Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Klausos sutrikimas – kelias į depresiją

2018 m. kovo 2 d.

Klausos svarba

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine klausos diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai – kovo 3 diena (3.3) – reprezentuoja dvi žmogaus ausis, kurios primena skaičių „3“.

2017 m. PSO duomenimis, net 360 ml. žmonių pasaulyje turi klausos sutrikimų, iš jų 32 milijonai vaikų. „Klausos netekimas yra viena iš didžiausių globalių sveikatos problemų ir vienas dažniausiai pasaulyje diagnozuojamų sutrikimų. Klausos praradimas sutrikdo bendravimą, pasaulio pažinimą, dėl jo vyksta asmenybės socialinė izoliacija, vystosi nuotaikos sutrikimai ir pan. Šios dienos esmė – priminti, ir taip pat informuoti tiek vaikus, tiek suaugusius apie klausos reikšmę kasdieniniame gyvenime, jos galimų sutrikimų priežastis, galimybes ją apsaugoti, taip pat apie naujausius gydymo būdus“, teigia Vilniaus Santaros klinikų otorinolaringologė Dr. I. J. Sruogienė.

Klausos sutrikimo priežasčių – daug

Klausos sutrikimo priežastys gali būti įgimtos (kai klausos sutrikimas nustatomas gimus arba ankstyvame vaiko amžiuje) arba įgytos (kai klausos sutrikimas atsiranda vėliau). Klausos silpnėjimo ar praradimo priežastimi gali būti infekcija ar virusinės ligos, intokcikacijos (apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis), traumos, stiprus triukšmas, vitaminų stoka, mechaninis ausies sužalojimas.

Klausos pablogėjimą gali lemti ir vidaus organų ligos: vidaus organų susirgimai (širdies kraujagyslių sistemos ligos, kraujo ligos, endokrininės ligos, inkstų ligos, stuburo kaklo dalies spondiliozė, spindulinė liga, vitaminų stoka) bei centrinės nervų sistemos susirgimai (kraujagyslių spazmai, galvos smegenų išeminė liga, epilepsija, encefalitai, neuronavikai, išsėtinė sklerozė, aterosklerozė).

Pasak Dr. I. J. Sruogienės, didesnė dalis neprigirdinčių žmonių, besikreipiančiančių į klausos reabilitacijos centrus, yra pagyvenusio amžiaus, nes klausos silpnėjimas yra vienas dažniausiai pasitaikančių funkcinių pakitimų, susijusių su organizmo senėjimu.

Nereabilituojamas klausos sutrikimas – kelias į depresiją

Parodoksalu, bet klausos pablogėjimo žmogus gali ilgai net nejusti. Dažniausiai neprigirdintys neigia turintys tokių bėdų ir stebisi, kad kažkodėl nebesugeba suprasti įprastų pokalbių. Tokie žmonės dažnai vengia bendrauti, ypač didesniuose žmonių susibūrimuose. Klausos susilpnėjimas ar praradimas dažnai gali paskatinti socialinę izoliaciją, sumažinti savigarbą, sukelti baimės jausmą ar net įtakoti depresinės būsenos atsiradimą. Taigi, taip nukenčia gyvenimo kokybė, atsiranda sunkumų darbe.

Galite įtarti, kad jūsų artimas žmogus turi klausos sutrikimų, jei jis:

 • dažnai prašo pakartoti, ką sakėte,

 • dažnai pagarsina televizorių ar radijo imtuvą,

 • kalbėdamas pasisuka į jus šonu (atsuka tą ausį, kuria geriau girdi),

 • pats pradeda kalbėti garsiau,

 • pasikeičia jo elgesys – vengia žmonių susibūrimų, triukšmingų vietų, vietoje to dažniau renkasi pasibuvimą namuose,

 • tampa labiau atsiskyręs, irzlus.

 

Ką daryti, pablogėjus klausai

Jei yra nors menkiausių įtarimų, kad klausa sutriko, būtina kuo skubiau kreiptis į šeimos gydytoją, kol liga neprogresavo. Jis nuspręs, kaip reikia gydyti, o prireikus nusiųs konsultuotis pas specialistą – gydytoją otorinolaringologą (ausų, nosies, gerklės gydytoją). Prieš pradėdamas gydyti klausos praradimą, pirmiausia specialistas išsiaiškins jūsų klausos sutrikimo priežastį ir ieškos būdų jai pašalinti. Jei bus nustatyta, kad jums būtinas klausos aparatas, gydytojas išduos siuntimą į audiologijos centrą ar kabinetą.

Mūsų tikslas – Jūsų gera klausa

OPERA klausos centruose kiekvieno laukia profesionalus, patyręs kolektyvas, nevaržanti, specialiai klausos centrui pritaikyta aplinka bei malonus aptarnavimas. Čia teikiamos visos klausos reabilitacijos paslaugos: klausos tyrimas naujausia technika, klausos aparatų individualus parinkimas ir techninis aptarnavimas bei visos klausos aparatams reikalingos priežiūros priemonės. Neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be modernių technologijų, pas mus galima įsigyti skaitmeninius aksesuarus klausos aparatams: įkraunamas baterijas, bevielio ryšio įrangą, distancinio valdymo ir FM sistemas.

Mūsų tikslas - grąžinti Jums klausą, o kartu ir bendravimo džiaugsmą, pritaikant Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį klausos aparatą pagal gydytojo nustatytą klausos sutrikimo lygį. Parenkant klausos aparatą mums svarbu ne tik žmogaus klausos sutrikimo pobūdis bei laipsnis, bet ir tai, kokios aparato techninės savybės leis klausos sutrikimų turinčiam žmogui jaustis kasdienėje veikloje patogiausiai. Atidžiai išklausome kiekvieną savo Klientą ir siūlome tik jam tinkamus klausos reabilitacijos sprendimus – aparatus parenkame atsižvelgdami į individualius poreikius, gyvenimo būdą bei finansines galimybes. Be to, įsigijant klausos aparatus pas mus, galima pasinaudoti Valstybinės ligonių kasos teikiama kompensacija.

OPERA klausos centre rasite aukščiausios kokybės, pačius naujausius ir pažangiausių technologijų klausos aparatus - esame prekinių ženklų UNITRON (Kanada, Šveicarija), AUDIO SERVICE (Vokietija) ir BHM (Austrija) atstovai. Todėl galime savo Klientams pasiūlyti didelę įvairovę sprendimų: nuo paties mažiausio – individualiai pagaminto įausinio, nematomo aparato iki stipriausio užausinio aparato, kuriuos gydytojai skiria nešioti pacientams, turintiems labai stiprų klausos praradimą. Šiuolaikiniai modernūs klausos aparatai gerina garso kokybę, padeda suprasti kalbą. Jie maži, patogūs ir paprastai valdomi. Tai mini kompiuteris, kuris analizuoja aplinką ir atlieka 200 milijonų operacijų per sekundę.

Suprantame, kad išsirinkti labiausiai tinkantį klausos aparatą sunku, todėl savo Klientams siūlome specialią nemokamą 2 savaičių bandymo programą „Flex:trial“, kurios metu žmogus po konsultacijos gali pasiimti klausos protezavimo specialisto rekomenduotus klausos aparatus į namus ir išbandyti juos realiose situacijose dar prieš įsigydamas.

Taip pat teikiame ir paslaugą sunkiai judantiems, nevaikštantiems ligoniams – atvykstame į namus pagal išankstinę registraciją.

Maloniai Jūsų laukiame:

 

VILNIUJE:
S. Konarskio g. 2-95, tel.: (8 5) 2507333, 2507373, mob. 8 626 20447

Darbo laikas: I-V 10:00-18:00, VI-VII nedirbame

 

KAUNE:
Eivenių g. 3, tel.: (8 37) 372121, 400007, mob. 8 624 08702

Darbo laikas: I-V 10:00-18:00, VI-VII nedirbame

 

KLAIPĖDOJE:
S. Šimkaus g. 5, Klaipėda, tel.: (8 46) 484545, mob. 8 624 66 386

Darbo laikas: I-V 10:00-18:00, VI-VII nedirbame

 

ŠIAULIUOSE:

Vilniaus g. 202, tel. (8 41) 460002, mob. 8 695 62333

Darbo laikas: I-V 10:00-18:00, VI-VII nedirbame

 

PANEVĖŽYJE:

Nemuno g. 75-319, 37355 Panevėžys, tel.: (8 628) 28668

Darbo laikas: I-V 10:00-18:00, VI-VII nedirbame

 

MARIJAMPOLĖJE:

Žemaitės g. 14, tel. 8 625 55770

(pagal išankstinę registraciją)

 

Nauji straipsniai

 • Kobido - malonus būdas atjaunėti

  Kobido veido masažas – tai daugiau nei paprasta grožio terapija Kobido reikšmė - "senovės grožio balsas". Šis masažas kilęs iš Azijos, kurį 14-ajame amžiuje pristatė Japonijos imperatorius, norėjęs kuo ilgiau išsaugoti švytintį ir lygų veidą, tolygią jo spalvą. Kobido sujungia raminantį, glotninantį masažą su dermopunkcija - akupresūros technika, kurios metu naudojant pirštų...
 • Kursai sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams

  Paskutinė galimybė gauti 10 proc. nuolaidą registruojantis į kursus sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams Programa skirta Jums, jei: Esate medicinos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas ir visuomenės sveikatos specialistas. Domitės sveika gyvensena ir siekiate kelti kvalifikaciją sveikatą...
 • Dantų balinimas namų sąlygomis

  Svajojate apie holyvudinę šypseną, kuri Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu leis džiuginti ne tik kitų akis, tačiau kaskart pažvelgus į veidrodį pasigrožėti savimi? Greičiausias ir pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – profesionalus dantų balinimas klinikoje. Balinimo metu pavyksta išgauti natūraliai šviesaus danties efektą, tačiau visiškai nesugadinti...
 • Purškiamas magnis (magnio chloridas): bandomasis tyrimas

  Prielaida Fibromialgija yra sindromas, kuriam būdingas lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir miego sutrikimai. Jo pagrindinė priežastis yra neaiški. Keletas tyrimų parodė, kad fibromialgija sergantiems pacientams sumažėjo magnio kiekis ląstelėse ir nustatyta, kad tarp magnio kiekio ir fibromialgijos simptomų yra neigiamas koreliacinis ryšys. Tikslas Surinkti preliminarius duomenis...
 • Osteopatinė pagalba naujagimiams

  Osteopatinė pagalba ypač svarbi ir efektyvi iškart po gimimo, pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis: ji padeda išvengti įvairių somatinių disfunkcijų, atsirandančių naujagimiui po to, kai jis devynis mėnesius išbuvo susirietęs į kamuolėlį mamos įsčiose, taip pat po gimdymo. Net jei gimdymas buvo sėkmingas ir kūdikis jaučiasi gerai, gydytojas osteopatas įvertins jo bendrą būklę: jo stuburo...
 • Kelionėms ir nuotykiams motinystė ne kliūtis

  Neretai pagimdžiusios vaikelį moterys kuriam laikui apriboja išvykas, tolimesnes nei artimiausia parduotuvė, ką jau ir bekalbėti apie išvykas prie jūros ar net kitas šalis. Tačiau keturios draugės ir naujos mamos Sandra, Eglė, Radvilė ir Aurika nutarė įrodyti, jog mažylis keliauti netrukdo! Ilgai nesvarsčiusios jos susipakavo lagaminus, pasiėmė vaikus ir iškeliavo į pica ir jūra kvepiantį...
 • Skaitmeninis šypsenos dizainas ir balto porceliano dantų laminatės – tobulam Jūsų grožiui

  Nepriklausomai nuo amžiaus, kiekvieno mūsų išvaizdos svarbiausias akcentas – patraukli šypsena. Juk užtektų nors vieno nuskelto priekinio danties, ir jo sugadintos šypsenos nepaslėps nei pats tinkamiausias rūbas, nei idealus makiažas, nei išpuoselėta šukuosena. Sveiki, balti, natūralaus grožio dantys - mūsų sveikatos atspindys - ir žavi šypsena – štai, tas idealus...
 • Aerootitas

  Tai ausų pakenkimas skrydžio metu, kada keičiasi atmosferinis spaudimas. Pagrindinis faktorius – greitai besikeičiantis atmosferos spaudimas ir ausies trimito praeinamumo laipsnis. Dažniausiai pasireiškia kylant ir leidžiantis lėktuvui. Ausies būgnelis atlaiko gana didelius atmosferos slėgio pasikeitimus, jeigu slėgis keičiasi lėtai ir abiejose ausyse vienodai. Jeigu atmosferos slėgis...
 • Kraujospūdžio matavimas

  Kraujospūdis yra nepastovus dydis, kuris nuolat kinta. Tai yra normalu. Ypač reikšmingas yra rytinis kraujospūdis , kuris turi būti matuojamas pabudimo metu. Aukštos rytinio kraujospūdžio vertės , dar vadinamos " rytine banga" , duoda daugiau informacijos , negu matavimo duomenys dienos bėgyje ar atsitiktiniai matavimai gydytojo kabinete. Klinikiniais tyrimais įrodyta , kad "...
 • Negydomas ėduonis ir nevalomos dantų apnašos - pavojus sveikatai ir dantims

  Pasak daugybės skirtingų tyrimų, dantų ėduonis, populiariai vadinamas kariesu, yra viena iš labiausiai paplitusių neužkrečiamų ligų pasaulyje. Nuo dantų ėduonies yra kentėję daugiau, kaip 90% procentų gyventojų. Ši problema yra maždaug tokia pati dažna, kaip sloga ir peršalimas. Tik nesulyginamai pavojingesnė. Negydomas ėduonis, pulpitas ir parodontitas gresia ne tik dantų...
 • Dantų protezavimas: išimamaisiais arba fiksuotais protezais

  Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžianti vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Protezavimas yra skirtas atkurti prarastus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Pacientui sudaromas gydymo planas, kuriame įvertinama bendra burnos ir dantų būklė, aptariama gydymo trukmė, kaina ir eiga. Esant būtinybei, atliekami papildomi kompiuteriniai ir rentgenologiniai tyrimai. Šių...
 • 79-eri metai – ne trukdis aktyviam gyvenimui

  Ugninio drakono metais gimusi Igina tiesiog spinduliuoja optimizmą ir asmeniniu savo pavyzdžiu įrodo, jog aktyvūs gyvenimo būdas apsaugo nuo ligų ir vienatvės. Per metus moteris su bendraminčiais aplanko mažiausiai 2 šalis, kuriose dar nebuvo ir nuolat planuoja ateinančios kelionės kryptį. Kai paskambinau Iginai susitarti dėl pokalbio, ji buvo šokių pamokoje. Susitarėm susiskambinti vėliau....
 • Bemetalės keramikos dantų implantai „Nobel Pearl“ – unikali naujovė

  Jei trūksta vieno ar kelių dantų, ilgainiui gali atsirasti įvairių problemų. Tirpsta žandikaulio kaulas, sunkiau kramtyti maistą, sutrinka virškinimas... Tačiau odontologija nestovi vietoje. Vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje įsitikina dantų implantacijos nauda. Mokslininkai implantologai nepailsdami dirba ir nuolat tobulina dantų implantus. 2018-aisiais Švedijos įmonės...
 • Klaipėdoje to dar nebuvo – „Jaunystės“ kapsulė!

  Kas mėgsta pirtelę, šilumą, rūpinasi savo sveikata ir grožiu – pamėgs hiperterminę kapsulę, kurią drąsiai galima pavadinti „Atgal į jaunystę!“ Klaipėdiečiams labai pasisekė, kad šis modernus ozono terapijos įrenginys surado vietą žinomo gydytojo, anesteziologo - reanimatologo Alberto Albertjano klinikoje, Paryžiaus Komunos gatvėje 2A. Gydytojas A. Albertjanas plačiai žinomas...
 • Smūginė bangų terapija

  "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį ir stimuliuoja fiziologinį audinių atsinaujinimą. "Elettronica...