Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aneta Railienė (UAB „Panerio klinika“)

Gydytoja-psichiatrė atsakys į klausimus apie suaugusiųjų psichikos sutrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams ir narkotikams, gydymo galimybes.

Gydytoja - psichiatrė Aneta Railienė dirba Laisvės atėmimo vietų ligoninės Sveikatos priežiūros tarnyboje gydytoja - psichiatre bei privačioje klinikoje UAB „Panerio klinika“. Diagnozuoja ir gydo psichikos sveikatos surtrikimus, priklausomybę alkoholiui, medikamentams, narkotikams: skiria medikamentus, teikia psichologinę pagalbą, konsultuoja pacientų artimuosius.
 
Išsilavinimas:
1988 - 1995 m.  Kauno Medicinos Akademijos Gydomąsis fakultetas,
1995 - 1997 m. Kauno Medicines Akedemija, pairminė medicinos gydytojo rezidentūra,
1999 - 2003 m.  KMU Psichiatrijos klinika, antrinė gydytojo – psichiatro rezidentūra, 2002-2003m. psichoterapijos studijos  Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute Vilniuje.
2002 m. ir 2003 m. VDU  Socialinių mokslų fakultetas, doc. Dr. James Fleming ir prof.habil dr. Antanas Goštautas vedami profesinės kvalifikacijos tobulimo kursai „Trumpalaikė psichoterapija“.
 
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama gydytojams rengiamose konferencijose ir gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Darbo patirtis:
2003 - 2011 m.  Pravieniškių gydymo ir pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja-psichiatrė.
2004 - 2008 m.  C. Boim „Šeimos klinika“, gydytoja - psichiatrė.
2006 - 2009 m. UAB „Gintarinė kilnika“ gydytoja-psichiatrė.
2006 - 2007 m.  Pravieniškių 3- ieji pataisos namai, Sveikatos priežiūros tarnyba,gydytoja- psichiatrė.
Nuo 2007 m.  UAB „Panerio klinika“, įkūrėja, direktorė,  gydytoja - psichiatrė.
Nuo 2011 m.  Laisvės atėmimo vietų ligoninė, Sveikatos priežiūros tarnyba, gydytoja - spichiatrė
 
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g. 79, Kaunas
+370 687 38049
panerioklinika@gmail.com
www.panerioklinika.lt

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Justina
2020-07-09
Ačiū, Gerb.Daktare, už Jūsų atsakymą ir rekomendacijas. Problema tik tame, kad labai didinti kvatepino negalime, nes jis labai "muša" spaudimą...
Pagarbiai,
Justina

Paprastai Quetiapinum šiek tiek sutrigdo kraujagyslių prisitaikymą, keičiantis kūno padėčiaii. Todėl svarbu, pabuvus kurioje nors kūno padėtyj ilgiau, pvz. pagulėjus, stagai nesikelti. Reikia atsisėsti, palaikyti kojas nuleidus ir tik tada atsisitoti.

Nuo: Justina
2020-07-08
Laba diena, Gerb.Daktare,
visai atsitiktinai radau Jūsų klausimų/atsakymų puslapį. Žaviuosi Jūsų kantrybe ir profesionaliais patarimais.
Sakoma, kad viltis miršta paskutinė. Ieškau pagalbos savo brangiausiam žmogui-mamytei. Galbūt ką nors patarsite?
Mamai 82m. 15metų serga depresija. Ne kartą pavyko iš jos išsivaduoti su ASENTRA. Viskas buvo puiku. Mama-buvo labai judrus, guvus, bendraujantis žmogus. Prieš 2metus išgyveno stresinę situaciją ir pradėjo kristi į depresijos "duobę". Pagrindinė diagnozė-F.33.2, atliktas MMSE - 24b. Turime nemažai ir somatinių ligų(širdies nepakankamumas, sutrikęs širdies ritmas, diabetas, podagra, pašalinta skydliaukė).
Per paskutinius 2 metus ne kartą mama gulėjo ligoninėje. Pagrindiniai vaistai - asentra 100, lexotonilis-0,5tab.x3k/d. Nepadėjo. Bandėme tiapridalį, buronilį, tritico. Kurį laiką buvo vėl geriau, tačiau po kelių mėn.mama vėl "atkrito". Mama kenčia nuo didžiulio nerimo, įtampos, baimės jausmo. Sako, kad suspausta galva, krūtinės lasta. Ligoninėje buvo dar gydoma ir Lorazepamu(nakčiai), nuo jo pasidarė pasyvi, apatiška, mieguista, visiškai prarado apetitą. Prieš karantiną grįžome namo. Palaipsniui, su puikios gydytojos pagalba "atpratome" nuo lorazepamo, tiapridalio, tritiko, lexotanilio. Išbandėme Mirtazepiną ir Brintellixą+kvetapiną 200. Antidepresantai nepadėjo. Šiuo metu grįžome prie asentros - 100mg + kvetapinas-225mg. Vienu metu lyg ir buvo geriau, tačiau šiuo metu žmogus kenčia didelį nerimą ir rankų/kojų drebulį. Sunkiausia buna iki pietų, po to kiek lengviau, tačiau visiškai nerimo pašalinti mums nepavyksta. Išaiškėjo, kad mamai-bipolinis sutrikimas, kadangi būna dienų, kai ji pilna energijos ir veiklos, tačiau didesnė dalis paros-gulėjimas užmerktomis akimis, didžiulis nerimas, nenoras nieko. 10dienų gėrėme Depakiną, bet pasireiškė pašalinis poveikis - akių vartymas, pyktis, koordinacijos sutrikimas, atminties pablogėjimas. Kolkas nutraukėme depakiną.
Likome prie asentros ir kvetapino.
Suprantu, Gerb,Daktare Jūsų užimtumą.Suprantu, kad stebuklų gal neįvyks, bet....bet negaliu uždaryti mamą į ligoninę, kad ten iš jos padarytų"daržovę". Negaliu žiūrėti, kaip ji kankinasi, kęsdama didžiulį nerimą.
Labai viliuosi, kad bent kažką patarsite, parekomenduosite ir mums. Nejaugi neįmanoma įveikti to bauginančio nerimo, kuris neleidžia žmogui ramiai dagyventi?
Labai lauksiu Jūsų atsakymo, Gerb.daktare.
Pagarbiai,
Dukra Justina

Sveiki,

Jūsų Mama yra garbaus amžiaus ir aš vadovaujuosi tokiu principu: kuo mažiau medikamentų derinių, jokių raminančių (BZD) ir svarbiausia stengiantis padėti -nepadaryti dar blogiau.

Kadangi išbandėte daug medikamentų variacijų, bandyčiau po truputį didinti Sertralinum, pridednat pietums 25-50-75-100 mg, dozę didinant kas 10-14dienų iki geros savijautos.Quetiapinum reiktų didžiausią paros dozės dalį dėti nakčiai, kad gerai išsimiegotų. Nakčiai dozė saugi iki 400 mg. Dienos metu jo imti nerimui mažinti tiek, kad nebūtų užslopinta po 12,5-25 mg 3 kartus paroje.

Skysčių balansas, nes senjorai taupo vandenį ir negeria arba nenori eiti dažniau šlapintis, nes nesulaiko šlapimo.

Mineralų korekcija: kalio turi būti 4,5-4,8 mmol/l, magnio turi būti kuo daugiau 0.9-1,1 mmol/l.

Nuo: Audronė
2020-07-07
Sveiki.Mama serga depresija ir vartoja Citalopram ir Fluanxol.Taip pat vartoja Memantin.Girdėjau tokių nuomonių,kad Memantin ir antidepresantai nesuderinami,nes vieni slopina smegenų veiklą,o kiti aktyvina,ir dėl to gali svaigti galva.Kaip yra iš tikrųjų?Savo gydytojo paklausti nedrįstu,nes taip parodyčiau nepasitikėjimą juo.

Sveiki,

jei nėra aiškių demencijos požymių, Memantin nereikalingas.

Visi vaistai turi tarpusavio saveiką, taciau praktikoje nesu turėjusių šių vaistų "blogos" sąveikos.

Nuo: Ernesta
2020-07-02
Sveiki, norėjau paklausti, ar paroxetin ir sertralin antidepresantų veikimo principas vienodas? Ir kodėl nuo paroxetino taip didėja svoris?

Sveiki,

šių AD veikimas iš esmės panašus.

Nuo Paroxetinum svoris "neauga". Paprastai sumažėjus nerimui, pagerėjus nuotaikai, žmogus pradeda daugiau valgyti. Maistas tampa skanus.

Vaisto nėra už ką kaltinti. reikia žiūrėti kiek ir ką valgote, bei kiek judate/sportuojate?

Nuo: Dalė
2020-06-30
Sveiki, privačios laboratorijos siūlo tokį kraujo testą, kai pagal genus nustatoma, kurie antidepresantai tinkamiausi. Ar toks testas yra naudingas psichiatrams parenkant vaistą? Ar čia labiau komercija, nes testas brangus? Kokia Jūsų nuomonė apie šį genų testą?

Sveiki,

kadangi tyrimas yra brangus, tai jį atlikusių klientų turiu tik kelis.

Praktikoje su vienu klientu pastebėjau, kad tyrimas sau, o klinika ir gydymas buvo atiderintas ne pagal genetinį vaistams jautrumo tyrimą.

Nuo: Gabija
2020-06-30
Sveiki. Greitai bus 2metai po tada kai patyriau pirmaja panikos ataka, nuo tada buvo visko, gyvenau apie puse metu uzsidarius namuose, bijodama iseiti i lauka, nes istikdavo panika kiekviena karta. Dabar lyg ir su tuo susitvarkiau padejo kognityvine elgesio terapija. Taciau kasdiena atsikeliu visiskai nepailsejus nors miegu daug, nedirbu jokio fizinio darbo, taciau visa diena bunu labai mieguista, patiriu derealizacija atrodo kad kokiam sapne gyvenu ir jauciuosi visa laika labai pavargusi, visiskai neturiu energijos. Kokia gali buti to priezastis ? Vaistu jokiu negeriu(kiek bandziau tai tik blogiau jauciausi todel nusprendziau naturaliai isgyti), visi kraujo ir vitaminu tyrimai geri. Bet jauciuosi lyg kazkuo sirgciau nes diena is dienos toks didelis nuovargis neatrodo normalu.. aciu uz atsakyma

Sveiki,

kad atsakyčiau į Jūsų klausimą, man reikalinga gyva konsultacija.

Nors parašėte lyg ir daug, bet man per mažai. Be to gyvas žmoagaus vaizdas labai daug pasako.

Nuo: Vilma
2020-06-25
Sveiki,2,5 m vartoju asentra 100 mg ir fluanksolio 1 mg,palaipsniui kas du men buvo mažinama asentros doze iki 75 mg ,po to iki 50 mg ir iki25 mg .o dabar apie 12 d vartoju tik 0,5 mg fluanksolio, tačiau atsirado asentros nutraukimo reiškinių ,galvos skausmas,nuovargis ,kūno drebulys,saltkretis,kaip sumažinti šiuos reiškinius ,ar ir vėl reikėtų gryzti prie asentros vartojimo,o gal didinti fluanksolio dozę

Jau atsakiau?

Nuo: Vilma
2020-06-25
Laba diena,2,5 metų vartojau asentra 100 mg ir fluanksolio 1 mg nuo nerimo ir panikos atakų,taip pat nuo somatinių kūno simptomų,kas du men mazinome asentros doze 75 mg ,po to 50 mg ir galiausiai 25 mg,šiuo metu asentros nevartoju jau 12 d ,tik 0,5 mg fluanksolio,bet atsirado nutraukimo reiškiniai _nuovargis,galvos skausmas drebulys ,kaip galima būtų sumažinti nutraukimo simptomus,ar nereikia vėl gryzti prie asentros vartojimo ,jei būklė bloges

Sveiki,

jei nutraukimo simptomai labai ryškus 3-5 paras, reiktų grįžti prie tos vartotos dozės, kurioje jautėtės dar gerai. Pavartoti apie 1 mėnesį ir vėl bandyti mažinti.

Nuo: Dalia
2020-06-22
Laba diena,
man aktualūs 2 klausimai:
1. ar antidepresantai yra suderinami su moteriškų hormonų (progesterono) vartojimu?
2. koks antidepresantas ypač tiktų esant psichosomatiniams kūno pojūčiams (kaklo smaugimas, širdies plakimas, nugaros deginimas, nemiga)?
Ačiū.

Sveiki,

hormonų ir AD vartojimas yra nepageidautinas.

Koks gydymas Jums geriausias- gali nuspęsti gydytojas tik konsultacijos metu. Vaistas, tinkamo Jūsų simptomų puokštei gydyti parenkamas pagal daug kriterijų, Neužtenka tik simptomų.

Nuo: margarita
2020-06-21
Toks tas padejimas , vaistu receptus israso, jau neskaitant to , kad norint vaistus pakeist , turejom vel gultis i Vilniu, o ir apie doziu koregavima net nekalbu, bet uz vis gaila labiausiai, kad nera paichoterapeutu profesionaliu Klaipedoje.

Sveiki,

Klaipėdoje tikrai yra dirbančių profesionalų.

Pažiūrėkite specialistų pavardes, kurie dirba Palangos LSMU Elgesio medicinos institute, reabilitacijos klinikoje. Kai kurie dirba ir Klaipėdoje.

Palangoje klinikai vadovauja profesionalė, savo srities žinovė ir mokslų daktarė Vesta Steiblienė.

Nuo: Inga
2020-06-19
Laba diena. NORS vartoju Martizapin 15 mg. Ketvirtį tabletės prieš kelias dienas visiškai dingo apetitas, atsirado silpnumas, nerimo jausmas. Ar gali taip būti, dėl to kad geriu tik ketvirtadalį tabletės? Nors iki šiol visus metus, tiko tokia dozė.

Laba diena,

vartojant bet kokią, Jums tinkamą medikamento dozę, niekas negarantuoja, kad būsena nesikeis.

Kaip būsena gali gerėti, taip gali ir pablogėti. Manau, kad Jūsų būsena pablogėjo.

Nuo: Matas
2020-06-19
Laba diena turiu problemų su nerimu, tai vartoju escitalopram Activis 10mg, geriu po pusantros tab. Alkoholio negeriu nuo tada kada pradėjau vartoti vaistus, bet va draugo 40metis artėja ir jau reikės pakelt taurelė, rašo informaciniam lapelyje, kad nenustatyta kad veiktų blogai šis vaistas su alkoholiu, tai kaip čia yra ištikrųjų? Aišku jeigu negerčiau tu vaistų tą dieną butų gerai, bet tada pradeda nerimas imt savo, toks spaudimas širdyje buna? Kaip elgtis?

Sveiki,

alkoholis ir medikamentai tikrai turi sąveiką. Net jei Escitalopramum neišgersite šventės dieną, jis vis tiek yra tam tikroje koncentracijoje kraujo plazmoje.

Remdamasi klinikine praktika galiu pasakyti, kad alkoholis ir medikamentai yra nesuderinami. savo klientams siųlau "vaidinti" alkoholio vartojimą, jei socialiai Jums sudėtinga nelaikyti rankoje taurelės.

Nuo: margarita
2020-06-17
Sveiki , sunui pripazinta paranoidine sizofrenija, ieskau geru specialistu, deja Klaipedoj ju nerandu , gal galite rekomenduot?🙏

Sveiki,

su rekomendacijomis labai sudėtinga. Klaipėdoje, kiek žinau, nėra privačios psichiatrijos. Ar Jūsų gydytojas -psichiatras PSC Jums nepadeda?

Nuo: Loreta
2020-06-05
Laba diena, kasdien lydi lėtinis galvos įtampos skausmas, kuris sukelia nerimą. Buvo paskirta 10 mg. Seroxat ir pusę tab. Flunksol. Nerimas dingo , galvos skausmas kartais. Tačiau nuo Flunksol spazmavo kaklą, nuolat svaigo galva. Šį vaistą nutraukiau ir likau tik su Seroxat. Galvą skauda arba viršugalvį arba pakaušį. Esant stipriam skausmui išgeriu 0.25 mg. Xanax ir nuskausminančių tačiau padeda tik keletą valandų.Neurologė paskyrė Lyrica tačiau nepadeda. Lankau psichoterapiją. Norėčiau paklausti gal yra antidepresantų nuimančių nerimą ir skausmą. O gal šalia seroxato reikia dar papildomo vaisto. Ačiū.

Sveiki,

jai gydymas dar nedavė rezultato, jį galimą koreguoti. Visada reikia tartis su savo gydytoju. Tikrai galima viską sutvarkyti, kad jaustumėtės gerai.

Nuo: Kristina
2020-06-02
Laba diena,

man 32 metai. Seroxat vartoju apie 4 metus. Sumažinti dozę nuo 20 mg iki: 1 dieną 10 mg, 2-3 dienas po 5 mg, ketvirtą dieną vėl 10 mg - buvo paprasta. Bet mažinant toliau pasireiškė šalutinis poveikis. Tada per maždaug tris savaites grįžau iki dozės 10 mg kasdien (kad jauačiausi gerai). Ir nuo tada mažinti dozės visai nesiseka. Pasigaminau miltelius 9 mg, maniau mažinsiu po gramelį kas ménesį. Bet išgėrus miltelius buvo visai blogai. Tada vél 2,5 sav. gėriau 10 mg kasdien ir ėmiau jaustis normaliai. Tačiau jei 10 mg išgeriu bent keliomis valandomis vėliau iškart jaučiu šalutinį poveikį. Paskutinį kartą (priešpusantros savaitės) 10 mg išgėriau 2 - 2,5 val vėliau nei įprastai ir pasireiškė šie šalutiniai: galvos svaigimas, jėgų ir koncentracijos trūkumas, sunku žiurėti i ekraną - jautri rega, nors akya lyg apsitraukę rūku. Šalutiniai yra iki šiol. Gal galite pasidalinti informacija, kokiais dar būdais/ schemomis galėčiau nutraukti Seroxat, be šalutinio poveikio? AČIŪ 🙏

Sveiki,

Jums pasireiškia ne Paroxetinum pašalinis poveikis, o vaisto nutraukimo sindromas.

Tabletės tikrai nereikėtų trinti, nes skrandžio sultys suardo vaistą ir jo gaunate laaabai mažai.

Tarkitės su savo gydytoju. galima įsivesti kitą "silpnesnį" antidepresantą, kad visai nutraukti Paroxetinum.

Nuo: Ginvilė
2020-05-29
Sveiki,
Apie 7 mėn vartoju Mirtazapinum 7, 5 mg vakarais nuo nerimo. Jausdavau nerimą, kurio negalėjau įvardinti, toks neapibrėžtas, negalėdavau atsakyti nuo ko jis kyla, dažnesnis pulsas, krūtinės spaudimas, galvos svaigimas, prastesnis miegas, nuovargis. Apsilankiau pas psichoterapeutą, skyrė mirtazapine, pradžia buvo sunkoka, bet vėliau būklė pagerėjo 50 proc., tačiau visiškai "nerimuko" nenuimdavo, vienu metu jaučiausi taip gerai, kad net mintyse galvojau, kaip man gera, tačiau prasidėjus karantinui vėl viskas iš pradžių, jaučiu nerimą, vieną dieną stipresnį, kitą dieną mažesnį, tokį akmenuką ant krūtinės. Iš kur tokie svyravimai? Gal vis dėlto Mirtazapinum nėra toks geras vaistas nuo nerimo? Taip norisi tokio ilgesnio pagerėjimo, tie svyravimai baugina, atrodo lyg viskas jau gerai, ir vėl viskas griūva.
Ačiū.

Sveiki,

pasitarkite suvo gydytoju-psichiatru. Gal reikalinga gydymo korekcija. Neįmanoma suskirti gydymo visam gyvenimui. Gyvenimas keičiasi, banguoja, todėl ir psichinė būsena yra svyruojanti. Taip būna.

Ar vaistas geras? nėra blogų vaistų. Yra konkrečiam žmogui geresnis ar geriausias ir tai pasimato gydymo eigoje.

Nuo: Monika
2020-05-27
Laba diena,
Ar vartojant fluanxol (ryte) saugu labai išskirtinėmis progomis išgerti taurę vyno?

Sveiki,

visi vaistai turi sąveiką su alkoholiu. Nėra saugu vartoti vaistus ir alkoholį. Be to alkoholio net ir nedidelės dozės veikia psichiką žąlojančiai, o Jūs stengiatės pagyti.

Nuo: Marija
2020-05-12
Sveiki, visada buvau aktyvi sporte, megdavau aktyvu gyvenimo tempa. Po vaistu vartojimo (seroxat) ir po visisko ‘lovos gulejimo’ 1 metus laiko, tik pradejus sportuoti, labai sukasi galva, darosi silpna. Net kai einu greitu tempu. Ar dar galesiu kada normaliai reguliariai sportuoti?
Aciu

Sveiki,

normalu, kad gulint raumenys atrofuojasi, sirdis nesitreniruoja. Ir tai ne nuo vaistu, o nuo ligos, del kurios juos vartojote.

Dar, mano patirtimi, reikia atlikti svarbiausius tyrimus is kraujo, paziureti, gal truksta vitaminu-mineralu, kad butumete stipri ir pavegi fiziskai ir dvasiskai gerai jaustis.

Nuo: Erika
2020-05-06
Laba diena, as su tokiu moterisku klausimu. Geriu seroxat 30 mg. 2 metus su trupuciu ir per ta laika priaugau apie 10 kg. Maniau, kad del to, kad ramus nervai ir pan. Dabar pradejau truputi laikytis dietos, darau mankstas, bet svoris nekrenta. Ar gali tam itakos tureti antidepresantas? O gal tai lemia tiesiog streso ir itampos nebuvimas? Ar daznai Jusu praktikoje nuo antidepresantu zmones priauga svorio?

Sveiki Erika,

mano nuomone, antidepresantai patys "svorio neaugina". Yra tik 1 AD vardu Mirtazapinum, kuris didina alkio centro jautrumą ir dėl to didėja apetitas.

Paroxetinum kaip tik laikomas alkio jausmą slopinančiu AD. Galvoju ir stebiu, kad nuo AD sumažėja streso lygis ir žmonės pradeda daugiau valgyti, nes jiems maistas tampa vėl skanus, daugiau vėl bendrauijama, dažnai ir prie stalo. Be to , be streso ar jam sumažėjus, medžiagų apykaita lėtėja, pereina į atsatatančią/kaupiančia atsargas.

Nuo: Povilas
2020-05-04
Laba diena, jau mėnesį laiko jaučiu skausmus visam kūne deginančius, bet daktarai nieko neranda, buvo ir užpuolus ne vieną kartą panikos priepolis, gydytoja šeimos išrašė xanax bet aš jo nenoriu gerti, miegasi po 4-5 valandas ir akys stačios toliau neina miegot bet jėgų yra žvalus esu tiek išmiegojus anksčiau buvo viskas gerai ir miegodavau po 8 valandas kaip priklauso, jaučiu nerima kartais bet tikrai nežadu gerti antidepresantų nepatiko ką patartumet?

Sveiki,

xanax nėra antidepresantas. Iš Jūsų pasakojimo galvoju, kad reikalinga gydytojo-psichiatro konsultacija. Šeimos gydytojas Jums suskyrė pirmos pagalbos ir trumpalaikį gydymą, bet tai nėra pagrindinės ligos gydymas.ką reikėtų skirti ir kaip galima nuspręsti konsultacijos metu.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.