Paieškų šiandien: 10867

Ar vėstantys orai įtakoja dažnesnius kelio sąnario skausmus?

2017 m. spalio 10 d.

Vėstantys orai ir artėjanti žiema, kai nesinori sėdėti namuose, atneša daug aktyvios veiklos, aktyvių užsiėmimų lauke. Tačiau tuo pat metu šaltas oras gali sukelti sąnarių skausmus. Dažniausiai jaučiami kelio sąnario skausmai, jautrumas šalčiui. Nesvarbu ar planuojate užsiimti žiemos sportu, ar ramiai pasivaikšioti lauke su vaikais, atsiradęs kelio skausmas gali trukdyti jums užsiimti kasdiene ir mėgstama veikla.

Kelių skausmas yra simptomas, dažnai susijęs su reumatoidiniu artritu ir osteoartritu. Asmenys, sergantys šiomis ligomis, dažnai jaučia skausmo paūmėjimą, susijusį su orų sąlygų pokyčiais. Kita skausmo priežastis gali būti sumažėjęs fizinis aktyvumas. Kai šalta, drėgna, žmonės stengiasi kuo trumpiau būti lauke, mažiau juda. Tai kenkia sąnariams, sukelia skausmus, nes ilgai nejudant sąnariai sustingsta, neišsiskiria reikiamas kiekis skysčio, kuris sutepa kremzlę.

Patarimai

Einant į lauką patariama šiltai apsirengti, taip apsaugosite sąnarius, kurie jautriai reaguoja į temperatūrų svyravimus bei drėgmės skirtumus. Rekomenduojama užsidėti kelio įtvarus su angoros vilna. Šie įtvarai yra labai minkšti, švelnūs ir šilti. Dėl angoros vilnos šildomųjų savybių įtvarai suteikia kūnui natūralią šilumą, atpalaiduoja raumenis ir stimuliuoja cirkuliaciją, taip sumažindami sąnarių skausmą. Labai svarbu ir kasdienis saikingas fizinis krūvis.Mankštos metu, esant artrozei, artritui, kelio sąnario skausmams, rekomenduojami neopreniniai įtvarai, kurie apsaugo kelio sąnarį ir suteikia termokompresiją. Neopreninių įtvarų dydis parenkamas pagal kelio sąnario apimtį. Taip pat galite rinktis ir universalaus dydžio atsegamą kelio įtvarą, kuris suteiks ne tik šilumą, bet ir lengvą prilaikymą, kelio sąnario stabilizavimą.

UAB IDEMUS parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ (Viršuliškių g. 34, Vytauto g. 24, Vilnius) ir internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti įtvarų su angora bei neopreninių įtvarų. Taip pat parduotuvėse rasite platų ortopedinių įdėklų asortimentą, prekių nėščiosioms, efektyvių priemonių pėdoms, aukštos šveicariškos kokybės kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

Šiuo metu UAB IDEMUS taikoma 30% nuolaida vasarinei avalynei BIRKENSTOCK ir kelioninėms kojinėms TRAVENO by SIGVARIS! Paskubėkite įsigyti kokybiškas, garsių gamintojų prekes už gerą kainą!

 

Nauji straipsniai