Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Andrius Stasiulis (Ostemeda, reabilitacijos centras)

Gydytojas atsakys į Jūsų klausimus apie osteopatiją, manualinę terapiją

Išsilavinimas:
2010 – 2011m. - Conseiller en decodage biologique profesinė kvalifikacija- Societe Francaise de decodage biologique
2004–2008 m. - osteopatijos daktaro profesinė kvalifikacija - Aukštoji Rusijos Osteopatijos mokykla (Maskva, Rusija)
2001 –2002 m. - manualinės terapijos ir refleksoterapijos gydytojo specializacija - Gydytojų tobulinimosi institutas (Novokuzneckas, Rusija)
1999-2002 m. - fizinės medicinos reabilitacijos gydytojo specialybė - Kauno medicinos universitetas
1993-1999 m. - gydytojo specialybė - Kauno medicinos universitetas

Pedagoginiai (mokslo) vardai:
2007-2011 - Klaipėdos universitetas – Lektorius
2005- 2008 - Klaipėdos universitetas – Asistentas
2002-2008 - Kauno medicinos universitetas - Asistentas

Stažuotės:
2010 – 2011m. - Biologinis dekodavimas (210 val.) - Prancūzija – Rusija - Societe Francaise de decodage biologique (Sankt Peterburgas – Aix en Provance)
2004–2008 m. - Osteopatija, manualinė terapija (1780 val.)- Rusija- Aukštoji Rusijos Osteopatijos mokykla (Maskva)
2001 –2002 m. - Manualinė terapija, taikomoji kineziologija (1364 val.)- Rusija - Gydytojų tobulinimosi institutas (Novokuzneckas)

Pagrindiniai moksliniai darbai:
S. Burneikaitė, A. Stasiulis. Socializacijos per dramos terapiją patirtys reabilitacijoje. Sveikatos mokslai Nr.7. 2007 m.
A. Stasiulis, I. A. Kutuzov. Osteopatinė cervikobrachialgijų korekcija esant refleksiniams ekstravertebraliniams sindromams .Sveikatos mokslai Nr.4. 2009 m.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Fausta
2022-04-26
Sveiki. Dukrai buvo auto įvykis. Ji vairavo. Lihoninėje nustatė c5 stuburo slankstslio lūžį. Išleido namo, nepasakius kaip gydytis, kaip gulėti ir pan.... Dukrai 23metai.
Ieškojau per daktarus kiek įmanoma info. Nes šeimos gyd neišrašė siuntimo pas kitua specialistus. Net nuskausminamųjų... Teko pakeiati net šeimos gyd. Gavome siuntima pas traumatologą. Nuvykus už 100km pas gyd, pasakyta stuburo traumas apžiūri neohirurgai. Susiskambinta su gyd, pertaisytas siuntimas. Patekimas pas neohirurgą, jis pasako, kam nešioji ta įtvarą(ir nusijuokė) atsiprašau, tik 3savaitės po avarijos. Kam stuburo lūžis ir įtvaras?!
Žodžiu, jis pasakė regiatruotis pasidaryti MRT.. logiška, juk pažiūrėti reikia kaip gyja, ar teisingai ir pan. Žinoma vėl laukti eilėje apie mėn..
Sakykite, ką galite iš savo pusės rekomenduoti gydymui, ar paprasčiausiam elgesiui? P. S. Dukra vaikšto, aišku stengiasi gulėti. Yra skausmas toje vietoje, ir raktikaulis tarsi užtirpinėja, tai ranka... Suvokiu tai užspaustas nervas. Suprantu be apžiūros sunku kažką pasakyti... Bet visgi.. Ką galėtumėte pakomentuoti. Ačiū už atsakymą!

Laba diena,

Jums reikėtų kreiptis pas neurochirurgus arba neurolologą, labai svarbu pasirinkti patikimą gydytoją. Geros dienos.

Nuo: Silvija
2022-04-21
Sveiki,
Vakar nukritau nuo laiptų ir man diagnozavo juosmens slankstelio lūžį, L3 lygis. Kiek maždaug laiko reiktų laikytis ramybės, lovos režimo su įtvaru ir ar galima skristi?

Laba diena, Jūs turėtumėte kreiptis pas gydytoją traumotologą, dėl konsultacijos ir rekomendacijų.

Geros dienos.

Nuo: Loreta
2021-10-14
Laba diena ,dare MRT ir toks atsakymas, ka reiketu daryti toliau,nes skauda kaires puses sedmenu viduryje,net ir nevaikstant,nakti miegant skauda. Vaistai nepadejo . Tyrimo atsakymas
L3-S1 vidutiniškai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė. L3-S1 dešinėje vidutiniškai, L4-S1 kairėje ryškiai siaurinamos intervertebrinės angos. L5/S1 disko kairėje ekstraforaminalinėje srityje plačiu pagrindu, sagitaliai apie 0,4cm dydžio protrūzija, paspaudžianti kair. L5 nervinę šaknelę.
Aciu

Laba diena

Rekomenduotume Jums apsilankyti pas gydytoją diagnostikai, kuris ir pakonsultuos dėl tolimesnio gydymo.

Geros dienos

Nuo: Elena
2021-10-02
Prieš 5 metus susitrenkiau uodegikaulį. Tą dieną kiekvienas judesys buvo skausmingas. Šiuo metu skauda uodegikaulį ir būna toks jausmas lyg plėštų tą vietą, lyg kaulas norėtų lysti per odą. Kuo toliau, tuo labiau skauda. Baimė yra kreiptis į gydytoją. Galbūt įmanoma kokiais vaistais numalšinti skausmą? Skausmas būna ne tik sėdint. Dažnai jaučiamas ir diskomfortas. Ačiū už atsakymą.

Laba diena, reikėtu pasirodyti gydytojui, kad atliktu diagnostiką ir paskirtų Jums tinkamą gydymą. Geros dienos.

Nuo: Dalia
2021-08-17
Kada galima pradėti reabilitaciją po L5 kompresinį 1laipsnio lūžio dėl osteoporozės.Prieš šešis metus buvo lūžęs L1,ypatingų problemų jau nebejaučiau.Dabar vėl atsirado vaikštant ūmus juosmens skausmas,neskauda atsigulus

Laba diena, dėl reabilitacijos, priklausomai nuo Jūsų būklės spręndžia Jus gydęs gydytojas.

Greros dienos

Nuo: Tadas
2021-04-26
blauzdikaulio lateralonio krumplio luzis,koks butu gydimas ?

Laba diena, esant lūžiams gydymą skiria gydytojas - traumatologas. Suaugus kaulams rekomenduojama reabilitacija.

Geros dienos.

Nuo: Urte
2021-01-26
Buvau pas gydytoja priemime. Pasake kad tai stiprus sumusimas. Gerti nuo skausmo. nuotrauka atliko, sake luziu nemato. Daugiau nepasake, kaip gydyti... Tikriausiai reikes dar karta registruotis pas gydytoja, galbut dar karta reiketu atlikti nuotrauka :( Aciu uz pirmaji atsakyma.

Laba diena. Rekomenduojame Jums apsilankyti pas gydytoją išsamesnei apžiūrai, kuris ir pakonsultuos dėl tolimesnio gydymo, taip pat jei reikės nukreips tolimesnimes tyrimams.

Geros dienos

Nuo: Urte
2021-01-24
Sveiki. Mazdaug pries menesi sutrenkiau peda, labai skaudejo pado apacia, siek tiek buvo patine, vos vos melyna - aukciau kulno ir sone ties kauliuku ciurnos. Geriau nuo skaumo kelias dienas. Po keliu dienu patinimas baigesi, skausmas aprimo, pagalvojau, jog jau neuzilgo ir galesiu pastayti pada pilnai ant zemes, (juk stipriai sumusiau i medines lenteles kulna , tad normalu, kad uztrunka gyjimas ir sumusimo). Dar iki dabar negaliu pastatyti pado pilnai :/ vaikstau tik ant pirstu galu. Skauma siuo metu retai jauciu, nebent tik kai pabandau pastatyti, po to issaukiu skausma. Nebent pries miega siek tiek dilgcioja. Dabar kelias dienas skauda pedos viduriuka arba sona ties mazuoju pirstu, taciau greiciausiai skausmas kyla del vaiksciojimo ant pirstu galu. Kaip manote ar tai gali butu skilimas pado? O galbut tai plysimas raumens ar raiscio? (Nors kiek ziurejau pado struktura-ten tik kaulas)?

Laba diena, rekomenduotume Jums kreiptis pas gydytoją traumatologą, kuris atliktų reikiamą diagnostiką bei paskyrtų gydymą.

Nuo: Rasa
2021-01-20
Turėjau 3 stuburo slankstelių ataugų lūžius, norėčiau sužinoti kada galima pradėti dirbti fizinį darbą

Laba diena. Jums reikėtų kreiptis į Jus gydžiusį gydytoją, kadangi jis žino visas aplinkybes, gydymo eigą, ir jis galėtų tiksliau pasakyti dėl fizinio darbo atnaujinimo.

Geros dienos

Nuo: raimondas
2021-01-14
Sveiki man gelia abu kelius.padarius magnetini isvada 1-2 laipsnio chondromoliacija.Ar tai pagydoma?

Laba diena. Reikėtų apsilankyti pas gydytoją osteopatą individualiai konsultacijai, kad būtų išsiaiškintos susirgimo aplinkybės bei priežastys, ir tada būtų galima tiksliau pasakyti dėl ligos gydymo ar pristabdymo.

Geros dienos

Nuo: Remigijus
2020-11-08
Sveiki man luzo stuburo 9-10-11 slanksteliu ataugos.noreciau suzinoti ar galima vaikscioti ar tik gulimas rezimas .

Laba diena, rekomenduotume Jums kreiptis pas gydytoja, kad atliktų visus reikiamus tyrimus ir pateiktų rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų.

Geros dienos.

Nuo: Alma
2020-10-08
Nežymi skoliozė. C2/3 – C5/6, Th8/9 – Th9/10 tarpslankstelinių diskų pradinė dehidracija. C5/6 minimali kairė
foraminalinė disko protrūzija, nesukelianti nervinės šaknelės kompresijos. L4 – L5 paviršiniai kremzliniai Šmorlio
mazgeliai. L4, L5 partes interarticulares defektai: spondiliolizė (sektina dinamikoje dėl potencialios istminės
spondiliolistezės). Krūtininėje, juosmeninėje stuburo dalyse nervinių šaknelių kompresijos, reikšmingos centrinės
stuburo kanalo dalies arintervertebrinių angų stenozės nestebima.

Laba diena, Jūsų tyrimus gali vertinti juos siuntęs daryti gydytojas.

Geros dienos.

Nuo: Giedrius
2020-05-15
Sveiki,esu 36 metu
Jauciu kad gelia ties l5 slanksteliu,gulint ant kieto pagrindo jausiu tempima prie kryzkaulio.
Ilgiau stovint vaikstant ar po fizinio apkrovimo,labai pavarksta juosmeniniai raumenys atsiranda skausmas.
Ka tai galetu reiksti,kaip galeciau istaisyti padeti?aciu

Laba diena,norėtume su Jumis susisiekt, gal galėtumėte nurodyti savo el. pašto adresą, telefono numerį arba parašyti mums el. paštu info@ostemeda.lt

Geros dienos

Nuo: Vika
2020-02-16
Laba diena ar dėl c1 kaklo slankstelio pasislinkimo gali ištisai skaudėti galvą? Galvą skauda jau apie metus laiko, gydytojai sako kad dėl kaklo. Ar galima dėl to ir toliau aktyviai sportuoti, šokti (daryti kulverscius).

Laba diena. Galvos skausmo priežastis gali būti ir c1 slankstelio pasislinkimas, tačiau gali būti ir kitos priežastys. Atsakymui reikėtų detalesnio ištyrimo, taip pat jo reikėtų ir rekomendacijoms dėl sporto. Rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją - osteopatą.

Geros dienos

Nuo: Eimutis
2019-11-14
Sveiki,
Ar gali buti taip, kad visiskai nebutu tarpslankstelinio disko tarp L3 ir L4 slankstelio ? Jei gu gali, kaip tokiu atveju gydytis kai atsiranda nugaros skausmai ?
Dekoju

Laba diena,

Slanksteliai gali būti suagę iš prigimties, tačiau tai neturėtų būtinai sąlygoti skausmą. Kaip ir daugumai žmonių, atsiradus skausmams būtų tikslinga kreiptis pas gydytoją - osteopatą diagnostikai bei korekcijai.

Geros dienos.

Nuo: Daina
2019-10-11
Sveiki, man deagnozuotas kaklo slankstelio(6-7)pasislinkimas, jaučiu kaklo ostochondrozės visus simptomus, buvau nusiųsta į kineziterapiją, po ten atlikto pirmo seanco procedūrų, vėl teko grįžti prie nuskausminamųjų ir kurso nebaigiau. Praėjo savaime atliekant savus pratimus namie. Dabar vėl atkritau.Gal turėčiau kretiptis pas jus dėl manualinės terapijos,nes jaučiu, kad reikia specialisto pagalbos. Labai bijau, kad nebūtų blogiau, kaip nuo kineziterapijos. Ką jaučia žmonės po manualinės terapijos? Kiek seansų rekomenduojate mano atveju?

Laba diena, Jūsų atvėju atsakyti į klausimus įmanoma po dėtalesnio individualaus ištyrimo. Kiekviens atvėjis yra skirtingas ir unikalus. Rekomenduotume pasikonsultuoti pas gytytroją - osteopatą, priežasčių paieškai ir gydymo plano sudarymo.

Gerios dienos.

Nuo: Romas
2019-09-26
Sveiki,

ar galėtumėte pakomenduoti ar 24 m. amžiaus baleto šokėjui yra labai baisios šios išvados? Ar reikėtų nutraukti šią fizinę veiklą, kuri yra orientuota į rezultatą? Ar tiesiog reikėtų imtis atitinkamų kineziterapinių prevencinių veiksmų?

Išvada: patiesinta fiziologinė lordozė, C5-7 I st. deformuojanti osteochondrozė, stuburo kanalo nežymi stenozė.

Labai ačiū!

Laba diena,

Orientuojantis į rezultatą reikėtų atlikti kai kurias korekcijas, išsiaiškinant ir sureguliuojant kūno regionus, kurie skatina šių pakitimų progresavimą. Prieš kineziterapinę programą rekomenduotina pasikonsultuoti su gydytoju - osteopatu.

Geros dienos.

Nuo: Vilma
2019-08-03
Laba diena. Skaudėjo uodegikauli, trūko išbėgo pūliai. Kaip ir viskas gerai buvo, bet šendien pastebėjau apie 2-3milimetru, atsiradusią skylutę ten. Bet nei skauda, nei puliuoja. Pas kokį tiksliai specelista dėl, uodegikaulio reiktų kreiptis?

Laba diena,

Dėl atsiradusių negalavimų rekomenduojama kreiptis pas gydytoją proktologą.

Pagarbiai, "Ostemeda"

Nuo: Diana
2018-11-27
Sveiki. Per kiek laiko praeina skausmas po uodegikaulio sumusimo? Skauda sedint ir kai bandau atsistoti.

Sveiki Diana,

Per kiek laiko praeis pasakyti neįmanoma. Taip vadinamas "sumušimas" yra raiščių patempimas ir gali būti uodegikaulio padėties pokytis. Šitą situaciją reikėtų koreguoti, nes vėliau skausmas gali tapti lėtiniu. Siūlyčiau registruotis konsultacijai pas gydytoją - osteopatą dėtaliam ištyrimui bei korekcijai.

Geros dienos.

Nuo: Milda
2018-10-10
Čia dar nuo Mildos,o sakykite,ar l.blogi kairio kelio MRT tyrimo rezultatai,kuriuos atsiunčiau? Ką rekomenduotumėt prie aprašomų pakitimų? Ir,kas tai yra subchondrinė cista smulki? Ar į ją nekreipti dėmesio? Ačiū dar kart,už paaiškinimus.

Laba diena,

Gali būti pakenkimai ateinantys iš klubo sąnarioar uždegimas, vertinti galima tik mkonsultacijos metu. Gal tikslinga būtų gydytojo- traumatologo konsultacija.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.