Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Vaiva Bražinskienė (MB Pilnas šaukštas, Bioguto) (MB Pilnas šaukštas, Bioguto)

Į klausimus, susijusius su vaistų ir maisto papildų vartojimu bei pasirinkimu atsakys vaistininkė, mokslininkė dr. Vaiva Bražinskienė

Visą savo profesinį gyvenimą dirbu ir domiuosi vaistais bei būdais be jų išlaikyti ir atstatyti sveikatą. Judėjimas ir tinkama mityba yra sveikatos pagrindas. Dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo, užterštumo ir nekokybiško maisto lėtinės ligos plinta nematytu tempu. Vaistai daugeliui tampa kasdiene raciono dalimi ir, kas liūdniausia, dažnai vartojami neteisingai ar be reikalo. Taip neturėtų būti.
Mano tikslas yra šviesti visuomenę, kad natūraliais būdais, pavyzdžiui, įtraukiant trūkstamas medžiagas į mitybą arba kažko atsisakant, galima padėti išlaikyti ir sustiprinti sveikatą. Čia labai gelbsti tinkami maisto produktai ar maisto papildai, tik reikia žinoti, kaip ir ką pasirinkti bei suprasti organizmo siunčiamus ženklus. Svarbu prisiminti, kad tiek vaistai, tiek maisto papildai, tiek maistas sąveikauja tarpusavyje, tad jei kažkas neveikia ar veikia ne taip, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar pasirinktas tinkamas produktas, ar vartojamas teisingai ir kas vartojama kartu.
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: R
2024-06-09
Sveiki.noriu paklausti, reikia greito atsakymo,nes gydytojas nieko nepaaiškino.sergu laimo liga, nuo erkės įkandimo praėjo du su puse mėnesio.paskyrė amoksiciliną,ospox po 1000 mg du kartus dienoje.ar pakanka tiek, nes jaučiuosi nekaip.pas gydytoją infektologą šansų nėra greitai patekti.ar pakankamą dozė, svaigsta galva, tirpsta rankos,veidas.nepasakė, are gerti po valgio,ar pieno išvis nevartoti,ar tik kelias valandas iki vaistų.ačiū.

Laba diena,

negaliu komentuoti gydytojos paskirto gydymo, nes jis skiriamas atsižvelgiant daugybę faktorių. Galiu tik pasakyti, kad amoksicilinas tikrai naudojamas Laimo ligai gydyti.

Amoksicilino pasisavinimui maistas neturi įtakos (pienas taip pat), tad galima antibiotiką vartoti tiek prieš valgį, tiek valgio matu, tiek po jo. Svarbiausia, naudoti tuo pačiu metu, Jūsų atveju, kas dvylika valandų.

Jei savijauta prastėja, būtinai kreipkitės į Jus gydantį gydytoją.

Sėkmės ir sveikatos!

Nuo: Mante
2024-06-09
Kam naudojamas papaverino hidrochloridas,ar tai stiprus vaistas, ar naudojamas šlapimo pūslės spazmams?

Laba diena,

papaverinas yra opioidų grupės preparatas ir receptinis vaistas, kurį galima vartoti tik paskyrus gydytojui.

Viena iš jo savybių yra lygiųjų raumenų spazmus atpalaiduojantis poveikis, tad efektas gali pasireikšti ir mažinant šlapimo pūslės spazmus.

Visgi tai stiprus ir daug šalutinių poveikių turintis vaistas, ne itin dažnai pasitaikantis kasdienėje praktikoje ir skiriamas tik labai atidžiai apsvarsčius naudos ir žalos pacientui santykį.

Sėkmės ir sveikatos!

Nuo: Mante
2024-05-16
Ar chromas gali padėti šlapimo pūslės spazmams ir nuo dažno šlapinimosi, ar prie jo trūkumo gali būti šie simptomai?

Laba diena,

man neteko girdėti, kad chromo trūkumas sukeltų Jūsų minėtus simptomus.

Siūlyčiau kreiptis į šeimos gydytoją.

Sveikatos Jums ir sėmės!

Nuo: Jurij
2024-05-02
Laba diena,daktare.Aciu Jums uz atsakyma ir noriu dar gauti konsultacija.Pas mane padidejusi prostata,daznas slapinimas jau apie 10 metu.Israsytos man Cardura 8 mg ir Fokusin 0,4. Stebetis einu kas metus,tik noriu paklausti ar laiku begant praeis man retkarciai galvu skausmas ir galvos sukimas,kaip staigiai atsistoju,seimos gydytojas sako kad cia nuo Fokusino?
Pagarbiai
Jurij

Laba diena,

tik noriu priminti, kad aš ne gydytoja, o vaistininkė.

Abu išvardinti vaistai gali sukelti galvos svaigimą, atsirandantį keičiant kūno padėtį. Jei jau tiek metų vartojate šį derinį, labai abejoju, kad šis nemalonus vaistų šalutinis poveikis praeis. Reikėtų tartis su gydytoja, ką Jūsų atveju būtų galima keisti, kad išvengtumėte pasireiškiančių vaistų sukeliamų šalutinių poveikių.

Sveikatos Jums ir sėkmės!

Nuo: Sergej Klocko
2024-04-07
Labas!
Prie mano daktara neimanoma priejti...
Geriu 4 m cosimprel 5/5 mg
Kosulis nusibuodo...Yra sarosoje salutynes poveikiai .
Kaip man atsargei sustabdyti gerti vaista?
Aciu,
Sergej

Laba diena,

taip, kosulį tikrai galėjo sukelti Jūsų vartojamas vaistas. Pačiam spręsti dėl naujo gydymo tikrai nepatarčiau. Pasitarkite su Jus gydančiu gydytoju ir neabejoju, kad Jums paskirs kitą vaistą, kuris šio šalutinio poveikio neturės.

Sveikatos Jums!

Nuo: Jurij
2024-03-18
Laba diena,noriu Jusu konsultacijos ir patarimus.Esu diabetikas(tabletes),pries pora metu buvo atlikta sirdes operacija,pastate 5 suntu, po operacijos ilgai
apie puse metu begdavo lifma kur paemie vena,prostata jau 12 metu.Man 76 metu,svoris 100kg.
Vartuoju vaistus-ryte Cosimprel 5/5,Janumet 50/850,Diaprel 60mg 1,5 tabl.Sertralin 100mg ir Lixiana 60mg,po pora valandu Fokusin ir vitaminas B12,vakare 18.00 val.Janumei,Alopurinol 100 mg,Atorvastatin 200mg,Pries miega Cardura 8 mg ir Somnols 7,5 mg.Ar gerai viska suderinta?Buna kaip staigiai atsistoju sukasi galva ir paskutini laiku nestipriai paskauda galva.Ač uz atsakyma.
Pagarbiai
Jurij

Laba diena,

na, Jūsų situacija sudėtinga, todėl ir vaistų krepšelis didelis. Kažkokių didelių nesuderinamumų nėra, tačiau sąveikų, be abejo, esant tokiam vaistų skaičiui sunku išvengti. Jos nėra itin reikšmingos ir, neabejoju, kad gydantis gydytojas jas įvertino.

Svaigti galva gali dėl dėl sumažėjusio kraujospūdžio, tad pasitikrinkite, ar jis ne per žemas. Jei taip, tai kalbėkite su gydytoja dėl gydymo koregavimo.

Jūsų savijautai gali turėti įtakos ir gliukozės kiekio kraujyje svyravimai, tad būtinai vis pasitikrinkite, ar jis normalus.

Ir be abejo, rekomenduočiau įtraukti omega-3, kofermentą Q10, būtinai magnį (patarčiau bisglicinato forma ir vartoti vakare). Ypač atidžiai peržiūrėkite mitybą bei nepamirškite judėti.

Sveikatos Jums!

Nuo: Remis
2024-03-18
Laba diena, kokius naujus maisto papildus rekomenduotumėte naudoti sustiprinti organizmui chemoterapinio gydymo eigoje?

Laba diena,

dėl chemoterapijos metu vartotinų papildų būtinai reiktų pasitarti su su gydytoju, nes jie gali turėti įtakos Jums taikomo gydymo eigai.

Prieš ar po chemoterapijos papildus jau galima vartoti drąsiau. Iš to, ką įvardinčiau kaip labai svarbius ir būtinus, būtų: omega-3, magnis, antioksidantų kompleksai (arba vaisai, uogos ir daržovės kuo įvairesni), betagliukanai (arba į mitybą įtraukti maistinių mielių dribsnių, grybų). Pasikartosiu, ar juos galima vartoti Jums konkrečiai taikomos chemoterapijos metu, reiktų klausti gydančio gydytojo.

Sveikatos Jums!

Nuo: Aušra
2024-03-02
Sveiki. Man dažnai pasikartojanti pienligė. Ginekologė išrašė geriamus vaistus Flucanozole 150, 3 kapsulės. Gerti po vieną, kas 3 dienas. Kiek ilgai šis vaistas laikosi organizme? Kiek laiko reikėtu palaukti, baigus vartoti šį vaistą, kad būtu galima bandyti pastoti? Iš anksto dėkoju.

Laba diena,

flukonazolis iš organizmo pašalinamas per 6-7 dienas po paskutinės suvartotos dozės. Man nepavyko rasti įrodymų, kad flukonazolis kaip nors neigiamai veiktų vaisingumą. Tačiau jei norite būti visiškai rami, kad vaisto nebėra Jūsų organizme ir jis šiam procesui tikrai nepadarys jokios įtakos, bandykite pastoti, kai jo nebeliks organizme (po 6-7 dienų).

Kad rečiau kartotųsi grybelinės infekcijos, rekomenduočiau į racioną įtraukti kuo daugiau raugintų produktų, galite pabandyti fermentuotus gėrimus ar koncentratus, gerąsias bakterijas (ypač rekomenduotina po gydymo kurso priešgrybeliniais vaistais gerųjų bakterijų panaudoti ir į makštį).

Sveikatos Jums ir sėkmės!

Nuo: Brigita
2024-01-25
Laba diena, vakar buvo išrašyti vaistai Dexilant 60mg modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės N14 dėl refliukso gydymo , šiandien išgėrus atsirado nesmarkus veido vienos lūpos tirpimas. Ar tai gali būti reakcija į vaistus ? Ir ar reikia kažką daryti ar praeis savaime. ? Ačiū.

Laba diena,

dilgčiomas ir tirpimas yra galimas retai pasitaikantis šio vaisto šalutinis poveikis. Jei manote, kad lūpos tirpimą galėjo sukelti vaistas, nutraukite jo vartojimą ir būtinai susisiekite su gydytoju.

Tirpimo priežastis gali būti ir kita, tad svarbu, kad gydytojas ją nustatytų. O jei kaltas vaistas, reikia, kad gydytojas jį Jums pakeistų kitu, nes vartojate receptinį preparatą.

Sveikatos Jums!

Nuo: Jurij
2024-01-11
Sveiki,man nustatyta priesines liaukos(prostata}hiperlazija.Man 75 m.Vartoju Cardura ir Zevesin,vaistininke man pasiule vartuoti papildomai Prosto Vita-maisto papildas.PO pora dienu man padidejo kraujospudis iki 160,reikia papildomai gerti vaistus-vartoju Cosimprel 5/5 o dabar dar papildomai per pietus imu Triveram 5/5/5, ar galima toliau vartoti tas maisto papildas,aciu.
Pagarbiai
Jurij

Sveiki,

Jūsų įvardintas maisto papildas neturėtų didinti kraujospūdžio, netgi atvirkšiai, sudėtinės dalys gali pasižymėti kraujospūdį mažinančiu efektu.

Tačiau jei įtariate, kad kraujospūdžio padidėjimas susijęs su maisto papildo vartojimu, nebegerkite jo ir stebėkite, ar situacija pasikeis.

Stiprybės ir sveikatos Jums!

Nuo: Kornelija
2024-01-03
Sveiki, pries pora dienu pirma karta isgeriau valentis valerijonu trinkturos ir gerkleje pradejau jausti, tarsi kazkas butu istriges. Taip par geriant si vaista smarkiai grauze gerkle, degino. Jau antra diena ir jausmas nedingsta, siandien vel isgeriau valerijono ir jausmas gerkleje tik susitiprejo. Degina, tarsi kazkas butu istrige. Ar cia toks buna salutinis poveikis ar man geriau nevartoti sio vaisto? Kodel taip yra?

Sveiki,

valerijono tinktūra savo sudėtyje turi alkoholio, tad gleivinės dirginimas yra galimas šalutinis efektas, tačiau jis turėtų būti laikinas ir praieti.

Jei Jums dirginimas nepraeina nevartojant vaisto, vertėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Patarčiau prieš vartojant tinktūrą praskiesti vandeniu, tai galėtų padėti išvengti nemalonių pojūčių. Taip pat norėčiau priminti, kas su valerijonu yra ir kitų vaistų formų, pavyzdžiui, tablečių, tad vietoj tinktūros galite pabandyti pasirinkti jas.

Sveikatos ir stiprybės Jums!

Nuo: Jurij
2024-01-02
Laba diena,man 75 m,diabetikas,prostata,turejau sirdes operacija(pastate 5 suntu,podagra.Pries metus atsirado nerimas,nie galejau uzmigti.Gydytojas israse man Somnols,padeda.Jau vartoju apie metus,Dar vartuoju Sertralin 100mg,Diaprel,Xigduo,Cosimprel,Cardura,Alopurinol,Zevesin,ar gerai su tuo Somnols,buna kad ir puse tabletes geriu.
Padarbiai
Jurij

Sveiki,

tarp Jūsų vartojamų vaistų yra galimų sąveikų rizika, tačiau neabejoju, kad gydytojas rašydamas receptus jas įvertino.

Aišku, jei galite užmigti be Somnols, tokiu atveju, jų vartoti nereikėtų.

Sveikatos ir stiprybės Jums!

Nuo: Neringa
2023-09-28
Labas vakaras apie 1,5metu vartojau antidepresantus nuo panikos ataku nuo liepos nebevartojiu ir dabar sakyciau vel grista nerimas karstis ispila...ar yra kokiu vaistu be antidepresantu simtomams lengvinti

Laba diena, Neringa,

dėkoju už klausimą. Sprendžiat iš to, kaip jį suformulavote, Jums patarčiau pasitarti su gydytoju. Nerimui slopinti gali būti naudojamos kelios vaistų grupės, bet juos turi parinkti gydytojas.

Iš savo pusės galėčiau patarti vartoti omega-3 ir magnį (geriausia būtų rinktis magnio bisglicinatą), nes jų trūkumas siejamas su Jūsų aprašytais simptomais. Nerimo metu pabandykite pavartoti pasifloros ekstrakto (yra įvairių gamintojų tablečių), jis puikiai ramina.

Taip pat nepamirškite sporto. Nebūtinai intensyvaus, užtekti gali ir pusvalandžio pasivaikščiojimo gyname ore bei drabo/poilsio rėžimo. Svarbu eiti miegoti tuo pačiu metu, geriausiai, iki 22 val.

Stiprybės ir sveikatos Jums!

Nuo: Gitana
2023-09-21
Sveiki.Norėjau pasiteirauti ar tinka 1.6m vaikui,puikiai mokančiam kramtyti,žuvų taukai guminukais.Visur rašo,jog nuo 3metų.Skystų negeria,po kiekvieno bandymo duoti pradeda žiaukčioti ir išspjauna.Galvojame pikti fjord žuvų taukus guminukais.

Laba diena, Gitana,

pirmiausiai, pasižiūrėkite, kokia omega-3 dozė guminukuose, kuriuos palanuojate duoti. Ar ji tinkama tokio amžiaus vaikui? Jei dozė tinkama ir sudėtyje nėra kažkokių medžiagų, kurios netinkamos tokio amžiaus vaikui, bei esate tikra, kad vaikas guminuką sėkmingai suvalgys, nematau priežasčių, kodėl jo negalėtumėte duoti.

Kaip bebūtų, pirmenybę teikčiau skystiems žuvų taukams. Rinkitės ypač aukštos kokybės, kurie pasižymi geru skoniu ir kurių nereikėtų duoti daug (galite pabandyti Bioguto Omega-3 Premium). Primenu, kad omega-3 galima maišyti su maistu, tad jei vaikas nenori gerti grynų - pabandykite paslėpti juos patiekaluose. Puikiai tam tinka jogurtas, morkų sultys, salotos ir kt. Labai svarbu, kad būtų riebalų, nes jie padeda omega-3 geriau pasisavinti.

Nuo: Rokas
2023-08-25
Ką rekomenduotumėte iš Jūsų siūlomų Omega 3 produktų gydant onkologinę ligą chemoterapija? Gydanti gydytoja Omega 3 įtraukė į būtinų vartojimui produktų sąrašą.

Sveiki, Rokai,

tikrai rekomenduočiau rinktis Bioguto Omega-3 Premium (ArcticMed) 300 ml. Tik turint onkologinę ligą pirmus 4 mėn. reikėtų vartoti 20 proc. didesnę dozę nei rekomenduojama ant buteliuko.

Šis produktas labai geras omega-3 šaltinis, nes kartu į jį įeinantys alyviuogių aliejaus antioksidantai apsaugo omega-3 nuo oksidacijos ir padeda joms "sveikoms" pasiekti ląsteles ir puikiai atlikti savo darbą.

Noriu pridurti, kad ir pats alyvuogių aliejus, įeinantis Bioguto Omega-3 Premium, dėl savo turtingos sudėties yra labai naudingas sveikatai.

Tad jei renkatės omega-3, tikrai siūlyčiau Bioguto. Bet jei dėl kokių nors priežasčių šis Jums nepatinka, vis tiek rekomenduočiau ieškoti omega-3 šaltinio kartu su alyvuogių aliejumi ar bent praturtinto antioksidantais.

Stiprybės ir sveikatos Jums!


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.