Paieškų šiandien: 520

Pagal temą

Andere mit Medizin verbundene TätigkeitFonds und gesellschaftliche Organisationen, Gemeinschaften, Assoziationen, ÄmterSchul- und LehranstaltenWaren für Schwangeren, Babys und KinderApotheken, Pharmazeutische Industrie-UnternehmenApothekenErgänzungsmittel, VitamineHeilkräuterMedikamente, medizinische StoffeGesundheits- und Primär-PflegezentrenPolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeGynäkologieFruchtbarkeitszentrenGeburtshelfer, GynäkologenKrankenhäuser, KlinikenKrankenhäuser, KlinikenMedizinische Anlagen, MaterialienAusstattung für Behinderte, Rehabilitation und Pflege, orthopädische GeräteDentalausrüstung, materialHörgeräteHygieneartikelmedizinische Bekleidung, Schuhemedizinische und sonstige Ausrüstung, Instrumente, MittelMedizinische UntersuchungenMedizinische Untersuchungen, LaborsOptik, AugenärzteOphthalmologen, AugenärztenOrthopädie, orthopädische HilfsmittelAusstattung für Behinderte, Rehabilitation und Pflege, orthopädische GeräteOrthopäden, TraumatologenPrivate HeilanstaltenAllergologen, ImmunologenChirurgenDermatologen/VenerologenDermatologenDiagnostik (Ultraschalluntersuchung, Röntgen usw.)DiätologenEndokrinologenFachärzte für Kinderheilkunde, PädiaterFamilienärzteFruchtbarkeitszentrenGastroenterologenGeburtshelfer, GynäkologenGefäßchirurgenGenetikImpfenImplantation von Zähnen, ZahnimplantateInfektiologenInternist, TherapeutenKardiologenKinderzahnärztekosmetische DermatologieLaserchirurgieLogopädenMammologenMasagen, Kineziotherapie, PhysiotherapieMedizinische Untersuchungen, LaborsNatürliche MedizinNeurologenOdontologenOhren-, Nasen-, HalsärzteOnkologenOphthalmologen, AugenärztenOrthopäden, TraumatologenPflege, Krankenpflegeplastische und rekonstruktive Chrirurgieprivate HeilzentrenProthesenproduktionProktologenPsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenPulmonologenSchmerzmedizinästhetische MedizinToxikologen, NarkologenUrologen, Andrologen, NephrologenPsychologie, PsychiatriePsychologen, Psychiater, PsychotherapeutenSanatorien, RehabilitationszentrenSanatorien, RehabilitationszenterSchönheit und WohlbefindenAusrüstung für Schönheitssalons , SPAgesunde NahrungKosmetologieKosmetikSPA ZentrenZahnheilkundeImplantation von Zähnen, ZahnimplantateKieferorthopädenKinderzahnärzteOdontologenProthesenproduktionÖffentliche Kureinrichtungendie erste ärztliche HilfeGesundheitsämterKrankenkassen, ÄmterKrankenhäuser, KlinikenPflege, KrankenpflegePolikliniken, Zentren für primäre GesundheitsfürsorgeSanatorien, RehabilitationszenterSchmerzmedizin

Nespecifinis nugaros skausmas ir jo malšinimas naudojant TENS

13 Mai 2013
Skausmas yra daugelio ligų palydovas, o jo malšinimas - bene svarbiausia medicinos mokslų problema. Šiandien vis labiau populiarėja transkutaninio (pro odą) skausmo malšinimo būdas namų salygomis, kuris neturi šalutinio nepageidautino poveikio, būdingo skausmo malšinimui medikamentais.

Labai dažnai transkutaninis skausmo malšinimo būdas naudojamas nugaros skausmų profilaktikai. Tyrimai rodo, kad gyvenime patiriami ūmaus skausmo epizodai dažniausiai būna nugaros srityje (65 - 85%). Jau nuo senų laikų, ir ypač praėjusio šimtmečio, mokslininkai ieškojo būdų, kaip įveikti tradicinėmis priemonėmis nenumalšinamą lėtinį bei ūminį skausmą, kuris ne tik apriboja žmogaus judėjimą, bet ir labai blogina gyvenimo kokybę.

Po daugybės bandymų norimą nuskausminamąjį efektą davė transkutaninis (TENS) elektrinis stimuliavimas. Šis metodas, kurio esmė yra nervinių skaidulų dirginimas labai trumpais elektros impulsais mūsų šalyje, gydimo įstaigose, pradėtas naudotas apie aštunto dešimtmečio viduryje. O nuo 2000 metų vis dažniau atranda savo vietą ir naudojimui namuose.

Dažniausiai pasitaikanti nugaros skausmo priežastis - vertebrogeninė. Tai yra stuburo dviejų gretimų slankstelių ir juos rišančių jungčių pažeidimas. Neretai šie skausmai yra pasikartojantys, be konkrečios aiškios priežasties, atsirandantys dėl pertempimo, nuovargio, traumų ar neteisingo gyvenimo būdo. Esant tokiems pažeidimams skausmo malšinimas su TENS stimuliavimo aparatais duoda itin gerų rezultatų. TENS elektrinis stimuliavimas taip pat naudojamas: Reumatoidinio artrito sukeltiems skausmams, osteoartrito, ankilozinio spondiloartrito sukeltiems skausmams, kaklo skausmams, sužalojimams, kaklo spondiliozei, stuburo disko išvaržai sukeltam ūmiam skausmui, spondilitui, karpalinio tunelio sindromui, migrenai, galvos skausmams ir fantominiams skausmams malšinti, taip pat patyrus ūmines sportines ir buitines traumas, esant periferinių nervų pažeidimams ir malšinti pooperacinius skausmus.

Svarbu yra tai, kad naudojant TENS, nepastebėta šalutinio nepageidautino poveikio audiniams ar organams. Tyrimais įrodyta, kad šis skausmo malšinimo metodas:
* labai nesudėtingas ir efektyvus,
* procedūras galima atlikti pačiam, prieš tai pasitarus su gydytoju specialistu,
* naudojantis šiais aparatais nereikia specialiai įrengtų patalpų, elektros tinklo - procedūras galima atlikti bet kur: namie, išvykoje, darbe ir pan.

Dabar skausmą galima malšinti moderniais portatyviais (nešiojamaisiais) mažagabaritiniais elektros stimuliatoriais, o TENS procedūras galima atlikti vieną, du ir daugiau kartų per parą, atsižvelgiant į skausmo pobūdį, jo malšinimo efektyvumą. Geras pagalbininkas kovoje su skausmu yra TENS aparatas NeuroTrac. Šiuos anglų gamintojo aparatus galite įsigyti įmonės „Teida“ parduotuvėse „SVEIKATOS REIKMENYS“ visuose didžiuosiuose miestuose (mažmeninė aparato kaina 230,00LT) Atsižvelgiant i kainos ir suteikiamo skausmo malšinimo efektą jis yra vienas geriausių rinkoje, taipogi jis yra kompaktiškas, lengvas, nesudėtingas ir patogus naudoti. Lietuvoje atlikti klinikiniai bandymai patvirtino šio prietaiso efektyvumą ir paprastumą gydant lėtinį ir ūminį skausmą.

Išsamesnę informaciją gausite, o taipogi prietaisą įsigysite parduotuvėse „SVEIKATOS REIKMENYS“:
Kaune: Puodžių 2/Birštono 12 (Senamiestis) tel. 8 37 229308 faks. 8 37 226576 kaunas@teida.lt
Klaipėdoje: S. Daukanto g. 2 (Senamiestis) tel. 865094699 klaipeda@teida.lt
Vilniuje: A.Vivulskio 18 (Naujamiestis) tel/faks:.8 52195921, mob.861632123 vilnius@teida.lt
Darbo laikas I-V 9-18val.

Nauji straipsniai