Pagal temą

Apteki, zakłady farmaceutyczneAptekiMedykamenty, materiały medyczneSuplementy żywnościowe, witaminyZiołaBadania medyczneBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaInna działalność w sektorze ochrony zdrowiaArtykuły dla przyszłych mam, artykuły niemowlęce i dziecięceFundacje i organizacje społeczne, towarzystwa, stowarzyszenia, klubyKliniki weterynaryjne, apteki, artykułyUczelnie i ośrodki szkolenioweOdontologiaImplantowanie zębów, implantyOdontolodzyOrtodonciProdukcja protez dentystycznychSprzęt stomatologiczny, materiałyStomatolodzy dziecięcyOptyka, okuliściOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOptykaPrywatne placówki medyczneAlergolodzy, immunolodzyBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaChirurdzyChirurdzy naczyniowiChirurgia laserowaChirurgia plastyczna i rekonstrukcyjnaDermatologia kosmetycznaDermatolodzyDietetycyEndokrynolodzyGastroenterolodzyGenetycyImplantowanie zębów, implantyKardiolodzyLekarze geriatrzy, gerontolodzyLekarze dziecięcy, pediatrzyLekarze chorób zakaźnychLekarze rodzinniLekarze chorób wewnętrznych, terapeuciLekarze chorób uszu, nosa, gardłaLogopedziMammolodzyMasaże, kinezyterapia, fizjoterapiaMedycyna estetycznaMedycyna bóluMedycyna naturalnaNeurolodzyNeurochirurdzyOdontolodzyOnkolodzyOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiOrtopedzi, traumatolodzPielęgnacja stóp, podiatrówPołożnicy, ginekologiaProktolodzyProfilaktyczne kontrole zdrowiaProdukcja protez dentystycznychPrywatne instytucje medycznePsycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuciPulmonolodzyReumatolodzySanatoria, ośrodki rehabilitacyjneStomatolodzy dziecięcySzczepionkiTerapia manualna, osteopaciToksykolodzy, neurolodzyUrolodzy, androlodzy, nefrolodzyWenerodermatolodzyPubliczne zakłady opieki zdrowotnejAmbulatoria, jednostki medyczneDomy opiekiKasy chorychMedycyna bóluOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiPolikliniki, przychodnieRatownictwo medyczneSanatoria, ośrodki rehabilitacyjneSprzęt medyczny, materiałyAparaty słuchoweMaterace medyczneOdzież i obuwie medyczneOptykaŚrodki dezynfekujące, sprzęt do dezynfekcji, dezynfekcjaŚrodki higieny osobistejSprzęt stomatologiczny, materiałySprzęt dla osób niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjny i pielęgniarski, artykuły ortopedyczneSprzęt, instrumenty, materiały medyczne i in.Zdrowie i urodaCentra SPAFryzjerskieKluby sportowe, rekreacyjneKosmetologiaKosmetykiWyposażenie solow urody, SPAZdrowa żywność

Atgaiva onkologinių pacientų odai ir plaukams - "Alra Care" kosmetika

4 marzec 2019

Visame pasaulyje daugybė žmonių kasdien išgirsta kokios nors onkologinės ligos diagnozę. Laimė, dabar vėžys nebūtinai yra nuosprendis. Kai kurios onkologinės ligos, taikant spindulinę ar chemoterapiją yra sėkmingai gydomos ir išgydomos.

Tačiau pacientams neretai tenka susidurti su neigiamu šalutiniu tokio gydymo poveikiu. Pavyzdžiui, chemoterapiniai vaistai nuo vėžio paveikia ne tik mutavusias, bet ir sveikas organizmo ląsteles. Štai kodėl gydymo metu pacientams pradeda slinkti plaukai ar atsiranda odos ir nagų pažeidimų. Dėl vaistų poveikio kūno oda išsausėja, pradeda šerpetoti, pacientus ima kamuoti dermatitai. Be to, priklausomai nuo vaistų, ant odos gali atsirasti bėrimų, o išbertas sritis pradėti niežėti. Vaistų veikiama oda gali pasidaryti jautresnė ir aplinkos poveikiui, pavyzdžiui, saulei, taip pat kai kuriai kosmetikai.

Tad nenuostabu, kad taikant chemoterapiją ar radioterapiją dauguma įprastų kosmetikos priemonių pradeda nebetikti: jos dirgina ir taip jautresne tapusią odą bei skatina greitesnį plaukų slinkimą. Ne vienas susirgęs vėžiu paliudys, kad net ir vaistinėse parduodama kosmetika, skirta jautresnei odai ir plaukams, gydymo metu jiems netinka. Tad onkologiniams pacientams tenka spręsti nelengvą galvosūkį - kur rasti jiems tinkamos kosmetikos, kuri nealintų ir taip agresyvaus gydymo susilpnintų plaukų ar odos.

Laimė, Lietuvoje pagaliau atsirado specialiai onkologiniams pacientams skirta kosmetika "Alra Care", kurią saugu naudoti ir kuri nedirgina bei padeda lengviau atsikratyti gydymo metu pažeistiems plaukams ir odai.

Ja interneto svetainėje www.emandia.com pradėjo prekiauti įmonė "Emandia", taip pat siūlanti ir stilingus, patogius galvos apdangalus plaukų netekusiems pacientams.

Kol kas "Emandia" siūlo keturis "Alra Care" produktus, sukurtus specialiai onkologiniams pacientams, kuriems taikoma spindulinė terapija arba chemoterapija: švelnų šampūną, kūno losjoną, natūralų dezodorantą ir natūralų drėkinantį muilą, o ateityje asortimentą žada plėsti.

Visi "Alra Care" produktai yra sukurti taip, kad sumažintų ir palengvintų chemoterapijos ar radioterapijos sukeltą neigiamą šalutinį poveikį odai ir plaukams.

JAV kompanija "Alra Care Products", kurios produktų galima įsigyti "Emandia" elektroninėje parduotuvėje, buvo įkurta 1987 metais. Kompanijos istorija prasidėjo nuo to, kad dvi artimos bičiulės susirgo krūties vėžiu ir joms pradėtos taikyti chemoterapija bei spindulinė terapija. Gydymas neigiamai paveikė abiejų moterų odą: ji išsausėjo, paviršiuje atsirado paraudimų, ėmė kamuoti niežulys.

Laimė, viena iš pacienčių buvo ištekėjusios už kosmetiką kuriančio patyrusio chemiko. Pamatęs, su kokiu skausmu ir nepatogumais gydant vėžį susidūrė jo žmona, chemikas, bendradarbiaudamas su "Cedars-Sinai" medicinos centro onkologais- radioterapeutais, sukūrė specialiai onkologiniams pacientams skirtą losjoną, kurio raminantis ir stiprinantis poveikis odai buvo įrodytas medicininiais tyrimais.

Losjonas buvo pagamintas tik iš natūralių ingredientų, o jo saugumas ir tai, kad jis veiksmingai padeda puoselėti onkologinių pacientų odą, buvo įrodytas tyrimais, atliktais ne su gyvūnais, bet su žmonėmis. Šis "Alra Care" losjonas gaminamas iki šiol ir žinomas "Alra Care Products Therapy Lotion" pavadinimu.

Sėkmingai pristačius losjoną ir sulaukus teigiamų klientų įvertinimų, "Alra Care Products" sukūrė dar du specialiai onkologiniams pacientas skirtus produktus - dezodorantą be sunkiųjų metalų "Non-Metallic Deodorant" ir švelniai kondicionuojantį plaukų šampūną "Mild Conditioning Shampoo". Vėliau "Alra Care" produktų liniją papildė ir švelnus bekvapis daržovių muilas "All Vegetable Unscented Mil Soap" bei lūpų priežiūros priemonė "Lip Remedy".

Kaip minėta, visi "Alra Care" produktai gaminami tik iš saugių, natūralių ingredientų, tokių, kaip alavijas,kurio gydomasis poveikis niekam nekelia abejonių. Seniai žinoma, kad alavijas gali padėti gydyti odos nudegimus saulėje, aknę ar bėrimus. Tyrimais įrodyta, kad šis augalas skatina ląstelių regeneraciją, todėl jo užtepus pasireiškia gydomasis poveikis. Taip pat alavijas turi priešgrybelinių savybių ir padeda sušvelninti odą.

Į "Alra Care" produktus dedamas ir kolagenas, kuris odai suteikia elastingumo, o plaukams- tvirtumo. Ši priemonė apsaugo odą nuo pažeidimų, padeda išsaugoti ją sveiką ir sudrėkintą. Taip pat "Alra Care" produktai praturtinti vitaminais A, C ir E, kurie apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų sukeliamų pažeidimų, bei kitais vertingais ingredientais. "Alra Care" produktų veiksmingumas įrodytas ne tik klinikiniais tyrimais. Apie teigiamą jų poveikį liudija ir klientų atsiliepimai.

Pavyzdžiui, amerikietė Bonie Hales pasakojo, kad pradėjus taikyti spindulinį gydymą jos įprastas šampūnas pradėjo dirginti galvos odą, ją išmušė raudonomis dėmėmis, pradėjo niežėti, paspartėjo plaukų slinkimas. Išbandžiusi daugybę skirtingų šampūnų, taip pat ir skirtų jautriai galvos odai bei parduodamų vaistinėje, moteris nerado nei vieno jai tinkamo. Bet vieną kartą atsitiktinai aptiko "Alra Care" šampūną.

"Išbandžiau jį ir nustebau: nepajutau jokio odos sudirgimo, kurį keldavo kiti produktai", - prisiminė moteris.

Panaudojus šampūną ilgėliau moteriai pradėjo ataugti gydymo metu išslinkę plaukai. Net plaukų kirpimo meistrė ėmė girti Bonie plaukus, kurie pasidarė gerokai vešlesni. Nenuostabu, kad ši moteris jau apie dvejus metus galvą plauna tik "Alra Care" šampūnu ir neketina jo keisti į kitus.

Kita vėžiu susirgusi moteris Christmas Hutchinson apie "Alra Care" priduktus išgirdo iš savo onkologo- radioterapeuto.

"Kol man buvo taikoma spindulinė terapija, negalėjau naudoti metalų turinčių kosmetikos produktų, todėl onkologo- radioterapeuto kabinete man pasiūlė "Alra Care" dezodorantą",- prisiminė moteris. Šis dezodorantas moteriai taip patiko, kad jam pasibaigus iš karto užsisakė tokį pat naują.

"Naudoju šį dezodorantą jau dvejus metus ir man jis labai patinka, nes yra bekvapis ir visiškai natūralus. Tai yra pats geriausias dezodorantas, kokį kada nors turėjau. Be to, jo ilgam užtenka",- džiaugėsi Christmas.

Dabar ir Lietuvos gyventojams, kurie susirgo vėžiu ir susidūrė su neigiamu šalutiniu chemoterapijos ar radioterapijos poveikiu, nebereikia blaškytis, ieškant tinkamiausios kosmetikos. "Emandia" pasirūpino, kad specialiai onkologiniams pacientams skirtų priemonių būtų galima rasti ir Lietuvoje.

Nauji straipsniai

 • Kaip išlaisvinti autisto kognityvinį potencialą?

  Jau seniai įrodyta, kad autizmo diagnozė nieko nepasako apie žmogaus kognityvinius talentus – praėjo laikai, kai autizmas buvo laikomas liga su diagnoze visam gyvenimui. Šiandien autizmas – vienas dažniausiai pasaulyje paplitusių sutrikimų. Prognozuojama, kad šio amžiaus viduryje autizmas bus diagnozuotas didesniam skaičiui vaikų, nei diabetas, vėžys ir AIDS kartu...
 • Kaip pasirinkti veterinarijos kliniką?

  Visi, turintys naminius gyvūnus, žino, kad apsilankymas pas veterinarą yra neišvengiamas. Kaip ir mums, žmonėms, taip ir mūsų augintiniams nuolat kyla įvairių sveikatos problemų, jie susižeidžia, prastai jaučiasi ir yra periodiškai skiepijami. Ir jei žmonėms gydytojo pasirinkimo kriterijai yra visiškai aiškūs, tai gyvūnai savo veterinaro darbo pakomentuoti tikrai negali – sprendimus dėl...
 • Naujas senos patologijos gydymo būdas ARTCURE ir disko išvarža

  Jokūbas Fišas, gydytojas neurologas Tobuliausias Dievo (arba Motinos Gamtos, kaip kam patinka) kūrinys Žmogus turi silpnųjų vietų. Viena iš jų – stuburas, prie kurio kaip ant pakabos prisitvirtinusios visos organų sistemos. Žmogaus vertikali laikysena sudarė prielaidas tam, kad stuburas yra labai trapus, nes judėjimą įgalinantys kremzliniai intarpai tarp slankstelių – diskai...
 • Kraujo tyrimai – kas ir kodėl?

  Kraujo tyrimai – tai standartinė, visiems įprasta sveikatos procedūra. Turbūt visi žino pagrindius kraujo tyrimus ir kad jie atliekami šeimos gydytojo kabinete ar patekus į ligoninę dėl ligos ar prieš įvairiausias intervencines procedūras. Visame pasaulyje gydytojai pirmiausia skiria kraujo tyrimus, kurie nurodo tolesnę diagnostikos kryptį. Tačiau šiuolaikinė laboratorinė diagnostika...
 • Ruošiantis mokyklai – smegenų lavinimo treniruotės

  Artėjantys nauji mokslo metai – iššūkis ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams. Tinkamai pasiruošti, nepraleisti svarbių detalių, nusiteikti pasikeitusiam dienos ritmui – užduotis, sukelianti nemažai rūpesčių ir įtampos. Žinoma, daugiausiai streso patiria būsimų pirmokų tėvai, tačiau ir vyresnių klasių moksleiviams svarbi pagalba, norint užtikrinti, kad naujais mokslo metais mokykla...
 • Vaiko sveikatos patikra – svarbiau už koronaviruso baimę

  Vasara – bene geriausias metas profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą. Aišku, dėl COVID-19 įvestų priemonių gali būti sudėtingiau patekti pas gydytoją, tačiau tegalime spėlioti, kas vyks rudenį. Šiuo metu geriau paskubėti atlikti ir išsamesnį vaiko ištyrimą už žymiai mažesnę kainą „Medicina practica“ laboratorijoje. Tikrą sveikatos būklę atskleidžia tik tyrimai Nors...
 • Civilizacijos nepaliestas kraštas ir jo unikalūs augmenijos produktai - “Daktarė taiga”

  ‘‘Dr. Taiga''- nauja TianDe ekologiškų produktų linija, sukurta iš augalų, natūraliai augančių laukiniuose Altajaus krašto regionuose. Altajus kraštas - tai švari ir nepaliesta gamta: nepakartojami kalnai, beribė Sibiro taiga, krištolo švarumo ežerai, unikali flora bei ypatinga fauna ir neaprėpiamos lygumos. Altajaus kraštui yra priskiriama teritorijos dalis Kazachstane,...
 • Gausus prakaitavimas: kaip su juo kovoti?

  Itin gausus prakaitavimas (hiperhidrozė) tai liga, varginanti apie 3% pasaulio gyventojų. Padidėjęs prakaitavimas sukelia ne tik fizinį diskomfortą, tačiau ir nuolatos sukuria nemalonias situacijas socialinėje aplinkoje. Žmogus, kurį vargina gausus prakaitavimas vengia žmonių susibūrimų, bendravimo su draugais, kolegomis, tampa uždaresnis. Tokie žmonės gėdijasi, kad aplinkiniai užuos...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Ar žmonijos kalbos įgūdžiai silpsta?

  Nereikia net sakyti, kad būtent kalba žmogų daro žmogumi. Tai pagrindinis mūsų komunikacijos įrankis, būdas suprasti mus supančią aplinką, išreikšti save bei patirti pasaulį. Žmonėmis, kurie yra gerai įvaldę kalbą mes paprastai žavimės, o suradę žodžius, kurie tinkamai išreiškia mūsų mintis, patiriame pasitenkinimo jausmą. Deja, kalbos dovana ne kiekvienam žmogui pasiekiama vienodai lengvai....
 • Kaip vasarą papildyti gyvybiškai svarbių mineralų atsargas?

  Vasarą greičiau nei bet kuriuo kitu metų laiku netenkame svarbių vitaminų ir mineralų, todėl kaip niekada svarbu papildyti jų atsargas. Naudingųjų medžiagų yra daržovėse, vaisiuose ir uogose, tačiau kelios svarbios sąlygos – gėrybės turėtų būti šviežios, užaugintos natūraliai, be trąšų ir chemikalų. Dar vienas svarbus momentas – tam tikros medžiagos pasisavinamos prasčiau, o kai...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - dantų implantacija

  DANTŲ IMPLANTACIJA: KĄ REIKĖTŲ APIE JĄ ŽINOTI? Dantų implantacija – vienas iš efektyviausių ir populiariausių pasirinkimų tiems, kurie nori gražios ir sveikos šypsenos. Priežasčių, kodėl tampa reikalinga dantų implantacija, gali būti daug ir įvairių – tai ne vien estetikos siekis, bet ir nuo senatvės suprastėjusi burnos būklė, dėl įvairių ligų iškritę dantys, noras nejausti...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie injekcijas į trigerinius taškus

  Skausmingi raumenų taškai, paprastai vadinami trigeriniais taškais, yra vieni iš dažniausių nusiskundimų, dėl kurių kreipiamasi į skausmo gydytoją. Jie gali sukelti skausmą aplink pečius, kaklą, galvą, juosmeninėje bei apatinėje nugaros dalyse. Atsiradęs skausmas sutrikdo gyvenimo ritmą ir tuo pačiu pablogina gyvenimo kokybę. Paprastai kalbant, trigerinis taškas atsiranda, kai tam tikros...
 • Riešo kanalo sindromas – dažną kamuojantis negalavimas

  Riešo kanalo sindromas – tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių negalavimų, susijusių su riešo kanale esančio vidurinio nervo suspaudimu. Šis suspaudimas lemia plaštakos, riešo skausmus, nutirpimą, susilpnėjimą pirštuose ir pan. Akivaizdu, jog šis susirgimas itin neigiamai veikia paciento sveikatą ne tik dėl nemalonių pojūčių, bet ir dėl prarandamo darbingumo. Susilpnėję, skausmingi...
 • Kognityvinė elgesio terapija skausmo gydyme

  Lėtinis skausmas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių negalavimų šiuolaikinėje visuomenėje. Tai yra ir viena iš pagrindinių nedarbingumo priežasčių, o tai sukelia neigiamą poveikį ne tik fizinei bei psichologinei žmogaus savijautai, bet ir ekonominiam našumui. Statistika rodo, jog nuo lėtinio skausmo kenčiančių žmonių pasaulyje yra daugiau, nei sergančių diabetu, širdies ligomis bei vėžiu...