Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Kas ieško, tas randa: akupunktūra išgydo ligas, prieš kurias „tradicinė“ medicina - bejėgė

2017 m. vasario 14 d.

Ar žinojote, kad nutukimą, daugelį skausmų, lėtinio nuovargio sindromą, stresą, imuninės sistemos nusilpimą, virškinimo ir endokrinines ligas, priklausomybę nuo vaistų, rūkymo, alkoholio sėkmingai išgydo akupunktūra? Beje, ji dar gali atjauninti veido odą, išgydyti aknę ir padėti esant nudribusioms pažandėms ir paakiams bei dvigubam pagurkliui… Skamba neįtikėtinai, tačiau sėkmingos pacientų istorijos tai tik iškalbingai patvirtina.

Visgi nepaisant išgijimo istorijų, Rytų medicina pas mus dar nėra lygiavertis tradicinės medicinos partneris ir gana sunkiai skinasi kelią į gydymo centrus.

„Rytuose žmogus suvokiamas kaip neatsiejama gamtos dalis, egzistuojanti pagal gamtos dėsnius ir priklausoma nuo aplinkos poveikio, kaip energetinė būtybė, kurios kūnas, protas, jausmai ir dvasia neatsiejami. O Vakaruose įsitvirtino mechaninis realybės modelis, pagal kurį medikai ir mokslininkai studijavo žmogaus kūno dalis, atskirus organus, jų funkcionavimą ir patologijas“,- Rytų ir Vakarų medicinos skirtumus aiškina „Sugihara“ Grožio Terapijos ir Chirurgijos Klinikos Rytų medicinos gydytoja Gražina Paliokienė, akupunktūrą studijavusi Anglijoje.

Gydytojos teiraujamės apie tūkstančius metų siekiančias akupunktūros tradicijas bei galimybes padėti net ir tada, kai „tradicinė“ medicina nuleidžia rankas.

– Kodėl akupunktūra ir kiti Rytų medicinos metodai taip sunkiai integruojasi į Vakarų mediciną?

– Didžiąja dalimi sunkų Rytų medicinos kelią Vakaruose nulėmė per amžius gyvavę mąstymo skirtumai. Ten, kur vakariečiai linkę mastyti linijiniu būdu, rytiečiai mato bendrą vaizdą. Todėl Vakaruose įsitvirtino mechaninis realybės modelis, pagal kurį medikai ir mokslininkai studijavo žmogaus kūno dalis, atskirus organus, jų funkcionavimą ir patologijas. Gydymą formavo požiūris, kad žmogaus organizmą valdo cheminiai procesai, todėl daug dėmesio buvo skiriama vaistų, veikiančių cheminius procesus, paieškai. Viskas, ko negalimo pačiupinėti ir išmatuoti, buvo priskiriama mistikai.

Rytuose žmogus suvokiamas kaip neatsiejama gamtos dalis, egzistuojanti pagal gamtos dėsnius ir priklausoma nuo aplinkos poveikio, kaip energetinė būtybė, kurios kūnas, protas, jausmai ir dvasia neatsiejami. Gydymui didelę įtaką darė energetinis holistinis modelis, pagal kurį Visata, tame tarpe ir Žemė bei visa, kas joje gyva ir negyva, paklūsta tiems patiems dėsniams ir egzistuoja gyvybinės energijos (chi – Kinijoje, prana – Indijoje, ki – Japonijoje, ka- Egipte) dėka. Gydymo metodai, tame tarpe ir akupunktūra, vystėsi ieškant būdų, kaip paveikti žmogaus energetinius procesus.

Kartu su garsiąja Einšteino formule, iš esmės įrodančia, kad visa materija yra energija, bei su naujausiais kvantinės fizikos atradimais, pamažu keičiasi mūsų realybės samprata. Jau suvokiame, kad be energijos neįmanomas joks cheminis procesas. Visa, kas aplinkui mus, ir visa, kas mumyse, egzistuoja tik energijos dėka. Be energijos negalėtų vykti jokie procesai, palaikantys mūsų gyvybines funkcijas, mąstymą, emocijas. Matuojame šilumą, skaičiuojame kalorijas, darome elektrokardiogramas, encefalogramas ir pan. Tačiau iš tiesų apie energetinius savo organizmo procesus žinome labai nedaug. Nežinomybė, nesupratimas yra skeptinių pažiūrų į tokius gydymo metodus kaip akupunktūra pagrindas.

Nepaisant to, kad Pasaulio sveikatos organizacija oficialiai pripažino akupunktūrą ir paragino integruoti ją į šiuolaikinę mediciną, o eilėje Europos universitetų jau dėstoma ne tik Vakarų, bet ir tradicinė senoji Rytų šalių medicina, akupunktūra, kaip ir kitos Rytų medicinos gydymo paslaugos, sunkiai integruojasi į nacionalines sveikatos apsaugos sistemas. Dažniausiai jos teikiamos privačiose gydymo įstaigose. Manau, kad nemažas vaidmuo čia tenka milžiniškos farmacijos pramonės interesams.

– Kokias ligas galima pagydyti akupunktūra? Kokias gydo veiksmingiausiai?

– Akupunktūra galima gydyti visas ligas, kadangi į biologinių taškų stimuliavimą organizmas atsako mobilizuodamas savo gydomąsias galias. Suaktyvėja energijos ir skysčių cirkuliavimas, pagerėja organizmo išsivalymas, pažeistų organų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis, subalansuojama endokrininė ir nervų sistema. 2003 metais Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė ligų, kurias veiksminga gydyti akupunktūra, sąrašą. Jame įvairių ligų, sindromų ir simptomų yra daugiau nei šimtas.

Akupunktūra labai veiksminga gydant įvairios kilmės stuburo, sąnarių, raiščių ir raumenų skausmus, stuburo osteochondrozę su įvairiomis jos išraiškomis – galvos, kaklo ir nugaros skausmais, galvos svaigimu, rankų tirpimu, sąnarių uždegimus, osteoartrozę, reumatoidinį poliartritą, neuritus, neurozę, neurodermitus ir kitas odos ligas, lėtinio nuovargio sindromą, stresą, imuninės sistemos nusilpimą, virškinimo ir endokrinines ligas, priklausomybę nuo vaistų, rūkymo, alkoholio. Plačiai naudojama kosmetinė veido akupunktūra, kuri ne tik atjaunina veido odą, bet ir padeda esant nudribusioms pažandėms ir paakiams, aknei, dvigubam pagurkliui, nosies ar veido raudonumui.

Akupunktūra gali būti pagrindinė gydymo priemonė arba ji gali būti taikoma kaip pagalbinė kartu su įprastomis gydymo priemonėmis. Gydymas akupunktūra labai efektyvus, kai asmuo laiku kreipiasi pagalbos, laikosi gydytojo nurodymų ir dėl sveikatos pasirengęs pakeisti savo gyvenimo būdą. Tačiau dauguma mano pacientų negaluoja jau ne vienerius, o kartais ir ne vieną dešimtį metų, nenori, o kartais ir negali keisti savo gyvenimo būdo, įpročių, išeiti iš stresinio darbo ar įtemptos aplinkos, atsisakyti gyvūnėlio, kuriam alergiškas. Tokiais atvejais gydymas trunka ilgiau. Sakoma, net jeigu akupunktūra ir negali išgydyti, ji iš esmės pagerina gyvenimo kokybę.

– Gal galėtumėte pakomentuoti konkrečių atvejų gydymą?

– Noriu pateikti keletą gydymosi akupunktūra pavyzdžių. Labai svarbu žinoti, kad kiekvienam pacientui yra rekomenduojama jam tinkanti dieta, kvėpavimo, fiziniai pratimai, patarimai dėl gyvenimo ir atsipalaidavimo būdo ir pan. Keičiasi gydytojai ir jų teorijos, tačiau gamtos dėsniai yra amžini. Žmogui reikia tinkamo maisto ir deguonies, kad pasikrautų energija, pakankamai miego poilsiui, judėjimo, kad nesutriktų skysčių ir energijos cirkuliacija ir mokėjimo atsipalaiduoti po įtempto darbo ir stresinių situacijų. Didėjant aplinkos užterštumui išeitis viena – stiprinti savo imunitetą.

Jauna 35 m. moteris kreipėsi dėl sunkių panikos priepuolių, kurių metu kankino nerimas, gerklės spazmai, tachikardija, pykinimas, galvos skausmai ir svaigimas. Panikos priepuoliai prasidėjo prieš 3 metus po stresinės situacijos šeimoje. Gydėsi pas neuropatologą. Naudojo stiprius antidepresinius ir psichotropinius vaistus. Nuo vaistų sutriko kepenų veikla, todėl ieškojo natūralaus gydymo būdo.
Jau po 1 procedūros pasijuto geriau, panikos priepuoliai žymiai susilpnėjo, po 3 procedūrų panikos priepuoliai nebepasikartojo, po 5 procedūrų gydymas nutrauktas, kadangi pacientė jautėsi gerai.

53 metų moteris skundėsi bendru silpnumu, nemiga, galvos skausmais, nesugebėjimu susikaupti, kankino virškinimo problemos. Moteris patyrė daug įtampų, atvyko į Lietuvą dirbti iš užsienio, pasikeitė gyvenimo būdas, maistas, darbo sąlygos ir pan. Savo šalyje ji gydėsi akupunktūra, todėl kai pasijuto blogai ieškojo akupunktūristo. Po 3 procedūrų pasijuto geriau, po 5 procedūrų susireguliavo miegas, po 7 procedūrų jautėsi visiškai sveika.

26 m. vaikinui dėl stresinės situacijos darbe pašlijo sveikata. Sutriko miegas, kankino galvos skausmai ir skausmas širdies plote. Draugas patarė gydytis akupunktūra. Jau po pirmo seanso savijauta žymiai pagerėjo. Po trijų seansų organizmas visiškai atsistatė.

50 m. moteris kreipėsi dėl bendro silpnumo, nuovargio, nesugebėjimo koncentruotis. Sutriko miegas, kamavo galvos skausmai. Negalavimai buvo susiję su stresu ir dideliu darbo krūviu. Gydytojas ligos nerado, kadangi visi atlikti tyrimai buvo normos ribose. Jautėsi vis prasčiau, todėl nusprendė pabandyti gydytis akupunktūra. Po 3 procedūrų pasijuto geriau, po 5 procedūrų jautėsi fiziškai ir psichologiškai tvirtesnė, nebeturėjo miego problemų. Po 7 procedūrų jautėsi visiškai sveika.

Jauna 36 m. moteris kreipėsi dėl dešinės veido pusės dalinio paralyžiaus ir dešinės rankos nejautros. Prieš 8 mėnesius pajuto, kad sunku buvo užmerkti dešinę akį. Kreipėsi pas gydytoją. Nepaisant gydymo po 3 mėnesių nebejautė dešinės veido pusės, o po kelių savaičių ir dešinės rankos. Gydėsi pas neuropatologą. Visi atlikti tyrimai, tame tarpe kompiuterinė tomografija, buvo normos ribose. Nepaisant gydymo savijauta negerėjo, todėl nusprendė pabandyti gydytis akupunktūra.
Po 1 akupunktūros procedūros rankos nejautra praėjo, po 3 procedūrų savijauta žymiai pagerėjo, tačiau vis dar buvo nejautri dešinio skruosto viršutinė dalis. Po 5 procedūrų nebeturėjo jokių nusiskundimų.

21 m. vaikinui prieš savaitę pradėjo skaudėti galvą, naktį negalėjo miegoti dėl stipraus geliančio skausmo sprando srityje. Ryte nebejautė liežuvio, vėliau ir dešinės veido pusės. Kreipėsi pas gydytoją, buvo diagnozuotas dalinis veido paralyžius dėl veido nervo uždegimo ir paskirtas gydymas. Kadangi savijauta negerėjo, kreipėsi dėl gydymo akupunktūra. Po 1 akupunktūros procedūros savijauta žymiai pagerėjo, po 3 procedūrų veido raumenų funkcija visiškai atsistatė ir gydymas buvo nutrauktas.

56 m. vyras užsienietis kartu su draugais keliavo po Lietuvą. Čia jam atsinaujino senos bėdos su stuburu, kadangi turi tarpslankstelinio disko išvaržą. Skausmai buvo tokie stiprūs, kad negalėjo pajudėti. Kreipėsi dėl gydymosi akupunktūra, nes taip gydėsi savo tėvynėje. Po 1 procedūros skausmas aprimo ir jis pagaliau galėjo išsimiegoti. Po 3 procedūrų galėjo laisvai judėti ir vykti į savo namus.

Jauną 29 m. moterį vargino silpnumas, kūno virpulys, prakaitavimas, menstruacijų sutrikimas, galvos svaigimas ir skausmai smilkinių srityje, silpnėjo ir slinko plaukai. Ji naudojo skydliaukės hormonus dėl autoimuninės skydliaukės ligos. Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę skaičius buvo labai aukštas ir viršijo 2000 (ATPO norma iki 35,0 IU/ml). Po 3 procedūrų pacientė pasijuto geriau, po 5 procedūrų žymiai sumažėjo antikūnų skaičius, po 7 procedūrų gydymas buvo nutrauktas, kadangi pacientė jautėsi gerai. Jau metai, kai ji po gydymo akupunktūra nenaudoja jokių vaistų.

34 metų vyras kreipėsi dėl priklausomybės nuo alkoholio gydymo. Alkoholį vartojo nuo ankstyvos jaunystės, tėvas buvo alkoholikas. Pastaruoju metu prarasdavo darbą dėl ilgadienių gėrimų. Gydytis akupunktūra patarė draugas, kuris gydėsi nuo rūkymo ir jam padėjo 1 procedūra. Po akupunktūros procedūros paprašiau pranešti, kaip sekasi ir, jeigu reikės, vėl kreiptis pagalbos. Po pusmečio jis atsiuntė gydytis kitą savo draugą, kurio prašė pranešti, kad jis šiuo metu dirba užsienyje ir visiškai atsikratė savo priklausomybės.

41 metų moteris kreipėsi dėl antsvorio. 1,68 m. ūgio moteris svėrė 89 kg. Šeimoje motina ir senelė serga diabetu, todėl moteris susirūpino dėl savo sveikatos. Pirmiausiai buvo atlikta ausies akupunktūros procedūra, siekiant sumažinti apetitą. Sumažėjus apetitui moters svoris sumažėjo 5 kg. per mėnesį. Tuomet buvo atlikta bendra ausies ir tradicinės kinų medicinos akupunktūra, siekiant sureguliuoti medžiagų apykaitos procesus. Moteris per mėnesį numetė dar 4 kg. Po 3 mėn. pakartojome kursą ir moters svoris sumažėjo dar 2 kg.

– Ar visiems pacientams tinka gydymas akupunktūra?

– Akupunktūra yra vienas saugiausių gydymo būdų. Kadangi tai nemedikamentinis gydymo būdas, išvengiama nepageidaujamų reakcijų ir priklausomybės nuo vaistų. Biologiškai aktyvūs taškai nenaudojami ten, kur oda pažeista, pav. atvira žaizda, bėrimas, hematoma, infekcija ar pan., taip pat kai kurių taškų negalima naudoti esant nėštumui. Negalima naudoti akupunktūros žmonėms alergiškiems metalui ar jo sudėtinėms dalims, nepatartina gydytis akupunktūra sergant kraujo krešėjimo sutrikimo ligomis, epilepsija ar esant nekontroliuojamiems traukuliams.

Tradicinė kinų akupunktūra stimuliuoja skysčių cirkuliaciją, todėl nepatartina esant onkologiniams susirgimams, aštrioms širdies aritmijoms, lymphoedemai, kai kraujuojama iš vidaus organų, praėjus mažiau nei 8 savaitėms po spindulinės terapijos. Tačiau JK ir JAV onkologinės klinikos plačiai naudoja akupunktūrą skausmams nuimti, nuraminti, šalinti cheminės terapijos pašalinį poveikį. Norvegų akupunktūristas Terry Oleson siūlo ausies akupunktūros protokolus (tam tikrų taškų rinkinius) onkologinių susirgimų gydymui. Mano mokytojas John Tindall akupunktūra gydo vėžį, leukemijas, ŽIV/AIDS, hepatitą C.

Tas pats galioja sergant inkstų ar tulžies pūslės akmenlige, baiminamasi, kad akmuo gali pajudėti ir įstrigti kanale. Tačiau daugybė akupunktūros specialistų, ypač dirbančių mikrosisteminės akupunktūros srityje, sėkmingai gydo akmenligę.

 Ko norėtumėt palinkėti skaitytojams?

– Patariu išmokti džiaugtis gyvenimu, daugiau šypsotis, prisiminti tai, kas gera, mąstyti pozityviai. Geros mintys ir šypsena skatina vadinamųjų laimės hormonų gamybą. Pastarieji teigiamai veikia tiek fizinę, tiek mentalinę sveikatą, stiprina imunitetą ir padeda išvengti ligų. Būkite sveiki!

Daugiau informacijos tel. (8 5) 270 5722, (8 698) 539 02 ir e.p. info@sugihara.lt


sugihara.lt/naujienos/kas-iesko-tas-randa-akupunktura-isgydo-ligas-pries-kurias-tradicine-medicina-bejege

Nauji straipsniai

 • Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti vaikų odontologas?

  Nemaža dalis vaikų bijo apsilankyti odontologijos klinikoje, ir tą gali lemti labai skirtingos priežastys: neigiama ankstesnė patirtis, juntamas dantų skausmas, draugų papasakotos istorijos, ir t.t. Nugalėti šią baimę gali būti gana sudėtinga, tačiau tą padaryti tikrai įmanoma: tėveliams svarbu tinkamai nuteikti vaikus, ir, žinoma, parinkti tinkamą odontologijos kliniką. Jei vaikų odontologas...
 • Plastinė chirurgija jau nebe tabu

  Kasmet visame pasaulyje yra atliekami milijonai plastinių operacijų. Norėdami pakoreguoti, padailinti ir atnaujinti išvaizdą, žmonės savo kūną atiduoda į profesionalių chirurgų rankas. „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius sako, kad tokios procedūros Lietuvoje sparčiai populiarėja. Nors anksčiau plastinė chirurgija buvo laikoma...
 • Dantų protezavimas: kodėl ir kada būtina protezuoti dantis?

  Dantų protezavimas – viena dažniausiai atliekamų dantų restauravimo paslaugų, kurios metu atkuriamas prarastas dantis, dantys ar jų eilės įvairaus amžiaus pacientams. Dantų protezavimas ir inovatyvios šiuolaikinės technologijos padeda atkurti trūkstamus, pavienius arba visus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas ir, žinoma, estetišką išvaizdą. Šiandieninis dantų protezavimas yra...
 • Svajojate apie putlesnes lūpas ir svarstote išbandyti grožio injekcijas? Štai ką apie tai sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

  Gyvename laikais, kai turime galimybę patys kurti savo išvaizdą taip, kaip jaučiame esant gražiausia. Šiandien vos per kelias valandas galime pakeisti ne tik šukuoseną, bet ir tam tikrus veido bruožus. Tai padaryti leidžia paprastos, bet efektyvios procedūros – grožio injekcijos, iš kurių bene populiariausia – lūpų putlinimas hialuronu. Jei svajojate apie putlesnes lūpas ir...
 • Urologas įvardijo, kas gali padėti išvengti vyriškų problemų

  Įtemptas gyvenimo ritmas, stresas, rūpesčiai darbe ir nuolatinė skuba sveikatos neprideda nei vienam. Ne išimtis ir vyriškos problemos – neretai dėl to, kad pamirštame pasirūpinti savimi, organizmas ima gaminti mažiau vyriško hormono – testosterono. Šis hormonas yra gaminamas sėklidėse ir lemia sveiką vyro organizmo vystymąsi, tvirtesnę, nei moterų, išvaizdą ir struktūrą. Be šių...
 • Estetinis plombavimas

  Estetinis plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas) ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami...
 • Dantų implantavimas: 6 svarbiausi dalykai, kuriuos Jums reikia žinoti

  Dantų implantavimas – vienas svarbiausių išradimų šiuolaikinėje odontologijoje. Kasmet tūkstančiai žmonių, netekusių nuosavų dantų, pasirenka šią procedūrą dėl jos ilgaamžiškumo, patogumo, praktiškumo ir, žinoma, tikrų dantų pojūčio. Dantų implantai suteikia antrą šansą turėti nuostabią šypseną, tinkamai kramtyti, pasitikėti savimi ir išvengti su dantų praradimu susijusių ligų ar...
 • Klubo sąnario keitimas: ką svarbu žinoti?

  Kineziterapija – viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių sveikatos ir fizinės būklės grąžinimui bei palaikymui, gydant judesiu ir fiziniais veiksniais. Specialistų teigimu, kineziterapija po klubo sąnario operacijos atlieka ypatingą vaidmenį pacientų gijimo procese – padeda greičiau atsigauti, sumažina neigiamus po operacijos sukeliamus simptomus bei leidžia atgauti...
 • Dr. Welch: hormonų terapija sukelia vėžį

  Dr. Claudia Welch savo knygoje “Subalansuoti hormonai – subalansuotas gyvenimas” detaliai pasakoja apie sintetinių hormonų ir hormoninės kontracepcijos žalą moters organizmui. Daktarė pasakoja, jog prestižinis medicinos žurnalas „Lancet“ paskelbė didžiulio tyrimo apie geriamuosius kontraceptikus rezultatus, kurie parodė, kad nėštumą reguliuojančių tablečių...
 • Rugsėjo 1-oji artėja: patikrinkite vaiko sveikatą ne dėl "varnelės"

  Prasidėjusi lėtinė liga gali likti nepastebėta, jei profilaktinės sveikatos patikros metu neatliekami reikiami kraujo bei šlapimo tyrimai. Dėl savo vaiko sveikatos pasistenkite daugiau – dabar daug pigiau pasinaudokite išsamesnio ištyrimo programa pažangiose „Medicina practica“ laboratorijose! Be tyrimų nėra kalbos apie sveikatą Sergančių vaikų kasmet daugėja. Juos...
 • Dantų ėduonies profilaktika

  Dantų ėduonis tai yra liga, kuriai būdingas kietų danties audinių demineralizavimas ir proteolitinis irimas. Tai lemia bendrieji ir vietiniai veiksniai, iš jų keturi vaidina svarbiausią vaidmenį: dantų jautrumas ėduoniui dantų apnašos substratas (maisto produktai) laikas Tinkama mityba yra vienas iš svarbių faktorių, padedančių išvengti ėduonies. Kitas...
 • „NeoLife“ – besirūpinantiems sveikata ir puikia savijauta

  Daugelis gyvename aktyvų gyvenimą itin įtemptu ritmu. Dideli darbo krūviai, daug papildomų veiklų, laiko stoka poilsiui ir kokybiškam miegui išbalansuoja organizmą. Negana to, dažnas neteikiame daug reikšmės tinkamai mitybai, o ir nelabai yra tam galimybių, kai vis skubame, lekiame ir neretai tiesiog kažko užkandame. Visi šie aspektai suponuoja vitaminų ir mikroelementų disbalansą organizme....
 • Gydytoja ortopedė-traumatologė Rūta Banytė: su paspirtukais į gatves išrieda ir rimtos traumos

  Per pastaruosius kelerius metus didžiuosiuose šalies miestuose itin išpopuliarėjo paspirtukai, elektriniai ir ne tik. Tačiau kartu su paspirtukais į gatves išrieda ir įvairios traumos. Tam galėtų paantrinti gydytojai ortopedai-traumatologai, kasdien susiduriantys su vis daugiau elektrinių paspirtukų vairuotojų ir jų kliudytų praeivių. Apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo...
 • Netinkama mityba ar vaistai – kas labiausiai kenkia kepenims?

  Kaip gyvename, ką valgome ar kokiais žalingais įpročiais nuodijame savo organizmą puikiai atspindi kepenys. Mūsų šalyje vis dar gajus mitas, kad labiausiai kepenis „ėda“ vaistai, tačiau statistika rodo ką kita. Lietuvoje viena opiausių problemų – alkoholinė kepenų liga, taip pat – nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga (NASKL), kurią lemia nutukimas, metabolinis...
 • Šlapimo nelaikymas - ką rekomenduoja specialistai?

  Šlapimo nelaikymas – tai nevalingas šlapimo tekėjimas iš šlapimo takų, kai sutrinka normali šlapimo sulaikymo funkcija. Toks sutrikimas yra laikomas liga, kuri sukelia daugybę nepatogumų ir problemų kasdieniniame gyvenime. „Gijos Klinikų“ gydytojas-urologas Saulius Stirbys nurodo šios ligos atsiradimo priežastis bei pasakoja, kokių priemonių reikėtų imtis, jeigu jus kamuoja...