Paieškų šiandien: 7663

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie gyvūnų gydymą, priežiūrą.

Aurelijus Laurinavičius 2004 m. baigė Lietuvos Veterinarijos Akademiją.
2004 -2007m. Veterinarijos vaistinės vedėjas.
2004 iki dabar Smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojas.Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ imonės savininkas.
2005-2006 m.Lietuvos pieno ūkių asociacija. Konsultantas.
2006-2008 m. Žemaitijos stručių genetikos ir selekcijos centro veterinarijos gydytojas.
2008-2009 m. AB "Žemaitijos pienas" galvijų nagų ekspertas-technikas.
2011 iki dabar. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius.
Veterinarijos gydytojas nuolat kelia kvalifikaciją užsienyje ir Lietuvoje.Yra Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos narys.Daugelio veterinarijos organizacijų narys užsienyje.
Įmonės informacija. Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ
Į.k.. 300654476
Vet.paslaugų kabinetas.Dariaus ir Girėno 9-3 Telšiai
www.veterinaras.weebly.com

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ingrida
2015-10-14
Sveiki, kas galėtų būti šuniukui (2 metai), jei jis nesituština, vaikšto nuleidęs uodegą, gulinėja, vakarais jaučiasi pakilusi temperatūra. Tačiau, ėda gerai, į lauką eina noriai, šlapinasi. Ačiū už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal nupasakotus požymius viskas normoje, išskyrus nesituštinimą.Visų pirma reiktų šuniuką apžiūrėti. Tai turėtų padaryti veterinarijos gydytojas.Šio simptomo priežastys gali būti; netinkama mityba,prastos kokybės šunų ėdalas,neatliekama dehelmintizacija (nukirminimas), daug kaulų racione,vidurių užkietėjimas.
Nuo: renata
2015-10-05
Kate slapinasi krauju kas galetu buti
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Laba diena,

Galimos ligos t.y. cistitas(šlapimo pūslės uždegimas), šlapimo pūslės navikas, sruvitai(akmenys) šlapimo pūslėje, gimdos uždegimas.Patartina nepradėti gydyti namų sąlygomis, o kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Nuo: paulius
2015-06-10
Sveiki, šiandien rytą atsikėlęs pastebėjau šuo kramtosi, laižo ta vietą kur žaizdelė yra, likusi po sterilizacijos. Apžiūrėjus pamačiau yra likę siūlai. Nežinom kas jį sterilizavo, gavom dovanų. Patarkite ką daryti. Ar tie siūlai savaime išnyks, ar reikia vežti pas veterinarą? Šuo hiper aktyvus yra, žaidžia namie, tiek laukia. Ar jam nuo to blogiau nebus, kad jis toks aktyvus yra.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Reikia pasirodyti veterinarui. Nes gali būti kad siūlai nesirezorbuojantys(netirpstantys) ir galiu kilti problemų tiek sveikatos ,tiek šuns elgesyje.
Nuo: Paulius
2015-06-04
Labas vakaras.Auginam jorkšyro terjerą 6 mėn. Namuose šlapinasi.Naktį nemiega nori žaisti. Jis yra iškastruotas. Kokie yra kastracijos pliusai ir minusai?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Visų pirma.Jūsų augintiniui kastracija atlikta truputi per anksti. Kastruojami , kada lytiškai subręsta t.y. 7-8 mėn.Šlapinimasis nesusijęs su kastracija.Tiesiog dar šuniukui nėra susiformavę šlapinimosi įpročiai lauke.Patartina atitinkamais intervalais šuniuką vesti į lauką atlikti gamtinius reikalus, taip formuojami taisyklingi įpročiai ir šlapinimosi lauke refleksai.
Kastracijos pliusai.Šuo tampa ramesnis, paklusnesnis, nebesistengia pabėgti per rują, apsaugo nuo prostatos ligų.
Nuo: Edita
2015-05-21
Sveiki, šuniui 7 metai, pinčeris. Šuo mažai šlapinasi ir laka daug, mažai ėda,apatiškas, vangus. Padidėjo visi limfmazgiai. Pradėjo kauptis skysčiai, gyditojas įtarė vėžį. Bet aš manau, kad jam bus su šlapimo pūsle negerai, jis šlapinasi su krauju( oranžinės spalvos šlapimas)Laukia vaikšto įsitempęs po šlapinimosi , uodega pabrukes, greitai pavargsta. Pradėjo tinti dešinė pusė. Kaip pradėjo kauptis skysčiai pilve, vaikšto uodegą užrietes. Tapo piktas labai kanda, kaip noriu jį pakelti, jam sunku laiptais užlipti gyvenam penktame aukšte. Pakeltas šuo cypia. Ėda iš rankų virtą mėsa, dešreles, faršą virta. Atsirado ant pilvo, lūpos ir nosies raudonos mažos dėmes. Veterinaras siūlo užmigdyti, bet aš manau dar yra vilties.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Iš nupasakotų simptomų jūsų augintiniui yra sisteminė liga.Tai gali būti susiję su inkstų,širdies, problemomis.Patarčiau pasidaryti diagnostinius tyrimus,kraujo tyrimai, babeziozės tyrimas,ehoskopiją.Nes neturint tyrimų gydymas netikslingas ir ligos baigtis bloga.
Nuo: Julija
2015-05-08
Laba diena. Auginame Peterburgo sfinkso varieta katyte. Nuo atvykimo ji sunkiau vaikščiojo dėl slidesnio parketo, tačiau jau katytei 6 mėnuo, matosi sustiprėjimas, tačiau vis dar šlubai ir siūbuojančiai vaikšto. Ant netvirtesnių paviršių, pvz. pagalvių, jaučiasi nestabiliai. Katytė judri, energinga ir budri, tačiau neramina tas jos "siūbavimas". Galbūt tai susiję su sfinksiukų kaulų sandara ir tai išaugama?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau apsilankyti pas veterinarą apžiūrai.Nes jūsų nupasakoti įtarimai nebūdingi sveikai katei.
Nuo: Daina
2015-05-07
Laba diena.
Mes gyvenam daugiabutyje penktame aukšte ir turim kastruotą katiną. Jis vaikšto į kiemą,nes jį priglaudėm kelių mėnesių iš gatvės ir prašėsi į lauką. Eina į kiemą,vienas, be pavadėlio, nes nusiteikęs prieš pavadėlį. Kieme mėgsta pabūti po kelias valandas per kartą, ir po kelis kartus per parą, todėl su juo pabūti kieme kartu mums nebe išeina. Ankščiau katinas tualeto reikalus atlikdavo ir kieme, ir namie savo kraiko dėžutėje. Bet po šlapimo pūslės ir inkstų akmenligės ligos, jis nebedaro į dėžutę, kažkodėl...? Ir kraiką bandėm keisti vis nauju, kitokiu. O blogiausia tame, jog jis pradėjo nuolat maižioti laiptinėje, pareinant iš kiemo, arba pas mus bute kur nors kampe. Kai prašo į kiemą stengiamės tuoj pat išvesti jį į lauką ir namie visuomet yra padėta jo dėžutė. Niekaip negalim jo perauklėti, nesuprantam kodėl taip nutiko.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Šis nukrypimas susijęs su charakterio nukrypimais.Jis taip paženklina savo teritoriją ir nesvarbu , kad jis kastruotas.
Nuo: Lina
2015-04-21
Sveiki, 5 metų Azijos aviganiui nustatė osteosarkomą. Tirpsta galinės kojos pėdos kaulas. Prognozės išties liūdnos, tačiau labai sunku su tuo susitaikyti ir norisi išbandyti viską, juolab šuo dar pakankamai jaunas ir stiprus. Konsultuojantis veterinaras kojos amputacijos nepataria, sako pet didelis svoris. Pasiūlė išpjauti aptirpusį kaulą. Prieš operaciją siūlo peršviesti plaučius ar nėra metastazių. Ar tai tikrai viskas ką galima padaryti? Kiek laiko gali trukti gijimas po tokios operacijos? Ar tokia operacija išvis tikslinga? Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Na situacija komplikuota.Pritariu gydytojui, kad kojos amputacija ne tikslinga nes šuns svoris didelis.Prieš tai reikia padaryti nuodugnius tyrimus ar nėra metastazių.Tada galima chirurgiškai bandyti šalinti auglį.Pašalinus naviką gali būti taikoma chemoterapija, tik kiek žinau pas mus ji nėra naudojama.Užsienyje ji plačiai taikoma, tik deja nėra tokiais atvejais dažnai veiksminga.Kadangi osteosarkoma tiek žmonėms, tiek gyvūnams yra agresyvi vėžio forma ir dažnai neišgydoma.Tad įvertinti šios operacijos tikslingumą turėtų gydantis veterinaras.
Nuo: Gerda
2015-01-22
Laba diena, prieš kelias dienas sužinojome,jog Amerikiečių kokerspanieliui 7metų yra infekcinis pododermatitas,taip pat po visą kūną išplitę navikai. Operacija planuojama po 3 mėmesių, o iki tol bandysim užgydyti kraujajančias kojytes.(Diagnozę veterinaras nustatė iš akies) Kokia Jūsų nuomonė apie šią ligą, ar ji pavojinga žmogui,vaikui,kuris pats turi odos dermatitą ir nusikaso odelę. Ar galima su tokiu šuniuku kontaktuoti,ar iš vis šuniukas dar bus laimingas po operacijų, ar jo nekankinti, nes tai neišgydoma. Labai dėkoju už atsakymą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Padodermatitas yra išgydomas dalinai.Svarbiausiais , kad pažeistos vietos neišplistų ir netaptų infekuotomis(nesupūliuotų).Tam skiriami antibakteriniai preparatai, vietinis gydymas.Pažeistoje odos vietoje gali likti jungiamojo audinio randas,odos pakitimai.Žmonėms ši liga nepavojinga, nes tai ne užkrečiama liga.
Nuo: Julija
2015-03-22
Sveiki. Turiu 1.5metu chihuahua kalyte. Nuo pat įsigijimo buvo nedrąsi, tačiau per metus elgsena pagerėjo, ne tiek visko bebijojo. Prieš 5mėn. turėjom pirmąja ruja, praėjus jai, jos elgesys pasikeitė, tapo mieguista, vos palietus ties pilvo, užpakalio ar šonu srities sucypdavo tarsi kas skaudėtų, kartais net tapdavo agresyvi ir bandydavo kąsti. Kreipėmės į veterinarą, paaiškėjo kad turim netikrą nėštumą, gavom vaistų (Contralac 5) po jų vartojimo, 8 dienų, jos elgesys vėl normalizavosi. Tačiau dabar kažkur jau mėnuo ji tapo labai jautri, nesileidžia glostoma arčiau užpakalio ar pilvo kur visada mėgdavo, nekalbu apie pėdų lietimą, ar švelnų pastūmimą iš vietos kur ji neleidžiama, tiesiog pašoksta ir agresyviai kanda. Kas galįėtų būti? Niekada ji nebuvo mušama, yra šeimos lepūnėlė, ypatingai mano draugo. Ar reiktų mums kreiptis į veterinarą, kad apžiūrėtų? Gal artėja nauja ruja todėl jos elgesys toks pasikeitęs?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris paskirs tyrimus, kraujo tyrimą, echoskopiją .Turint šių tyrimų rezultatus ir neradus nukrypimų.Galima ieškoti gyvūno elgesio sutrikimų priežastis ir juos pašalinti.
Nuo: akvile
2015-01-21
sveiki,

turime ilgaplauki britu katina, jau keli menesiai jam puliuoja viena akis, rodeme veterinarui dave antibijotiku, lasinome juos bet niekas nepadejo, pastebejome kad jam i ta aki auga kreivai plauku sruoga ir dirgina aki, ar gali nuo plauku puliuoti, ka reiktu daryti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jei paskirti medikamentai nepadėjo.Ir matote, kad plaukų sruoga dirgina akį.Tai ir gali būti šios ligos priežastimi.Parodykite veterinarui gyvūną ir manau jis šį negalavimą išgydys.
Nuo: Diana
2015-01-05
Labas vakaras, gal žinote, kur galima Lietuvoje gauti vaisto Hepatiale Forte? Internete nerandu jokios informacijos lietuvių kalba apie šį vaistą, veterinarijos vaistinės, kiek klausiu, jo taip pat neturi, o jis vienintelis padėjo mano šuneliui sutvarkyti virškinimą ir žarnyno veiklą.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Yra pas mus analogų šiems vaistams.Pvz. Epato ir kt.Arba kreiptis į įmones kurios prekiauja panašiais preparatais.Vetma, Vetfarmas, Magnum Veterinarija.

Sėkmės
Nuo: Dovile
2014-11-10
Laba diena.mano sinsilai apie 5 metai. isleidau is narvelio, begiojo, zaide su suniuku bet sekancia diena sunkiai vaiksciojo nebegalejo net smeliukyje issimaudyti. siandien jau trecia diena ir dar blogiau.narvelyje nebepaeina, raitosi. kadangi nebepaeina net iki maisto maitinu is ranku.kuo galeciau jai padeti? bijau net pagalvot kad ryto nebesulauks
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Patarčiau parodyti veterinarijos gydytojui.Gali būti , kad yra trauma,vidaus organų funkciniai sutrikimai.Šinšilos yra labai jautrios stresui ir skausmui.
Nuo: Laura
2014-10-10
Laba diena,
prieš pusmetį įsigijau žirgą. Po kiek laiko pastebėjau, kad jo ausys jautrios ir jis nesileidžia liečiamas prie ausų, po to pastebėjau, kad ausies viduje atsirado balti taškeliai. Dabar tie taškeliai plečiasi ir jau išplito beveik per visą ausies vidų. Vaizdas toks, kad oda ties pažeista vieta yra iškilusi. galvojame, ar tai galėtų būti poodinė erkė?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pas žirgus poodinė erkutė retai būna.Pagal esamą situaciją įtarčiau otitą (ausies uždegimą).Kokios kilmės ir koks būtų gydymas?Tai turėtų nuspręsti veterinarijos gydytojas vietoje apžiūrėjęs žirgą.Nepatarčiau pradėti gydyti savo nuožiūra.Nes žirgai yra gan jautrūs veterinarinėms procedūroms ir gali jus sužeisti.
Nuo: Laura
2014-10-06
Sveiki,norėjau pasiteirauti.Ar migdomi sveiki šunys?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Sveiki šunys nėra eutanazuojami (migdomi).Išskyrus gyvūnų globos(karantinavimo) įstaigas, kuriose yra migdomi kai trūksta vietos juos laikyti, gyvūnai neturi šeimininkų,yra agresyvūs ir kitais atvejais.
Nuo: Ernesta
2014-10-02
Sveiki, gerb. gydytojau.

Turiu prancūzų buldogą (amžius 1.5 m.). Jis dažnai paniškai ima kasytis snukį ir dešinią akį. Pati akis atrodo sveikai, tačiau odą aplink akį išsausėja ir išrausta, plaukiukai iškrenta. Ypatingai pradeda kasytis sutikęs kokį žmogų ar šunį. Nežinau, kiek tai gali būti susiję su staigu atsiradusiu kvapu ar tiesiog pakilus nuotaikai. Kartą bandžiau duoti pusė tabletytės tavegilio, tačiau kasymuisi tai neturėjo įtakos. Ar tai gali būti poodinės erkutės?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal esamą situaciją, galima įtarti sarkoptozę(niežų erkutę) bei alergiją.Patarčiau nuvykti pas veterinarijos gydytoją apžiūrai.Nes vėliau ligai progresuojant, ligos baigtis gali komplikuotis.
Nuo: Lijana
2014-08-16
Sveiki.Auginame jack russell terjera.Pradejo labai sertis.maisto nekeiciame,kas blogai?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Tai gali turėti įtakos maisto kokybė, temperatūra, medžiagų apykaitos sutrikimas,lėtine liga, vitaminų trukumas.
Nuo: Vanesa
2014-07-06
Laba diena. Grb. gydytojau, gal galėtumėte padėti nustatyti mano kalytės odos ligą. Vežiau ją pas keturis gydytojus ir visi nustatė skirtingas ligas. Jai 1,5 metų, motina jorkšyrė, o tėtis kaimynų ,,džigitas''. Prieš pusę metų pastebėjau ,kad ji pradėjo labai kasytis, visą kūną, o ypač apie snukutį, ausytes, tiesiog net unkšdavo, o lauke snukutį į žoles trindavo ir vartydavosi. Apie akutes pastebėjau tokias pleiskanėles, viso kūno neapžiūrėjau. Nuvežiau pas vieną gydytoją, jis paskuto odelę ir liepė vakare paskambinti dėl atsakymo. Paskambinau ir išvada: kažkokią bakteriją rado ir kaip ir erkutės.Gydėm gal 2 savaites, leido antibiotikus, į ausytes lašinom canaural, suleido tokių vaistų kad savaitei nuimtų niežulį, o kitai savaitei gėrėm synulox po 1/4 ryte ir vakare( kalytė sveria 7,5kg ) , liepė neleisti prie kitų šunų. Bet dabar vėl viskas pasikartojo, kadangi vasarai apkirpta, tai pastebėjau, kad jos ne tik apie akutes, bet visa odelė pleiskanota. Nuvežiau pas kitą gydytoją, Apžiūrėjus ji tvirtai pasakė- maistinė elergija- per daug baltymų. Kadangi ėda daugiausia mėsą( žinau ,kad negalima, bet kartais duodu sausainiuką ar hematogeno mažą gabalėlį). Ji suleido vaistų kad nuimtų niežulį, liepė šerti tik kalakutiena su ryžiais, bet štai jau 5 dienos ji kasosi dar labiau, tiesiog nusidraskius plauku nuo snukučio ir akyčių, neėda jokios kalakutienos nei su ryžiais, nei su dribsniais. Lauke žoles ėda ir vakar tris kartus vėmė geltonu skysčiu su putom. Nuvežiau pasikonsultuoti pas kitą gydytoją, nes matau, kad nieko negerėja. ji liepė 5 dienas gerti aceterin po 5mg ir jei po tų penkių dienų dar kasysis, tai tada ne elergija, o gali būti niežai. Ir dar, man atrodo, kad jos visas kūnelis karštas toks, ausytės irgi raudonos ir labai karštos. pamatavau temperatūrą tai 37,7
Būkite geras gydytojau, gal jūs galėtumėte patarti ką, Iš anksto labai dėkoju.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Pagal nupasakotus požymius yra užsitęsusi dermatologinė liga lydima atopijos(alergijos), kuriai būtinas nuoseklus ir profesionalus gydymas.To padaryti internetu netikslinga ir būtų neprofesionalu.Patarčiau vykti pas veterinarą ir tęsti gydymą tikslingai ir nesiblaškant.
Nuo: Ieva
2014-06-25
Sveiki, mano katė yra nėščia jau du mėnesius. Ji dažnai vemia, ar tai normalu?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Reikia pasirodyti veterinarijos gydytojui.Nes jeigu dažnas vėmimas, gali būti nėštumo patologija.
Nuo: Ieva
2014-06-21
Laba diena, prieš tris dienas radome pamestus du kačiukus ir juos pasiėmėme. Manome, kad jiems apie dvi savaites, nes jau neseniai prasimerkę. Pastebėjome, kad jų akys traiškanoja, bėga iš nosies žalios išskyros, dažnai čiaudi, sunkiai kvėpuoja. Manome, kad tai peršalimas. Praėjus dienai, nuėjome į veterinarijos vaistinę, pasakėme simptomus ir nusipirkome Clavaseptin vaistų. Per dieną duodame ryte ir vakare po pusę tabletės po maisto. Šeriame juos kelis kartus per dieną pašildytu ir atskiestu pienu. Ketvirtą dieną po parsinešimo, vienas kačiukas pradėjo keistai elgtis - nestabiliai vaikšto, krenta, miaukia, atrodo, kad jam skaudėtų pilvą. Guolyje buvo matyti, kad kačiukai vėmė ir viduriavo. Dabar išskyros iš nosies labai skystos ir bespalvės. Ar turėtume toliau duoti jiems vaistų, ar taip turi būti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)
Sveiki,

Jūs radote kačiukus, sergančius virusine liga kuris pažeidžia kvėpavimo takus, bei akis.Dažnai taip būna pas rastus beglobius kačiukus.Visų pirma gydymu turi užsiimti veterinarijos gydytojas, o ne vaistininkas.Gydytojas turi apžiūrėti gyvūnus, įvertinti jų būklę ir paskirti gydymą.Šiuo atveju reikėtų vykti pasirodyti su kačiukais pas gydytoją.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.