Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenWaren für Schwangeren, Babys und KinderApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeMedizinische Anlagen, MaterialienAusstattung für Behinderte, Rehabilitation und Pflege, orthopädische GeräteDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelMedizinische Matratzenmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelOptikMedizinische UntersuchungenInstrumentalstudiumMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenOptikPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologen/VenerologenDermatologenDialyseDiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGeneticsImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInstrumentalstudiumInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenManuelle Therapie, OsteopathenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenNeurochirurgenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProktologenProthesenproduktionPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenSportklubs, BehandlungszentrenZahnheilkundeDentalausrüstung, materialImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeKrankenkassen, ÄmterPflegehausPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizinZentren sozialer Dienstleistungen

Ozonas gerai savijautai

4 April 2018

Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje žmonės vis labiau ieško natūralumo. Natūralių gydymo ir sveikatos stiprinimo metodų – taip pat. Vienas tokių yra ozono terapija. Ją puikiai išmano gydytojas reanimatologas-anesteziologas Albertas Albertjanas, dirbantis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Dr. A.Albertjano klinikoje.

Ozonoterapija - sena terapijos rūšis. Oro gydomąją galią po perkūnijos įvertino jau senovės egiptiečiai. Paslaptis paprasta: po perkūnijos elektros srovė, tekanti per katodą, deguonį paverčia ozonu. Moksliniai tyrimai dėl poveikio sveikatai pradėti praėjusio amžiaus pradžioje. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujas, žmogui naudingas savybes.

Įdomu tai, kad šis metodas daug kur tinka, neturi šalutinio poveikio, o teigiamai veikia daug organizmo sistemų.

Ozonoterapija naudojama širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, virškinamojo trakto, infekcinėms ligoms gydyti ir gerinti būklei, kai nusilpusi imuninė sistema.

Kaip ozonas veikia? Širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti ozonas naudojamas daugiau kaip 40 metų. Širdies stenokardiniai priepuoliai, ritmo sutrikimai, širdies ir galvos smegenų infarktai, padidėjęs arterinis kraujospūdis ir cholesterolio kiekis, širdies nepakankamumas, aterosklerozė ir kitos ligos išsivysto dėl sutrikusios kraujotakos. Ozonas ją aktyvina.

Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso, 6–8 procedūrų, žmogaus fizinis aktyvumas padidėja 8–12 proc., ypač pagerėja širdies darbas esant fiziniam krūviui, išnyksta tachikardija, suretėja stenokardinių skausmų priepuoliai, sumažėja, o kartais net išnyksta dusulys.

Dėl eritrocitų gebėjimo veikiant ozonui tapti lankstesniems, pereiti per smulkiausias kraujagysles ir nunešti deguonį ten, kur jo trūksta, ozonoterapija tinka ligoniams, sergantiems lėtine galvos smegenų išemija, esant galvos smegenų kraujotakos sutrikimams, po išeminio galvos smegenų infarkto liekamiesiems padariniams, migrenai gydyti.

Virusinių ligų atveju ozonas veikia kaip imuninės sistemos stiprinimo elementas – imunomoduliatorius, ir organizmas nugali ligą. Kita, teigiama ozono savybė yra ta, kad, jo molekulei susidūrus su virusu ar bakterija, grybelio membranomis, ji jas oksiduoja ir dėl to šie mikroorganizmai žūsta. Toks yra tiesioginis ozono poveikis gydant infekcines ligas. Vokietijoje jau seniai naudojami ozonatoriai bakterijoms vandenyje naikinti. Sovietų Sąjungoje chloruodavo vandenį ir iki šiol chloruoja, o vokiečiai žudo bakterijas ozonu. Žinoma, nereikia galvoti, kad visos ligos išgydomos vien ozonoterapija. Ligų profilaktikai ji tinka, o gydymui neretai yra derinama su vaistais ir kitais gydymo metodais. Pasirinkimas priklauso nuo ligos sunkumo. Žinotina, kad lėtinių ligų išgydyti neįmanoma net vaistais, todėl ir vadinamos jos lėtinėmis. Tegalima numalšinti paūmėjimą, pagerinti gyvenimo kokybę, pradedant nuo anksčiau vadinamos vegetodistonijos – autonominės somatoforminės disfunkcijos, baigiant diabetu, įvairių lokalizacijų išeminėmis ligomis.

Tai, ar jas galima paveikti vien ozonoterapija, priklauso nuo būklės. Puikiai žinoma, kad vieniems, sergant diabetu, užtenka vien dietos ir fizinio aktyvumo. Bet kitiems, sergantiems kita diabeto forma nuo vaikystės, net ir leidžiantis insuliną cukraus kiekis kraujyje ir kiti rodikliai gali smarkiai svyruoti ir viršyti normą. Pirmuoju atveju užtektų ozonoterapijos, o antruoju jokiu būdu ne, reikia ir įprasto gydymo – insulino ir kitų metodų komplikacijoms slopinti. Be to, ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl to sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o padidėja audiniuose. Pastebėta, kad po ozonoterapijos kurso gliukozės kiekis kraujyje sumažėja iki 26 proc. tai kai kuriems ligoniams leidžia sumažinti insulino ar kitų vaistų nuo diabeto dozes.

Onkologijoje veiksmingas tam tikros koncentracijos ozonas. Stimuliuodamas imuninę sistemą jis padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis, stabdo jų dauginimąsi. Pirmieji apie ozonoterapiją onkologijoje pradėjo galvoti JAV mokslininkai. Jau 1980 m. buvo skelbiami straipsniai apie teigiamą gydymo ozonu efektą pelėms, sergančioms pieno liaukų karcinoma. Vašingtono universiteto gydytojai nustatė, kad aštuonias dienas veikiant ozonu vėžines ląsteles, paimtas iš plaučių, krūtų ir gimdos, jų augimas buvo pristabdytas, o sveikų ląstelių vystymuisi įtakos neturėjo. Aiškinama, kad vėžinės ląstelės nesugeba atlaikyti ozono sukeliamo oksidacinio poveikio. Ozonas labai efektyvus simptominiam vėžio gydymui: skausmui malšinti, vidurių užkietėjimui mažinti, bendrai savijautai stiprinti, nuotaikai pagerinti, nes veikia kaip antidepresantas. Ozonoterapija itin tinka nuo žmoniją žudančio nuolat patiriamo streso profilaktikai.

Malšinant skausmą ozonas veikia kaip nesteroidiniai, uždegimą slopinantys vaistai nuo skausmo. Kaip, pavyzdžiui, daugelio žinomas diklofenakas. Jis slopina arachidono rūgšties gamybą, ir ozonas daro tokį poveikį, tik jis yra silpnesnis.

Koks yra optimalus gydymo kursas? Sakome, kad suaugusiam žmogui reikia dešimties procedūrų. Tai užtikrina kuo geresnį ir ilgesnį ozono poveikį. Tačiau gydymą diferencijuojame, nes jaunam organizmui gali pakakti 6 – 8 procedūrų, o ligotam – ilgesnio kurso, palaikomųjų procedūrų ir pan.

NUO KADA?

 • Moksliškai pagrįstas, specializuotas ir efektyvus gyvybės elemento – ozono taikymas ir tyrimai prasidėjo XX a., Pirmojo pasaulinio karo metais. Jie tebesitęsia, nes ozonas atskleidžia vis naujų savo gydomųjų ir gyvybinių savybių.
 • 1785 m. ozoną aptiko ir pirmąkart paminėjo olandų fizikas Van Marumas.
 • 1900 m. išradėjas ir mokslininkas Nikola Tesla sukūrė pirmąjį ozono generatorių. 1957 m. Vokietijoje pagamintas šis naujos kartos aparatas.
 • Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai panaudojo ozoną kaip antiseptinę priemonę žaizdoms apdoroti ir infekcijoms gydyti. Po kelerių metų ozonu pradėti gydyti ir vidaus organų susirgimai.
 • 1929 m. JAV išleista knyga „Ozone and Therapeutic Action“, kurioje aprašyta 114 ligų diagnozių ir jų gydymas ozonu.

DABAR

 • Ozonoterapija taikoma daugelyje žymių pasaulio medicinos klinikų JAV, Vokietijoje, D.Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kitose.
 • Maždaug nuo 2006 m. ozonui atiteko garbinga vieta grožio medicinos srityje. Daugelis pasaulio įžymybių, pramogų, verslo, sporto žmonių reguliariai naudoja gražinančias, liekninančias, atjauninančias ir energizuojančias ozono procedūras. Moksliškai įrodyta, kad ozonas stabdo organizmo senėjimo procesus.

Nauji straipsniai

 • Kobido - malonus būdas atjaunėti

  Kobido veido masažas – tai daugiau nei paprasta grožio terapija Kobido reikšmė - "senovės grožio balsas". Šis masažas kilęs iš Azijos, kurį 14-ajame amžiuje pristatė Japonijos imperatorius, norėjęs kuo ilgiau išsaugoti švytintį ir lygų veidą, tolygią jo spalvą. Kobido sujungia raminantį, glotninantį masažą su dermopunkcija - akupresūros technika, kurios metu naudojant pirštų...
 • Kursai sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams

  Paskutinė galimybė gauti 10 proc. nuolaidą registruojantis į kursus sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams Programa skirta Jums, jei: Esate medicinos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas ir visuomenės sveikatos specialistas. Domitės sveika gyvensena ir siekiate kelti kvalifikaciją sveikatą...
 • Dantų balinimas namų sąlygomis

  Svajojate apie holyvudinę šypseną, kuri Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu leis džiuginti ne tik kitų akis, tačiau kaskart pažvelgus į veidrodį pasigrožėti savimi? Greičiausias ir pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – profesionalus dantų balinimas klinikoje. Balinimo metu pavyksta išgauti natūraliai šviesaus danties efektą, tačiau visiškai nesugadinti...
 • Purškiamas magnis (magnio chloridas): bandomasis tyrimas

  Prielaida Fibromialgija yra sindromas, kuriam būdingas lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir miego sutrikimai. Jo pagrindinė priežastis yra neaiški. Keletas tyrimų parodė, kad fibromialgija sergantiems pacientams sumažėjo magnio kiekis ląstelėse ir nustatyta, kad tarp magnio kiekio ir fibromialgijos simptomų yra neigiamas koreliacinis ryšys. Tikslas Surinkti preliminarius duomenis...
 • Osteopatinė pagalba naujagimiams

  Osteopatinė pagalba ypač svarbi ir efektyvi iškart po gimimo, pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis: ji padeda išvengti įvairių somatinių disfunkcijų, atsirandančių naujagimiui po to, kai jis devynis mėnesius išbuvo susirietęs į kamuolėlį mamos įsčiose, taip pat po gimdymo. Net jei gimdymas buvo sėkmingas ir kūdikis jaučiasi gerai, gydytojas osteopatas įvertins jo bendrą būklę: jo stuburo...
 • Kelionėms ir nuotykiams motinystė ne kliūtis

  Neretai pagimdžiusios vaikelį moterys kuriam laikui apriboja išvykas, tolimesnes nei artimiausia parduotuvė, ką jau ir bekalbėti apie išvykas prie jūros ar net kitas šalis. Tačiau keturios draugės ir naujos mamos Sandra, Eglė, Radvilė ir Aurika nutarė įrodyti, jog mažylis keliauti netrukdo! Ilgai nesvarsčiusios jos susipakavo lagaminus, pasiėmė vaikus ir iškeliavo į pica ir jūra kvepiantį...
 • Skaitmeninis šypsenos dizainas ir balto porceliano dantų laminatės – tobulam Jūsų grožiui

  Nepriklausomai nuo amžiaus, kiekvieno mūsų išvaizdos svarbiausias akcentas – patraukli šypsena. Juk užtektų nors vieno nuskelto priekinio danties, ir jo sugadintos šypsenos nepaslėps nei pats tinkamiausias rūbas, nei idealus makiažas, nei išpuoselėta šukuosena. Sveiki, balti, natūralaus grožio dantys - mūsų sveikatos atspindys - ir žavi šypsena – štai, tas idealus...
 • Aerootitas

  Tai ausų pakenkimas skrydžio metu, kada keičiasi atmosferinis spaudimas. Pagrindinis faktorius – greitai besikeičiantis atmosferos spaudimas ir ausies trimito praeinamumo laipsnis. Dažniausiai pasireiškia kylant ir leidžiantis lėktuvui. Ausies būgnelis atlaiko gana didelius atmosferos slėgio pasikeitimus, jeigu slėgis keičiasi lėtai ir abiejose ausyse vienodai. Jeigu atmosferos slėgis...
 • Kraujospūdžio matavimas

  Kraujospūdis yra nepastovus dydis, kuris nuolat kinta. Tai yra normalu. Ypač reikšmingas yra rytinis kraujospūdis , kuris turi būti matuojamas pabudimo metu. Aukštos rytinio kraujospūdžio vertės , dar vadinamos " rytine banga" , duoda daugiau informacijos , negu matavimo duomenys dienos bėgyje ar atsitiktiniai matavimai gydytojo kabinete. Klinikiniais tyrimais įrodyta , kad "...
 • Negydomas ėduonis ir nevalomos dantų apnašos - pavojus sveikatai ir dantims

  Pasak daugybės skirtingų tyrimų, dantų ėduonis, populiariai vadinamas kariesu, yra viena iš labiausiai paplitusių neužkrečiamų ligų pasaulyje. Nuo dantų ėduonies yra kentėję daugiau, kaip 90% procentų gyventojų. Ši problema yra maždaug tokia pati dažna, kaip sloga ir peršalimas. Tik nesulyginamai pavojingesnė. Negydomas ėduonis, pulpitas ir parodontitas gresia ne tik dantų...
 • Dantų protezavimas: išimamaisiais arba fiksuotais protezais

  Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžianti vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Protezavimas yra skirtas atkurti prarastus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Pacientui sudaromas gydymo planas, kuriame įvertinama bendra burnos ir dantų būklė, aptariama gydymo trukmė, kaina ir eiga. Esant būtinybei, atliekami papildomi kompiuteriniai ir rentgenologiniai tyrimai. Šių...
 • 79-eri metai – ne trukdis aktyviam gyvenimui

  Ugninio drakono metais gimusi Igina tiesiog spinduliuoja optimizmą ir asmeniniu savo pavyzdžiu įrodo, jog aktyvūs gyvenimo būdas apsaugo nuo ligų ir vienatvės. Per metus moteris su bendraminčiais aplanko mažiausiai 2 šalis, kuriose dar nebuvo ir nuolat planuoja ateinančios kelionės kryptį. Kai paskambinau Iginai susitarti dėl pokalbio, ji buvo šokių pamokoje. Susitarėm susiskambinti vėliau....
 • Bemetalės keramikos dantų implantai „Nobel Pearl“ – unikali naujovė

  Jei trūksta vieno ar kelių dantų, ilgainiui gali atsirasti įvairių problemų. Tirpsta žandikaulio kaulas, sunkiau kramtyti maistą, sutrinka virškinimas... Tačiau odontologija nestovi vietoje. Vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje įsitikina dantų implantacijos nauda. Mokslininkai implantologai nepailsdami dirba ir nuolat tobulina dantų implantus. 2018-aisiais Švedijos įmonės...
 • Klaipėdoje to dar nebuvo – „Jaunystės“ kapsulė!

  Kas mėgsta pirtelę, šilumą, rūpinasi savo sveikata ir grožiu – pamėgs hiperterminę kapsulę, kurią drąsiai galima pavadinti „Atgal į jaunystę!“ Klaipėdiečiams labai pasisekė, kad šis modernus ozono terapijos įrenginys surado vietą žinomo gydytojo, anesteziologo - reanimatologo Alberto Albertjano klinikoje, Paryžiaus Komunos gatvėje 2A. Gydytojas A. Albertjanas plačiai žinomas...
 • Smūginė bangų terapija

  "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį ir stimuliuoja fiziologinį audinių atsinaujinimą. "Elettronica...