Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Vaiva Bražinskienė (MB Pilnas šaukštas, Bioguto) (MB Pilnas šaukštas, Bioguto)

Į klausimus, susijusius su vaistų ir maisto papildų vartojimu bei pasirinkimu atsakys vaistininkė, mokslininkė dr. Vaiva Bražinskienė

Visą savo profesinį gyvenimą dirbu ir domiuosi vaistais bei būdais be jų išlaikyti ir atstatyti sveikatą. Judėjimas ir tinkama mityba yra sveikatos pagrindas. Dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo, užterštumo ir nekokybiško maisto lėtinės ligos plinta nematytu tempu. Vaistai daugeliui tampa kasdiene raciono dalimi ir, kas liūdniausia, dažnai vartojami neteisingai ar be reikalo. Taip neturėtų būti.
Mano tikslas yra šviesti visuomenę, kad natūraliais būdais, pavyzdžiui, įtraukiant trūkstamas medžiagas į mitybą arba kažko atsisakant, galima padėti išlaikyti ir sustiprinti sveikatą. Čia labai gelbsti tinkami maisto produktai ar maisto papildai, tik reikia žinoti, kaip ir ką pasirinkti bei suprasti organizmo siunčiamus ženklus. Svarbu prisiminti, kad tiek vaistai, tiek maisto papildai, tiek maistas sąveikauja tarpusavyje, tad jei kažkas neveikia ar veikia ne taip, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar pasirinktas tinkamas produktas, ar vartojamas teisingai ir kas vartojama kartu.
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Neringa
2023-09-28
Labas vakaras apie 1,5metu vartojau antidepresantus nuo panikos ataku nuo liepos nebevartojiu ir dabar sakyciau vel grista nerimas karstis ispila...ar yra kokiu vaistu be antidepresantu simtomams lengvinti

Laba diena, Neringa,

dėkoju už klausimą. Sprendžiat iš to, kaip jį suformulavote, Jums patarčiau pasitarti su gydytoju. Nerimui slopinti gali būti naudojamos kelios vaistų grupės, bet juos turi parinkti gydytojas.

Iš savo pusės galėčiau patarti vartoti omega-3 ir magnį (geriausia būtų rinktis magnio bisglicinatą), nes jų trūkumas siejamas su Jūsų aprašytais simptomais. Nerimo metu pabandykite pavartoti pasifloros ekstrakto (yra įvairių gamintojų tablečių), jis puikiai ramina.

Taip pat nepamirškite sporto. Nebūtinai intensyvaus, užtekti gali ir pusvalandžio pasivaikščiojimo gyname ore bei drabo/poilsio rėžimo. Svarbu eiti miegoti tuo pačiu metu, geriausiai, iki 22 val.

Stiprybės ir sveikatos Jums!

Nuo: Gitana
2023-09-21
Sveiki.Norėjau pasiteirauti ar tinka 1.6m vaikui,puikiai mokančiam kramtyti,žuvų taukai guminukais.Visur rašo,jog nuo 3metų.Skystų negeria,po kiekvieno bandymo duoti pradeda žiaukčioti ir išspjauna.Galvojame pikti fjord žuvų taukus guminukais.

Laba diena, Gitana,

pirmiausiai, pasižiūrėkite, kokia omega-3 dozė guminukuose, kuriuos palanuojate duoti. Ar ji tinkama tokio amžiaus vaikui? Jei dozė tinkama ir sudėtyje nėra kažkokių medžiagų, kurios netinkamos tokio amžiaus vaikui, bei esate tikra, kad vaikas guminuką sėkmingai suvalgys, nematau priežasčių, kodėl jo negalėtumėte duoti.

Kaip bebūtų, pirmenybę teikčiau skystiems žuvų taukams. Rinkitės ypač aukštos kokybės, kurie pasižymi geru skoniu ir kurių nereikėtų duoti daug (galite pabandyti Bioguto Omega-3 Premium). Primenu, kad omega-3 galima maišyti su maistu, tad jei vaikas nenori gerti grynų - pabandykite paslėpti juos patiekaluose. Puikiai tam tinka jogurtas, morkų sultys, salotos ir kt. Labai svarbu, kad būtų riebalų, nes jie padeda omega-3 geriau pasisavinti.

Nuo: Rokas
2023-08-25
Ką rekomenduotumėte iš Jūsų siūlomų Omega 3 produktų gydant onkologinę ligą chemoterapija? Gydanti gydytoja Omega 3 įtraukė į būtinų vartojimui produktų sąrašą.

Sveiki, Rokai,

tikrai rekomenduočiau rinktis Bioguto Omega-3 Premium (ArcticMed) 300 ml. Tik turint onkologinę ligą pirmus 4 mėn. reikėtų vartoti 20 proc. didesnę dozę nei rekomenduojama ant buteliuko.

Šis produktas labai geras omega-3 šaltinis, nes kartu į jį įeinantys alyviuogių aliejaus antioksidantai apsaugo omega-3 nuo oksidacijos ir padeda joms "sveikoms" pasiekti ląsteles ir puikiai atlikti savo darbą.

Noriu pridurti, kad ir pats alyvuogių aliejus, įeinantis Bioguto Omega-3 Premium, dėl savo turtingos sudėties yra labai naudingas sveikatai.

Tad jei renkatės omega-3, tikrai siūlyčiau Bioguto. Bet jei dėl kokių nors priežasčių šis Jums nepatinka, vis tiek rekomenduočiau ieškoti omega-3 šaltinio kartu su alyvuogių aliejumi ar bent praturtinto antioksidantais.

Stiprybės ir sveikatos Jums!


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.