Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosEstetinė medicinaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūra

Žiemos sportas: ką reikia žinoti apie dažniausiai pasitaikančias rankų traumas

2018 m. vasario 20 d.

Slidinėjimas ir snieglenčių sportas - tai vieni iš populiariausių žiemos sporto šakų, kurios gali sukelti skirtingus viršutinių galūnių sužalojimus. Sporto metu stiprūs smūgiai po kritimų dažnai baigiasi rankų, riešų ir pirštų traumomis: sausgyslių patempimais ar net kaulų lūžiais. Traumos mechanizmas: žmogus griūdamas bando išvengti smūgio, todėl ištiesia rankas. Tai natūrali apsauginė reakcija, dėl to atsiranda riešo sąnario pažeidimas, žastikaulio artimesniojo galo, peties sąnaro sužalojimai. Taip pat, esant tokiam traumos mechanizmui, dažnai išnyra rankos kaulai – žastikaulis, stipinkaulis, alkūnkaulis. Priklausomai nuo to, kokia trauma, parenkamas įtvaras – langetė, gipso ar plastiko įtvaras. Už gipsinį įtvarą patogesni yra plastikiniai, kurie gaminami kiekvienam žmogui individualiai. Plastikinį įtvarą nešiojantis žmogus gali maudytis, net lankytis pirtyje.

Kai reikia imobilizuoti riešą potrauminiu periodu, skausmo ar tinimo atveju, esant nestabilumui yra rekomenduojami riešo įtvarai, turintys aliuminį delno sutvirtinimą. Šie įtvarai imobilizuoja, stabilizuoja ir palaiko riešo sąnarį. Esant lengvam riešo nestabilumui, traumų profilaktikai sportuojant ir darbinėje veikloje, kai apkraunamas riešo sąnarys rekomenduojami elastiniai arba neopreniniai riešo įtvarai.

Neretai pasitaiko peties sąnario išnirimas, ypač jei krentama ant ištiestos rankos. Kai gydytojas atstato išnirusį sąnarį, rekomenduojama fiksuoti ranką Dezo tipo įtvaru, kad būtų apribojami judesiai per peties sąnarį.

Slidininkai dažnai patyria traumą, kuri vadinama "slidininko nykščio" trauma: kai krentant nėra paleidžiamos slidinėjimo lazdos iš rankų ir taip sužalojamas nykštys. „Slidininko nykščio" trauma sudaro apie 8-10% visų slidinėjimo traumų. Šios traumos simptomai gali pasireikšti praėjus kelioms minutėms po nukritimo: jaučiamas nykščio pagrindo skausmas, patinsta nykštys, skausmingi ir riboti judesiai per sąnarį. Norint išvengti šios traumos, rekomenduojama pasirinkti patogias slidinė­ji­mo laz­das, kad krentant ga­lė­tu­mė­te greitai iš­mes­ti jas iš ran­kų.

Jeigu po patirtos traumos reikia imobilizuoti tik nykščio sąnarį, o riešo sąnarys nepažeistas, nėra skausmų ir sužalojimų, rekomenduojame nykščio įtvarą su šoniniais sutvirtinimais. Kuomet yra pažeisti ir nykščio ir riešo sąnariai, rinkitės įtvarą, kuris turi metalinius sutvirtinimus nykščio ir riešo sąnarių srityse.

Kokybiškus įtvarus traumų ligų gydymui ir profilaktikai rasite UAB IDEMUS parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“: Viršuliškių g. 34, Vytauto g. 24 Vilniuje arba el.parduotuvėje www.idemus.lt Taip pat rekomenduojame įsigyti gydomųjų ir profilaktinių priemonių kojoms prižiūrėti, sportinių kojinių, aukštos kokybės kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai, prekių nėščiosioms, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite: www.idemus.lt.

 

 

Nauji straipsniai