Medicinos mitai: viskas apie odą

2022 m. balandžio 11 d.
Medicinos mitai: viskas apie odą

Visais laikais didžiausias dėmesys buvo ir bus skiriamas odai. Mūsų oda atlieka daugybę vaidmenų. Pavyzdžiui, jis padeda išlaikyti mūsų vidaus organus viduje ir blokuoja patogenų kelią. Tai taip pat padeda mums sušilti, kai šalta, ir atvėsti, kai karšta.

Svarbu tai, kad oda yra jutimo neuronų, kurie leidžia pajusti mus supantį pasaulį, namai.

Nepaisant daugybės fiziologinių funkcijų, kurias atlieka šis organas, jis, be abejo, labiausiai žinomas kaip didžiausias kūno organas, nors kai kurie mokslininkai nesutinka. Oda taip pat yra labiausiai matomas mūsų organas. O kadangi ji yra labai matoma, oda taip pat tapo tiksliniu organu įvairiems produktams, kurių daugelis žada skaistesnę, sveikesnę ir jaunatviškesnę odą.

Kadangi oda daugeliui iš mūsų yra mūsų vaikas, nenuostabu, kad mokslininkai, gydytojai ir šarlatanai per daugelį metų jai skyrė daug dėmesio.

Dėl šio svaiginančio didelio matomumo ir daugelio fiziologinių vaidmenų nenuostabu, kad visuomenės dermatologijos suvokimas yra mitų ir nesusipratimų maišas.

Šiame straipsnyje aptarsime 12 dažniausiai pasitaikančių stereotipų. Atskirti kas tikra, o kas tik burbulas atsakys trys medicinos ekspertai:

Prof. Hywel C. Williams, OBE, D.Sc.: Medicinos mokslų akademijos ir Nacionalinio sveikatos tyrimų instituto vyresnysis tyrėjas emeritas. Prof. Williamsas taip pat yra dermatoepidemiologijos profesorius ir vienas iš Karalienės medicinos centro, esančios Notingemo universiteto ligoninių nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) Trust, įrodymais pagrįstos dermatologijos centro direktorius.

Dr. Derrick Phillips: dermatologas ir Britų odos fondo atstovas.

Dr. Beth G. Goldstein: Get Mr. ir Centrinio dermatologijos centro įkūrėja.

1. Brangus odos kremas gali išlaikyti jūsų odą "jauną" amžinai

Odos kremų pramonė yra didžiulė. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose 2020 m. „prestižinės odos priežiūros“ pardavimai sudarė 1,1 mlrd. USD nuo balandžio iki birželio. Ir tai pažymėjo 18% kritimą, palyginti su 2019 m.

Tačiau, nepaisant pelningo populiarumo ir kainos, jokie odos kremai negali apsaugoti odos nuo senėjimo neribotą laiką. „Tai rinkodaros triukas ir tikrai netiesa“, – sakė daktaras Phillipsas.

Kaip paaiškino profesorius Williamsas, „paprasti drėkinamieji kremai gali pasiekti gana daug. Kremai, kurių sudėtyje yra vietinių retinoidų, gali pagerinti fotosenėjimo poveikį. Tačiau jis pažymi, kad „nežino apie jokį kremą, kuris amžinai išlaikytų odą jauną“.

Dr. Goldstein informavo, kad „90% odos senėjimo atsiranda dėl fotopažeidimų. Taigi visuose kremuose, kuriuose teigiama, kad jie gali užkirsti kelią raukšlėms ir senėjimui, trūksta žymės.

2. Geriant vandenį, jūsų oda išlieka hidratuota

Tai pusiau tiesa. Anot profesoriaus Williamso, geriant vandenį tik jūsų oda yra hidratuota „ta prasme, kad vanduo palaiko hidrataciją organizme, o oda yra didžiausias kūno organas“.

Taip gali būti tik tam tikrais retais atvejais. „Nėra įrodymų, kad geriamasis vanduo daro tiesioginį poveikį jūsų odai, nebent esant kraštutinumams, tokiems kaip karščio smūgis ar sunki dehidratacija“, – sakė dr. Goldstein.

3. Odai geriausiai tinka antibakterinis muilas

Tai yra mitas. Natūralus odos mikrobiomas yra gyvybiškai svarbus norint išlaikyti sveiką odą. „Antibakterinio muilo naudojimas gali sutrikdyti natūralią pusiausvyrą“, – paaiškino prof. Williamsas. "Jie taip pat gali būti šiurkštesni odai nei pH neutralūs muilai."

„Reguliarus ir gerųjų, ir blogųjų bakterijų šalinimas ne visada yra geriausia idėja, – pridūrė dr. Goldstein, – nebent esate tokioje situacijoje, kurioje tai svarbu, pavyzdžiui, jei dirbate sveikatos priežiūros, maisto tvarkymo ar žinoma, pandemijos metu“.

4. Nešvarus veidas sukelia spuogus

Profesoriaus Williamso nuomone, tai yra „nesąmonė“. Nebent, paaiškino jis, nešvarumai „yra užteršimas riebiomis medžiagomis, tokiomis kaip plaukų pomada, riebia kosmetika ar aliejumi“.

Standartinis purvas nesukels spuogų.

„Spuogai atsiranda dėl kompleksinės hormonų ir odos sąveikos, o ne dėl purvo. Žmonės veidui valyti naudos šveitiklius, tonikus ir daugybę produktų, kad pašalintų spuogus arba išvengtų jų, tačiau dažnai tai gali tiesiog sudirginti. Poras užkemša keratinas, baltymas, kurį gamina odos ląstelės, o ne purvas. – Dr. Goldstein.

Pasinerdamas į smulkmenas, daktaras Phillipsas teigia, kad nors spuogų turinčių žmonių odos mikrobiomas gali skirtis nuo tų, kurie neturi spuogų, taip yra ne dėl švaros. Jis taip pat prideda įdomią pastabą apie gana modernią dermatologinę būklę:

„Praėjusiais metais padaugėjo „mobiliųjų telefonų“ aknės atvejų, kai žmonėms atsiranda spuogų dėmių ant veido pusės, kuri prispaudžia mobiliuosius telefonus. Manoma, kad tai susiję su trumpo bangos ilgio matomos išmaniųjų telefonų šviesos, prakaito, dulkių, karščio, trinties ir telefonų paviršiuje esančių bakterijų deriniu. To galima išvengti reguliariai valant telefonų ekranus.

5. Šokoladas sukelia spuogus

Paprasčiau tariant, prof. Williamsas rašo, kad tai „dar vienas mitas“. Dėl pirmiau nurodytų priežasčių tai neturi jokio pagrindo.

6. Bet koks buvimas saulėje kenkia odai

„Bet koks saulės poveikis sukelia tam tikro laipsnio fotopažeidimus, – paaiškino prof. Williamsas, – tačiau kai kurie saulės spinduliai yra būtini norint paskatinti vitamino D sintezę“, ypač žmonėms, esantiems toliau nuo pusiaujo, ir tiems, kurių oda yra tamsesnė ir gauna mažiau saulės spindulių.

Panašiai daktaras Philipsas MNT sakė, kad „Saulė yra pagrindinis vitamino D šaltinis, kuris yra svarbus kaulų sveikatai ir gali turėti įtakos imuninei sistemai. Taip pat žinome, kad saulės UV spinduliai turi priešuždegiminių savybių, kurios gali būti naudingos sergant kai kuriomis odos ligomis, tokiomis kaip psoriazė, egzema ir niežulys.

Tačiau jis taip pat paaiškino, kad „šią naudą reikia atsverti odos vėžio rizikai, kuri, kaip žinome, baltųjų gyventojų yra tiesiogiai susijusi su UV spinduliuote“. Jis rekomenduoja naudoti didelio faktoriaus apsaugos nuo saulės priemones, dėvėti tinkamus drabužius ir būti šešėlyje nuo 11 iki 15 val. saulėtomis dienomis.

Kaip žmogus, kuris daugiausia dėmesio skiria odos vėžio chirurgijai, dr. Goldstein laikėsi tvirtesnės pozicijos:

„JAV yra odos vėžio epidemija, kuri kasmet gydoma mažiausiai penkiais milijonais naujų vėžio atvejų. Dauguma šių vėžio atvejų atsiranda dėl saulės poveikio.

Nors vitaminas D yra būtinas, ji paaiškino, kad jo galime gauti ir su maistu bei papildais: „iki 2040 m. 1 iš 5 amerikiečių susirgs odos vėžiu, o melanoma bus labiausiai paplitęs vėžys tarp vyrų ir antras po krūties vėžio moterims.

7. Purškiamas įdegis apsaugo nuo UV spindulių

Purškiamas įdegis neapsaugos nuo saulės žalos, nebent jame būtų pridėta apsauga nuo UV spindulių. „Vien tik dažų purškimas ant odos neapsaugo nuo UV spindulių“, – sakė prof. Williamsas.

Daktaras Phillipsas paantrina: „Jie nesuteikia jokios apsaugos nuo UV spinduliuotės ir neturėtų būti naudojami kaip apsaugos nuo saulės alternatyva“.

8. Vitaminas E padeda atsikratyti randų

Bėgant metams daugelis mokslininkų tyrė, ar vitaminas E sumažina randų atsiradimą, tačiau mūsų ekspertai buvo vieningi. Iki šiol, pasak profesoriaus Williamso, įrodymai yra „neįtikinami“.

Dr. Goldstein sutiko, kad „dabartiniai duomenys nepatvirtina, kad vitaminas E padeda atsikratyti randų“.

Daktaras Phillipsas žengia dar vieną žingsnį ir rašo, kad „kai kuriais atvejais tai gali būti žalinga“. Tačiau kaip alternatyvų metodą pasakė, kad „įrodyta, kad silikono gelio gaminiai apsaugo nuo per didelio randų augimo ir pagerina brandžių randų išvaizdą“.

9. „Natūralūs“ produktai yra geresni odai

Produktai, kurie parduodami kaip „natūralūs“, yra populiarūs tarp vartotojų. Tačiau terminas „natūralus“ nieko nesako apie produkto efektyvumą ar saugumą.

„Arsenas juk yra natūralus“, – priminė prof. Williamsas. „Daugelis natūralių produktų, tokių kaip drėkikliai, yra labai brangūs ir neturi jokios papildomos naudos, palyginti su pigesniais, rafinuotais produktais.

Jis taip pat pažymėjo, kad „natūralūs produktai gali turėti tiek pat daug šalutinių poveikių, kiek ir gerai patikrinti medicinos produktai – jie gali būti ne tokie veiksmingi ir kenčia nuo stabilumo problemų. Bet tai yra asmeninis pasirinkimas – jei žmonėms patinka žodžio „natūralus“ skambesys kaip „švelnus“ arba „saugus“ eufemizmas ir jie nori mokėti už produktą, tai priklauso nuo jų.

„Nuodingos gebenės yra visiškai natūralios, – sakė dr. Goldstein, – tačiau jom netrinsite per visą odą. Ji taip pat paaiškino, kad visiškai natūralūs produktai vis tiek gali turėti „rimtą poveikį aplinkai“. Svarbu tai, kad, pasak daktaro Phillipso, natūralūs ingredientai, ypač dideliais kiekiais, gali sukelti alergiją ir sudirginti odą.

10. Žaizdos gyti turi oru

Tai senas ir plačiai paplitęs mitas, tačiau, kaip glaustai paaiškino prof. Williamsas, tai „netiesa – žaizdos geriau gyja švarioje, drėgnoje aplinkoje“.

Dr. Goldstein sutiko: „Tyrimai parodė, kad ląstelės geriau migruoja, kad pradėtų ir tęstų gijimą drėgnoje aplinkoje, ypač ankstyvosiose gijimo stadijose. Idealu laikyti žaizdą padengtą gydomuoju tepalu ir tvarsčiu [jei nėra infekcijos].

Ji taip pat pažymėjo, kad gijimo proceso pabaigoje, kai susiformuoja naujas jungiamasis audinys ir mikroskopinės kraujagyslės, oras gali padėti gijimo procesui.

11. Kasdienis šveitimas yra būtinas sveikai odai

Odos šveitimas – tai negyvų ląstelių pašalinimas nuo odos paviršiaus. Tai galima pasiekti naudojant šveitimo įrankį, granuliuotą paviršių ar chemines medžiagas.

Nors ir populiarus, šveitimas nėra būtinas. Kaip paaiškino prof. Williamsas, „po šveitimo oda jaučiasi lygesnė, tačiau pakartotinis šveitimas pažeidžia natūralų odos barjerą“.

12. Juodoji salvė yra saugus odos vėžio gydymo būdas

Pastaraisiais metais į rinką pateko vadinamoji juodoji salvė, kraujo šaknų augalo darinys. Nesąžiningos įmonės jį parduoda kaip odos vėžio gydymo būdą. Tiesą sakant, juodoji salvė gali būti pavojinga.

Prof. Williamsas mums pasakė, kad „sangvinarinas – veiklioji sudedamoji dalis – gali sukelti sunkią audinių nekrozę ir negali sunaikinti visų odos vėžio ląstelių. Visada apsilankykite pas dermatologą, kad pirmiausia būtų tinkamai diagnozuotas įtariamas odos vėžys, ir aptarkite gydymo galimybes, jei po to pasitvirtinsite.

Klinikiniai duomenys apie kraujo šaknų veiksmingumą pirmiausia gaunami iš atvejų tyrimų, kurių rezultatai buvo nepalankūs, įskaitant pacientus, kurie patys gydėsi juodąja salve, kurių sudėtyje yra kraujo šaknų“.

Dr. Goldstein atspindi šias išvadas ir paaiškina, kad „mačiau liūdnų žmonių, bandančių šį gydymą, rezultatus“. Ji taip pat pakartojo, kad juodoji salvė pažeidžia sveikus audinius, tačiau veiksmingai neišgydo vėžio.

Santrauka

Nors mes tik palietėme tik paviršių odos mitų, tikimės, kad tai padės sukurti mitų ir tiesos pusiausvyrą dermatologijoje.

Kadangi kosmetikos pramonė yra tikras begemotas, apmokyti dermatologai stengiasi prilygti savo skverbimuisi į viešąją psichiką. Tai, deja, apsunkina odos mitų panaikinimą.

Nauji straipsniai

 • Gražesnio kūno link – greitai ir be skausmo!

  Saulė, pavasaris ir vis šiltėjantys orai ne vieną verčia pasitempti ir pradėti rengtis vasaros sezonui. Vieni griebiasi dietų, sporto ar jaunystę žadančios kosme­ tikos, kiti skuba pasijauninti ir pagražinti kūno for­ mas ilgalaikėmis ir neskausmingomis procedūromis. Balandžio pradžioje sostinės pa­rodų centre „Litexpo“ vyksian­ čioje grožio parodoje...
 • HIFU - unikali Anti-Age procedūra, kuri skiriasi nuo kitų

  Jekaterina Malnach, Vario Health Equipment įmonės plėtros direktorė, Techninės kosmetologijos ekspertė, turinti daugiau nei 15 metų patirtį. Šiais metais, panaikinus Covid apribojimus, pagaliau vėl duris atvėrė grožio parodos ir kongresai. Balandžio mėnesį lankiausi viename iš svarbiausių estetinės medicinos pramonės kongresų - AMWC Monake, kur atvyksta geriausi specialistai iš...
 • Nuo medicininių rūbų iki nitrilinių pirštinių

  Jei kasdien savo darbe kontaktuojate su įvairiais odai galinčiais pakenkti elementais, neabejotinai turėtumėte imtis priemonių, padedančių nuo viso to apsisaugoti. Tokiu atveju reikėtų naudoti tiek specialius darbo rūbus, tiek ir vienkartines apsaugines pirštines, pvz., tai galėtų būti nitrilinės pirštinės. Visa tai padėtų jums dirbti daug saugiau ir komfortiškiau. Ir tiesą sakant, tokių...
 • Krūtų didinimas implantais - ar tai saugu?

  Nors krūtų didinimas iš tiesų jau nėra naujas reiškinys ir šiandien visiems tai tapo įprastas dalykas, vis dėlto tai, jog implantai yra kažkas, kas dedama po oda ir vėliau „gyvena kartu su jų savininke“ sukelia įvairiausių diskusijų ir nerimo pacientėms. Ir tai natūralu, juk kiekvienas norime jaustis saugiai prieš bet kokią intervenciją į mūsų kūną. Štai kodėl krūtų didinimas...
 • Kai dantį rauti būtina

  Senovėje dantų rovimas buvo praktiškai visų odontologinių problemų sprendimas. Šiais laikais, nors dantis jau galima profesionaliai sugydyti ir maksimaliai išsaugoti, vis gi juos rauti kartais būtina. Dantys raunami, jei sukelia problemų šalia esantiems dantims arba, būdami pavojingu infekcijos židiniu, kelia grėsmę paciento sveikatai. Nepavojingų infekcijos židinių organizme nėra. Yra tik...
 • Slaugos sektoriaus mokiniai ir pedagogai dalyvauja “Erasmus+” programos projektuose

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras įgyvendino Erasmus + programos mobilumo projektą Nr.2020-1-LT01-KA116-077477 "Profesinio rengimo veiksmingumo gerinimas per mobilumo veiklas". Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai, slaugytojo padėjėjo specialybė, atliko praktiką Italijoje lapkričio 16 d. – gruodžio 16 d. 2021 m. senelių namuose "URIA" CENTRO...
 • Dantų protezai: gydytojai paneigia 5 paplitusius mitus

  Dantų protezų naudą sunku paneigti: šios restauracijos padeda atkurti prarastus dantis, jų dėka ir vėl galima mėgautis mėgstamu maistu, bendrauti ir šypsotis be kompleksų. Deja, apie dantų protezavimo procedūrą daugelis iki šiol žino nepakankamai. Galbūt dėl to šis gydymo metodas yra lydimas mitų ir klaidingų įsitikinimų: esą protezai yra neestetiški, nepatogūs ir netinka jaunesnio amžiaus...
 • Dr. Cyj užpildas plaukams – stiprių plaukų paslaptis

  Gražūs ir sveiki plaukai neabejotinai yra neatsiejama pasitikėjimo savimi dalis. Visgi, išlaikyti sveikus ir storus plaukus yra nelengva užduotis, o plaukų silpnumas ir slinkimas – problema, neaplenkianti tiek moterų, tiek vyrų. Klaidinga manyti, kad plaukų tankumas bei grožis priklauso tik nuo tinkamos priežiūros ir naudojamų priemonių. Deja, net ir naudojant pačius geriausius šampūnus,...
 • Beždžionių raupai – atvejų pasaulyje yra, tačiau neverta kelti panikos

  Atrodo, kad pastaruosius keletą metų gąsdinančios naujienos niekada nesibaigs. Iš pradžių pasaulį sukrėtęs ir milijonus gyvybių nusinešęs koronavirusas, šių metų pradžioje Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, o dabar dar ir žinios apie plintančius paslaptinguosius beždžionių raupus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja, profesorė dr. Ligita Jančorienė sako, kad tai,...
 • Vargina erekcijos sutrikimai? Neužsiimkite savigyda – urologas pataria, kada vertėtų kreiptis į specialistą

  „Jei jums pasireiškia pavieniai erekcijos sutrikimo atvejai, tikėtina, kad tai nėra liga, veikiau laikina būklė, susidariusi dėl patirto streso ar nuovargio. Tačiau jei erekcijos sutrikimas pasireiškia nuolat, ilgiau nei 3 mėnesius ir tai trukdo atlikti visavertį lytinį aktą, rekomenduojame kreiptis pagalbos“, – apie tai, kada vertėtų nedelsti, pasakoja Medicinos diagnostikos...
 • Matote neryškiai ir miglotai? Tai gali rodyti progresuojančią kataraktą

  Katarakta – vyresnio amžiaus žmonių liga. Vienintelis veiksmingas jos gydymo būdas yra operacija. Tyrimai rodo, kad 95 proc. pacientų, kuriems sudrumstėjęs akies lęšiukas buvo pakeistas nauju, atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo, jei nėra kitų akių ligų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro oftalmologė Inesa Skvarciany-Bajorūnė ragina nedelsti, nes uždelsus operacija trunka ilgiau...
 • Įvairūs kūno skausmai gali byloti ne apie fizinius sveikatos negalavimus, o apie užslėptas emocijas

  Dažnai girdima, kad visos ligos pirmiausia prasideda galvoje. Ir nors šią mintį būtų galima nuleisti juokais, visgi specialistai tvirtina – mūsų kūnas ir emocijos iš tiesų yra glaudžiai susijusios. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė pasakoja apie tai, kaip atskirti, kada vertėtų problemos ieškoti pas šeimos gydytoją ar kitą medicinos specialistą, o kada...
 • Jums diagnozuota stuburo osteochondrozė? Neužsiimkite savigyda ir skubėkite pas kineziterapeutą

  „Stuburo osteochondrozė – tai terminas, vartojamas apibūdinti degeneracinius tarpslankstelinių diskų ir slankstelių kauluose pokyčius. Daugelis išsigąsta išgirdę tokią diagnozę, tačiau paprastai kalbant, tai reiškia, kad prasidėjo stuburo senėjimo procesas“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Simona Povelauskienė. Šis procesas prasideda...
 • Gerybinis auglys – ar po operacijos deformuosis krūtis?

  Išgirdusi diagnozę gerybinis krūties auglys, dažna moteris dvejoja, ką daryti. Tikimybė, kad auglys supiktybės, nėra didelė, bet rizikuoti irgi nesinori. Garsiai apie tai nekalbama, tačiau viena operacijos atidėliojimo priežasčių – baimė, kad operacijos metu krūtis bus deformuota. Apie fibroadenomų šalinimo operacijas kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro...
 • Penkios dažniausiai pasitaikančios traumos žaidžiant golfą

  Pamažu šylant orams, dažnas skubame kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Juo pasidžiaugti galima žaidžiant Lietuvoje vis labiau populiarėjantį golfą. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Simona Povelauskienė tikina, kad ši sporto šaka yra puiki fizinio aktyvumo forma, gerinanti širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, palaikanti kojų ir pečių juostos raumenyno jėgą....
 • Sraigių mucinas kosmetikoje – atjauninanti gamtos ir mokslo galia

  Produktus su sraigių sekretu (mucinu) dauguma bandžiusių laiko tiesiog stebuklingais. Tačiau iš tiesų stebuklų čia nėra, o stulbinantis sraigių sekreto efektyvumas paaiškinamas mokslu. Taigi, kas yra ant kosmetikos etikečių ne taip seniai pasirodęs sraigių mucinas ir kodėl jis toks galingas? Greitesnis žaizdų gijimas ir regeneracija Sakoma, jog sraigių mucino naudą pirmieji pastebėjo...
 • Hiperbarinė deguonies terapija - efektyviausia sveikatinimo ir reabilitacijos priemonė

  Pašalina Covid-19 liekamuosius reiškinius, lengvina savijautą po įvairių ligų ir stabdo senėjimą – tai tik dalis hiperbarinės deguonies terapijos teikiamos naudos. Per pandemiją duris sostinėje atvėrusi Oxy klinika šiemet savo filialą atidarė ir Klaipėdoje. Įkurtuves pagreitino pandemija Hiperbarinė deguonies terapija – tai aukšto slėgio kameroje atliekama...
 • Šiaurietiška dieta mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje – net jei svoris nemažėja

  Uogos, daržovės, žuvis, nesmulkinti grūdai ir rapsų aliejus. Tai yra pagrindinės šiaurietiškos mitybos sudėtinės dalys, kuri pastarąjį dešimtmetį buvo pripažinta kaip itin sveika, skani ir tvari. Dieta gali užkirsti kelią nutukimui ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo diabeto, aukšto kraujospūdžio ir didelio cholesterolio kiekio riziką. Iki šiol Šiaurės šalių dietos tyrimai...
 • Kuo skiriasi senesnės ir dabartinės kartos krūtų implantai

  Ne paslaptis, kad krūtų implantai naudojami jau seniai visame pasaulyje, tačiau kaip ir visoms technologijoms, taip ir krūtų implantams tobulėjant, šiandien jie visiškai skiriasi nuo senosios kartos krūtų implantų. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. m. dr. Kęstutis Maslauskas pasakoja, kuo skiriasi senosios ir naujosios kartos krūtų implantai ir kokią įtaką jie daro...
 • Gestacinis diabetas - kaip jį kontroliuoti?

  Kai jums diagnozuojamas gestacinis diabetas, galite jaustis išsigandusi dėl savo vaiko arba pasimetusi, nežinodama, nuo ko pradėti. Tačiau visada žinokite, kad nėščiųjų diabetą galima kontroliuoti, o jūsų vaiko rezultatai gerokai pagerės, jei kruopščiai laikysitės mitybos, cukraus kiekio kraujyje stebėjimo ir fizinio aktyvumo režimo. Nors vaistų gali prireikti priklausomai nuo individualių...
 • Saikingas kosmetikos priemonių vartojimas - sveika oda?

  Šiuo metu klientai susiduria su itin plačia veido priežiūros produktų pasiūla. Kosmetikos priemonių reklama skatina naudoti vis daugiau skirtingų produktų, tam kad pasiektume “tobulos odos” efektą. Dailios ir akį traukiančios pakuotės, malonūs aromatai, dažnai nulemia kliento apsisprendimą įsigyti priemones, kurios suteikia komfortą, jaunystės ir išorinio grožio puoselėjimo jausmą....
 • CBD ir onkologija

  Vis dažniau girdime, jog onkologinėmis ligomis sergantieji atkreipia dėmesį į kanapių produktus, o konkrečiai į CBD, kuris dar žinomas kanabidiolio pavadinimu. O ką apie CBD produkcijos ir vėžio eigos ir vystymosi santykį mums rodo tyrimai? Remiantis tyrimu, kuris buvo atliktas 2016m ir paskelbtas žurnale „Progress in Neuro-Psychopharmacology & Biological Psychiatry“,...
 • Migrena – kas tai ir kaip jos išvengti?

  Migrena yra galvos skausmas, galintis sukelti stiprų pulsuojantį skausmą arba pulsavimo pojūtį, dažniausiai vienoje galvos pusėje. Tai dažnai lydi pykinimas, vėmimas ir didelis jautrumas šviesai ir garsui. Migrenos priepuoliai gali trukti nuo kelių valandų iki dienų, o skausmas gali būti toks stiprus, kad trukdo jūsų kasdienei veiklai. Kai kuriems žmonėms prieš galvos skausmą arba kartu su...
 • Moteriškoji androgeninės alopecijos pusė – iššūkiai ir lūkesčiai

  Moteriškojo tipo plaukų slinkimas (MTPS), dar kitaip vadinamas moterų androgenine alopecija (AGA), – tai išskirtinė difuzinio tipo plaukų slinkimo forma. Plaukų slinkimas – tai ne tik kosmetinė problema. Atlikti tyrimai parodo, kad tai sukelia žymių psichologinių problemų: plaukų slinkimas gali būti susijęs su žema saviverte, depresija, uždarumu ir nepasitikėjimu savimi....
 • Sergantieji šienlige turi pasiruošti – žiedadulkių sezonas tampa „piktesnis“

  Dėl besikeičiančio klimato ir CO2 didėjimo šienligės sezonas ilgėja, o žiedadulkės agresyvėja. Tai reiškia, kad daugybė alergija sergančių žmonių į peršalimą panašūs simptomai vargins dar labiau. Išsitirkite kraują – paskubėkite sužinoti, kokių alergenų turite saugotis! Žiedadulkių stipriai padaugės Atrodo, kad pavasarį vis anksčiau užgula nosį, vargina kosulys ir ašaroja...
 • Dantų implantai – visam gyvenimui

  Dėl įvairių priežasčių ne visiems žmonėms pavyksta išsaugoti visus dantis taip ilgai, kaip norėtųsi, o juo labiau – visam gyvenimui. Tokiu atveju gelbsti visame pasaulyje garsėjantys kokybe „Nobel Biocare“ švediški dantų implantai su viso gyvenimo garantija, galiojančia apie 70-yje pasaulio šalių, – konstatuoja pranešime žiniasklaidai Kauno odontologijos klinikos...
 • Kodėl krūtų didinimas implantais atrodo vis natūraliau

  Nors krūtų didinimas jau skaičiuoja ne pirmą dešimtmetį, tačiau iš esmės labai keičiasi krūtų didinimo mados, o tuo pačiu ir visuomenės nuomonė apie krūtų didinimą. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. m. dr. Maslauskas pasakoja, kodėl ir kaip keitėsi požiūris į krūtų didinimą per pastaruosius dešimtmečius. Gydytojo teigimu, visuomenė vis palankiau žiūri į iki tol ilgus...
 • Interviu su Gold Collagen prekės ženklo įkurėju Tony Sanguinetti

  1) Į kokius kitus japonų rūpinimosi savo grožiu aspektus atsižvelgėte kurdami „Gold Collagen“ produktus, neskaitant mitybos tradicijų? Suvokęs, kokią svarbą turi tinkama mityba bendram grožiui, pradėjome ieškoti tobulo komponentų derinio, kuris suteiktų organizmui ne tik reikiamų maistinių elementų, bet ir hidrolizuoto kolageno. Tai padarė GOLD COLLAGEN® visapusiu papildu,...
 • Norfa“ akcijos padės sutaupyti: kuriuos maisto produktus turėtumėte įsigyti

  Maisto kainoms kylant, daugelis lietuvių ieško būdų sutaupyti. „Maxima“, „Norfa“ akcijos ir kitų parduotuvių išpardavimai jau jokia naujiena tiems, kurie nori kasdienėms prekėms išleisti mažiau. Todėl šįkart norime jums pateikti kelias idėjas, kaip tuos pačius, jums įprastus produktus galima įsigyti pigiau ar sunaudoti skalsiau. Maistas, maistas,...
 • COVID-19 infekcija keletą kartų padidina miokardo infarkto ir insulto riziką

  Didžiausias pavojus pirmą savaitę COVID-19 yra sudėtinga liga, paveikianti daugelį organų. Jau ankstesni tyrimai rodė, kad ši infekcija turi įtakos galimoms ūmioms širdies ir kraujagyslių ligoms. O Švedijos Umeo universiteto mokslininkai nustatė, kad susirgus COVID-19 pirmąją savaitę infarkto rizika išauga nuo trijų iki aštuonių, o insulto – nuo trijų iki šešių kartų. Paaiškėjo, kad...
 • Kokie yra cbd aliejaus privalumai?

  CBD aliejus – vienas iš tūkstančių gaminių, kurį šiandien gali įsigyti kiekvienas. Tačiau taip pat svarbu pasakyti, kad būtent CBD aliejus yra vienas iš tų, kuris turi ypač daug privalumų. Taigi, kokie yra cbd aliejaus privalumai? Nereikia ir sakyti – kiekvienam iš mūsų labai svarbu kokybiškai išsimiegoti dėl daugybės įvairių priežasčių. Tačiau dėl įvairių veiksnių – per...
 • Kas yra cista ir ar ji pavojinga?

  Mūsų oda – labai puikus viso kūno sveikatos indikatorius. Jeigu turime odos problemų, tai gali reikšti, kad organizmas paveiktas infekcijos, viruso ar kovoja su kitomis problemomis. Svarbu stebėti savo odą ir pastebėjus netikėtas arba varginančias problemas, kreiptis į specialistus dėl pagalbos. Šį kartą apžvelgsime labai dažnai nerimą keliančius odos darinius – cistas. Kas tai?...
 • Aktyvumas - sveikata: kalbėti apie fizinį aktyvumą nebūna per daug

  Šiandien mes vis dažniau susiduriame su įvairiomis socialinėmis iniciatyvomis. Renkame pinigus Ukrainai, aukojame maistą, drabužius. Vykdomi įvairūs socialiniai edukaciniai projektai. Gegužės 24 dieną minima Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena. Dažnai išgirdęs šios ligos pavadinimą sutrinki, galvoji, kad tai susiję su atmintimi. Ši liga neturi nieko bendra su mūsų smegenų veikla. Kokia tai...
 • Kada atlikti nėštumo testą?

  Supratimas, kaip iš tikrųjų veikia nėštumo testai Daugeliui žmonių sprendimas, kada atlikti nėštumo testą, gali būti pagrindinis nerimo šaltinis. Kartais stresas kyla dėl to, kad nori pastoti. Kartais taip yra todėl, kad nenori. Bet kuriuo atveju svarbu testą atlikti tinkamu laiku, kad padidintumėte galimybę gauti tikslų rodmenį. Kaip nuspręsti, kada tinkamas laikas laikyti...
 • Žolelės, padedančios atsikratyti spuogų

  Spuogai ir riebi oda – ne tik jaunuolius kamuojanti problema. Dažnai net ir vyresniame amžiuje žmonės negali atsikratyti įkyrių bėrimų. To priežastys gali būti įvairios – nuo hormoninių pokyčių (pavyzdžiui, vartojant kontraceptines tabletes) iki mėgstamo riebaus, aštraus, baltymingo maisto. Ką daryti, jei dėl kažkokių priežasčių kankina spuogai? Jų atsikratyti galima pasirinkus...
 • Ką daryti netekus danties?

  Dantų protezavimas geriausiai žinomas pacientams, kurie, anksčiau turėję itin pažeistus dantis ar pastebimus šypsenos defektus, šiandien vėl mėgaujasi visavertiško gyvenimo privalumais. Dantų netektis šiandien nebėra nuosprendis - net ir sudėtingiems atvejams yra pritaikomas tinkamiausias dantų protezavimo būdas. Svarbiausia sėkmingo gydymo sąlyga yra laiku kreiptis į specialistus ir sužinoti...
 • Kuo naudingas kanapių aliejus? Rinkitės dėl daugybės priežasčių

  Taip, CBD yra tik vienas iš tūkstančių gaminių, kurį šiandien galite įsigyti. Tačiau, jei jūs vis dar svarstote, ar jums tai iš tiesų verta daryti, belieka tik pridurti, kad dvejoti tikrai nebereikėtų – jo nauda yra labai didelė. Kuo naudingas kanapių aliejus? Apie įvairiapusę jo naudą sužinosite jau netrukus. Sakoma, kad miegas yra grožio bei sveikatos šaltinis. Tačiau...
 • „Lidl“ akcijos: išragaukite pasaulį neišėję iš namų

  Antraštė skambi, ar ne? Bet ji yra visiškai teisinga. „Lidl“ kas mėnesį pristato vis kitos šalies produktus savo parduotuvėse. Taigi per metus jūs galite apkeliauti 12-ą šalių net neišvykdami iš miesto, kuriame gyvenate. „Paskanauk pasaulio“ – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori paįvairinti savo virtuvę įvairiais skoniais, bet ir negali sau leisti kaskart...
 • Inovatyvus būdas pagerinti odos būklę - Express veido odos atjauninimas

  Inovatyvus būdas pagerinti odos būklę - Express veido odos atjauninimas Kolagenas - natūraliai žmogaus organizme sintetinamas baltymas. Šis baltymas yra vienas iš svarbiausių odos elementų ir sudaro virš 70% odos masės. Jis pasižymi unikaliomis savybėmis, kurios gerina odos elastingumą, stangrumą bei atsinaujinimą. Laikui bėgant kolageno atsargos odoje mažėja. Norint ilgiau džiaugtis...
 • Amžina kova su viršsvoriu. Kaip ją nugalėti?

  Ne tik lietuvaičiai, tačiau ir likusio pasaulio gyventojai labai dažnai visą gyvenimą stengiasi numesti tuos kelis kilogramus, kurie trukdo gyventi laimingai. Kodėl? Priežasčių yra labai daug, tačiau faktas, kad tai nuo gyvenimo džiaugsmo skiria vos keli kilogramai – kovoti su tuo tikrai reikia. Yra labai daug metodų, kurie gali padėti sumažinti kūno apimtis. Žinoma, jie kinta...
 • Įveikėte COVID-19, bet sveikata vis šlubuoja? Nenumokite ranka!

  COVID-19 liga pasirodė esanti labai klastinga. Ji gali paskatinti lėtinės ligas ar jų paaštrėjimą – pokovidinį sindromą. Šią riziką galima sumažinti, bet pirmiausia reikia atlikti specialią kraujo ištyrimo programą, kurią pasiūlė „Medicina practica“ laboratorija. Skundžiasi ir lengvai persirgusieji Net beveik pusė žmonių, persirgusių ūmia COVID-19 infekcija, įvairius...
 • Plaukų slinkimas – galimai emocinio streso ir nerimo pasekmė. Kaip suvaldyti?

  Gyvename įtemptais laikais Apsilankymas pas dermatologą dėl hormoninių spuogų ar padidėjusios odos pigmentacijos, plaukų slinkimo yra problema, apie kurią kalbama dar santūriai ir dėl jos neretai delsiama kreiptis pagalbos. Daugeliui dar atrodo gėdinga ir sunku pripažinti, o ypač moterims, kad jų plaukai daugiau nei vidutiniškai išretėjo. Stresas yra tik vienas iš daugelio kaltininkų,...
 • CBD nuo nerimo

  Ar CBD produkcija gali padėti nuo nerimo?  CBD yra žinomas dėl daugybės sveikatai naudingų aspektų. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tyrimus, kurie buvo atlikti siekiant geriau suprasti anksiolitines (nerimą mažinančias) CBD savybes. Ar CBD nuo nerimo yra veiksminga priemonė? CBD potencialas sumažinti nerimą taip pat yra susijęs su jo gebėjimu padėti įveikti miego problemas,...
 • Vargina nemiga? Yra sprendimas!

  Hypnos- miego dievas senovės graikų mitologijoje, gyvenantis oloje, šalia kurios teka užmaršties upė. Čia šviesa neprasiskverbia ir garsai nepasiekiami, o aplink augančios žolelės turi hipnotizuojantį poveikį. Kiekvieną vakarą dievas Hypnos kyla į dangų savo motinos Nyuktos (nakties) vežimu ir dovanoja miegą visiems žemės mirtingiesiems. Šiandieniniame pasaulyje butų galima pajuokauti, jog...
 • Osteopatas D. Petkus: fizinį skausmą dažnai lemia ir psichologinės traumos

  Ukrainoje mokslus baigęs osteopatas D. Petkus padės nuo karo bėgantiems žmonėms: negaliu nusisukti nuo to, kas vyksta Gana įprasta pajutus fizinį skausmą jį numalšinti vaistais. Tačiau ką daryti, jei medikamentinis gydymas nepadeda, o skausmas vis nesitraukia? Išeitimi dažnai tampa alternatyvioji medicina. Ieškodamas pagalbos, žmogus atsiduria prie osteopato kabineto durų. Tad kas...
 • Dantų balinimas gali būti žalingas

  Mūsų dantys su laiku praranda savo baltą spalvą, pagelsta. Netinkama dantų priežiūra, dažnas kavos, arbatos, raudono vyno vartojimas, rūkymas daro neigiamą poveikį mūsų dantų baltumui. Paklausus, kas norėtų baltesnių dantų, daugelis atsakytų teigiamai. Bet ar visada verta balinti dantis ir į ką svarbu atkreipti dėmesį galvojant apie dantų balinimo procedūrą? Kalbamės su Aukštaitijos...
 • Specialistė perspėjo, kodėl nereikėtų atidėti dantų tiesinimo procedūros

  Kerinti šypsena pasiekiama ranka: dantys tiesinami paprasčiau ir greičiau nei manėte Skaičiuojama, kad net apie 85 procentai žmonių pasaulyje turi netaisyklingą sąkandį. Nors įprastai tokiu atveju į odontologus kreipiamasi dėl estetinių priežasčių, gydytoja odontologė pabrėžia, kad specialistus dažniau neramina medicininės netaisyklingo sąkandžio pasekmės sveikatai. Kokios jos gali būti ir...
 • Dažniausiai užduodami klausimai apie skrandžio mažinimo operaciją

  Turbūt teko girdėti apie skrandžio mažinimo operacijas, kurios labai dažnai vadinamos pačia geriausia svorio metimo galimybe. Tiesa, tinkama tikrai ne kiekvienam ir tuo pačiu ne visada norai dera su galimybėmis. Apie tai – kaip skrandžio mažinimas veikia žmogaus kūną ir tuo pačiu kaip gyventi po operacijos – kalbamės su chirurgu Nerijumi Kaseliu, kuris atsako į dažniausiai žmonėms...
 • Inovatyvi odos atjauninimo technologija siekiantiems greito ir akivaizdaus rezultato

  Dauguma trokštame atrodyti gražiai, bet dėl įtempto gyvenimo tempo, nebenorime atlikti procedūrų, dėl kurių turėtume keisti planus, atitrūktume nuo kasdienės veiklos. Pasak estetikos specialistų, šiuo metu sparčiai populiarėja nechirurginės grožio procedūros, po kurių nėra varginančio poprocedūrinio laikotarpio ir iš karto galima grįžti į darbą ar kitą įprastą veiklą. Inovatyvi frakcinė...
 • Puikios žinios kavos mėgėjams: kasdienis kavos puodelis gali būti naudingas Jūsų širdžiai

  Mėgavimasis kava, ypač jei išgeriate nuo dviejų iki trijų puodelių per dieną, yra susijęs ne tik su mažesne širdies ligų ar širdies ritmo sutrikimo rizika, bet ir su ilgesniu gyvenimu, teigiama tyrimuose, kurie buvo pristatyti American College of Cardiology 71-ojoje metinėje mokslinėje sesijoje 2022 kovo 24 d. Šios tendencijos pasitvirtino tiek žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių...