Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Indre
2020-01-14
Laba diena,

Pradejau gerti Paroxetin po ketvirtadali siandien jau yra 5 diena. Labai sunku ryte atsikelti is lovos jauciuosi labai sunkiai, vidinis drebulys. Geriu rytais atsikelusi. Ar tai gali buti vaistu salutinis poveikis, jis turi praeiti?

Sveiki,

paroxetinum šalutinis poveikis pasireiškia po jo suvartojimo, o ne prieš.Jei vartojate nakčiai /miegui vaistyus-tai gali būti jų pašalinis poveikis.

Nuo: Zydrune
2019-12-08
Mane kankina nemiga jau daugiau kaip savaite..nerimas visa diena..dar didesnis pries miega..anksciau gerai miegodavau padedavau galva ir miegu..o dabar visai blogai..nervai itempti..susikoncentruot negaliu..niekas neidomu nieko nesinori..tik atrodo kaip gerai isimiegot..is lovos islipti taip pat sunku..israse man vaistus fluanxol 1mg vakarui nuo 18 iki 19 isgergt ir halcion0.25mg po puse tab ar cia geras derinys..geriu 2 dienas dar ar turiu jausti efekta jau nuo ju..o anksciau seimos gydyt rase leksatonili daug metu gerdavau ne nakciai o diena kai bloga nuotaika ar tai ne pripratimas jau..

Laba diena,

ar derinys geras? gali pasakyti gydytojas, kuris Jus matė ir Jums skyrė vaistus. bei Jūs- pagal savo savijautą. Derinys toks gali būti.

Halcion vartojamas trumpai miego korekciaji 2-3-4 savaites. jei nemiga tęsiasi - reikalingas pastovaus-ilgalaikio vartojimo medikamentas.

Nuo: Ingrida
2019-12-07
Laba diena, vartoju Seroxat dėl panikos atakų 10 dienų iš lėto įvedant ( pradėjus nuo 1/4 ),bet jaučiu savijautos pablogėjimą : skauda galvą, pykina, lyg ausis užgula, akys parausta. ar man šis vaistas netinka, ar būna pablogėjimas pradėjus vartoti. Ačiū už atsakymą!

Laba diena,

paprastai tik pradėjus vartoti pasimato vaisto šalutinis poveikis. Vieniems tai kaučiasi, yra žmonių kurių tai nevargina.

pabandykite Paroxetinum vartoti nakčiai ir neskubėkite didinti dozės. pabūkite toje pačioje 8-16 dienų. Taip duosite laiko oranizmui adaptuotis prie vaisto, o jei bus pašaliniai ( vartojant nakčiai) - juos išgyvensite miegodama.

Nuo: Domas
2019-12-05
Laba diena, man yra padidejes jautrumas garsam issigaatu vis, susauke kazkas nukrito daiktas, kruptelnu, kartais praeina kartais atsinaujina..pastebejau kad nesu toks uzyikrintas saci, ne taip pasitikiu. Mazdaug zinau kas tai isprovokavo ir kada prasidejo. Kaip galeciau grizti i savaji uzyikrinta save? Aciu jums

Laba diena Domai,

be konsultacijos sunku pasakyti ir atsakyti. jei būsena Jus vargina ir užsitęsė, reiktų kreiptis konsultacijai į gydytoją-psichiatrą.

Nuo: Jonas
2019-12-06
Laba diena,

Studentavimo laikotarpiu (~6metus) vartojau alkoholi ypac nesaikigingai. Beveik visi savaitgaliai, o kartais ir dazniau. Kaip ir kazkokiu isskirtingiu sveikatos sutrikimu sekancia diena nejausdavau. Taciau dabar turint seima ir alkoholi vartojant ypac retai ir saikingai (1, daugiausiai 2 kart per menesi), kita ryta pasijaucia itin stiprus padariniai. Isgerus, kad ir taure vyno ar kelis bokalus alaus jau einant miegoti jauciu kaip tiesiog sprogineja pulsas kakle. Taip pat kartais ismusa veida, kakla raudonom demem. Ryte vien nuo tokio kiekio stipriai skauda galva, juntamas pykinimas ir stiprios pagyrios.

Suprantu, kad iseitis nevartoti isvis, taciau visisku abstinentu tapti nesinoretu, zinoma, jei reiks, ka padarysi. Noreciau Jusu kaip gydytojos issamesnio atsakymo kas ir kodel vyksta su organizmu? Kokius tyrimus reiktu atlikti (bendri kraujo, slapimo tyrimai geri)? Taip pat man yra nustatytas dirgliosios zarnos sindromas jei tai turi itakos. Dekoju uz atsakyma is anksto.

Laba diena,

išsamus atsakymas galimas tik konsultacijos metu.

kalbant apie dirgliosios žatnos sindromą, tai šis sutrikimas tiesiogiai siejamas su bendra nervų sistemos būkle, psichine (ne)sveikata. Kadangi alkoholis kenkia visiems organams, o ypač nervų sistemai, jo vartojimas Jūsų atveju atrodo neprotingas. Kalbant apie visišką abstinenciją alkoholiui, kaip ir kitoms psichiką traumuojančioms medžiagoms/ jų vartojimui- kiekvienas gyvemine renkamės kas mums atrodo protinga, kam mes sutverti/nesutverti, nuo ko gyvenimas gerėja perspektyvoje. Ne tik šiandien.

Nuo: Milda
2019-12-06
Nuo neramių kojų sindromo metus laiko geriu Oprymea 0,088 mg. Neseniai pradėjau vartoti Eglonyl nuo depresijos, tačiau iškart prasidėjo bėdos dėl neramių kojų sindromo - oprymea nebepadeda, nežiūrint, ar Eglonyl geriu ryte ar vakare. Gal yra vaistų pakeičiančių Eglonyl ar Oprymea , kad tarpusavyje tokie vaistai veiktų suderinamai?

Laba diena,

aš nesu neurologė, bet mano žiniomis OPRYMEA skiriamas parkinsono ligos gydymui. Gydytojas-neurologas turi daugiau žinių ir Jums gali detaliau paaiškinti šio preprato skyrimą, indikacijas konkrečiu Jūsų atveju.

Kalbant apie EGLONYL - šis vaistas nėra antidepresantas. Jis tikrai turi blogą įtaką/sąveiką su antiparkinsoniniais preparatais, kartu turėtų būti skiriamas labai atsargiai, pageidautina senos kartos neskiriamas. O jis yra senos kartos.

Jums reikėtų pasikonsultuoti su geru psichiatru - gal tos kojos neramios dėl psichinės būklės? Gal užtektų tik psichiatro skiriamo gydymo?Man taip atrodo.

Nuo: Jonas
2019-12-04
Sveiki gereja man reikalai , sergu sizofrenija. Pagreitejo mastimas, susikaupimas ,švaros norejimas , džiauksma jaučiu.Ar gali amitriptilinas 100mg pilnai išgyditi?

Laba diena,

jei Jums yra diagnozuota šizofrenija, pagrindiniu medikamentu gydyme turėtų visą gyvenime likti neuroleptikas. paprastai skiriamas risperidonas, olanzapinas, aripiprazolis ar dar kuris kitas.

Antidepresantas skiriams papildomai, jei yra depresinės simptomatikos. paprastai skiriami naujesnės kartos antidepresantai nei amitriptilinas.

Nuo: Egle
2019-11-29
Ar stiprus stresas gali issaukti keliu dienu padidejusi kraujospudi? Ar tinka tokiu atveju lexotonil?

Laba diena,

taip, streso metu kyla AKS. Bromazepamum galima vartoti po 1/4 ar 1/2 tab po liežuviu.

Nuo: Anonimė
2019-11-18
Sveiki, lygiai du menesiai kaip gydausi nuo nerimo. Geriu seroxat 30 mg. Viskas kaip ir pagerejo: uzsiimu ivairia veikla, apetitas geras, miegas susitvarke, nera noro verkti ir pan. Bet retkarciais dar uzeina lyg silpnas seselis toks neramumas bet visai lengvas nezymus. Ar normalu? Ar tiketina kad ir tai praeis?

Laba diena,

nemanau, kad visada jausitės tik gerai. kaip bet kokia liga, taip ir nerimas gali paūmėti, išblankti. Jei galvosite, kad pablogėjimai yra normali ligos eiga, apmąstysite kas gyvenime "ne taip", su laiku nerimo epizodais nublanks. Nerimas visada kyla galvoje.Ir pagrindinis gydymas yra psichoterapija.

Nuo: Vilija
2019-11-14
Gydytoja, mane labai ramina rukymas, geriu vaistus jie man padeda, bet rukymo atsikratyti negaliu. Ar gali nikotinas teikti nusiraminima ar pats veiksmas ramina? Kuo pakeisti si rituala ?

Sveiki,

rūkydama "apmarinate" smegenis ior tuo metu tai yra malonumo -atsipalaidavimo jausmas.Dažnai ir pats rūkymo ritualas ramina. Jei suskaičiuotumėte kiek praleidžaite laiko rūkydama? Tai laiko leidimo būdas, kuris tampa įpročiu. O įpročius, norint, galima po truputį keisti.

Nuo: Zita
2019-11-09
Sveiki, ar magni galima vartoti pastoviai?

Sveiki,

taip magnį galima vartoti pastoviai, ypač kei Jūsų nervų sistema jautri, sportuojate, prakaituojate. Vi dėl to laikas nuo laiko reiktų ji išsitirti laboratorijoje. Gal pas Jus tas magnus geras ? 0,92-1,0-1,11. Tada ir papildomai vartoti nereikia.

Nuo: Asta
2019-11-08
Laba diena,
Gerbiama Gydytoja noriu Jusu paklausti. As gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos, kuria lydejo daugybe psichosomatiniu simptomu. Zodziu geriau Coaxil po 3 tabletes dabar nusimazinau iki 1 kartais 2 tableciu i diena. Pastebejau savo kuno trmperatura ji pakyla iki 37, 2 - 37,5 , bet tikrai nesergu kita jokia liga. Ir pastebiu jeigu daugiau pastrrsuoju iskart jauciu pakilusia kuno temperatura. Kodel Gydytoja taip yra.
Aciu
Asta

Sveiki,

vegetacinė nrvų sistema turi įtakos ir mūsų kūno temperatūros palaikymui. Dėl to kūno temperatūra gali kiek pakilti ar kiek būti žemesnė už normalią.

Vis dėl to, ar tikrai išsityrėte dėl tuberkuliozės?

Nuo: Erika
2019-11-07
Sveiki, apie 6 savaites gydausi seroxat ir fluaxol nuo nerimo. Viskas kaip ir pagerejo, miegu, apetitas geras, bet per menesines tarsi paumeja, padideja nerimo lygis, ar tai normalu?

Sveiki,

taip, dažnai prieš menesines būklė tampa prastesnė dėl pasikeitusios hormonų ir kartu neuromediatorių apykaitos.

Nuo: Birutė
2019-11-05
Gerbiama gydytoja, man 66 m. Apie 20 m. epizodiškai vartodavau įvairius benzodiazepinus miegui. Pastebėjau, kad geriausiai toleruoju klonazepamą

pradžioj po 0,5m., prieš 6 m. lūžus kojai teko ilgai gulėti ligoninė, dozę padidinau iki 1 mg. Jaučiuosi ir emociškai, ir psichiškai stabiliai, bet nenoriu priklausomybės. Tai gydytoja patarė palaipsniui
mažinti ir paskyrė dar po 50 kvetiapino. Man neramu, nes niekad šizofrenija ar psichoze nesirgau. Ar teisingas toks būdas gydant priklausomybę nuo raminamųjų?

Laba diena,

norint nutraukti ilgą laiką vartotus raminančius medikamentus, reikalingas kitų gydomųjų suskyrimas. nKą ir kiek skirti, sprendžiam konkrečiu atveju.

Quetiapinum yra tinkamas. bet jo gali nepakakti. Šizofrenijai gydyti jis yra tik regidtruotas ir didelėmis dozėmis. Kitur psichiatrijoje yra tinkamai labai daugelyje atvejų mažomis dozėmis.

Nuo: Gerda
2019-10-27
Sveiki, turėjau antro lygio depresiją, gėriau mirzaten vakarais ir seroxat rytais, mirzaten nutraukiau jau prieš daugiau nei mėnesį, o seroxat neseniai padejau mažinti, tačiau pradėjo svaigti galva ir kabintis silpnas nerimas, kuris greit praeina, vaistus gėriau pusę metų, ar gali buti, kad per greit mažinu dozes, todėl viskas grįžta? Ar reiktų dar pratęsti vaistų vartojimą?

Sveiki,

turėtumėte aptarti su savo gydytoju. Paprastai, jei mažinant medikamentus būklė pradeda blogėti - atsakymas aiškus, dar ne laikas mažinti.

Nuo: Virginija
2019-10-21
Sveiki, kuom skiriasi Fluanxol nuo Eglonyl,jie abu neuroleptikai ar abu vienodai gydo nerimą ir depresiją ? Metus vartojau Fluanxol pradėjus planuoti nėštumą ir nutraukus ji prasidėjo nerimas depresija, pradejau ji vartot nerimui mažinti ir PA. Ar išvis šie du vaistai gydo depresiją ar geriant juos galima pasveikti, kiek laiko reikia gerti? Kartais galvoju, kad man netinkami šie vaistai :(

Sveiki, Jūs užduodate tiek klausimų, kuriems atsakyti reiktų beveik visos konsultacijos. Be to atsakyti žmogui jo nematant -beprasmis darbas.

Nuo: Joana
2019-10-20
Sveiki per kiek maždaug laiko pradeda veikti trittico vaistas? Jis man miego sutrikimsms gydyti.

Sveiki, kiekvienam vaistui reikia laiko ir rekalinga ta dozė, kuri yra Jūsų dozė. paprastai per 1-2 savaites žmogus atranda.

Nuo: Erika
2019-10-19
Laba diena, 4 savaites vartoju seroxat 30 mg. Jauciu pagerejima apie 50 proc. ar tai geras postumis i prieki ar reiketu kreiptis i gydytoja ir didinti doze?

Sveiki,

per 4 savaites tikrai didelis pokytis. Su gydytoju visada reikia diskuotuoti.

Nuo: Vita
2019-10-19
Laba die a, nuo antidepresantu labai kieteja viduriai, kaip butu galima spresti sia problema?

Laba diena,

pirmiausia mityba: daugiau darzoviu/ląstelienos, pakankamai skysčių, magnio preparatai dienos metu( jie laisvina vidurius).

Nuo: Kotryna
2019-10-17
Laba diena,
Vartoju antidepresantą Dulsevia. Reikalinga ištraukti dantį. Ar galima naudoti vietinę nejautrą danties traukumui vartojant šį antidepresantą.

ačiū

Laba diena,

taip galima.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.