Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Kristina Ušackienė (UAB „Panerio klinika“)

Psichologė, atsakys į klausimus apie vaikų, paauglių ir suaugusiųjų emocinę savijautą (nerimą, depresiją, baimes, paniką ir kt.), savivertę, vaikų – tėvų tarpusavio santykius ir auklėjimą, prieraišumą, vaikystės traumas, įvaikintų/globojamų vaikų emocijų ir elgesio ypatumus.

Psichologė Kristina Ušackienė dirba privačioje klinikoje UAB „Panerioklinika“ bei VGC “Pastogė“. Konsultuoja paauglius ir suaugusius, poras. Veda saves pažinimo, sapnų analizės, filmų terapijos grupes.Psichologė remiasi egzistencinės terapijos principais, taiko naratyvinės, kognityvinės terapijos metodus, gali taikyti dailės terapijos elementus.

Išsilavinimas:
1995-1999m.VDU įgytas psichologijos bakalauras.
1999-2001m. VDU įgytas sveikatos psichologijos magistro laipsnis.
2015m. ir 2016m. stažuotės Norvegijoje (sisteminis šeimos konsultavimas, naratyvinė terapija).
Nuo 2014m. priklausau Lietuvos psichologų sąjungai.
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama įvairiuose seminaruose ir konferencijose.

Darbo patirtis:
1999 m – 2002 m VĮ “Valkininkų sanatorija”, psichologė
2002 m – iki dabar VGC “Pastogė”, psichologė
2006 m – iki dabar PPKC, psichologė, lektorė
2012 m – iki dabar UAB “Panerioklinika, psichologė
 
UAB  ”Panerio klinika”
Panerių g 79, Kaunas
+370 687 38049
 

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Eglė
2021-11-27
Sveiki, man po panikos atakų prasidėjo dusulys, galvos svaigimai, didelis nuovargis. Lankiausi pas psihoterapiaute, psihologe ir išrašė antidepresantus. Bet nusprendžiau negerti, atrodė lyg dingo visos baimes nerimai, ir nebesilankiau ten. Bet pasirodo tik tam kartui... Praėjo jau daugiau nei pusantrų metu svaigimas siektiek sumažėjo bet dusulys, nuovargis vis yra. Pavargau labai nuo dusulio atrodo kad tikrai galiu kažkada uždusti nors deguonies kai daktarė pažiūri tai 99%. Tyriausi ir plaučius ir nosi- viskas gerai, būna kad dažnai kažką skauda ir t.t ištyrus- sveika. Tai nebesuprantu.. Ar vertėtų iš naujo užsirašyti pas psicho? Gal tada viskas praeis...

Laba diena,

Ačiū Už klausimą. Gali praeiti, bet gali ir nepraeiti. Kadangi simptomai tęsiasi, tikrai rekomenduočiau apsilankyti pas psichologą ar psichoterapeutą. Manau, kad neužteks vieno pokalbio, verta kartu patyrinėti, kokie jausmai yra tiek užspausti, kad pereina į panikos atakas. Jei simptomai stipriai apsunkina kasdienį gyvenimą, verta pasikonsultuoti ir su gydytoju psichiatru dėl medikamentinio gydymo.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Jolanta
2021-11-23
Sveiki, vaikinas kiekvieną dieną žaidžia kompiuterinius žaidimus. Mane tai erzina, gyvename tris metus kartu. Jis sako, kad tai jo hobis.

Laba diena,

Panašu, kad vaikino žaidimas Jus erzina todėl, kad lieka neišpildyti Jūsų pačios poreikiai. Galbūt nesulaukiate pakankamai dėmesio, galbūt jaučiatės turinti gerokai daugiau pasirūpinti buitimi, o galbūt tiesiog trokštate nuveikti ką nors kartu. Iš vienos pusės turėti hobį yra gerai. Bet jeigu tai pradeda griauti tarpusavio santykius, tampa poros problema. Jūsų atveju skatinčiau pasikalbėti su vaikinu apie savo jausmus, kurie kyla šioje situacijoje. Galbūt sutarsite dėl laiko kartu, galbūt apsvarstysite naujai pareigų pasiskirstymą, galbūt padiskutuosite, kiek laiko paroje/savaitėje vaikinas skirtų hobiui. Kadangi šiuo metu yra Adventas, galima pasiūlyti kaip pasninko idėja - dieną be kompiuterinių žaidimų.

Jei pokalbis neduos pokyčių, rekomenduočiau kreiptis į poros terapeutą ar mediatorių.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Marija
2021-11-14
Sveiki. Prieš 5m prasidėjo toks kartais atsirandantis nestabilumo jausmas. Jis tai išnykdavo tai vėl po kurio laiko atsirasdavo. Pasidariau vestibiuliarinio aparato tyrimą ir galvos tomografiją 2018-2019 metais. Realiai būna mėnesį visas tvarkoje, tada atsiranda tai stipriau tai silpniau. Neurologas pasiūlė antidepresantų. Nevartoju. Vaistų jokių negeriu, kas galbūt galėtų išprovokuoti svaigimą. Ar praėjus 3 metams vėl verta darytis galvos tomografiją? Ar kur dar galimai ieškoti problemos? Kraujo tyrimai ok, miegu ok. Didelio streso nėra, padidintas jautrumas ir tiek.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Nestabilumo jausmą gali išprovokuoti daugybė veiksnių, bet pirmiausiai priežasčių ieškotume smegenų veikloje. Todėl tikrai prasminga buvo atlikti Jūsų minėtus tyrimus. Jeigu problema nepraeina, karts nuo karto verta ją aptarti su šeimos gydytoju, kuris padės apsispręsti, galbūt verta pakartoti tyrimus ar nukreips dar platesniam ištyrimui.

Psichologine prasme pabandykite atkreipti, ar kilęs nestabilumo jausmas nesukelia papildomų baimių, pvz., baisu, kad jis užsitęs, nepasibaigs, kad man nutiks kažkas negero ir pan. Tokiu atveju galite papulti į uždarą ratą,


mehr...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Nestabilumo jausmą gali išprovokuoti daugybė veiksnių, bet pirmiausiai priežasčių ieškotume smegenų veikloje. Todėl tikrai prasminga buvo atlikti Jūsų minėtus tyrimus. Jeigu problema nepraeina, karts nuo karto verta ją aptarti su šeimos gydytoju, kuris padės apsispręsti, galbūt verta pakartoti tyrimus ar nukreips dar platesniam ištyrimui.

Psichologine prasme pabandykite atkreipti, ar kilęs nestabilumo jausmas nesukelia papildomų baimių, pvz., baisu, kad jis užsitęs, nepasibaigs, kad man nutiks kažkas negero ir pan. Tokiu atveju galite papulti į uždarą ratą, kad kilusį nestabilumo jausmą pastiprina mintys ir įsitikinimai ir jis užsitęsia.

Taip pat galite pabandyti paanalizuoti situacijas, kada kyla tas jausmas. Galbūt pavyktų atsekti pasikartojamumą, net jei iš pirmo žvilgsnio neatrodo, kad yra įtampų.

Galiausiai norėčiau rekomenduoti knygą "Save keičiančios smegenys" (N. Doidge).

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichologijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Jurij
2021-10-21
Laba diena,kankina seniai nemiga,geriau Zoptinas 7,5 mg,buvo kad ir puse,dabar gydytojas israse Quetiapine 25 mg po 2 tabl.nakciui,bet kaip paiskautau instrukcija,tai man baisu pasidare,ar galiu pradeti gerti? Aciu.
Pagarbiai
Jurij

Laba diena,

Dėl vaistų vartojimo prašome pasikonsultuoti su gydytoju psichiatru. Psichologai vaistų neskiria.

Pagarbiai, "Panerio" klinikos psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Raimonda
2021-10-15
Sveiki. Prieš 2,5 metus sirgau bronchitu, pasveikau. Po 2-3 savaičių iš niekur nieko pradėjo pilti karštas prakaitas, trūkti oro ir pasidarė labai silpna... daug dagtarų apkeliavau, psichiatrus, psicholigus, pulmonologus.. bet nieko neranda... oro trūksta norisi gyliai visada įkvėpti kas maždaug 10,15 sekundčių, žiovaudama bandau įkvėpti oro.. bet ne visada išeina, atrodo kad krūtinėje kažkas stabdo taip pat sakuda ir krūtinę... nebežinau ką darytis, dažnai galvą skauda, sunku užmigti nes atrodo dar labiau dusina ir megaliu įkvėpti, atsikvėpt... man nuo oro trūkumo prasidejo panikos priepuoliai, dažnai nerimą jaučiu ir baimę... bijau kažką daryti, eiti viena... dažnai skauda širdies plote, atrodo kad nemoku kvėpuoti.. taip pat vartojau ir antidepresantus, bet nepadėjo... išrašė pulmonologė bronchus plečiančius vaistus, bet padeda tam kartui, o noras įkvėpti gyliai atsikvėpti pastiviai būna ir vistiek atrodo blokuoja.. kas man galėtų būti aš jau pavargau nuo to...

Laba diena, Raimonda,

Ačiū Jums už klausimą. Jūsų aprašyti simptomai rodo, kad Jums greičiausiai yra panikos atakos. Todėl rekomenduotina psichologo ar psichoterapeuto pagalba. Jūsų atveju ypač tinka kognityvinės krypties psichoterapija.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Edita
2021-10-15
Sveiki, jaunas vyras, kelis mėnesius keistai elgiasi,pasakoja apie nebūtus dalykus, skundžiasi galvos skausmais, nerimu, kategoriškai atsisako eiti pas gydytoją, nepripažįsta sau, kad turi sveikatos problemų.Kaip tinkamai reikėtų jam padėti, kad būtų gydomas? Ačiū.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Greičiausiai negalėsite padėti, jei pats asmuo nenorės. Būna, kad kartais žmones pas specialistus atveda prievarta ar gudrumu, bet tokiais atvejais dažniausiai asmuo pagalbos atsisako. Pirmiausiai galite pabandyti suprasti, kas vyksta to žmogaus gyvenime. Jei tai trunka kelis mėnesius, kas buvo prieš tai? Galbūt yra įvykių, kurie sukėlė streso ir išprovokavo Jūsų aprašytą elgesį? Kalbant apie gydytojus, galvos skausmas gali būti dėl įvairių priežasčių. Galima pasiūlyti pirmiausiai pasitarti su šeimos gydytoju. Galbūt jis išrašys siuntimą pas neurologą. Jei neb


mehr...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Greičiausiai negalėsite padėti, jei pats asmuo nenorės. Būna, kad kartais žmones pas specialistus atveda prievarta ar gudrumu, bet tokiais atvejais dažniausiai asmuo pagalbos atsisako. Pirmiausiai galite pabandyti suprasti, kas vyksta to žmogaus gyvenime. Jei tai trunka kelis mėnesius, kas buvo prieš tai? Galbūt yra įvykių, kurie sukėlė streso ir išprovokavo Jūsų aprašytą elgesį? Kalbant apie gydytojus, galvos skausmas gali būti dėl įvairių priežasčių. Galima pasiūlyti pirmiausiai pasitarti su šeimos gydytoju. Galbūt jis išrašys siuntimą pas neurologą. Jei nebus nustatyta biologinės kilmės priežasčių, galima ieškoti psichologinių priežasčių. Galima pasiteirauti, ko žmogus bijo. Kartais žmonės bijo įrašų ir dėl to atsisako pagalbos. Net ir čia galima ieškoti specialistų, pavayzdiui, privačioje klinikoje. Paaiškinkite, kad pirmiausiai svarbu rasti skausmo ir nerimo priežastis, o ar reikia gydymo, tada ir paaiškės.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Margarita
2021-10-13
Sveika neramina vaiko baime eiti i mokykla pradejo eiti pirmi metai matau kad yra stresas kai jau reikia eiti i mokykla pradeda ja pykinti kresti saltkretis nezinau kaip padeti vaikui kaip jai ta emocija palengvinti ? Mergaitei 4metai ir 10 menesiu gyvenam uk .

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Siūlyčiau pasidomėti, ar būtų galimybė Jūsų gyvenamoje vietoje pasikonsultuoti su psichologu, gali prireikti profesionalios pagalbos.

Tuo tarpu Jūs kaip mama, kaip matytumėte mergaitės problemą? Ar jai baisu išsiskirti su Jumis? Gal baugina aplinkos pasikeitimas? Gal yra sunkumų su bendraamžiais? Gal sunkiai rišasi prie mokytojos? Šiuos klausimus galite užduoti ir per žaidimą ar pasakojimą. Pavyzdžiui, galite "sukurti" analogišką istoriją, ar suvaidinti su figūrėlėmis, pvz. "Kartą gyveno mergaitė, kuriai buvo 4 metai/greitai bus 5m. Ji pradėjo lankyti mokykl


mehr...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Siūlyčiau pasidomėti, ar būtų galimybė Jūsų gyvenamoje vietoje pasikonsultuoti su psichologu, gali prireikti profesionalios pagalbos.

Tuo tarpu Jūs kaip mama, kaip matytumėte mergaitės problemą? Ar jai baisu išsiskirti su Jumis? Gal baugina aplinkos pasikeitimas? Gal yra sunkumų su bendraamžiais? Gal sunkiai rišasi prie mokytojos? Šiuos klausimus galite užduoti ir per žaidimą ar pasakojimą. Pavyzdžiui, galite "sukurti" analogišką istoriją, ar suvaidinti su figūrėlėmis, pvz. "Kartą gyveno mergaitė, kuriai buvo 4 metai/greitai bus 5m. Ji pradėjo lankyti mokyklą. Tačiau kas rytą mergaitė išsakydavo nenorinti ten eiti. (Šiek tiek papasakojat, kaip elgiasi Jūsų dukrytė). Kaip manai, kas yra tai mergaitei, kodėl jai nesinori eiti į mokyklą? Kas jai galėtų padėti? Ir pan. Galbūt supratus priežastį, taps aiškiau, kokia pagalba būtų naudinga.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: —-
2021-10-12
Sveiki. Sergu vidutiniu nerimo sutrikimu ir lengva depresija. Pagrindinis simptomas - itin stipri derealizacija. Dažnai jaučiuosi melancholiškai, nuolat apima nostalgijos jausmas, sloguma, ir nesuprantu kodėl. Jau dveji metai einu pas psichologą, medikamentinio gydymo, jos nuomone, man nereikia. Tačiau mąstau, kas galėtų panaikinti labai dažną melancholijos jausmą, jis mane užklumpa netikėtai, visur. Nors man tik 19, nuolat kamuoja įvairios filosofinės mintys, tada tik dar labiau ta sloguma atsiranda. Jūsų nuomone, derealizacija labiau yra nerimo ar depresijos simptomas? Kas galėjo ją sukelti? Galbūt jau medikamentinio gydymo reikėtų? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Melancholija yra siejama su depresiją ar depresine būsena. Galbūt Jums apskritai būdingas melancholiškas charakteris. Paprastai tokie žmonės pasižymi introvertiškais bruožais. Tai nei blogai, nei gerai, tiesiog tokių žmonių yra. Tokiu atveju svarbu išmokti su tuo gyventi, nes charakteris yra įgimtas.

Jei vis dėlto domina, ar šioje situacijoje padėtų vaistai, reiktų pasikonsultuoti su gydytoju psichiatru. Tačiau nepamirškite, vaistai veikia tol, kol juos vartojate, pačių priežasčių nepašalina. Todėl vaistai nepakeis psichologinio darbo. Todėl rekomenduočiau tęsti psichologines konsultacijas.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Vaida
2021-10-10
Sveiki susiduriau su nerimu ir baime. Kartais išsigąstu valgidama, arba kaip kažką uzsijemu dirbu dirbu ir užeina atrodo silpna negera išmusa šaltas prakaitas kartais atrodo kad kažkas atsitiks pradedu bijoti nežinau kas tai gali buti

Laba diena, Vaida,

Ačiū Jums už klausimą. Pirmiausiai norisi paklausti, kas vyksta Jūsų gyvenime? Ar gali būti įvykių, kurie prisidėjo ar iššaukė baimės bei nerimo jausmus? Apie ką kyla mintys, kai sakote "atrodo, kad kažkas atsitiks"? Kas gali tokio atsitikti, dėl ko nerimaujate? Nebijokite pasinerti į šį jausmą, tai gali padėti aiškiau pamatyti savo baimės priežastis. Vis dėlto, jei vienai nepavyksta to padaryti, galite patyrinėti savo sauvijautą kartu su psichologu ar psichoterapeutu.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Jurij
2021-10-09
Laba diena,man 73 m,diabetikas,sirdes liga,prostata,jau puse metu negaliu uzmigti,vartojau zoptin,padeda,bet suzinojau kad nuo jos buna pripratimas,vartoju jau dvi savaites pries miega lexotanil ir dvi kapsule nereceptiniu Unital 1 mg,miegu nuo 22.00 iki 7.00,viena karta einu i tualeta,ar gerai darau,gal patarsit man,aciu.
Pagarbiai
Jurij

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Dėl vaistų vartojimo prašome pasikonsultuoti su gydytoju psichiatru. Iš psichologinės pusės galima būtų aptarti, su kuo susijęs sunkumas užmigti (galbūt padidėjęs nerimas dėl sveikatos būklės, galbūt yra kitų rūpesčių), nes neretai prieš užmiegant suintensyvėja įvairios mintys.

Pagarbiai, "Panerio" klinikos psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Neringa
2021-09-12
Laba diena, jaučiu dežavu jausmą? Atrodo lyg tai būčiau jau patyrusi ir žinočiau kas gali nutikti. Ar tai nerimas ir nepasitikėjimas savimi, nuo ko visa tai gali vykti?

Laba diena, Neringa,

Ačiū už klausimą. Šis jausmas gali būti susijęs su nerimu. Gali būti, kad iš tiesų esate kažką panašaus patyrusi praeityje (jei ta patirtis iš ankstyvos vaikystės, gali nebūti prisiminimo, tik jausminė patirtis). Pokalbis su psichologu padėtų geriau suprasti šio jausmo asmenines priežastis.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Elžbieta
2021-08-26
Sveiki. Vargina vienos akies skausmas. Tai prasidėjo po to, kai susirgo akies toksoplozmoze. Akių gydytoja teigia, kad liga pilnai išgydyta. Ar gali skausmas būti psichologinio pobūdžio?

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Deja, reikėtų daugiau duomenų, kad atsakyti į Jūsų klausimą. Kiek laiko praėjo po operacijos? Gali būti ir psichologinio pobūdžio, jei atmestos galimos biologinės kilmės priežastys.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Loreta
2021-08-07
Sveiki, net net nežinau,kaip pradėti, Pastebiu kartais, o kartais ir kiti pasako, kai rengiuosi, rubus aißkiai viskà matau, bet kai apsiremgiu , būna daugiausia išvirkščiai arba priekis sumaišomas su nugara. Tai pradeda neraminti, atrodo stengiesi, o gaunasi kaip visada. Ar tai yra koks sutrikimas!

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Galbūt tai susiję su suvokimo sutrikimais. Tačiau pirmiausiai siūlyčiau atsakyti sau, kiek apskritai jaučiatės rami paskutinį mėnesį? Ar nėra įtampos, sunkumų, kurie verčia mintyse nuolat ieškoti atsakymų ar problemos sprendimų? Tokiu atveju tikėtina, kad sumažėja dėmesingumas. Tokiu atveju išvirkščia drabužio pusė labiau atspindi mūsų vidinę emocinę būseną, o ne konkretų sutrikimą.

Pagarbiai, Panerio klinikos psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Gintare
2021-07-19
Laba diena . Rašau jums su tokiu klausimu ir noriu patarimo nuo ko reiktu pradėti. Mano vyro brolio žmona jai yra negerai ir ji to nepripažįsta. Savaitgali atsisėde išgerme sampano ji tuo tarpu su kažkuo susirašinėjo ir paaiškėjo kad su kitu vyru ir jos draugas paeme telefona bet nieko nesako. Jo man tyliai sako perskaitys zinites jis . Ir staiga įbėgo i kambari ir pradėjo klykti trankytis nes jie turi maza mergaite akys patapo kaip pamišusos laikem ja nes tiesiog draskosi. Koja susižalojo toliau ardesi klykė cypė ir viskas todėl kad perskaitė žinutes . Aš su ja valanda kalbėjau bet niekaip ji nesiramino apkabinusi buvau kad niekur negtų ji man sako paleisk jau gerai as jos nepraleidau nes akys buvo dar pamišusios . Ejau i ranka isikabinusi tada jo vos vaiko savo neuzkliuvo nes atrodo kad nesiorentuoja aplinkoje vel draskosi zodziu Visa tai truko 6 valandas visko buvo mašinos langus isdauze šake buvo paėmusi norėjo ta savo vyra nudurti bego su galva dėti norėjo i akmeni galva trsnke . Visus sake pajaus akys kaip pamiseles . Galėjo būti cia panikos priepuolis? Ka daryti kaip padėti? Nuo ko pradėti? Ryte ji vaikšto po kambari kaip nieko nebutu atsitike

Laba diena, Gintare,

Ačiū Jums už klausimą. Iš to, ką rašate, kaip elgėsi vyro brolio žmona, kiek ilgai tai truko - tai jau daugiau nei panikos priepuolis, tikrai tuo metu galėjote kviesti pagalbos 112. Kaune tokiu atveju galima kreiptis ir į Krizių centrą. Kituose miestuose reiktų susižinoti, galbūt taip pat yra kažkas panašaus.

Panašu, kad vyro brolio šeima patiria santykių krizę. Jiems galima rekomenduoti kreiptis poros terapijai. Tiek vienas, tiek kitas gali lankytis ir individualiai. Tik per prievartą mažai ką pasieksite. Galite rekomenduoti, bet sprendimą priimti, užsiregistruoti turėtų patys. Karts nuo karto galite asmeniškai pasidomėti, kaip sekasi, išsakyti, kad Jums rūpi ir paklausti, ar galite dar kuo padėti.

Pagarbiai, Panerio klinikos psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Vygandas
2021-04-30
Sveiki mano sese labai pasikeite jai 13m nebenori praustis niekur iseiti jokiu pagirimu negauna. Ar tai nieko rimto?

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Ir tikrai gera iškirsti, kad rūpinatės savo seserimi. Paprastai elgesio pasikeitimai gali rodyti, kad kažkas vyksta sesės gyvenime. Gali būti depresijos požymiai. Pirmiausiai vertėtų pasidomėti, kaip jai sekasi šeimoje, santykiuose su bendraamžiais, mokykloje. Galbūt tam įtakos turi ir paauglystė. Taip pat pastebite, kad negauna jokių pagyrimų. Tokiais atvejais galima pagalvoti, kokioje srityje jai sektųsi, kur ji galėtų patirti sėkmę. Kaip sesei galima tiesiog pasakyti, kad ji yra jums svarbi, kad priimate ją tokią, kokia yra. Jei pastebėsite, kad savijauta negerėja du mėnesius, rekomenduotina kreiptis profesionalios pagalbos dėl emocinės būsenos įvertinimo.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Deimantė
2021-03-19
Laba diena. Norėjau paklausti, ar įmanoma, jog dusulys yra susijęs su psichologine būkle. Man 21, gyvenimo tempas itin įtemptas. Turiu liguistą baimę susirgti, taip pat kasdien patiriu stiprų nerimą be priežasties. Būtent neseniai ir atsirado tam tikrų simptomų, kurių labai išsigandau, o dar prie to pradėjo ir dusinti. Dusulys nenuolatinis, tai išnyksta tai vėl atsiranda, kartu skauda ir krūtinę, kamuoja nestiprus kosulys. Kadangi turiu astmą, turiausi ir dėl šito, dariausi spirometriją, viskas puiku. Tačiau dusulys liko. Vieną dieną jo visiškai nejaučiu, kitą dusina, tada panika ima, ir toks užburtas ratas.... ar galėtų šie kvėpavimo sutrikimai būti psichologinės kilmės?

Labas vakaras,

Ačiū už klausimą. Tikrai negaliu diagnozuoti. Tačiau dusulys gali būti psichologinės kilmės. Neretai būna prie panikos atakų arba užspaustų, neišsakytų emocijų (dažnai pykčio).

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kanidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Ingrida
2021-03-18
Laba diena,norejau paklausti,daukrytei 6metai pries pora menesiu pradejo skaudeti ir kartiu ,suktis galvyte,kartais is ryto kartais vakare uzeina,jokiu kitokiu simptomu nera,kartais uzeina i savaite karta ,buna dvi savaites gerai viskas,galvos skausmas praeina ramiai atsigulus uzmerkus akytes uztenka paguleti minute laiko arba isejus i gryna lauka viskas praeina.kas tai galetu buti?

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Ar paskutiniu metu Jūsų šeimoje buvo kokių nors reikšmingų įvykių (gyvenamosios vietos pokyčiai, netektys, skyrybos ir kt.), į kurias galėtų reaguoti dukrytė? Vis dėlto, pirmiausiai rekomenduoju užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, kuri nuspręs, ar reikia atlikti papildomus tyrimus, galbūt nusiųs pasikonsultuoti pas vaikų neurologą. Neradus biologinių galvos skausmo priežasčių, galima svarstyti apie psichosomatinio pobūdžio negalavimus. Tačiau pirmiausiai turi atlikti medicininiai ištyrimai.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Edita
2021-02-27
Sveiki,norėjau pasiteirauti ką daryti tokioje situacijoje ir kaip išbristi iš viso to ir pagaliau viską pamiršti ,bes tai trugdo asmeniniam gyvenimui.Situacija tokia: Prieš 10 metu mirė mano geriausias draugas (man tuo metu buvo tik 11m. kaip ir jam ) Jis pasikorė .Savižudybės diena jis man pasiūlė eiti į biblioteką ,aš nesutikau pavėlavau kad mama namų ruošos darbu davė ,tačiau po poros val. turėjom eiti į pamokėles (del komunijos) paskambino mama man kad nueičiau pas Deivida (mano geriausia drauga) nuėjau niekas neatidarė durų tad užėjau į jų kita butą o ten jis sėdi nulenkes galva nesupratus kas įvyko užėjo jo tetis sako ten nieko nėra eik iš čia kažką tokio panašaus ,nusileidau žemyn pasiėmiau kuprine ir nuzigiavau iki vienuolyno kur vyko pamokėles .Po pamokėlių grįžau namo nuėjau į savo kambarį po keletos minučių atėjo tetis sako Deividuko nebera sakau kaip tai sako va taip vat...išbėgau į lauką nes pamačiau kad jo sesuo visa apsiašarojusi atvažiavo ir kaip tik tuo metu žmones kažkokiam apvalkale išneša jo kūną ..po keliu dienų įvyko sarvojimas ir po to laiduotuves...ilgai negalėjau atsigauti ... bet po to kažkaip pripratau kad jo nebera ..jam ten geriau nei čia ..t.t. tačiau per jo gimtadienį ar jo mirimo dieną,vis sapnuoju jį kad kodėl manęs neišgelbėjai juk galėjai t.t. pradžioje sapnai tiek negazdindavo jis sėdėdavo šalia manęs prie lovos ir tiesiog kalbėdavo sapne su manim šypsojosi ... bet štai po 10m nuo jo mirties pasidarė tiesiog baisu ,negaliu užmigti ypač šiuo metu prieš jo gimimo diena sapnai tapo košmarais matau ta vaizdą kuomet pamačiau ji tada mirties diena sėdinti nuleidusi galva ,tačiau jis staiga vis atsisuka atsikeliu visa šlapia išpilta prakaito su ašarom akyse..žinoma pati save labai kaltinu kad per mane jis nutraukė savo gyvybe juk galėjau ji išgelbėti ...jis buvo man labai brangus žmogus ..nuo mažens su juo užaugau ...dar jo sesuo ir mano sesuo mus suvedė buvo netikros vaikiškos vestuves pirmas bučinyd ir pnš.jo tėvai bei mano taip pat juokaudami vadindavo mus žentais nes visada budavom kartu neišsiskiriami draugai ..Dabar gyvenu su draugu jau ilga laiką tačiau tie košmarai ir visa kita trugdo pasidariau jautri garsam,įvairiems žodžiams,balso tonui ,veiksmams ,negaliu nei pati miegoti nei partneriui duodu ..ką daryti?

Laba diena, Edita,

Ačiū už klausimą. Iš tiesų patyrėte traumuojantį įvykį, kuris paliko pėdsaką tikriausiai visam gyvenimui. Psichoterapinės pagalbos dėka dažnai galima pereiti per traumines patirtis, kad jos taptų praeitimi, vis mažiau emociškai jaudinančia kasdienybėje. Tačiau daliai žmonių tie prisiminimai išlieka. Vis dėlto, jei jie kartotųsi rečiau, jei sukeltų ne tokius intensyvius jausmus - ir tai būtų rezultatas. Kai kuriems žmonėms padeda atsisveikinimo ritualai - laiško parašymas, kapų lankymas ar kažkas, kas jums asmeniškai svarbu su tuo žmogumi. Bet kokiu atveju - neturite prisi


mehr...

Laba diena, Edita,

Ačiū už klausimą. Iš tiesų patyrėte traumuojantį įvykį, kuris paliko pėdsaką tikriausiai visam gyvenimui. Psichoterapinės pagalbos dėka dažnai galima pereiti per traumines patirtis, kad jos taptų praeitimi, vis mažiau emociškai jaudinančia kasdienybėje. Tačiau daliai žmonių tie prisiminimai išlieka. Vis dėlto, jei jie kartotųsi rečiau, jei sukeltų ne tokius intensyvius jausmus - ir tai būtų rezultatas. Kai kuriems žmonėms padeda atsisveikinimo ritualai - laiško parašymas, kapų lankymas ar kažkas, kas jums asmeniškai svarbu su tuo žmogumi. Bet kokiu atveju - neturite prisiimti atsakomybės už draugo mirtį. Kažkas jo gyvenime buvo nepakeliamai skausmingo. Net jei tą dieną būtumėte galėjusi eiti kartu į biblioteką, greičiausiai būtų kita diena, kuomet nebūtumėte galėjusi ateiti. Turite vaikystės draugą savo širdyje - toks jis ir liks. Tačiau šiuo metu yra kitas žmogus, su kuriuo kuriate savo gyvenimą. Linkiu gero kelio kartu.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Laurynas
2020-12-29
Laba diena,

Koks, Jūsų nuomone, yra efektyviausias generalizuoto nerimo (nukreipto grynai į panikos atakos baimę) gydymo būdas? Ar šį sutrikimą galima išgydyti medikamentais + psichoterapija, ar pakanka vien tik psichoterapijos? Ar siūlytumėte rinktis KET ar psichodinaminę paichoterapiją? Ar teko susidurti su atvejais kai nerimas išnyksta, pavyzdžiui, žmogui pakeitus darbą ar sritį?

Iš anksto dėkoju.

Laba diena, Laurynai,

Ačiū už klausimą. Jeigu nerimas yra labai stiprus ir žymiai apsunkina kasdienį funkcionavimą, tuomet medikamentinis gydymas gali padėti mažinti nuolatinę įtampą dėl nerimo. Tačiau tai sprendžia gydantis gydytojas psichiatras. Dirbant su panikos atakomis rekomenduojama KET, kuri yra trumpalaikė, orientuota į simptomų mažinimą. Kalbant apie tai, ar nerimas išnyksta žmogui pakeitus darbą ar sritį, jei pats darbas ar sritis buvo frustruojanti, o pakeitus - nebefruostruojanti, tuomet gali išnykti (iš patirties iškyla vaizdiniai apie vyresnių klasių moksleivius, patiriančiu


mehr...

Laba diena, Laurynai,

Ačiū už klausimą. Jeigu nerimas yra labai stiprus ir žymiai apsunkina kasdienį funkcionavimą, tuomet medikamentinis gydymas gali padėti mažinti nuolatinę įtampą dėl nerimo. Tačiau tai sprendžia gydantis gydytojas psichiatras. Dirbant su panikos atakomis rekomenduojama KET, kuri yra trumpalaikė, orientuota į simptomų mažinimą. Kalbant apie tai, ar nerimas išnyksta žmogui pakeitus darbą ar sritį, jei pats darbas ar sritis buvo frustruojanti, o pakeitus - nebefruostruojanti, tuomet gali išnykti (iš patirties iškyla vaizdiniai apie vyresnių klasių moksleivius, patiriančius patyčias. Jiems perėjus į mokyklas, kuriose draugiška atmosfera, nerimas praėjo). Bet jei problema yra pačiame asmenyje, tuomet ir pakeitus darbą ar sritį, problemos gali atsikartoti. Šiuo atveju efektyvi gali būti ir sichodinaminė terapija. Tik ji paprastai trunka ilgiau.

Pagarbiai, "Panerio" klinikos psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Akvile
2020-12-14
Sveiki. Kaip susitaikyti su esama situacija? Esu nusivylusi gyvenimu. Pavasarį susirgau nerimo sutrikimu, praėjau labai sunkius 4 mėnesius, įveikiau nerimą, panikos atakas, įvairias fobijas, vėl pradėjau pasitikėti savimi. Šiuos 5 mėnesius dar niekada nesijaučiau tokia laiminga, nes pagaliau išmokau suvaldyti blogas mintis ir nerimą. Deja, viskas greitai baigėsi. Įsimylėjau, ir deja, be atsako. Kadangi daug nebendravome, tarsi susikūriau jo charakterį, kuris nuo realybės tikriausiai labai skiriasi. Dėjau daug vilčių, bet matau, kad joms išsipildyti nelemta. Su šitu faktu nesusitaikau... kad ir kaip kvailai skambėtų, jaučiuosi taip, lyg būtume ištikrųjų turėjusi santykius, nes esu sugniuždyta. Dėl to jaučiuosi labai silpna, be to, kas man trugdo labiausiai, nuolat užklumpantis nerimas, jog niekada jo nepamiršiu. Kai pradedu apie tai galvoti, tiesiog apima panika. Nesuprantu, kodėl vos gyvenimui pagerėjus jis vėl ima smukti žemyn. Atrodo, jog man kažkas negerai, lyg būčiau pats silpniausias žmogus žemėje, nes taip jaučiuosi dėl paprastos meilės be atsako. Kas man? Nesuprantu, kaip sau padėti . Ačiū

Laba diena, Akvile,

Ačiū už klausimą ir pasidalinimą savo istorija. Tikrai džiaugiuosi, kad prieš keletą mėnesių pavyo įveikti nerimą, panikos atakas. Tačiau įsimylėjimo situacija atskleidžia naujus sunkumus, kurie susiję su Jūsų asmenybe: kokį charakterį susikūrėte? Kaip jaučiatės, kai vyksta ne pagal Jūsų scenarijų? Kiek priimate kitą? Kiek Jūsų savivertė priklauso nuo kito asmens? Ir kt. Šiems klausimas atsakyti ir geriau suprasti save tikrai reikia laiko. Jei užmezgėte su savo psichologu ar terapeutu ryšį, rekomenduočiau kreiptis į jį ar ieškoti specialisto tęsti darbą su savimi.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.