Paieškų šiandien: 2756

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Jurga Misevičienė (VšĮ „Inkocentras“)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie pagalbą nelaikant šlapimo, slaugant artimąjį namuose.

Inkocentre nemokamai supažindiname su šlapimo nelaikymo problema, padedame pasirinkti slaugos priemones, mokome dubens dugno raumenis stiprinančių pratimų, šlapimo pūslės treniruočių, patariame mitybos klausimais, konsultuojame, kaip prižiūrėt odą, kad išvengt pragulų.

Konsultuoja VšĮ Inkocentro direktorė, gydytoja, Jurga Misevičienė
 
VšĮ „Inkocentras“
Lukiškių g. 5-228,
Vilnius LT-08011
www.buksausas.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jurijus
2017-11-02
Man 69 metu,sergu diabetu,pradejau daznai slapintis ipac nakti(3-4 kartu),slapimo analizos normoje,jokiu skausmu nera,gal galit patarti kaip gudyti?

Sveiki,

Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją. Jei tektų skirti medikamentinį gydymą, būtų skiriami receptiniai vaistai.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jurijus
2017-10-11
Man 69 metu,vyras,8 metus sergu diabetu 2 stadijos,jau apie 9 menesius daznai slapinosiu,nakti galiu iki 5 kartus,geriu Prostamol UNO,nieko man neskaudo,gal galima ka nors papildomai pagerti?

Sveiki,

Dėl papildomų tyrimų bei gydymo galimybių rekomenduotume kreiptis į gydytoją urologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Viktorija
2017-09-25
Sveiki . Man 21m . Susiduriau su slapimo problemomis po gimdymo . Tai tesiasi jau trecius metus. Staiga kyla noras slapintis , dazniausiai dideliais kiekiais , taciau pasitaiko ir po kelis lasus . Per diena i tuoaleta einu 20-30kartu , mazdaug kas pusvalandi . Skysciu vartoju mazai , vandens i diena 3-4 puodeliai . Nuvykus i svecius isgeriu arbatos puodeli ir kas 5-10min begu i tualeta ir taip 3h . Kreipiausi pas gynekologa , patikrino , viskas gerai . Slapimo tyrimus atlikus , viskas gerai . Ziureta per ekiskopa , taip pat nieko nepastebejo . Problema umeja .. Sakykite kokia liga tai gali buti ? Kaip ja spresti ? Kur kreiptis ? Aciu .

Sveiki,

Jums patarčiau kreiptis į urologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Diana
2016-07-07
Sveiki. Prieš maždaug mėnesį laiko susitrenkiau galvą i mašinos dureles, toje srityje už ausies. Kaip ir sakiau praėjo mėnuo, skausmo senai nebėra, jis praėjo per keletą dienų, tačiau guzas tebėra. Jis nebeišnyks?

Laba diena,

Kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ "Inkocentras"

Nuo: Rimvydas
2016-05-11
Sveiki,
Esu 23 metų vaikinas. Manau turiu problemų su šlapimo nesulaikymu. Šlapinuosi panašiai kas 2 valandas, kartais dažniau. Nuo suvarto skysčių kiekio tai nepriklauso, kartais negėręs būnu ir 6 valandas, bet į tualetą noriu dažnai. Taip pat nepasakyčiau, kad šlapinuosi po didelį kiekį. Noras šlapintis atsiranda staiga, kentėti galiu ne daugiau nei 15-20 minučių. Jei nėra galimybės nusišlapinti, viskas baigiasi nemaloniai. Tai labai veikia mane psichologiškai. Ar aš turiu kažkokią ligą? Ar tai yra gydoma? Ką turėčiau daryti?

Laba diena,

Jūsų aprašyti simptomai leidžia įtarti dirglios pūslės simptomus. Pradžiai pabandykite reguliarias šlapimo pūslės treniruotes-eikite šlapintis kas dvi valandas, nepriklausomai norite ar ne. Kai nebejausite užeinančio staigaus noro šlapintis ar nelaikymo epizodų, laiką tarp šlapinimųsi pailginkite kas 3 valandas. Ribokite kavos, šokolado, alkoholio, gazuotų gėrimų, citrusinių, koncentruotų sučių, pomidorų vartojimą. Gerkite pakankamai vandens - 30 ml/kg kūno svoriui. Jei per pusmetį būklė nepagerės, kreipkitės į savo šeimos gydytoją medikamentiniam gydymui.

Pagarbiai,

Jurba Misevičienė

Nuo: Povilas
2016-04-22
Sveiki,
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Taip pat lūžo pirmas uodegikaulio slankstelis, o antras ir trečias - dislokuoti.

Šiuo metu jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė išlikus problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.

Gydytojai priėjo išvada, kad jokių neurologinių sutrikimų ar šlapimo takų/pūslės pažeidimų nėra, o tai įtakojo traumos metu įvestas kateteris į šlapimo pūslę. Po traumos neišėjo šlapintis, tad kateteris buvo įvestas ~5 dienas.

Minėjo, kad tai normalu po kateterizacijos ir jokių vaistų ar specialaus gydymo nėra, tai tiesiog praeis su laiku. Tačiau tai nepraeina jau pusę metų. Norėčiau pasiteirauti kiek vidutiniškai gali prireikti laiko kol viskas susitvarkys bei gal būt galite kažkur nukreipti/patarti ką galima būtų daryti norint paspartinti sveikimo procesą? Gal būt įvairios mankštos, pratimai ir pan.?

Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.

Sveiki,

Kartais vyrui dėl ilgos šlaplės iš kart po šlapinimosi gali ištekėti keli šlapimo lašai. Tai nieko blogo. Jei tai neramina ir gydytojai, atlikę tyrimus, nustatė, kad tai gali būti po kateterizacijos, siūlyčiui Jums daryti Kėgelio pratimus, stiprinančius dubens dugno raumenis, kurie svarbūs šlapimo pūslės rauko funkcijai, šlapinimosi sistemos anatominės padėties palaikyme. Jie daromi sutraukiant dubens dugno raumenis, užlaikant iki 10sek, ir atpalaiduojant. 10k po 3 kartus per dieną.

Kaip teisingai atlikt šiuos pratimus galite susirasti internete arba galite atvykti į Inkocentrą Vilniuje, kur pamokysime, kaip teisingai atlikti.

pagarbiai,

Jurga Misevičienė

Nuo: ieva
2016-04-21
Laba diena norėčiau jusų paklausti, nusišlapinus jaučiu perštejima ,lyg deginima viduje atrodo lyg ,jaučiasi kad šlapimo pusle vel butu pilna.Gal yra kokiu zoliniu preparatu panaudoti .Buna koki keleta menesiu nepasikartoja ,ir vel atsiranda nemalonus jausmas .Netgi po lytiniu santykiu sita problema atsiranda Ačiū

Laba diena,

Jūsų atveju patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją. Gali būti pasikartojanti šlapimo takų infekcija, kuri aptinkama tik atlikus tyrimus. Gydytojas Jums ir gydymą paskirs.

Pagarbiai,

Jurga Misevičienė

Nuo: Joana
2016-04-19
Laba diena,
Noreciau paklausti jau antra diena slapinuosi kan 15-20 min ir mazais kiekiais. Slapindamasi jauciu skausna nuo bambos, tempianti, kas tai galetu buti? Ka reikia daryti?

Sveiki,

Tai gali būti šlapimo takų infekcijos požymiai. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris atliks šlapimo tyrimą ir reikalui esant paskirs gydymą.

Pagarbiai,

Jurga Misevičienė

Nuo: Kipras
2016-01-18
Sveiki, pastaruoju metu (apie du mėnesius), pasidarė prakaitas labai aštrus, nors ir išsimaudžius po poros minučiu jau jaučiu šį kvapą, kuris tiesiog nosį griaužia, kad ir dabar gulint pažastys išvis neprakaituoja (žinoma jos yra šiltos), jaučiu labai aštru kvapą, dėl ko taip ? 16 metu, vyras.
Sveiki,

Šiame amžiaus tarpsnyje būdingas prakaito kvapo pasikeitimas. Jei tai labai neramina, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Pagarbiai,
J. Misevičienė
VšĮ Inkocentras
Nuo: Dalia
2015-11-21
del slapimo nelaikymo noretume pas jus pasikonsultuoti,dukrai 25,kada galima?
Laba diena,

Pasiskambinkit 2611 268 ir susitarkite dėl laiko.

Pagarbiai,
Jurga Misevičienė
Nuo: toma
2015-06-30
Kaip, kokiomis priemonėmis prižiūrėti sauskelnes naudojančio asmens odą?
Laba diena,

Rekomenduotinos priemonės - tai specialūs plaunamieji kremai odai valyti, (atstoja vandenį, muilą ir drėkina odą), drėgnos servetėlės, plovimo pirštinės. Jei oda sudirgusi, rekomenduojamos priemonės su cinku, bei apsauginiai kremai. Visų šių priemonių galite nusipirkti vaistinėse.

Pagarbiai,
J.Misevičienė
Nuo: saul
2015-06-03
Laba diena, gal galite pasakyti, kiek saugus yra sauskelnių naudojimas?
Laba diena,

Teisingai pasirinkus kokybiškąa sauskelnes (tinkamas tipas, dydis, sugeriamumas) jų naudojimas yra visiškai saugus.

Pagarbiai,
Gyd. Jurga Misevičienė
VšĮ Inkocentras vadovė
Nuo: Tadas
2015-05-12
Kaip parinkti tinkamiausią produktą šlapimo nelaikymui kontroliuoti? Pagal kokius kriterijus tai padaryti ar geriau pasikonsultuoti su specialistais?
Laba diena,

Produktas šlapimo nelaikymui kontroliuoti parenkamas pagal šlapimo nelaikymo laipsnį (kiek šlapimo išteka per 4 val.), paciento klubų apimtį (svarbu parenkant sauskelnes ar sauskelnes -kelnaites) ir paciento aktyvumą (pvz. gulinčiam pacientui netinka sauskelnės -kelnaitės). Geriausia, kai šlapimą sugeriantis gaminys parniktas individualiai. Tai padaryt gali slaugytoja, gali patarti vaistinėje, galima kreiptis į Inkocentrą, kuriame slaugytoja parinks individualiai.

pagarbiai,
Jurga Misevičienė
Nuo: simas
2015-05-06
Ar reikia sunerimti, jei šlapimo išteka vienas kitas lašelis? Per kiek laiko tai gali tapti rimta problema, kokios pagrindinės to priežastys? Kokia pirminė savipagalba galima tokiais atvejais ar reikia iš karto kreiptis į gydytoją?
Sveiki,

Vyro šlaplė palyginti su moters yra ilga-20-22 cm. Normalu, jei joje po šlapinimosi liks lašas ar du šlapimo, kuris vėliau ištekės. Sunerimti reikia tuomet, jei šlapimo išlaša fizinio krūvio metu: kosint, juokiantis, čiaudant, sportuojant, keliant svorį, keičiant kūno padėtį arba jei jaučiamas stiprus, staiga užėjęs noras šlapintis, kurio negalima suvaldyti. Kreiptis į medikus reiktų ir tuomet, jei šlapinantis jaučiate skausmą, deginimą, tempimą apatinėje kūno dalyje. Kreiptis pirmiausia reiktų į šeimos gydytoją.
Nuo: rox
2015-04-22
Ar reikia nerimauti, jei šlapimo išteka tik vienas kitas lašelis? Ar reikia susirūpinti jau dėl pirmųjų lašelių? Kada reiktų sunerimti dėl šios problemos grėsmės, kur kreiptis?
Sveiki,

Jei esate moteris, tuomet taip, reiktų susirūpinti nuo pirmųjų ištekėjusių lašelių, ypač, jei jie išteka fizinio krūvio metu. Kreiptis reiktų į savo šeimos gydytoją.
Nuo: Rokas
2015-04-17
Laba diena,
domintų, ar skiriasi produktai, skirti šlapimo nelaikymui, moterims ir vyrams? Kokius patartumėt rinktis?
Laba diena,

Pacientai, turintys sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymą, paprastai naudoja sauskelnes, kurios tinka tiek vyrams tiek moterims. Produktai, skirti lengvo laipsnio šlapimo nelaikymui - įklotai - yra vyriški ir moteriški. Jie skiriasi savo forma ir yra kelių sugėrimo laipsnių. Vyriški įklotai pritaikyti vyro anatomijai ir įvairių gamintojų taip pat šiek tiek skiriasi. Įklotai parenkami pagal ištekančio šlapimo kiekį. Jį reikia rinktis taip, kad gerai sugertų, užtikrintų sausumą ir kvapo kontrolę 8 valandas. Kokio gamintojo įklotus rinktis, pacientas sprendžia pats. Išsamiau informaciją, kaip pasirinkti įklotą galima gauti Vilniuje Inkocentre.

Pagarbiai,
Jurga Misevičienė

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.