Pagal temą

Oборудование для салонов красоты и СПА салоновSPA центрыАкушеры, гинекологиАллергологи, иммунологиАнгиохирургиАптекиБольничные кассы, службыБольницы, клиникиБюро общественного здравоохраненияВрачи-ортодонтыВрачи по детским болезням, педиатрыВрачи терапевтыВрачи уха, горла и носаГастроэнтерологиГенетикаДерматовенерологиДерматологиДетские одонтологиДиагностика (эхоскопия, рентген и т.д.)ДиетологиДругая деятельностьЕстественная медицинаИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыИнфектологиКардиологиКосметологияКосметическая дерматологияКосметикаЛазерная хирургияЛекарственные травыЛогопедыМаммологиМассажи, кинезитерапия, физиотерапияМедицинская одежда и обувьМедицина болиМедицинские исследования, лабораторииМедицинское и другое оборудование, инструменты, средстваМедикаменты, медицинские материалыНаучные и учебные заведенияНеврологиОборудование для инвалидов, оборудование по уходу и реабилитационное оборудование, ортопедические средстваОдонтологиОнкологиОртопеды, травматологиОфтальмологи, глазные врачиПищевые добавки, витаминыПластическая и реконструкционная хирургияПоликлиники, центры первичного ухода за здоровьемпрививкиПроктологиПрофилактические проверки здоровьяПсихологи, психиатры, психотерапевтыПульмонологиСанатории, реабилитационные центрыСемейные врачиСлужба экстренной медицинской помощиСлуховые аппаратыСредства массовой информацииСтоматологическое оборудование, материалыТовары для будущих матерей, младенцев и детейТоксикологи, наркологиУрологи, андрологи, нефрологиУход и присмотр за больнымиФонды и организацииХирургиЦентры по лечению бесплодияЧастные лечебные центрыЭндокринологиЭстетическая медицина

3 tyrimai svarbūs imuniteto kontrolei

13 ноября 2017 г.

Rudens sezonas dažnai mums primena apie slogą, gerklės skausmą, užkimimą, erzinantį kosulį ar karščiavimą. Šiuos simptomus galime apibūdinti vienu žodžiu – peršalimu. Kadangi peršalimo ligas dažniausiai sukelia virusai, nepakeičiamas vaidmuo tenka imuninei sistemai, kurios tikslas – užtikrinti tinkamą organizmo apsaugą nuo svetimkūnių.

Pakanka trijų tyrimų

Geriausias būdas imunitetui stiprinti yra sveikas gyvensena, subalansuota mityba, fizinis aktyvumas ir reguliarus sveikatos tikrinimas. „O norint įvertinti organizmo atsparumą ligų sukėlėjams užtenka tik trijų tyrimų – bendro kraujo, C reaktyvinio baltymo ir vitamino D tyrimo“, teigia SYNLAB laboratorijos specialistai.

Bendras kraujo tyrimas

Tai kompleksinis tyrimas, kuriuo nustatomas hemoglobino kiekis kraujyje ir raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų), baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) ir kraujo plokštelių (trombocitų) skaičius. Kartu parodomas baltųjų kraujo kūnelių pasiskirstymas į penkis pogrupius (neutrofilai, eozinofilai, bazofilai, limfocitai, monocitai) ir jų tarpusavio santykis. Leukocitų kiekis bei jų pasiskirstymas svarbus infekcijos ar uždegimo rodiklis, padeda atskirti bakterines infekcijas nuo virusinių, suteikia informacijos apie galimas parazitus ar polinkį alergijoms. Jei atlikus tyrimą paaiškėja, kad yra sumažėjęs hemoglobino ir eritrocitų kiekis, tai gali reikšti mažakraujystę (anemiją). Tokiu atveju reikia įvertinti organizmo geležies, vitaminų atsargas ir atlikti papildomus tyrimus. Kitas, ne mažiau svarbus rodiklis yra trombocitai, kurie svarbūs kraujo krešėjimui.

Virusas ar bakterija?

Norint paskirti tinkamą gydymą, svarbu išsiaiškinti ar infekcijos sukėlėjas yra virusas, ar bakterija? Neretai ligą sukelia virusai, tačiau organizmui nusilpus komplikuojasi bakterine infekcija. C reaktyvusis baltymas, (CRB) yra uždegimo aktyvumo rodiklis ir padeda diferencijuoti infekcijos tipą. Šio baltymo kiekis kraujyje padidėja nevienodai esant uždegimui: stipriai pakyla bakterinės infekcijos atveju, o virusinės infekcijos atveju jis bus mažesnis.

Kodėl svarbus vitaminas D?

Ne ką mažesnį vaidmenį kovoje su virusais ir bakterijomis vaidina vitaminai. Nobelio premijos laureatas Albert Szent-Gyorgyi yra pasakęs, kad „Vitaminas yra junginys, kuris jus susargdins, jeigu jo nesuvalgysite“. Vitaminų labai reikia tinkamai imuninės sistemos veiklai. Vienas svarbiausių yra Vitaminas D. Dėl šio vitamino trūkumo, pirmiausia sutrinka kalcio ir fosfatų įsisavinimas iš žarnyno, todėl šio vitamino trūkumas jau nuo 1920 metų laikomas rachito priežastimi. Vitaminas D taip pat stiprina imuninės sistemos ląsteles, kurios naikina ligų sukėlėjus. Žemas vitamino D lygis siejamas ir su didesne cukrinio diabeto, onkologinių ligų, širdies infarkto ir padidėjusio kraujospūdžio rizika.

SYNLAB Lietuva laboratorija skelbia akciją vitamino D tyrimui ir iki 2017-12-31 dienos taiko specialią kainą - 7,90 Eur. Daugiau informacijos www.synlab.lt.

Autorius: SYNLAB Lietuva laboratorija

 

Nauji straipsniai