Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasVeterinarijaMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurochirurgijaNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūra

Civilizacijos nepaliestas kraštas ir jo unikalūs augmenijos produktai - “Daktarė taiga”

2020 m. liepos 27 d.
Civilizacijos nepaliestas kraštas ir jo unikalūs augmenijos produktai - “Daktarė taiga”

‘‘Dr. Taiga''- nauja TianDe ekologiškų produktų linija, sukurta iš augalų, natūraliai augančių laukiniuose Altajaus krašto regionuose.
Altajus kraštas - tai švari ir nepaliesta gamta: nepakartojami kalnai, beribė Sibiro taiga, krištolo švarumo ežerai, unikali flora bei ypatinga fauna ir neaprėpiamos lygumos. Altajaus kraštui yra priskiriama teritorijos dalis Kazachstane, Rusijoje, Mongolijoje bei Kinijoje ir visur jis šlovinamas dėl savo ekologijos. “Rusiškasis Altajus“ susideda iš dviejų regionų , Altajaus Respublikos ir Altajaus krašto, apie kurio išskirtinį unikalumą šiame straipsnyje ir papasakosime.
Altajaus gyventojai kvėpuoja pilna krūtine, vaikų gimsta daugiau, derlingesnė žemė. Vietinių žmonių gyvenimo ritmas per amžių čia beveik nepasikeitė : čia kaip ir anksčiau ganosi arklių tabūnai, žmonės tiki dvasiomis ir netgi pagarbiai su jomis bendrauja. Pvz., kad paprašyti sėkmingo kelio, perkėlose palieka šviesias apsaugančias lenteles (vadinamas ‘‘telomas“), o kad pamaloninti ugnies dvasias, degina laužus, slepia naujagimių lytį,‘‘kad neatkreipti bereikalingo dvasių dėmesio“. Tai visiška priešingybė triukšmingiems miestams su kiekviename žingsnyje įrengtais supermarketais, o mobilus telefono ryšys vietomis čia net nepasiekiamas. Čia dar yra kaimų, kurių didesniąją metų dalį nepasieksi ir automobiliu, kur vandenį gyventojai dar tebenešioja naščiais ir duoną kepasi patys. Vaikai čia sodinami ant arklių anksčiau, nei išmoksta patys vaikščioti. Vanduo paprastuose upeliuose žymiai švaresnis už vandentiekio, o norint kasnakt matyti žvaigždes, pakanka tik pažvelgti į dangų. Tokios tylos kaip čia , mieste nebūna niekuomet ir visas šis regionas garsėja savo natūralia gamta. 1730 metais čia buvo įkurtas miestas Barnaulas, dabartinė Altajaus sostinė. Altajaus krašte susieina šimtai kelių, o senų tautų istorijos yra persipynusios tarpusavyje. Ir kas čia tik negyveno : skifai, sarmatai, tiurkai... Po jų gyvenimo ant vietinių uolų dar yra išlikę petroglifai, uolose iškalti arba ant jų nupiešti dažais piešiniai, su medžioklės scenomis, senuoju kalendoriumi, pačiais ilgiausiais runų įrašais Rusijoje. Vien tik Jelangašo upės slėnyje priskaičiuojama daugiau kaip 30 tūkstančių runų įrašų uolose.

www.sibirietiskasgrozis.lt/dr-taiga


Altajaus kraštas savyje atspindi bendrus Rusijos, Mongolijos, Kazachstano ir Kinijos gamtinius bei klimatinius panašumus, bei unikalius jų skirtumus :
⦁ reljefas. Didžioji Altajaus krašto dalis yra lyguma. Altajaus kalnai – neįtikėtinai stiprios energetikos vieta, apjuosia lygumą iš pietų, o centrinė jo dalis yra sunkiai pasiekiamas kalnų rajonas . Jų viršūnės būna ištisus metus padengtos ledu ir sniegu, o aukštis siekia daugiau kaip 3000 – 4000 metrų. Pati aukščiausia kalnų viršūnė, dvigalvis kalnas Belucha (vietinių gyventojų laikomas šventu, todėl į jį negalima kopti ir vadinamas Uč Sumer, „trys viršūnės „), kurio aukštesnioji viršukalnė siekia net 4509 metrus.
⦁ urvai . Šis kraštas dar vadinamas urvų šalimi. Čia jų priskaičiuojama virš 430 .Pats giliausias iš jų yra karstinės kilmės ir vadinamas „Ekologiška Šachta“. Jo gylis tęsiasi net 345metrus ir laikomas giliausiu Sibiro urvu, o Anujos upės slėnyje yra garsioji „Denisovo ola“, besitęsianti 600m virš jūros lygio. Ji sudaryta iš dviejų dešimčių skirtingų epochų sluoksnių, kurių seniausiam priskiriama 300 tūkst. metų.
⦁ upės. Pagrindinė Altajaus upė Obė, penkta upė pasaulyje, pagal ilgį, kurios ilgis 3650km, kurios bendras vandens baseino plotas užima 2990000 kvadratinius km. Jos pagrindinis intakas yra Irtyšius, siekiantis 4248 kvadratinius kilometrus, antra pagal ilgį upė-intakas pasaulyje, po Misūrio .
⦁ ežerai. Altajaus kraštas ne tik kalnų, bet ir ežerų kraštas, didingai telkšančių upių slėniuose, greta rūsčių ledų ir sniegynų .Ežerų čia priskaičiuojama virš 7 tūkstančių. Pats žinomiausias iš jų yra Teletskojės ežeras. Jis yra tektoninės kilmės ir laikomas vienu giliausių pasaulyje (235 metrai) ir grožiausiu ežeru. Šio ežero peizažas neįtikėtinai gražus: jis apaugęs ilgaamžiais kedrais ir nykštukiniais beržais, o jo krantai „apsirėdę“ vaizdingais rododendrų brūzgynais .Visas šis grožis puikuojasi sniego kepurėmis padengtų viršukalnių fone. O kur dar daugybė įvairiausių kitų nuostabą keliančių ežerų, tokių kaip Kolodinsko ( pats didžiausias regione) ir t.t ir t.t...!
⦁ šimto kontrastų vietovė. Šis regionas pasižymi labai permainiga gamta ir savitu mikroklimatu. Jeigu čia pat Jalomano rajone noksta obuoliai,tai gretimose Kuraisko stepėse išsilaiko pastovus įšalas. Šiaurės rytų dalyje žmonės gyvena taigoje, apsupti nedidelių kalnų, o pietuose aplamai nėra medžių ir pati vietovė iškilusi 2000 m virš jūros lygio. Pietuose gyvena musulmonai, o neįžengiamuose Uimansko slėnio miškuose - sentikiai.
Altajus – unikali jėgos vieta ir Rusijos stebuklas, kuriame viskas kartu vienoje vietoje : snieguotos viršūnės, sraunios upės, nesibaigiančios lygumos , švariausi ežerai ir nenusakomo grožio taigos peizažai.

www.sibirietiskasgrozis.lt/dr-taiga


O ką Jūs žinote apie taigą? ...
Kalbant formaliai, taiga (jakutų arba mongolų kalba) - vidurinės juostos grynų ir mišrių spygliuočių miškai. Tamsiąją miško dalį sudaro eglės ir kėniai, šviesiojoje vyrauja maumedžiai, pušys, kedrai, medyną sudaro nedaug rūšių. Krūmų beveik nėra, pasitaiko žaliųjų ir kimininių samanų kilimų: auga samanos, kerpės, mėlynės, bruknės, spanguolės, paparčiai, kiškiakopūsčiai, serbentai. Tačiau taiga tai vien ne tik snaudžiantys Sibiro miškai, išsidriekę šimtus, o kai kur ir tūkstančius kilometrų. Taigoje neįtikėtinai rūsčios sąlygos: čia temperatūros svyravimai gali siekti vos ne 100 laipsnių! Tiktai patys stipriausi ir labiausiai prisitaikę medžiai ar augalai čia sugebėjo išgyventi, todėl iki dabar išlikusios seniausios jų kartos ir yra pačios atspariausios. Tiktai Taigoje ir tegalima aptikti tokią didžiulę gydomą galią turinčių augalų įvairovę.
Altajaus gyventojai amžius mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Nuo neatmenamų laikų vietiniai gyduoliai ir šamanai rinko įvairius augalus ir mokėjo jais gydyti pačias rimčiausius susirgimus. Mums pasisekė, jog šiuolaikinių produktų gamybai vaistiniai augalai renkami būtent už šimtų kilometrų nuo miestų, sunkiai prieinamuose rajonuose, kur dar išlikęs unikalus mikroklimatas, švarus oras ir teka švarus šaltinių vanduo, kurį galima tiesiogiai gerti. Matydami nuolat prastėjančią miestų ekologiją, gamintojai vis daugiau dėmesio skiria natūraliems ir švariems produktams, galinčius ne tik pamaitinti, bet ir gražinti mūsų organizmo sveikatą. Labai svarbu, jog augalai būtų renkami jų natūraliose augimvietėse pačių vietinių gyventojų. Iš natūraliai augančių gamtoje ir tiktai rankomis surinktų augalų gaminami produktai pasižymi žymiai stipresnėmis savybėmis nei užaugintų dirbtinai sukurtomis sąlygomis. Augalų šaknų ir vaisių rinkimas rankomis („Wild Harvesting“ angl. laukinių augalų rinkimas) iš natūralios jų augimvietės išsaugo didžiausias jų gydomąsias savybes. Taikant rankomis rinktų augalų reikalavimus, į kuriuos įeina ir optimalus jų surinkimo laikas, išsaugomas didžiausias jų sukauptų vertingų maitinančių ir biologiškai aktyvių medžiagų kiekis.
Ketvirtį Altajaus krašto kalnų sudaro draustiniai (viso jų 33) , palikti saugoti unikalius landšaftus, gyvūnus ir augmeniją. Laukiniai augalai, iš kurių kuriami ‘‘Dr. Taiga“linijos produktai, yra renkami jų natūraliose augimvietėse taigoje, vaizdinguose kalnų slėniuose ir Hakasijos kalnuose. Šis laukinės Sibiro gamtos regionas ištisus šimtmečius išliko nepakitęs. Atsižvelgdama į jūsų poreikį sveikatai, Kompanija ‘‘Tian De“ pristato natūralią produkciją, sukurtą iš natūralių Altajaus krašto žaliavų, pagamintą patikimų ir atsakingų perdirbėjų .Gamintojai sumaniai ir kruopščiai atrenka iš daugybės kitų tik geriausius ir unikaliausius produktus .Kompanija Tian De savo naujoje linijoje “Dr.Taiga“ pateikia produktus, kuriuos vartoja ir patys gamintojai, bei dalinasi jais su savo artimaisiais. Jie sumaniai panaudoja stipriąsias ir apsaugines Sibiro augmenijos savybes, kad perduotų visą jų sukauptą jėgą , padedančią išsaugoti mūsų jaunystę ir sveikatą, odos bei plaukų grožį !…
O dabar labai trumpai paminėsiu ir pačius unikaliausius ekologiškuosius „Dr. Taiga“ serijos produktus:


1.Žolelių dušo želė jautriai odai 250g.
„TianDe Shower Fitogel“ yra išsigelbėjimas žmonėms, turintiems jautrią, probleminę odą! BE dažiklių, silikono ir parabenų! Dėl aktyvios fito-gelio sudėties (taigos žolelių sultinio), ji veikia labai švelniai, o po dušo jūs jaučiate tik savo odos minkštumą. Joje yra daug veiksmingų žolelių ištraukų ir tik natūrali sudėtis, todėl ji tinka net ir reikliausiai odai.
Fitogelis :
– subtiliai valo;
– veiksmingai drėkina ir ramina;
– nepalieka diskomforto jausmo.
Tinka nepertraukiamam naudojimui.


2. Atkuriantis fito -kremas šerpetojančioms rankoms 80g.
Puiki pagalba šerpetojančioms rankoms! BE parabenų ir kvapiklių !
Tai greita fitolių pagalba sausai odai. Rankų oda beveik visada yra sausa. Kodėl tai vyksta, net ir nuolat ją prižiūrint ?.. Rankų oda beveik visiškai neturi riebalų ir todėl yra jautriausia senėjimui. Dėl savo turtingos sudėties, šis fito-kremas :
– atkuria pažeistą lipidų barjerą;
– drėkina ir maitina šerpetojančią odą!
Reguliariai naudokite kremą ir jūsų rankos visada bus švelnios!

3.Fito - kremas rankoms “Relaksas ir drėkinimas” 80g.
Šis kremas bus tikras išsigelbėjimas pavargusioms rankoms!
Šiuolaikinė moteris vargu ar gali visiškai atsikratyti “rankų” darbo – net jeigu šiuolaikiniai buitiniai prietaisai ir viską daro patys. O juk jūs vienaip ar kitaip prisiliesite rankomis ne tik virtuvėje: kompiuterio klaviatūra, mankštinantis salėje, dirbant vasarą lauke, aktyvių žaidimų metu su vaikais…visur dalyvauja rankos, todėl labai svarbu suteikti joms tinkamą poilsį. Po ilgos dienos duokite sau ir rankoms pilną atsipalaidavimo akimirką, prieš ruošiantis miegoti, švelniai masažuokite, sustiprinkite kremo poveikį :
– giliai drėkina ir minkština rankų odą;
– grąžina odai tonusą;
– sumažina nuovargį ir diskomfortą pernelyg didelės fizinės jėgos metu;
– palaiko rankų sąnarių sveikatą.
Kremas atidžiai rūpinasi subtilia oda, giliai drėkina ir minkština. Po ilgos dienos, duokite sau ir savo rankoms poilsį.BE parabinų ir kvapiklių!
Prieš miegą, švelniai įmasažuokite kremą į rankų odą.

4. Fito - kremas kojoms “Kulnų odos kontrolė ‘‘, gražinantis kulnų minkštumą 80 g.
Prakaitavimą ir nemalonų kvapą naikinantis kremas, puikiai drėkinantis ir šalinantis kulnų įtrūkimus!
Taigos žolelių, natūralių aliejų ir cinko oksido ekstraktų kompleksas BE parabenų ir kvapiklių:
– apsaugo nuo nemalonaus kvapo ir pernelyg didelio prakaitavimo;
– suteikia odai gaivumo jausmą ir patikimą apsaugą;
– aktyviai minkština, maitina ir drėkina kojų odą.
Reguliariai naudojant atkuriamas odos elastingumas, sumažinami nedideli įtrūkimai, išnyksta sausumas ir pleiskanojimas. Rekomenduojama: kremą užtepti ant švarios, sausos kojų odos ir naktį dėvėti medvilnines kojines.

5. Emulsija - želė kojoms ‘‘Pasivaikščiojimas miške". Kojos be kapiliarų rezginio 100 g.
Ar po ilgo vaikščiojimo jūsų kojos yra “įsitempusios”? Ar su kiekvienu žingsniu jaučiate sunkumą?
...Šios produktų linijos emulsija-želė kojoms “Pasivaikščiojimas miške“, suteiks jūsų kojoms lengvumo ir padės susidoroti su jų nuovargiu.
Mėgaukitės eisenos lengvumu be “veninių mazgų” ir kapiliarų tinklelio!
Tai yra 100% natūralus produktas, kurį sudaro TIK natūralios kilmės komponentai. NĖRA konservantų!
Gamintojas surinko visus galingiausius ir natūralius venų tonikus ir sujungė juos šios emulsijos sudėtyje:
Produkto aktyvioji sudėtis:
– padeda apsisaugoti nuo įtampos kojose, mažina skausmą ir sunkumą ;
– padeda sumažinti kapiliarinį tinklą ir užkerta kelią jo plitimui;
– švelniai rūpinasi kojų oda;
- gerina kraujagyslių būklę ir jų elastingumą;
- leidžia mėgautis komfortiška savijauta iki pat vakaro;
- švelniai prižiūri kojų odą.
Sudedamosios dalys emulsijoje padės “išsklaidyti‘‘ kraują, tokiu būdu gerinant audinių kraujotaką. Norint išvengti patinimų ir sunkumo pojūčio. reikia naudoti ryte. Dėl ekonomiško vartojimo, jums tereikės vos kelių lašų...
6. Balinanti dantų fito - pasta medžio anglies pagrindu 120 g.
TianDe balinimo pasta su medžio anglimi, kurią reguliariai naudojant, jūsų dantys įgis natūralų baltumą!
Anglies ir kitų komponentų, dėka, ji:
- švelniai valo dantis, grąžina emalio baltumą;
- padeda pašalinti tabako ir kavos apnašas;
- apsaugo nuo ėduonies .
Produkte NĖRA fluoro, parabenų, SLS, kvapiųjų medžiagų ir sintetinių dažų! Jame yra natūralių aktyviųjų paviršiaus medžiagų, kurios švelniai valo dantų emalę. Natūralūs aliejai ir ekstraktai suteikia malonų ir natūralų aromatą.
Ši dantų pasta yra „Dr. Taiga“ linijos dalis. Taigoje galima rasti tikrai unikalių augalų, turinčių savyje nepaprastas savybes. Kompanija išrinko iš jų TIK GERIAUSIUS ir sukūrė produktų seriją, kuri nuolat rūpinsis Jūsų sniego baltumo šypsena ir dantenų sveikata.
7. Fito - pasta be fluoro, parabenų ir sls . ‘‘Stiprūs dantys ir dantenos‘‘ 120 g.
Stiprūs, sveiki dantys yra sėkmingo žmogaus ženklas! Jei jūsų dantys toli gražu nėra idealūs, laikas apsilankyti pas odontologą. Burnos problemų prevencijai naudokite kompleksinę “Dr.Taiga“ vaistažolių pastą.
Natūralaus kaolino ir taigos augalų ekstraktų pagrindu pagaminta pasta, padės Jūsų dantims išlikti stipriems ir sveikiems, be to, išspręs dantenų problemas.
- užkerta kelią dantenų problemoms ir dantų ėduoniui;
- stiprina dantų emalį, gerina dantenų tonusą;
- suteikia gaivumo kvapą.
TianDe pastoje NĖRA fluoro, parabenų, SLS, kvapiųjų medžiagų ir sintetinių dažų! Joje yra natūralių aktyviųjų paviršiaus medžiagų, kurios emalį valo švelniai. Natūralūs aliejai ir ekstraktai skleidžia natūralų ir malonų aromatą.
8. Augalinis burnos skalavimo skystis 250 ml.
Ar dažnai užkandžiaujate? Po kiekvieno valgymo, tarp dantų lieka mikroskopinės maisto dalelės (jų greičiausiai nesimato, bet jų tikrai lieka), todėl patogeninės bakterijos pradeda daugintis burnos ertmėje. Dėl to gali atsirasti blogas burnos kvapas, periodiški dantenų uždegimai ir ėduonies vystymasis.
Viso to galima išvengti atliekant vieną paprastą veiksmą, tai reguliariai naudoti burnos skalavimo skystį “Dr. Taiga“. Aktyvių ir natūralių ingredientų dėka, visą dieną turėsime gaivų burnos kvapą ir taip užkirsime kelią dantų ir dantenų problemoms:
- ėduonies ir periodonto ligų prevencija;
- kova su bakterijomis ir blogu kvapu;
- sveikos dantenos ir gaivus kvėpavimas ilgą laiką. NĖRA alkoholio, chlorhexidino, parabenų ir SLS !
Skalaukite burną du kartus per dieną, išvalę dantis po 30 sekundžių. Negalima nuryti!

9. Purškiama priemonė su bičių pikiu burnos gaivai ir kovai su bakterijomis 50 g.
TianDe fito-purškiklis su propoliu, kovoja su kvapų ir burnos problemų priežastimi - bakterijomis. Jis gerina dantenų ir burnos gleivinės būklę.
Veiksmingai veikia dėl 100% natūralaus propolio, pasižyminčio stipriomis valomosiomis savybėmis. Jis naudingas dėl savo baktericidinių ir regeneracinių savybių. Norėdami sustiprinti efektą, purškale gamintojai panaudojo levsee (maralinės šaknies) ir smilkalų. Fito-purškiklis gali būti naudojamas ne tik palaikyti gaiviam burnos kvapui, burnos ertmės problemų sprendimui ar kovai su patogeninėmis bakterijomis, bet ir kaip vietinis antiseptikas. Neturi alkoholio, yra pagamintas vandens pagrindu! Dėl patogaus purškimo, produkto išlaidos bus labai ekonomiškos. Pakanka apie 250 purškimų.www.sibirietiskasgrozis.lt/dr-taiga

Nauji straipsniai

 • Kaip išlaisvinti autisto kognityvinį potencialą?

  Jau seniai įrodyta, kad autizmo diagnozė nieko nepasako apie žmogaus kognityvinius talentus – praėjo laikai, kai autizmas buvo laikomas liga su diagnoze visam gyvenimui. Šiandien autizmas – vienas dažniausiai pasaulyje paplitusių sutrikimų. Prognozuojama, kad šio amžiaus viduryje autizmas bus diagnozuotas didesniam skaičiui vaikų, nei diabetas, vėžys ir AIDS kartu...
 • Kaip pasirinkti veterinarijos kliniką?

  Visi, turintys naminius gyvūnus, žino, kad apsilankymas pas veterinarą yra neišvengiamas. Kaip ir mums, žmonėms, taip ir mūsų augintiniams nuolat kyla įvairių sveikatos problemų, jie susižeidžia, prastai jaučiasi ir yra periodiškai skiepijami. Ir jei žmonėms gydytojo pasirinkimo kriterijai yra visiškai aiškūs, tai gyvūnai savo veterinaro darbo pakomentuoti tikrai negali – sprendimus dėl...
 • Naujas senos patologijos gydymo būdas ARTCURE ir disko išvarža

  Jokūbas Fišas, gydytojas neurologas Tobuliausias Dievo (arba Motinos Gamtos, kaip kam patinka) kūrinys Žmogus turi silpnųjų vietų. Viena iš jų – stuburas, prie kurio kaip ant pakabos prisitvirtinusios visos organų sistemos. Žmogaus vertikali laikysena sudarė prielaidas tam, kad stuburas yra labai trapus, nes judėjimą įgalinantys kremzliniai intarpai tarp slankstelių – diskai...
 • Kraujo tyrimai – kas ir kodėl?

  Kraujo tyrimai – tai standartinė, visiems įprasta sveikatos procedūra. Turbūt visi žino pagrindius kraujo tyrimus ir kad jie atliekami šeimos gydytojo kabinete ar patekus į ligoninę dėl ligos ar prieš įvairiausias intervencines procedūras. Visame pasaulyje gydytojai pirmiausia skiria kraujo tyrimus, kurie nurodo tolesnę diagnostikos kryptį. Tačiau šiuolaikinė laboratorinė diagnostika...
 • Ruošiantis mokyklai – smegenų lavinimo treniruotės

  Artėjantys nauji mokslo metai – iššūkis ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams. Tinkamai pasiruošti, nepraleisti svarbių detalių, nusiteikti pasikeitusiam dienos ritmui – užduotis, sukelianti nemažai rūpesčių ir įtampos. Žinoma, daugiausiai streso patiria būsimų pirmokų tėvai, tačiau ir vyresnių klasių moksleiviams svarbi pagalba, norint užtikrinti, kad naujais mokslo metais mokykla...
 • Vaiko sveikatos patikra – svarbiau už koronaviruso baimę

  Vasara – bene geriausias metas profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą. Aišku, dėl COVID-19 įvestų priemonių gali būti sudėtingiau patekti pas gydytoją, tačiau tegalime spėlioti, kas vyks rudenį. Šiuo metu geriau paskubėti atlikti ir išsamesnį vaiko ištyrimą už žymiai mažesnę kainą „Medicina practica“ laboratorijoje. Tikrą sveikatos būklę atskleidžia tik tyrimai Nors...
 • Gausus prakaitavimas: kaip su juo kovoti?

  Itin gausus prakaitavimas (hiperhidrozė) tai liga, varginanti apie 3% pasaulio gyventojų. Padidėjęs prakaitavimas sukelia ne tik fizinį diskomfortą, tačiau ir nuolatos sukuria nemalonias situacijas socialinėje aplinkoje. Žmogus, kurį vargina gausus prakaitavimas vengia žmonių susibūrimų, bendravimo su draugais, kolegomis, tampa uždaresnis. Tokie žmonės gėdijasi, kad aplinkiniai užuos...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Ar žmonijos kalbos įgūdžiai silpsta?

  Nereikia net sakyti, kad būtent kalba žmogų daro žmogumi. Tai pagrindinis mūsų komunikacijos įrankis, būdas suprasti mus supančią aplinką, išreikšti save bei patirti pasaulį. Žmonėmis, kurie yra gerai įvaldę kalbą mes paprastai žavimės, o suradę žodžius, kurie tinkamai išreiškia mūsų mintis, patiriame pasitenkinimo jausmą. Deja, kalbos dovana ne kiekvienam žmogui pasiekiama vienodai lengvai....
 • Kaip vasarą papildyti gyvybiškai svarbių mineralų atsargas?

  Vasarą greičiau nei bet kuriuo kitu metų laiku netenkame svarbių vitaminų ir mineralų, todėl kaip niekada svarbu papildyti jų atsargas. Naudingųjų medžiagų yra daržovėse, vaisiuose ir uogose, tačiau kelios svarbios sąlygos – gėrybės turėtų būti šviežios, užaugintos natūraliai, be trąšų ir chemikalų. Dar vienas svarbus momentas – tam tikros medžiagos pasisavinamos prasčiau, o kai...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - dantų implantacija

  DANTŲ IMPLANTACIJA: KĄ REIKĖTŲ APIE JĄ ŽINOTI? Dantų implantacija – vienas iš efektyviausių ir populiariausių pasirinkimų tiems, kurie nori gražios ir sveikos šypsenos. Priežasčių, kodėl tampa reikalinga dantų implantacija, gali būti daug ir įvairių – tai ne vien estetikos siekis, bet ir nuo senatvės suprastėjusi burnos būklė, dėl įvairių ligų iškritę dantys, noras nejausti...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie injekcijas į trigerinius taškus

  Skausmingi raumenų taškai, paprastai vadinami trigeriniais taškais, yra vieni iš dažniausių nusiskundimų, dėl kurių kreipiamasi į skausmo gydytoją. Jie gali sukelti skausmą aplink pečius, kaklą, galvą, juosmeninėje bei apatinėje nugaros dalyse. Atsiradęs skausmas sutrikdo gyvenimo ritmą ir tuo pačiu pablogina gyvenimo kokybę. Paprastai kalbant, trigerinis taškas atsiranda, kai tam tikros...
 • Riešo kanalo sindromas – dažną kamuojantis negalavimas

  Riešo kanalo sindromas – tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių negalavimų, susijusių su riešo kanale esančio vidurinio nervo suspaudimu. Šis suspaudimas lemia plaštakos, riešo skausmus, nutirpimą, susilpnėjimą pirštuose ir pan. Akivaizdu, jog šis susirgimas itin neigiamai veikia paciento sveikatą ne tik dėl nemalonių pojūčių, bet ir dėl prarandamo darbingumo. Susilpnėję, skausmingi...
 • Kognityvinė elgesio terapija skausmo gydyme

  Lėtinis skausmas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių negalavimų šiuolaikinėje visuomenėje. Tai yra ir viena iš pagrindinių nedarbingumo priežasčių, o tai sukelia neigiamą poveikį ne tik fizinei bei psichologinei žmogaus savijautai, bet ir ekonominiam našumui. Statistika rodo, jog nuo lėtinio skausmo kenčiančių žmonių pasaulyje yra daugiau, nei sergančių diabetu, širdies ligomis bei vėžiu...
 • Ką rekomenduoja neurochirurgas po stuburo operacijos?

  Atlikus stuburo operaciją pacientams patariama laikytis tam tikrų rekomendacijų, kad pacientas kuo greičiau atsigautų ir galėtų grįžti į visavertį gyvenimą be skausmo. Neurochirurgas med. m. dr. Bronius Špakauskas pateikia kelis pavyzdžius, kaip geriau pacientas gali pasirūpinti savimi ir koks yra gijimo procesas. KOKIOS DAŽNIAUSIAI DUODAMOS REKOMENDACIJOS PACIENTAMS PO STUBURO...