Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ugne
2019-02-11
Sveiki, gydytoja. Ar krupčiojimas prieš užmiegant ir kartais dieną nuo nerimo ar nuo sumažintos vaistų dozės. Sumažinau tik 1/4 vaistus cipralex nes labai prakaitavau naktimis.

Laba diena,

krūpčiojimas rado nervų sistemos jautrumą, padidintą jautrumą.

Mažinant antidepresanto dozę, dirglumas gali didėti.

Dar labai svarbūs ir Jūsų laboratorinių-biocheminių kraujo rodiklių parodymai. Nes tai biologinis nervų sistemos funkcionavimo pagrindas.

Nuo: Lolita
2019-02-04
Laba diena. Pastebejau kad suprastejo trumpalaike atmintis nuo antidepresantu cipralex. Ka patartumet? Daznai pamirstu lyg neatidi buciau. Seniau tokia nebuvau

Sveiki,

paprastai tam, kam skiriamas AD vartojimas, keičia dėmesio sutelkimą ir perkėlimą, o ne pačią atmintį. Antidepresantai paparastai dėmesio sutelkimą, perkėlimą tik gerina. Gal Jūs jaučiate slopinantį pašalinį escitalopramum poveikį?

Nuo: Ieva
2019-02-02
Laba diena. Ar ssri antidepresantu vartojimas turi buti nutrauktas ar pakoreguotas jei reikia deti dantu implantus arba traukti danti? Ar nuskausminimas gali prasciau veikti? Ar kokia neigiama saveika gali buti?Bet juk buna kad skubiai reikia operuoti pvz apendicita kas tada?

Antidepresantų vartojimo nereikia niutraukti, jei Jums atlieka operacijas ar kitas intervencijas. net jei reiklaujama būti nevalgius maisto prieš operaciją - antidepresantą būtiną išgerti operacijos dieną su labai mažu gUrkšneliu vandens.

Apie antidepresanto vartojimą turite pasisakyti nuskausminimą atliekančium gydytojui, nes jo vartojimas gali keisti nuskausminimui reikalingą medikamentų dozę.

Nuo: Laura
2019-01-24
Sveiki. Ar naktinis prakaitavimas nuo escitalopramo gali buti? Pabundu slapia kartais net pizama persirengt turiu. Sapnuoju daug bet ne kosmarus. Gal ka patarsit? Labai nervina.

Laba diena,

nuo antidepresanto gali būti naktinis prakaitavimas. Paprastai jis būna gydymo pradžioje - jei būna.Jei prakaitavimas išlieka ilgiaus nei 2-3 savaites, aš bandau AD keisti.

Nuo: Justas
2019-01-22
Sveiki, turiu Cipralex 14 tableciu su pasibaigusiu galiojimu 2018-11. Galima gerti? Laikyta sausoje vietoje, kambario temepraturoje.

Sveiki, tikrai galima vartoti.

Nuo: Igne
2019-01-22
Gal dar galite atsakyti tada konkreciau? Ar pabudinejimas per anksti nuo vaistu didesnes dozes ar nuo depresijos? Nors nelabai ja jauciu jau deka ju. Ar siu vaistu dozes didesne blogina miego kokybe? Kaip apskritai jie miega veikia? Nes visa kita savijauta gera.aciu!

Be konsultacijos tikrai sunku atsakyti.

Jei mes galėtume taip per laišką gydyti žmones - tada nebūtų tokių eilių pas gydytojus realioms konsultacijoms?

Nuo: Danas
2019-01-21
Seiki, geriu cipralecs 10 mg jau 8 metai - 2 metus su gydytojo prieziura, 6 metus savarankiskai. Numesti tuos vaistus,kaip gydytoja liepe mazinant dozes nepavyko, buvo per stiprus pasalinis poveikis, nepakeliamas.Tad nusprendziau gerti savarankiskai .Ka patartumete man daryti, ar nepakenksiu psichikai gerdamas toliau, kaip tuos vaistus man mesti?I gydytoja kreiptis nebenoriu.

Sveiki,

vartodamas escitalopramum mažiau kenkete sau, nei kenčiant ir nesigydant ligos.Iš to ką parašėte, manau, kad Jūs tik vartojate vaistus, bet Jūsųlliga nėra prižiūrima. Vaistas yra receptinis ir psichopitropinis, todėl jo skyrimą turi prižiūrėti gydytojas.

Jei nerandate bendros kalbos su 1 specialistų, visada verta paieškoti kito. Sveikata - tai Jūsų.

Nuo: Igne
2019-01-21
Sveiki. Pusmety geriau 5mg po to 7.5 cipralexo. Gydytojas patare iki 10 pakelti. Bet kazkokia jauciuosi gal per aktyvi momentais uzkyla nerimas o blogiausia kad miegas kazkoks neramus. Uzmiegant krupcioju. Pabundu 6 vietoj 7.30. Iki tol gerai buvo. Ar cia laikina? Gal ka patarsit? Negi gali man tos dozes per daug buti?

Sveiki, iš poros eilučių sunku paskayti atsakingai.

Man panašiau, kad Jūsų gydymas dar tik įsibėgėja ir gydymo vien AD nepakanka. Pasitarkite su savo gydytoju. Taip pat dėl medikaneto nakčiai.

Nuo: Gabija
2019-01-20
Laba diena,
Gerbiama Gudytoja noriu Jusu paklausti. Turiu sutrikusia vegetacine nervu sistema, geriu antidepresnatus Coaxil. Zodziu uzeina man tu dar viskokiu negerumu, nors geriu vaistus jau metus laiko. Man uzeina daznas pykinimas ir jis trunka kokia savaite paskui vel uzeina ir vel praeina kodel visgi taip yra vis dar man.
Aciu Gabija

Sveiki Gabija,

minėti besikartojantys simptomai rodo, kad gydymas dar nepakankamas. Reikia tartis su Jus gydančių gydytoju dėl gydymo medikamentais korekcijos.

Nuo: Milda
2019-01-15
Sveiki,ar ilgą laiką vartojant ( virš 15 metų),antidepresantus,vaistus nuo nerimo,baimės ir t.t gali pakisti skrandžio gleivinė? Daryta gastroskopija( žarnos ryjimas) ir nustatytas eriteminis gastroduodenitas,beprasidedantis atrof.gastr. Ar turi į takos skrandžiui silpna vegetacinė nervų sistema? Jokių žalingų įpročių neturiu- negeriu,nerūkau,stengiuos sveikai maitintis.Man 50 m.

Sveiki Milda,

savo praktikoje esu pastebėjus, kad silna nervų sistema įtakoje skrandžio gleivinės pakitimus. kas antram besigydančiam depriją ar nerimo sutrikimus, galima rasti skarndžio-12-ės žarnos pakitimus, jei būtų atliekamas EGDS tyrimas.

Patys medikamentai tikrai neturi įtakos skrandžio gleivinės pokyčiams atsirasti.

Todėl būtina gydyti pagrindinį sutrikimą.

Nuo: R
2019-01-15
sveiki.gyd,noriu paklausti,ar triptan forte galima vartoti su SSRI.juk tai papildas,gal pavyktų nutraukti AD,jei pasipildyciau trptofano?ačiū uz ats.

Laba diena,

mano praktikoje kam užteko maisto papildų, tam net nereikėjo skirti AD.

Vis gi AD stipriau keičia neuromediatorių lygį, nei papildai.

Belieka Jums bandyti, nes nėra vieno atsakymo visiems tinkamo.

Nuo: rasa
2019-01-04
dar klausimas prie mano panikos priepuolių-(klausiau ka tik)Labai jauciu pms simptomus-labai krenta,mainosi nuotaika,pyktis.po to praeina.sutriko menesines-ar gali buti ankstyva menopauze-esu 37m.aciu

Jums jau atsakiau.

Nuo: rasa
2019-01-04
sergunuo13m.amziaus,dabar vartoju kvetiapina300 mg.ir venlafaksina 75 mg.nuo rugpjucio men.prasidejo panikos atakos-atrodo,mirštu ar prarandu kontrole-išprotesiu.labai baisu.pas savo psichiatre jei kreipiuosi,arba siulo benzodiazepinus,arba-siuntima i ligonine.pas jus buvau konsultacijoj,bet kitu klausimu,šiaip nuotaika ir savijauta nebloga.ka patartumet,labai lauksiu ats.aciu

Parčiau atvykti konsultacijai.

Nuo: .
2019-01-03
Laba diena,

Prieš 14 metų pradėjau prastai jaustis. Kildavo kraujo spaudimas, ženkliai nukrito svoris iki ribinės ribos, atsirado panikos atakos, nerimas, nemiga, tremoras, širdies ritmo sutrikimai, skausmas širdies plote. Prieš prasidedant šiems negalavimams, patyriau labai daug streso. Mano šeimos gydytoja nustatė vegetacinę distoniją ir lėtinį nuovargį ir vienintelis gydymas buvo leksotaniliu arba xanax. Pagerėjimas būdavo tik trumpalaikis, kol gerdavau vaistus. Po to kreipiausi į psichiatrą, kuris man iš pradžių paskyrė cipraleksą, bet jo netoleravau. Tada skyrė mirtazapiną po 30 mg. Taip pat kreipiausi ir į endokrinologą, kuris nustatė sutrikusią skydliaukės veiklą. Gėriau metizolį. Gerdama mirtazapiną, kartu gerdavau ir xanax xr 0.5 mg, nes visiškai gerai nesijaučiau nuo antidepresanto. Taip pat ir stilnoks gerdavau, nes miegas prastas buvo. Kai tik pastojau, stilnoks nutraukiau, nes miegas radikaliai pasikeitė. Nebereikėjo vaisto. Gimus vaikui, mirtazapiną ir xanax xr per du mėnesius nutraukiau. Maitinau savo pienu labai ilgai - virš dviejų metų. Kai nutraukiau maitinimą, po keletos mėnesių, patyrus didelį stresą ir įtampą, man vėl sugrįžo ankstesni negalavimai. Teko vėl apsilankyti pas psichiatrą. Grįžau vėl prie mirtazapino. Tik jau xanax xr nebegėriau. Bet stilnoks prireikdavo. Po kelių metų vėl pastojau. Antidepresantą nutraukiau likus keletui mėnesių iki gimdymo. Porą metų vėl viskas buvo gerai. Bet dabar patyriau labai stiprių sukrėtimų ir nerimas, baimės vėl grįžo. Man vėl skyrė mirtazapiną ir dar skyrė fluanxol. Dirbu protiškai įtemptą darbą, patiriu daug stresinių situacijų. Tad noriu Jūsų paklausti, ar tikrai tinkami vaistai man skirti? Kodėl vėl atsinaujina negalavimai?

Sveiki,

Į Jūsų klausimą negaliu atsakyti Jūsų nematydama, nepasisnt Jūsų ilgo laiško.Ypač kai gydyme jau daug kas išbandyta.

Man reikalinga reali konsultacija.

Nuo: Joana
2018-12-29
Sveiki. Kokiais vaistais gydoma psichosomatika? Is emocines puses jauciuosi puikiai,ir man itaria psichosomatika,nes visi tyrimai idealus bet skrandi uzdegimas nuolatiniai,galvos skausmai,kosulys. Bijau kad prirasys vsistu kurie paveiks psichika,o esu dirbantis zmogus.

Sveiki,

nėra vieno vaisto, tinkamo visiems psichosomatiniams sutrikimams gydyti. Ką skirti ir kaip? nusprendžia gydytojas -psichiatras konsultacijos metu.

Nuo: Dovilė
2018-12-21
Gyytoja, sveiki, dar kartelį. Štai, kaip aš jaučiuosi kelis kartus per menesį,
Akatizija, dažnai painiojama su neramių kojų sindromu, nors yra visai kitokia, užtat išoriškai iš šono atrodo labai panašiai. Pasireiškia akatizija tuo, kad žmogus nevalingai ar pusiau valingai vis judina kojas ir rankas, bandydamas ne tai žingsniuoti vietoje, ne tai kažkaip mojuoti, ne tai kasytis.

Savo esme akatizija yra tipiška diskinezija. Kartais siejama su tardyvine diskinezija, nes šioji kartais irgi kažkokius panašius simptomus turi.

Tipiški akatizijos sukėlėjai - vartojami neuroleptikai, antidepresantai, taip pat abstinencijos sindromas, kylantis dėl opioidų ar barbitūratų nutraukimo, rečiau - dėl alkoholio vartojimo nutraukimo.
Tik noriu paklausti, ar tai pagyoma? Ačiū, Jums, labai. Dovilė.

Sveiki,

kiekvienas atvejis yra unikalus.

Tikrų akatizijų - laimė-yra nedaug, tad visą kitą galima gydyti ir pagydyti.

Nuo: Dovilė
2018-12-20
Sveiki, gydytoja. Mane kamuoka akatizijos simptomai. Kaip jie gydomi? Ar juos galima supainioti su panikos atakomis. Šiuo metu vakare geriu Valdoxa 25 mg. nakčiai, ryte geriu po vieną Paroxetin 20 mg. vieną tabletę. Kai atsitinka priepuolis, kai nerandu sau vietos, sučiulpiu Relaniumo tabletę, arba susileižiu ampulę. Kas dieną ryte vartoju Tranxen 10 mg, tabletę. Paroetin vartoju 10 dienų. Kas su manimi darosi? Ačiū.

Sveiki,

kaip matau, vaistų vartojate visokių ir visaip. Tikrosios akatizijos jie nesukelia. aš nežinau, ką Jūs vadinate "akatizija". kalbate medicininiais terminais, bet tai nesuteikia aiškios informacijos.

Geriausia Jums konsultauotis/tartis su Jus gydančiu gydytoju.Ne,matant žmogaus, yra labai sunku komentuoti.

Nuo: Jolita
2018-12-18
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklausti. Zodziu man viskas prasidejo po pirmuju panikos ataku, poju nustate sutrikusia vegetacine nervu sistem( kuria lydi daugybe somatiniu simptomu) su kuriais jau visiskai negalejau susitvarkyti. Zodziu vaistu naudoju antidepresantus jau 1 metai. Bet vistiek jauciu visokiausiu dar simptomu, ne taip kaip br vaistu, bet vistiek jauciasi. Buna dienu lyg ir nieko bet buna ir tokiu, kad rodos nenaudociau vaistu. Kaip galima gydytoja dar be vaistu save gydyti ir sau padeti. Ar si liga jau visam gyvenimui? Ar jusu prakrikoje esa buve kad visiskai butu galima pasveikti. Labai noriu isgirsti jusu patatimu ir nuomones.
Dekoju

Sveiki,

Jums tikrai gali padėti psichologo konsultacijos ar psichoterapija. Sutrikusios vegetacinės nervų sistemos simptomai paaštrėja dėl psichinio streso, įtampos. O psichoterapija padeda kitaip žiūrėti į gyvenimą, išgyventi mažiau įtampos, atsipalaiduoti savo gyvenime. Aišku, tie pokyčiai įvyksta ne per 1-2 savaites, o reikalingi gal net keli metai. Tačiau šie pokyčiai lieka visam gybenimui ir sudaro sąlygas išvengti viso gyvenimo vaistų vartojimo.

Nuo: Gedas
2018-12-16
Laba norejau apie kepenu fermentus ir vaistu saveika. Situacija labai konkreti : jei geriu vaista cipralexa kuris metabolizuojamas per tam tikra kepenu fermenta ( nepamenu db jo) o vat papildas- vaistas gelomyrtolis kurio pagrindine sudedama dalis eukaliptu aliejus( kai sis irgi eina per ta pati fermenta) uk -us literaturoj raso kad padideja vaisto t.y antidepresanto koncentracija ir salutiniu poveikiu. Kaip yra su tomis saveikomis kai eina 2 vaistai per ta pati fermenta. Aciu

Sveiki,

mano klinikinė praktika rodo, kad kai sąveikoje galvojama kad didėja? jei didėja antidepresanto koncentracija - žmonės nesiskundžia.Savo praktikoje neturėjau seratoninerginio sindromo dėl sąveikos su maistu ar kitu žoliniu/vaistiniu preparatu. Matyt ta koncentracija ne daug padidėja. O klientam patariu vengti pastoviai ir ilgą laiką vartoti greipfrutus, jų sultis, ir Pamela greipfrutų vaisius.

Yra daug blogiau - kai sąveikoje su kitais medikamentais AD koncentracija krenta.

Nuo: Elena
2018-12-13
Sveiki, mano vyras turi ADHD sutrikimą. Norėčiau sužinoti, kokia tikimybė, kad mūsų vaikai jį paveldės? Galbūt įmanoma kažkaip užkirsti tam kelią? Kaip nors išskirtinai ruoštis nėštumui? Kažką konkretaus daryti, tik gimus vaikui?

Sveiki,

sindromas yra paveldimas. jei Jūsų vyras serga ADHDm, dar nereiškia, kad Jūsų bendri vaikai sirgs ADHD. Susirgimo pasireiškimą lemia daug faktorių. Kalbama net apie mitybos svarbą tokio vaiko gyvenime.

Jums reikėtų nėštumo metu gyventi kuo ramiau, sveikiau maitintis, būti /vaikščioti lauke. Na tai daro, turbūt, bet kuri besirūpinanti savo sveikata nėščioji?

Ūgtelėjęs vaikutis turėtų būti apžiūrėtas vaikų psichologo ir vaikų -psichiatro.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.