Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenWaren für Schwangeren, Babys und KinderApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienAusstattung für Behinderte, Rehabilitation und Pflege, orthopädische GeräteDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelMedizinische Matratzenmedizinische Bekleidung, SchuheMedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelOptikMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenOptikPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologen/VenerologenDermatologenDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteFußpflege, PodologenGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenNeurochirurgenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProktologenProthesenproduktionPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenRheumatologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenVorbeugende GesundheitskontrollenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSchönheitssalonsSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeAmbulanzen, MedizinpunkteKrankenkassen, ÄmterPflegehausPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Pažangiausiai ultragarsinei sistemai - gydytojų ir jų pacientų liaupsės

2 Februar 2015

SMEGENŲ KRAUJOTAKOS SUTRIKIMAI

Gydytojas radiologas, med. dr. Saulius Rutkauskas:

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę dirbti su Zonare ZS3. Naujoji sistema padeda žymiai tiksliau ištirti galvos smegenų kraujotakos sistemos būklę, todėl leidžia patikimiau nustatyti pacientams diagnozę, paskirti gydymą arba nurodyti, į kokius specialistus kreiptis. Dėl padidėjusių techninių galimybių ultragarso aparatas ne tik pateikia smulkius anatominius duomenis apie kraujagyslių būklę, bet ir kiekybiškai įvertina kraujotakos greitį bei tūrį net giliausiose bei sunkiausiai pasiekiamose kraujagyslėse.             

Smegenų kraujotakos ligos – viena iš pagrindinių mirties ir neįgalumo priežasčių mūsų šalyje. Vyresnio amžiaus žmonėms jos pasireiškia dažniau, tačiau ilgėjant vidutinei gyvenimo trukmei, visuomenei senstant, galvos smegenų kraujotakos nepakankamumo atvejų daugėja. Dėl ilgalaikio kraujotakos sutrikimo blogėja galvos smegenų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis, kuris gali sąlygoti spartesnį nervinio audinio nykimą. Mano patirtis rodo, kad ankstyva diagnostika ir laiku pradėtas gydymas padeda išvengti skaudžiausių kraujotakos ligų padarinių“.

PACIENTĖS ISTORIJA (72 m.)

Mane ilgai vargino galvos svaigimas, mėtymas į šalis, ūžimas ausyse, jutimo sutrikimai ir prastėjanti atmintis. Gydytojai jau seniai įtarė, kad mano kraujotakos sistema „streikuoja“. Anūkė, būsimoji medikė, įkalbėjo mane išsitirti ir atlydėjo į kliniką. Tyrimo metu išaiškėjo, kad pavojingai susiaurėjusi vidinė miego arterija kairėje kaklo pusėje ir vidurinė smegenų arterija dešinėje pusėje. Dėl didelės insulto rizikos gydytojas nurodė kuo skubiau užsirašyti į konsultaciją pas neurochirurgą.   

PACIENTĖS ISTORIJA (39 m.)

Prieš 12 metų patyriau galvos traumą ir nuo to laiko mane kartkartėmis kamuodavo galvos svaigimo priepuoliai. Daugelis gydytojų aiškino, kad tai normalūs potrauminiai reiškiniai ir nesiėmė jokių veiksmų. Neapsikentusi atvykau išsitirti į kliniką. Atliekant kaklo kraujagyslių tyrimą buvo nustatyta, kad viena slankstelinė arterija yra susiaurėjusi iš prigimties, o jos padėtis – šiek tiek netipinė. Pasirodo, 12 metų rizikavau sveikata manydama, kad mane varginantys simptomai – normalus potrauminis reiškinys, ir nesiėmiau jokių veiksmų.  

 

ŠLAPIMO IR LYTINĖS SISTEMOS LIGOS

Gydytojas urologas, doc., med. dr. Aivaras Jonas Matjošaitis:

„Pagrindinis Zonare ZS3 privalumas – puiki vaizdo kokybė, dėl kurios atsirado galimybė anksti diagnozuoti inkstų, prostatos bei šlapimo pūslės ligas. Ankstyva diagnostika ypač svarbi onkologinių ligų atvejais, nes laiku pastebėjus piktybinį darinį ir pradėjus terapijos kursą, žmogų galima pilnai pagydyti. Be to, jei navikas nedidelis, gali būti atliekama organus tausojanti operacija, lemianti geresnę paciento gyvenimo kokybę po gydymo.

Naujuoju echoskopu pavyksta nustatyti ir ganėtinai sunkiai diagnozuojamas ligas – pavyzdžiui, inksto geldelės vėžį, kurio ankstesnių kartų ultragarso aparatai praktiškai nepastebėdavo. 

Laiku diagnozavus inkstų akmenligę, galima skirti gydymą, kuris padėtų akmenims pasišalinti kuo anksčiau, o sykiu apsaugotų pacientą nuo komplikacijų.  

PACIENTO ISTORIJA (43 m):

„Prieš 4 metus pradėjau šlapintis kraujingomis išskyromis. Tuomet medikai įtarė, kad kraujavimą sukėlė akmenukas. Ne per seniausiai kraujavimas atsikartojo, todėl atėjau išsitirti į BIOFIRST kliniką. Echoskopu gydytojas nustatė inksto geldelės vėžį ir nukreipė mane atlikti išsamesnių tyrimų“.

 

GINEKOLOGINĖS LIGOS IR VAISIAUS TYRIMAI

Gydytoja ginekologė Lina Kavaliūnienė:

„Zonare ZS3 padeda anksčiau ir lengviau nustatyti gimdos ertmėje esančius darinius, kaip antai polipus, gimdos ertmę deformuojančias miomas, piktybinius auglius, nei ankstesnės kartos ultragarso aparatūra. Be to, suteikia galimybę tiksliau ir patikimiau įvertinti naviko dydį, formą, sandarą, o tai lemia tolesnio gydymo sėkmę. Svarbu pažymėti, kad ankstyva diagnostika apsaugo pacientę nuo galimų komplikacijų ateityje dėl užleistos ligos. 

Noriu atkreipti dėmesį ir į padidėjusias vaisiaus tyrimų galimybes. Aparatas itin ryškiai atvaizduoja vaisiaus vidaus organus, galūnes, todėl leidžia efektyviai sekti jo vystymąsi bei anksti pastebėti raidos sutrikimus. Jei vaisius vystosi normaliai, būsimoms mamytėms echoskopijos procedūra dovanoja daug šiltų akimirkų“.

PACIENTĖS ISTORIJA (30 m.):

„Į kliniką atvykau išsitirti dėl nėštumo bei intensyvių skausmų pilve. Echoskopijos aparatas parodė, kad nėštumas vystosi ne gimdoje, o kiaušintakyje. Džiaugiuosi, kad laiku išsityriau ir išvengiau didelio vidinio kraujavimo grėsmės plyšus kiaušintakiui dėl negimdinio nėštumo.“

 

ŠIRDIES LIGOS

Gydytoja kardiologė Sigita Samsanavičė:

„Dėl puikios vaizdo kokybės Zonare ZS3 išplėtė diagnozavimo galimybes, todėl širdies patologiją galima pastebėti pačiame ankstyviausiame raidos etape. Ankstesnių kartų aparatais tai padaryti buvo daug sunkiau. Echoskopu nustatomos visos vožtuvų ydos ir širdies funkcijos sutrikimai.

Ankstyva širdies ligų diagnostika ypač svarbi, nes padeda išvengti sudėtingų komplikacijų ateityje. Laiku nustačius širdies susitraukimo sutrikimą tam tikroje srityje, galima užkirsti kelią miokardo infarktui, jei paaiškėtų, kad patologija išsivystė dėl širdies kraujotakos nepakankamumo.

Dėl didelio žmonių gyvenimo tempo, streso, neracionalios mitybos ir nepakankamo fizinio krūvio širdies ligos mūsų visuomenėje tendencingai „jaunėja“, todėl profilaktiškai tikrintis sveikatą reikėtų pradėti nuo jaunumės – ypač antsvorio turintiems, daug streso patiriantiems ir mažai fiziškai aktyviems žmonėms bei tiems, kurių šeimos istorijoje būta širdies ligų atvejų. Būtinai ateikite išsitirti, jeigu jaučiate skausmą krūtinėje, širdies ritmo sutrikimus, dusulį, sumažėjusį fizinio krūvio toleravimą, galūnių, ypač kojų, tinimą. Tačiau turėkite galvoje, kad pradiniai širdies pakitimai nesukelia jokių požymių, todėl liga gali vystytis nepastebėta.

PACIENTO ISTORIJA (56 m):

„Mane kurį laiką kamavo dusulys, sumažėjęs fizinio krūvio toleravimas, bendras silpnumas. Maniau, kad kažkas negerai kvėpavimo takuose. Kreipiausi į šeimos gydytoją, kuri mane nusiuntė atlikti echoskopinių tyrimų. Tyrimai parodė širdies vožtuvo ydą“. 

 

KAKLO IR GALŪNIŲ KRAUJOTAKOS SUTRIKIMAI

Kraujagyslių chirurgė Žana Kavaliauskienė:

„Ultragarsinis tyrimas Zonare ZS3 aparatu padeda greičiau ir patikimiau įvertinti kaklo bei galūnių kraujagyslių būklę, užfiksuoti menkiausius nukrypimus nuo normos.

Jeigu pacientas skundžiasi galvos svaigimu, spengimu ausyse, mėtymu į šonus, silpstančia atmintimi bei dėmesio koncentracija, galimas daiktas, vystosi smegenų ir kaklo kraujagyslių aterosklerozė, todėl būtina kuo skubiau išsitirti ir įvertinti kraujotakos būklę. Negydoma aterosklerozė gali baigtis insultu, negalia ar net mirtimi.   

Jei kalbėtume apie lėtinį kojų venų nepakankamumą, tai jis paprastai išsivysto dėl sutrikusios venų sienelių bei venų vožtuvų funkcijos arba pažeidimo. Pradinėse ligos stadijose pacientai paprastai skundžiasi kojų sunkumu, nuovargiu, patinimu, mėšlungiu. Kojų srityje išryškėja pamėlusios, išsiplėtusios venos bei varikoziniai mazgai. Vėliau išplonėja blauzdų oda, joje atsiranda rudų dėmių, gali atsiverti trofinės opos. Prisidėjus infekcijai prasideda pažeistų audinių uždegimas, dėl kurio dar labiau pablogėja kraujotaka ir padidėja trombozės rizika.

Išryškėjus nurodytiems simptomams ar esant įtarimų dėl kraujotakos sutrikimo, būtina kreiptis į specialistą. Įvertinus kraujotakos sistemos būklę ultragarso aparatu Zonare ZS3 ir laiku paskyrus racionalų gydymą, galima išvengti ypač pavojingų ligos komplikacijų.

PACIENTĖS ISTORIJA (53 m): 

„Atlikus ultragarsinius tyrimus man buvo nustatyta kaklo arterijų aterosklerozė – pastebėtos stambios, išopėjusios aterosklerozinės plokštelės miego arterijoje. Gydotoja paskyrė chirurginį ir medikamentinį gydymą. Tyrimai, atlikti po gydymo kurso, parodė, kad mano arterinės kraujotakos būklė – normali“.  

 

SKYDLIAUKĖS LIGOS

Gydytoja endokrinologė Audronė Rutkauskienė:

„Dėl Černobylio katastrofos padarinių skydliaukės patologijos atvejų mūsų krašte per pastaruosius 30 metų padaugėjo net 3-5 kartus. Gyvename padidėjusios rizikos zonoje, todėl kiekvienam Lietuvos gyventojui nors kartą gyvenime reikėtų pasitikrinti skydliauklės būklę. Ankstyvuoju skydliaukės patologijos vystymosi laikotarpiu paprastai neužčiuopiami jokie patologiniai pakitimai, mazgeliai, todėl juos išaiškinti gali tik echoskopija.

Echoskopinis tyrimas diagnostikos aparatu Zonare ZS3 padeda labai tiksliai įvertinti skydliaukės dydį bei struktūrą, išsiaiškinti ar nėra mazgų,  o pastebėjus mazgą – įvertinti jo kraštus, papildomus intarpus bei kraujotakos ypatumus. Kiekvienas mazgelis – tai potencialus vėžio atvejis, todėl tiriamas ypač atsakingai. Aparatas leidžia net 70-80% tikslumu atskirti gerybinius pakitimus nuo piktybinių, o tai yra žymiai tiksliau nei ankstesnės kartos aparatai.

PACIENTĖS ISTORIJA (38 m): 

„Kreipiausi į kliniką dėl profilaktinio tyrimo, nes giminėje būta skydliaukės patologijos atvejų. Tiriant echoskopu pastebėtas 0,8 cm skersmens mazgelis nelygiais kraštais. Remiantis tyrimo duomenimis, įtarta, kad navikas gali būti piktybinis. Man buvo paskirtas operacinis gydymas, kurio metu diagnozė pasitvirtino. Kadangi piktybinis procesas nebuvo išplitęs, papildomo gydymo man neprireikė.“

 

 

 

Nauji straipsniai

 • Zuii Organic - geriausias makiažas, kad oda būtų sveikesnė

  Zuii Organic (Australija)– sukūrė gamtos įkvėptą dekoratyvinę kosmetiką iš natūralių ir unikalių produktų ir ingredientų. Ingredientai iš gėlių ir jų mišiniai skirti maitinti, apsaugoti ir pagerinti odos būklę. Zuii naujoviškų produktų kūrimo komanda nuolat siekia sukurti produktus, kurie būtų naudingi, maitintų ir apsaugotų jūsų veido ir kūno odą. Neprilygstama sertifikuotų...
 • „Robolex“ procedūra – ypač veiksmingai kovai su celiulitu

  Norėdamos įveikti celiulitą, moterys ieško įvairiausių priemonių. Viena veiksmingiausių procedūrų sumažinanti celiulito žymes – anticeliulitinis masažas su „Robolex“ aparatu. Procedūra ne tik naikina celiulitą, bet ir mažina apimtis, stangrina odą, kontūruoja ir modeliuoja kūną. Celiulito gydymas „Robolex“ aparatu atliekamas Ąžuolyno medicinos klinikoje ir...
 • Smegenų mankštos: kaip tai veikia ir ar veikia?

  Kūno mankšta – visiems puikiai pažįstamas procesas. Kilnok svarmenis, bėgiok, lankyk jogą ir tapsi stipresniu, ištvermingesniu, lankstesniu. Deja, kai kalba pasisuka apie mūsų protą, viskas tampa daug komplikuočiau. Intelekto koeficientas, kuriuo jis paprastai vertinamas, nelabai turi ką bendro su akademinėmis žiniomis. Tai labiau mūsų protinis potencialas, kuris nustatomas matuojant...
 • Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl imuniteto stiprinimui ne visada gelbsti vitaminai

  Bendras silpnumas, padidėjęs nuovargis ir sumažėjęs organizmo atsparumas – tai vieni dažniausiai šeimos gydytojų girdimų nusiskundimų baigiantis žiemai. Apie tai, kodėl artėjant pavasariui susilpnėja mūsų imunitetas, kaip žmonės jį stiprina ir kodėl vitaminų preparatai ne visada yra geriausias sprendimas, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Inga Lapūniene....
 • Naujos regeneracinės medicinos ir reabilitacijos galimybės „Gijos Klinikose“

  Tobulėjimui ribų nėra. Šia tiesa vadovaujasi ir „Gijos Klinikų“ medikų komanda, diegdama naujas gydymo sistemas ir nuolat tobulindama visą gydymo procesą, pradedant nuo diagnostikos ir baigiant reabilitacijos etapu. Nuo 2020 m. sausio mėn. pradėtas diegti sportinių traumų prevencijos, gydymo ir reabilitacijos projektas jau duoda pirmus rezultatus. Pacientams, patyrusiems...
 • Saulės vitamino badas – laikas išsitirti!

  Vitamino D stoka prikviečia pavojingas ligas. Jei pradėjote dažniau peršalti ar net gripuoti, jaučiate nuovargį, apima depresija, skauda kaulus ar raumenis, paskubėkite atlikti D vitamino tyrimą. Dabar – daug pigiau „Medicina practica“ laboratorijoje! Dabar tik 9.90 Eur. Vitamino D stokos pradžią parodo tik kraujo tyrimas, nes sveikata pablogėja gerokai vėliau. Akivaizdu,...
 • Skleroterapija – veiksmingas išsiplėtusių venų ir kapiliarų gydymo metodas

  Išsiplėtusios venos (venų varikozė) ir kapiliarai kojų ar kitose kūno srityse – nėra vien tik kosmetinis trūkumas, kaip kartais manoma. Nesiimant jokių priemonių, venų varikozė gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Pastebėjus išsiplėtusius kapiliarus ir kraujagysles ant kojų, patartina pasirodyti kraujagyslių chirurgui (angiochirurgui). Skleroterapija naikina kapiliarus esant tiek...
 • Dantų balinimas: akimirksniu baltesni dantys

  Mūsų šypsena – vienas svarbiausių atributų, lydintis mus gyvenime. Ne veltui sakoma, kad šypsena nugali net ir didžiausias bėdas ir sunkumus. Bėgant metams mes, kaip ir mūsų dantys, keičiamės. Dantys tampa jautresni, pakeičia spalvą, genda. Dantų balinimas gali ne tik radikaliai pakeisti jūsų dantų spalvą, bet ir padėti atgauti pasitikėjimą savimi. Kodėl keičiasi dantų...
 • Watsu® - japoniško masažo, raumenų tempimo, šokio ir meditacijos dermė

  Watsu® yra japoniško masažo, raumenų tempimo, šokio ir meditacijos dermė. Watsu® sukuria gilų atsipalaidavimą, malšina įsisenėjusius skausmus ir išlaisvina nuo įtampos. Ši terapija gali būti taikoma visiems be išimties sveikiems visų amžiaus grupių žmonėms – nuo kūdikių iki senolių; taip pat sergantiems ir neįgaliems žmonėms, tiksliai įvertinus būklę. Watsu® atliekamas...
 • Nelaukite kol liga jus užklups netikėtai - pasirūpinkite savo sveikata jau dabar !

  Šiuolaikinėje visuomenėje dauguma žmonių gyvena visur skubėdami, nerasdami laiko sau. Pajutus pirmus ligos simptomus kur kas paprasčiau išgerti tabletę ir pamiršti apie kamuojamus negalavimus. Tačiau laikui bėgant toks gyvenimo būdas atsiliepia gana skausmingai. Ligos įgauna lėtinę formą, atsiranda alergijos ir vienos tablets nebeužtenka . Panšiai jautėsi ir mūsų reabilitacijos centro...
 • Dantų fluorozė. Ką turime žinoti?

  Fluorozė – vienas iš emalio struktūros pažeidimų. Tai nekariozinės kilmės dantų defektas, kurį sukelia per didelis fluoridų kiekis emalio vystymosi ir mineralizacijos metu ir jis yra negrįžtamas. Pieninių dantų emalio vystymasis prasideda 15-tą nėštumo savaitę ir baigiasi 12-tą mėnesį po vaiko gimimo, o nuolatinių dantų – nuo 6 mėnesio po vaiko gimimo iki 8-10 metų. Šiuo, emalio...
 • NIPT - neinvaziniai prenataliniai tyrimai - Ingos Gruzdienės klinikoje Klaipėdoje

  Mūsų medicinos centro tikslas, kad kuo daugiau besilaukiančių moterų turėtų galimybę atlikti pačius tiksliausius genetinius tyrimus, dėl dažniausiai pasitaikančių genetinių sindromų, kurie nustatomi atliekant neinvazinius prenatalinius tyrimus - NIPT, NIPT PLUS ( išplėstinis ). Pavykus sudaryti palankias sutartis su laboratorijomis, mūsų klinikos nėštukėms galime pasiūlyti palankiausią tyrimo...
 • Šlapimo pūslės uždegimas (cistitas)

  Turbūt reta moteris nėra girdėjusi, ar pajutusi, ką reiškia „peršalti“ šlapimo pūslę. Tačiau požiūris į šią nemalonią ir pavojingą ligą labai skiriasi... Ūmiu cistitu dažniausiai serga moterys. Ūmus cistitas pasireiškia dažnu, skausmingu šlapinimusi negausiu šlapimo kiekiu, šlapinimusi su krauju, nemaloniais pojūčiais pilvo apačioje, kartais – ir karščiavimu, šaltkrėčiu,...
 • BIOLactos burnos probiotikai – dantų ir dantenų apsaugai

  Burnos probiotikai – tai gyvi mikroorganizmai, kurie turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Jei probiotikų kiekis burnoje yra pakankamas, jie padeda kovoti su blogu burnos kvapu, apsaugoti dantis, ir dantenas nuo blogųjų bakterijų. Jei probiotikų kiekis burnoje yra pernelyg mažas, tai gali paskatinti audinių uždegimus ar paspartinti ėduonies atsiradimą bei įvairias burnos ligas....
 • Dantys ir stovėsena – viskas susiję

  Ar Jums skauda žandikaulio sąnarį ar galvą? Kamuoja migrena? Jūs ne vieni. Pasaulyje milijonai žmonių kenčia dėl sąnario žandikaulio skausmų. Tai vadinama TMJ sutrikimas, arba - smilkininio sąnario skausmas. Supažindinsime Jus ir plačiau aptarsime apie TMJ, iš kur atsiranda toks skausmas, kaip išvengti tokio ir kaip tai daro įtaką Jūsų bendrai sveikatai bei stovėsenai. ...