Pagal temą

Аптеки, фармацевтические предприятияАптекиЛекарственные травыМедикаменты, медицинские материалыПищевые добавки, витаминыДругая связанная с медициной деятельностьНаучные и учебные заведенияФонды и организацииКрасота и оздоровлениеOборудование для салонов красоты и СПА салоновSPA центрыЗдоровая пищаКосметологияКосметикаСпортивные клубы, оздоровительные центрыМедицинские исследованияИнструментальные исследованияМедицинские исследования, лабораторииМедицинское оборудование, материалыМедицинская одежда и обувьМедицинское и другое оборудование, инструменты, средстваСлуховые аппаратыСтоматологическое оборудование, материалыТовары гигиеныОбщественные лечебные учрежденияБольничные кассы, службыДома приютаМедицина болиПоликлиники, центры первичного ухода за здоровьемСанатории, реабилитационные центрыСлужба экстренной медицинской помощиУход и присмотр за больнымиЦентры социальных службОдонтологияВрачи-ортодонтыДетские одонтологиИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыОдонтологиСтоматологическое оборудование, материалыОптика, окулистыОфтальмологи, глазные врачиЧастные лечебные заведенияАкушеры, гинекологиАллергологи, иммунологиВрачи по детским болезням, педиатрыВрачи терапевтыВрачи уха, горла и носаГастроэнтерологиГенетикиДерматовенерологиДерматологиДетские одонтологиДиализДиетологиЕстественная медицинаИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыИнструментальные исследованияИнфектологиКардиологиКосметическая дерматологияЛазерная хирургияЛогопедыМаммологиМануальная терапия, остеопатыМассажи, кинезитерапия, физиотерапияМедицинские исследования, лабораторииМедицина болиНеврологиНейрохирургиОдонтологиОнкологиОртопеды, травматологиОфтальмологи, глазные врачиПластическая и реконструкционная хирургияпрививкиПроктологиПрофилактические проверки здоровьяПсихологи, психиатры, психотерапевтыПульмонологиСанатории, реабилитационные центрыСемейные врачиСосудистые хирургиТоксикологи, наркологиУрологи, андрологи, нефрологиУход и присмотр за больнымиХирургиЧастные лечебные центрыЭндокринологиЭстетическая медицина

RANC metodo esmė ir taikymo principai

22 июня 2015 г.

RANC (The Restoration of the Activity of Nerve Centers – nervų centrų aktyvumo atstatymas) metodo kūrėjas, gydytojas neurologas Andrejus Ponomarenko šį gydomojo poveikio būdą vadina farmakologine hiperstimuliacija. „Nauju jį galima laikyti tik sąlyginai, turint omenyje, kad šiuo metu jo nenaudoja tokia forma, kuria jis veikia efektyviausiai. Tuo pačiu principu pagrįstas ir taškinis masažas, kuomet silpnu, ilgu ir dažnai pasikartojančiu skausmo poveikiu tam tikroms kūno sritims pasiekiamas įvairių nervų sistemos ir viso organizmo funkcijų pasikeitimo efektas ”, – savo gydymo metodą apibūdina medikas.

Galvos smegenys

Mūsų gyvenimo trukmė ir kokybė priklauso nuo normalios galvos smegenų veiklos. „Bet koks susirgimas be išimties – tai tik jos centrų veiklos sutrikimų atspindys. Galingai suaktyvinti  galvos smegenis įmanoma per visas smegenis persmelkiantį globalinį tinklą, vadinamą  tinkliniu dariniu. Šis poveikis plinta į visus galvos smegenų skyrius bei centrus ir keičia jų darbą į jų optimizacijos ir funkcinio aktyvumo pusę. Šis metodas kol kas nežinomas, lyg ir neegzistuoja, kadangi medikamentiniu būdu, kuris šiuo metu yra vyraujantis, jis negali būti realizuojamas. Trapecinio raumens ir tinklinio darinio glaudaus funkcinio ryšio  atradimas suteikia galimybę daryti tokį poveikį per tas struktūras, kurios normaliu atveju ir turi tuo užsiimti. Trumpas, bet ypatingai intensyvus skausmas nuo injekcijų į tam tikras trapecinio raumens sritis paleidžia galingą ir  ilgalaikį sutrikusių  organų ir sistemų funkcijų atstatymo  procesą. Šį būdą galima naudoti ir greitojoje pagalboje, ir gydant daugelį chroniškų ligų”, – aiškina metodo autorius.

 

RANC metodu galima gydyti sunkiai pasiduodančius, arba visai nepasiduodančius įprastinei, tradicinei „tablečių“ terapijai susirgimus:

 • stuburo skausmus:

      a) skausmus kakle,

      b) skausmus tarp menčių,

      c) skausmus juosmens srityje,

      d)skausmus krūtinės ląstos priekyje (tarpšonkaulinę neuralgiją),

 • pečių, dilbių, plaštakų skausmus, rankų tirpimą,
 • kelių ir klubo sąnarių skausmus,
 • sėdimojo nervo pažeidimus,
 • stuburo slankstelių diskų išvaržas,
 • pažeisto trišakio nervo skausmus,
 • galvos skausmus (migreną, traumų pasekmes ir „kaukolės vidinį spaudimą“),
 • smegenų kraujotakos sutrikimus,
 • insultų pasekmes,
 • kraujagyslių vegetodistoniją,
 • epilepsiją,
 • skausmus širdies srityje ir tikrąją stenokardiją,
 • parkinsono sindromą,
 • kalbos sutrikimus (mikčiojimą),
 •  tikus,
 • ir kita.
 • Kaip atrodo procedūra

  Pati gydomoji procedūra atrodo šiek tiek neįprastai, kadangi tai yra didelis kiekis įprastų injekcijų į raumenis. Vatos lazdelėmis, pamirkytomis spiritiniame jodo tirpale, išilgai stuburo pažymimos visos įtemptos ir skausmingos raumenų sritys. Po to daromos iki 5-10 mmgylio injekcijos į raumenis.

  „Kaip rodo praktika, atlikimui tinkamiausias 50 proc. analgino tirpalas ir 0.9 proc. natrio chlorido tirpalas (santykis 1:10), arba 2.4 proc. magnio sulfato tirpalas. Naudojant šiuos preparatus, greitai (per 30-40 sekundžių), be alerginių reakcijų, minimaliai traumuojant raumenų audinį, gaunamas pakankamo dydžio skausminis sudirginimas.

   Ši procedūra išoriškai primena taip vadinamą paravertebralinę blokadą. Atliekant blokadas, į raumenis įvedamas preparatas, kuris užkerta kelią skausminių impulsų perdavimui iš injekcijos vietos į smegenis. Šiame fone smegenys gali pakeisti savo aktyvumą ir skausmas gali praeiti. Esant hiperstimuliacijai – atvirkščiai, vyksta ne nuskausminimas, o sukeliamas trumpalaikis skausmas. Taigi, esant išoriniam panašumui, šių procedūrų esmė skirtinga. Reikia pasakyti, kad hiperstimuliacijos efektyvumas žymiai didesnis, nei blokados efektyvumas ”, – sako RANC metodo autorius A. Ponomarenko.

  Kadangi skausmingų injekcijų gali būti kelios dešimtys, jas reikia atlikti kaip galima greičiau. Visa procedūra trunka apie minutę, o per 3-4 minutes visas skausmas nurimsta ir jau matomi pirmieji rezultatai, t.y. sumažėja skausmas ir padidėja judrumas.

   

  Metodo saugumas

  Gydomojo poveikio būdas RANC absoliučiai saugus, kadangi nervai išsidėstę vidinėje šonkaulių pusėje, jų pažeisti neįmanoma. Atsitiktinai pataikyti į stuburo smegenų kanalą nerealu, o pataikyti į krūtinės ertmę, taip pat būtina labai pasistengti.

  „Aš nebijau priekaištų dėl nekompetencijos, kad, neva, naudoju „klaidų – bandymų“ metodą, todėl, kad tik šiuo metodu ir naudojasi farmakologija, sintezuodama įvairius preparatus ir testuodama juos su pelėmis, tikėdamasi teigiamo rezultato. Priešingai pastarajam, RANC metodas negali pakenkti. Tai nulemia pati nervų sistemos konstrukcija, kuri nepraleidžia į save impulsų, galinčių sutrikdyti jos darbą”, – sako gydytojas neurologas Andrejus Ponomarenko.


www.aktyvineurologija.lt

Nauji straipsniai