Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologen/VenerologenDermatologenDialyseDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProktologenProthesenproduktionPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflegehausPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Ozonas gerai savijautai

4 April 2018

Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje žmonės vis labiau ieško natūralumo. Natūralių gydymo ir sveikatos stiprinimo metodų – taip pat. Vienas tokių yra ozono terapija. Ją puikiai išmano gydytojas reanimatologas-anesteziologas Albertas Albertjanas, dirbantis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Dr. A.Albertjano klinikoje.

Ozonoterapija - sena terapijos rūšis. Oro gydomąją galią po perkūnijos įvertino jau senovės egiptiečiai. Paslaptis paprasta: po perkūnijos elektros srovė, tekanti per katodą, deguonį paverčia ozonu. Moksliniai tyrimai dėl poveikio sveikatai pradėti praėjusio amžiaus pradžioje. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujas, žmogui naudingas savybes.

Įdomu tai, kad šis metodas daug kur tinka, neturi šalutinio poveikio, o teigiamai veikia daug organizmo sistemų.

Ozonoterapija naudojama širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, virškinamojo trakto, infekcinėms ligoms gydyti ir gerinti būklei, kai nusilpusi imuninė sistema.

Kaip ozonas veikia? Širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti ozonas naudojamas daugiau kaip 40 metų. Širdies stenokardiniai priepuoliai, ritmo sutrikimai, širdies ir galvos smegenų infarktai, padidėjęs arterinis kraujospūdis ir cholesterolio kiekis, širdies nepakankamumas, aterosklerozė ir kitos ligos išsivysto dėl sutrikusios kraujotakos. Ozonas ją aktyvina.

Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso, 6–8 procedūrų, žmogaus fizinis aktyvumas padidėja 8–12 proc., ypač pagerėja širdies darbas esant fiziniam krūviui, išnyksta tachikardija, suretėja stenokardinių skausmų priepuoliai, sumažėja, o kartais net išnyksta dusulys.

Dėl eritrocitų gebėjimo veikiant ozonui tapti lankstesniems, pereiti per smulkiausias kraujagysles ir nunešti deguonį ten, kur jo trūksta, ozonoterapija tinka ligoniams, sergantiems lėtine galvos smegenų išemija, esant galvos smegenų kraujotakos sutrikimams, po išeminio galvos smegenų infarkto liekamiesiems padariniams, migrenai gydyti.

Virusinių ligų atveju ozonas veikia kaip imuninės sistemos stiprinimo elementas – imunomoduliatorius, ir organizmas nugali ligą. Kita, teigiama ozono savybė yra ta, kad, jo molekulei susidūrus su virusu ar bakterija, grybelio membranomis, ji jas oksiduoja ir dėl to šie mikroorganizmai žūsta. Toks yra tiesioginis ozono poveikis gydant infekcines ligas. Vokietijoje jau seniai naudojami ozonatoriai bakterijoms vandenyje naikinti. Sovietų Sąjungoje chloruodavo vandenį ir iki šiol chloruoja, o vokiečiai žudo bakterijas ozonu. Žinoma, nereikia galvoti, kad visos ligos išgydomos vien ozonoterapija. Ligų profilaktikai ji tinka, o gydymui neretai yra derinama su vaistais ir kitais gydymo metodais. Pasirinkimas priklauso nuo ligos sunkumo. Žinotina, kad lėtinių ligų išgydyti neįmanoma net vaistais, todėl ir vadinamos jos lėtinėmis. Tegalima numalšinti paūmėjimą, pagerinti gyvenimo kokybę, pradedant nuo anksčiau vadinamos vegetodistonijos – autonominės somatoforminės disfunkcijos, baigiant diabetu, įvairių lokalizacijų išeminėmis ligomis.

Tai, ar jas galima paveikti vien ozonoterapija, priklauso nuo būklės. Puikiai žinoma, kad vieniems, sergant diabetu, užtenka vien dietos ir fizinio aktyvumo. Bet kitiems, sergantiems kita diabeto forma nuo vaikystės, net ir leidžiantis insuliną cukraus kiekis kraujyje ir kiti rodikliai gali smarkiai svyruoti ir viršyti normą. Pirmuoju atveju užtektų ozonoterapijos, o antruoju jokiu būdu ne, reikia ir įprasto gydymo – insulino ir kitų metodų komplikacijoms slopinti. Be to, ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl to sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o padidėja audiniuose. Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso gliukozės kiekis kraujyje sumažėja iki 26 proc. tai kai kuriems ligoniams leidžia sumažinti insulino ar kitų vaistų nuo diabeto dozes.

Onkologijoje veiksmingas tam tikros koncentracijos ozonas. Stimuliuodamas imuninę sistemą jis padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis, stabdo jų dauginimąsi. Pirmieji apie ozonoterapiją onkologijoje pradėjo galvoti JAV mokslininkai. Jau 1980 m. buvo skelbiami straipsniai apie teigiamą gydymo ozonu efektą pelėms, sergančioms pieno liaukų karcinoma. Vašingtono universiteto gydytojai nustatė, kad aštuonias dienas veikiant ozonu vėžines ląsteles, paimtas iš plaučių, krūtų ir gimdos, jų augimas buvo pristabdytas, o sveikų ląstelių vystymuisi įtakos neturėjo. Aiškinama, kad vėžinės ląstelės nesugeba atlaikyti ozono sukeliamo oksidacinio poveikio. Ozonas labai efektyvus simptominiam vėžio gydymui: skausmui malšinti, vidurių užkietėjimui mažinti, bendrai savijautai stiprinti, nuotaikai pagerinti, nes veikia kaip antidepresantas. Ozonoterapija itin tinka nuo žmoniją žudančio nuolat patiriamo streso profilaktikai.

Malšinant skausmą ozonas veikia kaip nesteroidiniai, uždegimą slopinantys vaistai nuo skausmo. Kaip, pavyzdžiui, daugelio žinomas diklofenakas. Jis slopina arachidono rūgšties gamybą, ir ozonas daro tokį poveikį, tik jis yra silpnesnis.

Koks yra optimalus gydymo kursas? Sakome, kad suaugusiam žmogui reikia dešimties procedūrų. Tai užtikrina kuo geresnį ir ilgesnį ozono poveikį. Tačiau gydymą diferencijuojame, nes jaunam organizmui gali pakakti 6 – 8 procedūrų, o ligotam – ilgesnio kurso, palaikomųjų procedūrų ir pan.

NUO KADA?

 • Moksliškai pagrįstas, specializuotas ir efektyvus gyvybės elemento – ozono taikymas ir tyrimai prasidėjo XX a., Pirmojo pasaulinio karo metais. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujų savo gydomųjų ir gyvybinių savybių.
 • 1785 m. ozoną aptiko ir pirmąkart paminėjo olandų fizikas Van Marumas.
 • 1900 m. išradėjas ir mokslininkas Nikola Tesla sukūrė pirmąjį ozono generatorių. 1957 m. Vokietijoje pagamintas šis naujos kartos aparatas.
 • Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai panaudojo ozoną kaip antiseptinę priemonę žaizdoms apdoroti ir infekcijoms gydyti. Po kelerių metų ozonu pradėti gydyti ir vidaus organų susirgimai.
 • 1929 m. JAV išleista knyga „Ozone and Therapeutic Action“, kurioje aprašyta 114 ligų diagnozių ir jų gydymas ozonu.

DABAR

 • Ozonoterapija taikoma daugelyje žymių pasaulio medicinos klinikų JAV, Vokietijoje, D.Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kitose.
 • Maždaug nuo 2006 m. ozonui atiteko garbinga vieta grožio medicinos srityje. Daugelis pasaulio įžymybių, pramogų, verslo, sporto žmonių reguliariai naudoja gražinančias, liekninančias, atjauninančias ir energizuojančias ozono procedūras. Moksliškai įrodyta, kad ozonas stabdo organizmo senėjimo procesus.

Nauji straipsniai

 • Žiemos kelionių vaistinėlė

  Nors populiarios žiemos išvykos į kalnus su slidėmis ar snieglente gresia įvairiomis traumomis, dalis gyventojų šią riziką įvertina nepakankamai. Vaistininkų teigimu, dauguma šalies gyventojų žiemos kelionių vaistinėlę formuoja neatsižvelgdami į sezoniškumą, todėl net ir nedideli negalavimai kartais virsta rimtomis problemomis. „Dalis žmonių į vaistinę ateina su sąrašais ir prašydami...
 • Migrena nėra išgydoma, tačiau sėkmingai ją kontroliuoti tikrai galite

  Migrena – itin dažna bei sudėtinga liga, nuo kurios visiškai pasveikti neįmanoma. Nors galima išgyventi ilgus laikotarpius be priepuolių, sergantiesiems migrena polinkis juos patirti niekada neišnyksta. Taip pat klaidinga manyti, jog migrena – tik moterų liga. Nors moterys ja serga 2-3 kartus dažniau, ši liga kamuoja ir apie 8 procentus vyrų. Vilniaus „Kardiolitos“...
 • Žiema išvargina ir skydliaukę, ir prostatą

  Dabar daug pigiau galite išsitirti skydliaukės hormonus ir prostatą dėl vėžio rizikos. Tam tereikia atlikti kraujo tyrimą Medicina practica laboratorijoje. Žiemos šalčiai išvargina skydliaukę – kaklo priekyje esančią mažytę liauką, kuri reguliuoja viso organizmo medžiagų apykaitą, energijos panaudojimą ir saugojimą. Ji skatina psichinį ir fizinį vystymąsi, turi įtakos visų gyvybiškai...
 • Nuolatinis nuovargis gali reikšti ir rimtas sveikatos problemas

  Pastaruoju metu jaučiate lyg Jus seka nuolatinis draugas – NUOVARGIS? Jis nepabėga net ir po gero nakties poilsio ar ilgos bei tingios dienos lovoje? Mieguistumas niekur nedingsta visą dieną? Vitaminai Jūsų savijautos nepagerina? Tuomet atėjo pats metas sužinoti tikrąsias nuovargio priežastis! Kas skatina nuovargio atsiradimą? Net ir jausdami tokius simptomus kaip nuovargis,...
 • Traumatologas įspėja mėgstančius slidinėti: žiemos pramogos gali baigtis ilga reabilitacija

  Žiemos sportu užsiimantys ekstremalai sako, kad slidinėjimas sukelia azarto ir adrenalino jausmą bei atpalaiduoja geriau nei bet kokia kita sporto rūšis. Jeigu ruošiatės vykti slidinėti, apsišarvuokite ne tik įranga, bet ir žinių bagažu, mat statistika rodo, kad traumas patiria kas dvidešimt penktas išvykęs slidinėti žmogus, o slidinėjant patirtų traumų reabilitacija trunka net iki pusės...
 • SPA malonumai Kaune: salonų ir procedūrų rekomendacijos

  SPA ir masažai yra viena maloniausių procedūrų kūnui ir sielai. Po tokio atsipalaidavimo pailsi ne tik protas, bet ir raumenys, sąnariai ir visas organizmas! Kaune apstu įvairių masažų salonų, kurie suteiks Jums pačią didžiausią relaksaciją, o išėję iš SPA centro jausitės kur kas laimingesni, pakylėti ir būsite geros nuotaikos. Tačiau, kai procedūrų sąrašas toks ilgas, kaip išsirinkti...
 • Veido masažas tobulai veido odai

  Neramus gyvenimo būdas, kupinas streso ir nuolatinio bėgimo, nemigos, galų gale net ir oro tarša įtakoja mūsų odos būklę ir greitesnį raukšlių atsiradimą. Rinkoje – nemažai priemonių, kurios gali efektyviai kovoti su senėjimo požymiais, tačiau švelniausias ir rūpestingiausias – žmogaus rankų prisilietimas, t. y. veido masažas. Jis leidžia mums atsipalaiduoti, atsipūsti nuo...
 • 7 patarimai sportininkams apie potrauminę reabilitaciją

  REABILITACIJA – ILGAS IR KOKYBIŠKAS GYVENIMAS Dirbdami su įvairias pacientais supratome, kad reabilitacija, ligų profilaktika ir gydymas siejasi su ilgu ir kokybišku gyvenimu. Tik sveikas žmogus gali jausti gyvenimo pilnatvę, ilgai išlikti aktyvus ir jaustis laimingas. Todėl klinikos ir gydytojo KREDO pasirinkau savo mokytojo, profesoriaus A.Kriščiūno, išsakytą mintį „...
 • Holivudo verta šypsena – greita ir efektyvu

  Visi kartais pasvajojame apie tobulai baltą Holivudo žvaigždės šypseną. Tobulai balti dantys kiekvienam suteikia drąsos ir neįkainojamo pasitikėjimo savimi. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę turėti spindinčią šypseną per neįtikėtinai trumpą laiką, o rezultatas išlieka ilgą laiką. Dantų balinimas – šiais laikais dažnai odontologų atliekama estetinė procedūra, atkurianti...
 • Blogas kvapas iš burnos – kas antram?!

  Pagrindinės priežastys, dėl kurių iš viduramžių lietuvio burnos, kaip tvirtinama rašytiniuose šaltiniuose, nemalonus kvapas sklisdavo net per dešimt žingsnių – skorbutas, ėduonis ir pūliniai burnoje, plaučių ir žarnyno ligos. Nors viduramžiai jau senokai baigėsi, blogas burnos kvapas iki šių dienų persekioja ne tik mūsų tautiečius. Teigiama, kad su juo susiduria kone kas antras Žemės...
 • 1000 km piligrimų kelią „Camino de Santiago“ įveikęs lietuvis: prireikė daug pastangų ir pasiruošimo

  Einant ilgus atstumus aš ne tik bandau atsiriboti nuo rūpesčių, bet ir sportuoju bei tvirtinu savo kūną“, – sako 1000 kilometrų piligrimų kelią „Camino de Santiago“ įveikęs lietuvis Naurimas Zaveckas. Pasakodamas savo kelionės istoriją vyras atskleidžia, kad fizinis pasirengimas žygiui užtruko daugiau nei pusę metų, o pasirinkta kokybiška vaikščiojimo įranga leido...
 • „Masažo miestas“ specialistai pataria, kaip tinkamai pasirinkti masažą

  Tikriausiai ne vienas girdėjęs, kad masažas – tai gera profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo daugelio ligų. Masažo pagalba galima sumažinti kamuojantį skausmą, pakelti nuotaiką, atsipalaiduoti, spręsti galvos, nugaros, kaklo, pečių ar kojų skausmų problemas ar netgi spręsti nelygios odos (celiulito) problemas. Nors atrodytų, kad „Masažo miestas“ lankytojai apie masažą žino...
 • Dietologė: kodėl ryto nereikėtų pradėti vandeniu su citrina?

  Kodėl ryto nereikėtų pradėti vandeniu su citrina? Šešios ar aštuonios stiklinės vandens per dieną? Įskaičiuoti arbatą, sultis ir sriubas? Vartoti virintą, tirpsmo ar jonizuotą vandenį? Gerti valgant ar prieš valgį? Mitus apie vandenį ir jo vartojimą paprašėme išsklaidyti Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoją dietologę Liną Barauskienę. Tai kiek gi stiklinių vandens per parą...
 • 10 mankštos pratimų būsimoms mamoms

  Vaikelio laukimas – vienas gražiausių ir atsakingiausių laikotarpių moters gyvenime. Ir nors daugelis būsimoms mamytėms siūlo tik mėgautis poilsiu ir leisti sau kiek įmanoma daugiau patinginiauti, tai nėra pats geriausias patarimas. Lengva mankšta į naudą kiekvienam, o besilaukianti moteris – ne išimtis. Specialiai nėščiosioms pritaikyti mankštos pratimai ne tik padės išlikti...
 • Vizitas pas skausmo gydytoją

  Skausmo gydytojas – Lietuvoje dar nėra gerai pažįstamas specialistas, tad pas jį atvykęs pacientas nežino, ko tiksliai gali tikėtis konsultacijos ir gydymo metu. Dažnai turėdamas kuo daugiau informacijos apie tai, kas laukia pirmojo vizito metu, pacientas tampa ramesnis, labiau atsipalaiduoja ir geriau susikoncentruoja į savo skausmo pojūtį. Visa tai yra itin svarbu, siekiant kuo...