Pagal temą

Аптеки, фармацевтические предприятияАптекиЛекарственные травыМедикаменты, медицинские материалыПищевые добавки, витаминыГинекологияАкушеры, гинекологиДругая связанная с медициной деятельностьНаучные и учебные заведенияФонды и организацииКрасота и оздоровлениеOборудование для салонов красоты и СПА салоновSPA центрыКосметологияКосметикаСпортивные клубы, оздоровительные центрыМедицинские исследованияИнструментальные исследованияМедицинские исследования, лабораторииМедицинское оборудование, материалыМедицинская одежда и обувьМедицинское и другое оборудование, инструменты, средстваСлуховые аппаратыСтоматологическое оборудование, материалыТовары гигиеныОбщественные лечебные учрежденияБольничные кассы, службыБюро общественного здравоохраненияМедицина болиСанатории, реабилитационные центрыСлужба экстренной медицинской помощиУход и присмотр за больнымиОдонтологияВрачи-ортодонтыДетские одонтологиИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыОдонтологиОптика, окулистыОфтальмологи, глазные врачиОртопедия, ортопедические средстваОртопеды, травматологиПсихология, психиатрияПсихологи, психиатры, психотерапевтыСанатории, реабилитационные центрыСанатории, реабилитационные центрыЧастные лечебные заведенияАкушеры, гинекологиАллергологи, иммунологиВрачи по детским болезням, педиатрыВрачи терапевтыВрачи уха, горла и носаГастроэнтерологиГенетикиДерматологиДетские одонтологиДиетологиЕстественная медицинаИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыИнструментальные исследованияИнфектологиКардиологиКосметическая дерматологияЛазерная хирургияЛогопедыМаммологиМассажи, кинезитерапия, физиотерапияМедицинские исследования, лабораторииМедицина болиНеврологиОдонтологиОнкологиОртопеды, травматологиОфтальмологи, глазные врачиПластическая и реконструкционная хирургияпрививкиПроктологиПсихологи, психиатры, психотерапевтыПульмонологиСемейные врачиСосудистые хирургиТоксикологи, наркологиУрологи, андрологи, нефрологиУход и присмотр за больнымиХирургиЧастные лечебные центрыЭндокринологиЭстетическая медицина

Lytinio gyvenimo kokybė

16 января 2018 г.

Dažniausiai lytinio gyvenimo ir jo kokybės problemos lieka už miegamojo durų. Ten jos tik auga, kol galiausiai pradeda trukdyti visaverčiams santykiams. Šiuolaikinė medicina siūlo novatoriškų būdų intymioms problemoms spręsti, sako gydytoja ginekologė-seksologė Lina Čiaplinskienė.

Su kokiais pacientais ir kokiomis problemomis dažniausiai susiduriate?

Moteris dažniausiai kamuoja makšties sausumas, makšties gleivinės stangrumo ir jautrumo sumažėjimas, šlapimo nelaikymas, sumažėjęs lytinis potraukis. Vyrus – sutrikusi lytinė funkcija, nepakankama erekcija, Peirono liga. Dažniausiai vyrai net nesupranta, kad turi problemą, jie tai sužino tik po gydytojo apžiūros.

Ar šios problemos yra fiziologinės, ar psichologinės?

Negalima vienareikšmiškai atsakyti, ar tai psichologinės, ar fiziologinės problemos. Viskas labai susiję, dažnai susidaro užburtas ratas: stresas skatina problemą, o didėjanti problema sukuria papildomą stresą. Pavyzdžiui, makšties sausumas gali atsirasti ir dėl hormonų pokyčių, ir dėl streso ar nepasitenkinimo santykiais su artimiausiu žmogumi. Kad bendra sveikata būtų gera, reikėtų rūpintis ir fizine, ir emocine sveikata. Pastarajai pagerinti padeda profesionalaus gydytojo - seksologo konsultacijos.

Kokios naujausios tendencijos sprendžiant seksualinius sutrikimus? Kokius būdus taikote Jūs?

Dažnai skiriamas chirurginis gydymas arba gydymas vaistais, bet yra ir paprastesnių būdų šioms problemoms spręsti. Vienas iš būdų moteriškiems seksualiniams sutrikimams gydyti – „FemiLift“ procedūra moderniu ginekologiniu „Alma“ lazeriu. Šis gydymas yra greitas ir neskausmingas – dažniausiai pakanka 2–3 seansų, kurie trunka iki pusės valandos. Lazerio spinduliai skatina audinių regeneraciją, suaktyvina gleivių sekreciją, padidina elastino ir kolageno sintezę, ko pasekoje padidėja makšties sienos ir dubens audinių tonusas. Tai padeda lengviau susijaudinti ir patirti malonumą lytinių santykių metu. Taip pat sprendžia nevalingo šlapimo tekėjimo problemą pagerina lytinę sveikatą – mažina uždegimų ir infekcijų išsivystymą

Kitas modernus būdas yra Regen Lab A-PRP autologinių ląstelių trombocitais praturtintos kraujo plazmos koncentratas. Šiemet stažavausi Prancūzijoje pas žinomą prof.dr.-Ronald Virag, kuris pasidalino didele praktine patirtimi kaip atlikti šią procedūrą vyrams dėl erekcijos sutrikimų. Prancūzijoje ji labai populiari, pacientai plūsta pagal rekomendacijas pas prodf.dr.R.Virag. Šis būdas padeda spręsti ir vyriškas (lytinių funkcijų sutrikimus, Peirono ligą), ir moteriškas seksualines problemas (sumažėjusį lytinį potraukį, makšties atrofiją, makšties lichensklerozę). Gydymo A-PRP esmė yra natūralus gydymas naudojant paties paciento kraują. Iš nedidelio kraujo kiekio paruošiamas specialus koncentratas, jis sušvirkščiamas į problemines sritis. Ten patekę trombocitai ir kitos veikliosios medžiagos paskatina audinių regeneraciją, naujų kraujagyslių formavimąsi . Pagerėja kraujo tekėjimas, kartu audiniai gauna daugiau deguonies ir maisto medžiagų. Dėl to gydomojoje vietoje efektyviai vyksta atstatomieji procesai. Siekiant sustiprinti gydomąjį poveikį naudojama ir hialurono rūgštis įeinanti į tarpląstelinį jungiamąjį audinį, kas teigiamai veikia gydymo rezultatą. To pasekoje ląstelės aprūpinamos vandeniu, atstatoma gleivinės drėgnumas ir kitos funkcijos.

Kuo A-PRP būdas geresnis už gydymą medikamentais arba chirurgines procedūras?

Visų pirma, tos procedūros paprastesnės, trunka trumpiau, po jų nereikia reabilitacijos, galima iškart grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Po šių procedūrų gyjama daug greičiau negu po chirurginės intervencijos.

Procedūra nesukelia šalutinio poveikio, nes pagrindinė naudojama medžiaga – paties paciento kraujas. Galima sakyti, kad tai yra resursų perskirstymas organizme: paimam iš ten, kur pakanka, ir padedam ten, kur trūksta. Ypatingo pasiruošimo šiai procedūrai nereikia, pakanka atvykti į apžiūrą ir sutarti dėl norimo rezultato.

Ką pasakytumėte žmogui, dėl intymių bėdų nedrįstančiam kreiptis pagalbos?

Padrąsinčiau ateiti pas specialistus. Rūpintis savo lytine sveikata tikrai nėra gėdinga. Mes, profesionalai, nuolatos susiduriame su tokiomis problemomis, tad tikrai žinome, kaip jums padėti.

Daugiau apie procedūras rasite čia

 

Nauji straipsniai