Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Apie alaviją. Istorija apie alavijo atradimą

2018 m. spalio 4 d.

Istorija apie alavijo atradimą:

Kaip teigiama senovės raštuose, alavijo augalo nauda yra žinoma jau ilgus šimtmečius. Jis pasižymi terapinėmis bei gydomosiomis savybėmis daugiau nei 3.000 metų.Pats seniausias rašytinis šaltinis, kuriame pateikta alavijo medicininė nauda, yra Ebers Egipto papirusas, parašytas 1500 m pr. Kr. (prieš Kristų).Aristotelis rekomendavo alaviją Aleksandrui Didžiajam kaip greito poveikio priemonę savo kariams gydyti, o Markas Polas Kinijos teisme įrodė alavijo reguliaraus naudojimo naudą esant įvairiems skrandžio sutrikimams.

Kai buvo atrasta Amerika, šį augalą iš Kanarų salų į Naująjį Pasaulį atsigabeno užkariautojai ir Pranciškonai,

kurie Ispanijos saloje pradėjo auginti pirmąsias alavijų plantacijas.

Kristupas Kolumbas, savo ilgų kelionių metu padarė prielaidą dėl savo įgulos sveikatos: „

Keturi produktai yra būtini žmogaus puikiai savijautai: kviečiai, vynuogės, alyvuogės, alavijas“.

Arabai labai plačiai naudojo alaviją savo žygiuose ir kai atėjo galas jų užkariavimams, jie paliko už savęs

didžiules alavijų plantacijas, kurias mėginos perkelti į Šiaurės Europą. Deja, čia augalui buvo sunku iškęsti žiemos šalčius. Susidūrus su sunkumais išsaugoti alaviją, jis buvo užmirštas ir pakeistas kitomis gydymo priemonėmis.

 

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

 

Vakaruose medikai alaviją pripažino 20-ojo amžiaus pradžiojeAntrojo Pasaulinio karo pabaigoje kai įvykus Hirošimos ir Nagasakio sprogimams nukentėjusieji ir turintys stiprių nudegimų alavijo pagalba išgijo daug greičiau ir neliko jokių randų ar kitų nudegimų ženklų.

Per pastaruosius 20-ąjį amžių alavijas vėl atgavo savo populiarumą, kuris buvo prarastas Viduramžiais ir Renesanso laikotarpiu. Tyrimais buvo įrodytos gydomosios alavijo savybės, kurios padeda gydant opas, egzemas, nudegimus ir kitas odos ligas.

Manoma, kad iki šių dienų atėjęs šio augalo pavadinimas yra arabų kilmės, „alloeh“ arabiškai reiškia kartus ir šviesus. Jo kitas pavadinimas „sabila“ yra žodžio „cabira“ iškraipymas, kuris antikinėje Arabijoje reiškia dygliuotas augalas. Vera (angl. aloe vera) turi lotyniškos kilmės, kuris reiškia tiesą. Štai koks jis turėtų būti: karti ir šviesi tiesa, kuri slypi viduje.

Savo išvaizda alavijas primena kaktusą, bet iš tikrųjų jis kartu su česnakais, lelijomis, šparagais ir tulpėmis priklauso lelijinių šeimai. Tai yra sultingų augalų rūšis, kuris išskiria didelį kiekį sulčių. Tiesą sakant, alavijas yra labai sultingas ir dėl savo ypatingų savybių yra neginčijamai vadinamas vaistinių augalų karaliumi.

AUGINIMAS

Iš visų Alavijo rūšių tik keletas turi gydomųjų savybių (aloe vera barbadensis, aloe arborescens, aloe ferox, aloe chinensis, aloe socotrina, aloe vulgaris…). labiausiai kreipiamas dėmesys į Aloe Barbadensis Miller (tikrasis alijošius), kuris dėl savo ypatingų savybių yra tapęs esminiu daugelio tyrimų objektu. Daugelyje biocheminių analizių bei mokslinių darbų yra įrodyta, kad alavijas turi aktyvių molekulių, kurios sąveikaudamos tarpusavyje atlieka apsauginę funkciją ir išgydo daugelį ligų.

Alavijo auginimas nevyksta pagal jokią sistemą, tiesiog alavijams yra skiriama tradicinė priežiūra. Nėra naudojamos jokios trąšos ar kiti cheminiai produktai, skatinantys augalų augimą. Netgi priešingai, pats alavijas yra naudojamas kaip trąša, t.y. jame esančios organinės medžiagos yra perdirbamos ir pakartotinai panaudojamos kaip trąšos.

Produktai gaminami iš dviejų organinių plantacijų, kurių plotas apima daugiau kaip pustrečio milijono kvadratinių metrų. Tame plote žemė išdirbama pasitelkiant organinio auginimo praktiką (CRAE), šiuo metu yra daugiau kaip du milijonai suaugusių augalų, kurių amžius yra daugiau kaip penki metai (pats tinkamiausias amžius derliaus nuėmimui).

Labai tinkamos sąlygos alavijo auginimui yra Kanarų salose: palankus oras, kurio vidutinė temperatūra yra apie 22 laipsniai, kuri labai minimaliai svyruoja dienos bėgyje. Ištisus metus yra labai saulėta, o salos vulkaninė kilmė praturtiną žemės substratą įvairiomis maistinėmis medžiagomis ir mineralais.

Tokios ypatybės suteikia Kanarų alavijui unikalias sveikatinimo savybes: iš alavijo lapų išgaunamas ne tik didelis kiekis gelio, bet ir jame esančių medžiagų bei aktyvių komponentų yra daug daugiau nei alavijuose, augančiuose kitose pasaulio dalyse.

PRODUKCIJA

Atsižvelgiant į gamybos procesą, pasirenkamas pats nekemksmingiausias, pats nežalingiausias alavijo apdorojimo būdas: nuo lapų nupjovimo iki galutinio produkto. Galima sakyti, kad perdirbimo metodas yra praktiškai rankų darbas.

Po to yra atskiriama žievė, ir iš lapų gaunamas gelis - visų produktų pagrindas.

Po šio lapų gniauždymo etapo, pridedama labai minimalus kiekis priedų, siekiant išvengti aktyvių alavijo elementų oksidacijos.

Kai sultys nusistovi, tuomet jos verčiamos skysčiu, atvėsę jos filtruojamos ir nedelsiant išpilstomos į butelius, po to jos tampa sudėtine dalimi įvairiuose kosmetiniuose produktuose, tokiuose kaip kremai, kūno geliai, dušo linijos produktai ir t.t. tokiu būdu užtikrinama, kad sultys išlaikytų visas savo savybes gydomąsias joms nepakenkiant.

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

TAIKYMAS IR TERAPINIS PANAUDOJIMAS

Alavijui „stebuklingas“ galias suteikia jo lapuose esančios 200 veikliųjų medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai, amino rūgštys, polisacharidai ir fermentai. Visų šių komponentų sąveika suteikia tokį efektą, kurio neįmanoma pakeisti jokiais kitais gydymo metodais.

ŠIRDIES IR KRAUJOTAKOS SISTEMA

Alavijo nauda mūsų širdies ir kraujotakos sistemai žinoma jau labai seniai. Jau Kinijos imperijoje XVII amžiuje prieš Kristų buvo rekomenduojama vartoti alaviją kraujospūdžiui reguliuoti, hipertenzijos atvejams gydyti ar esant ypatingai žemam kraujospūdžiui. Alavijas padeda esant ūmiai anginai, o taip pat sumažina lipoproteinų cholesterolio lygį ir padidina trigliceridų cholesterolio lygį (tai labai naudinga sveikatai).

Rekomenduojama kiekvieną rytą išgerti 2 arbatinius šaukštelius alavijo.

KEPENŲ IR TULŽIES SISTEMA

Kepenų ir tulžies sistema yra sudėtinė žmogaus virškinimo sistemos dalis, ją sudaro kepenys, kasa, ir tulžies pūslė.

Alavijas yra galinga valomoji priemonė kuris stimuliuoja kepenų ir kasos ląsteles. Šiame augale esantis chromas gamina insuliną ir veikia kaip antibakterinė medžiaga žarnyno viduje, kuri pagerina virškinimą ir pašalina bakterijas iš virškinimo sistemos. Jis taip pat apsaugo nuo kepenų ligų.

Alavijas turi cholino, kurio dėka šis augalas gali padėti išgydyti hepatito A ar B formas, žinoma turi buti laikomasi griežta kontrolės, kad gydymas būtų efektyvus.

KVĖPAVIMO SISTEMA

Alavijas pasižymi imonomoduliuojančiu ir priešuždegiminiu bei bronchus plečiančiu poveikiu, kuris gali sumažinti alerginės astmos simptomus. Taip yra dėl veikliųjų amino rūgščių alavijuje, daugiausia aloemicinų ir metionino, kurie veikia bronchus, palengvinant deguonies ir anglies monoksido mainus.

Alavijo inhaliacijos puikiai padeda esant peršalimo, gripo ir astmos susirgimams, nes įkvėpus jo garai sumažina bronchodilataciją.

Alavijas niekada negali būti naudojamas kaip vienintelis vaistas sinusitui ar sunkiai astmai gydyti, kadangi jis neturi tiesioginio poveikio, kokį turi antihistamininiai preparatai.

VIRŠKINIMO SISTEMA

Nuo neatmenamų laikų alavijas yra žinomas kaip virškinimo sistemos reguliatorius.

Norint išgydyti skrandžio ar dvyklikapirštės žarnos opas, reikia kasdien du arba tris kartus dienoje išgerti po šaukštą vandenyje ištirpinto alavijo. Jis veikia kaip alkalinizrinis preparatas, padedantis kovoti su pernelyg dideliu rūgštingumu ir sureguoliuja vidinį pH lygį skrandyje. Taip pat jo atstatomosios galios padeda atstatyti skrandžio ir žarnyno gleivines, yra svarbus opoms ne tik rūgštingumo reguliavime bet ir padeda atsinaujinti pažeistiems audiniams.

Šaukštas alavijų sulčių prieš valgį padeda virškinimui, slopina išsipūtimo jausmą skrandyje ir t.t. šią funkciją atlieka alavijuje esantys fermentai ir kofermentai.

KAULŲ SISTEMA

Reumatas, osteoartritas ir artritas taip pat gali būti gydomi alavijo kompresais. Jo priešuždegiminės ir skausmą slopinančios savybės yra labai veiksmingos šio tipo ligoms. Naudojant kompresus taip pat galima vartoti alaviją vidiniu būdu, pvz. alavijo sultis, kurios pagamintos komercinėse laboratorijose, kurios gamina tokio tipo produktus.

Acetilsalicilo rūgštis, esanti šiame augale, mažina skausmus ir uždegimus.

ODOS SISTEMA

Kosmetika, kurios pagrindą sudaro alavijas yra plačiai naudojama visame pasaulyje. Odos priežiūra yra vienas iš populiariausių sričių, kurioje naudojamas alavijas, nes ji yra galingas ląstelių regeneratorius, drėkina giliausius odos sluoksnius, veikia kaip mažasis saulės filtras, tolina senėjimą, mažina skausmus sukeltus nudegimų ir t.t.

Jis taip pat labai naudingas gydant spuogus. Saponinas, esantis alavijuje, turi savybę muilo pagalba pašalinti inkštirus (susikaupusį purvą ir riebalus). Be to, dėl antibakterinių alavijo savybių, jį dažnai naudojant spuogai paprastai išnyksta savaime.

ALAVIJAS IR GROŽIS

Alavijas ir grožis eina koja kojon nuo antikos laikų. Yra išlikę keletas antikos laikų rašytinių šaltinių, kuriuose minima kaip Kleopatra ir Nefertitė naudojo alaviją savo grožiui ir asmeninei priežiūrai. Šis augalas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas kad išsaugoti natūralų grožį ir buvo vadinamas amžinos jaunystės augalu, stebuklu iš prigimties.

ALAVIJAS IR ODA

Daugelis žmonių mano, kad alavijas yra natūralus drėkiklis. Priešingai jis yra stiprus džioviklis, kurio savybė valyti giliai tris odos sluoksnius ir sunaikinti poras bei liaukų latakus, kartu leisti lengvai patekti į poodinį sluoksnį maistinėms medžiagoms ir vandeniui. Nors jis rekomenduojamas visų tipų odai, tačiau visgi specialiai rekomenduojamas riebiai ir spuoguotai odai. Jis neleidžia drėgnai odai susiriebaluoti.

alavijas padeda užkirsti kelią strijoms (paauglystės, nėštumo, lieknėjimo laikotarpiu, laikantis dietos ir t.t.). Kai oda pakankamai prisisotina alavijo, gali būti naudojamas kūno kremas, siekiant padidinti alavijo naudą.

ALAVIJAS IR VEIDAS

Veido oda yra viena iš mūsų kūno sričių, kuri nepertraukiamai kontaktuoja su įvairiais elementais, todėl ji labiausiai nusidėvi ir yra nuolat atakuojama įvairių išorinių elementų.

Mūsų veido odoje labiausiai atsispindi išorinių veiksnių poveikis ir senėjimo požymiai (varnų pėdos, raukšlelės, maišeliai po akimis ir t.t.). Alavijas, būdamas muilo pavidale, sušvelnina šį poveikį mūsų veide, sureguliuoja pH, praturtina veidą maistingomis medžiagomis, veikia kaip antibakterinis reagentas ir sutraukia poras bei lygina odą.

 

Nauji straipsniai

 • Gilus odos drėkinimas

  Biorevitalizacija – itin efektyvi procedūra, suteikianti ilgalaikį rezultatą, kurį pastebėsite jau po pirmos procedūros. Jei norite atlikti lengvą dermos sluoksnio ląstelių stimuliaciją, aktyvinti fibroblastus gaminti kolageną ir elastiną, bei atlikti gilų odos drėkinimą – tuomet Jūsų pasirinkimas turėtų būti Beauty Pharma® odos atjauninimo procedūros - grynos hialurono...
 • Radijo bangų liftingas

  Artėja didžiosios metų šventės – sutikite jas spindėdamos natūraliu grožiu ir jaunyste: rezultatai matyti iškart po procedūros. Tai labai efektyvi neinvazinė odos atjauninimo ir stangrinimo procedūra, tinkama pacientams, turintiems odos senėjimo požymių – tokių kaip elastingumo ir stangrumo trūkumas, raukšlės, odos suglebimas, negyvybinga ir tonuso stokojanti oda. Procedūros...
 • Kokios dovanos džiugina keliautojus?

  Kokios dovanos džiugina keliautojus? Gyvenimo tempui įgaunant vis didesnį pagreitį, nenuostabu, jog niekas nebenori stovėti vietoje, o nuotykiai ir kelionės tampa mūsų nuolatiniais palydovais. Keliauti darosi vis paprasčiau (ir pigiau) – gimtadienio šventę gali švęsti Sicilijoje, vestuves – Maljorkoje, o Kalėdas ir Naujuosius metus sutikti kur nors po palme Jei ir tavo...
 • Kaip stiprinti imunitetą atšalus orams?

  Visai netrukus po pirmųjų žiemos šalnų darželiai ir mokyklos ištuštėja, o prekybos centruose itin suaktyvėja vienkartinių nosinaičių prekyba. Mieste skelbiamas gripo pavojus. Tam, kad drąsiai pasitiktume ir įveiktume šį pavojų, itin svarbu stiprinti imunitetą. Tačiau užduotis ne iš lengvųjų, ypač kalbant apie vaikus, kurie tik ir telaukia, kada galima bus nusimaukšlinti kepurę. Todėl...
 • Traumos. Ką reikėtų žinoti?

  Pastaruoju metu vis daugiau žmonių užsiima viena ar kita fizine veikla: mina dviratį, bėgioja, praktikuoja šiaurietišką ėjimą, žaidžia futbolą, krepšinį ir t.t. Vieniems tai kasdienybė, kitiems – naujovė. Tačiau dažnai idilę apie sportą sugriauna tamsioji jo pusė – traumos. Dažniausiai pasitaikančios traumos – patempimai Traumos yra skirstomos į ūmias ir lėtines. Ūmios...
 • Saulės globos namai Kaune - tai geriausia vieta Jūsų senoliui!

  Greito gyvenimo tempo vedami, mes daug laiko praleidžiame darbe, todėl nelieka laiko artimųjų priežiūrai ir slaugai. Mes esame tam, kad padėtume Jums. Tai ne tik galimybė nuo intensyvios priežiūros pailsėti artimiesiems, bet ir puiki proga senjorams atgauti jėgas bei gyvenimo džiaugsmą jaukiuose namuose kartu su rūpestingu kolektyvu ir bendraminčiais. Jaukumu išsiskiriančiuose namuose laukia...
 • Išskirtinė fizioterapijos procedūra TESLA STYM - funkcinė magnetinė stimuliacija

  Nervai yra elektromagnetiniu būdu valdomos ląstelės. Nenuostabu, kad impulsiniai magnetiniai laukai gali inicijuoti neuronų signalų sklidimą į raumenis. Iš esmės šis dirbtinai inicijuotas nervinis signalas gali stimuliuoti raumenų susitraukimus, jei jis yra aktyvuotas motorinio nervo srityje. Magnetinio lauko pokyčiai neurone sukelia elektros srovę. Šis reiškinys vadinamas elektromagnetine...
 • Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 40-ies?

  Sakoma, kad kaip jautiesi, taip ir atrodai, tačiau kas tuomet, jei jaučiatės PUIKIAI, tačiau Jūsų veide atsispindi prabėgusių gyvenimo akimirkų, įspūdžių bei potyrių įspaustos laiko žymės? Atsakymas paprastas – su kiekvienais metais reikėtų vis daugiau dėmesio skirti veido odos puoselėjimui, reaguoti į besikeičiančius jos poreikius. Nuo 40-ties sparčiau vyksta odos senėjimo procesai,...
 • Kodėl sveikas kojas vargina skausmas?

  Kiekvieną kartą, kai skubiu žingsniu bėgame į susirinkimą, iki paryčių šokame pagal linksmiausias dainas ir puikuojamės naujais bateliais Niujorko dangoraižio aukščio kulnais, mažiausiai apie ką galvojame – tai tokius nuobodžius dalykus, kaip kraujotaka kojų venose. Todėl mums jau visai įprasta, kad vakare kojos nebe tokios, kokios buvo ryte – juk jos tiesiog pavargo, todėl patino...
 • Kaip pasirūpinti savimi nėštumo metu?

  Kiekviena nėštukė yra pasiryžusi nueiti ne vieną papildomą mylią vardan savo dar negimusio vaikelio gerovės. Tačiau, kaip jau įprasta, nereta mama tiesiog numoja ranka į savo pačios patogumą – juk , svarbiausia, vaikeliui viskas būtų gerai… Toks požiūris yra ydingas ir gali skaudžiai atsiliepti ne tik Jums, bet ir Jūsų mažylio savijautai. Juk pati geriausia mama – sveika ir...
 • Dantų implantavimas – paprasčiausias būdas atkurti prarastus dantis

  Dantų implantavimas laikomas vienu iš ilgaamžiškiausių dantų atkūrimo būdų. Įstatyti ir teisingai prižiūrimi dantų implantai Jums tarnaus apie kelis dešimtmečius ar net visą gyvenimą. Jeigu dantys atkuriami naudojant tiltelius, juos į naujus reikės pakeisti po maždaug 10-15 metų. Kokiais atvejais siūlomas dantų implantavimas? Implantavimo procedūra gali būti atliekama, kai...
 • Šventinis stresas

  Stresas – visuma apsauginių fiziologinių, psichologinių ir elgesio reakcijų, atsirandančių, kai žmogus suvokia harmonijos trūkumą tarp jam taikomų reikalavimų ir jo sugebėjimo tuos reikalavimus patenkinti (vienoje ar keliose gyvenimo srityse). Kiekvienas žmogus laukdamas švenčių išgyvena skirtingą laikotarpį. Viduje visi turi lūkestį, kad šventės – tai didelis džiaugsmas....
 • Būkime sveiki ir laimingi

  Šventinis laikotarpis jau čia pat! Gydymo įstaiga "Sveikatos garantas" ne tik rūpinasi pacientų gera savijauta, bet ir taupo brangų laiką. Įsigydami klinikos dovanų kuponą pasirūpinsite savo artimais ir brangiais žmonėmis. 50 – ties ar 100 – to eurų vertės dovanų kuponą galite įsigyti užsukę į kliniką „Sveikatos garantas“ (V. Krėvės pr. 13A). Būsite tikri,...
 • Kamieninės ląstelės: naujas požiūris į visos šeimos sveikatą

  Vargu ar rasime didesnį stebuklą ir džiaugsmą, nei naujos gyvybės atėjimas į šį pasaulį. Tuomet svarbiausiu tėvų rūpesčiu tampa troškimas, jog mažylis užaugtų sveikas. Šiomis dienomis jau nieko nestebina ieškomi įvairūs būdai, leidžiantys užtikrinti savo atžalų sėkmingą gydymą, užklupus netikėtai ligai. Vienas tokių – virkštelės kraujo kamieninių ląstelių išsaugojimas. Kamieninės...
 • Veido ir žandikaulio kineziterapija – alternatyva tabletėms

  Veido ir žandikaulio kineziterapija – alternatyva tabletėms Kenčiantys nuo stiprių galvos skausmų žino, kad skausmus gali išprovokuoti bet kas: maisto netoleravimas, stresas, ryški šviesa ir daug kitų dažnai nekontroliuojamų dirgiklių. Tam tikrais atvejais skausmus gydyti labai padeda veido ir žandikaulių kineziterapija. Apie tai išsamiai pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro...