Poproś lekarza

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Ausrine
2018-08-14
Gydytojau, pradėjo labai skaudėti nugaros apačią, skausmas pradėjo plisti į kairės kojos šlaunį ir jau į blauzdą. Pasidariau magnetinį rezonansą privačiai. Gavau išvadas, ar tai labai rimta ir, kur kreiptis?
Lumbalinė hiperlordozė. Th12 – L1 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Vidutiniškai išreikšta Th12/L1
intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki, L5/S1 išreikšta intervertebrinė osteochondrozė; L5 – S1 Modic
II tipo degeneracija. I laipsnio L5 anterolistezė su abipuse spondiliolize. L5/S1 kairė
posterolateralinė/foraminalinė disko ekstruzija; S1 sin. nervinės šaknelės kompresija. Perineuralinė cista
kryžkaulio kanale S2 lygyje.

Sveiki,

mano nuomone būklė gana rimta, bet tikėtina kad konservayvus gydymas duotų rezultatą. Kreipkitės

Klausimai ekspertui:

Wszystkie kategorie

Nuo: ona
2019-01-24
Laba diena,norejau paklausti kaip gydyti sia liga?Diagnoze:pradine kaulu ciulpu riebaline degeneracija,dominuojanti kryzkaulyje.Aciu.

Labas,

kreipkitės pas šeimos gydytoją, kuri nukreips konsultacijai pas specialistą.

Nuo: Renata
2019-01-24
Sveiki,man atlikta stuburo kaklinės dalies KT.Diagnozuota-stuburo kaklinės dalies osteochondrozė,kifozė,C5/6 tarpo disko medialinė protrūzija-pasigaubimas subartikuliariai kairėje,C6/7 disko kairė subartikulinė-lateralinė protrūzija.Ką tai reiškia?Ar reikalingas gydymas?

Sveiki,

taip būtinas manualinis gydymas, nes turite dviejų diskų pažeidimus, vėliau rekomenduojama individualūs pratimai. Kreipkitės

Nuo: Jurate
2019-01-23
Laba diena man padare komoiuteriu nugaros nuotrauka ir rado ar čia rimta 2-3 laipsnio tarpslanksteline osteochondroze L-4L-5-S1 segmentuose L4-L5 disko medialine protruzija liečenti kietojo dangalo maisa tarpslanksteliniu angu stenoze L4-L5-S1 segmentuose del užpakalinės ostefitozės

Sveiki,

taip, pakankamai rimta, todėl kuo greičiau kreipsitės, tikėtina kad konservatyvus gydymas bus efektyvesnis. Rekomenduočiau manualinį gydymą.

Nuo: Lina
2019-01-23
Sveiki,tyrimo aprasas:Th stuburo dalies r_maNr.786-7.Stebima stuburo dalies kifoze,S formos nežymi skaliozeTh4-10 kampuose spandiliozines ataugeles,deng.plokšteles sklerozuotos,Th 7,8,11 su šmolio mazgeliais.

Labas,

rekomenuočiau taikyti manualinį gydymą, mitybos konsultaciją, pratimus. Kreipkitės

Nuo: Kęstas
2019-01-22
Laba diena, apturėjau kritimą iš 8 metrų aukščio, buvo kompresiniai lūžiai L1 L2 slankstelių, pusę metų buvo lovos rėžimas poto sanatorija, buvo atlika kompiuterinė tomografija. Išvados: pradiniai degeneraciniai stuburo pakitimai L2, iš topogramos ir L1 saikūs kompresiniai lūžiai, L5 abipusė spondiliozė interartikulinėse srityse; diskų išvaržų nematyti, L4-L5, L5-S1 diskozės požymiai, L2 slankstelio kūno viršutinėje dengiamojoje plokštelėje smulkūs Šmorlio mazgeliai. Po įvykio praejo 4 metai, po šiai dienai jaučiu stuburo skausmą sedint ne patogioje pozicijoje ar gulint, pakėlus sunkesnį daiktą apima skausmas aplink lūžusius slankstelius. Ar galimas man kažkoks krūvis, pvz; svorių kilnojimas ar šeip intensyvesnis sportas? Nes po bet kokio svorio pakilnojimo apima gan didelis skausmas ir diskomfortas.

Labas,

šiuoatveju sunku atsakyti, patarti Jūsų nemačius. Taip pat būtina matyti MRT tyrimo nuotrauką, atsižvelgiant į funkcinę būklę parinkti saugų gydymą ir fizinį aktyvumą. Kreipkitės.

Nuo: Regina
2019-01-22
Sveiki gal galit pakomentuoti išvadą.L3-4 vidurio li ijoje anullus fibrosus įplišymas.L4-L5 vidurio linijoje plati nedidelio matmens disko protuzija(išvarža plačiu pagrindu)L3-4,L4-5,L5-S1 facetiniuose sąnariukuose neryškus skyščio perteklius.Juosmeninė lordozė patiesinta,saikinga kair.skoliozė.L-1 kūno kair.pusėje-19-20mm netaisiklyngos formos hipointensinio signalo visuose režimuose židinys,galimai kalsifikacija.

Sveiki,

jeigu parinkti teisingą kompleksinį manualinį gydymą, pratimus, nematau problemų gerai savijautai. Kreipkitės.

Nuo: Rima
2019-01-22
Mergaitei 12 m. gimusi su Spina Bifida liga, meningocelė. Mergaitė vaikštanti , norėtų lankyti sporto klubą, kojų raumenų stiprinimui, kokie treniruokliai tiktų, o kokių reikėtų nenaudoti. Gal galite patarti kas gali sudaryti pratimų sąrašą? AČIŪ

Labas,

taip, būtina turėti kineziterapinę programą, išmokti pratimų techniką, tiksliai žinoti ko vengti ir kokį intensyvumą rinktis. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Rytis
2019-01-22
Sveiki, rentgeno tyrimo išvados: Dyscosis L5-6-S1, Lumbalizacija L6. Nusiskundimai yra dėl nugaros skausmo apatinėje dalyje, skausmas keliauja į kairę koją ir ji šiek tiek tirpsta. Ką galėtumėte patarti? Ar MRT tyrimas padėtų nustatyti tikslesnę diagnozę?

Sveiki,

šiuo atveju, kol kas MRT tryrimas nebūtinas. Rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, parinkti judesius ir po 4-5 savaičių peržiūrėti gydymo planą. Kreipkitės

Nuo: Violė
2019-01-21
Laba diena,
atlikta juosmeninės stuburo dalies MRT.
Išvada: degeneraciniai-distrofiniai juosmeninės stuburo dalies pakitimai. L4 anterolistezė. L3-4 ir L4-5 diskų pasigaubimas į stuburo kanalą.
Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Pagarbiai
Violė

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti ir žiūrėti ką galima padaryti konservatyviai. Reikalinga žinoti kiek pažengusi degeneracija, kiek listezė, ar nekomplikuoti diskų plyšimai, koks skausmo intensyvumas ir t.t.

Nuo: Jolanta
2019-01-21
Laba diena,po magnetinio rezonanso nustatyta stuburo degneraciniai pakitimai,Th11,Th 12 slankstelių riebalinė transformacija,L5-S1 disko dešinės paramedialinė protuzija,liečiama deš.S1 šaknelė.Ką rekomenduotumėt.

Labas,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, vėliau korekcinius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Saulius
2019-01-19
Sveiki.Pas daktara dar negreitai eile tai gal galetumet liaudiskai pasakyti kas per diagnoze.
Juosmenines stuburo dalies fiziologine loedoze palyginta.Pradiniai degeneraciniai disku,dengiamuju ploksteliu ir facetiniu sanariu pakitimai.L5 slankstelio anterolisteze i*.L5/S1diskas listezinis,pasigaubes centrineje dalyje,sakneliu kompresijos nematyti.
Aciu

Sveiki,

pasislinkęs slankstelis ir besiformuojanti išvarža, todėl rekomenduočiau nedelsti, kreiptis dėl manualinio gydymo ir korekcinių pratimų. Registruokitės.

Nuo: Reginapetrulionieneltlt@gmail.com
2019-01-18
Ranka sulėtėjusi,pilnai neatsistato ar turi suteikti neįgalumą padidėjo nerimas

Sveiki,

teiraukitės savo šeimos gydytojos.

Nuo: Brigita
2019-01-18
Sveiki,
Mano nugaros tyrimo išvados tokios, ar galėtumėte pakomentuoti?
Pilnai apimti Th11-S3 slanksteliai.
Fiziologinė juosmens lordozė pakankama.
Paskutinis mobilus slankstelis traktuotinas, kaip S1, kuris lumbalizuotas; jo masyvi dešinioji skersinė atauga su kryžkaulio
lateraline mase formuoja pseudosąnarį.
L5 retrolistezė ~ 2,0 mm.
S1, S2 spina bifida.
S1 slankstelio kairiojoje kojytėje riebalinės kaulų čiulpų degeneracijos židinys.
Th11 - L1 slankstelių dengiamosios plokštelės nelygios dėl smulkių šmorlio mazgelių.
L2-S1 stuburo segmente saikingai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė, ženklesnė L5/S1 lygyje; L5/S1
tarpslankstelinis diskas dehidruotas, palei diską L5 ir S1 slankstelių kūnuose stebimi kaulų čiulpų riebalinės
degeneracijos požymiai (Modic II tipo pakitimai). Saiki L4/5, S1/2 facetinių sąnarių artrozė.
L5/S1 lygmenyje tarpslankstelinis diskas tolygiai cirkuliariai pasigaubęs, matoma smulki centrinė disko protruzija (sag.
diametras 2,9 mm), deformuojanti kietojo dangalo maišą. Dėl retrolistezės, disko pasigaubimo bei degeneracinių
pakitimų vidutiniškai stenozuojamos intervertebrinės angos.
Kitur juosmeninėje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų,
reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti; intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Nugaros smegenyse patologinių MR SI pakitimų nematyti. Conus medullaris struktūrinis, cauda equina ir
paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Išvada
S1 lumbalizacija. L5 retrolistezė ~ 2,0 mm. S1, S2 spina bifida. Th11 - L1 slanksteliuose smulkūs šmorlio
mazgeliai. L2-S1 saiki intervertebrinė osteochondrozė, ženklesnė L5/S1 lygyje su Modic II tipo degeneracija.
Saiki L4/5, S1/2 facetinių sąnarių artrozė. L5/S1 smulki centrinė disko protruzija, kietojo dangalo maišo
deformacija; vidutinio laipsnio foraminalinė stenozė abipus.

Sveiki,

Brigita, norint konsultuoti, daryti išvadas, parinkti gydymą reikalingos Jūsų funkcinio ištyrimo išvados, žinoti skausmo pobūdį, intensyvumą, amžių, gretutines ligas ir t.t. Dažnai turint tiek ar net daugiau pakitimų įmanoma pakankamai gerai jaustis. Tačiau reikia kreiptis, taikyti manualinį kompleksinį gydymą, pačiai aktyviai dalyvauti gydyme, klausyti nurodymų ir juos vykdyti. Kreipkitės.

Nuo: albina
2019-01-17
Laba diena, gerb, Gydytojau. Turiu stuburo MR atsakymą: L3~0,5cm anterolistezė, L3-S1 išreikštosdeformuojančios spondiloartrozės požymiai, su facetinių sąnarių hipertrofija. L3/L4 lygmens stuburo kanalo stenozė, kurioje duros maišas siaurinamas iki 0,9cm.L3-S1 saikinga tarpslankstelinė osteochondrozė. L4/L5 i/v diskas dehidruotas, anulus fibrosus įplyšimas centrinėje dalyje, i/v diskas centrinėje dalyje formuoja~0,3cm sagitalinio matmens protrūziją su nežymia centrine stuburo kanalo stenoze. L5/S1 i/v diskas dehidruotas, analus fibrosus įplyšimas centrinėje dalyje, i/v diskas išvaržos neformuoja. Šiame lygmenyje Modic II tipo pakitimai. Labai prašau, patarkite ką man daryti. Ar įmanoma gydytis ar tik operaciniu būdu? Šiuo metu kenčiu šlaunų raumenų skausmus ir mėšlungiškus skausmus blauzdose,bet taip būna ne kasdien.Būna kad praeina.Ar tai nuo stuburo problemų? Labai JUMS iš anksto dėkoju.

Sveiki,

pakitimų negerų daug, tačiau geras požymis yra tai, kad skausmas būna nepastovus. Kito varianto Jūsų atveju nematau kaip gydyti konservatyviai, nes operacinis gydymas šiuo atveju komplikuotinas. Taip, šiuos simptomus duoda stuburo problemos. Kreipkitės.

Nuo: Darius
2019-01-16
Sveiki,padarytas peties MRT. Dešinio peties sausgyslių MR signalas bei eiga nepakitusi.M.biceps CL sausgyslė žastikaulio vagoje. Žastikaulio galvutės,glenoidalinė kremzlė nederform.Sąnarinis tarpas nesusiaurintas.Akromioklavikulinio sąnario tarpas deformuotas. Subakromialinis matmuo 6 mm( norma>7 mm).Sąnarinės lūpos viršutinės-užpakalinės dalies(~10~11val) plyšimas. Susidariusi 5.3x6x26 mm paralabrinė cista. Minkšt.audiniuose pakitusio signalo nematyti. Ką patarsit,mano atveju,daryti? Ar tik operacinis gydymas lieka šiuo atveju? Amžius 51 m. Ačiū.

Sveiki,

mano nuomone tikslinga bandyti gydyti konservatyviai. Kreipkitės

Nuo: Zita
2019-01-16
Sveiki,gal galetumet paaiskint L daugybines diskozes>L23,45

Sveiki,

greitesnė negu normali stuburo degeneracija. Tikslinga mitybos konsultacija, manualinis gydymas, individualūs pratimai. Kreipkitės

Nuo: Sandra
2019-01-15
Sveiki. Man 47 m. Gal galite pakomentuoti. Padarius kompiuterinę tomografiją, nustatyta spina biffida. Išvada : stuburo juosmens dalies Ist osteochondrozė, dominuojanti L5/S1. Sunerimau labai dėl spina biffida. Ačiū

Sveiki,

šios patologijos gydymas tik chirurginis, tačiau reikia žiūrėti kas konkrečiai duoda skausmą, atvykite konsultacijai.

Nuo: Kristina
2019-01-08
Sveiki gydytojau noriu paklausti man padarytas magnetinis rezonansas išvada:juosmeninės stuburo dalies nežymi skoliozė į dešinę,osteochondrozė,spondilozė,spondiloartrozė llst.L4-5 centrinė disko protrūzija-deformuoja stuburo kanalą.L5-S1 dengiamųjų plokštelių degeneracija Modic-ll,tarpslankstelinis diskas suplokštėjęs,disko plyšimo požymiai,disko difuzinė protrūzija, šoniniai-spondilofitai,hipertrofuotos facetės(intraartikulinis skystis)-abipus stenozuoja tarpslankstelines angas,deformuoja kietojo dangalo maišą,abipus galimai siekia L5 šakneles.Ar galėtumėt paaiškinti šią išvadą?Ačiū už atsakymą.

Sveiki,

turite dviejų dislų pažeidimus su nervų šaknelės dirginimu. Priklausomai nuo funkcinės būklės, skausmo intensyvumo rekomenduočiau periodinį manualinį gydymą, korekcinius judesius.

Nuo: Jolanta
2019-01-08
Sveiki, noriu sužinoti Jūsų nuomone šiuo klausimu: Man 30 metu, gyvenu ir dirbu užsienyje. Įvyko trauma darbe ir nuvo sužeistas kaklas, vėliau buvo atlikta MRI apačioje angliškai surašysiu detaliai rezultatus:
Normal vertebral alignment.
Dehydrated/desiccated discs from C2-3 trough C6-7level.
There is a minimal disc bulge and annular tear at the C5-6 level but no appreciable canal or exit foraminal narrowing.
No degenerative disc protrusions and widely patent neural foramina at the remaining cervical levels.
Normal signal throughout the cervical and visualised upper thoracic cord.
No paraspinal haematoma or other abnormality seen.
Klausimas butų toks kokį gydymą rekomenduotumete jus tokiam pacientui ir kiek laiko gija tokio pobūdžio traumos? Taip pat ar turint tokia trauma žmogus gali grįžti dirbti nepraėjus nei pusei metu, jeigu vistiek jaučiamas skausmas kakle? (Darbas fizinis) taip pat ar jaučiant skausmą galima lankyti fizioterapijas? Beje, nežinau ar tai susiję, bet paskutiniu metu juntu gan stipru skausma apatinėje nugaros dalyje.

Sveiki,

aprašyme nematau momentinių trauminių pažeidimų. Matosi aktyvūs degeneraciniai pakitimai, kurie atsiranda per ilgą laiko tarpą. Būtina skysčių, mitybos korekcija, manualinis gydymas, teisingai parinkti individualūs pratimai.

Nuo: Margarita
2019-01-08
Laba diena.MRT tyrimo išvadas toks:
Juosmeninės stuburo dalies osteochondrozė,nežymi spondiloartrozė.L4-S1 lygyje epidurinės lipomatozės požymiai.Būklė po L5 kairės hemilaminektomijos.Dešinėje L6/S1 tarpslankstelinės angos stenozė.
Ar labai blogai?

Labas,

ar labai blogai, ar ne, geriausiai jaučiate Jūs pati vertinant skausmo intensyvumą. Rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, pratimų parinkimui.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.