Paieškų šiandien: 3405

Netaisyklinga laikysena daro ilgalaikę žalą: sužinokite, kaip to išvengti

2017 m. rugpjūčio 9 d.

Vis dažniau suaugusieji ir vaikai ima skųstis nugaros skausmais. Pagrindinė priežastis – netaisyklinga (ydinga) laikysena. Netaisyklinga laikysena turi neigiamos įtakos ne tik išvaizdai, bet gali sukelti ir ilgalaikę žalą sveikatai – atsiranda kaulų ir raumenų skausmai, galvos, kaklo ir pečių, apatinės nugaros dalies skausmai.

Patarimai ir priemonės taisyklingai laikysenai

1. Priprasti prie taisyklingos laikysenos gali padėti laikysenos korektorius (reklinatorius) – elastinis reklinatorius pagamintas iš orui laidžios elastinės medžiagos.

Dvi viršutinės juostos yra prailgintos per pečius, nugaroje susikryžiuojančios ir prisitvirtinančios Velcro lipduku pilvo srityje. Dėl ypatingos konstrukcijos korektorius neleidžia susimesti į kuprą ir tempia pečius atgal.

Iš pradžių gali būti jaučiamas diskomfortas - nugarai nepatogu, maudžia raumenis, dirželiai trukdo ir spaudžia pečius. Bet ilgainiui raumenys įpranta prie taisyklingos padėties. Rekomenduojama nešioti ne daugiau 3-4 valandų per dieną.

2. Jeigu ilgą laiką praleidžiate sėdėdami, labai svarbu parinkti tinkamas priemones sėdėjimui. Tam puikiai tiks masažuojantis kėdės pagrindas „Movin‘sit“, kuris rekomenduojamas parenkant ergonomišką padėtį, koreguojant stuburo padėtį.

3. Taip pat tinka viskoelastinė taisyklingos laikysenos pagalvė, kuri palaiko, atpalaiduoja nugaros raumenis ir sumažina nugaros, pečių ir kaklo įtampą. Šios anatominės nugaros atramos pagalvės forma sumažina nugaros spaudimą, užtikrina taisyklingą laikyseną ir suteikia ypatingą komfortą kai sėdite. Elastinė tvirtinimo juosta neleidžia pagalvei judėti. Universali, idealiai tinka biuro kėdėms.

4. Rekomenduojama sportuoti, mankštintis. Taisyklingai laikysenai ir raumenų stiprinimui galima naudoti kamuolius. Kamuolys tiks ne tik sportui bet gali būti naudojamas ir vietoj kėdės: stimuliuojami pilvo ir nugaros raumenys, gerėja koordinacija, laikysena. Sėdint kojos turi remtis į grindis visa pėda, keliai sudaryti 90 laipsnių kampą. Išsitiesus ar taisyklingai sėdint, iš pradžių gali būti nepatogu ar net skaudėti raumenis. Jeigu nugaros raumenys yra silpni ir metų metus netreniruoti, tikrai kurį laiką jausite diskomfortą.

Nauji straipsniai