Paieškų šiandien: 3349

Kaip išvengti nugaros skausmų nėštumo metu?

2017 m. rugpjūčio 4 d.

Nėštumo laikotarpiu nugaros skausmus ir diskomfortą jaučia apie 50-70% moterų. Varginantis skausmas gali ne tik sutrikdyti darbingumą, bet ir komplikuoti nėštumą ar gimdymą. Skausmai dažniausiai prasideda 5–7 nėštumo mėnesį, tačiau gali prasidėti jau ir 8–12 nėštumo savaitę. Moterims, kurios jau iki nėštumo buvo patyrusios nugaros skausmą, yra didesnė rizika, kad ir nėštumo metu joms skaudės nugarą, ir skausmas dažniausiai prasideda ankstesniu nėštumo laikotarpiu.

Priežasčių, kurios sukelia nugaros skausmus nėštumo metu yra daug. Viena iš jų – kūno svorio centro pasikeitimas. Nėštumo metu moteris įprastai priauga nuo 10 iki 20 kilogramų, šis svoris suteikia papildomą apkrovą nugarai ir juosmeniui. Augant svoriui, keičiasi moters kūno svorio centras, dėl to kinta laikysena ir eisena. Klubų sąnarių judesiai tampa riboti, daugelis moterų skundžiasi nugaros skausmais, nes pertempiami nugaros ilgieji raumenys. Kita priežastis – augantis svoris. Kūdikiui augant, svorio padidėjimas daro spaudimą jūsų nugarai, o tai sukelia skausmus. Netaisyklinga laikysena, ilgas stovėjimas, netaisyklingas daiktų kėlimas – tai labai dažnos priežastys, kurios sukelia diskomfortą ir nugaros skausmus. Hormonų pokyčiai nėštumo metu taip pat turi įtakos nugaros skausmų atsiradimui. Nėštumo metu organizme išsiskiria hormonai, kurie atpalaiduoja raumenis ir raiščius. Deja, hormonai taip pat veikia daugelį kitų sąnarių, sukeldami uždegimus ir skausmą.

Nėščiųjų diržai ir kelnaitės

Augant pilvukui, moters raumenys, sausgyslės, raiščiai ir kaulai turi prisitaikyti ir padaryti vietos kūdikiui. Kai pilvas didėja, padidėja tenkantis krūvis nugarai. Tokiu atveju reikalingas pilvo diržas, kuris gali padėti sumažinti spaudimą, tempimą ir maudimą, nuovargį nugaros srityje, ypač jei jūs daug vaikštote, ilgai stovite. Dėvint diržą, svoris, tenkantis nugarai ir juosmeniui, paskirstomas tolygiai, todėl sumažėja skausmas, strijų atsiradimo ir raumenų patempimo tikimybė. Nemėgstančioms elastinių diržų puiki išeitis – specialios apatinės kelnaitės. Kelnaitės nėščiosioms suteikia lengvą pilvuko palaikymą ir neriboja vaisiaus augimo. Nėščiosios diržą ir palaikančias kelnaites rekomenduojama užsidėti gulint ant nugaros. Nei nėščiosiosdiržas, nei kelnaitės neturi spausti.

UAB IDEMUS parduotuvėseŠiuolaikinė ortopedija“ Viršuliškių g. 34, Vytauto g. 24, Vilniuje ir internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti prekių nėščiosioms (kelnaites, liemenėles, nėščiųjų diržus, žindymo pagalves), aukštos kokybės SIGVARIS kompresinių kojinių venų ligų gydymui ir profilaktikai. Taip pat parduotuvėse rasite platų įtvarų, ortopedinių įdėklų ir komforto-ortopedinės avalynės asortimentą, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

UAB IDEMUS konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite: www.idemus.lt.

Šveicariškų kelioninių kojinių TRAVENO by SIGVARIS akcija! Pasinaudokite puikiu pasiūlymu!

TRAVENO kojinių akcija! Perkant 1 porą Traveno dovanojame šlepetes!

Akcija vyksta šiose parduotuvėse:

  • ŠIUOLAIKINĖ ORTOPEDIJA Viršuliškių g. 34, Vilnius tel.: (85) 2461493
  • ŠIUOLAIKINĖ ORTOPEDIJA Vytauto g. 24, Vilnius tel.: (85) 2715931
  • www.idemus.lt TRAVENO AKCIJA

 

Nauji straipsniai