Pagal temą

Apteki, zakłady farmaceutyczneAptekiMedykamenty, materiały medyczneSuplementy żywnościowe, witaminyZiołaBadania medyczneBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaInna działalność w sektorze ochrony zdrowiaArtykuły dla przyszłych mam, artykuły niemowlęce i dziecięceFundacje i organizacje społeczne, towarzystwa, stowarzyszenia, klubyUczelnie i ośrodki szkolenioweOdontologiaImplantowanie zębów, implantyOdontolodzyOrtodonciProdukcja protez dentystycznychSprzęt stomatologiczny, materiałyStomatolodzy dziecięcyOptyka, okuliściOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOptykaPrywatne placówki medyczneAlergolodzy, immunolodzyBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaChirurdzyChirurdzy naczyniowiChirurgia laserowaChirurgia plastyczna i rekonstrukcyjnaDermatologia kosmetycznaDermatolodzyDietetycyEndokrynolodzyGastroenterolodzyGenetycyImplantowanie zębów, implantyKardiolodzyLekarze dziecięcy, pediatrzyLekarze chorób zakaźnychLekarze rodzinniLekarze chorób wewnętrznych, terapeuciLekarze chorób uszu, nosa, gardłaLogopedziMammolodzyMasaże, kinezyterapia, fizjoterapiaMedycyna estetycznaMedycyna bóluMedycyna naturalnaNeurolodzyNeurochirurdzyOdontolodzyOnkolodzyOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiOrtopedzi, traumatolodzPołożnicy, ginekologiaProktolodzyProdukcja protez dentystycznychPrywatne instytucje medycznePsycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuciPulmonolodzySanatoria, ośrodki rehabilitacyjneStomatolodzy dziecięcySzczepionkiTerapia manualna, osteopaciToksykolodzy, neurolodzyUrolodzy, androlodzy, nefrolodzyWenerodermatolodzyPubliczne zakłady opieki zdrowotnejCentra usług socjalnychDomy opiekiKasy chorychMedycyna bóluOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiPolikliniki, przychodnieRatownictwo medyczneSanatoria, ośrodki rehabilitacyjneSprzęt medyczny, materiałyAparaty słuchoweMaterace medyczneOdzież i obuwie medyczneOptykaŚrodki higieny osobistejSprzęt stomatologiczny, materiałySprzęt dla osób niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjny i pielęgniarski, artykuły ortopedyczneSprzęt, instrumenty, materiały medyczne i in.Zdrowie i urodaCentra SPAKluby sportowe, rekreacyjneKosmetologiaKosmetykiWyposażenie solow urody, SPAZdrowa żywność

Atgaiva onkologinių pacientų odai ir plaukams - "Alra Care" kosmetika

4 marzec 2019

Visame pasaulyje daugybė žmonių kasdien išgirsta kokios nors onkologinės ligos diagnozę. Laimė, dabar vėžys nebūtinai yra nuosprendis. Kai kurios onkologinės ligos, taikant spindulinę ar chemoterapiją yra sėkmingai gydomos ir išgydomos.

Tačiau pacientams neretai tenka susidurti su neigiamu šalutiniu tokio gydymo poveikiu. Pavyzdžiui, chemoterapiniai vaistai nuo vėžio paveikia ne tik mutavusias, bet ir sveikas organizmo ląsteles. Štai kodėl gydymo metu pacientams pradeda slinkti plaukai ar atsiranda odos ir nagų pažeidimų. Dėl vaistų poveikio kūno oda išsausėja, pradeda šerpetoti, pacientus ima kamuoti dermatitai. Be to, priklausomai nuo vaistų, ant odos gali atsirasti bėrimų, o išbertas sritis pradėti niežėti. Vaistų veikiama oda gali pasidaryti jautresnė ir aplinkos poveikiui, pavyzdžiui, saulei, taip pat kai kuriai kosmetikai.

Tad nenuostabu, kad taikant chemoterapiją ar radioterapiją dauguma įprastų kosmetikos priemonių pradeda nebetikti: jos dirgina ir taip jautresne tapusią odą bei skatina greitesnį plaukų slinkimą. Ne vienas susirgęs vėžiu paliudys, kad net ir vaistinėse parduodama kosmetika, skirta jautresnei odai ir plaukams, gydymo metu jiems netinka. Tad onkologiniams pacientams tenka spręsti nelengvą galvosūkį - kur rasti jiems tinkamos kosmetikos, kuri nealintų ir taip agresyvaus gydymo susilpnintų plaukų ar odos.

Laimė, Lietuvoje pagaliau atsirado specialiai onkologiniams pacientams skirta kosmetika "Alra Care", kurią saugu naudoti ir kuri nedirgina bei padeda lengviau atsikratyti gydymo metu pažeistiems plaukams ir odai.

Ja interneto svetainėje www.emandia.com pradėjo prekiauti įmonė "Emandia", taip pat siūlanti ir stilingus, patogius galvos apdangalus plaukų netekusiems pacientams.

Kol kas "Emandia" siūlo keturis "Alra Care" produktus, sukurtus specialiai onkologiniams pacientams, kuriems taikoma spindulinė terapija arba chemoterapija: švelnų šampūną, kūno losjoną, natūralų dezodorantą ir natūralų drėkinantį muilą, o ateityje asortimentą žada plėsti.

Visi "Alra Care" produktai yra sukurti taip, kad sumažintų ir palengvintų chemoterapijos ar radioterapijos sukeltą neigiamą šalutinį poveikį odai ir plaukams.

JAV kompanija "Alra Care Products", kurios produktų galima įsigyti "Emandia" elektroninėje parduotuvėje, buvo įkurta 1987 metais. Kompanijos istorija prasidėjo nuo to, kad dvi artimos bičiulės susirgo krūties vėžiu ir joms pradėtos taikyti chemoterapija bei spindulinė terapija. Gydymas neigiamai paveikė abiejų moterų odą: ji išsausėjo, paviršiuje atsirado paraudimų, ėmė kamuoti niežulys.

Laimė, viena iš pacienčių buvo ištekėjusios už kosmetiką kuriančio patyrusio chemiko. Pamatęs, su kokiu skausmu ir nepatogumais gydant vėžį susidūrė jo žmona, chemikas, bendradarbiaudamas su "Cedars-Sinai" medicinos centro onkologais- radioterapeutais, sukūrė specialiai onkologiniams pacientams skirtą losjoną, kurio raminantis ir stiprinantis poveikis odai buvo įrodytas medicininiais tyrimais.

Losjonas buvo pagamintas tik iš natūralių ingredientų, o jo saugumas ir tai, kad jis veiksmingai padeda puoselėti onkologinių pacientų odą, buvo įrodytas tyrimais, atliktais ne su gyvūnais, bet su žmonėmis. Šis "Alra Care" losjonas gaminamas iki šiol ir žinomas "Alra Care Products Therapy Lotion" pavadinimu.

Sėkmingai pristačius losjoną ir sulaukus teigiamų klientų įvertinimų, "Alra Care Products" sukūrė dar du specialiai onkologiniams pacientas skirtus produktus - dezodorantą be sunkiųjų metalų "Non-Metallic Deodorant" ir švelniai kondicionuojantį plaukų šampūną "Mild Conditioning Shampoo". Vėliau "Alra Care" produktų liniją papildė ir švelnus bekvapis daržovių muilas "All Vegetable Unscented Mil Soap" bei lūpų priežiūros priemonė "Lip Remedy".

Kaip minėta, visi "Alra Care" produktai gaminami tik iš saugių, natūralių ingredientų, tokių, kaip alavijas,kurio gydomasis poveikis niekam nekelia abejonių. Seniai žinoma, kad alavijas gali padėti gydyti odos nudegimus saulėje, aknę ar bėrimus. Tyrimais įrodyta, kad šis augalas skatina ląstelių regeneraciją, todėl jo užtepus pasireiškia gydomasis poveikis. Taip pat alavijas turi priešgrybelinių savybių ir padeda sušvelninti odą.

Į "Alra Care" produktus dedamas ir kolagenas, kuris odai suteikia elastingumo, o plaukams- tvirtumo. Ši priemonė apsaugo odą nuo pažeidimų, padeda išsaugoti ją sveiką ir sudrėkintą. Taip pat "Alra Care" produktai praturtinti vitaminais A, C ir E, kurie apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų sukeliamų pažeidimų, bei kitais vertingais ingredientais. "Alra Care" produktų veiksmingumas įrodytas ne tik klinikiniais tyrimais. Apie teigiamą jų poveikį liudija ir klientų atsiliepimai.

Pavyzdžiui, amerikietė Bonie Hales pasakojo, kad pradėjus taikyti spindulinį gydymą jos įprastas šampūnas pradėjo dirginti galvos odą, ją išmušė raudonomis dėmėmis, pradėjo niežėti, paspartėjo plaukų slinkimas. Išbandžiusi daugybę skirtingų šampūnų, taip pat ir skirtų jautriai galvos odai bei parduodamų vaistinėje, moteris nerado nei vieno jai tinkamo. Bet vieną kartą atsitiktinai aptiko "Alra Care" šampūną.

"Išbandžiau jį ir nustebau: nepajutau jokio odos sudirgimo, kurį keldavo kiti produktai", - prisiminė moteris.

Panaudojus šampūną ilgėliau moteriai pradėjo ataugti gydymo metu išslinkę plaukai. Net plaukų kirpimo meistrė ėmė girti Bonie plaukus, kurie pasidarė gerokai vešlesni. Nenuostabu, kad ši moteris jau apie dvejus metus galvą plauna tik "Alra Care" šampūnu ir neketina jo keisti į kitus.

Kita vėžiu susirgusi moteris Christmas Hutchinson apie "Alra Care" priduktus išgirdo iš savo onkologo- radioterapeuto.

"Kol man buvo taikoma spindulinė terapija, negalėjau naudoti metalų turinčių kosmetikos produktų, todėl onkologo- radioterapeuto kabinete man pasiūlė "Alra Care" dezodorantą",- prisiminė moteris. Šis dezodorantas moteriai taip patiko, kad jam pasibaigus iš karto užsisakė tokį pat naują.

"Naudoju šį dezodorantą jau dvejus metus ir man jis labai patinka, nes yra bekvapis ir visiškai natūralus. Tai yra pats geriausias dezodorantas, kokį kada nors turėjau. Be to, jo ilgam užtenka",- džiaugėsi Christmas.

Dabar ir Lietuvos gyventojams, kurie susirgo vėžiu ir susidūrė su neigiamu šalutiniu chemoterapijos ar radioterapijos poveikiu, nebereikia blaškytis, ieškant tinkamiausios kosmetikos. "Emandia" pasirūpino, kad specialiai onkologiniams pacientams skirtų priemonių būtų galima rasti ir Lietuvoje.

Nauji straipsniai

 • Ligos – be pavojaus signalo

  Inkstai ir kepenys – lyg sudėtingos žmogaus organizmo laboratorijos. Tai skirtingi organai, atliekantys skirtingas funkcijas, tačiau turi ir vienijantį požymį. Susirgęs lėtine inkstų ar lėtine kepenų liga žmogus nejaučia jokio skausmo, kitų simptomų, o liga patyliukais ardo šiuos organus. Būtini tyrimai „Inkstų ligos labai klastingos, nes dauguma jų nesukelia...
 • Mokslininkai paaiškino, kodėl moterys turi nebedėvėti liemenėlių

  Dauguma moterų dėvi liemenėles kiekvieną mielą gyvenimo dieną nuo lytinės brandos pradžios. Jūs tikriausiai irgi taip darote, kad būtumėte priimta darbe ar mokymosi įstaigoje. Teigiama, kad liemenėlės pakelia Jūsų krūtis, papildomai jas prilaiko, sumažina nugaros skausmą ir taip pat gerai pasitarnauja mankštinantis. Vis dėlto mokslininkai sako, kad nuolatinis liemenėlės dėvėjimas nėra...
 • Pilvinio nutukimo pavojai: nuo sutrikusios organų veiklos iki mirties rizikos

  Antsvoris ir nutukimas yra vienas rimčiausių XXI a. iššūkių visuomenės sveikatai Europos regione, kuriame per du pastaruosius dešimtmečius nutukimo paplitimas išaugo tris kartus – ES šalyse kas antras gyventojas turi antsvorio, o kas trečias yra nutukęs. Amerikos gydytojų asociacijos duomenimis, pavojingiausias sveikatai yra nutukimas pilvo srityje – jis padidina mirties nuo...
 • Dantų balinimas: mitai ir realybė

  Dantų balinimas – jau ilgą laiką yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Ši procedūra, jos efektyvumas, kokybė ir poveikis dantims apipintas įvairiausiais mitais. Šiuolaikinė odontologija siūlo pažangų dantų balinimą lazeriu, „Zoom“ sistema, kapomis. Mitas Nr. 1. Dantų balinimas kenkia danties struktūrai Nuo seniausių laikų žmonės ieškojo įvairių...
 • DDR terapija vyrams gerina intymiąją sveikatą

  Tik klinikoje „Sveikatos garantas“ galite išmėginti pačią karščiausią Lietuvą pasiekusią naujieną – individualias ir ilgalaikiai paveikias „BTL EMSELLA“ procedūras! Tokio maksimalaus poveikio Jums nesuteiks nė vienas elektromagnetines bangas taikantis gydymo aparatas, įprastai nefokusuotai veikiantis tik paviršinį raumenų sluoksnį. HIFEM (High-Intensity...
 • Kanapių sėklos - viskas, ką reikia žinoti

  Kalbant apie riešutus ir sėklas, kanapių sėklos yra tarsi mokyklos pirmūnas ir futbolo komandos kapitonas. Vos keliuose šaukštuose šių sėklų yra gausybė maisto medžiagų, jas lengva apdoroti ir paruošti vartojimui bei joms būdingas malonus riešutus primenantis skonis. Ir ne, nuo jų tikrai neapsvaigsite. Žemiau rasite visą informaciją apie tai, kaip įsigyti ir valgyti šias smulkias sėklas. Ar...
 • Veido jautrumas, raudonis ir rezocėja. Kaip gali padėti mezoterapija?

  Milijonai žmonių kenčia nuo odos paraudimo, susijusio su uždegimu, kuris gali sukelti bendrą diskomfortą ir įtakoja mūsų asmeninę gerovę mūsų kasdieniame ir socialiniame gyvenime. Odos degimas, laikina ar nuolatinė eritema, telangiektazija, pustulės, papulės ir niežulys, tokie simptomai parodo odos jautrumą ir uždegimą. Padidėjęs odos uždegiminių metabolitų vaidmuo atlieka svarbų vaidmenį...
 • Pirmieji ligos požymiai pasireiškė vos 20-ies

  Paviršinių venų varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas – liga, kuri atsiranda dėl paviršinių venų vožtuvų nesandarumo. Kitaip tariant, šią ligą turinčiam žmogui išsiplečia paviršinės kraujagyslės, o per odą matosi išsiplėtusios ir iššokusios venos, nes kraujas į kojas priteka gerai, tačiau laiku nebesugrįžta atgal į širdį. Skaičiuojama, kad vadinamoji venų varikozė kankina maždaug...
 • Makšties infekcijos pastojus – pavojingiau, nei manėte

  Įvairūs makšties uždegimai – nemaloni tema visoms moterims, tačiau ypač grėsminga nėščiosioms. Kaip išvengti infekcijų, jas atpažinti ir kodėl atsainus požiūris į gydymą gali stipriai pakenkti, konsultuoja medicinos mokslų daktarė Lina Čiaplinskienė, klinikos „Motina ir vaikas“ akušerė-ginekologė. Kada ir kodėl sunerimti? Lytinių organų infekcijomis moterys nėštumo metu...
 • Purškiamas magnio aliejus GERA KARMA – naujas produktas Lietuvoje!

  Lietuvoje vis labiau populiarėja naujos kartos magnio preparatai – purškiamas magnis, įsisavinamas per odą (transderminis preparatas), dar vadinamas „magnio aliejumi“. Apie jį mums sutiko oficialaus Zechstein Inside transderminio magnio platintojas, gamintojas ir oficialus distributorius Lietuvoje, uždarosios akcinės bendrovės „GERA KARMA“ vadovas Andrejus...
 • Nėščiųjų sveikata: kaip nepasiklysti tyrimų labirinte?

  Kiekviena besilaukianti moteris tikisi, kad nėštumas ir gimdymas bus be komplikacijų, o vaikelis gims sveikas. Įvertinti riziką mamos ir kūdikio sveikatai padeda laiku atlikti tyrimai. Kada ir kokius reikėtų atlikti, jeigu nėščioji sveika, kokie rekomenduojami, jeigu ji turi sveikatos sutrikimų? Ar užtenka nemokamų ir kokiais atvejais praverstų išsitirti papildomai? Apie tai šnekamės su...
 • Mikroorganizmai, slypintys patalynėje

  Daugelis esame girdėję apie patalynės erkutes, kurios slypi patalynėje, čiužiniuose, gali būti net drabužiuose, pliušiniuose žaisluose. Jei nejaučiame alergijos ar kitų nemalonių reiškinių, galbūt visai nesureikšminame fakto, kad mūsų lovose knibžda tūkstančiai mikroorganizmų, tuo labiau negalime jų pamatyti plika akimi. Tie žmonės, kuriems akivaizdžiai pasireiškia alergijos simptomai, sukelti...
 • Pasirašyta 2020 metų Nacionalinė kolektyvinė sutartis!

  Š.m. liepos 10 d.Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir penkioliką profesinių sąjungų, tarp jų ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (LSADPS), pirmininkė Aldona Baublytė, kuri atstovavo LSADPS kolektyvinę narę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą, pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį,...
 • Vaikų dantukų priežiūra: kaip apsaugoti burnos ertmę?

  Nors tėveliai patys žino ir labai dažnai kartoja, kad sveika burnos ertmė prasideda nuo tinkamų įpročių, kurie turi būti ugdomi dar vaikystėje, deja, dažniausiai vaikai nėra mokomi tinkamai prižiūrėti savo dantukų. Bent jau ne taip intensyviai ir kruopščiai, kaip kad rekomenduoja odontologai. Statistikos tyrimai atskleidžia, kad beveik 80 procentų vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 8 metų,...
 • Nepiktybinė, bet agresyvi jaunų moterų liga – endometriozė

  Endometriozė yra labai plačiai tarp jaunų moterų paplitusi liga. Daugeliu atvejų endometriozė yra besimptomė ir praeina pasibaigus moters reprodukciniam periodui. Kita vertus, endometriozė siejama su nevaisingumu, todėl nekreipti dėmesio į šią ligą negalima. Kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo g. Vilniuje, akušerį ginekologą med. dr. Vilių Rudaitį. Kas yra...