Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenWaren für Schwangeren, Babys und KinderApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienAusstattung für Behinderte, Rehabilitation und Pflege, orthopädische GeräteDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelMedizinische Matratzenmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelOptikMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenOptikPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologen/VenerologenDermatologenDialyseDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenNeurochirurgenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProktologenProthesenproduktionPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflegehausPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Pažangiausiai ultragarsinei sistemai - gydytojų ir jų pacientų liaupsės

2 Februar 2015

SMEGENŲ KRAUJOTAKOS SUTRIKIMAI

Gydytojas radiologas, med. dr. Saulius Rutkauskas:

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę dirbti su Zonare ZS3. Naujoji sistema padeda žymiai tiksliau ištirti galvos smegenų kraujotakos sistemos būklę, todėl leidžia patikimiau nustatyti pacientams diagnozę, paskirti gydymą arba nurodyti, į kokius specialistus kreiptis. Dėl padidėjusių techninių galimybių ultragarso aparatas ne tik pateikia smulkius anatominius duomenis apie kraujagyslių būklę, bet ir kiekybiškai įvertina kraujotakos greitį bei tūrį net giliausiose bei sunkiausiai pasiekiamose kraujagyslėse.             

Smegenų kraujotakos ligos – viena iš pagrindinių mirties ir neįgalumo priežasčių mūsų šalyje. Vyresnio amžiaus žmonėms jos pasireiškia dažniau, tačiau ilgėjant vidutinei gyvenimo trukmei, visuomenei senstant, galvos smegenų kraujotakos nepakankamumo atvejų daugėja. Dėl ilgalaikio kraujotakos sutrikimo blogėja galvos smegenų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis, kuris gali sąlygoti spartesnį nervinio audinio nykimą. Mano patirtis rodo, kad ankstyva diagnostika ir laiku pradėtas gydymas padeda išvengti skaudžiausių kraujotakos ligų padarinių“.

PACIENTĖS ISTORIJA (72 m.)

Mane ilgai vargino galvos svaigimas, mėtymas į šalis, ūžimas ausyse, jutimo sutrikimai ir prastėjanti atmintis. Gydytojai jau seniai įtarė, kad mano kraujotakos sistema „streikuoja“. Anūkė, būsimoji medikė, įkalbėjo mane išsitirti ir atlydėjo į kliniką. Tyrimo metu išaiškėjo, kad pavojingai susiaurėjusi vidinė miego arterija kairėje kaklo pusėje ir vidurinė smegenų arterija dešinėje pusėje. Dėl didelės insulto rizikos gydytojas nurodė kuo skubiau užsirašyti į konsultaciją pas neurochirurgą.   

PACIENTĖS ISTORIJA (39 m.)

Prieš 12 metų patyriau galvos traumą ir nuo to laiko mane kartkartėmis kamuodavo galvos svaigimo priepuoliai. Daugelis gydytojų aiškino, kad tai normalūs potrauminiai reiškiniai ir nesiėmė jokių veiksmų. Neapsikentusi atvykau išsitirti į kliniką. Atliekant kaklo kraujagyslių tyrimą buvo nustatyta, kad viena slankstelinė arterija yra susiaurėjusi iš prigimties, o jos padėtis – šiek tiek netipinė. Pasirodo, 12 metų rizikavau sveikata manydama, kad mane varginantys simptomai – normalus potrauminis reiškinys, ir nesiėmiau jokių veiksmų.  

 

ŠLAPIMO IR LYTINĖS SISTEMOS LIGOS

Gydytojas urologas, doc., med. dr. Aivaras Jonas Matjošaitis:

„Pagrindinis Zonare ZS3 privalumas – puiki vaizdo kokybė, dėl kurios atsirado galimybė anksti diagnozuoti inkstų, prostatos bei šlapimo pūslės ligas. Ankstyva diagnostika ypač svarbi onkologinių ligų atvejais, nes laiku pastebėjus piktybinį darinį ir pradėjus terapijos kursą, žmogų galima pilnai pagydyti. Be to, jei navikas nedidelis, gali būti atliekama organus tausojanti operacija, lemianti geresnę paciento gyvenimo kokybę po gydymo.

Naujuoju echoskopu pavyksta nustatyti ir ganėtinai sunkiai diagnozuojamas ligas – pavyzdžiui, inksto geldelės vėžį, kurio ankstesnių kartų ultragarso aparatai praktiškai nepastebėdavo. 

Laiku diagnozavus inkstų akmenligę, galima skirti gydymą, kuris padėtų akmenims pasišalinti kuo anksčiau, o sykiu apsaugotų pacientą nuo komplikacijų.  

PACIENTO ISTORIJA (43 m):

„Prieš 4 metus pradėjau šlapintis kraujingomis išskyromis. Tuomet medikai įtarė, kad kraujavimą sukėlė akmenukas. Ne per seniausiai kraujavimas atsikartojo, todėl atėjau išsitirti į BIOFIRST kliniką. Echoskopu gydytojas nustatė inksto geldelės vėžį ir nukreipė mane atlikti išsamesnių tyrimų“.

 

GINEKOLOGINĖS LIGOS IR VAISIAUS TYRIMAI

Gydytoja ginekologė Lina Kavaliūnienė:

„Zonare ZS3 padeda anksčiau ir lengviau nustatyti gimdos ertmėje esančius darinius, kaip antai polipus, gimdos ertmę deformuojančias miomas, piktybinius auglius, nei ankstesnės kartos ultragarso aparatūra. Be to, suteikia galimybę tiksliau ir patikimiau įvertinti naviko dydį, formą, sandarą, o tai lemia tolesnio gydymo sėkmę. Svarbu pažymėti, kad ankstyva diagnostika apsaugo pacientę nuo galimų komplikacijų ateityje dėl užleistos ligos. 

Noriu atkreipti dėmesį ir į padidėjusias vaisiaus tyrimų galimybes. Aparatas itin ryškiai atvaizduoja vaisiaus vidaus organus, galūnes, todėl leidžia efektyviai sekti jo vystymąsi bei anksti pastebėti raidos sutrikimus. Jei vaisius vystosi normaliai, būsimoms mamytėms echoskopijos procedūra dovanoja daug šiltų akimirkų“.

PACIENTĖS ISTORIJA (30 m.):

„Į kliniką atvykau išsitirti dėl nėštumo bei intensyvių skausmų pilve. Echoskopijos aparatas parodė, kad nėštumas vystosi ne gimdoje, o kiaušintakyje. Džiaugiuosi, kad laiku išsityriau ir išvengiau didelio vidinio kraujavimo grėsmės plyšus kiaušintakiui dėl negimdinio nėštumo.“

 

ŠIRDIES LIGOS

Gydytoja kardiologė Sigita Samsanavičė:

„Dėl puikios vaizdo kokybės Zonare ZS3 išplėtė diagnozavimo galimybes, todėl širdies patologiją galima pastebėti pačiame ankstyviausiame raidos etape. Ankstesnių kartų aparatais tai padaryti buvo daug sunkiau. Echoskopu nustatomos visos vožtuvų ydos ir širdies funkcijos sutrikimai.

Ankstyva širdies ligų diagnostika ypač svarbi, nes padeda išvengti sudėtingų komplikacijų ateityje. Laiku nustačius širdies susitraukimo sutrikimą tam tikroje srityje, galima užkirsti kelią miokardo infarktui, jei paaiškėtų, kad patologija išsivystė dėl širdies kraujotakos nepakankamumo.

Dėl didelio žmonių gyvenimo tempo, streso, neracionalios mitybos ir nepakankamo fizinio krūvio širdies ligos mūsų visuomenėje tendencingai „jaunėja“, todėl profilaktiškai tikrintis sveikatą reikėtų pradėti nuo jaunumės – ypač antsvorio turintiems, daug streso patiriantiems ir mažai fiziškai aktyviems žmonėms bei tiems, kurių šeimos istorijoje būta širdies ligų atvejų. Būtinai ateikite išsitirti, jeigu jaučiate skausmą krūtinėje, širdies ritmo sutrikimus, dusulį, sumažėjusį fizinio krūvio toleravimą, galūnių, ypač kojų, tinimą. Tačiau turėkite galvoje, kad pradiniai širdies pakitimai nesukelia jokių požymių, todėl liga gali vystytis nepastebėta.

PACIENTO ISTORIJA (56 m):

„Mane kurį laiką kamavo dusulys, sumažėjęs fizinio krūvio toleravimas, bendras silpnumas. Maniau, kad kažkas negerai kvėpavimo takuose. Kreipiausi į šeimos gydytoją, kuri mane nusiuntė atlikti echoskopinių tyrimų. Tyrimai parodė širdies vožtuvo ydą“. 

 

KAKLO IR GALŪNIŲ KRAUJOTAKOS SUTRIKIMAI

Kraujagyslių chirurgė Žana Kavaliauskienė:

„Ultragarsinis tyrimas Zonare ZS3 aparatu padeda greičiau ir patikimiau įvertinti kaklo bei galūnių kraujagyslių būklę, užfiksuoti menkiausius nukrypimus nuo normos.

Jeigu pacientas skundžiasi galvos svaigimu, spengimu ausyse, mėtymu į šonus, silpstančia atmintimi bei dėmesio koncentracija, galimas daiktas, vystosi smegenų ir kaklo kraujagyslių aterosklerozė, todėl būtina kuo skubiau išsitirti ir įvertinti kraujotakos būklę. Negydoma aterosklerozė gali baigtis insultu, negalia ar net mirtimi.   

Jei kalbėtume apie lėtinį kojų venų nepakankamumą, tai jis paprastai išsivysto dėl sutrikusios venų sienelių bei venų vožtuvų funkcijos arba pažeidimo. Pradinėse ligos stadijose pacientai paprastai skundžiasi kojų sunkumu, nuovargiu, patinimu, mėšlungiu. Kojų srityje išryškėja pamėlusios, išsiplėtusios venos bei varikoziniai mazgai. Vėliau išplonėja blauzdų oda, joje atsiranda rudų dėmių, gali atsiverti trofinės opos. Prisidėjus infekcijai prasideda pažeistų audinių uždegimas, dėl kurio dar labiau pablogėja kraujotaka ir padidėja trombozės rizika.

Išryškėjus nurodytiems simptomams ar esant įtarimų dėl kraujotakos sutrikimo, būtina kreiptis į specialistą. Įvertinus kraujotakos sistemos būklę ultragarso aparatu Zonare ZS3 ir laiku paskyrus racionalų gydymą, galima išvengti ypač pavojingų ligos komplikacijų.

PACIENTĖS ISTORIJA (53 m): 

„Atlikus ultragarsinius tyrimus man buvo nustatyta kaklo arterijų aterosklerozė – pastebėtos stambios, išopėjusios aterosklerozinės plokštelės miego arterijoje. Gydotoja paskyrė chirurginį ir medikamentinį gydymą. Tyrimai, atlikti po gydymo kurso, parodė, kad mano arterinės kraujotakos būklė – normali“.  

 

SKYDLIAUKĖS LIGOS

Gydytoja endokrinologė Audronė Rutkauskienė:

„Dėl Černobylio katastrofos padarinių skydliaukės patologijos atvejų mūsų krašte per pastaruosius 30 metų padaugėjo net 3-5 kartus. Gyvename padidėjusios rizikos zonoje, todėl kiekvienam Lietuvos gyventojui nors kartą gyvenime reikėtų pasitikrinti skydliauklės būklę. Ankstyvuoju skydliaukės patologijos vystymosi laikotarpiu paprastai neužčiuopiami jokie patologiniai pakitimai, mazgeliai, todėl juos išaiškinti gali tik echoskopija.

Echoskopinis tyrimas diagnostikos aparatu Zonare ZS3 padeda labai tiksliai įvertinti skydliaukės dydį bei struktūrą, išsiaiškinti ar nėra mazgų,  o pastebėjus mazgą – įvertinti jo kraštus, papildomus intarpus bei kraujotakos ypatumus. Kiekvienas mazgelis – tai potencialus vėžio atvejis, todėl tiriamas ypač atsakingai. Aparatas leidžia net 70-80% tikslumu atskirti gerybinius pakitimus nuo piktybinių, o tai yra žymiai tiksliau nei ankstesnės kartos aparatai.

PACIENTĖS ISTORIJA (38 m): 

„Kreipiausi į kliniką dėl profilaktinio tyrimo, nes giminėje būta skydliaukės patologijos atvejų. Tiriant echoskopu pastebėtas 0,8 cm skersmens mazgelis nelygiais kraštais. Remiantis tyrimo duomenimis, įtarta, kad navikas gali būti piktybinis. Man buvo paskirtas operacinis gydymas, kurio metu diagnozė pasitvirtino. Kadangi piktybinis procesas nebuvo išplitęs, papildomo gydymo man neprireikė.“

 

 

 

Nauji straipsniai

 • VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė: pokyčiai vyksta, nors ir labai lėtai

  Visame pasaulyje birželio 17 – 23 dienomis minima Tarptautinė Inkontinencijos savaitė. Šių metų šūkių net keletas, jais kviečiama atkreipti dėmesį į svarbiausias problemas: prastą efektyvaus gydymo prieinamumą, pacientų ir slaugytojų nematomumą, vis augančius šio susirgimo mąstus. Lietuvoje Tarptautinės Inkontinencijos savaitės renginius devynerius metus organizuoja VšĮ Inkocentras. ...
 • Meditacija – naudinga ne tik emocinei sveikatai

  Mokslininkai jau atliko tūkstančius tyrimų, susijusių su meditacijos poveikiu žmogaus sveikatai. Nustatyta, kad meditacija gali paveikti žmogaus genetinį lygmenį, įveikti lėtinį stresą ir jo sukeliamas ligas, sumažinti fizinius skausmus, padėti įveikti depresiją, sustiprinti imuninės sistemos funkcijas ir net sumažinti uždegiminių procesų rodiklius. Moksliniai tyrimai taip pat atskleidžia, kad...
 • IK odontologijos klinikoje – pažangiausia metodika

  Burnos chirurgija yra specializuota odontologijos sritis, apimanti visas chirurgines procedūras ir ligų diagnostiką burnos ertmės, veido ir žandikaulių srityse. Chirurginių procedūrų prireikia dėl įvairių žandikaulio, seilių liaukų patologijų, diagnozavus navikus. Dažniausiai atliekama chirurginė procedūra odontologo kabinete – danties traukimas. Taip pat burnos chirurgija neatsiejama...
 • Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų protezavimą

  Dirbtinis dantų audinių atkūrimas arba, kitaip tariant, dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai dantys yra praradę estetinį vaizdą ar pažeisti. Klinikoje „Dantų harmonija“ taikomos modernios gydymo technologijos, todėl dantų protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Pateikiame atsakymus į klientų dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų protezavimą. Ar dantų...
 • Vėžys: svarbiausia – nepavėluoti

  Vėžys – viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų. Prognozuojama, kad onkologinių susirgimų daugės. Kasmet vasario 4-ąją minima Pasaulinė vėžio diena. Tai gera proga gauti daugiau informacijos apie onkologinius susirgimus, paskata dalyvauti prevencinėse vėžio programose, o turint daugiau žinių yra didesnė galimybė užbėgti ligai už akių ar susirgus nepasimesti ir mėginti...
 • Atnaujintame slaugos skyriuje – dar daugiau komforto pacientams

  Po kapitalinės renovacijos atidarytas atnaujintas reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ slaugos skyrius. Pagal pacientų ir jų artimųjų pageidavimus įrengti vienviečiai, dviviečiai ir liukso tipo kambariai. Atnaujintame aukšte yra 8 dviviečiai, 16 vienviečių ir 2 liukso kambariai (iš viso slaugos skyriuje atnaujinti 26 kambariai). Juose įrengtos funkcinės lovos, pagal...
 • Naujiena: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams – intensyvi pagalba

  Siekiant grąžinti judėjimo ir mobilumo galimybes slaugomiems pacientams, turintiems traumatologinių ir neurologinių negalavimų, ypač svarbu laiku suteikti būtiną pagalbą. Reikiamu metu gautos kineziterapijos paslaugos ir ergoterapijos procedūros sumažina neurologinių ir traumatologinių negalavimų riziką, padeda užkirsti kelią liekamiesiems sveikatos pažeidimams, taip pat skatina greičiau...
 • Organizme tūnanti autoimuninė liga – serga 1 iš 100, bet net neįtaria

  Pasaulinių studijų duomenimis, celiakija serga 1 iš 100 žmonių. Ūmi liga nesirenka nei amžiaus, nei lyties, ja gali sirgti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Deja, daugelis jų klastingus simptomus priskiria prie virškinimo sutrikimų arba ne vienerius metus nesėkmingai ieško blogos savijautos priežasčių. Tad kas yra celiakija ir kaip ją atpažinti? Dar XX a. viduryje buvo manoma, kad celiakija...
 • Sveika mityba: virškinimo problemos išsprendžiamos natūraliai

  Sveikos gyvensenos lektorė Edita Esenku Šimkutė savo pranešime sveikatingumo konferencijos metu dalijosi patarimais apie sveiką mitybą ir kokių produktų derėtų atsisakyti, kad išvengti virškinimo problemų, kuo juos galima pakeisti, kad užtikrinti nepriekaištingą virškinimą ir išvengti pilvo pūtimo. Pradėsime nuo klausimo, kurį užduoda gana dažnai: sveika mityba mada ar būtinybė? Daug...
 • Kaip išsirinkti pirmuosius batukus vaikui?

  Jei rinkdami vaikui pirmuosius batus vadovausitės vyresnės kartos, draugų, kaimynų ir pažįstamų patarimais, neabejotinai pasimesite jų gausoje. Vieni sakys, kad puiku mokytis vaikščioti basam, kiti – kad avalynė neturi reikšmės, treti pirš kitokią savo nuomonę. Bet tikroji tiesa yra ta, kad pirmieji batukai vaikui yra reikalingi, o teisingas jų pasirinkimas nepaprastai svarbus. Tad į ką...
 • Kuo gyvena pasaulinė grožio medicinos industrija?

  Paryžiuje ir Monte Karle vykstantys grožio medicinos industrijos kongresai yra platforma, kur susirenka ir savo patirtimi dalijasi pažangiausi estetinės chirurgijos, „anti-aging“ specialistai, pristatomos grožio medicinos industrijos naujovės, vyksta interaktyvūs mokymai ir profesionalios diskusijos. Kalbiname šių kongresų dalyvę, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės...
 • Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

  Pragulos: kas, kaip ir kodėl atsiranda, kaip išvengti. Pokalbis su FMR Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja, VIKO lektore, neuroklinikos "Empatija" įkūrėja Gintare Vaitkiene. Pragulos – tai…? Pragulos – tai įvairaus laipsnio audinių vientisumo defektai, atsirandantys veikiant išoriniams arba vidiniams veiksniams, sutrikdantiems audinių...
 • Cukrinis diabetas

  Cukrinis diabetas yra medžiagų apykaitos liga; ji gali būti įgimta arba įgyta. Cukrinio diabeto priežastis yra absoliutus arba santykinis hormono insulino (kuris gaminamas kasoje) deficitas (t.y. visiškas šio hormono nebuvimas arba trūkumas). Cukrinis diabetas skirstomas į pirminį ir antrinį. Pirminio cukrinio diabeto atveju ligos priežastis yra įgimtas kasos nesugebėjimas gaminti insuliną ir...
 • Odos apsauga vasarą

  Atėjus vasarai daugelis skuba dailiai įdegti. Kad saulės vonios nepridarytų rūpesčių, neužmirškime apsauginių priemonių. Visų pirma reikėtų pasižiūrėti koks yra apsaugos faktorius nuo ultravioletinių spindulių, tai yra kiek laiko galima saugiai degintis saulėje, būtina pasidomėti nuo kokių spindulių poveikio saugo pasirinkta apsaugos priemonė ir kokios kilmės yra apsauginiai filtrai. Apsaugos...
 • Alyvuogių aliejus: ir maistas, ir vaistas

  Alyvuogių aliejus yra vienas gausiausiai vartojamų produktų visame pasaulyje, ypač Viduržemio jūros regione. Atliekama vis daugiau mokslinių tyrimų, pagrindžiančių alyvuogių aliejaus naudą sveikatai. Vis dažniau šis aliejus vertinamas ne tik kaip maistas, bet ir kaip vaistas. Vertingiausias yra pirmojo spaudimo, dar vadinamas ypač tyras, alyvuogių aliejus. Alyvuogių aliejus vadinamas grožio...