Paieškų šiandien: 9181

Protezavimas ant implanto cirkonio keramikos vainikėliu

2017 m. lapkričio 27 d.

Protezavimas ant implanto – tai dantų implantacijos etapas, per kurį atkuriama matomoji šaknies dalis, toks protezas vadinamas vainikėliu. Prie prigijusio implanto pritvirtintas protezas ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip sveikas nuosavas dantis.

Prie danties implanto tvirtinamas protezas gali būti pagamintas iš frezuoto plastiko, metalo keramikos, bemetalės arba cirkonio oksido keramikos. Siekiant parinkti tinkamiausią medžiagą, būtina įvertinti ne tik gydymo atvejį, bet ir paciento amžių, lytį, poreikius, galimybes. Jeigu protezavimas atliktas kokybiškai, atskirti vainikėlį nuo natūralaus danties turėtų būti itin sunku.

Šių dienų odontologijoje protezavimo srityje bene labiausiai vertinamas cirkonio oksidas. Dantys pagaminti iš šios šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai ir natūraliai, pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Šių protezų gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį ir gali sukelti alerginę reakciją. Protezai, pagaminti iš cirkonio oksido, naudojami priekinių, šoninių bei krūminių dantų srityje.

Protezavimas ant implanto turėtų būti pradedamas tik įsitikinus, kad implantas prigijo. Jeigu šios sąlygos nepaisoma, gali padidėti implanto atmetimo rizika, nukentėti estetinis vaizdas, ilgaamžiškumas. Tam, kad pacientui netektų būti be danties implanto prigijimo laikotarpiu, po operacijos gali būti pritvirtintas laikinas vainikėlis, kuris prigijus implantui būtų pakeičiamas nuolatiniu.

Nuotraukose pateiktame pavyzdyje pacientui nuolatinis dantis ant implanto buvo atkurtas prisukamu cirkonio keramikos vainikėliu.

Gyd. odontologės Giedrės Poderienės ir dantų techniko Mindaugo Jurgilevičiaus darbas.

Nauji straipsniai