Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Kas ieško, tas randa: akupunktūra išgydo ligas, prieš kurias „tradicinė“ medicina - bejėgė

2017 m. vasario 14 d.

Ar žinojote, kad nutukimą, daugelį skausmų, lėtinio nuovargio sindromą, stresą, imuninės sistemos nusilpimą, virškinimo ir endokrinines ligas, priklausomybę nuo vaistų, rūkymo, alkoholio sėkmingai išgydo akupunktūra? Beje, ji dar gali atjauninti veido odą, išgydyti aknę ir padėti esant nudribusioms pažandėms ir paakiams bei dvigubam pagurkliui… Skamba neįtikėtinai, tačiau sėkmingos pacientų istorijos tai tik iškalbingai patvirtina.

Visgi nepaisant išgijimo istorijų, Rytų medicina pas mus dar nėra lygiavertis tradicinės medicinos partneris ir gana sunkiai skinasi kelią į gydymo centrus.

„Rytuose žmogus suvokiamas kaip neatsiejama gamtos dalis, egzistuojanti pagal gamtos dėsnius ir priklausoma nuo aplinkos poveikio, kaip energetinė būtybė, kurios kūnas, protas, jausmai ir dvasia neatsiejami. O Vakaruose įsitvirtino mechaninis realybės modelis, pagal kurį medikai ir mokslininkai studijavo žmogaus kūno dalis, atskirus organus, jų funkcionavimą ir patologijas“,- Rytų ir Vakarų medicinos skirtumus aiškina „Sugihara“ Grožio Terapijos ir Chirurgijos Klinikos Rytų medicinos gydytoja Gražina Paliokienė, akupunktūrą studijavusi Anglijoje.

Gydytojos teiraujamės apie tūkstančius metų siekiančias akupunktūros tradicijas bei galimybes padėti net ir tada, kai „tradicinė“ medicina nuleidžia rankas.

– Kodėl akupunktūra ir kiti Rytų medicinos metodai taip sunkiai integruojasi į Vakarų mediciną?

– Didžiąja dalimi sunkų Rytų medicinos kelią Vakaruose nulėmė per amžius gyvavę mąstymo skirtumai. Ten, kur vakariečiai linkę mastyti linijiniu būdu, rytiečiai mato bendrą vaizdą. Todėl Vakaruose įsitvirtino mechaninis realybės modelis, pagal kurį medikai ir mokslininkai studijavo žmogaus kūno dalis, atskirus organus, jų funkcionavimą ir patologijas. Gydymą formavo požiūris, kad žmogaus organizmą valdo cheminiai procesai, todėl daug dėmesio buvo skiriama vaistų, veikiančių cheminius procesus, paieškai. Viskas, ko negalimo pačiupinėti ir išmatuoti, buvo priskiriama mistikai.

Rytuose žmogus suvokiamas kaip neatsiejama gamtos dalis, egzistuojanti pagal gamtos dėsnius ir priklausoma nuo aplinkos poveikio, kaip energetinė būtybė, kurios kūnas, protas, jausmai ir dvasia neatsiejami. Gydymui didelę įtaką darė energetinis holistinis modelis, pagal kurį Visata, tame tarpe ir Žemė bei visa, kas joje gyva ir negyva, paklūsta tiems patiems dėsniams ir egzistuoja gyvybinės energijos (chi – Kinijoje, prana – Indijoje, ki – Japonijoje, ka- Egipte) dėka. Gydymo metodai, tame tarpe ir akupunktūra, vystėsi ieškant būdų, kaip paveikti žmogaus energetinius procesus.

Kartu su garsiąja Einšteino formule, iš esmės įrodančia, kad visa materija yra energija, bei su naujausiais kvantinės fizikos atradimais, pamažu keičiasi mūsų realybės samprata. Jau suvokiame, kad be energijos neįmanomas joks cheminis procesas. Visa, kas aplinkui mus, ir visa, kas mumyse, egzistuoja tik energijos dėka. Be energijos negalėtų vykti jokie procesai, palaikantys mūsų gyvybines funkcijas, mąstymą, emocijas. Matuojame šilumą, skaičiuojame kalorijas, darome elektrokardiogramas, encefalogramas ir pan. Tačiau iš tiesų apie energetinius savo organizmo procesus žinome labai nedaug. Nežinomybė, nesupratimas yra skeptinių pažiūrų į tokius gydymo metodus kaip akupunktūra pagrindas.

Nepaisant to, kad Pasaulio sveikatos organizacija oficialiai pripažino akupunktūrą ir paragino integruoti ją į šiuolaikinę mediciną, o eilėje Europos universitetų jau dėstoma ne tik Vakarų, bet ir tradicinė senoji Rytų šalių medicina, akupunktūra, kaip ir kitos Rytų medicinos gydymo paslaugos, sunkiai integruojasi į nacionalines sveikatos apsaugos sistemas. Dažniausiai jos teikiamos privačiose gydymo įstaigose. Manau, kad nemažas vaidmuo čia tenka milžiniškos farmacijos pramonės interesams.

– Kokias ligas galima pagydyti akupunktūra? Kokias gydo veiksmingiausiai?

– Akupunktūra galima gydyti visas ligas, kadangi į biologinių taškų stimuliavimą organizmas atsako mobilizuodamas savo gydomąsias galias. Suaktyvėja energijos ir skysčių cirkuliavimas, pagerėja organizmo išsivalymas, pažeistų organų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis, subalansuojama endokrininė ir nervų sistema. 2003 metais Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė ligų, kurias veiksminga gydyti akupunktūra, sąrašą. Jame įvairių ligų, sindromų ir simptomų yra daugiau nei šimtas.

Akupunktūra labai veiksminga gydant įvairios kilmės stuburo, sąnarių, raiščių ir raumenų skausmus, stuburo osteochondrozę su įvairiomis jos išraiškomis – galvos, kaklo ir nugaros skausmais, galvos svaigimu, rankų tirpimu, sąnarių uždegimus, osteoartrozę, reumatoidinį poliartritą, neuritus, neurozę, neurodermitus ir kitas odos ligas, lėtinio nuovargio sindromą, stresą, imuninės sistemos nusilpimą, virškinimo ir endokrinines ligas, priklausomybę nuo vaistų, rūkymo, alkoholio. Plačiai naudojama kosmetinė veido akupunktūra, kuri ne tik atjaunina veido odą, bet ir padeda esant nudribusioms pažandėms ir paakiams, aknei, dvigubam pagurkliui, nosies ar veido raudonumui.

Akupunktūra gali būti pagrindinė gydymo priemonė arba ji gali būti taikoma kaip pagalbinė kartu su įprastomis gydymo priemonėmis. Gydymas akupunktūra labai efektyvus, kai asmuo laiku kreipiasi pagalbos, laikosi gydytojo nurodymų ir dėl sveikatos pasirengęs pakeisti savo gyvenimo būdą. Tačiau dauguma mano pacientų negaluoja jau ne vienerius, o kartais ir ne vieną dešimtį metų, nenori, o kartais ir negali keisti savo gyvenimo būdo, įpročių, išeiti iš stresinio darbo ar įtemptos aplinkos, atsisakyti gyvūnėlio, kuriam alergiškas. Tokiais atvejais gydymas trunka ilgiau. Sakoma, net jeigu akupunktūra ir negali išgydyti, ji iš esmės pagerina gyvenimo kokybę.

– Gal galėtumėte pakomentuoti konkrečių atvejų gydymą?

– Noriu pateikti keletą gydymosi akupunktūra pavyzdžių. Labai svarbu žinoti, kad kiekvienam pacientui yra rekomenduojama jam tinkanti dieta, kvėpavimo, fiziniai pratimai, patarimai dėl gyvenimo ir atsipalaidavimo būdo ir pan. Keičiasi gydytojai ir jų teorijos, tačiau gamtos dėsniai yra amžini. Žmogui reikia tinkamo maisto ir deguonies, kad pasikrautų energija, pakankamai miego poilsiui, judėjimo, kad nesutriktų skysčių ir energijos cirkuliacija ir mokėjimo atsipalaiduoti po įtempto darbo ir stresinių situacijų. Didėjant aplinkos užterštumui išeitis viena – stiprinti savo imunitetą.

Jauna 35 m. moteris kreipėsi dėl sunkių panikos priepuolių, kurių metu kankino nerimas, gerklės spazmai, tachikardija, pykinimas, galvos skausmai ir svaigimas. Panikos priepuoliai prasidėjo prieš 3 metus po stresinės situacijos šeimoje. Gydėsi pas neuropatologą. Naudojo stiprius antidepresinius ir psichotropinius vaistus. Nuo vaistų sutriko kepenų veikla, todėl ieškojo natūralaus gydymo būdo.
Jau po 1 procedūros pasijuto geriau, panikos priepuoliai žymiai susilpnėjo, po 3 procedūrų panikos priepuoliai nebepasikartojo, po 5 procedūrų gydymas nutrauktas, kadangi pacientė jautėsi gerai.

53 metų moteris skundėsi bendru silpnumu, nemiga, galvos skausmais, nesugebėjimu susikaupti, kankino virškinimo problemos. Moteris patyrė daug įtampų, atvyko į Lietuvą dirbti iš užsienio, pasikeitė gyvenimo būdas, maistas, darbo sąlygos ir pan. Savo šalyje ji gydėsi akupunktūra, todėl kai pasijuto blogai ieškojo akupunktūristo. Po 3 procedūrų pasijuto geriau, po 5 procedūrų susireguliavo miegas, po 7 procedūrų jautėsi visiškai sveika.

26 m. vaikinui dėl stresinės situacijos darbe pašlijo sveikata. Sutriko miegas, kankino galvos skausmai ir skausmas širdies plote. Draugas patarė gydytis akupunktūra. Jau po pirmo seanso savijauta žymiai pagerėjo. Po trijų seansų organizmas visiškai atsistatė.

50 m. moteris kreipėsi dėl bendro silpnumo, nuovargio, nesugebėjimo koncentruotis. Sutriko miegas, kamavo galvos skausmai. Negalavimai buvo susiję su stresu ir dideliu darbo krūviu. Gydytojas ligos nerado, kadangi visi atlikti tyrimai buvo normos ribose. Jautėsi vis prasčiau, todėl nusprendė pabandyti gydytis akupunktūra. Po 3 procedūrų pasijuto geriau, po 5 procedūrų jautėsi fiziškai ir psichologiškai tvirtesnė, nebeturėjo miego problemų. Po 7 procedūrų jautėsi visiškai sveika.

Jauna 36 m. moteris kreipėsi dėl dešinės veido pusės dalinio paralyžiaus ir dešinės rankos nejautros. Prieš 8 mėnesius pajuto, kad sunku buvo užmerkti dešinę akį. Kreipėsi pas gydytoją. Nepaisant gydymo po 3 mėnesių nebejautė dešinės veido pusės, o po kelių savaičių ir dešinės rankos. Gydėsi pas neuropatologą. Visi atlikti tyrimai, tame tarpe kompiuterinė tomografija, buvo normos ribose. Nepaisant gydymo savijauta negerėjo, todėl nusprendė pabandyti gydytis akupunktūra.
Po 1 akupunktūros procedūros rankos nejautra praėjo, po 3 procedūrų savijauta žymiai pagerėjo, tačiau vis dar buvo nejautri dešinio skruosto viršutinė dalis. Po 5 procedūrų nebeturėjo jokių nusiskundimų.

21 m. vaikinui prieš savaitę pradėjo skaudėti galvą, naktį negalėjo miegoti dėl stipraus geliančio skausmo sprando srityje. Ryte nebejautė liežuvio, vėliau ir dešinės veido pusės. Kreipėsi pas gydytoją, buvo diagnozuotas dalinis veido paralyžius dėl veido nervo uždegimo ir paskirtas gydymas. Kadangi savijauta negerėjo, kreipėsi dėl gydymo akupunktūra. Po 1 akupunktūros procedūros savijauta žymiai pagerėjo, po 3 procedūrų veido raumenų funkcija visiškai atsistatė ir gydymas buvo nutrauktas.

56 m. vyras užsienietis kartu su draugais keliavo po Lietuvą. Čia jam atsinaujino senos bėdos su stuburu, kadangi turi tarpslankstelinio disko išvaržą. Skausmai buvo tokie stiprūs, kad negalėjo pajudėti. Kreipėsi dėl gydymosi akupunktūra, nes taip gydėsi savo tėvynėje. Po 1 procedūros skausmas aprimo ir jis pagaliau galėjo išsimiegoti. Po 3 procedūrų galėjo laisvai judėti ir vykti į savo namus.

Jauną 29 m. moterį vargino silpnumas, kūno virpulys, prakaitavimas, menstruacijų sutrikimas, galvos svaigimas ir skausmai smilkinių srityje, silpnėjo ir slinko plaukai. Ji naudojo skydliaukės hormonus dėl autoimuninės skydliaukės ligos. Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę skaičius buvo labai aukštas ir viršijo 2000 (ATPO norma iki 35,0 IU/ml). Po 3 procedūrų pacientė pasijuto geriau, po 5 procedūrų žymiai sumažėjo antikūnų skaičius, po 7 procedūrų gydymas buvo nutrauktas, kadangi pacientė jautėsi gerai. Jau metai, kai ji po gydymo akupunktūra nenaudoja jokių vaistų.

34 metų vyras kreipėsi dėl priklausomybės nuo alkoholio gydymo. Alkoholį vartojo nuo ankstyvos jaunystės, tėvas buvo alkoholikas. Pastaruoju metu prarasdavo darbą dėl ilgadienių gėrimų. Gydytis akupunktūra patarė draugas, kuris gydėsi nuo rūkymo ir jam padėjo 1 procedūra. Po akupunktūros procedūros paprašiau pranešti, kaip sekasi ir, jeigu reikės, vėl kreiptis pagalbos. Po pusmečio jis atsiuntė gydytis kitą savo draugą, kurio prašė pranešti, kad jis šiuo metu dirba užsienyje ir visiškai atsikratė savo priklausomybės.

41 metų moteris kreipėsi dėl antsvorio. 1,68 m. ūgio moteris svėrė 89 kg. Šeimoje motina ir senelė serga diabetu, todėl moteris susirūpino dėl savo sveikatos. Pirmiausiai buvo atlikta ausies akupunktūros procedūra, siekiant sumažinti apetitą. Sumažėjus apetitui moters svoris sumažėjo 5 kg. per mėnesį. Tuomet buvo atlikta bendra ausies ir tradicinės kinų medicinos akupunktūra, siekiant sureguliuoti medžiagų apykaitos procesus. Moteris per mėnesį numetė dar 4 kg. Po 3 mėn. pakartojome kursą ir moters svoris sumažėjo dar 2 kg.

– Ar visiems pacientams tinka gydymas akupunktūra?

– Akupunktūra yra vienas saugiausių gydymo būdų. Kadangi tai nemedikamentinis gydymo būdas, išvengiama nepageidaujamų reakcijų ir priklausomybės nuo vaistų. Biologiškai aktyvūs taškai nenaudojami ten, kur oda pažeista, pav. atvira žaizda, bėrimas, hematoma, infekcija ar pan., taip pat kai kurių taškų negalima naudoti esant nėštumui. Negalima naudoti akupunktūros žmonėms alergiškiems metalui ar jo sudėtinėms dalims, nepatartina gydytis akupunktūra sergant kraujo krešėjimo sutrikimo ligomis, epilepsija ar esant nekontroliuojamiems traukuliams.

Tradicinė kinų akupunktūra stimuliuoja skysčių cirkuliaciją, todėl nepatartina esant onkologiniams susirgimams, aštrioms širdies aritmijoms, lymphoedemai, kai kraujuojama iš vidaus organų, praėjus mažiau nei 8 savaitėms po spindulinės terapijos. Tačiau JK ir JAV onkologinės klinikos plačiai naudoja akupunktūrą skausmams nuimti, nuraminti, šalinti cheminės terapijos pašalinį poveikį. Norvegų akupunktūristas Terry Oleson siūlo ausies akupunktūros protokolus (tam tikrų taškų rinkinius) onkologinių susirgimų gydymui. Mano mokytojas John Tindall akupunktūra gydo vėžį, leukemijas, ŽIV/AIDS, hepatitą C.

Tas pats galioja sergant inkstų ar tulžies pūslės akmenlige, baiminamasi, kad akmuo gali pajudėti ir įstrigti kanale. Tačiau daugybė akupunktūros specialistų, ypač dirbančių mikrosisteminės akupunktūros srityje, sėkmingai gydo akmenligę.

 Ko norėtumėt palinkėti skaitytojams?

– Patariu išmokti džiaugtis gyvenimu, daugiau šypsotis, prisiminti tai, kas gera, mąstyti pozityviai. Geros mintys ir šypsena skatina vadinamųjų laimės hormonų gamybą. Pastarieji teigiamai veikia tiek fizinę, tiek mentalinę sveikatą, stiprina imunitetą ir padeda išvengti ligų. Būkite sveiki!

Daugiau informacijos tel. (8 5) 270 5722, (8 698) 539 02 ir e.p. info@sugihara.lt


sugihara.lt/naujienos/kas-iesko-tas-randa-akupunktura-isgydo-ligas-pries-kurias-tradicine-medicina-bejege

Nauji straipsniai

 • Green Mix - kas tai?

  Green Mix sudėtį sudaro ekologiški super produktai, kurie žinomi dėl pagalbos įveikiant stresą, gerinant odos būklę, bei palaikant bendrą sveikatos būklę ir dar daugiau. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą, kas gi yra tas Green Mix ir kuo jis naudingas. Green Mix ingredientai Šiame mišinyje yra dešimt ingredientų, kurie suteikia naudą sveikatai. Kokosų pieno milteliai: Turi...
 • Dantų protezavimas: problemą spręsti reikia kiek įmanoma greičiau

  Pažvelgus į žmogaus šypseną, galime nuspėti ne tik jo emocinę būklę, nuotaiką, bet ir spręsti apie jo sveikatą, bendrą organizmo būklę. Netekus vieno ar kelių dantų, gali labai pasikeisti emocinė žmogaus būsena, atsirasti kramtymo problemų, žarnyno negalavimų, pakisti žandikaulio padėtis ir kilti kitų rimtų sveikatos sutrikimų, į kuriuos negalima numoti ranka. Dantų protezavimas –...
 • Cukraus poveikis Jūsų odai

  Apie cukraus žalą sveikatai ar kūno linijoms pastaruoju metu kalbama vis dažniau ir garsiau, bet, ar kada pagalvojote, kad būtent cukrus lemia pirmųjų raukšlių atsiradimą, odos tonuso ir skaistumo praradimą? Norint šių veiksnių išvengti, svarbu ne tik kontroliuoti cukraus kiekį, bet ir žinoti, kaip tinkamai savimi pasirūpinti. KAIP CUKRUS SKATINA SENĖJIMO PROCESUS? Įprastai, gausiai...
 • Ortopediniai kamuoliai: nauda ir panaudojimas

  Neretai pusiau juokais, pusiau rimtai teigiama, jog namuose turint ortopedinį kamuolį galima sakyti, jog namuose yra sporto salė. Tai pagrindžia šių kamuolių funkcionalumą ir platų panaudojimo spektrą. Kam skirti ortopediniai kamuoliai? Ortopediniai kamuoliai naudojami mankštai, gimnastikos pratimams atlikti. Treniruotė su reabilitaciniu kamuoliu stiprina visus kūno raumenis....
 • Kaip atsirinkti tinkamą vitaminą D?

  KAS YRA VITAMINAS D? Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris sintetinamas žmogaus odoje, gilesniuose epidermio sluoksniuose veikiant ultravioletiniams (UV-B) saulės spinduliams. Vitamino D gaunama iš augalinės ir gyvulinės kilmės maisto produktų, o natūraliuose produktuose jo kiekiai nėra dideli. Biochemiškai svarbiausias yra D3 vitaminas (cholekalciferolis) ir D2 vitaminas...
 • Kolagenas – ko dar apie jį nežinome?

  Šiandien vienas populiariausių grožio produktų rinkoje yra kolagenas – žuvų baltymų pagrindu išgautas baltymas, galintis padėti pristabdyti tiek odos senėjimą, tiek kitus organizmo senėjimo procesus. Kam skirtas kolagenas, ko iš jo tikėtis, kaip išsirinkti tinkamą ir kaip gauti maksimalią naudą? Apie tai pasakoja estetinės medicinos produktais prekiaujančios bendrovės Gopestetika vadovė...
 • Revoliucinis metodas celiulito gydymui, kūno korekcijai ir veido atjauninimui - Endosferos terapija

  Jei laikytis dietų neturite valios, o pradėti sportuoti stinga laiko ir jėgų? Vargina celiulitas, strijos ir suglebusi oda? Tačiau nori atrodyti jauna ir graži, bet nenori intervencijų veido srityje? Masažo Klinika kviečia išbandyti revoliucinį metodą celiulito gydymui, kūno korekcijai ir veido atjauninimui! Endosferos terapija – pirmoji atjauninimo ir celiulito gydymo terapija,...
 • Skaitmeninis protezavimas - eksperto žodis

  Perėjimas prie skaitmeninės odontologijos yra negrįžtama pasaulinė tendencija, kuri po truputį skinasi kelią į odontologijos klinikas ir Lietuvoje. „Šypsenos akademija“ klinika su pasididžiavimu gali teigti esanti viena pirmųjų Lietuvoje jau pasiekusi bemaž visų procesų skaitmenizavimą. Tai didžiulis žingsnis odontologijos srityje ne tik palengvinantis gydytojo odontologo darbą,...
 • Skauda raumenis arba sąnarius? Išbandykite skausmo gydymą radijo dažnio terapija

  Ar žinote, kad maždaug viename odos centimetre yra apie 700 skausmo sensorių? Taigi pajusti skausmą – paprasta, o jį numalšinti, deja, ne visada. Raumenų, sąnarių, sausgyslių ar raiščių skausmas apriboja judėjimo galimybes ir blogina gyvenimo kokybę. Ąžuolyno klinika ir SPA siūlo išskirtinį skausmo gydymo būdą – radijo dažnio terapiją su INDIBA® Deep Care aparatu, kuris...
 • Kiek laiko trunka pilna dantų lanko rekonstrukcija all-on-4 metodu

  Kiekvienas mes esame unikalus, unikalūs yra ir mūsų dantys bei jų būklė, tad turint omenyje, kad kiekvieno paciento situacija yra unikali, be nuodugnios apžiūros ir tyrimų neįmanoma pateikti tikslaus atsakymo, kiek laiko gali trukti pilna dantų lanko rekonstrukcija ALL-ON-4 metodu. Tačiau atlikus nuodugnius skaitmeninius tyrimus, kiekvienam galime pasakyti kam reikia nusiteikti galvojant apie...
 • Mitybos planas – ir grožiui, ir sveikatai

  Ąžuolyno klinikoje ir SPA svarbi ne tik estetika, bet ir sveikata, kurią laikome viena didžiausių vertybių. Šie du dalykai yra neatsiejami – grožis ir sveikata visada žengia kartu. Kai gerai jaučiamės, esame kupini jėgų ir energijos, tai kitaip ir atrodome: spindi akys, švyti oda ir mes patys. Sveika mityba ir gyvensena yra tas žingsnis, kuris veda link grožio ir sveikatos dermės....
 • Gripas ir jo simptomai

  Gripas gali būti lengvas, sunkus, o kartais ir mirtinas. Svarbu žinoti, kad gripas skiriasi nuo peršalimo. Gripu dažniausiai susergama staiga. Gripu sergantys žmonės dažnai jaučia kai kuriuos ar visus šiuos simptomus: Karščiavimas * arba karščiavimas / šaltkrėtis; Kosulys; Gerklės skausmas; Sloga ar užkimšta nosis; Raumenų ar kūno skausmai; Galvos skausmai; Išsekimas...
 • Apgamų šalinimas lazeriu: kada galima atlikti ir kokie privalumai?

  Žmonės turi apgamų įvairiose kūno vietose ir kai kurie jiems visiškai netrukdo, o kai kuriuos nusprendžiama pašalinti. Apgamo pašalinimas gali būti pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. Visų pirma apgamas gali būti šalinamas, nes nustatomi apgamo supiktybėjimo požymiai arba rizika supiktybėti. Priežastis gali būti ir neestetiškai atrodantis, matomoje kūno vietoje esantis apgamas. Taip pat...
 • Kiek laiko trunka atkurti trūkstamą dantį?

  Net ir vieno danties praradimas gali sukelti nuolatinį diskomfortą: žmonės vengia šypsotis ir palaikyti tiesioginį kontaktą su kitu asmeniu. Tokiu būdu yra apribojimas socialinio gyvenimo aktyvumas ir krenta pasitikėjimas savimi. Kodėl žmonės linkę atidėlioti prarasto danties atkūrimo procesą? Juk delsimas gali sukelti liūdnas pasekmes ir tik prailginti gydymo procesą. Blogiausia, kad žmonės...
 • Kada reikia šalint klibantį dantį?

  Pradėkime nuo to, kad dantų paslankumas nėra normali būsena. Dantų paslankumą dažniausiai lemia šios dvi pagrindinės priežastys: periodontitas arba traumos. Esant danties paslankumui būtina kreiptis pas gydytoja periodontologą. Delsti nėra ko, dažnu atveju danties paslankumas – tai ilgai užsitęsusios, negydomos ligos pasekmė. Dantų paslankumo atsiradimo priežastys Kaip jau minėta,...