Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterMassenmedien, FachausgabenSchul- und LehranstaltenApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologenDialyseDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProthesenproduktionProktologenPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Ozonas gerai savijautai

4 April 2018

Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje žmonės vis labiau ieško natūralumo. Natūralių gydymo ir sveikatos stiprinimo metodų – taip pat. Vienas tokių yra ozono terapija. Ją puikiai išmano gydytojas reanimatologas-anesteziologas Albertas Albertjanas, dirbantis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Dr. A.Albertjano klinikoje.

Ozonoterapija - sena terapijos rūšis. Oro gydomąją galią po perkūnijos įvertino jau senovės egiptiečiai. Paslaptis paprasta: po perkūnijos elektros srovė, tekanti per katodą, deguonį paverčia ozonu. Moksliniai tyrimai dėl poveikio sveikatai pradėti praėjusio amžiaus pradžioje. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujas, žmogui naudingas savybes.

Įdomu tai, kad šis metodas daug kur tinka, neturi šalutinio poveikio, o teigiamai veikia daug organizmo sistemų.

Ozonoterapija naudojama širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, virškinamojo trakto, infekcinėms ligoms gydyti ir gerinti būklei, kai nusilpusi imuninė sistema.

Kaip ozonas veikia? Širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti ozonas naudojamas daugiau kaip 40 metų. Širdies stenokardiniai priepuoliai, ritmo sutrikimai, širdies ir galvos smegenų infarktai, padidėjęs arterinis kraujospūdis ir cholesterolio kiekis, širdies nepakankamumas, aterosklerozė ir kitos ligos išsivysto dėl sutrikusios kraujotakos. Ozonas ją aktyvina.

Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso, 6–8 procedūrų, žmogaus fizinis aktyvumas padidėja 8–12 proc., ypač pagerėja širdies darbas esant fiziniam krūviui, išnyksta tachikardija, suretėja stenokardinių skausmų priepuoliai, sumažėja, o kartais net išnyksta dusulys.

Dėl eritrocitų gebėjimo veikiant ozonui tapti lankstesniems, pereiti per smulkiausias kraujagysles ir nunešti deguonį ten, kur jo trūksta, ozonoterapija tinka ligoniams, sergantiems lėtine galvos smegenų išemija, esant galvos smegenų kraujotakos sutrikimams, po išeminio galvos smegenų infarkto liekamiesiems padariniams, migrenai gydyti.

Virusinių ligų atveju ozonas veikia kaip imuninės sistemos stiprinimo elementas – imunomoduliatorius, ir organizmas nugali ligą. Kita, teigiama ozono savybė yra ta, kad, jo molekulei susidūrus su virusu ar bakterija, grybelio membranomis, ji jas oksiduoja ir dėl to šie mikroorganizmai žūsta. Toks yra tiesioginis ozono poveikis gydant infekcines ligas. Vokietijoje jau seniai naudojami ozonatoriai bakterijoms vandenyje naikinti. Sovietų Sąjungoje chloruodavo vandenį ir iki šiol chloruoja, o vokiečiai žudo bakterijas ozonu. Žinoma, nereikia galvoti, kad visos ligos išgydomos vien ozonoterapija. Ligų profilaktikai ji tinka, o gydymui neretai yra derinama su vaistais ir kitais gydymo metodais. Pasirinkimas priklauso nuo ligos sunkumo. Žinotina, kad lėtinių ligų išgydyti neįmanoma net vaistais, todėl ir vadinamos jos lėtinėmis. Tegalima numalšinti paūmėjimą, pagerinti gyvenimo kokybę, pradedant nuo anksčiau vadinamos vegetodistonijos – autonominės somatoforminės disfunkcijos, baigiant diabetu, įvairių lokalizacijų išeminėmis ligomis.

Tai, ar jas galima paveikti vien ozonoterapija, priklauso nuo būklės. Puikiai žinoma, kad vieniems, sergant diabetu, užtenka vien dietos ir fizinio aktyvumo. Bet kitiems, sergantiems kita diabeto forma nuo vaikystės, net ir leidžiantis insuliną cukraus kiekis kraujyje ir kiti rodikliai gali smarkiai svyruoti ir viršyti normą. Pirmuoju atveju užtektų ozonoterapijos, o antruoju jokiu būdu ne, reikia ir įprasto gydymo – insulino ir kitų metodų komplikacijoms slopinti. Be to, ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl to sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o padidėja audiniuose. Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso gliukozės kiekis kraujyje sumažėja iki 26 proc. tai kai kuriems ligoniams leidžia sumažinti insulino ar kitų vaistų nuo diabeto dozes.

Onkologijoje veiksmingas tam tikros koncentracijos ozonas. Stimuliuodamas imuninę sistemą jis padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis, stabdo jų dauginimąsi. Pirmieji apie ozonoterapiją onkologijoje pradėjo galvoti JAV mokslininkai. Jau 1980 m. buvo skelbiami straipsniai apie teigiamą gydymo ozonu efektą pelėms, sergančioms pieno liaukų karcinoma. Vašingtono universiteto gydytojai nustatė, kad aštuonias dienas veikiant ozonu vėžines ląsteles, paimtas iš plaučių, krūtų ir gimdos, jų augimas buvo pristabdytas, o sveikų ląstelių vystymuisi įtakos neturėjo. Aiškinama, kad vėžinės ląstelės nesugeba atlaikyti ozono sukeliamo oksidacinio poveikio. Ozonas labai efektyvus simptominiam vėžio gydymui: skausmui malšinti, vidurių užkietėjimui mažinti, bendrai savijautai stiprinti, nuotaikai pagerinti, nes veikia kaip antidepresantas. Ozonoterapija itin tinka nuo žmoniją žudančio nuolat patiriamo streso profilaktikai.

Malšinant skausmą ozonas veikia kaip nesteroidiniai, uždegimą slopinantys vaistai nuo skausmo. Kaip, pavyzdžiui, daugelio žinomas diklofenakas. Jis slopina arachidono rūgšties gamybą, ir ozonas daro tokį poveikį, tik jis yra silpnesnis.

Koks yra optimalus gydymo kursas? Sakome, kad suaugusiam žmogui reikia dešimties procedūrų. Tai užtikrina kuo geresnį ir ilgesnį ozono poveikį. Tačiau gydymą diferencijuojame, nes jaunam organizmui gali pakakti 6 – 8 procedūrų, o ligotam – ilgesnio kurso, palaikomųjų procedūrų ir pan.

NUO KADA?

 • Moksliškai pagrįstas, specializuotas ir efektyvus gyvybės elemento – ozono taikymas ir tyrimai prasidėjo XX a., Pirmojo pasaulinio karo metais. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujų savo gydomųjų ir gyvybinių savybių.
 • 1785 m. ozoną aptiko ir pirmąkart paminėjo olandų fizikas Van Marumas.
 • 1900 m. išradėjas ir mokslininkas Nikola Tesla sukūrė pirmąjį ozono generatorių. 1957 m. Vokietijoje pagamintas šis naujos kartos aparatas.
 • Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai panaudojo ozoną kaip antiseptinę priemonę žaizdoms apdoroti ir infekcijoms gydyti. Po kelerių metų ozonu pradėti gydyti ir vidaus organų susirgimai.
 • 1929 m. JAV išleista knyga „Ozone and Therapeutic Action“, kurioje aprašyta 114 ligų diagnozių ir jų gydymas ozonu.

DABAR

 • Ozonoterapija taikoma daugelyje žymių pasaulio medicinos klinikų JAV, Vokietijoje, D.Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kitose.
 • Maždaug nuo 2006 m. ozonui atiteko garbinga vieta grožio medicinos srityje. Daugelis pasaulio įžymybių, pramogų, verslo, sporto žmonių reguliariai naudoja gražinančias, liekninančias, atjauninančias ir energizuojančias ozono procedūras. Moksliškai įrodyta, kad ozonas stabdo organizmo senėjimo procesus.

Nauji straipsniai

 • Endermologija – viskas, ko reikia!

  ENDERMOLOGIJA (LPG MASAŽAS) YRA VIENAS POPULIARIAUSIŲ FIGŪROS KOREKCIJOS IR VEIDO ODOS ATJAUNINIMO METODŲ, KURIUO NAUDOJASI GROŽIO SALONŲ LANKYTOJAI VISAME PASAULYJE. KITAIP NEI DAUGELIS ESTETINĖS MEDICINOS PROCEDŪRŲ, ENDERMOLOGIJA NETURI ŠALUTINIO POVEIKIO, TAIP PAT NEREIKIA ATSIŽVELGTI Į KLIENTO AMŽIŲ IR METŲ LAIKĄ. PROCEDŪRA YRA TOKIA SAUGI, KAD JĄ GALIMA ATLIKTI NETGI NĖŠČIOMS IR...
 • NIPT NATIVA tyrimai

  NIPT NATIVA - Naujos kartos vaisiaus DNR tyrimas KODĖL VERTA RINKTIS NATIVA NATIVA - tai greitas ir saugus neinvazinis prenatalinis tyrimas, skirtas Dauno sindromo ir dažniausių chromosominių anomalijų nustatymui. Ankstyvas Atliekamas nuo 10-os nėštumo savaitės. NATIVA pateikia patikimus ir saugius rezultataus iš motinos kraujyje, esančios vaisiaus DNR...
 • Tai, ką reikia žinoti apie vitaminą D

  Vitaminas D tai riebaluose tirpus vitaminas, dar kitaip vadinamas saulės vitaminu. Svarbiausias jo vaidmuo – kaulų augimas ir tinkamos mineralizacijos palaikymas, tačiau jis dalyvauja ir kituose svarbiose organizmo reakcijose tokiose kaip ląstelių gyvavimo cikle, neuroraumeninėse ir imuninėse funkcijose, taip pat dalyvauja organizme mažinant esantį uždegimo procesą. Tad pastebima, jei...
 • Dermatologai rekomenduoja - organinė gėlių kosmetika

  Šiandien mūsų kasdienybė sunkiai įsivaizduojama neskiriant laiko sau, kiekviena moteris ar mergina puoselėja savo odą, gražinasi, ryškina privalumus ar maskuoja įsivaizduojamus trūkumus. Tačiau ne visos makiažo priemonės gerina odos būklę, tad vertėtų susimąsyti ką tepate ant savo veido. Zuii Organic dekoratyvinė kosmetika yra organinė, natūrali, pagaminta iš gėlių žiedlapių ir augalų...
 • Prisilietimu pasiekime artimojo širdį

  Prisilietimų trūkumas yra vienas pagrindinių socialinio susvetimėjimo, psichopatijos, žiaurumo bei agresijos, o taip pat narkotikų ir alkoholio vartojimo faktorių, netgi kai kurios kitos ligos iš dalies yra sukeliamos lietimo trūkumo ankstyvoje vaikystėje, o žmonės sergantys ir kenčiantys nuo astmos, šizofrenijos buvo išgydyti intensyviu lietimu. Fizinis kontaktas yra pagrindinis būdas motinai...
 • Dailės terapija. Gydomoji kūrybos pusė

  Gydymo menais šaknys – dar priešistorėje Jau priešistoriniais laikais pirmieji gydymo, bendravimo su dievų pasauliu būdai buvo piešimas, vaidyba, muzika. Spalva buvo savotišku žodžiu, gimdančiu arba užmušančiu, geru arba blogu. Įtraukta į ornamento struktūrą arba tapybinį atvaizdą, spalva taip pat atlikdavo ir kitas žodžio funkcijas – palaikyti ryšį ir bendravimą tarp...
 • Kai nugaros skausmas tampa nepakeliamas: ką reikia žinoti apie nuskausminamųjų vartojimą

  Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 80 proc. žmonių visame pasaulyje yra bent kartą yra jutę nugaros skausmą. Spalio 16 d., minint Pasaulinę stuburo dieną, sveikatos specialistai primena, kad kamuojamiems lėtinių, potrauminių ar epizodinių skausmų svarbiausia surasti skausmo priežastį, o negalavimus malšinantiems nuskausminamaisiais svarbu žinoti jų suderinamumą su kitais,...
 • Kokybiški ir patikimi dantų implantai – kaip neapsirikti?

  Besirenkant implantus, dažniausiais kriterijais įvardijami: patikimumas, aukšta kokybė ir prieinama kaina. 13 m. Panevėžyje ir Vilniuje gyvuojančios RVL odontologijos-implantologijos klinikos veido ir žandikaulių chirurgas dr. Algirdas Lukošiūnas teigia, kad dantų implantai – viso gyvenimo investicija. RVL odontologijos-implantologijos klinikoje dirba 14 specialistų, šeši jų –...
 • Vitamino D vasaros atsargos senka

  Net 89 proc. lietuvių žiemą trūksta vitamino D. Įdomu tai, kad jo kiekis kraujyje išlieka 3–4 savaites, todėl vasarą iš saulės gautos šio vitamino atsargos pradeda sekti jau antroje spalio pusėje. Dalis žmonių rudenį mėgavimąsi saule pratęsia šiltuosiuose kraštuose. Tiesa, yra ir kitų būdų palaikyti rekomenduojamą vitamino D kiekį kraujyje, tačiau, pasak, „SYNLAB Lietuva“...
 • Linkime Jūsų kojoms lengvos kelionės

  Kelionės – vienas smagiausių atostogų praleidimo būdų! Vis dėl to, kartu su pramogomis, nuotykiais ir malonumais, kelionės taip pat gali sukelti ir nemažai streso – ypač Jūsų kojoms. Be to, jog kiekvieną dieną mus nuneša tūkstančius žingsnių, mūsų kojos atlieka ir kitą milžinišką darbą – kojų venos priešinasi žemės traukai ir transportuoja kraują atgal į širdį. Jei judame...
 • Chlorofilas – žaliasis kraujas

  Skystas mėlynžiedės liucernos chlorofilas (476 ml) Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai. Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Skirtumas tik toks, kad chlorofilo sudėtyje yra magnis, o hemoglobino...
 • Susirgau žvyneline. Ką turėčiau žinoti apie šią ligą?

  KAS YRA ŽVYNELINĖ? Žvynelinė (psoriazė) yra labai dažna, lėtinė, autoimuninė, periodiškai atsikartojanti, uždegiminė odos liga. Ja serga apie 2–4 proc. Lietuvos gyventojų, pasaulyje šia liga serga 125 mln. žmonių. Žvynelinės pasireiškimą ir ligos eigą lemia genetiniai, vidiniai bei aplinkos veiksniai. Kartą susirgus, šia liga sergama visą gyvenimą. Žvynelinė pažeidžia ne tik odą,...
 • Keramikiniai Clarity Advanced breketai

  Įsivaizduokite, Jums nebereikėtų slėpti savo šypsenos! Pasitikėjimas savimi, nuostabi šypsena tiek gydymo metu, tiek po jo. Clarity ADVANCED keramika suteikia išskirtines savybes PUIKI ESTETIKA Šie ypatingai maži permatomi breketai yra pagaminti iš naujai sukurtos keraminės medžiagos, suteikiančios patrauklią išvaizdą. Šie breketai yra sukurti taip, kad prisiderintų prie natūralios...
 • Laimėk Clarity Advanced breketus nemokamai

  TIESINKIS SU CLARITY BREKETAIS IR LAIMĖK JUOS NEMOKAMAI Skamba patraukliai? Iš tikrųjų šis pasiūlymas labai daug žadantis. Tikriausiai galvojate apie dantų tiesinimo būdus? Metaliniai breketai, keramikiniai, o gal kapos? Tačiau būtent šis pasiūlymas galioja tik keramikiniams Clarity Advanced breketams. Laimėtojai bus 4 – tai reiškia, kad keturiems iš Jūsų kompensuosime breketų...
 • Ar vaikas be tėvų gali eiti pas gydytoją?

  Ligonių kasų specialistų neretai teiraujamasi, ar gali vaikas be tėvų ateiti pas gydytoją. Juk šeimose pasitaiko, kai susirgus vaikui į gydymo įstaigą jo nėra kam palydėti arba palydi jį ne tėvai, o artimieji. Atrodo, kas gi čia tokio, juk vaikus nuo gimimo iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė, jiems už paslaugas mokėti nereikia, nes už jas sumoka ligonių kasos...