Спросите врача

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Giedra
2018-03-21
Sveiki, nugaros ir sąnarių skausmai periodiškai kamuoja jau seniai. 2012 metais susirgau melanoma, o 2015 buvo išoperuoti ir limfmazgiai. Pusantrų metų gydžiausi interferonu, gyvdymo metu labai skaudėdavo sąnarius. Dabar jau metai ir keli mėnesiai po gydymo, bet sąnarių ir nugaros skausmai vargina vis labiau. Neseniai reumatologo apžiūros metu rentgenografijos būdu buvo nustayta kaklinėje stuburo srityje subchondrinė slankstelinių paviršių sklerozė,,susiaurėję C4-6 tarpslanksteliniai tarpai, degeraciniai tarpslankstelinių ir unkovertebrinių sąnarių pakitimai. Stuburo krūtinės dalyje skoliozė į kairę, susiaurėję Th3-11 tarpslanksteliniai tarpai, subchondrinė slankstelių sklerozė, priekiniai ir šoniniai slankstelių osteofitai. Išvados: C4-7 diskų osteochondrozė, spondiloartrozė, unkovertebrinių sąnarių artrozė. Polisegmentinė osteochondrozė, entezopatija krūtininėje stuburo dalyje. Šiuo metu onkologinė liga neprogresuoja, tačiau onkologas teigia, kad fizioterapija man nerekomenduotina. Prašau patarkite, ką man daryti.Ačiū

Sveiki,

saugus manualinis gydymas įmanomas. Taip pat mitybos korekcija, teisingi pratimai.

Klausimai ekspertui:

Все темы

Nuo: Henrikas
2018-10-22
Laba diena. Sulaukiau tokios MRT išvados:
Saiki L2/3, L4/5-L5/S1 intervertebrin4 osteochondrozė. L2-L5 vidutiniškai išreikšta/išreikšta deformuojanti spondiliozė. Vidutiniškai išreikšta L4/5 - L5/S1 facetinių sanarių artrozė. L4-S15gimtai siauras centrinis stuburo kanalas. L4/5 cirkuliarus disko pasigaubimas, kairė subartikulinė nusileidžianti disko ekstruzija; ženkli centinė/kairė foraminalinė stenozė; L4 sin., L5 sin. nervinų šaknelių kompresija. L5/S1 sekli kairė centrolateralinė disko protruzija; tikėtini S1 sin. nervinės šaknelės dirginimo reiškiniai. Šiuo metu yra problema su kaire pėda - nekeliu aukštyn, dėl to šlubuoju, skauda kairę blauzdą. Koks galėtų būti gydymas? Mane nuteikinėja, kad reikalinga operacija.

Sveiki,

taip, būklė ganėtinai rimta, Jums atvykus ir įvertinus kitus ne mažiau svarbius momentus, galima būtų daryti išvadas dėl konservatyvaus ar operacinio gydymo. Kreipkitės

Nuo: Giedrius
2018-10-22
Laba diena. Noreciau paklausti ar tai blogai ar ne su tokia stuburo isvada: L stuburo Io skolioze. L/S stuburo dalies bendrinio tipo osteoporozes pozymiai. Tarplanksteliniu tarpu pradines Io deformacines spondiliozes pozymiai

Labas,

ar blogai geriausiai pasako skausminis sindromas. Tačiau visada verta atlikti manualines korekcijas ir daugiau sužinoti apie savo kūną, individualius judesius.

Nuo: Jelena
2018-10-22
Laba diena, gavome vyro MRT išvadą - nežymiai edemiškas infrapatelarinis riebalinis kūnas lateraliai - galimas ankštumas. Gal galėtumėte pakomentuoti?

Labas,

būtinai pakomentuosiu, tačiau atvykus su MRT tyrimu, kadangi būtina žinoti daug daugiau.

Nuo: Greta
2018-10-19
Sveiki. Radiologinio tyrimo aprase rašo kad L4/5 tarpslankstelinio disko difuzinis pasigaubimas, ryškesnis medialiai su fibrozinio žiedo vidinių skaidulų įtrūkimo požymeis. Signalo intensyvumas sumažėjęs L4/5. Spondylortrozė. Pati asmeniškai jaučiuosi blogai kamuoje stiprūs nugaros skausmai jau ketvirtą savaitę tiek stovint tiek gulint tiek sėdint. Ką galetumete patarti ir ar reikia nerimauti dėl tokio aprašo? Ačiū

Sveiki,

nerimauti reikia jau vien dėl to kad skauda. Norint gauti maksimalų konservatyvaus gydymo efektą, rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui.

Nuo: IRENA
2018-10-19
laba vakara,dukra pasigimde mergaite jai dabar 2men.ir labai isokusi bamba.Cia taip turi buti ar tai kas nors negerai.Ji gyvena londone ,ten rode gydytojams jie sake tai turi praeiti.

Sveiki,

aišku reikėtų matyti, tačiau galima įtarti pilvo sienos nefunkcionalumą, judesių vystymosi sutrikimą. Čia nieko baisaus, bet reikėtų kryptingai su vaiku padirbėti ir koreguoti esamus sutrikimus. Gydant šiuos funkcinius sutrikimus atliekamos tam tikros specifinės padėtys, judesiai ir t.t.

Nuo: danute
2018-10-19
laba diena ,pasidariau magnetinio rezonanso tyrima. stuburo juosmenines dalies ryskus degeneraciniai pakitimai,ryski skolioze l3 -4irs1- modic i-ii tipo degeneraciniai pakitimai.l2-s1 cirkuliarai isgaubti.trapslanksteliniu angu ir lateriniu kiseniu misri stenoze abipus,polisegmentiskai dirginamos kair.puses sakneles

Labas,

rekomenduočiau konservatyvų manualinį gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės

Nuo: Judita
2018-10-18
Labas gydytojau. Noriu paklausti ko imtis su tokia išvada : - cervikalinė kifozė.C3-C6 išreikšta unkovertebrinė artrozė. Saiki C4/5-C5/6 intervertebrinė osteochondrozė. C4/5 vidutinio laipsnio kairė foraminalinė stenozė.C5/6 nedidelė chorninė dešinė foraminalinė disko protruzija; saiki biforaminalinė stenozė. Nervinių šaknelių kompresijos nestebima. Man 35metai.

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, vėliau pratimai kaklo stabilumui.

Nuo: Violeta
2018-10-17
Laba diena gerbiamas gydytojau
Gal butumete malonus ir suteiktumete man informacijos apie mano liga.
Labai skauda stuburo apatine dalis tai yra uodegikaulis .skausmas eina i abieju koju kirksnis.nebegaliu nieko nesti ir kelti. Tyrausi ir mam uzrase tokia diagnoze.L4/L5/S1vidutine ir isreiksta deformuojanti spondiloartroze.meningine cista desineje S2 intersakralineje angoje 2.1×1,3cm.Gal jus gydytojau ka patartumete man.nes nebegaliu iskesti skausmu Su pagarba Violeta

Sveiki,

taip, problemų daug ir negerų. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai, būtų aiškiau dėl konservatyvaus gydymo efektyvumo, ar tie pakitimai duoda skausmą, ar kitos problemos.

Nuo: egle
2018-10-17
laba diena dariau magnetiny rezonansa ir gavau atsakima . Degeneraciniai saikūs pokyčiai juosmeninėje stuburo dalyje - L4/L5 , L5/S1 diskų osteochondrozė , saiki def. spondiloartrozė L4/5 /S1 lygy , L5 retrospondilolistezė I laipsn.
- L4/5 disko centraliai plataus pagrindo protruzija , stuburo kanalas vidutiniškai stenozuotas .
- L5/S1 disko centraliai plati protruzija , liečianti kairę S1nervo šaknelę - galimas jos dirginimas , stuburo kanalo ir foraminalinė saiki stenozė. daktarai siunce del grupes koks gali buti tolesnis gydymas .

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą, atvykite konsultacijai.

Nuo: Angele
2018-10-17
Laba diena .Mano ligos isvada:L1/L2,L3-L5 deformuojanti spondilze L3/L4 intervertebrine osteochondroze,Modic l-o tipo (umi);artroziniai fasetiniu sanariu pakitimai L3_L5; lokaliu protruziju tarpslanksteliniai diskai neformuoja;indikuotinas desinio klubakaulio kaulines strukturos tyrimas.Ar cia kas rimto?Aciu

Labas,

apie problemos rimtumą geriausiai pasako skausmo intensyvumas. O taikyti kompleksinį manualinį gydymą būtina, Kreipkitės.

Nuo: Inga
2018-10-16
Laba diena! Gavau KT atsakyma, pas gydytoja labai ilgos eiles. Kreipiuosi patarimo, gal kazka anksciau pati galeciau pradeti daryti. Labai skauda peti, kakla ir pakausi. Ypatingai desineje puseje. Isvada: C4- C6 pradiniai degeneraciniai pakitimai.

Sveiki,

pirma būtinas manualinis gydymą, o vėliau taip, korekciniai pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Virginija
2018-10-16
Mano diagnozė:L4 anterolistezė, osteochondrozė,spondiloartrozė,L2-3 disko d. šoninė protruzija, santykinė stuburo kanalo srenozė, susiaurėję L4-S1 tarps. angos, Labiausiai d. L4-5,
Nusiskundimai; skauda stuburo kryžmą, skausmas eina į d. kojos klubą, šlaunį ir kelio sąnarį, daugiau skauda naktį, negaliu dėl to miegoti. Dešinė koja daug silpnesnė, sunku lipti laiptais, kartais ta koja neatlaiko, tenka suklupti.
Koks turi būti taikomas gydymas?

Sveiki,

rekomenduočiau pradėti nuo konservatyvaus manualinio gydymo. Kreipkitės.

Nuo: Arunas
2018-10-16
Laba diena man 30 metu, pasidariau juosmens ir kryzmenines stuburo dalies rentgenografija ir aprasymas yra nezymi 1 laipsnio skolioze gaubtumu kairen,cobo 6 laipsniai,palyginta fiziologine lordoze.besiformuojantys L4,5 priekiniai osteofitai, saikingai susiaureja L5/S1 tarpas .Ar tai kazkas rimto ar reikia kazkokiu proceduru,ar gydimo ir ar galima dirbti sunku fizini darba .Aciu uz atsakyma.

Sveiki,

taip, būtinas manualinis gydymas, vėliau pratimai. Sunkaus fizinio darbo kol kas nerekomenduočiau. Kreipkitės.

Nuo: Edas
2018-10-15
Sveiki,

Man 31 metai. Pries pusmeti suskaudo nugara. Padarius rentgena isvada, L slanksteliu rotacija i desine, L fiz lordoze islyginta, L4-L5-S1 tarpai susiaureje. L5 retrolisteze apie 3mm. Isvada: L osteochondroze II.
Ar labai rimta? Ka tiksliau reiskia L slanksteliu rotacija i desine? Ar galesiu pilnavertiskai sportuoti sporto saleje? Kokius dar tyrimus rekomenduotumete? Koki gydyma?

Sveiki,

tyrimų pakanka, rekomenduočiau manualinį gydymą, po to padirbėti su korekciniais pratimais. Vėliau galima galvoti apie sportavimą salėje. Kreipkitės.

Nuo: Karina
2018-10-15
Sveiki, prieš mėnesį pradėjo skaudėti nugara. Iš pradžiu skausmas buvo nežymus, poto pradėjo skaudėti labiau, kreipiausi pas gydytojus. Atliko rentgeno procedūra, paaiškėjo, kad L/Th stuburo dalis iškrypusi lanku į kairę, iškrypimo kampas pagal koba apie 80, S1 slankstelio užpakalinis lankas pilnai nesuaugęs, taip pat diagnozavo Th/al stuburo Io skoliozę ir S1 slankstelio įskila (spina bifida). Nuo ko galėjo atsirasti šie pakitimai? Anksčiau niekada neturėjau jokiu problemu su stuburu. Šiuo metu man 18 metu.

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, manau bus galima daug ką paaiškinti.

Nuo: Giedre
2018-10-15
Atlikus stuburo krūtininės dalies magnetinio rezonanso tomografija išvados:
Th12 hemangioma ar riebalinės kaulų čiulpų degeneracijos židinys.
Kas čia yra? Ka reikia daryti?

Sveiki,

hemangioma - gerybinis darinukas, kuris nėra skausmo šaltinis. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

Nuo: Dovilė
2018-10-15
Sveiki. Nugarą skauda apie 2 mėn. Skausmo pradžia: nekaltas linktelėjimas, tuo metu sudiegė juosmeninėje srityje. Radiologinio tyrimo išvada: L4-S1 pradiniai degeneraciniai pakitimai, L5/S1 4mm plataus pagrindo protūzija, nežymiai siaurinama kairė lateralinė kišenė. Kaip tai rimta? Ir ką rekomenduojate daryti?
Ačiū.

Sveiki,

turite disko pažeidimą, todėl rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Janina
2018-10-14
Laba d.,2016m. balandzio men. daryta stuburo kaklines dalies kompiuterine tomogr., kurioje matyti apie 3 laipsniu skolioze i desine puse. Islyginta lordoze. Atlantoaksialinio sanario artroziniai pakitimai. C4-5-6 unkovertebriniu sanariu artroziniai pakitimai. Facetiniai sanariai n.y. C2/3 diskas n.y.,stenozes pozymiu nematyti, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 15mm. C3/4 diskas be pakitimu, stenozes pozymiu nematyti, stburo kanalo sagitalinis matmuo13mm. C4/5 diskas n.y.,stenozes pozymiu nematyti, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 13mm. C5/6 smulkus krastiniai osteofitai, siaurinamos foraminalines angos, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 12mm. C67 kiek kalcifikuotas priekinis isilginis raistis, diskas kiek pasigaubes, stenozes nematyti, kanalo stuburo sagitalinis matmuo 10mm. Isvados: stuburo kaklines dalies degenaracinai-distrofiniai pakitimai. C4-5-6 unkovertebriniu sanariu artroziniai pakitimai. Pirmo laipsnio skolioze. Siusta datytis KT del to, kad labai uze kaireje galvos puseje. Gyd. paaiskino, kad nieko baisaus cia normalu tokiame amziuje( 58m). Paskyre medikam. gyd. 10d. diklofenak amp., vitamo B(milgrama) apm., betaserc men pagerti. Po gydymo man uzesis nepraejo tai ir susigyvenau su juo. Pas gyd. lankausi kas antra men. (vaistu israsymas nuo spaudimo) vis gyd. primenu kad uzia galvos kaire puse prasau, kad israsytu plecianciu taciau jinai kategoriskai teigia kad jie nepades nes tai nuo kaklines stuburo dalis pakitimu. Siai d., (gal apie 1.5 men) skauda kairi peti skausmas lyg per viduri toks maudziantis plinta link rankos dilbio,o kartais net i plastakos viduri ypac suskausta lyg duriantis kai reikia pakelti ranka, pasisukuoti, i kaire puse rankos negaliu pasukti labai skauda (duria),o i desine nejauciu skausmo, skauda nakti negaliu guleti ant kaires puses. Gyd. aiskina vel tapati, kad viskas nuo stuburo kaklines dalies pakitimu skyre med. gydyma: 10d.- milgrama, movalis aml. ir geriamuosius gabapentin 30d. Man rupi toks klausimas; gal galetumet kazka placiau apie isvada ir gydyma. Aciu.

Sveiki,

tikslinga taikyti manaulinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: MARIJONA
2018-10-12
Labadiena.Stuburo magnetinio rezonanso tyrimo isvada [Stuburo juosmenines dalies ryskus degeneraciniai pakitimai,skolioze,L5 ir L3 anterolistezes,L2-S1 diskai cirkuliariai isgaubti,tarpslanksteliniu angu ir lateraliniu kiseniu misri stenoze abipus,polisigmentiskai dirginamos sakneles.S1-3 platus stuburo kanalas S2 dideles perineurines cistos abipus, slankstelio kunas isguletas,deformuotas, Th11-L1 lygyje smulkios perineurines cistos,L1-hemangioma.Ar tai baisu ar reikalinga operacija.ACIU.

Sveiki,

manau tikslinga gydyti konservatyviai, o tik daug vėliau keisti gydymo planą. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Inga
2018-10-10
Laba diena, Gerbiamas gydytojau
Noriu pasiteirauti, del gautų MRT išvadų.
Atlikus krūtinės lastos mrt aptiktas th5 17mm židinys. Nuotraukoje matomas plėmas.Išvada solitarinė plazmocitoma.
Papildomai atlikus kompiuterinę tomografiją th5 kaulai nepažeisti židinio nesimato.
Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau pasimti tyrimus ir atvykti konsultacijai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.