Paieškų šiandien: 3251

Efektyvios priemonės pragulų profilaktikai

2017 m. sausio 9 d.

Žmogaus kūnas yra skirtas nuolatiniam judėjimui, net kai mes miegame - judame. Mes nuolat keičiame pozicijas nesąmoningai stengdamiesi prisiderinti, įsipatoginti nesvarbu ar žiūrėtume lovoje/ant sofos televizorių, ar sėdėtume prie kompiuterio ir kt. Pragulos atsiranda spaudžiamose kūno paviršiaus vietose, kai pacientas ilgai guli, nejuda (esant pilnai ar dalinei nejudrai), nes sutrika audinių mityba, dėl nepakankamo audinių aprūpinimo deguonimi sutrikus kraujotakai.

Pakaušio sritis, mentys, kryžkaulis, alkūnės, kulnai ir klubai - tai vietos, kur dažniausiai atsiranda pragulos, nes šiose srityse yra mažai raumenų ir riebalų. Užkirsti kelią pragulų atsiradimui yra daug lengviau nei gydyti esamą. Tačiau pragulos gali išsivystyti net tada, kai nuosekliai yra teikiama visa tinkama profilaktinė priežiūra. Atsiradusios pragulos sukelia ne tik skausmą ir diskomfortą, bet gali sukelti ir infekcijas, pavyzdžiui, meningitą, endokarditą ir kt.

5 Patarimai, kaip išvengti pragulų gulintiems pacientams:

  1. Dažnai keisti pozicijas. Rekomenduojama keisti gulinčio paciento poziciją kas dvi valandas.
  2. Oda visada turi būti švari ir sausa.
  3. Rekomenduojami pratimai – pasyvi mankšta.
  4. Svarbu subalansuota ir sveika mityba, rekomenduojama vartoti daug skysčių.
  5. Reikia naudoti pragulų profilaktikai skirtas priemones.

Priemonės pragulų profilaktikai

Ligonių, kuriems atsiranda pragulų, slauga ir gydymas yra sudėtingas, ilgas ir ne visada sėkmingas, todėl ypač svarbi pragulų prevencija. Audinių spaudimui mažinti patariama naudoti specialius čiužinius, volelius, pagalvėles-ratukus, kurie dedami po kulnais, dubeniu.

Rekomenduojame Jums čiužinį su kompresoriumi, kurispagamintas iš tvirto PVC plastiko su oro tarpais, kurie yra cikliškai pakaitomis pripučiami. Tokiu būdu sumažiamas spaudimas tose vietose, kur gali susidaryti pragulos ir minimalizuojama odos pažeidimų galimybė.

Taip pat išbandykite naują, unikalią, patentuotą priemonę pėdoms CareProtect Pedi®, kuri paskirsto krūvį, spaudimą tenkantį pėdoms, taip apsaugo nuo pragulų susidarymo. Šią priemonę lengva uždėti, leidžia pacientams likti mobiliems.

Apvalios formos pagalvėlės/ratukai pragulų profilaktikai yra skirtingų dydžių. Dydis/skersmuo priklauso nuo to, kuriai kūno vietai reikia apsaugos nuo pragulų susidarymo. Pagalvėlės pripildytos polistireno mikro dalelėmis, kurių dėka sumažėja spaudimas į lovos paviršių, užtikrinama pakankama kraujo apytaką. 15 cm. skersmens apvali pagalvėlė rekomenduojama alkūnių, kulnų pragulų profilaktikai, 33 cm. - galvos, nugaros srityje, pragulų profilaktikai, 44 cm. - dubens srities pragulų profilaktikai.

Šias ir kitas priemones pragulų profilaktikai galite įsigyti UAB IDEMUS parduotuvėse: “Šiuolaikinė ortopedija” Viršuliškių g. 34 ir Vytauto g. 24 bei internetinėje parduotuvėjewww.idemus.lt Parduotuvėse rasite įvairių prekių ir priemonių slaugai, pagalbinių priemonių, skirtų didinti savarankišką apsitarnavimą, didelis pasirinkimas reabilitaciniam gydymui skirtų priemonių. Sportuojantys žmonės gali įsigyti priemonių sportui, mankštai ir masažams bei įtvarų traumų gydymui ir profilaktikai.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite www.idemus.lt.


www.idemus.lt

Nauji straipsniai