Krūties vėžio operacija – ar ji rizikinga?

2021 m. liepos 19 d.
Krūties vėžio operacija – ar ji rizikinga?

Krūties vėžio chirurgija yra pagrindinis krūties vėžio gydymo komponentas, apimantis vėžio pašalinimą operacijos būdu. Krūties vėžio chirurgija gali būti naudojama atskirai arba kartu su kitais gydymo būdais, tokiais kaip chemoterapija, hormonų terapija, tikslinė terapija ir radioterapija.

Žmonėms, turintiems labai didelę krūties vėžio riziką, krūties vėžio operacija gali būti galimybė sumažinti būsimo krūties vėžio riziką.

Krūties vėžio operacija apima įvairias procedūras, tokias kaip:

 • Chirurgija, skirta pašalinti visą krūtį (mastektomija);
 • Chirurgija krūties audinio daliai pašalinti (lumpektomija);
 • Operacija, skirta pašalinti netoliese esančius limfmazgius;
 • Chirurgija krūtinei rekonstruoti po mastektomijos.

Kokia krūties vėžio operacija jums yra geriausia, priklauso nuo vėžio dydžio ir stadijos, kitų gydymo galimybių, tikslų ir pageidavimų.

Kodėl tai daroma

Krūties vėžio operacijos tikslas yra pašalinti vėžio ląsteles iš krūties. Pasirinkusiems krūtų rekonstrukciją, tuo pačiu metu arba vėliau atliekant operaciją gali būti atliekama krūties implantų įdėjimo ar krūtų rekonstravimo iš jūsų paties audinio procedūra (atvarto operacija).

Krūties vėžio chirurgija naudojama daugumai krūties vėžio stadijų, įskaitant:

Didelė krūties vėžio rizika. Žmonės, turintys didelę krūties vėžio riziką, remiantis stipria šeimos anamneze, tam tikrais nevėžiniais krūties biopsijos rezultatais ar genų mutacija, gali apsisaugoti nuo krūties vėžio prevencinės (profilaktinės) mastektomijos su neatidėliotina krūties rekonstrukcija ar be jos.

Mastektomija

Visiškos (paprastos) mastektomijos metu chirurgas pašalina krūties audinį, spenelį, areolą ir odą. Kitos mastektomijos procedūros gali palikti kai kurias krūties dalis, tokias kaip oda ar spenelis. Operacija norint sukurti naują krūtį yra neprivaloma ir gali būti atliekama kartu su mastektomijos operacija arba vėliau.

Spenelius tausojanti mastektomija

Spenelius tausojanti mastektomija apima krūties audinio pašalinimą, tačiau tausoja odą, spenelį ir areolą. Šioje iliustracijoje parodyti du įprastų pjūvių, naudojamų procedūrai, pavyzdžiai, nors jūsų chirurgas nustatys jūsų konkrečiai situacijai tinkamiausią metodą. Ištirpstančios siūlės dedamos po oda, todėl vėliau jų nereikės pašalinti.

Neinvazinis krūties vėžys. Žmonėms, kuriems diagnozuota latakinė karcinoma (DCIS), gali būti atliekama lumpektomija, po kurios gali būti taikoma radioterapija, nors mastektomija su krūtų rekonstrukcija ar be jos taip pat gali būti galimybė.

Ankstyvosios stadijos krūties vėžys. Mažas krūties vėžys gali būti gydomas lumpektomija ar mastektomija su krūtų rekonstrukcija arba be jos, po to atliekama radiacija ir, kartais, chemoterapija, hormonų terapija ar tikslinė terapija.

Didesnis krūties vėžys. Didesnis vėžys gali būti gydomas mastektomija, nors kartais prieš operaciją naudojama chemoterapija, hormonų terapija ar tikslinė terapija, kad būtų galima atlikti lumpektomiją. Gali būti rekomenduojamas papildomas gydymas radioterapija, chemoterapija, hormonų terapija ar tikslinė terapija.

Lokaliai išplitęs krūties vėžys. Krūties vėžys, kuris yra labai didelis arba išplitęs į kelis limfmazgius, dažnai gydomas chemoterapija, hormonų terapija ar tiksline terapija, kad sumažėtų navikas ir operacija būtų sėkmingesnė. Šiuos vėžius galima pašalinti naudojant mastektomiją ar lumpektomiją, po to atliekant radioterapiją.

Lumpektomija

Lumpektomija apima vėžio ir kai kurių jį supančių sveikų audinių pašalinimą. Šioje iliustracijoje parodytas vienas galimas pjūvis, kurį galima naudoti šiai procedūrai atlikti, nors jūsų chirurgas nustatys būdą, kuris geriausiai tinka jūsų situacijai.

Pasikartojantis krūties vėžys. Krūties vėžys, kuris grįžta po pradinio gydymo, gali būti pašalintas atlikus papildomą operaciją. Gali būti rekomenduojami papildomi gydymo būdai.

Chirurgija retai naudojama krūties vėžiui, plintančiam į kitas kūno dalis (metastazavusiam krūties vėžiui) gydyti.

Rizika

Krūties vėžio operacija yra saugi procedūra, tačiau ji kelia nedidelę komplikacijų riziką, įskaitant:

 • Kraujavimas;
 • Infekcija;
 • Skysčio rinkimas operacinėje vietoje (seroma);
 • Skausmas;
 • Liekantis randas;
 • Krūtinės ir rekonstruotos krūtinės pojūčių praradimas ar pasikeitimas;
 • Žaizdų gijimo problemos;
 • Rankos patinimas (limfedema);
 • Rizika, susijusi su vaistu (anestezija), kuriuo operacijos metu buvo miego būsena, pvz., Sumišimas, raumenų skausmai ir vėmimas.

Kaip pasiruošti

Aptarkite savo galimybes su krūties vėžio chirurgu. Pirmasis susitikimas su krūties vėžio chirurgu gali padėti suprasti jūsų gydymo galimybes ir tai, ko galite tikėtis iš operacijos. Pasiruoškite šiam susitikimui sukurdami užduotinų klausimų sąrašą, pvz .:

 1. Kurios operacijos geriausiai tinka mano konkrečiam atvejui?
 2. Ar kiekviena galimybė suteikia tą patį šansą išgydyti krūties vėžį?
 3. Kiek reikia pašalinti krūtinės?
 4. Ar reikėtų tuo pačiu metu pašalinti mano sveiką krūtį?
 5. Kiek man reikės operacijų?
 6. Kokios mano rekonstrukcijos galimybės?
 7. Ar rekonstrukciją galima pradėti tuo pačiu metu, kai atliekama mano vėžio operacija?
 8. Kaip mano krūtis atrodys po operacijos? Ar mano krūtys atrodys vienodai?
 9. Ar galite man parodyti kitų žmonių, kuriems buvo atliktos šios procedūros, nuotraukas?
 10. Jei nuspręsiu atsisakyti rekonstrukcijos, kaip atrodys mano krūtinė?
 11. Ar operacija man saugi?
 12. Kiek laiko praleisiu ligoninėje?
 13. Kiek man reikės laiko pasveikti? Kada galiu grįžti į darbą?
 14. Kiek krūties vėžio operacijų atlikote?
 15. Jei mano situacijoje būtų jūsų šeimos narys, ką patartumėte?

Krūties vėžio chirurgai glaudžiai bendradarbiauja su plastikos chirurgais, kurie atlieka krūtų rekonstrukciją. Jei planuojate atlikti krūtų rekonstrukciją, pasitarkite dėl šių galimybių.

Krūties vėžio operacijos metu

Krūties vėžio operacija atliekama ligoninėje. Prieš procedūrą jums skiriami vaistai (bendra anestezija), kurie palaiko miego būseną.

Tai, kas nutiks operacijos metu, priklausys nuo operacijos, tačiau galite tikėtis:

Pjūvis jūsų krūtyje, siekiant pašalinti vėžį ir aplinkinius audinius. Kiek audinių pašalinama, priklausys nuo to, ar jums atliekama lumpektomija, kad pašalintumėte dalį krūties audinio, ar mastektomija, kad pašalintumėte visą krūties audinį. Pjūvio vieta ir ilgis priklauso nuo vėžio vietos krūtyje.

Kontrolinio mazgo biopsija

Kontrolinio mazgo biopsija nustato kelis pirmuosius limfmazgius, į kuriuos nuteka navikas. Chirurgas naudoja nekenksmingus dažus ir silpną radioaktyvų tirpalą, kad nustatytų kontrolinius mazgus. Mazgai pašalinami ir tiriami dėl vėžio požymių.

Pažasties limfmazgių įvertinimas. Atliekant kontrolinio mazgo biopsiją, chirurgas pašalina kelis limfmazgius, į kuriuos greičiausiai pirmiausia nuteka navikas (kontroliniai mazgai). Tada jie tiriami dėl vėžio. Jei nėra vėžio, papildomų limfmazgių pašalinti nereikia.

Jei nustatomas vėžys, chirurgas gali pašalinti daugiau limfmazgių arba po operacijos rekomenduoti spindulinę terapiją jūsų limfmazgiuose. Kartais abu limfmazgių gydymai yra derinami.

Pjūvio uždarymas. Chirurgas uždaro pjūvį, atkreipdamas dėmesį į jūsų išvaizdą. Kad randai sumažėtų, dedamos ištirpstančios siūlės.

Rekonstrukcija, jei pasirinksite. Jei jums atliekama mastektomija ir pasirenkate krūtų rekonstrukciją, rekonstrukcija dažniausiai pradedama vėžio operacijos metu. Kai kuriais atvejais rekonstrukcija gali būti atidėta ir atliekama atskiros operacijos metu.

Priekinis krūtinės implantas

Prieš krūtinės implantą, implantas dedamas ant krūtinės (krūtinės) raumens viršaus. Po mastektomijos tarp krūtinės raumens ir odos galima įdėti balioną primenančią audinių plėstuvą. Audinių plėstuvas palaipsniui pripildomas fiziologinio tirpalo, kad ištemptų krūties odą ir atsirastų vietos krūties implantui. Norėdami palaikyti jūsų krūtų odą, chirurgas gali įterpti kolageno ląstelių sluoksnį (audinių matricą) aplink plėstuvą. Laikui bėgant, jūsų pačios ląstelės užpildo matricą, kad sukurtų palaikomąjį audinį, kuris pritvirtintų implantą. Jums reikės antros operacijos, kad audinių plėstuvą pakeistumėte į nuolatinį implantą.

DIEP atvartas

Atliekant giluminio apatinio epigastrinio perforatoriaus (DIEP) atvarto procedūrą, chirurgas pašalina pilvo odos ir riebalų dalį kartu su susijusiomis kraujagyslėmis. Naudojant sudėtingas mikrochirurgines metodikas, kraujagyslės pritvirtinamos prie krūtinėje esančių kraujagyslių, o oda ir riebalai naudojami krūtinei sukurti.

Po krūties vėžio operacijos

Po operacijos galite tikėtis:

Nuvežimo į sveikimo kambarį, kuriame stebimas jūsų kraujospūdis, pulsas ir kvėpavimas;

Operacijos vietoje turėti tvarsliavą (tvarstį);

Gali skaudėti, nutirpti ir užčiuopti pojūtį pažasties srityje;

Gautu instrukcijas, kaip rūpintis savimi namuose, įskaitant rūpinimąsi pjūviais ir drenažu, infekcijos požymių atpažinimą ir veiklos apribojimų supratimą;

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros komanda, kada vėl dėvėti liemenėlę ar dėvėti krūtų protezą;

Išrašytus vaistus nuo skausmo ir galbūt antibiotikus;

Tęskite įprastą dietą;

Dušas kitą dieną po operacijos.

Tikėkitės praleisti vieną naktį ligoninėje po mastektomijos, jei taip pat atliksite krūtų rekonstrukciją. Toms, kurioms atliekama mastektomija be rekonstrukcijos ar lumpektomijos, operacijos dieną gali palikti ligoninę.

Nauji straipsniai

 • Plaukų slinkimo priežastys ir gydymo būdai

  Plaukų slinkimas – dažna problema, su kuria susiduria abiejų lyčių, įvairaus amžiaus žmonės. Yra daugybė priežasčių ir ligų, dėl kurių gali pradėti slinkti plaukai. Pati dažniausia – tiek moterims, tiek vyrams būdinga androgeninė alopecija. Antra pagal dažnumą yra telogeninis plaukų slinkimas (moksliškai – telogen effluvium), apie kurį Jums norime papasakoti. KAS GI YRA...
 • Vitiligo

  Vitiligo yra įgytas odos depigmentacijos sutrikimas, kuriuo sergant prarandamos odos pigmentinės ląstelės (melanocitai). Manoma, kad vitiligo yra sisteminis autoimuninis sutrikimas, susijęs su sutrikusiu įgimtu imuniniu atsaku. Mažėjant melanocitų, mažėja ir melanino, kurį jie gamina. Melaninas nulemia odos, plaukų ir akių spalvą. Todėl jo trūkstant, odas spalva šviesėja, kol visai...
 • Ką reikia žinoti apie estetinio plombavimo procedūrą?

  Apie estetinio plombavimo procedūrą yra girdėjęs bene kiekvienas, tačiau dar vis daugelis apie tai turi klaidingą informaciją arba žino nepakankamai. Pavyzdžiui, tai, kad procedūros metu pažeidžiamas dantų paviršius ar estetinis plombavimas ima trupėti – gana neteisinga arba mažiausiai – pasenusi informacija. Ar estetinis plombavimas stipriai veikia natūralaus danties...
 • Pagalba sunkiam fiziniam krūviui ir skausmui - kelio įtvarai

  Aktyvus gyvenimas turi ne tik pliusų. Natūralu, kad mūsų kūnas patiria gana didelį fizinį krūvį, o dėl to dažnai kyla ir sveikatos problemų. Viena tokių - kojų ar kelio sąnarių skausmai. Tokiomis situacijomis į pagalbą pasitelkiamos specialios priemonės, pavyzdžiui, ortopediniai įtvarai. Kada jų prireikia dažniausiai ir kaip atrasti tą, kuris palengvins nemalonius simptomus? Kokiomis...
 • Paradontoze sergančių pacientų dantų implantacija

  Parodontozė yra iš tiesų labai rimta liga su skausmingomis pasekmėmis. Tačiau tai nėra nuosprendis, kad žmogus sergantis parodontoze negali turėti gražios ir sveikos šypsenos. Taip pat tai nereiškia, kad žmogus yra pasmerktas neturėti savų dantų ir visą gyvenimą nešioti plokštelę. Nors interneto platybėse sklando daugybė mitų nuteikiančių negatyviai ir atimančių viltį šypsotis, tačiau...
 • Kaip prarastas dantis „pasiima“ daugiau dantų

  Netekus nors vieno ar keleto dantų, ypač priekinių, problemos yra ženkliai rimtesnės, nei galėtų atrodyti. Tačiau dar blogiau, kad dalis suaugusiųjų žmonių laukia, kol prarastų dantų sukelto diskomforto bei sveikatos sutrikimų mastais įsitikina patys, ir tik tuomet kreipiasi į odontologą. Be abejo, tuomet gydymas ilgesnis ir brangesnis, o žala dantims ir sveikatai rimtesnė. „Žmogus...
 • Naujas senos patologijos gydymo būdas ARTCURE ir disko išvarža

  Jokūbas Fišas, gydytojas neurologas Tobuliausias Dievo (arba Motinos Gamtos, kaip kam patinka) kūrinys Žmogus turi silpnųjų vietų. Viena iš jų – stuburas, prie kurio kaip ant pakabos prisitvirtinusios visos organų sistemos. Žmogaus vertikali laikysena sudarė prielaidas tam, kad stuburas yra labai trapus, nes judėjimą įgalinantys kremzliniai intarpai tarp slankstelių – diskai...
 • Emigrantės Jūratės istorija: du vėžiai, viena krūtis ir limfedema

  Limfedema – onkologinės ligos pasekmė. Vienoje krūtyje du piktybiniai augliai – tokią diagnozę prieš kelerius metus išgirdo emigrantė Jūratė. Praėjus kuriam laikui po sėkmingos operacijos, moterį pasivijo onkologinės ligos pasekmės. Ieškoti pagalbos ji grįžo į Lietuvą, gimtąją Klaipėdą. Neteko krūties 47 metų Jūratė – stipri moteris. Tuo neleidžia abejoti jos tvirtas...
 • Klausos aparatų priežiūra vasarą

  Atėjus vasarai, daug laiko praleidžiame gamtoje, sode, kelionėse, prie ežero ar paplūdimy, bendraudami su mums artimais žmonėmis. Dalinamės patarimais, kaip reikia prižiūrėti klausos aparatus vasarą, kad galėtumėte mėgautis nenutrūkstamais pokalbiais. 1. Reguliariai džiovinkite klausos aparatus Vasarą itin svarbu saugoti klausos aparatus nuo drėgmės – prakaito, maudynių ar lietaus....
 • Ausų priežiūra ir higiena

  Ausys yra labiausiai matoma žmogaus klausos sistemos dalis. Rūpinimasis ausimis yra svarbus daugeliu atžvilgių. Itin svarbu tausoti klausą ir užtikrinti ausų higieną. Tačiau ar esate tikri, kad ausis valote tinkamai? Kam ausyse reikalinga siera? Sieros kamštis tikrai nėra nevalyvumo požymis. Siera ausyje reiškia, kad ausis sveika. Siera apsaugo ausį, išvalo nešvarumus, dulkes,...
 • Dantų balinimas: ar tai saugu?

  Visi ieško būdų, kaip įgauti ryškesnę ir baltesnę šypseną. Tai ar dantų balinimas daro daugiau žalos nei naudos Jūsų dantų emaliui ir kodėl geriausia tą procedūrą patikėti profesionalui. Jei dantų balinimas atliekamas profesionalaus odontologo tai jis yra visiškai saugus, nes prieš atliekant procedūrą odontologas betarpiškai įvertina ilgalaikio dantų ar dantenų pažeidimo riziką. Dantų...
 • Kova su nepageidaujamais plaukeliais – laikas ją užbaigti

  Amžina kova su nepageidaujamais kojų, pažastų ar bikini zonos plaukeliais vargina ne vieną moterį. Tik kovos būdai kiekvienos skirtingi. Vienos nepailsdamos kasdien su plaukeliais tvarkosi į rankas imdamos vienkartinius peiliukus, kitos nepabijo vaško juostelių keliamo laikino diskomforto. Tačiau tiek vienas, tiek kitas sprendimas problemą išsprendžia laikinai. Norinčioms užbaigti amžiną kovą...
 • Veido plaukeliai – kaip juos pašalinti švelniai ir visam laikui?

  Nepageidaujami veido plaukeliai – dažna moterų problema, apie kurią garsiai kalbėti vis dar nesinori. Daugelis su šia problema susiduriančių moterų sprendimo šių plaukelių šalinimui vis dar ieško tylomis. Kokių priemonių reikėtų imtis, norint su šia problema susidoroti efektyviai ir visam laikui? Įprasti, tačiau neveiksmingi būdai Pastebėjus nepageidaujamus ūselius, dažna moteris...
 • HydraFacial + Dermaheal Ultimatum PTx procedūra: kosmetologė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus

  Norint išlaikyti sveiką ir jaunatvišką veido odą, svarbu ne tik tinkamai ją kasdien prižiūrėti, tačiau taip pat pasirinkti tinkamas kosmetologines procedūras. Kad būtų pasiekti kuo geresni rezultatai procedūros neretai yra kombinuojamos. HydraFacial + Dermaheal Ultimatum PTx procedūra yra viena iš tokių. Apie ją mums papasakos ir į dažniausiai užduodamus klausimus atsakys Amber Esthetic...
 • Sveikame kūne – sveiki dantys

  Dantys – pati kiečiausia žmogaus organizmo struktūra, tačiau jos tvirtumas nėra beribis Sveiki, balti ir gražūs dantys – svarbi kiekvieno žmogaus visaverčio gyvenimo sąlyga nuo ankstyvosios vaikystės iki gilios senatvės. Išsaugoti, laiku sutaisyti vyresniojo amžiaus žmonių dantys – tinkamos visavertės mitybos ir gyvenimo būdo atspindys. Dantų paviršių...
 • Dantenų plastika ir dantenų korekcija, kuo tai svarbu estetikai?

  Dantų estetika šiandien yra labai populiari tema. Šiuolaikinė odontologija sparčiai pažengusi į priekį, tad ir pasiūla pavienių procedūrų ar paslaugų yra labai plati. Viena tokių paslaugų yra dantenų plastika, apie kurią šiame straipsnyje aptarsime detaliau, tačiau svarbu pabrėžti, kad vis dėl to svarbiausia yra kompleksiniai sprendimai, nes dantų estetika priklauso ne vien nuo sveikų dantų ar...
 • Medikų apranga vasarą – ką pasirinkti?

  Vasarą, visi ieško sprendimų – ką apsirengti, kad karštis nevargintų ir galėtum jaustis komfortabiliai? Tos pačios problemos kyla ir sveikatos priežiūros specialistams. Be to, jų aprangą varžo eilė kitų reikalavimų – nepriekaištinga higiena ir švara, patogumas ir išvaizda, tinkama reprezentuoti tiek gydytojo profesiją, tiek konkrečią gydymo įstaigą. Ką reikia žinoti, renkant...
 • Kaip pagreitinti pacientų atsistatymą po koronavirusinės pneumonijos?

  Pacientų reabilitacijos po COVID-19 sukeltos pneumonijos problema nebeaktuali. Tokie pacientai kenčia nuo sukeltų komplikacijų: kosulio, dusulio, nuovargio, miego sutrikimų, kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių organų funkcijų sutrikimų, neįgalumo rizikos. Reabilitacijos po COVID-19 principas Naujų fizinės reabilitacijos priemonių paieška ir diegimas yra aktualus modernios medicinos...
 • Naujiena – pradinio dantų karieso gydymas „Šypsenos akademijoje“ be jokio gręžimo ir plombavimo

  Pacientai dažnai skundžiasi atsiradusiomis baltomis dėmėmis ant dantų. Viena dažniausių tokių dėmių priežasčių yra prasidėjęs dantų ėduonis. Ši būklė atsiranda pablogėjus individualiai burnos higienai. Danties audiniai pradeda irti, vyksta dantų demineralizacija, prasideda ėduonis. Pasitelkus pažangiausias technologijas, šį procesą galima sustabdyti ir užmaskuoti spalvinius pakitimus vokiška...
 • Kada reikia atlikti burnos higieną?

  Kiekvienas svajoja turėti tobulai baltą šypseną ir lygius dantis, o kitiems svarbu, kad dantys būtų tiesiog sveiki ir nuolat prižiūrimi. Burnos higiena – viena iš svarbiausių procedūrų, siekiant išlaikyti sveikus dantis bei dantenas. Ir tai reikia daryti reguliariai, o puikių šios srities specialistų tikrai daug kiekviename mieste. Plačiu odontologinių paslaugų spektru, tuo pačiu ir...
 • Magnio nauda organizmui

  Magnis yra itin svarbus mikroelementas mūsų organizmui, nes jo dėka yra palaikoma apytaka ir nervų sistema. Magnio turintys papildai padeda suaktyvinti įvairių rūšių fermentus, kurie reikalingi angliavandenių, lipidų, baltymų apytakai bei užtikrinant nervinius impulsus į raumenis. Tam, kad užtikrintume reikalingą magnio kiekį organizme, būtina laikytis pilnavertės mitybos principų ir į savo...
 • Resveratrolis, kas tai?

  Šiuolaikinio gyvenimo tempas leidžia mums pasiekti stulbinančių rezultatų, tačiau yra ir kita nematoma pusė – už savo sėkmę sumokame savo sveikata. Nuolat patiriame stresines situacijas, kurios neigiamai veikia ne tik mūsų nervų sistemą, bet ir fizinę sveikatą, dėl to svarbu tinkamai rūpintis savimi ir sau padėti naudojantis natūraliomis priemonėmis, sukurtomis iš gamtos. Tad trumpai...
 • Svarbiausi vitaminai ir mineralai moterims perkopus 40 metų

  Moters gyvenimas po 40 metų radikaliai keičiasi ne tik dėl artėjančios menopauzės, bet ir hormonų pokyčių, kuriems daug įtakos turi mitybos įpročiai. Dėl to labai svarbu, šiuo periodu tinkamai aprūpinti savo organizmą vitaminais ir mineralais. Tad, kuom gi rekomenduojama papildyti savo kasdieninį racioną? Žuvų taukai arba omega-3 riebalų rūgštys ir B grupės vitaminai Šie vitaminai...
 • Vitaminai vaikų imuninei sistemai stiprinti

  Tėvams itin svarbu apsaugoti savo vaikus ne tik nuo sezoninių peršalimo ligų, bet ir nuo įvairių infekcijų. Todėl būtina stiprinti vaikų imuninę sistemą ir žinoti kurie vitaminai vaikams būtų patys efektyviausi. Dauguma tėvų nežino kada ir kokius vitaminus duoti savo vaikams. Didžiąją dalį vaikams reikalingų vitaminų ir mikroelementų galima gauti natūraliai į vaiko mitybą įtraukiant...
 • Už kuklios šypsenos - ir psichologinės problemos: gydytoja papasakojo, ką galima pasiekti plombomis

  Atvirą ir nuoširdžią šypseną dažnu atveju vis dar stabdo prasta, diskomfortą kelianti dantų būklė. Daugelis šią problemą linkę slėpti burną uždengdami delnu arba dar blogiau – jos nė nepraveriant. Vis dėlto, toks situacijos yra akivaizdūs signalai, išduodantys, jog pats metas šią problemą spręsti iš esmės. Apie tai, kodėl estetinis plombavimas gali tapti tikru išsigelbėjimu tiek...
 • Lūpų odos priežiūra

  Gyd. dermatovenerologė Justė Kantauskaitė Šiame straipsnyje atskleisime: kodėl lūpos išsausėja greičiau, ką daryti, kad jos liktų sveikos ir išlaikytų drėgmę bei kada reikėtų susirūpinti. Dėl kokių priežasčių sausėja lūpos? Raudonojoje lūpų dalyje nėra riebalinių liaukų, todėl jos linkusios greičiau išsausėti. Įdomu tai, kad lūpose matomos raukšlelės yra tarsi pirštų...
 • Kas svarbu imuniteto stiprinimui?

  Ar žinote kas yra svarbu IMUNITETO STIPRINIMUI? Pilnavertė, subalansuota mityba! Žmogaus organizmui reikalingas ir baltymų, ir riebalų, ir angliavandenių suteikiantis maistas. Maisto papildus reikėtų vartoti tada, kai yra požymių, kad konkrečių medžiagų trūksta organizme ar reikalingų mineralų ir vitaminų pakankamai negaunate su maistu. Lėtinio streso valdymas! Ūmus stresas imuninei...
 • Ar gali nugaros skausmas darbe priklausyti nuo vadovo ir kolegų?

  Naujausi tyrimai atskleidžia netikėtus rezultatus! DAUGIAU AUTONOMIJOS (SAVARANKIŠKUMO) DARBE MAŽINA APATINĖS NUGAROS DALIES SKAUSMŲ RIZIKĄ Pasaulyje dažniausiai patiriami chroniniai skausmai pasireiškia apatinėje nugaros dalyje. Dažniausiai jie yra sąlygoti fizinių veiksnių, kaip netaisyklinga laikysena ar per ilgas sėdėjimas. Tačiau, psichologų komanda iš TU Dresdeno universiteto,...
 • Kiaušiniai - reabilituoti!

  Vienas kiaušinis per dieną nedidina širdies ligų rizikos Naujausi tyrimai, kurie abipendrino daugiau nei 170 tūkstančių asmenų iš 50 šalių tyrimus, nustatė, kad saikingas kiaušinių vartojimas nėra žalingas. Vidutiniškai vienas kiaušinis per dieną daugumai žmonių nedidina širdies ligų rizikos net jei asmenys yra sirgę ar serga širdies-kraujagyslių ligomis ar diabetu.* Taip pat nebuvo...
 • Moderni odontologijos klinika „Šypsenos akademija“ atverė duris ir Klaipėdoje

  „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikų tinklas, atsižvelgus į pacientų lūkesčius bei komfortą, plečiasi visoje Lietuvoje. Duris ką tik Klaipėdoje atverė inovatyvi, visų sričių gydytojus talpinanti po vienu stogu odontoligijos klinika – „Šypsenos akademija“. Pažangiausi gydymo metodai „Šypsenos akademijoje“ taikomi pažangiausi gydymo metodai,...
 • SARS-CoV-2 (koronaviruso) RNR testas tikralaikės PGR metodu – tyrimas, tinkamiausias norintiems išvykti į užsienį

  Karantino reikalavimai vis mažėja, tačiau koronavirusas iš savo gniaužtų tikrai dar nepaleidžia. Turime išlikti budrūs, saugoti save ir aplinkinius. Nors yra privalu laikytis daugelio apribojimų, tačiau tai neatima noro dažniau pamąstyti apie pramogas, išvykas, keliones. O ir šiltėjantys orai vis labiau skatina pasvajoti apie atostogas. Tačiau visus planus, susijusius su poilsiu, gali...
 • Šunų babeziozė – kas tai?

  Kaip šuo suserga babezioze? Babeziozė pirmiausia plinta įkandus užkrėstos erkės (daugybė rūšių erkių gali nešti ligą). Taip pat yra įrodymų, kad gali pasireikšti tiesioginis pernešimas iš gyvūno į gyvūną, pavyzdžiui, kai užkrėstas šuo su burnos pažeidimais ar įbrėžimais įkanda kitam šuniui. Tai ypač pasakytina apie Babesia gibsoni, kuris pirmiausia paveikia pitbulterjerus. Naujausi tyrimai...
 • Kodėl verta rinktis maisto papildus (geriamą kolageną) Gold Collagen?

  Šiai dienai kolagenas yra viena populiariausių temų grožio srityje. Kolagenas yra vertinamas dėl to, jog gali padėti kovoti su senėjimo procesais, raukšlėmis, padėti išlaikyti jaunatvišką odą. Esu išbandžiusi įvairių maisto papildų (geriamo kolageno), tačiau asmeniškai renkuosi ir kitiems rekomenduoju būtent Gold Collagen prekės ženklo produktus. Man labai patiko tai, jog Gold Collagen seriją...
 • Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai – pateikiantys daug atsakymų apie žarnyno bakterijų sudėtį

  Dar neseniai apie mikrobiomą mūsų kūne ir ant jo buvo žinoma labai nedaug. Per pastarąjį dešimtmetį mokslinių tyrimų apie mikrobiomą labai padaugėjo, daugiausia dėl patobulėjusių mikrobiologijoje taikomų technologijų, PGR metodikos. Buvo nustatyta, kad mūsų kūne ir ant jo gyvenančių bakterijų skaičius yra didesnis nei viso organizmo ląstelių. Didžiausia šių bakterijų įvairovė gyvena mūsų...
 • Sportininko pėda (Tinea Pedis) – kas tai?

  Sportininko pėda - dar vadinama tinea pedis - yra užkrečiama grybelinė infekcija, pažeidžianti kojų odą. Jis taip pat gali išplisti į nagus ir rankas. Grybelinė infekcija vadinama sportininko pėda, nes ji dažniausiai pastebima sportininkams. Sportininko pėda nėra rimta, tačiau kartais ją sunku išgydyti. Jei sergate cukriniu diabetu ar turite nusilpusią imuninę sistemą ir įtariate, kad turite...
 • Kad ilgai ir laimingai prasidėtų švytint

  Išsiilgusiems saulės vasara – atostogų, ledų ir basučių metas, bet kai kurie iš mūsų jos laukia dėl gerokai romantiškesnės priežasties – savo vestuvių. Ir nesvarbu, ar jaunieji savo šventę planuoja jau nuo vaikystės, ar siekia paprastumo, visiems be išimties norisi, kad naujos šeimos kelias prasidėtų kuo sklandžiau. Tik pasiruošimo procese labai dažnai paaiškėja, kad nepriklausomai...
 • Kokia yra burnos higienos nauda?

  Norint turėti gražius ir sveikus dantis, nepakanka tik juos valyti du kartus į dieną, naudoti dantų skalavimo skystį, siūlą tarpdančiams. Turime nepamiršti jog, kas pusę metų kiekvienas žmogus turi apsilankyti pas odontologą konsultacijai ir profilaktiškai priežiūrai, taip pat reikalinga yra ir burnos higiena. Burnos higiena padeda kovoti su dantyse esančiomis bakterijomis, kurios ten patenka...
 • Ar įmanomas pedikiūras pažeistiems nagų grybelio nagams?

  Artėjant vasarai, dažniau dėvime atvirą avalynę nei uždarą. Tokiu atveju, didesnis dėmesys krenta į mūsų kojas, kojų pirštus bei pedikiūrą. Tačiau, ką daryti jeigu nuo žiemos aulinukų atsirado nagų grybelis, o jo nuslėpti nepavyksta? Tokiems atvejams pasitelkiamas pedikiūras grybelio pažeistiems nagams, kuris ne tik maskuoja grybelio buvimą, bet ir gydo infekciją. Medicininis...
 • Trys dalykai, ką moterys, sulaukusios 50-ies, turi pakeisti mityboje

  Mūsų kūnas su metais keičiasi, todėl turi keistis ir mūsų mityba. Šie patarimai leis užtikrinti, kad Jūsų kūnas nepritrūks reikalingų maistinių medžiagų. Dešimtmečius trukusių tyrimų ir studijų rezultatai dabar leidžia moterims su kiekvienais metais išlikti energingoms ir sveikoms. Moterims, kurios sulaukė 50-is ir daugiau metų, patariama atkreipti ypatingą dėmesį į tris maistines...
 • Gydytoja endokrinologė apie nutukimą: „Nieko nėra nepakeičiamo, svarbiausia – mūsų noras“

  Nutukimas toli gražu nėra tik estetinio vaizdo klausimas. Jis lemia įvairias ligas, apsunkina kitų gydymą. „Paprastos mitybos formulės nėra, kaip ir nėra vienos stebuklingos tabletės nutukimui gydyti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja endokrinologė Inga FOMČENKO. Tačiau nusiminti neverta – kasdien su pacientais dirbanti gydytoja endokrinologė...
 • Ar Klaipėdos oro kokybė yra prastesnė už Vilniaus?

  Klaipėda gali pasigirti banguota jūra, tačiau kalbant apie oro taršą, šiame mieste ji nėra viena iš mažiausių. Blogo oro kokybės priežasčių – begalė. O ar klaipėdiečiai kvėpuoja švaresniu oru nei vilniečiai? Apie tai pasakoja šeimos gydytoja doc. dr. Lolita Rapolienė. Klaipėdos miesto oro kokybei reikšmingą įtaką daro mobilūs ir stacionarūs taršos šaltiniai, kurių miestas turi...
 • Anti-RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG testas – tyrimas, nustatantis tikslų antikūnų kiekį žmogaus organizme

  Koronavirusas iškėlė aibę klausimų. Norima ne tik įsitikinti, ar sergama, tačiau ir dėl antikūnų žmogaus organizme formavimosi ypatumų sužinoti, kokia organizmo būklė yra po persirgtos Covid – 19 ligos ar po įvykusios vakcinacijos (skiepijimo nuo Covid – 19). Šiais atvejais padės atliktas Anti-RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG antikūnų kiekybinio nustatymo testas. Tyrimui atlikti...
 • Po gimdymo dažnai moteriai reikalinga pagalba, bet dauguma į medikus net nesikreipia

  Kūdikio laukimas ir jo gimimas yra vienas didžiausių stebuklų ir, žinoma, didžiulis krūvis moters organizmui. Ne veltui kūnas tam rengiasi devynis mėnesius, ir klysta manantieji, kad atsigauti po gimdymo moteriai nereikia. Priešingai, tai būtina, tik ne visos naujai iškeptos mamos randa tam laiko. Dažnai girdime, kad nėštumas nėra liga, tačiau net po normalaus fiziologinio gimdymo daugumą...
 • 3 esminės priežastys, kodėl mums skauda kaklą, ir dažnai tai neturi nieko bendra su „bloga laikysena”!

  Jei kenčiate nuo kaklo skausmų – jūs ne vieni. Nugaros skausmai visame pasaulyje yra viena pagrindinių negalių, kuri dramatiškai išaugo per pastaruosius 25 metus. Nemažai kaklo skausmų praeina savaime per kelis mėnesius, tačiau beveik pusė patiriančiųjų kaklo skausmus turi nuolat pasikartojančią problemą. Labai dažnai „bloga laikysena“, specifiniai ar staigūs judesiai,...
 • 3 patarimai kaip išvengti nugaros skausmų dirbant

  Ar žinojote, kad sveriant apie 70 kg juosmens slankstelių slėgis sėdint, pavyzdžiui, dirbant prie kompiuterio yra 140 kg? Nenuostabu, kad po kelių valandų praleistų dirbant prie stalo yra sunku atsitiesti ir skauda juosmenį bei nugarą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip išvengti nugaros skausmų darbo metu. Kartojama ar užsitęsusi veikla, tokia kaip sėdėjimas gali paveikti raumenis, raiščius,...
 • Šlapimo nelaikymas – problema apie kurią svarbu netylėti

  Šlapimo nelaikymo problema – bėda, apie kurią nedrąsu kalbėti. Nustebsite, ši problema yra gana dažna, todėl tikrai neturėtų būti gėda apie tai kalbėti, o svarbiausia – laiku kreiptis pagalbos. Egzistuoja keletas šlapimo nelaikymo tipų ir jų atsiradimo priežasčių, pagrindinius juos aptarsime. Įtampos šlapimo nelaikymas – nevalingas šlapimo ištekėjimas, kuomet kūno...
 • Lazerinė odontologija – inovatyviausia įranga bei pažangiausi metodai „Šypsenos akademijoje“

  Šiandien lazerinių technologijų pritaikymo galimybės medicinoje jau nebekelia abejonių. Naujausios kartos lazeriai gydytojams suteikia neįtikimas galimybes puoselėti žmonių sveikatą ir grožį. Ne išimtis ir odontologijos sritis. Lazerio panaudojimo galimybės odontologijoje itin plačios: nuo estetinės odontologijos iki terapinių procedūrų. „Šypsenos akademija“ nuolat siekia būti...
 • Kaip atpalaiduoti įsitempusius kaklo raumenis?

  Kaip atpalaiduoti įsitempusius kaklo raumenis? Raumenų įtampa kakle yra dažnas nusiskundimas. Kakle yra gausu įvairių raumenų, palaikančių galvos svorį. Šie raumenys gali būti pažeisti arba sudirginti dėl per didelės apkrovos, monotoniškų, netaisyklingų judesių bei įvairių laikysenos problemų. Įtampa kakle dažniausiai yra susijusi su raumenų spazmais arba minkštųjų audinių sužalojimais,...
 • Kada verta kreiptis dėl veido odos patempimo į plastikos chirurgus?

  Plastikos chirurgija Lietuvoje nei specialistais, nei atliekamų procedūrų kokybe visiškai nenusileidžia kitoms šalims. Žinoma, jei vertintume procedūrų skaičių atitinkamam skaičiui gyventojų, turbūt prilygti pasaulinėms tendencijoms tikrai būtų sunku. Tačiau reikėtų atsakyti, ar tai būtina? Deja, pasaulyje daugybė šių procedūrų atliekamos nebūtinai dėl poreikio, labai dažnai tai daroma dėl...
 • Gerosios bakterijos, kada vartoti?

  Dauguma užsienio šalių gerosios bakterijos yra vartojamos profilaktiškai ir reguliariai, tačiau Lietuvoje mes nesame įpratę iš anksto rūpintis savo organizmo mikroflora, tad gerąsias bakterijas dažniausiai naudojame tuomet, kai geriame antibiotikus. Pradedant kalbėti apie gerąsias bakterijas, svarbu paminėti faktą, kad žmogaus organizme yra beveik 100 trilijonų gerųjų mikroorganizmų,...