Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosŽiniasklaidos priemonės, specializuoti leidiniaiMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Apie alaviją. Istorija apie alavijo atradimą

2018 m. spalio 4 d.

Istorija apie alavijo atradimą:

Kaip teigiama senovės raštuose, alavijo augalo nauda yra žinoma jau ilgus šimtmečius. Jis pasižymi terapinėmis bei gydomosiomis savybėmis daugiau nei 3.000 metų.Pats seniausias rašytinis šaltinis, kuriame pateikta alavijo medicininė nauda, yra Ebers Egipto papirusas, parašytas 1500 m pr. Kr. (prieš Kristų).Aristotelis rekomendavo alaviją Aleksandrui Didžiajam kaip greito poveikio priemonę savo kariams gydyti, o Markas Polas Kinijos teisme įrodė alavijo reguliaraus naudojimo naudą esant įvairiems skrandžio sutrikimams.

Kai buvo atrasta Amerika, šį augalą iš Kanarų salų į Naująjį Pasaulį atsigabeno užkariautojai ir Pranciškonai,

kurie Ispanijos saloje pradėjo auginti pirmąsias alavijų plantacijas.

Kristupas Kolumbas, savo ilgų kelionių metu padarė prielaidą dėl savo įgulos sveikatos: „

Keturi produktai yra būtini žmogaus puikiai savijautai: kviečiai, vynuogės, alyvuogės, alavijas“.

Arabai labai plačiai naudojo alaviją savo žygiuose ir kai atėjo galas jų užkariavimams, jie paliko už savęs

didžiules alavijų plantacijas, kurias mėginos perkelti į Šiaurės Europą. Deja, čia augalui buvo sunku iškęsti žiemos šalčius. Susidūrus su sunkumais išsaugoti alaviją, jis buvo užmirštas ir pakeistas kitomis gydymo priemonėmis.

 

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

 

Vakaruose medikai alaviją pripažino 20-ojo amžiaus pradžiojeAntrojo Pasaulinio karo pabaigoje kai įvykus Hirošimos ir Nagasakio sprogimams nukentėjusieji ir turintys stiprių nudegimų alavijo pagalba išgijo daug greičiau ir neliko jokių randų ar kitų nudegimų ženklų.

Per pastaruosius 20-ąjį amžių alavijas vėl atgavo savo populiarumą, kuris buvo prarastas Viduramžiais ir Renesanso laikotarpiu. Tyrimais buvo įrodytos gydomosios alavijo savybės, kurios padeda gydant opas, egzemas, nudegimus ir kitas odos ligas.

Manoma, kad iki šių dienų atėjęs šio augalo pavadinimas yra arabų kilmės, „alloeh“ arabiškai reiškia kartus ir šviesus. Jo kitas pavadinimas „sabila“ yra žodžio „cabira“ iškraipymas, kuris antikinėje Arabijoje reiškia dygliuotas augalas. Vera (angl. aloe vera) turi lotyniškos kilmės, kuris reiškia tiesą. Štai koks jis turėtų būti: karti ir šviesi tiesa, kuri slypi viduje.

Savo išvaizda alavijas primena kaktusą, bet iš tikrųjų jis kartu su česnakais, lelijomis, šparagais ir tulpėmis priklauso lelijinių šeimai. Tai yra sultingų augalų rūšis, kuris išskiria didelį kiekį sulčių. Tiesą sakant, alavijas yra labai sultingas ir dėl savo ypatingų savybių yra neginčijamai vadinamas vaistinių augalų karaliumi.

AUGINIMAS

Iš visų Alavijo rūšių tik keletas turi gydomųjų savybių (aloe vera barbadensis, aloe arborescens, aloe ferox, aloe chinensis, aloe socotrina, aloe vulgaris…). labiausiai kreipiamas dėmesys į Aloe Barbadensis Miller (tikrasis alijošius), kuris dėl savo ypatingų savybių yra tapęs esminiu daugelio tyrimų objektu. Daugelyje biocheminių analizių bei mokslinių darbų yra įrodyta, kad alavijas turi aktyvių molekulių, kurios sąveikaudamos tarpusavyje atlieka apsauginę funkciją ir išgydo daugelį ligų.

Alavijo auginimas nevyksta pagal jokią sistemą, tiesiog alavijams yra skiriama tradicinė priežiūra. Nėra naudojamos jokios trąšos ar kiti cheminiai produktai, skatinantys augalų augimą. Netgi priešingai, pats alavijas yra naudojamas kaip trąša, t.y. jame esančios organinės medžiagos yra perdirbamos ir pakartotinai panaudojamos kaip trąšos.

Produktai gaminami iš dviejų organinių plantacijų, kurių plotas apima daugiau kaip pustrečio milijono kvadratinių metrų. Tame plote žemė išdirbama pasitelkiant organinio auginimo praktiką (CRAE), šiuo metu yra daugiau kaip du milijonai suaugusių augalų, kurių amžius yra daugiau kaip penki metai (pats tinkamiausias amžius derliaus nuėmimui).

Labai tinkamos sąlygos alavijo auginimui yra Kanarų salose: palankus oras, kurio vidutinė temperatūra yra apie 22 laipsniai, kuri labai minimaliai svyruoja dienos bėgyje. Ištisus metus yra labai saulėta, o salos vulkaninė kilmė praturtiną žemės substratą įvairiomis maistinėmis medžiagomis ir mineralais.

Tokios ypatybės suteikia Kanarų alavijui unikalias sveikatinimo savybes: iš alavijo lapų išgaunamas ne tik didelis kiekis gelio, bet ir jame esančių medžiagų bei aktyvių komponentų yra daug daugiau nei alavijuose, augančiuose kitose pasaulio dalyse.

PRODUKCIJA

Atsižvelgiant į gamybos procesą, pasirenkamas pats nekemksmingiausias, pats nežalingiausias alavijo apdorojimo būdas: nuo lapų nupjovimo iki galutinio produkto. Galima sakyti, kad perdirbimo metodas yra praktiškai rankų darbas.

Po to yra atskiriama žievė, ir iš lapų gaunamas gelis - visų produktų pagrindas.

Po šio lapų gniauždymo etapo, pridedama labai minimalus kiekis priedų, siekiant išvengti aktyvių alavijo elementų oksidacijos.

Kai sultys nusistovi, tuomet jos verčiamos skysčiu, atvėsę jos filtruojamos ir nedelsiant išpilstomos į butelius, po to jos tampa sudėtine dalimi įvairiuose kosmetiniuose produktuose, tokiuose kaip kremai, kūno geliai, dušo linijos produktai ir t.t. tokiu būdu užtikrinama, kad sultys išlaikytų visas savo savybes gydomąsias joms nepakenkiant.

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

TAIKYMAS IR TERAPINIS PANAUDOJIMAS

Alavijui „stebuklingas“ galias suteikia jo lapuose esančios 200 veikliųjų medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai, amino rūgštys, polisacharidai ir fermentai. Visų šių komponentų sąveika suteikia tokį efektą, kurio neįmanoma pakeisti jokiais kitais gydymo metodais.

ŠIRDIES IR KRAUJOTAKOS SISTEMA

Alavijo nauda mūsų širdies ir kraujotakos sistemai žinoma jau labai seniai. Jau Kinijos imperijoje XVII amžiuje prieš Kristų buvo rekomenduojama vartoti alaviją kraujospūdžiui reguliuoti, hipertenzijos atvejams gydyti ar esant ypatingai žemam kraujospūdžiui. Alavijas padeda esant ūmiai anginai, o taip pat sumažina lipoproteinų cholesterolio lygį ir padidina trigliceridų cholesterolio lygį (tai labai naudinga sveikatai).

Rekomenduojama kiekvieną rytą išgerti 2 arbatinius šaukštelius alavijo.

KEPENŲ IR TULŽIES SISTEMA

Kepenų ir tulžies sistema yra sudėtinė žmogaus virškinimo sistemos dalis, ją sudaro kepenys, kasa, ir tulžies pūslė.

Alavijas yra galinga valomoji priemonė kuris stimuliuoja kepenų ir kasos ląsteles. Šiame augale esantis chromas gamina insuliną ir veikia kaip antibakterinė medžiaga žarnyno viduje, kuri pagerina virškinimą ir pašalina bakterijas iš virškinimo sistemos. Jis taip pat apsaugo nuo kepenų ligų.

Alavijas turi cholino, kurio dėka šis augalas gali padėti išgydyti hepatito A ar B formas, žinoma turi buti laikomasi griežta kontrolės, kad gydymas būtų efektyvus.

KVĖPAVIMO SISTEMA

Alavijas pasižymi imonomoduliuojančiu ir priešuždegiminiu bei bronchus plečiančiu poveikiu, kuris gali sumažinti alerginės astmos simptomus. Taip yra dėl veikliųjų amino rūgščių alavijuje, daugiausia aloemicinų ir metionino, kurie veikia bronchus, palengvinant deguonies ir anglies monoksido mainus.

Alavijo inhaliacijos puikiai padeda esant peršalimo, gripo ir astmos susirgimams, nes įkvėpus jo garai sumažina bronchodilataciją.

Alavijas niekada negali būti naudojamas kaip vienintelis vaistas sinusitui ar sunkiai astmai gydyti, kadangi jis neturi tiesioginio poveikio, kokį turi antihistamininiai preparatai.

VIRŠKINIMO SISTEMA

Nuo neatmenamų laikų alavijas yra žinomas kaip virškinimo sistemos reguliatorius.

Norint išgydyti skrandžio ar dvyklikapirštės žarnos opas, reikia kasdien du arba tris kartus dienoje išgerti po šaukštą vandenyje ištirpinto alavijo. Jis veikia kaip alkalinizrinis preparatas, padedantis kovoti su pernelyg dideliu rūgštingumu ir sureguoliuja vidinį pH lygį skrandyje. Taip pat jo atstatomosios galios padeda atstatyti skrandžio ir žarnyno gleivines, yra svarbus opoms ne tik rūgštingumo reguliavime bet ir padeda atsinaujinti pažeistiems audiniams.

Šaukštas alavijų sulčių prieš valgį padeda virškinimui, slopina išsipūtimo jausmą skrandyje ir t.t. šią funkciją atlieka alavijuje esantys fermentai ir kofermentai.

KAULŲ SISTEMA

Reumatas, osteoartritas ir artritas taip pat gali būti gydomi alavijo kompresais. Jo priešuždegiminės ir skausmą slopinančios savybės yra labai veiksmingos šio tipo ligoms. Naudojant kompresus taip pat galima vartoti alaviją vidiniu būdu, pvz. alavijo sultis, kurios pagamintos komercinėse laboratorijose, kurios gamina tokio tipo produktus.

Acetilsalicilo rūgštis, esanti šiame augale, mažina skausmus ir uždegimus.

ODOS SISTEMA

Kosmetika, kurios pagrindą sudaro alavijas yra plačiai naudojama visame pasaulyje. Odos priežiūra yra vienas iš populiariausių sričių, kurioje naudojamas alavijas, nes ji yra galingas ląstelių regeneratorius, drėkina giliausius odos sluoksnius, veikia kaip mažasis saulės filtras, tolina senėjimą, mažina skausmus sukeltus nudegimų ir t.t.

Jis taip pat labai naudingas gydant spuogus. Saponinas, esantis alavijuje, turi savybę muilo pagalba pašalinti inkštirus (susikaupusį purvą ir riebalus). Be to, dėl antibakterinių alavijo savybių, jį dažnai naudojant spuogai paprastai išnyksta savaime.

ALAVIJAS IR GROŽIS

Alavijas ir grožis eina koja kojon nuo antikos laikų. Yra išlikę keletas antikos laikų rašytinių šaltinių, kuriuose minima kaip Kleopatra ir Nefertitė naudojo alaviją savo grožiui ir asmeninei priežiūrai. Šis augalas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas kad išsaugoti natūralų grožį ir buvo vadinamas amžinos jaunystės augalu, stebuklu iš prigimties.

ALAVIJAS IR ODA

Daugelis žmonių mano, kad alavijas yra natūralus drėkiklis. Priešingai jis yra stiprus džioviklis, kurio savybė valyti giliai tris odos sluoksnius ir sunaikinti poras bei liaukų latakus, kartu leisti lengvai patekti į poodinį sluoksnį maistinėms medžiagoms ir vandeniui. Nors jis rekomenduojamas visų tipų odai, tačiau visgi specialiai rekomenduojamas riebiai ir spuoguotai odai. Jis neleidžia drėgnai odai susiriebaluoti.

alavijas padeda užkirsti kelią strijoms (paauglystės, nėštumo, lieknėjimo laikotarpiu, laikantis dietos ir t.t.). Kai oda pakankamai prisisotina alavijo, gali būti naudojamas kūno kremas, siekiant padidinti alavijo naudą.

ALAVIJAS IR VEIDAS

Veido oda yra viena iš mūsų kūno sričių, kuri nepertraukiamai kontaktuoja su įvairiais elementais, todėl ji labiausiai nusidėvi ir yra nuolat atakuojama įvairių išorinių elementų.

Mūsų veido odoje labiausiai atsispindi išorinių veiksnių poveikis ir senėjimo požymiai (varnų pėdos, raukšlelės, maišeliai po akimis ir t.t.). Alavijas, būdamas muilo pavidale, sušvelnina šį poveikį mūsų veide, sureguliuoja pH, praturtina veidą maistingomis medžiagomis, veikia kaip antibakterinis reagentas ir sutraukia poras bei lygina odą.

 

Nauji straipsniai

 • Kai nugaros skausmas tampa nepakeliamas: ką reikia žinoti apie nuskausminamųjų vartojimą

  Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 80 proc. žmonių visame pasaulyje yra bent kartą yra jutę nugaros skausmą. Spalio 16 d., minint Pasaulinę stuburo dieną, sveikatos specialistai primena, kad kamuojamiems lėtinių, potrauminių ar epizodinių skausmų svarbiausia surasti skausmo priežastį, o negalavimus malšinantiems nuskausminamaisiais svarbu žinoti jų suderinamumą su kitais,...
 • Kokybiški ir patikimi dantų implantai – kaip neapsirikti?

  Besirenkant implantus, dažniausiais kriterijais įvardijami: patikimumas, aukšta kokybė ir prieinama kaina. 13 m. Panevėžyje ir Vilniuje gyvuojančios RVL odontologijos-implantologijos klinikos veido ir žandikaulių chirurgas dr. Algirdas Lukošiūnas teigia, kad dantų implantai – viso gyvenimo investicija. RVL odontologijos-implantologijos klinikoje dirba 14 specialistų, šeši jų –...
 • Vitamino D vasaros atsargos senka

  Net 89 proc. lietuvių žiemą trūksta vitamino D. Įdomu tai, kad jo kiekis kraujyje išlieka 3–4 savaites, todėl vasarą iš saulės gautos šio vitamino atsargos pradeda sekti jau antroje spalio pusėje. Dalis žmonių rudenį mėgavimąsi saule pratęsia šiltuosiuose kraštuose. Tiesa, yra ir kitų būdų palaikyti rekomenduojamą vitamino D kiekį kraujyje, tačiau, pasak, „SYNLAB Lietuva“...
 • Linkime Jūsų kojoms lengvos kelionės

  Kelionės – vienas smagiausių atostogų praleidimo būdų! Vis dėl to, kartu su pramogomis, nuotykiais ir malonumais, kelionės taip pat gali sukelti ir nemažai streso – ypač Jūsų kojoms. Be to, jog kiekvieną dieną mus nuneša tūkstančius žingsnių, mūsų kojos atlieka ir kitą milžinišką darbą – kojų venos priešinasi žemės traukai ir transportuoja kraują atgal į širdį. Jei judame...
 • Chlorofilas – žaliasis kraujas

  Skystas mėlynžiedės liucernos chlorofilas (476 ml) Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai. Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Skirtumas tik toks, kad chlorofilo sudėtyje yra magnis, o hemoglobino...
 • Susirgau žvyneline. Ką turėčiau žinoti apie šią ligą?

  KAS YRA ŽVYNELINĖ? Žvynelinė (psoriazė) yra labai dažna, lėtinė, autoimuninė, periodiškai atsikartojanti, uždegiminė odos liga. Ja serga apie 2–4 proc. Lietuvos gyventojų, pasaulyje šia liga serga 125 mln. žmonių. Žvynelinės pasireiškimą ir ligos eigą lemia genetiniai, vidiniai bei aplinkos veiksniai. Kartą susirgus, šia liga sergama visą gyvenimą. Žvynelinė pažeidžia ne tik odą,...
 • Keramikiniai Clarity Advanced breketai

  Įsivaizduokite, Jums nebereikėtų slėpti savo šypsenos! Pasitikėjimas savimi, nuostabi šypsena tiek gydymo metu, tiek po jo. Clarity ADVANCED keramika suteikia išskirtines savybes PUIKI ESTETIKA Šie ypatingai maži permatomi breketai yra pagaminti iš naujai sukurtos keraminės medžiagos, suteikiančios patrauklią išvaizdą. Šie breketai yra sukurti taip, kad prisiderintų prie natūralios...
 • Laimėk Clarity Advanced breketus nemokamai

  TIESINKIS SU CLARITY BREKETAIS IR LAIMĖK JUOS NEMOKAMAI Skamba patraukliai? Iš tikrųjų šis pasiūlymas labai daug žadantis. Tikriausiai galvojate apie dantų tiesinimo būdus? Metaliniai breketai, keramikiniai, o gal kapos? Tačiau būtent šis pasiūlymas galioja tik keramikiniams Clarity Advanced breketams. Laimėtojai bus 4 – tai reiškia, kad keturiems iš Jūsų kompensuosime breketų...
 • Ar vaikas be tėvų gali eiti pas gydytoją?

  Ligonių kasų specialistų neretai teiraujamasi, ar gali vaikas be tėvų ateiti pas gydytoją. Juk šeimose pasitaiko, kai susirgus vaikui į gydymo įstaigą jo nėra kam palydėti arba palydi jį ne tėvai, o artimieji. Atrodo, kas gi čia tokio, juk vaikus nuo gimimo iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė, jiems už paslaugas mokėti nereikia, nes už jas sumoka ligonių kasos...
 • "Nematomas" ortodontinis aparatas - elaineris

  Sąkandžio korekcija atlikta su klasikiniais ortodontiniais prietaisais yra įrodytas ir veiksmingas metodas, tačiau jis turi trūkumų. Pradedant nuo esminio daugeliui žmonių neestetiško vaizdo iki ženkliai apsunkintos burnos higienos ir nėra galimybės periodiškai pašalinti aparatą nepertraukiant gydymo. Elaineris tai yra šiuolaikine sukandimo koregavimo sistema, panaudojant individualiai...
 • Reabilitacija po insulto: kokia pagalba būtina?

  Mūsų medicina nuolat tobulėja. Jeigu anksčiau insultą patyrę žmonės netekdavo gyvybės, tai dabar daugelis iš jų išgyvena. Tačiau po insulto dažniausiai visko tenka mokytis iš naujo: judinti rankas, kojas, vaikščioti, netgi kalbėti. Kaip žmonėms padėti šiuo itin sunkiu periodu ir ką daryti, kad reabilitacija būtų sėkminga? Po ištikusio insulto patys svarbiausi pirmieji mėnesiai. Trečią ar...
 • Olimpinės rinktinės gydytojas – apie lėktuve augančias pėdas

  Olimpinės rinktinės gydytojas – apie lėktuve augančias pėdas Spalio 6–18 dienomis 15 Lietuvos sportininkų varžysis Argentinos sostinėje vyksiančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse. Į Pietų Ameriką Lietuvos jaunimo olimpinė rinktinė pajudės antradienį – su persėdimais atletų laukia 18 valandų kelionė lėktuvu. Olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas neabejoja, kad...
 • Kada pas gydytoją galima nemokamai patekti be eilės?

  Norintiems apsilankyti pas gydytoją žmonėms neretai tenka palaukti eilėse. Tačiau esama atvejų, kuomet medikai privalo pacientą priimti nedelsiant arba artimiausiu metu ir jų paslaugos turi būti suteiktos nemokamai, t. y. apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kokie tai...
 • Rūgštiniai pilingai kas tai ir kodėl man reikia šios procedūros?!

  Vieni šią procedūrą vadina „Rūgštiniu pilingu“ - kiti cheminiu odos šveitimu, kaip pavadinsi taip nepagadinsi, gal tik google paieškoje rasi daugiau infomacijos vesdama vienoki ar kitokį raktažodį. Ši procedūra yra viena iš populiariausių procedūrų, skirtų odos būklės gerinimui. Rūgštinių pilingų procedūra pirmiausia išpopuliarėjo dėl galimybės akivaizdžiai atjauninti odą, padėti...
 • Širdis prašo: laikas išsitirti

  Save raminate, kad širdis visada pasiunčia aiškų pavojaus signalą? Rizikuojate lemtingai suklysti. Verčiau paskubėkite profilaktiškai atlikti pažangius kraujo tyrimus – dabar jie žymiai pigesni „Medicina practica“ laboratorijoje. Kai suskausta krūtinę, širdies liga paprastai jau būna pažengusi. Žmogus daug metų gali nejausti jokių aterosklerozės požymių, kol netikėtai...