Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Jurga Misevičienė (VšĮ „Inkocentras“)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie pagalbą nelaikant šlapimo, slaugant artimąjį namuose.

Inkocentre nemokamai supažindiname su šlapimo nelaikymo problema, padedame pasirinkti slaugos priemones, mokome dubens dugno raumenis stiprinančių pratimų, šlapimo pūslės treniruočių, patariame mitybos klausimais, konsultuojame, kaip prižiūrėt odą, kad išvengt pragulų.

Konsultuoja VšĮ Inkocentro direktorė, gydytoja, Jurga Misevičienė
 
VšĮ „Inkocentras“
Lukiškių g. 5-228,
Vilnius LT-08011
www.buksausas.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jelena
2022-04-04
Laba diena.
Mano mama pradėjo dažnai keltis naktį į tualetą (iki 4 kartų). Iki šiol taip nebuvo. Vandens ir kitų skysčiu prieš miegą negeria. Jeigu jau užsinori šlapintis, tai susilaikyti beveik negali. Prašome patarti, jai reikėtų ginekologo ar urologo konsultacijos dėl priežasčių ir galimos operacijos?

Sveiki,

Kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris atliks tyrimus ir esant reikalus nukreips urologo konsultacijai.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras.

Nuo: Kristina
2020-12-29
Sveiki. Turiu klausima ,man darė tepinėli iš makšties ir rado grybeli . Ar jis gali kenkti šlapimo puslei? Nes man yra norėjimas dažnai šlapintis . Ir jausmas toks lyg kūtentu ir dirgintu ištisai makštį viduje. Ačiū už atsakyma.

Sveiki,

Jei Jums radus grybelį buvo skirtas tinkamas gydymas, tuomet jokių papildomų pojūčių jausti neturėtumėt. Jei jaučiate, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Dažnas šlapinimasis gali būti dirglios pūslės, ūmaus šlapimo pūslės uždegimo, ar kitos šlapinimosi sistemos simptomas. Į Jūsų klausimą tiksliai galėtų atsakyti gydytojas, atlikęs reikiamus tyrimus. Jei vargina dažnas šlapinimasis arba pateka šlapimas, tuomet dėvėkite įklotus šlapimui sugerti. Jų galima įsigyti vaistinėse, diagnozavus šlapimo nelaikymo vidutinį laipsnį, jie yra kompensuojami.

Pagarbiai,

J. Misevičienė

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jurij
2020-12-03
Priesines liaukos(prostata)hiperlazija,diabetikas,man 72 m,daznas slapinimas,ipac nakti-3-4 kartus,nieko man neskaudo,urologas paskyre Fokusina(geriu jau 1,5 metu),nieko niepadeda,pabandziau gerti Zevesin,irgi niepadeda,gal patarsit man kito vaisto,aciu.

Sveiki,

Vaistus pakeisti Jums gali tik Jus gydantis gydytojas.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Jurga Misevičienė

Nuo: Darius
2020-09-23
Laba diena,
Man 28 metai, vyras. Susidūriau su labai gėdinga problema. Per paskutinę savaitę, keturis kartus prisišlapinau į lovą (naktį). Dieną šlapinuosi 12-14 kartų, noras šlapintis atsiranda staiga, ilgai kentėti negaliu. Pas šeimos gydytoją užsiregistravau, tačiau reikės ilgai laukti eilėje. Kas man yra? Kaip turėčiau toliau elgtis? Ar yra kažkokių vaistų ar priemonių, kurios pagelbėtų esamoje situacijoje, bent kol pakliūsiu pas šeimos gydytoją? Esu dirbantis ir aktyvus žmogus, todėl esama situacija labai vargina.

Sveiki,

Kas Jums yra atsakys Jus gydantis gydytojas po išsamaus ištyrimo. Kol laukiate vizito pas gydytoją, reikėtų naudoti šlapimą sugeriančias priemones - įklotus, kelnaites. Nustačius šlapimo nelaikymą dalis tokių priemonių bus kompensuojama. Jei turite galimybių rekomenduoju atvykti į Inkocentrą, Vilniuje Lukiškių 5 -228, kur būtų galimybė nemokamai prisitaikyti įklotus. Jei neturite tokios galimybės, galite skambinti 8 (5) 2611 268.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: RASA
2020-08-10
Laba diena,
Turiu problemą šlapimo nelaikymas.Prieš mėn daryta operacija, pūslės pakėlimas. Po operacijos skauda pilvo viršutinė dalis, tinsta akys. Šlapinuosi retokai, naktį nesikeliu. Ar gali būti operacijos pasekmės? Kur kreiptis tokiu atveju, nes urologas sako, kad operacija praėjo sklandžiai.

Sveiki,

Kreiptis į Jus operavusį gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jovita
2019-04-22
Laba diena . Norėjau paklausti pas kokį specialistą reikia kreiptis sergant hiperhidroze ?

Sveiki,

Į dermatologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jurijus
2019-03-20
Pensininkas,daug metu sergu diabetu(tabletes),krutines angina,aukstas spaudimas,vartuoju daug vaisu,Labai daznai einu i tualeta,nakti 3 kartus.draugauju su urologu-echoskopija,tyrimus,atsakymas-mano amziu(70)jau reikia priprasti taip gyventi ir toliau gerti Prostamol ir Fokusin,bet nieko nie padeda,gal daktare patarsit man kitu vaistu,aciu.

Sveiki,

Vaistus pakeisti Jums gali tik Jus gydantis gydytojas.

Pagarbiai,

Jurga Misevičienė

Nuo: Kornelija
2019-02-13
Man yra skolioze ir nelaikau šlapimo skauda pilva, pilvo apačia, kaip galečiau sau padeti?

Sveiki,

Reikia kreiptis išsamiam ištyrimui, o tam, kad jaustumėtės kasdien komfortiškai naudokite specialius šlapimui sugerti skirtus įklotus, kuriuos galite įsigyti vaistinėje. Primenu, kad diagnozavus šlapimo nelaikymą bei nustačius jo vidutinį laipsnį, turite galimybę gauti kompensuojamų įklotų 60vnt./mėn. arba 45 vnt./mėn sauskelnių, jei nustatomas sunkus šlapimo nelaikymo laipsnis.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Lina
2018-07-26
Sveiki. Man daznai buna slapimo pusles uzdegimas is po lytiniu santykiu...uzeina staigus noras slapintis...skauda pacia slaple kas tai galetu buti ta problema man jau yra senokai.

Sveiki,

Kreipkitės į šeimos gydytoją. Paskirs šlapimo tyrimą. Galbūt turite šlaplės uždegimą. tokiu atveju bus skirtas gydymas.

Nuo: irena januleviciene
2018-06-24
Laba diena.po gimdos isemimo praejo15metu,slapimo pusle pasislinko zemyn ir butent ryte sunku sulaikyti slapuma,vos nueinu iki tuoleto. Ar jau cia man reikalinga operacija,pusles pakelimo.

Sveiki,

Reiktų urologo konsultacijos.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jurijus
2018-04-29
Esu diabetikas su stazu(Metforal,Diaprel),labai daznai slapinuosiu,pridaviau analizus viskas tvarkoj,buvau pas urologa,padare echoskopija,tvarka,paskyre man Flosin 0,4,bet praejo jau puse metu-be pakeitimu,gal nakti maziau einu i tualeta,visus metus vartoju Prostamol,gal patarsim man ka nors kito?

Sveiki,

Šiuo atveju Jums reiktų kreiptis į gydantį urologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Odeta
2018-02-21
Sveiki, prieš kelis metus ant nosies beveik galiuko šone išdygo spuogas, tai mažėja, tai didėja, labiau rožinės spalvos, kietas, dažnai niežti. Kas tai galėtų būti? Ar jį šalintu? O gal kokį kremą galite patarti.

Sveiki,

Kreipkitės į odos ligų gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Monika
2018-02-02
Dalį mano rankos odos išbėrė rudos- melsvos spalvos taškeliais ( primena pagyvenusio žmogaus odos pigmentaciją ) Jie nekelia jokio diskonforto , bet kas tai galėtu būti ?

Labas rytas,

Jums reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Juozas
2017-12-17
Man 69 metu,pradejau daznai slapintis,ipac nakti.pridaviau slapimo analizus-viskas gerai,buvau pas urologa paskyre man Flosin,praejo 3 men.,kol kas be pakeitimu?Ar reikia dar gerti?

Sveiki,

Ar tęsti gydymą Jums gali pasakyti tik Jus gydantis urologas. Į jį reiktų kreiptis pakartotinai.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras.

Nuo: Jurijus
2017-11-02
Man 69 metu,sergu diabetu,pradejau daznai slapintis ipac nakti(3-4 kartu),slapimo analizos normoje,jokiu skausmu nera,gal galit patarti kaip gudyti?

Sveiki,

Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją. Jei tektų skirti medikamentinį gydymą, būtų skiriami receptiniai vaistai.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Jurijus
2017-10-11
Man 69 metu,vyras,8 metus sergu diabetu 2 stadijos,jau apie 9 menesius daznai slapinosiu,nakti galiu iki 5 kartus,geriu Prostamol UNO,nieko man neskaudo,gal galima ka nors papildomai pagerti?

Sveiki,

Dėl papildomų tyrimų bei gydymo galimybių rekomenduotume kreiptis į gydytoją urologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Viktorija
2017-09-25
Sveiki . Man 21m . Susiduriau su slapimo problemomis po gimdymo . Tai tesiasi jau trecius metus. Staiga kyla noras slapintis , dazniausiai dideliais kiekiais , taciau pasitaiko ir po kelis lasus . Per diena i tuoaleta einu 20-30kartu , mazdaug kas pusvalandi . Skysciu vartoju mazai , vandens i diena 3-4 puodeliai . Nuvykus i svecius isgeriu arbatos puodeli ir kas 5-10min begu i tualeta ir taip 3h . Kreipiausi pas gynekologa , patikrino , viskas gerai . Slapimo tyrimus atlikus , viskas gerai . Ziureta per ekiskopa , taip pat nieko nepastebejo . Problema umeja .. Sakykite kokia liga tai gali buti ? Kaip ja spresti ? Kur kreiptis ? Aciu .

Sveiki,

Jums patarčiau kreiptis į urologą.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Diana
2016-07-07
Sveiki. Prieš maždaug mėnesį laiko susitrenkiau galvą i mašinos dureles, toje srityje už ausies. Kaip ir sakiau praėjo mėnuo, skausmo senai nebėra, jis praėjo per keletą dienų, tačiau guzas tebėra. Jis nebeišnyks?

Laba diena,

Kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ "Inkocentras"

Nuo: Rimvydas
2016-05-11
Sveiki,
Esu 23 metų vaikinas. Manau turiu problemų su šlapimo nesulaikymu. Šlapinuosi panašiai kas 2 valandas, kartais dažniau. Nuo suvarto skysčių kiekio tai nepriklauso, kartais negėręs būnu ir 6 valandas, bet į tualetą noriu dažnai. Taip pat nepasakyčiau, kad šlapinuosi po didelį kiekį. Noras šlapintis atsiranda staiga, kentėti galiu ne daugiau nei 15-20 minučių. Jei nėra galimybės nusišlapinti, viskas baigiasi nemaloniai. Tai labai veikia mane psichologiškai. Ar aš turiu kažkokią ligą? Ar tai yra gydoma? Ką turėčiau daryti?

Laba diena,

Jūsų aprašyti simptomai leidžia įtarti dirglios pūslės simptomus. Pradžiai pabandykite reguliarias šlapimo pūslės treniruotes-eikite šlapintis kas dvi valandas, nepriklausomai norite ar ne. Kai nebejausite užeinančio staigaus noro šlapintis ar nelaikymo epizodų, laiką tarp šlapinimųsi pailginkite kas 3 valandas. Ribokite kavos, šokolado, alkoholio, gazuotų gėrimų, citrusinių, koncentruotų sučių, pomidorų vartojimą. Gerkite pakankamai vandens - 30 ml/kg kūno svoriui. Jei per pusmetį būklė nepagerės, kreipkitės į savo šeimos gydytoją medikamentiniam gydymui.

Pagarbiai,

Jurba Misevičienė

Nuo: Povilas
2016-04-22
Sveiki,
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Taip pat lūžo pirmas uodegikaulio slankstelis, o antras ir trečias - dislokuoti.

Šiuo metu jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė išlikus problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.

Gydytojai priėjo išvada, kad jokių neurologinių sutrikimų ar šlapimo takų/pūslės pažeidimų nėra, o tai įtakojo traumos metu įvestas kateteris į šlapimo pūslę. Po traumos neišėjo šlapintis, tad kateteris buvo įvestas ~5 dienas.

Minėjo, kad tai normalu po kateterizacijos ir jokių vaistų ar specialaus gydymo nėra, tai tiesiog praeis su laiku. Tačiau tai nepraeina jau pusę metų. Norėčiau pasiteirauti kiek vidutiniškai gali prireikti laiko kol viskas susitvarkys bei gal būt galite kažkur nukreipti/patarti ką galima būtų daryti norint paspartinti sveikimo procesą? Gal būt įvairios mankštos, pratimai ir pan.?

Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.

Sveiki,

Kartais vyrui dėl ilgos šlaplės iš kart po šlapinimosi gali ištekėti keli šlapimo lašai. Tai nieko blogo. Jei tai neramina ir gydytojai, atlikę tyrimus, nustatė, kad tai gali būti po kateterizacijos, siūlyčiui Jums daryti Kėgelio pratimus, stiprinančius dubens dugno raumenis, kurie svarbūs šlapimo pūslės rauko funkcijai, šlapinimosi sistemos anatominės padėties palaikyme. Jie daromi sutraukiant dubens dugno raumenis, užlaikant iki 10sek, ir atpalaiduojant. 10k po 3 kartus per dieną.

Kaip teisingai atlikt šiuos pratimus galite susirasti internete arba galite atvykti į Inkocentrą Vilniuje, kur pamokysime, kaip teisingai atlikti.

pagarbiai,

Jurga Misevičienė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.