Paieškų šiandien: 3267

Esencialinė hiperhidrozė: diagnostika ir gydymas

2017 m. rugpjūčio 10 d.

Padidėjęs, gausus prakaitavimas arba hiperhidrozė yra ne tik didelė problema, tai susirgimas, kuris pasireiškia nevalingu lokaliu prakaitavimo padidėjimu delnų, padų ar pažastų srityse. Toks prakaitavimas viršija normalius fiziologinius termoreguliacijos poreikius. Šitokiu būdu prakaito liaukos perdėtai reaguoja į normalius dirgiklius. Tikriausiai esate pastebėję, kad kai karšta, drėgna, valgant aštrų maistą, taip pat bijant, jaudinantis ar atsidūrus stresinėje situacijoje, veikiančioje mūsų smegenis kaip stiprus dirgiklis, mes visada pradedame gausiau prakaituoti - „sudrėksta“ delnai ar pažastys, atsiranda prakaito lašelių ant kaktos - tai normali organizmo reakcija į emocinius ir/ar kitus dirgiklius. Tokia būklė yra kasdienė mūsų gyvenimo dalis ir nėra priskiriama patologijai.

Hiperhidrozės atveju žmogus gausiai prakaituoja būdamas normalioje aplinkoje, nepatirdamas streso. Pacientui yra sunku tai nuslėpti. Su šia problema susiduria maždaug 3 proc. pasaulio gyventojų. Hiperhidrozė atsiranda dėl vadinamosios sudomotorinės sistemos, kontroliuojančios prakaito sekreciją, padidėjusio aktyvumo. Idiopatinis hiperaktyvumas vadinamas pirmine arba esencialine, hiperhidroze. Kai padidėjusį aktyvumą lemia kitos priežastys, pvz., infekcija, piktybiniai navikai, endokrininės ligos ir kt., hiperhidrozė vadinama antrine. Tokiu atveju būtina ieškoti prakaitavimą sukeliančios ligos ir ją gydyti, na, o pirminė hiperhidrozė yra efektyviai gydoma botulino toksino A tipo injekcijomis.

Botulino toksinas – tam tikro tipo bakterijose natūraliai randamas baltymas, medicinoje naudojamas labai gerai išvalytas ir paruoštas injekcijoms į paodį. Moksliškai įrodyta, kad injekcijos, esant lokaliai pažastų arba delnų hiperhidrozei, ženkliai pagerina paciento gyvenimo kokybę. Procedūra saugi, yra naudojami lokaliai nuskausminantys kremai. Botulino toksinas suleidžiamas į pažymėtus taškus prakaito liaukų projekcijoje. Procedūra trunka keliasdešimt minučių. Po jos nėra reikalinga jokia ypatinga priežiūra. Didžiausias gydymo poveikis išryškėja jau per dvi savaites. Jis trunka iki metų, pamažu tolygiai silpdamas.


Konsultacijai ar procedūrai registruokitės tel.: 867215100

Estetinės kosmetologijos ir dermatologijos centras "AESTHETA".

Mus rasite Ateities g. 31B Vilniuje - “Ateities Trio” verslo centras, 3 aukštas (įėjimas C, iš L. Giros g. pusės).

Darbo laikas:
I-V - nuo 10 iki 20 val.
VI - nuo 10 iki 16 val.

www.estetinekosmetologija.lt

 

 

Nauji straipsniai