Limfedemos namuose įkalintam klaipėdiečiui padėjo „Ostemeda“

2020. gada 22. septembris
Limfedemos namuose įkalintam klaipėdiečiui padėjo „Ostemeda“

Onkologinės ligos pasekmės klaipėdiečiui Vytautui smogė itin skaudžiai – gerokai ištinusi koja vyrą įkalino tarp keturių sienų. Limfedema – tokią diagnozę iš gydytojų išgirdo septyniasdešimtmetis. Deja, visos pastangos suvaldyti šį limfos apytakos sutrikimą buvo bergždžios. Atsitiktinė žinutė laikraštyje pacientą atvedė į reabilitacijos centrą „Ostemedą“, dovanojusį galimybę susigrąžinti ankstesnį gyvenimą.

Atrodydavo, kad koja sprogs

Onkologinė liga Vytautą buvo užklupusi net du kartus. Kaip vėliau paaiškėjo, vėžys taip lengvai trauktis nesiruošė: pasibaigus gydymo kursui, liga dar kartą parodė savo dantis. Vyrui buvo diagnozuota limfedema. Su šiuo sutrikimu, nulemiančiu limfos sąstovį pakenktuose audiniuose, susiduria beveik pusė onkologinių ligonių. Vienus ši liga užklumpa vos susidūrus su vėžiu, o kitiems smogia net po keliolikos metų.

Vytautui šalutinis poveikis pasireiškė prieš porą metų – pradėjo tinti koja. Prieš pat Kalėdas vyras atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Gydytojai paaiškino, kad koja pradėjo tinti dėl operacijos metu pažeistų limfmazgių. Jam vėl buvo paskirtas spindulinis gydymas, chemoterapija, tikintis, kad tai padės atstatyti pažeistą limfos apytaką. Pastangos buvo bergždžios.

Vyro sutuoktinė apgailestauja, kad kiti medikų siūlomi galimi limfedemos suvaldymo būdai nedavė naudos. Vytauto sveikatos būklė vis blogėjo: sutinusi koja už kitą buvo storesnė net tris kartus, dėl svorio skirtumų nuolat skaudėjo nugarą. Gydytojai onkologai pasiūlė naudoti pleistrus nuo skausmo – vaistų dozes nuolat teko didinti.

Didėjant tinstančiai kojai, keitėsi drabužiai ir avalynė. Rasti tinkamo dydžio apdarų tapo beveik neįmanoma. Koja taip ištino, kad Vytautas nebegalėjo vairuoti. Kartais net atrodydavo, kad ji tuoj tuoj sprogs.

Galiausiai vyras net negalėjo normaliai vaikščioti: sutinusiąją koją buvo vis sunkiau vilkti, tad penktajame daugiabučio namo aukšte gyvenantis vyras buvo įkalintas namuose.

Sumažėjo 20 centimetrų

„Vieną gražią dieną sūnėno žmona nusipirko laikraštį, kur buvo straipsnis apie limfedemos gydymą. Ji ir patarė, kaip būtų galima padėti dėdei... Taip mes atradome „Ostemedą“, - prisiminė Vytauto sutuoktinė.

Moteris apgailestauja, kad tik atėjusi į reabilitacijos centrą sužinojo, kad kompleksinė pagalba dėl limfos apytakos sutrikimų uostamiestyje nėra naujiena. Ši paslauga teikiama trečius metus, tačiau nė vienas iš anksčiau sutiktų medikų neužsiminė apie tokią galimybę.

Reabilitacijos centre „Ostemeda“ Vytautui buvo teikiama kompleksinė pagalba: specialus manualinis limfodrenažas, bintavimas, specialūs pratimai, specialios fizioterapinės procedūros.

Kasdien pradėjusi lankyti procedūras pora gana greitai, jau po penkių apsilankymų, pajuto poveikį – gerokai sutinusi ir kieta kaip medis koja pradėjo keistis: tinimas slūgo, audiniai tapo minkštesni.

Galiausiai ištinusios kojos apimtys sumažėjo net iki 20 centimetrų. Koja beveik grįžo prie ankstesnių formų.

Sugrąžino viltį

„Pokyčiai – didžiuliai! Įgavome antrą kvėpavimą, nors jau buvome praradę viltį sulaukti pagalbos bei gydymo“, - džiaugėsi Vytauto žmona.

Tiesa, kaip pasakojo „Ostemedos“ medikai, sutuoktinės nuopelnas dėl gerėjančios vyro sveikatos būklės – didžiulis. Moteris buvo apmokyta, kaip masažuoti pažeistąją koją, kaip ją tvarstyti.

Pasak reabilitacijos centro „Ostemeda“ specialistų, gydant limfedemą labai svarbi namiškių bei artimųjų pagalba. Įgiję tam tikrų žinių, jie gali padėti suvaldyti limfos apytakos sutrikimą, kuris nėra išgydomas ir linkęs kartotis.

„Gal darau ne taip efektyviai kaip medikai, bet rezultatas yra. Dabar nuėmus tvarsčius vyras ir pats džiaugiasi, kokia graži jo koja“, - pasidžiaugė pašnekovė.

Komentaras

Reablitacijos centro „Ostemeda“ vadovas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Andrius Stasiulis:

-Vytautui onkologinė liga gerokai komplikavosi: limfedema sukėlė daug bėdų. Dėl užspaustos magistralinės limfagyslės viena koja gerokai sutino. Šio mūsų gydyto paciento situacija buvo neeilinė ir išties sudėtinga. Pagal apimtys nedažnai tenka susidurti su tokiais atvejais. Viena paciento koja svėrė tiek kiek trys kartu sudėjus. Tokiu atveju kūno judesiai ir galimybė judėti tampa gerokai apriboti.

Kai limfos apytakos sutrikimas paliečia koją, tinimas būna kur kas didesnis nei kitose kūno vietose, nes ten praeina vienas iš pagrindinių limfos nutekėjimo kelių.

Puiku, kad organizmas gana greitai ir palankiai reagavo į gydymą. Po kiekvieno limfodrenažo rankomis, limfa išsivaikščiodavo, tad ir kojos apimtys mažėjo. Taikant bintavimą ir kompresiją, limfa nesugrįždavo atgal į pakenktus audinius.

Šis atvejis išskirtinis ir dėl paties paciento bei jo artimųjų požiūrio į gydymą, iniciatyvos bei didžiulio noro pagelbėti sau. Vytautui labai padėjo žmonos pagalba ir palaikymas. Toks kolektyvinis darbas duoda puikių rezultatų.

Tai pirmojo etapo laimėjimas, tačiau laukia dar vienas, gana sudėtingas išbandymas – įtvirtinti pasiektą rezultatą. Norisi, kad pacientas su žmona nepalūžtų ir toliau tęstų savo titanišką darbą. Limfą kaip skystį veikia žemės trauka, tad nieko nedarant skysčiai vėl kaupiasi. Limfedema nėra išgydoma, tad jos suvaldymas labai priklauso nuo žmogaus pastangų – tam tikri veiksmai turi tapti tokie pat įprasti kaip kasdienis dantų išsivalymas ar susišukavimas. Priešingu atveju liga gali sugrįžti ar net smogti dar stipriau.

Limfedema – limfos apytakos sutrikimas, kuris nulemia limfos sąstovį pakenktuose audiniuose. Šis sutrikimas dažnai atsiranda po įvairių chirurginių intervencijų: plastinių, odontologinių, onkologinių operacijų. Tačiau taip gali nutikti po uždegimo nėštumo metu, lėtinių venų nepakankamumo, traumos ar net vabzdžio įgėlimo. Limfinės sistemos sutrikimai gali pasireikšti dažnomis virusinėmis infekcijomis, lėtiniu nuovargiu, egzema, rože, prostatos ir širdies ligomis. Viena iš pasekmių yra sutinusios galūnės/ė, kuomet limfos skystis ima kauptis , negalėdamas tinkamai drenuotis. Nekoreguojant limfinės sistemos sutrikimų galūnės tinsta, oda plečiasi,išplonėja, atsiranda žaizdos.Vėlesnėse stadijose formuojasi fibrozinis audinys – tankėja ir randėja poodinis audinys, kurį koreguoti praktiškai neįmanoma. Organizme taip pat ima kauptis toksinai, kurie kenkia inkstams. Žmogų kamuoja galvos skausmai, pykinimas, silpnumas.

Jauni raksti

  • Akių vokų operacija: ką reikia žinoti?

    Akys – mūsų sielos veidrodis. Tikriausiai daugelis esate girdėję šią frazę, kuri visiškai teisinga. Akys išduoda ir mūsų nuotaiką, ir gyvenimo būdą, o taip pat ir amžių. Ne paslaptis, jog metams bėgant itin plona ir jautri akių vokų oda linkusi „pasidabinti“ raukšlelėmis, prarasti elastingumą, todėl ji tarsi sukrenta, atsiranda odos maišeliai viršutinių ar apatinių vokų...
  • Venų varikozė: lazerinio gydymo pranašumai

    Išsiplėtusios kojų venos – dažna liga, kuri kiek labiau būdinga moterims nei vyrams ir kurią būtina kuo anksčiau gydyti, kadangi kitu atveju ji progresuoja ir kelia pavojų. Kaip žinoti, kad laikas susirūpinti kojų venomis? Neretai pas specialistus pacientus atgena tai, kad išsiplėtusios kojų venos atrodo neestetiškai. Tačiau tai – toli gražu ne vien estetinė problema....
  • Įspėja: prastai prižiūrėdami dantis rizikuojame susirgti Alzheimeriu

    Nustatyta, kad egzistuoja ryšys tarp prastėjančios atminties, dėmesio koncentracijos ir turimų dantų skaičiaus. Mokslininkai teigia, kad svarbu išsaugoti arba atkurti visus dantis, išskyrus protinius, tačiau ypatingą reikšmę turi būtent krūminiai dantys. Tyrė grupė mokslininkų Moksliniame žurnale „Springer“ paskelbtas Ispanijos ir JAV mokslininkų tyrimas, atskleidžiantis,...
  • Gydomasis badavimas – neatrasta sveikatinimosi priemonė

    Greičiausiai ne vienas esame girdėję pasakymą, kad žarnynas yra tarsi mūsų antrosios smegenys. Šios smegenys kaupia emocinę informaciją – juk kai mūsų virškinimas veikia prastai, mums ir dienos atrodo pilkos, ir nuotaikos nėra. Gydomasis badavimas – vienas būdų, kaip priversti visą kūną persikrauti, atsinaujinti, sustyguoti. Apie jį kalbamės su organizmo valymo ir badavimo, sveikos...
  • Ką pasirinkti dantų tiesinimui: kapas ar breketus?

    Dantų tiesinimas yra svarbus žingsnis siekiant ne tik estetiškai patrauklios šypsenos, bet ir geros burnos sveikatos. Taisyklinga dantų padėtis padeda išvengti kramtymo ir sąkandžio problemų bei užkerta kelią įvairioms burnos ligoms. Kai kalbame apie dantų tiesinimo galimybes, dažniausiai siūlomi du pagrindiniai variantai – kapos arba breketai. Vis dėlto, atėjus laikui pasirinkti, gali...
  • Moters sveikata su Edita Esenku Šimkute

    Sveikatos mokslų magistrei, Dao praktikų sertifikuotai instruktorei Edita Esenku Šimkutei senovinės rytietiškos moterų praktikos padėjo pasveikti ir atrasti gyvenimo džiaugsmą. Žinias ji gilino Tailande pas žymų Dao meistrą Manteką Čiją, dabar atgauti fizinę ir dvasinę sveikatą padeda kitoms moterims. „Reikia pradėti nuo savęs: kai pradedame gerai jaustis, tada ir visi žmonės aplink mus...
  • Stuburo slankstelio listezė

    Stuburo slankstelio listezė Stuburo slankstelio listezė – tai vieno ar kelių slankstelių pasislinkimas vienas kito atžvilgiu. Dažnai stuburo slankstelio pasislinkimas susijęs su tarpslankstelinio disko išvarža, aplinkinių raiščių ir raumenų problemomis, funkciniais sutrikimais. Listezę galima skirstyti pagal priežastį, pobūdį ir lokalizaciją. Listezė gali būti: Stabili...
  • Kaip mūsų gyvenimo būdas veikia vaisingumą?

    Šiandien išties dažnai kalbame apie vaisingumą, kuris yra kompleksinis žmogaus organizmo procesas, kurį lemia įvairūs veiksniai, įskaitant amžių, genetinį paveldimumą bei sveikatos būklę. Gyvenimo būdas, įskaitant mitybą, streso valdymą ir fizinį aktyvumą, taip pat daro reikšmingą įtaką mūsų kūnui, todėl tik tinkamai rūpinantis savo sveikata, galima pagerinti ne tik bendrą savijautą, bet ir...
  • Tarptautinė Alzheimerio ligos diena

    Kurkime pasaulį, kuriame Alzheimerio liga neatimtų žmogaus prisiminimų ir orumo! Rugsėjo 21-oji – Alzheimerio ligos diena. Šiemet sukanka 30 metų nuo pirmosios ligai skirtos paminėti dienos. Violetinė – Alzheimerio ligos spalva. Todėl šiandien bendruomenės skatinamos dėvėti būtent šios spalvos drabužius bei aksesuarus arba tiesiog segėti apie ligą informuojančią...
  • Pasaulinė vandens stebėjimo diena

    Žmogus – ne akmuo, kraujas – ne vanduo. Rugsėjo 18-oji – Pasaulinė vandens stebėjimo diena. Kiekvienas suprantame, jog be vandens neišgyventumėme, tačiau ar tikrai žinome, kokį vandenį geriame. Ar jis tikrai saugus? Šiandien akcentuojama, kad visuomenė atsižvelgtų į raginimus atlikti geriamojo vandens tyrimus, patariama ir patiems gyventojams išmėginti vandens...
  • Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

    Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus! Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą. Manoma, jog genai ir amžius yra vieni pagrindinių veiksnių, darančių įtaką prostatos vėžio atsiradimui. Anksti diagnozuota liga yra išties...
  • Masažinis kilimėlis - kuo jis toks naudingas sveikatai?

    Kas yra masažinis kilimėlis? Akupresūros kilimėlis yra terapinis produktas, sukurtas siekiant skatinti kraujotaką, mažinti skausmą ir pagerinti bendrą savijautą per akupresūros taškų stimuliavimą. Jo istorija siekia senovės kinų mediciną, kuri akcentuoja svarbą stimuliuoti tam tikras kūno vietas, kad jos veiksmingai paveiktų sveikatą. Pirmieji akupresūros kilimėliai buvo sukurti remiantis...
  • Mano vaikas netoleruoja laktozės

    VAIKAI, PIENAS, LAKTOZĖS NATOLERAVIMAS IR MOKYKLA Prasidedant mokslo metams svarbu nepamiršti, kad sveika vaiko mityba susijusi su fiziniu vystymusi, augimu bei sėkmingu mokymusi. Laktozės netoleravimas – tai būklė, kai organizmas negali tinkamai virškinti laktozės, pieno produktuose esančio cukraus. Dėl šios priežasties vaikai, kenčiantys nuo laktozės netoleravimo, gali patirti...
  • Progresyvi medicina „Gijos Klinikose“ – pažangus peties chirurginis gydymas

    Visuomenės švietimas apie naujausias gydymo metodikas – labai svarbus. Juk pasitaiko atvejų, kai žmonės dairosi svetur, ieškodami efektyviausio gydymo, nors čia pat – Lietuvoje – medicinos paslaugos yra nuolatos tobulinamos, o kai kuriose srityse šalies gydytojai netgi lenkia kolegas užsienyje. Sunki peties trauma – dar ne nuosprendis Į „Gijos...
  • Hemorojaus gydymas lazeriu

    Džiaugiamės, kad jau ketvirtus metus GK klinikoje, chirurgas Augustas Beiša, sėkmingai atlieka minimaliai invazinį, lazerinį hemorojaus gydymą, panaudodamas daugiažiedį šviesolaidinį zondą „Infinite Ring“. Atlikdamas chirurgines operacijas su „neoV1470“ lazeriu naudoja „Infinite Ring“ šviesolaidinį zondą. Tai unikalus „neoLaser“ technologijų...
  • Tarptautinė švaraus oro diena

    Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie oro kokybės svarbą, raginti visų šalių piliečius būti atsakingiems už priimamus sprendimus, kurie gali paveikti oro būklę, bei supažindinti žmones su inovacijomis, padedančiomis saugoti tiek aplinką, tiek ir sveikatą. Tarptautinė švaraus oro diena akcentuoja, jog oras,...
  • Pasaulinė seksualinės sveikatos diena

    Seksualinė gerovė – bendros sveikatos gerovė! Nuo 2012-ųjų rugsėjo 4-ąją Lietuvoje minima Pasaulinė seksualinės sveikatos diena (PSSD). Išties yra jautrių, nenorimų viešinti ar gėdingų temų, tačiau išsakyti gydytojui seksualinės sveikatos problemas tiesiog būtina! DDR terapija – greitai pasiekiami ir ilgalaikiai rezultatai! Tam, kad seksualinė sveikata nekeltų...
  • Dantų tiesinimas kapomis: mitai, faktai ir atsakymai į svarbiausius pacientų klausimus

    Dantų tiesinimas kapomis laikomas vienu iš efektyviausių būdų siekiant turėti gražią ir tiesią šypseną. Tačiau pastebime, kad visuomenėje apie kapas sklando nemažai nepagrįstų mitų. Kokie jie? Kviečiame nepraleisti mūsų naujausio straipsnio ir sužinoti daugiau! Trumpai Dantų tiesinimas kapomis – tai efektyvus dantų gydymas, kuomet pacientas burnoje dėvi plonas ir beveik...
  • Tiesus vaikas – sveikas vaikas

    Apie vaikų laikyseną niekada nebuvo tiek daug kalbama, nei dabar. Nežmonišku greičiu besikeičiantis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas riečia jų nugaras į klaustukus. Dabar vyksta kasmetinė vaikų sveikatos patikra prieš darželius ir mokyklas, tai pats geriausias laikas pasikonsultuoti dėl vaiko laikysenos su specialistu, išklausyti rekomendacijų ir numatyti strategiją, ką galima padaryti, kad...
  • 5 maisto produktai, už kuriuos organizmas jums padėkos

    Natūralu, jog kiekvienas žmogus savo mitybos racioną tikrai norėtų praturtinti ne tik skaniais, bet ir organizmui naudingais, kitaip tariant sveikais maisto produktais. Sveiku maistu įprastai vadinami tie maisto produktai, kurie turi didelę maistinę vertę ir leidžia mums išlikti sveikiems, žvaliems bei energingiems. Visgi, tikrai ne visi vartotojai yra mitybos ekspertai, todėl atskirti...
  • Dantis tiesinti kapomis dabar ne tik patogiau, bet ir pigiau

    Daugelis vis dar galvoja, kad vienintelis efektyvus būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio, ištiesinti dantis yra nešioti breketus. Ne visi žino apie šiuolaikiškiausią ortodontinio gydymo metodą skaidriomis, aplinkinių beveik nepastebimomis kapomis. Breketų nenorėjo Skaidrios ortodontinės kapos yra panašios į dantų balinimo, bruksizmo kapas, jos dengia visą dantų lanką. Asmenys,...
  • Kam skirta Tecar terapija?

    Tecar terapija yra vis plačiau taikomas būdas sumažinti skausmą, įvairių patologijų uždegimus. Bet kada tai rekomenduojama? Kam skirta Tecar terapija? Tecar terapija gali būti naudinga gydant peties, alkūnės, plaštakos, nugaros, klubo, kelio, čiurnos ir pėdos patologijas. Visų pirma dėl: · patempimai, kontraktūros ir raumenų įtampa · sausgyslių uždegimas ·...
  • Odos drėkinimo mokslas

    Kadangi drėgmė odai yra gyvybiškai svarbi, tai ne tik jos natūrali gamtos duotybė, bet tai ir sveikos odos pagrindas, bei jos ilgos jaunystės pagrindas. Esant geram drėgmės lygiui odoje, bus garantuotas ne tik stiprus odos barjeras, kuris kaip „ drabužėlis“ odą dengia nuo įvairiausių dirgiklių ir bakterijų, bet ir apsauga nuo galimų odos ligų, kaip dermatitas, odos jautrumas ar...
  • Jaunystės eliksyras: mitas ar realybė? Kaip ilgiau išlikti jaunam ir sveikam

    Amžinos jaunystės paieškos žavi žmones nuo senų laikų. Nors stebuklingos piliulės, kurios sustabdytų laiką, dar nėra sukurtos, mokslas ir sveikas gyvenimo būdas gali padėti mums žymiai sulėtinti senėjimo procesus ir išsaugoti jaunatviškumą ilgesniam laikui. Mitas apie amžinybę Legendos apie jaunystės fontanus ir stebuklingus eliksyrus byloja apie giliai įsišaknijusį žmogaus norą išvengti...
  • Kas yra Glutationas? Kodėl jo reikia?

    Glutationas yra natūralus antioksidantas, kurį organizmas gamina ląstelėse. Jis yra tripeptidas, sudarytas iš trijų aminorūgščių: glutamo rūgšties, cisteino ir glicino. Glutationas yra būtinas organizmui dėl kelių svarbių priežasčių: Apsauga nuo oksidacinio streso: Glutationas yra pagrindinis organizmo antioksidantas. Jis neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti...
  • Ar­te­ri­nė hi­per­ten­zi­ja – il­gam, bet val­do­ma

    Kli­ni­ki­nė­je pra­kti­ko­je gau­sė­ja pa­tir­čių, kai pa­cien­tams kontroliuojant svorį, re­gu­lia­riai už­sii­mant fi­zi­ne veik­la, lai­kan­tis svei­kos mi­ty­bos prin­ci­pų pa­vyks­ta ko­re­guo­ti krau­jos­pū­dį ir su­ma­žin­ti...
  • Pien­li­gė – in­ty­mi in­fek­ci­ja

    Nie­žu­lys, dilg­čio­ji­mas, skaus­mas ly­ti­nių or­ga­nų sri­ty­je šla­pi­nan­tis ar ly­ti­nių san­ty­kių me­tu, pa­rau­di­mas ar iš­bė­ri­mas – pien­li­gė su­ke­lia dau­gy­bę ne­ma­lo­nių po­jū­čių. Ši gry­be­li­nė...
  • 2 tipo cukrinio diabeto epidemija: ką daryti, kad jos išvengti?

    Cukrinis diabetas – viena iš dažniausiai diagnozuojamų 21-ojo amžiaus ligų. Pasaulyje šia liga serga 1 iš 11 žmonių. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje 2 tipo cukrinis diabetas diagnozuotas beveik 160 tūkst. gyventojų, t.y. tiek, kiek žmonių gyvena visoje Klaipėdoje. Per paskutiniuosius 8-nerius metus sergančiųjų skaičius mūsų šalyje padidėjo beveik trečdaliu. Liga gali būti...
  • Kojų tinimas – dažna vasaros problema

    Vasara – atostogų metas. Nors daugelio laukia atostogos ir kelionės, neretai jas „apkartina“ kojų tinimas bei skausmas. Lietuvoje kojų kraujotakos sutrikimai vargina kas ketvirtą moterį ir kas šeštą vyrą. Dažniausia diagnozė – kojų venų liga – venų varikozė. Kaip liga pasireiškia ir kokiais būdais galime ją atitolinti, pasakoja „Gijos Klinikų“...
  • Tiande kosmetika Jūsų odos priežiūrai

    Kaip Tiande kosmetika gali pagelbėti jūsų odai Ar ieškote odos priežiūros sprendimo, kuris tikrai veikia? Tiande gali būti būtent tai, ko jums reikia. Turėdama platų produktų asortimentą, skirtą įvairioms odos problemoms spręsti, Tiande produktai jau užsitarnavo veiksmingos kosmetikos reputaciją. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime, kaip šios kompanijos produktai gali prisidėti prie...
  • Kodėl medicininė apranga su kišenėmis - būtinybė?

    Medicininė apranga yra neatsiejama sveikatos priežiūros specialistų kasdienės rutinos dalis. Nors spalvos, dizainas ir audinių kokybė yra svarbūs aspektai, vienas iš pagrindinių medicininės aprangos funkcionalumo elementų yra kišenės. Kodėl medicininė apranga su kišenėmis yra būtinybė ir kaip ji padeda sveikatos priežiūros specialistams atlikti savo darbą efektyviau? 1. Patogumas,...
  • Vaiko laikyseną gali sugadinti net per didelė pagalvė

    Paauglystėje dažnam mūsų mamos daužė per kuprą ir liepdavo išsitiesti. Tačiau daug maloniau buvo pamokas ruošti parietus po savimi kojas, o atsakinėjant prie lentos svorį kilnoti nuo kojos ant kojos. Dabar, kai vis dažniau suskausta nugarą, gailimės – o gal vis tik reikėjo paklausyti mamos? Ar mano vaiko laikysena gera? Gaila, kad žmogus per vėlai supranta: laikysena – tai ne...
  • Taisyklinga laikysena – ar misija įmanoma?

    Labai svarbu laiku pastebėjus laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. O čia ir galėtų padėti ortopedas traumatologas. Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“ Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o aplinkiniai žmonės pirmiausiai pastebi, jog vaikas sėdi...
  • Sportuoji ir netoleruoji? Laktozės netoleravimo iššūkiai ir sprendimai sportininkams

    Laktozės netoleravimo iššūkiai ir sprendimai sportininkams Laktozės netoleravimas yra vis dažnesnė problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, įskaitant ir sportininkus. Laktozės netoleravimas atsiranda, kai organizmas nesugeba tinkamai suvirškinti laktozės, cukraus, kuris randamas piene ir pieno produktuose. Tai gali kelti nemažai iššūkių sportininkams, kurie siekia optimizuoti savo...
  • Gydytojas ortodontas: šių įspėjimų apie vaikų dantis tėvai visiškai nevertina

    Daugelis tėvų yra vis dar yra įsitikinę, kad pieninių dantų priežiūra nėra labai svarbi – juk mažylių dantukai greitai iškrenta. „Šypsenos akademijos“ gydytojas ortodontas prof. dr. Arūnas Vasiliauskas aiškina, kad dėl tokio klaidingo požiūrio vėliau galima susidurti su daugeliu rimtų ortodontinių problemų, pavyzdžiui, kreivais dantimis, netaisyklingu sąkandžiu. „Iš...
  • Ar tradicinės dantų plokštelės pateisina visas viltis?

    Kol dar nebuvo sukurti dantų implantai, praradusius dantis žmones gelbėdavo savo laiku populiarios tradicinės išimamos dantų plokštelės. Suprantama, jų stabilumas – ne nuosavų dantų, o ir žandikaulio kaulo neapsaugo nuo tirpimo. Tačiau kramtyti maistą ir šypsotis galima. Dėl šių svarbių funkcijų ir puikios estetinės dirbtinių dantų išvaizdos bei žemesnės, nei dantų implantų, kainos...
  • Rugpjūčio 22 d. Pasaulinė augalinio pieno diena

    Augalinį pieną gerti sveika, tik reikėtų neprarasti saiko! Nuo 2017-ųjų kasmet, rugpjūčio 22-ąją pasaulyje minima Augalinio pieno diena. Šios šventės iniciatorių tikslas – gyvūninės kilmės produktus pakeisti augaliniais produktais, o esminė idėja – paskatinti žmones, vartojančius karvių pieną, apsvarstyti ir kitas pieno alternatyvas. Augalinį pieną yra pamėgę ne tik vegetarai...
  • Žaizdų gijimas ir mikrobiota

    Bendriniu požiūriu, žaizda yra odos vientisumo pažeidimas. Gijimas - tai natūralus pažeistos odos atkūrimo reiškinys. Šis procesas padeda atkurti epidermį, dermos ir epidermio jungtį, dermą ir kraujagysles. Šis procesas greitas jaunai odai, lėtesnis brandžiai odai. Odos pažeidimų gijimas yra kompleksinis ir koordinuotas procesas, kurio metu atstatomi žaizdos audiniai. Šis procesas...
  • Šiuolaikinės dantų implantacijos galimybės: ne tik be skausmo, bet ir be baimės

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atkurti implantais. Pataria ilgai nelaukti Netekus danties žandikaulyje vyksta tam...
  • Energijos stokos problematika: kaip suprasti ir spręsti nuovargio priežastis

    Nuovargis yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, kuri veikia daugybės žmonių kasdienį gyvenimą. Nors dažnai siejamas su fiziniu išsekimu, nuovargis gali turėti daug platesnių priežasčių, įskaitant psichologinius, medicininius ir gyvenimo būdo veiksnius. Šiame straipsnyje Rawpowders.lt ekspertai aptaria keletą pagrindinių nuovargio priežasčių, padėsiančių atpažinti šią būklę ir rasti...
  • Alkūnės skausmas: medialinis epikondilitas

    Medialinis epikondilitas dar vadinamas „golfo žaidėjo alkūne“. Tai – sausgyslių pažeidimas vidinėje alkūnės dalyje. Skausmas ima kamuoti riešo lenkiamųjų raumenų prisitvirtinimo vietoje, vidinėje alkūnės pusėje, ir gali plisti į dilbį bei riešą. Medialinis epikondilitas yra labai panašus į lateralinį epikondilitą, kuris dar vadinamas „teniso žaidėjo alkūne“....
  • Nechirurginis hemorojaus gydymas proktologo kėdėje

    Vis jaunesni žmonės kreipiasi dėl išangės problemų. Viena dažniausių yra – simptominis hemorojus (kraujavimas, skausmas, diskomfortas, guzeliai išangės srityje). Darbingo amžiaus žmonėms gydantis ilgesnį laiką medikamentais problema kartojasi, dažniausiai gydymas vaistais suteikia trumpalaikį pagerėjimą, o ilgas pooperacinis gyjimas po chirurginių operacijų verčia pacientams rinktis...
  • Vaiko sveikatos pažymos be streso

    Kartą per metus būtina profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą, ją tikrina šeimos gydytojas. Profilaktinė sveikatos patikra reikalinga vaikų raidos stebėsenai ir tinkamam ugdymo proceso vykdymo užtikrinimui. Atlikus patikrinimą, išduodamas elektroninis „Mokinio sveikatos pažymėjimas“. Taip pat, profilaktiniam sveikatos patikrinimui būtina pasitikrinti dantų ir burnos higienos...
  • Mitai apie echoskopiją: tai tyrimas, kuris gelbėja gyvybes

    Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas yra vienas iš dažniausiai naudojamų medicininių tyrimų. Nors tai yra saugus ir neskausmingas tyrimas – apie jį vis dar sklando įvairūs mitai. Deja, tikėjimas mitais gali trukdyti pasinaudoti tikrai labai veiksmingu ir efektyviu tyrimu, kuris gali padėti susigrąžinti žmonėms gyvenimo kokybę. Mitas, kad echoskopija yra pavojinga, nes naudojama...
  • Tibetian herbs - kordicepso nauda kosmetikoje

    Jei paklaustumėte manęs apie Tiande, atsakyčiau - man vis labiau patinka TianDe ir tai ką ji gali pasiūlyti. Šios kompanijos asortimente aš vis atrandu naujų produktų - kai kurie iš jų turi tokią sudėtį, apie kurią niekada gyvenime anksčiau negirdėjau. Vienas iš mano mėgstamiausių produktų yra kosmetikos linija "Tibetian Herbs" https://tiandelt.lt/collections/tibetan-herbs,...
  • Rugpjūčio 1 d. Pasaulinė plaučių vėžio diena

    Rugpjūčio 1-oji – Pasaulinė plaučių vėžio diena Susirgti plaučių vėžiu gali bet kuris žmogus, tačiau ar galima šios ligos išvengti? Gydytojai vieningai apibendrina, kad didžiausią įtaką vėžio vystymuisi daro tabako gaminiai, radioaktyvios dujos, asbestas, tam tikri chemikalai, oro tarša ir mitybos trūkumai. Pagrindinis veiksnys, didinantis plaučių vėžio riziką – ilgalaikis...
  • Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena

    Liepos 28-oji – Pasaulinė hepatito diena. Šiandien įvairios šalių sveikatos priežiūros įstaigos, tarptautinės sveikatos organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, net apie 80 proc. sergančiųjų hepatitu nejaučia jokių simptomų! Manoma, kad Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500...
  • Liepos 25 d. Pasaulinė skendimo prevencijos diena

    Paskęsti gali bet kas, bet neturėtų niekas! Būkime atsakingi ir pilietiški! Nuo 2021-ųjų liepos 25-ąją pasaulyje minima Skendimo prevencijos diena. Ši diena siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tragiškus skendimo atvejus, žmonių žūtis paskęstant bei galimybę imtis priemonių tokiems skauduliams užkirsti. Rizika nuskęsti ženkliai padidėja tuomet, kai žmogus yra linkęs į savižudybę,...
  • Liepos 24 d. Tarptautinė rūpinimosi savimi diena

    Klinika „Sveikatos garantas” – Jūsų sveikatos garantas! Liepos 24-oji - Tarptautinė rūpinimosi savimi diena. Ši kalendorinė šventė akcentuoja mintį, jog visi turėtume įsipareigoti sveikatą puoselėti ne tik dėl savęs pačių, bet ir dėl artimųjų, bendruomenės, tai darytume aplinkinių gerovei, visuomenės labui, žmonijos ateičiai. Rūpinimąsi savimi patariama pradėti nuo...
  • Liepos 22 d. Pasaulinė smegenų diena

    Mylėkime savo smegenis – jos sukurs mums tobulą ateitį! Šiemet sukanka 10 metų, kai nuo 2014-ųjų kasmet liepos 22-ąją minima Pasaulinė smegenų diena. 2024-aisias šią dieną siekiama atkreipti dėmesį ne tik į smegenų sveikatą, bet ir į išties paveikias bei efektyvias prevencijos priemones. Smegenys – viena sudėtingiausių žmogaus organizmo struktūrų, susidedanti iš 100 milijardų...