Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenWaren für Schwangeren, Babys und KinderApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologenDialyseDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProthesenproduktionProktologenPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflege, KrankenpflegeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Ozonas gerai savijautai

4 April 2018

Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje žmonės vis labiau ieško natūralumo. Natūralių gydymo ir sveikatos stiprinimo metodų – taip pat. Vienas tokių yra ozono terapija. Ją puikiai išmano gydytojas reanimatologas-anesteziologas Albertas Albertjanas, dirbantis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Dr. A.Albertjano klinikoje.

Ozonoterapija - sena terapijos rūšis. Oro gydomąją galią po perkūnijos įvertino jau senovės egiptiečiai. Paslaptis paprasta: po perkūnijos elektros srovė, tekanti per katodą, deguonį paverčia ozonu. Moksliniai tyrimai dėl poveikio sveikatai pradėti praėjusio amžiaus pradžioje. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujas, žmogui naudingas savybes.

Įdomu tai, kad šis metodas daug kur tinka, neturi šalutinio poveikio, o teigiamai veikia daug organizmo sistemų.

Ozonoterapija naudojama širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, virškinamojo trakto, infekcinėms ligoms gydyti ir gerinti būklei, kai nusilpusi imuninė sistema.

Kaip ozonas veikia? Širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti ozonas naudojamas daugiau kaip 40 metų. Širdies stenokardiniai priepuoliai, ritmo sutrikimai, širdies ir galvos smegenų infarktai, padidėjęs arterinis kraujospūdis ir cholesterolio kiekis, širdies nepakankamumas, aterosklerozė ir kitos ligos išsivysto dėl sutrikusios kraujotakos. Ozonas ją aktyvina.

Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso, 6–8 procedūrų, žmogaus fizinis aktyvumas padidėja 8–12 proc., ypač pagerėja širdies darbas esant fiziniam krūviui, išnyksta tachikardija, suretėja stenokardinių skausmų priepuoliai, sumažėja, o kartais net išnyksta dusulys.

Dėl eritrocitų gebėjimo veikiant ozonui tapti lankstesniems, pereiti per smulkiausias kraujagysles ir nunešti deguonį ten, kur jo trūksta, ozonoterapija tinka ligoniams, sergantiems lėtine galvos smegenų išemija, esant galvos smegenų kraujotakos sutrikimams, po išeminio galvos smegenų infarkto liekamiesiems padariniams, migrenai gydyti.

Virusinių ligų atveju ozonas veikia kaip imuninės sistemos stiprinimo elementas – imunomoduliatorius, ir organizmas nugali ligą. Kita, teigiama ozono savybė yra ta, kad, jo molekulei susidūrus su virusu ar bakterija, grybelio membranomis, ji jas oksiduoja ir dėl to šie mikroorganizmai žūsta. Toks yra tiesioginis ozono poveikis gydant infekcines ligas. Vokietijoje jau seniai naudojami ozonatoriai bakterijoms vandenyje naikinti. Sovietų Sąjungoje chloruodavo vandenį ir iki šiol chloruoja, o vokiečiai žudo bakterijas ozonu. Žinoma, nereikia galvoti, kad visos ligos išgydomos vien ozonoterapija. Ligų profilaktikai ji tinka, o gydymui neretai yra derinama su vaistais ir kitais gydymo metodais. Pasirinkimas priklauso nuo ligos sunkumo. Žinotina, kad lėtinių ligų išgydyti neįmanoma net vaistais, todėl ir vadinamos jos lėtinėmis. Tegalima numalšinti paūmėjimą, pagerinti gyvenimo kokybę, pradedant nuo anksčiau vadinamos vegetodistonijos – autonominės somatoforminės disfunkcijos, baigiant diabetu, įvairių lokalizacijų išeminėmis ligomis.

Tai, ar jas galima paveikti vien ozonoterapija, priklauso nuo būklės. Puikiai žinoma, kad vieniems, sergant diabetu, užtenka vien dietos ir fizinio aktyvumo. Bet kitiems, sergantiems kita diabeto forma nuo vaikystės, net ir leidžiantis insuliną cukraus kiekis kraujyje ir kiti rodikliai gali smarkiai svyruoti ir viršyti normą. Pirmuoju atveju užtektų ozonoterapijos, o antruoju jokiu būdu ne, reikia ir įprasto gydymo – insulino ir kitų metodų komplikacijoms slopinti. Be to, ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl to sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o padidėja audiniuose. Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso gliukozės kiekis kraujyje sumažėja iki 26 proc. tai kai kuriems ligoniams leidžia sumažinti insulino ar kitų vaistų nuo diabeto dozes.

Onkologijoje veiksmingas tam tikros koncentracijos ozonas. Stimuliuodamas imuninę sistemą jis padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis, stabdo jų dauginimąsi. Pirmieji apie ozonoterapiją onkologijoje pradėjo galvoti JAV mokslininkai. Jau 1980 m. buvo skelbiami straipsniai apie teigiamą gydymo ozonu efektą pelėms, sergančioms pieno liaukų karcinoma. Vašingtono universiteto gydytojai nustatė, kad aštuonias dienas veikiant ozonu vėžines ląsteles, paimtas iš plaučių, krūtų ir gimdos, jų augimas buvo pristabdytas, o sveikų ląstelių vystymuisi įtakos neturėjo. Aiškinama, kad vėžinės ląstelės nesugeba atlaikyti ozono sukeliamo oksidacinio poveikio. Ozonas labai efektyvus simptominiam vėžio gydymui: skausmui malšinti, vidurių užkietėjimui mažinti, bendrai savijautai stiprinti, nuotaikai pagerinti, nes veikia kaip antidepresantas. Ozonoterapija itin tinka nuo žmoniją žudančio nuolat patiriamo streso profilaktikai.

Malšinant skausmą ozonas veikia kaip nesteroidiniai, uždegimą slopinantys vaistai nuo skausmo. Kaip, pavyzdžiui, daugelio žinomas diklofenakas. Jis slopina arachidono rūgšties gamybą, ir ozonas daro tokį poveikį, tik jis yra silpnesnis.

Koks yra optimalus gydymo kursas? Sakome, kad suaugusiam žmogui reikia dešimties procedūrų. Tai užtikrina kuo geresnį ir ilgesnį ozono poveikį. Tačiau gydymą diferencijuojame, nes jaunam organizmui gali pakakti 6 – 8 procedūrų, o ligotam – ilgesnio kurso, palaikomųjų procedūrų ir pan.

NUO KADA?

 • Moksliškai pagrįstas, specializuotas ir efektyvus gyvybės elemento – ozono taikymas ir tyrimai prasidėjo XX a., Pirmojo pasaulinio karo metais. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujų savo gydomųjų ir gyvybinių savybių.
 • 1785 m. ozoną aptiko ir pirmąkart paminėjo olandų fizikas Van Marumas.
 • 1900 m. išradėjas ir mokslininkas Nikola Tesla sukūrė pirmąjį ozono generatorių. 1957 m. Vokietijoje pagamintas šis naujos kartos aparatas.
 • Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai panaudojo ozoną kaip antiseptinę priemonę žaizdoms apdoroti ir infekcijoms gydyti. Po kelerių metų ozonu pradėti gydyti ir vidaus organų susirgimai.
 • 1929 m. JAV išleista knyga „Ozone and Therapeutic Action“, kurioje aprašyta 114 ligų diagnozių ir jų gydymas ozonu.

DABAR

 • Ozonoterapija taikoma daugelyje žymių pasaulio medicinos klinikų JAV, Vokietijoje, D.Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kitose.
 • Maždaug nuo 2006 m. ozonui atiteko garbinga vieta grožio medicinos srityje. Daugelis pasaulio įžymybių, pramogų, verslo, sporto žmonių reguliariai naudoja gražinančias, liekninančias, atjauninančias ir energizuojančias ozono procedūras. Moksliškai įrodyta, kad ozonas stabdo organizmo senėjimo procesus.

Nauji straipsniai

 • Vienos moderniausių pasaulyje operacijų jau atliekamos Kaune: atkuria kelio kremzlę be skausmo

  Prieš mėnesį Lietuvoje įvyko pirmoji unikali kelio kremzlės rekonstrukcijos operacija privačioje klinikoje, kurios metu paciento kremzlės defektai taisyti nuosavomis to paties žmogaus kremzlės ląstelėmis – chondrocitais prisotintu hidrogeliu. Ko gero, pažangiausiu metodu kelio sąnarį operavęs „Ortopedijos technikos“ gydytojas ortopedas-traumatologas Juozas Belickas sako, kad...
 • Skauda nugarą? Viena iš daugelio skausmo priežasčių - netaisyklinga laikysena

  Daugelis iš mūsų anksčiau ar vėliau tam tikru gyvenimo momentu pajaučiame nugaros skausmą. Atsiradęs skausmas gali būti susijęs su trauma, patirta sportuojant, taip pat skausmas gali atsirasti dėl nelaimingų atsitikimų, tačiau dažniausiai jį sukelia veiksmai, kuriuos atliekame kasdieniame gyvenime. Pasikartojanti veikla namuose ir darbe, pavyzdžiui, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio,...
 • Dializė – kai savi inkstai nebeveikia

  Daugelis žmonių išgirdę žodį dializė – trūkčioja pečiais ir žodžio reikšmės nežino. Dažniausiai apie dializę sužinoma tik pamačius kokią nors medicininę laidą arba tada, kai šios procedūros prireikia mums patiems ar mūsų artimiesiems. Ir daug kas net neįsivaizduoja, kad žmonės į dializę važiuoja tris kartus per savaitę ir ši procedūra jiems atliekama net 4 valandas… Tai kas ta...
 • Dr. Grandel kosmetika profesionalams: naujausių technologijų ir natūralumo simbiozė

  Kiekvienais metais kosmetikos pasirinkimas eksponentiškai didėja. Dažnai savęs klausiame, kaip teisingai pasirinkti kosmetikos produktus? Tačiau norėdami atsakyti į šį klausimą turime suprasti kosmetikos pramonės subtilybes. Kaip ir daugelyje kitų sričių, čia jau egzistuoja aiškūs lyderiai. Kitaip tariant, čia jau dominuoja tam tikri prekiniai ženklai, kurie didžiąją dalį dėmesio skiria...
 • Kineziterapijos klinika padės greičiau atgauti jėgas

  Kineziterapija gali pagelbėti tada, kai bandoma atsitiesti po patirtų traumų, ar tuomet, kai skundžiasi tam tikrais sveikatos sutrikimais: nugaros skausmais, širdies darbo sutrikimais, venų varikoze, ir t.t. Nors dažnai manoma, kad kineziterapija gali pagelbėti tik tada, kai yra tam tikri judinamojo aparato sutrikimai, tačiau tai tikrai nėra tiesa – kineziterapiniai pratimai bei masažai...
 • Batai į darželį

  „Apsiausiu batukus ir keliausiu pas vaikus“, – dažnas prisimename vaikystėje išmoktą eilėraštį. Bet kai prireikia savo mažyliui išrinkti tinkamus batus, kuriais apsiavęs jis pravers darželio duris, taip paprasta, kaip eilėraščio autoriui, neatrodo. Į ką atkreipti dėmesį renkantis batus, kad šie būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs? Konsultuoja vaikų ortopedas Gintaras...
 • Šimtametė Viktorija sako – nėra jokios ilgaamžiškumo paslapties

  Ar kada susimąstėte, nuo ko priklauso žmogaus gyvenimo trukmė? Genų, sveikos mitybos, sporto ar požiūrio į gyvenimą? Kinų mokslininkai tvirtina, jog ir nuo genų, ir nuo gyvenimo būdo. Tiesa, ganėtinai nelygiomis dalimis – vos 25 % mūsų gyvenimo trukmės nulemta genų, o visa kita – mūsų pačių pastangos išlikti sveikiems ir, svarbiausia, laimingiems. Bet juk apie tai visada geriausia...
 • Ką turi mokėti vaikas skirtingais amžiaus tarpsniais?

  Tėvams labiausiai rūpi, kad vaikas džiaugtųsi vaikyste, aktyviai dalyvautų socialiniame gyvenime, susirastų draugų, kiekvieną dieną tobulėtų ir išmoktų vis naujų dalykų. Tačiau neretai vaikai susiduria su problemomis, kurios gali priversti mažiau pasitikėti savimi ar prarasti motyvaciją tobulėti. Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ ergoterapeutė Gintarė Borusienė sako, kad...
 • J. Ruolia: „Geriau nesusirgti, negu gydytis“

  Nusipelnęs Lietuvos sveikatos darbuotojas, Vilniaus universiteto Lietuvos onkologijos instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia, daugiau kaip ketvirtį amžiaus padedantis po vėžio sveikstantiems pacientams atgauti sveikatą ir neleidžiantis ligai atsinaujinti, atrinko ir susistemino fitoterapines žinias, kurios virto konkrečiomis ir pritaikomomis gyvenimo būdo rekomendacijomis. Šiandien ligų...
 • Dailės terapija. Gydomoji kūrybos pusė

  Gydymo menais šaknys – dar priešistorėje Jau priešistoriniais laikais pirmieji gydymo, bendravimo su dievų pasauliu būdai buvo piešimas, vaidyba, muzika. Spalva buvo savotišku žodžiu, gimdančiu arba užmušančiu, geru arba blogu. Įtraukta į ornamento struktūrą arba tapybinį atvaizdą, spalva taip pat atlikdavo ir kitas žodžio funkcijas – palaikyti ryšį ir bendravimą tarp...
 • Geriausi (sveikiausi) saldikliai ketogeninei dietai

  Beveik visi mes mėgstame saldus maistas ir retkarčiais desertas. Deja, cukrus ir dauguma saldumynų yra vienas iš labiausiai blogiausių dalykų, kuriuos reikia vartoti, jei norite išgydyti lėtinę būklę ir veikti geriausiu būdu. Dėl sudėtingų sveikatos būklių labai mažai angliavandenių, ketogeninės dietos gali būti geriausias gydymo būdas. Taigi, kokie yra geriausi keto saldikliai po ketogeninės...
 • TRAVENO by SIGVARIS kelioninės kojinės yra tobulas jūsų kelionių kompanionas

  Vis daugiau ir daugiau žmonių keliauja ilgus atstumus, o ilgos kelionės lėktuvu, traukiniu, autobusu, automobiliu padidina riziką susirgti giliųjų venų tromboze. Kelionės metu ilgai sėdint kraujas susistovi venose, sulėtėja kraujo tekėjimas, jaučiamas kojų nuovargis, skausmas, patinsta pėdos, čiurnos. Ilgai sėdint kelionės metu (daugiau nei 4 valandas) rizika susirgti giliųjų venų tromboze...
 • Iš nosies bėga kraujas? Gydytoja pataria, kaip suteikti sau pirmąją pagalbą

  Į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvykę pacientai neretai mano, kad gali numirti nuo kraujavimo iš nosies, bet Respublikinės Kauno ligoninės gydytoja otorinolaringologė Bernadeta Zykienė ramina, kad tai praktiškai neįmanoma. „Apie 60 proc. žmonių populiacijos nors kartą gyvenime susiduria su kraujavimu iš nosies ir tik apie 10 proc. pacientų pasireiškia itin sunkus kraujavimas, kai...
 • Rugsėjo 1-ąją pasitikime be streso: 6 psichologės patarimai, kaip pasiruošti mokyklai

  Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, tad, kad ir kaip stengiamės nuvyti mintis apie mokyklą, rugsėjo 1-oji nenumaldomai artėja. Grįžimas į įprastą rutiną po vasaros atostogų kelia stresą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, ypač, jei į mokyklos suolą mažylis ruošiasi sėsti pirmą kartą. Tad kaip vertėtų pasiruošti mokslo metams, kad ir taip neišvengiamo psichologinio streso būtų kuo mažiau, o iš...
 • Estetinės medicinos mokymai: kodėl geriau pradėti mokytis dabar?

  Paskutinį dešimtmetį pastebimas augantis susidomėjimas estetine medicina, kosmetologija arba grožio industrija ir jos teikiamomis paslaugomis. Įmonė Gopestetika neatsilieka nuo rinkoje dominuojančių naujovių, todėl vis daugiau dėmesio skiria estetinės medicinos mokymams su aukščiausio lygio profesionalais. Gopestetikos rengiamuose mokymuose savo žinias ir įgūdžius jau tobulino ne vienas...