Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Apie alaviją. Istorija apie alavijo atradimą

2018 m. spalio 4 d.

Istorija apie alavijo atradimą:

Kaip teigiama senovės raštuose, alavijo augalo nauda yra žinoma jau ilgus šimtmečius. Jis pasižymi terapinėmis bei gydomosiomis savybėmis daugiau nei 3.000 metų.Pats seniausias rašytinis šaltinis, kuriame pateikta alavijo medicininė nauda, yra Ebers Egipto papirusas, parašytas 1500 m pr. Kr. (prieš Kristų).Aristotelis rekomendavo alaviją Aleksandrui Didžiajam kaip greito poveikio priemonę savo kariams gydyti, o Markas Polas Kinijos teisme įrodė alavijo reguliaraus naudojimo naudą esant įvairiems skrandžio sutrikimams.

Kai buvo atrasta Amerika, šį augalą iš Kanarų salų į Naująjį Pasaulį atsigabeno užkariautojai ir Pranciškonai,

kurie Ispanijos saloje pradėjo auginti pirmąsias alavijų plantacijas.

Kristupas Kolumbas, savo ilgų kelionių metu padarė prielaidą dėl savo įgulos sveikatos: „

Keturi produktai yra būtini žmogaus puikiai savijautai: kviečiai, vynuogės, alyvuogės, alavijas“.

Arabai labai plačiai naudojo alaviją savo žygiuose ir kai atėjo galas jų užkariavimams, jie paliko už savęs

didžiules alavijų plantacijas, kurias mėginos perkelti į Šiaurės Europą. Deja, čia augalui buvo sunku iškęsti žiemos šalčius. Susidūrus su sunkumais išsaugoti alaviją, jis buvo užmirštas ir pakeistas kitomis gydymo priemonėmis.

 

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

 

Vakaruose medikai alaviją pripažino 20-ojo amžiaus pradžiojeAntrojo Pasaulinio karo pabaigoje kai įvykus Hirošimos ir Nagasakio sprogimams nukentėjusieji ir turintys stiprių nudegimų alavijo pagalba išgijo daug greičiau ir neliko jokių randų ar kitų nudegimų ženklų.

Per pastaruosius 20-ąjį amžių alavijas vėl atgavo savo populiarumą, kuris buvo prarastas Viduramžiais ir Renesanso laikotarpiu. Tyrimais buvo įrodytos gydomosios alavijo savybės, kurios padeda gydant opas, egzemas, nudegimus ir kitas odos ligas.

Manoma, kad iki šių dienų atėjęs šio augalo pavadinimas yra arabų kilmės, „alloeh“ arabiškai reiškia kartus ir šviesus. Jo kitas pavadinimas „sabila“ yra žodžio „cabira“ iškraipymas, kuris antikinėje Arabijoje reiškia dygliuotas augalas. Vera (angl. aloe vera) turi lotyniškos kilmės, kuris reiškia tiesą. Štai koks jis turėtų būti: karti ir šviesi tiesa, kuri slypi viduje.

Savo išvaizda alavijas primena kaktusą, bet iš tikrųjų jis kartu su česnakais, lelijomis, šparagais ir tulpėmis priklauso lelijinių šeimai. Tai yra sultingų augalų rūšis, kuris išskiria didelį kiekį sulčių. Tiesą sakant, alavijas yra labai sultingas ir dėl savo ypatingų savybių yra neginčijamai vadinamas vaistinių augalų karaliumi.

AUGINIMAS

Iš visų Alavijo rūšių tik keletas turi gydomųjų savybių (aloe vera barbadensis, aloe arborescens, aloe ferox, aloe chinensis, aloe socotrina, aloe vulgaris…). labiausiai kreipiamas dėmesys į Aloe Barbadensis Miller (tikrasis alijošius), kuris dėl savo ypatingų savybių yra tapęs esminiu daugelio tyrimų objektu. Daugelyje biocheminių analizių bei mokslinių darbų yra įrodyta, kad alavijas turi aktyvių molekulių, kurios sąveikaudamos tarpusavyje atlieka apsauginę funkciją ir išgydo daugelį ligų.

Alavijo auginimas nevyksta pagal jokią sistemą, tiesiog alavijams yra skiriama tradicinė priežiūra. Nėra naudojamos jokios trąšos ar kiti cheminiai produktai, skatinantys augalų augimą. Netgi priešingai, pats alavijas yra naudojamas kaip trąša, t.y. jame esančios organinės medžiagos yra perdirbamos ir pakartotinai panaudojamos kaip trąšos.

Produktai gaminami iš dviejų organinių plantacijų, kurių plotas apima daugiau kaip pustrečio milijono kvadratinių metrų. Tame plote žemė išdirbama pasitelkiant organinio auginimo praktiką (CRAE), šiuo metu yra daugiau kaip du milijonai suaugusių augalų, kurių amžius yra daugiau kaip penki metai (pats tinkamiausias amžius derliaus nuėmimui).

Labai tinkamos sąlygos alavijo auginimui yra Kanarų salose: palankus oras, kurio vidutinė temperatūra yra apie 22 laipsniai, kuri labai minimaliai svyruoja dienos bėgyje. Ištisus metus yra labai saulėta, o salos vulkaninė kilmė praturtiną žemės substratą įvairiomis maistinėmis medžiagomis ir mineralais.

Tokios ypatybės suteikia Kanarų alavijui unikalias sveikatinimo savybes: iš alavijo lapų išgaunamas ne tik didelis kiekis gelio, bet ir jame esančių medžiagų bei aktyvių komponentų yra daug daugiau nei alavijuose, augančiuose kitose pasaulio dalyse.

PRODUKCIJA

Atsižvelgiant į gamybos procesą, pasirenkamas pats nekemksmingiausias, pats nežalingiausias alavijo apdorojimo būdas: nuo lapų nupjovimo iki galutinio produkto. Galima sakyti, kad perdirbimo metodas yra praktiškai rankų darbas.

Po to yra atskiriama žievė, ir iš lapų gaunamas gelis - visų produktų pagrindas.

Po šio lapų gniauždymo etapo, pridedama labai minimalus kiekis priedų, siekiant išvengti aktyvių alavijo elementų oksidacijos.

Kai sultys nusistovi, tuomet jos verčiamos skysčiu, atvėsę jos filtruojamos ir nedelsiant išpilstomos į butelius, po to jos tampa sudėtine dalimi įvairiuose kosmetiniuose produktuose, tokiuose kaip kremai, kūno geliai, dušo linijos produktai ir t.t. tokiu būdu užtikrinama, kad sultys išlaikytų visas savo savybes gydomąsias joms nepakenkiant.

Alijošiaus sultys - ALOE VERA (946ml)

TAIKYMAS IR TERAPINIS PANAUDOJIMAS

Alavijui „stebuklingas“ galias suteikia jo lapuose esančios 200 veikliųjų medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai, amino rūgštys, polisacharidai ir fermentai. Visų šių komponentų sąveika suteikia tokį efektą, kurio neįmanoma pakeisti jokiais kitais gydymo metodais.

ŠIRDIES IR KRAUJOTAKOS SISTEMA

Alavijo nauda mūsų širdies ir kraujotakos sistemai žinoma jau labai seniai. Jau Kinijos imperijoje XVII amžiuje prieš Kristų buvo rekomenduojama vartoti alaviją kraujospūdžiui reguliuoti, hipertenzijos atvejams gydyti ar esant ypatingai žemam kraujospūdžiui. Alavijas padeda esant ūmiai anginai, o taip pat sumažina lipoproteinų cholesterolio lygį ir padidina trigliceridų cholesterolio lygį (tai labai naudinga sveikatai).

Rekomenduojama kiekvieną rytą išgerti 2 arbatinius šaukštelius alavijo.

KEPENŲ IR TULŽIES SISTEMA

Kepenų ir tulžies sistema yra sudėtinė žmogaus virškinimo sistemos dalis, ją sudaro kepenys, kasa, ir tulžies pūslė.

Alavijas yra galinga valomoji priemonė kuris stimuliuoja kepenų ir kasos ląsteles. Šiame augale esantis chromas gamina insuliną ir veikia kaip antibakterinė medžiaga žarnyno viduje, kuri pagerina virškinimą ir pašalina bakterijas iš virškinimo sistemos. Jis taip pat apsaugo nuo kepenų ligų.

Alavijas turi cholino, kurio dėka šis augalas gali padėti išgydyti hepatito A ar B formas, žinoma turi buti laikomasi griežta kontrolės, kad gydymas būtų efektyvus.

KVĖPAVIMO SISTEMA

Alavijas pasižymi imonomoduliuojančiu ir priešuždegiminiu bei bronchus plečiančiu poveikiu, kuris gali sumažinti alerginės astmos simptomus. Taip yra dėl veikliųjų amino rūgščių alavijuje, daugiausia aloemicinų ir metionino, kurie veikia bronchus, palengvinant deguonies ir anglies monoksido mainus.

Alavijo inhaliacijos puikiai padeda esant peršalimo, gripo ir astmos susirgimams, nes įkvėpus jo garai sumažina bronchodilataciją.

Alavijas niekada negali būti naudojamas kaip vienintelis vaistas sinusitui ar sunkiai astmai gydyti, kadangi jis neturi tiesioginio poveikio, kokį turi antihistamininiai preparatai.

VIRŠKINIMO SISTEMA

Nuo neatmenamų laikų alavijas yra žinomas kaip virškinimo sistemos reguliatorius.

Norint išgydyti skrandžio ar dvyklikapirštės žarnos opas, reikia kasdien du arba tris kartus dienoje išgerti po šaukštą vandenyje ištirpinto alavijo. Jis veikia kaip alkalinizrinis preparatas, padedantis kovoti su pernelyg dideliu rūgštingumu ir sureguoliuja vidinį pH lygį skrandyje. Taip pat jo atstatomosios galios padeda atstatyti skrandžio ir žarnyno gleivines, yra svarbus opoms ne tik rūgštingumo reguliavime bet ir padeda atsinaujinti pažeistiems audiniams.

Šaukštas alavijų sulčių prieš valgį padeda virškinimui, slopina išsipūtimo jausmą skrandyje ir t.t. šią funkciją atlieka alavijuje esantys fermentai ir kofermentai.

KAULŲ SISTEMA

Reumatas, osteoartritas ir artritas taip pat gali būti gydomi alavijo kompresais. Jo priešuždegiminės ir skausmą slopinančios savybės yra labai veiksmingos šio tipo ligoms. Naudojant kompresus taip pat galima vartoti alaviją vidiniu būdu, pvz. alavijo sultis, kurios pagamintos komercinėse laboratorijose, kurios gamina tokio tipo produktus.

Acetilsalicilo rūgštis, esanti šiame augale, mažina skausmus ir uždegimus.

ODOS SISTEMA

Kosmetika, kurios pagrindą sudaro alavijas yra plačiai naudojama visame pasaulyje. Odos priežiūra yra vienas iš populiariausių sričių, kurioje naudojamas alavijas, nes ji yra galingas ląstelių regeneratorius, drėkina giliausius odos sluoksnius, veikia kaip mažasis saulės filtras, tolina senėjimą, mažina skausmus sukeltus nudegimų ir t.t.

Jis taip pat labai naudingas gydant spuogus. Saponinas, esantis alavijuje, turi savybę muilo pagalba pašalinti inkštirus (susikaupusį purvą ir riebalus). Be to, dėl antibakterinių alavijo savybių, jį dažnai naudojant spuogai paprastai išnyksta savaime.

ALAVIJAS IR GROŽIS

Alavijas ir grožis eina koja kojon nuo antikos laikų. Yra išlikę keletas antikos laikų rašytinių šaltinių, kuriuose minima kaip Kleopatra ir Nefertitė naudojo alaviją savo grožiui ir asmeninei priežiūrai. Šis augalas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas kad išsaugoti natūralų grožį ir buvo vadinamas amžinos jaunystės augalu, stebuklu iš prigimties.

ALAVIJAS IR ODA

Daugelis žmonių mano, kad alavijas yra natūralus drėkiklis. Priešingai jis yra stiprus džioviklis, kurio savybė valyti giliai tris odos sluoksnius ir sunaikinti poras bei liaukų latakus, kartu leisti lengvai patekti į poodinį sluoksnį maistinėms medžiagoms ir vandeniui. Nors jis rekomenduojamas visų tipų odai, tačiau visgi specialiai rekomenduojamas riebiai ir spuoguotai odai. Jis neleidžia drėgnai odai susiriebaluoti.

alavijas padeda užkirsti kelią strijoms (paauglystės, nėštumo, lieknėjimo laikotarpiu, laikantis dietos ir t.t.). Kai oda pakankamai prisisotina alavijo, gali būti naudojamas kūno kremas, siekiant padidinti alavijo naudą.

ALAVIJAS IR VEIDAS

Veido oda yra viena iš mūsų kūno sričių, kuri nepertraukiamai kontaktuoja su įvairiais elementais, todėl ji labiausiai nusidėvi ir yra nuolat atakuojama įvairių išorinių elementų.

Mūsų veido odoje labiausiai atsispindi išorinių veiksnių poveikis ir senėjimo požymiai (varnų pėdos, raukšlelės, maišeliai po akimis ir t.t.). Alavijas, būdamas muilo pavidale, sušvelnina šį poveikį mūsų veide, sureguliuoja pH, praturtina veidą maistingomis medžiagomis, veikia kaip antibakterinis reagentas ir sutraukia poras bei lygina odą.

 

Nauji straipsniai

 • Poltavos bišofito kristalinis koncentratas

  1979m Karlovkos giliojo gręžimo ekspedicijos metu buvo atrastas, 2,5 km gylyje esantis Zaturino Bišofito telkinys (Poltavos sritis, Ukraina). Vėliau paaiškėjo,kad tai pati giliausia, tuo pačiu ir seniausia bei tyriausia Bišofito radavietė pasaulyje. Poltavos Bišofitas – tai gamtinis kristalinis polimineralas - magnio clhorido druska. Dėl tos priežasties, kad jis slūgsojo dideliame...
 • Patvirtinta Nacionalinė 2019–2023 metų imunoprofilaktikos programa

  Lietuva turi naują Nacionalinę imunoprofilaktikos 2019–2023 metų programą. Ją sausio pabaigoje patvirtino LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Taip siekiama Lietuvos gyventojus apsaugoti nuo užkrečiamųjų ligų ir jų komplikacijų, kontroliuoti skiepijimais valdomas užkrečiamąsias ligas – išlaikyti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo aprėptis visoje šalyje ir...
 • Dega kojų padai: kaip sumažinti diskomfortą?

  Degančių kojų padų sukeltas diskomfortas gali sugadinti dieną kiekvienam. Daugiau pavaikščiojus, keliaujant, pasirinkus netinkamą avalynę dažnas susiduria su šia problema. Jausmas, žinoma, nemalonus, tad reikia imtis priemonių. Kodėl dega kojų padai? Jei šis nemalonus jausmas aplanko kartais, dažnas to nė nesureikšminame ir juo labiau nepagalvojame, kad tai yra svari priežastis vizitui...
 • Ortopedijos amato muziejus

  Apie ortopedijos amato muziejų ir gyvenimo prasmę: Kaunas praturtėjo dar vienu muziejumi. A. Astrausko "Ortopedijos amato muziejus" vis papildo savo ekspozicijas,kviečia lankytojus.Muziejus tebeišgyvena kūrimosi stadiją – rengiamos ekspozicijos, renkami žmonių prisiminimai, eksponatai, knygos. Iešomi būdai suteikti muziejui originalumo, kuo išradingiau pateikti tai,...
 • Stuburo kanalo stenozė

  Stuburo kanalo stenozė – tai stuburo kanalo susiaurėjimas. Kodėl paskiriama reabilitacija TECAR terapija ? TECAR terapija pagerina neurologinę būklę, mažina skausmą, aktyvina audinių regeneracija, dėl potencialaus ląstelių membranų prieaugio sutrumpėja reabilitacijos laikas, sustiprėja raumenų jėga, todėl gerėja paciento gyvenimo kokybė . Nes pejėgi įtraukti visas pažeistas struktūras,...
 • Profesionali burnos higiena

  Profesionali burnos higiena atliekama odontologiniame kabinete yra viena svarbiausių profilaktinių priemonių siekiant apsaugoti dantis ir dantenas nuo galimų ligų. Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka, nes dažniausiai visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta, tada pradeda formuotis dantų akmenys. Dantys tampa gelsvesni, jaučiamas šiurkštumas, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantenos...
 • Cukrinis diabetas ir pėdų priežiūra – pamirškite, ką apie higieną žinojote iki šiol

  Cukrinis diabetas – klastinga lėtinė liga, o ilgas sąrašas galimų komplikacijų neleidžia sergantiesiems atsipalaiduoti nei minutei. Viena iš tokių komplikacijų yra diabetinės opos, atsirandančios ant pėdų ir kiti pėdų pažeidimai. Būtent pėdų problemos yra dažniausia priežastis, dėl kurios diabetu sergantieji papuola į ligonines. Nuo diabetinių opų kenčia maždaug 5 proc. sergančiųjų...
 • JG klinika atkurta šypsena – taiklesnė už Amūro strėlę

  Meilė iš pirmo žvilgsnio nėra tik filmo scenarijus ar knygos siužetas. Taikliausia jos Amūro strėlė – šypsena. Pakanka vienos akimirkos, kad įsimylėtume. Kerintis šypsnis gali pakeisti gyvenimą iš esmės. Ir tik į gerąją pusę. Tam verta deramai pasiruošti – užsukti į Mažeikiuose veikiančią JG KLINIKĄ ir nusiteikti pozityviems pokyčiams. Šypsena – tai sveikatos ir...
 • Aktuali tema: lieknėjimas ir celiulito mažinimas

  Lipokavitacija - žemos ultragarsinės bangos: kūno apimčių mažinimas, riebalinio audinio skaidymas Šis metodas naudoja moduliuojančias ultragarso bangas nuo aukšto 1MHz dažnio iki žemo 30 kHz dažnio. Tokios skirtingų dažnių bangos yra skleidžiamos iš vieno antgalio. Išilginės ultragarso bangos dėl kintamojo plėtimosi ir susitraukimo sukelia audinių ritminę vibraciją bei išjudina molekules...
 • Sėkmingai gydomas prostatos vėžys: bereikalingos biopsijos, lūžtantys kaulai ir vienintelis nuosprendis – jau praeityje

  Maisto racionas, kuriame dominuoja mėsa, o ne daržovės bei vaisiai, saulės ir vitamino D stygius, o gal Černobylio katastrofa – įrodymų, kodėl Lietuva priklausoaukštosprostatos vėžio rizikosšalių grupei, nėra iki šiol. Tačiau, pasak Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus, prof. Felikso Jankevičiaus, ne tik vis dažniau aptinkamą ankstyvos stadijos prostatos...
 • „Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

  „Gemma" tai vienintelis rytų Lietuvoje esantis privatus reabilitacijos ir slaugos centras. „Gemma" teikia trumpalaikės, ilgalaikės ir bendrosios slaugos paslaugas. Klientai centre gali būti apgyvendinami įvairiems laikotarpiams. Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma" sudarytos visos sąlygos sunkiai sergantiems ir pagyvenusiems žmonėms. Čia dirbantys...
 • Tarptautinė mokslinė konferencija "Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu"

  TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „Į SVEIKĄ GYVENSENĄ IR SKAIDRIĄ BŪTĮ VYDŪNO KELIU“ SKIRTA SVEIKATOS MOKSLŲ FAKULTETO VEIKLOS 20-MEČIUI PAMINĖTI vyks 2019 m. kovo 22 dieną, konferencijos pradžia 11:00, Klaipėdos universitetas, Mažoji Aula konferencijų salė , H. Manto g. 84, Klaipėda. Klausytojų registracija vyksta iki 2019-03-17. Pranešimų santraukas prašome siųsti iki...
 • Gold Collagen grožio produktai arba naujos kartos grožio eliksyras!

  Šiandien vienas populiariausių grožio produktų rinkoje yra kolagenas – žuvų baltymų pagrindu išgautas baltymas, stabdantis tiek odos senėjimą, tiek kitus organizmo senėjimo procesus. Kam skirtas kolagenas, ko iš jo tikėtis, kaip išsirinkti tinkamą ir kaip gauti maksimalią naudą? Apie tai pasakoja estetinės medicinos produktais prekiaujančios bendrovės Gopestetika vadovė Rūta...
 • Gąsdina gripas? Išsitirkite vitamino D kiekį

  Nenustebkite, jei trūkstant saulės pradėjote dažniau peršalti ar net gripuoti, jaučiate nuovargį, apima depresija, skauda kaulus ar raumenis. Dabar paskubėkite daug pigiau išsitirti vitamino D (25 (OH) D3) kiekį Medicina practica laboratorijoje. Vitamino D badas sukelia pavojų sveikatai. Tuomet imunitetas silpsta, mažėja atsparumas infekcijoms, minkštėja kaulai ir kt. Bėda yra ta, kad per...
 • Meilės dienos proga geriausia šalies vaistininkė linki išbraukti kontracepciją iš gėdos krepšelio sąrašo

  Pradėjus ilgėti dienoms, pasikeičia ir žmogaus gyvenimo įpročiai: užplūsta energijos banga, „atkunta“ organizmas, tampame aktyvesni, jaučiame pakilesnę nuotaiką. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Kristinos Vaičaitienės, prieš ir per šv. Valentino dieną susidomėjimas kontraceptinėmis priemonėmis ypač išauga, tačiau, kokių maisto produktų ir vaistų vengti, kad...