Klausk gydytojo

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.
Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m. Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m. KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Darbo patirtis:
2003 - 2011 m. Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m. C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m. Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m. UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė, gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m. Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt
Visos temos
2021-01-19
Ir dar dėl soliariume saikingo naudojimosi, naudojant AD atsirado blyskumas ir norisi kelis kartus per savaitę užbėgti pasilepinti, ar tai galima naudojant Zoloft ir Eglonyl bei xanax. Ačiū už atsakymą bir rekomendacijas. Pagarbiai E.
Sveiki,
atliekant laboratorinius tyrimus iš kraujo, reikia nevartoti ryte jokių vitaminų -mineralų preparatų. Antidepresantus būtina vartoti, kaip ir visus kitus pastovaus vartojimo medikamentus. Laboratorinių tyrimų rezultatmas įtakos neturi.
Vartojant Zoloft ir Eglonyl galima naudotis soliarumu, kaip ir būti saulėje. Svarbu neperkaisti, vartoti pakankamai skysčių. Nesu girdėjus apie fotoalergines reakcijas vartojant psichotropinius medikamentus. Aišku - viskas individualu. kiekvienas žmogus unikalus.
Su aiku ir bandant po truputį, galimą daryti viską. medikamen tai labai šiuolaikiški ir gyvenimo galimybių neriboja.
2021-01-18
Kokia escitalopramo dozė Jūsų praktikoje atneša pastebimų rezultatų?
Koks jūsų požiūris, apskritai, į galimybę pasveikti turint nerimo sutrikimą, orientuotą grynai į baimę patirti panikos ataktą?
Sveiki,
kiekvienas medikamentas kiekvieną žmogų veikia skirttingai. Nėra instrukcijų ir vaisto anotacija yra tik nuoroda arba teorinės žinios. reikia bandyti ir žiūrėti.
Kalbant apie daugelį sutrikimų, pasveikstama.
Nerimo sutrikimai, dažniausdiai yra psichogeninės kilmės, todėl ir gydymas turi būti pagrindinis psichoterapija, o medikamentai skiriami tik papildomai. Tada ir pasveikstama.
2021-01-17
Sveiki,
kad atsakyčiau atsakingai - reikalinga konsultaciją.
Jei nuspręsite atvykti konsultacijai, man reikalingi tyrimų atsakyma iš kraujo: cukrus nevalgius iš ryto, bendras kraujo, kalis, magnis, jonizuotas kalcis, Feritinas, vitaminas D, FT3 (skydliaukės hormonas). jei šiuos parametrua turite atlikus 2-3 mėnesių laikotarpyje - tiks.
2021-01-17
Sveiki,
Jūs vartojate labai modernų ir gerą medikamentą. Džiugu, kad mūsų valstybė išgali jums jį skirti. Patarčiau medikamentą leistis tvarkingais laiko tarpais, o papildomai "tuo siunkiu laikotarpiu" galima vartoti kitą medikamentą tabletėmis. Pasitarkite su savo gydytoju. Tikrai rasite išeitį.
2021-01-15
Sveiki,
pasitarkite su savo gydytoju, galima bandyti švelnesni SSRA antidepresantą, pvz Escitalopramum 10 mg. Stengtis 'pabaigti " su Xanax. nes jo vartojimas jau su priklausomybe, be to kuo ilgiau jį vartojate, tuo ilgiau lieka negydyta pagrindinė liga. nevartojant raminančių - nebelieka kaip gerinti būseną-tik derinti gydymą, tartis gydomaisiais medikamentais.
2021-01-12
Sveiki,
kiekvienas vaistas turi ir pašalinių poveikių, ir visada yra transformuojamas/skaidomas kepenų. Iš praktikos, Mirtazapinum, labai kokybiškas ir geras medikamentas. Nesu stebėjusi kokių nors pašalinių poveikių, išskyrus kas II klientui, apetito padidėjimą ir sekantį gausesįvalgymą, kūno svorio didėjimą.
Jei jaučiatės gerai, galima po truputį mažinti dozę, vartojant tik 1/4 tab nakčiai apie mėnesį laiko, stebint ar nesikeičia savijauta. ir tada nutraukti. Jei tik būsena pradeda blogėti - iš karto grįžti prie minimalios vaisto dozės, kuri davė gerą savijautą.
2021-01-12
Sveiki,
Jums paskirta dažnai vartojama medikamentų kombinacija.
Zoloft'o dozė tinkama. Paskutinis Jūsų klausimas teorinis. atsakymas''taip". deja praktika yra praktika, kiekvieno situacija, ligos eiga ir visa kita yra unikalu. Kaip tai tiksJums-bus matyti gydymo eigoje. Nėra vieno šablono, tinkamo visiems Nerimams, Baimėms, Somatiniams skundams.
2021-01-12
Sveiki,
vaistas nedidina apetito ir nekeičia medžiagų apykaitos. Todėl kūno svorio augimo priežąsčių reiktų ieškoti kartu su savo šeimos gydytoju.
2021-01-05
Man diagnozuota situacinė depresija ir vegetacinės nervų sistemos sutrikimas. Turėjau traumuojančią patirtį ir atsirado pasekmės, nors visada buvau jautrus žmogus ir jaučiau nerimą. Pradžioje gėriau fluanxol ir quatepine. Po kurio laiko atsirado labai stiprus nerimas, hyperaktyvumas. Tada nuimtas fluanxol ir pakeisti vaistai į somnol. Vis tiek jaučiausi blogai. Prasidėjo panikos atakos. Šiuo metu geriu nakčiai mirtazapine 30mg. Dienos metu tiapridal 100mg po puse tabletės 3k/d. Jo absoliučiai jokio poveikio nejaučiu. Naktį miegu patenkinamai. Dienos metu kamuoja nerimas, sunku susikaupti, normaliai funkcionuoti. Viskas tampa iššūkiu. Nėra apetito. Kamuoja krūtinės skausmas, viduriavimas, drebulys. Kai labai pablogėja geriu xanax 0.5mg. O pablogėja kasdien. Lankau psichoterapiją, papildomai medituoju, darau jogą ir t.t.. Jei jaučiuosi tiek vaistų naudojant vis tiek blogai, galbūt netinkamas gydymas? Žinau. Kad reikia laukti rezutato ilgiau, bet jau dabar jaučiuosi išsekusi. Kaip elgtis tomis dienomis, kai nerimas didesnis už mane ir tiesiog paralyžuoja?
Laba diena,
aprašėte savo savijautą labai išsamiai.
Jei klausimas nėra retorinis? į jį galiu atsakyti tik konsultacijos metu.
Visus sutrikimus galima gydyti yaip, kad žmogus jaustusi gerai. Kartais gydymą derinti tenka ilgai. Jei skiriamas gydymas neduota rezultatų, reiškia reikia jį keisti ir reguliuoti. laukti reikia 2-3-4 savaites, pakeitus gydymą. jei nėra rezultato, tada vėl reikia tartis su savo gydytoju.
Nerimo gydyme labai svarbi psichoterapija. Turtingame pasualyje - tai pagrindinis gydymas, o medikamentai eina tik papildomai.
2021-01-05
Sveiki,
nezinau del ko Jums buvo skirtas medikamentas Paroxetinum? bet praktikoje: del vienokio ar kitokio sutrikimo( psichikos: nerimas, itampa, depresija), pablogeja ir atmintis ir paprastai sutrinka seksualine funkcija( sumazeja potraukis ir pablogeja erekcija).
Taip, daugelis psichotropiniu medikamentu blogina seksualine funkcija, bet tai labai individualu. Dazniausiai pasalinis medikamento poveikis praeina per 2-3 savaites, maksimum 2 menesius. Jei pasalinis poveikis stiprus-nematau prasmes kenteti, galima medikamenta keisti.
Jei 2 menesius nevartojant antidepresanto, neatsisitate seksualine funkcija- cia ne antidepresantas kaltas. Tokiame jauname amziuje galvoju tik apie psichologines seksualinio sutrikimo priezastis.
2021-01-01
Sveiki,
Escitalopramum doze galima didinti po 5 mg kas 2-3 savaites. Tai labai letas didinimas. Reikia stebeti savijauta ir jei gereja, bet dar nepakankamai, vel didinti doze. Laisvai ik 20 mg parai.
Sulpiridum papildomai galima vartoti, galima vartoti ir kasdien kelias dienas ar savaites istisai - kai bukle pablogeja. Sulpiridum veikia trumpai, todel tenka ji vartoti 2-4 kartus paroje.
2020-12-29
Po opoa gydymo ir antibiotikų bei omeprazolo vartojimo įvyko PA, o po jos liko generalizuotas nerimas.
Vartojau Cipralex 10mg metus laiko ir nepasitaręs su psichiatre nutraukiau nusprendęs, kad jau jaučiuosi neblogai ir užtenka, nors dar tikrai buvo likęs kontrolės poreikis, buvo baisoka eiti į kirpyklą, renginius ir kt. Matyt, kad dėka per trumpo gydymo (tik laikinai ėjau ir pas psichoterapeutę), po 3 mėn visai smagaus gyvenimo, nerimas atsinaujino per somatinius požymius, baimę ir kt.
Šiuo metu jau beveik 2 mėn. vartoju tik po 5mg Cipralex. Pasitarę su savo gydytoja nusprendėme dalį nerimo įveikos paskirti mažai dozei vaisto, dalį man pačiam, per vidinių problemų paiešką ir sprendimą.
Su miegu ar pan. problemų nėra, jokių šalutinių nejaučiu, įtraukus jogas rytais, kontrastinį dušą ir psichoterapiją būklė pagerėjo gana greitai, tačiau nerimastingos mintys (jų pabaigoje visada stovi panikos atakos baimė, nors rimtas atakas patyriau gal 3-4 prieš pirmą kartą pradedant vartoti vaistus, o po to nerimo atakos dažniausiai pasireikšdavo grynai prasidėjusios nuo baimingų minčių, dažniausiai per kojų silpnumą ar karščio bangas), žinoma, staigiai nesumažėjo. Per šventes šiek tiek pablogėjo, bet, vėlgi, per nerimąstingas mintis ir išgasčio jausmą. Tarsi budžiu ir skanuoju kūno pojūčius, pats sau keliu baimės jausmą.
Būtų įdomu sužinoti ką Jūs manote apie tokią escitalopramo dozę? Ar vertėtų ją padidinti? Ar Jūsų praktikoje nerimo sutrikimui išgydyti dažnai pakanka tokios vaisto dozės ir metų laikotarpio? Ar manytumėte, kad reikėtų vaistą vartoti ilgiau, kol visiškai praeis simptomai, ir tik tada spręsti apie jo nutraukimą?
Labai norėčiau pasveikti, tačiau nepavyksta atsikratyti panikos atakos ir tų gasdinančių pojūčių baimės! :)
Taip pat būtų įdomi jūsų nuomonė kiek įtakos nerimui gali daryti nemėgstamas darbas ar studijos.
Iš anksto dėkoju už nuomonę :)
Laba diena,
tokia escitalopramum dozė veikia labai silpnai. Iš kitos pusė, Jūs vartodamas vaistą jaučiatės " saugesnis' dėl kito nerimo epizodo tikimybės.
Normaliame pasualyje, visi n erimo sutrikimai turėtų būti gydomi tik psichoterapij. Tik išskirtiniais atvejais dadedamas medikamentas. Tačiau mes gyvename skurdžioje šalyje. Kalbant apie psichoterapija - dažnam ji labai brangi, nepaisant jos teikiamos naudos, sunkai pamatuojamos financiškai. Jei Jums padeda psichoterapija - siūlau investuoti čia. Pagal klinikinę patirtį, taip Jūs sutaupote ateityje laiko vizitams pas psichiatrą, vais
daugiau...
2020-12-28
Laba diena, turint tokią gydymosi patirtį ir istoriją - tikrai negaliu Jums rekomenduoti gydymo, nematydama gyvai. Negaliu komentuoti, konkrečiai, ar Jums skiriami vaistai skiriami kaip reikia ir kiek reikia.
Vartojant medikamentus Jūs galite pastoti. bet tada bendradarbiavimas su gydytoju-psichiatru turi būti labai glaudus, nes reikia visą nėštumą 'žaisti" su vaistais ir jų dozėmis, maitinant krūtimi po gimdymo - vėl kitas etapas, vėl reikia reguliuoti gydymą.
2020-12-23
Sveiki,
prie antidepresantų nėra priprantama.
Gyvenimo bėgyje būklė keičiasi, priklausomai nuo išgyvento streso, kitų kūno ligų ir būklių. Todėl ir psichotropinio medikamento dozė, reikalinga gerai savijautai išlaikyti, gali zvyruoti. Be to, kelių metų bėgyje, stebima tendencija, kad gerai būklei išlaikyti, reikalinga kiek didesnė antidepresanto dozė. Tai galima paaiškinti vykstančiais laike smegenų pasikeitiais. Diselę įtaką daro ir bendrai psichologinis-emocinis fonas.
Reikia tartis su savo gydytoju. Aš sakau, kad neįmanoma paskirti vaistą/vaistus visam gyvenimui.
2020-11-26
Sveiki,
tai gali būti būklės blogėjimas. Bent 1 savaitę reikėtų pastebėti.
Jei reikia didienti ar dadėti - turi spręsti Jus gydantis psichiatras. Escitalopramum ir Flupenthixolum turi vienas kitą papildanti veikimą. O ką didinti? Žiūrim, ką turim?
2020-11-25
Sveiki,
krilių taukai yra dauųg vertingesni už žuvų taukus. Kuo jie geri, rasite bet kur internete. Ir tai teisybė. Tačiau jie turi 1 minusą- dažniausiai yra labai brangūs ar 3 kartus brangesni už labai gerus žuvų taukus.
Savęs reikia paklausti, ar Jūsų biudžetas gali leisti tą prabangą bent 2-3 mėnesius, jau nekalbu apie pastovų viso gyvenimo vartojimą.
Aš asmenisškai ir mano dukra vartojame krilių taukus visą rudens sezoną karti su žuvų taukais. Nes krilių taukai labai padeda stiprėti imunitetui, ypač šiuo COVID laikotarpiu.
2020-11-25
Sveiki,
nei kvėpavimas gali pakemkti AD vartojimui, nei AD gali pakankti kvėpavimui.
Gydymas AD yra papildomas prie psichoterapijos ir visų kitųn praktikų. Svarbu, kad Jums tiktų ta praktika, pvz.: kvėpavimas, joga ar kt. Turite jaustis geriau, ne blogiau. O kas padeda-tas tinka.
2020-11-23
Sveiki,
tik greipfrutų sultys didina AD koncentraciūją kraujo plazmoje.
Dar didelę sąveiką turi kartu vartojami antibiotikai ir kontraceptikai.
2020-11-23
Sveiki,
"kraujo skystinimas" yra buitinis žodynas ir apie kraujo krešumą nieko nepasako. Paskaitos apie tai neskaitysiu.
Kalbant apie Escitalopramum- tai labai saugus ir modernus vaistas. Dozę didinant pamažui Jūs taip ir darote- pašalinių poveikio nepajusite.
2020-11-19
Sveiki,
nors parašėte daug apie savo būseną, atsakingai atsakyti į Jūsų klausimus negaliu be normalios gyvos konsultacijos.
Jums reikia ieškoti gydytoją-psichiatrą, kuris vertins Jūsų būklę ne tik psichinę, bet žiūrės į visumą.
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.