda ir kartoja žodį tuo metu, tai kartojasi vos ne kasdien (po pirmų vaistų išrašymo priepuolių lyg padaugėjo), bijo (nenori) būti viena. Ji labai jaudinasi dėl savo ligos. Sunku nukreipti mintis kitur. Sunku atlikti kasdieninę veiklą. Anksčiau draugė irgi buvo patyrusi daug streso. Anksčiau draugė buvo susidūrusi su panašia situacija (liga), bet pavyko išsikapstyti su lexotanil, stilnox, be psichiatro pagalbos. Anksčiau draugė negalėjo užmigti, vėliau beveik susikeitė dienos ir nakties režimas. Kokia Jūsų nuomonė dėl paskirtų vaistų? Ar, Jūsų nuomone, tai yra geras vaistų derinys? Ką rekomenduotumėte daryti toliau esamoje situacijoje, kad draugė galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą ? Gal išgytų ir be vaistų? Gal tai tik šalutinis vaistų poveikis? Ar ji pasveiks?

Ačiū

Sveiki,

iš to ką parašėte, matau, kad reikalinga normali konsultacija. Šis puslapis nėra skirtas konsultauoti, čia galiu atsakyti tik į trumpą paklausimą. Jūsų atvejis sudėtingas ir reikalauja įsigilinimo, bei gyvos konsultacijos.

Nuo: Goda
2018-08-08
Sveiki gydytoja, vartoju dvejus antidepresantus, ryte Seroxata, vakare Valdoksaną. Savijauta tikrai gera, nerimo absoliučiai nėra, miegas puikus, apetitas normalus. Vaistai greitai pradėjo veikti, šalutinių poveikių nejutau nei vieną dieną... Labai noriu vaikų, kažin pagal ką gydytojas sprendžia ar liga jau pagydyta? Be to kaip Jūsų praktikoje su vaistų nutraukimu? Ar labai sunku atpratinti organizmą nuo mano minėtų medikamentų? Labai bijau, kad "įsisūdžiau" visam likusiam gyvenimui, o man dar nėra nei 30...Kiek paskaitau čia, tai daugumai nepavyksta nutraukti Jų vartojimo. Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

į Jūsų klausimą negaliu atsakyti , nes reikalinga konsultacija,

Kiekvienas atvejis yra unikalus. Pvz penktadienį konsultavau kliente tuo pačiu klausimu, užtrukome "gyvai" 1 valandą,

Nuo: Gerda
2018-08-08
Sveiki miela gydytoja. Tranxene nutraukiau ir ji pakeiciau Fluanxol. Jauciuosi ji gerdama puikiai, vartoju 0.5 mg ryte. Klausymas kiek ilgai galima vartoti fluanxoli?

Sveiki,

flupenthixolum yra gydpmasis medikamentas, todėl jį galima vartoti tiek kiek reikia, kad ir visą gyvenimą.

Nuo: trevicta
2018-08-07
kodel Xeplion tinka, o Trevicta netinka ,jei sudetis beveik tokia pati?

Sveiki, kiekvienas vaistas turi užpildančią medžiagą,be to nuo gamintojo priklauso ir gaminio kokybė, todėl ne visi skirtingų gamintojų vaistai veikia vienodai.

Nuo: Ugne
2018-08-07
Gerb gydytoja ar del antidepresantu menesiniu ciklas gali issireguliuoti? Pvz veluoti ir pan. Vartojau escitaloprama jau pusmeti taciau iki siol buvo reguliarus. Ar verta kistis ir issaukineti vaistais jei tai del antidepresantu?

Sveiki,

mėnesinėms įtaką paprastai daro bendra organizmo ir nervų sistemos būklė.

Antidepresantai tik šiuos dalykus keičia į gerą.

Nuo: Ingryda
2018-08-04
Laba diena pradėjus leisti Xeplio pasikeitė mano seksualinis potraukis nieko nebe jaučiu ar gali įtaką daryti vastas ką daryti gal patarsite.

Sveiki,

visi vaistai turi pašalinį poveikį. Koks bus Jums, tik pradėjus vartoti vaistą, Jūs ir pamatysite. Jūsų vartojamas vaistas gali duoti tokį pašalinį poveikį.

Nuo: Viktorija
2018-07-31
Laba diena,
7 mėnesius vartojau Zoloftą gydant nuo depresijos, kadangi su vyru planuojame kurti šeimą, nusprendžiau daugiau jų nebevartoti. Pasitariau su psichiatre ir ji patarė vaistus mesti palaipsniui (14 dienų po pusę tabletės ir likusias tris tabletes po pusę kas antrą dieną). Iškart po vaistų nutraukimo prasidėjo stiprus galvos svaigulys (tarsi "mėtytų" į šonus) ir šitaip jau 10 dienų. Informaciniame Zolofto lapelyje parašyta, kad nutraukus vaistus gali pasireikšti galvos svaigulys, kuris turėtų praeiti per dvi savaites, bet man kasdien galvos svaigimas tik stiprėja. Ką rekomenduotumėte daryti? Šiuo metu gyvenu užsienyje, tad neturiu galimybės kreptis pas savo psichiatrę. Ačiū

Sveiki,

atidepresantų nutraukimas dažnai yra daug sudėtingesnis procesas, nei rašo informaciniame lapelyje. Tai, kad susiruošėte gausinti šeimą, dar nereiškia, kad Jūsų liga, dėl kurios vartojote medikamentus jau išgydyta. Tai 2 skirtingi dalykai.

Praktikoje, deja, kai kuire žmonės dėl savijautos ir ligos atsinaujimo negali nutraukti antidepresamntų vartojimo, arba kurį laiką negali nutraukti.

Nuo: Lolita
2018-07-27
Laba diena gydytoja. Ar zmogui 7 -7.5 valandu miego pakanka? Anksciau apie 8-8.5 miegojau. Dabar geriu antidepresantus miegu giliai bet pabundu po 7 valandu miego.Uzmiegu iskart. Diena jauciuosi gerai. Ar tai normalu? Ar ne per mazai miegu?

Sveiki,

kiekvieno žmogaus miego trukmė yra skirtinga. vartojant antidepresantus, jie netiesiogiai miegą pagilina, daro labiau koncentruotą. Todėl Jūsų miego trukmė galėjo sutrumpėti.

Svarbiausia kaip Jūs jaučiatės? Jei jūsų būsena gera, dienos metu esate energinga ir darbinga, tada nėra ko prie miego kabinėtis.

Nuo: Lina
2018-07-19
Laba diena,
Ar galima naudoti imbiera, vartojant antidepresnatus?
Aciu

Sveiki,

klinikinėje praktikoje sąveikos nesu pastebėjus. Venkite greipfrutu ir jų sulčių.

Nuo: Ieva
2018-07-17
Gerb. Gydytoja. Ar galima i kakta leistis botilino injekcijas ir hialurono jei vartoji antidepresantus. Iki siol jas leidausi antidepresantus vartoju pusmeti.

Sveiki,

kadangi botulino injekcijos veikia ir bendrai organizmą, vis gi yra rezorbcija iš injekcijos vietos - aš laikau, kad tai yra nenaudinga ir žąlinga "pavargusiai" nervų sistemai ir psichikai. Tai toksinas nervų sistemai.

Hialurono injekcijos neturi sąveikos su medikamentais, ir neturi įtakos psichinei sveikatai.

Nuo: Toma
2018-07-16
Gerbiama Gydytoja,
Prasau Jusu isvardinkite koki yra patys pagrindiniai depresijos pozymiai? Ir ar galima butu kreiptis i Jus konsultacijai?
Dekoju Toma

Sveiki,

depresijos simptomus galite rasti google.

Bėda ta, kad depresijos dažniausiai būna paslėptos ir netinka klasika.

Konsultaciaji tikrai galite kreiptis.

Nuo: Ilona
2018-07-16
Sveiki,
Gydytoja ar skydliaukes probelmos gali issaukti panikos atakas ir sutrikusia vegetacine nervu sistema?
Dekoju

Sveiki,

skydliaukė vadinama liaukų motina, todėl jos funcijos pasikeitimai įtakoja bendrai sveikatą ir psichinę būklę visada. Tačiau dėl psichikos traumų, išgyvenimų, ilgalaikio nuovargio ir t.t. keičiasi skydliaukės veikla.

Nuo: Jonas
2018-07-12
Sveiki,
Gerbiama Gydytoja, kodel gali netikti dauguna antidepresnatu tiesiog nepernesu ju sunkaus salutinio, netgi pradedamas naudot po 1/4 tabletes. Kodel taip yra?
Aciu

Sveiki,

jautrumas antidepresantams kievieno žmogaus yra labai skirtingas. Be to yra skirtingo "stiprumo' antidepresantų, kaip ir skirtigo poveikio tiek teigiam tiek neigiama prasme.

Iš visos gausos šiuiolaikinės psichitarijos galimybių/vaistų - tikrai galima rasti Jums tinkamą.

Tik gyva konsultacija ir tarimasisi su Jus gydančiu gydytoju gali duoti gerą rezultatą. Tarkitės su savo gydytoju.

Kantrybės Jums.

Nuo: Ruta
2018-07-12
Laba diena,
Gydytoja man nustatyta vegetodistonija, kuri prasidejo nuo ilgalaikio patirto streso( mane lydi toki kaip silpnumas, galvos svaigimas, toks lyg stumdymas i sonus, pykinimas, kazkiek ir nerimo daugiau atsirade) zodziu dabar geriu vaistus pagerejo kokia 50 procentu, bet vistiek manau, kad sitas ne mano vaistukas , nes kiek esu girdejusi vistiek jis turetu veikti geriau . Dabar jokiu stresu nepatoriu nieko, nes suprantu, kad su stresais susigadinau savo sveikata, dabar rami tik , kad tie simptomai mano isnyktu. Gydytoja kaip dar neskaitant vaistuku galima ja stiprinti, kad sugriztu buvusi sveikata. Ar kazkokios proceduros ar kazkas , kur gali dar padeti.
Begalo dekinga uz Jusu atsakyma

Sveiki, kad atsakyti į Jūsų klausimą, man reikalinga gyva konsultacija.

Nes nėra vieno vaisto ir vieno gydymo būdo visiems.

Nuo: Jolanta
2018-07-11
Laba diena,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos ( liga uzklupo mane po ilgalaikio streso)
Dabar vel turejau toki sukretima stresini ir iskart mane pradeda pykinti, rodos kad viskas sukasi ratu. Kaip tureciau elgtis tokioje situacijoje?
Aciu Jums labai

Sveiki, turėtumėte konsultuotis su gydytoju -psichiatru. geriau konsultacija ir nepaskirtas gydymas vaistais, nei užleista būklė ir po to sekanti konsultacija.

Gerai pastebėjote, kad gyvenime viskas kartojasi, o mano praktikoje "negydant" - kartojasi sunkesne forma.

Nuo: Lina
2018-07-09
Gerbiama Gydytoja,
Noriu Jusu paklausti ar vangumas ir mieguistumas gali buti depresijos pradzia. Zodziu pastebejau save kad nuo atsikelimo ryte iki popietu mane pleidzia jegos, nors isimiegu gerai ir jos sugrizta daugiau vakarop.
Aciu uz atsakyma

Sveiki,

ar tai depresijos pradžia - gali Jums atsakyti gydytojas jonsultacijos metu. vienas iš depresijos simptomų yra mieguistumas/neišsimiegojimo jausmas pirmoje dienos pusėje.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.