Pagal temą

Aptiekas, farmaceitiskās darbības uzņēmumiAptiekasĀrstniecības augiMedikamenti, medicīnas materiāliPārtikas piedevas, vitamīniCita ar medicīnu saistītā darbībaFondi un sabiedriskās organizācijas, sabiedrības, asociācijas, dienestiPreces topošām māmiņām, zīdaiņiem un bērniemZinātnes un mācību iestādesMedicīnas iekārtas, materiāliAprīkojums invalīdiem, rehabilitācijas un aprūpes iekārtas, ortopēdiskie līdzekļiDzirdes aparātiHigiēnas precesMedicīniskie matračiMedicīnas apģērbs, apaviMedicīnas un citas iekārtas, instrumenti, līdzekļiOdontoloģijas iekārta, materiāliOptikaMedicīnas pārbaudesInstrumentālie pētījumiMedicīnas pārbaudes, laboratorijasOdontoloģijaBērnu zobārstiOdontoloģijas iekārta, materiāliOdontologiOrtodontiZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaOptika, acu ārstiOftalmologi, acu ārstiOptikaPrivātās ārstniecības iestādesAkušieri, ginekoloģiAlergologi, imunologiAsinsvadu ķirurgiAusu, deguna, kakla ārstiBērnu slimību ārsti, pediatriBērnu zobārstiDabiskā medicīnaDermatovenerologiDermatologiDialīzeDietologiEndokrinologiEstētiskā medicīnaGastroenterologiGeneticistsĢimenes ārstiIekšķīgo slimību ārsti, terapeitiInfektologiInstrumentālie pētījumiKardiologiKopšana, slimnieku aprūpeKosmētiskās dermatoloģijaĶirurgiLāzerķirurģija, klīnikasLogopēdiMamologiManuālā terapija, osteopātiMasāžas, kineziterapija, fizioterapijaMedicīnas pārbaudes, laboratorijasNeirologiNeiroķirurgiOdontologiOftalmologi, acu ārstiOnkologiOrtopēdi, traumatologiPlastiskā un rekonstrukcijas ķirurģijaPrivātie ārstēšanas centriProktologiPsiholoģi, psihiatri, psihoterapeitiPulmonologiSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaToksikologi, narkologiUrologi, andrologi, nefrologiVvakcīnasZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaPubliskas ārstniecības iestādesĀtrā medicīnas palīdzībaBērnu namiKopšana, slimnieku aprūpePoliklīnikas, primāras veselības aprūpes centriSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaSlimnieku kases, dienestiSociālo pakalpojumu centriSkaistums un veselīgumsKosmetoloģijaKosmētikaSkaistumkopšanas salonu, SPA iekārtasSPA centriSporta klubi, veselības centriVeselīga pārtika

Regeneracinė odontologija – raktas į sėkmę

29. oktobris

Atradimai regeneracinės medicinos srityje sukėlė tikrą revoliuciją atkuriant pažeistus audinius ir taikomi A.Morkūno odontologijos klinikoje.

Kraujo galia

"Stebuklingas faktorius visada slypėjo mūsų kraujyje", – teigia gydytojas odontologas-ortopedas Arūnas Morkūnas.

Dėl regeneracinės odontologijos nuo šiol galima atkurti minkštuosius audinius, pagreitinti jų regeneraciją, atkurti pažeistas funkcijas ir greičiau atkurti kaulą naudojant augimo faktoriais papildytą plazmą, kuri yra išgaunama iš paciento kraujo. Tai atliekama taikant ENDORET® PRGF® technologiją.

Kraujas sudarytas iš kraujo plazmos ir kraujo kūnelių – leukocitų, eritrocitų ir trombocitų. Mūsų kraujyje esantys trombocitai turi gyjimą skatinančių medžiagų. Endoret® PRGF® technologija turi unikalią savybę atskirti, koncentruoti ir išlaisvinti augimo faktorius.

Augimo faktoriai – baltymai, atliekantys esminį vaidmenį atsikuriant audiniams. Tiesa, kaip teigia A.Morkūnas, kūno skysčiuose esančių gyjimą skatinančių faktorių koncentracija nėra didelė. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad daug efektyviau veikia koncentratas – trombocitais papildyta plazma, kurią galima išskirti, naudojant Biotechnologijų instituto sukurtą centrifugą. Šios plazmos sudėtyje nėra leukocitų. Tai padeda išvengti audiniuose vietinio uždegimo efekto, dėl to mažėja reabilitacijos trukmė.

Patirties nauda

Pirmasis procedūros žingsnis – paimti kraujo iš venos ir jį centrifuguoti.

Naudojant centrifugą mėgintuvėlyje išgaunamos preciziškai atskirtos kraujo dalys – eritrocitai, leukocitai, pirmoji ir antroji frakcijos, papildytos trombocitais. Vėliau vyksta frakcionavimas – naudojant vakuuminę sistemą į vieną naują mėgintuvėlį patalpinama pirmoji frakcija, o vėliau tas pats padaroma ir su antrąja. Likę eritrocitai ir leukocitai tolesniame procese nedalyvauja. Endoret® PRGF® gaunama trombocitų koncentracija yra 2–3 kartus didesnė nei kraujyje – tai optimali, mokslo įrodyta trombocitų koncentracija, siekiant maksimaliai paspartinti regeneraciją.

Atsižvelgiant į norimą pasiekti tikslą, iš skirtingų plazmos frakcijų ruošiamos reikiamos terapinės formos – skystis, krešulys, fibrininė membrana arba kaulo transplantas.

Gydytojas A.Morkūnas kraujo plazmą kasdienėje praktikoje naudoja jau trejus metus ir kiekvieną kartą džiaugiasi jos teikiamais pranašumais. Odontologas įgijo žinių ir pasisėmė neįkainojamos patirties Eduardo Anitua biotechnologijų institute Vitorijos-Gasteiso mieste, Ispanijoje. Kursuose ypač daug dėmesio buvo skirta dantims implantuoti, kaului atkurti ir sinuso kėlimo operacijoms.

Kompleksiškai ir pagal protokolą

Danties implantas – danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos ir įtvirtinamas į apatinio ar viršutinio žandikaulio kaulą.

Implantas sudaro pagrindą atkuriant atskirus dantis, tvirtinant dalinius ar visus protezus. Tai reiškia, kad dantų implantai vėl suteikia galimybę kramtyti, šypsotis, kalbėti, nepatiriant jokio diskomforto. Daug dantų implantacijos operacijų atliekantis gydytojas A.Morkūnas džiaugiasi, kad į implanto vietą įvedus trombocitų krešulį kartu su dirbtiniu kaulu dažnai išvengiama sudėtingų kaulo augmentacijos operacijų. Odontologas džiaugiasi, kad jo patirtis ir mokslinių publikacijų tyrimų rezultatai sutampa. Yra įrodyta, kad po danties ekstrakcijos, kai yra naudojama kraujo plazma ir sriegiamas implantas, žandikaulio tankis yra daug didesnis. Taigi, galima drąsiai teigti, kad Endoret® PRGF® skatina greitesnę kaulo regeneraciją po dantų ekstrakcijos ir implantacijos.

A.Morkūno klinikoje dirbanti periodontologė docentė Renata Šadzevičienė kraujo plazmos teikiama nauda įsitikino ne tik klinikinėje praktikoje, bet ir šiais metais vykusioje EuroPerio9 periodontologų konferencijoje Amsterdame, Olandijoje. Šiame renginyje, dantenoms atkurti ir puoselėti buvo išskirtos dvi svarbiausios priemonės: burnos ertmei skirti probiotikai ir kraujo plazma. R.Šadzevičienė rekomenduoja šias medžiagas naudoti periodontui regeneruoti, dantenų linijai koreguoti, dantenas sudarančio audinio pločiui padidinti ir dantenų atsitraukimui sumažinti.

A.Morkūno klinikoje yra atliekama ypač kruopšti profesionalioji burnos higiena ir dantenų stiprinimo procedūra su gerosiomis bakterijomis. Maksimalūs gydymo rezultatai gali būti pasiekiami tik atliekant visas procedūras kompleksiškai ir pagal protokolą.

Daugiau informacijos:

Pažangiausios technologijos, konservatyvus požiūris ir ilgametė patirtis – visa tai galite rasti A.Morkūno odontologijos klinikoje, kuri paslaugas teikia jau 22 metus.

www.morkunoklinika.lt

facebook.com/morkunoklinika

instagram.com/morkunoklinika.lt

ENDORET® (PRGF®) technologijos pranašumai

Greitesnė alveolės regeneracija išrovus dantį;

spartesnis minkštųjų audinių gijimas aplink implantą;

greitesnė implantų osteointegracija (prigijimas);

greitesnė kaulinio audinio regeneracija;

mažesnis pooperacinis skausmas, tinimas ir poopercinių infekcijų, komplikacijų rizika;

mažesnė dantentų recesija.

Implanto prigijimo tikimybė naudojant ENDORET® (PRGF®) vertinama 98 proc.

Nauji straipsniai

 • Kobido - malonus būdas atjaunėti

  Kobido veido masažas – tai daugiau nei paprasta grožio terapija Kobido reikšmė - "senovės grožio balsas". Šis masažas kilęs iš Azijos, kurį 14-ajame amžiuje pristatė Japonijos imperatorius, norėjęs kuo ilgiau išsaugoti švytintį ir lygų veidą, tolygią jo spalvą. Kobido sujungia raminantį, glotninantį masažą su dermopunkcija - akupresūros technika, kurios metu naudojant pirštų...
 • Kursai sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams

  Paskutinė galimybė gauti 10 proc. nuolaidą registruojantis į kursus sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams Programa skirta Jums, jei: Esate medicinos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas ir visuomenės sveikatos specialistas. Domitės sveika gyvensena ir siekiate kelti kvalifikaciją sveikatą...
 • Dantų balinimas namų sąlygomis

  Svajojate apie holyvudinę šypseną, kuri Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu leis džiuginti ne tik kitų akis, tačiau kaskart pažvelgus į veidrodį pasigrožėti savimi? Greičiausias ir pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – profesionalus dantų balinimas klinikoje. Balinimo metu pavyksta išgauti natūraliai šviesaus danties efektą, tačiau visiškai nesugadinti...
 • Purškiamas magnis (magnio chloridas): bandomasis tyrimas

  Prielaida Fibromialgija yra sindromas, kuriam būdingas lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir miego sutrikimai. Jo pagrindinė priežastis yra neaiški. Keletas tyrimų parodė, kad fibromialgija sergantiems pacientams sumažėjo magnio kiekis ląstelėse ir nustatyta, kad tarp magnio kiekio ir fibromialgijos simptomų yra neigiamas koreliacinis ryšys. Tikslas Surinkti preliminarius duomenis...
 • Osteopatinė pagalba naujagimiams

  Osteopatinė pagalba ypač svarbi ir efektyvi iškart po gimimo, pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis: ji padeda išvengti įvairių somatinių disfunkcijų, atsirandančių naujagimiui po to, kai jis devynis mėnesius išbuvo susirietęs į kamuolėlį mamos įsčiose, taip pat po gimdymo. Net jei gimdymas buvo sėkmingas ir kūdikis jaučiasi gerai, gydytojas osteopatas įvertins jo bendrą būklę: jo stuburo...
 • Kelionėms ir nuotykiams motinystė ne kliūtis

  Neretai pagimdžiusios vaikelį moterys kuriam laikui apriboja išvykas, tolimesnes nei artimiausia parduotuvė, ką jau ir bekalbėti apie išvykas prie jūros ar net kitas šalis. Tačiau keturios draugės ir naujos mamos Sandra, Eglė, Radvilė ir Aurika nutarė įrodyti, jog mažylis keliauti netrukdo! Ilgai nesvarsčiusios jos susipakavo lagaminus, pasiėmė vaikus ir iškeliavo į pica ir jūra kvepiantį...
 • Skaitmeninis šypsenos dizainas ir balto porceliano dantų laminatės – tobulam Jūsų grožiui

  Nepriklausomai nuo amžiaus, kiekvieno mūsų išvaizdos svarbiausias akcentas – patraukli šypsena. Juk užtektų nors vieno nuskelto priekinio danties, ir jo sugadintos šypsenos nepaslėps nei pats tinkamiausias rūbas, nei idealus makiažas, nei išpuoselėta šukuosena. Sveiki, balti, natūralaus grožio dantys - mūsų sveikatos atspindys - ir žavi šypsena – štai, tas idealus...
 • Aerootitas

  Tai ausų pakenkimas skrydžio metu, kada keičiasi atmosferinis spaudimas. Pagrindinis faktorius – greitai besikeičiantis atmosferos spaudimas ir ausies trimito praeinamumo laipsnis. Dažniausiai pasireiškia kylant ir leidžiantis lėktuvui. Ausies būgnelis atlaiko gana didelius atmosferos slėgio pasikeitimus, jeigu slėgis keičiasi lėtai ir abiejose ausyse vienodai. Jeigu atmosferos slėgis...
 • Kraujospūdžio matavimas

  Kraujospūdis yra nepastovus dydis, kuris nuolat kinta. Tai yra normalu. Ypač reikšmingas yra rytinis kraujospūdis , kuris turi būti matuojamas pabudimo metu. Aukštos rytinio kraujospūdžio vertės , dar vadinamos " rytine banga" , duoda daugiau informacijos , negu matavimo duomenys dienos bėgyje ar atsitiktiniai matavimai gydytojo kabinete. Klinikiniais tyrimais įrodyta , kad "...
 • Negydomas ėduonis ir nevalomos dantų apnašos - pavojus sveikatai ir dantims

  Pasak daugybės skirtingų tyrimų, dantų ėduonis, populiariai vadinamas kariesu, yra viena iš labiausiai paplitusių neužkrečiamų ligų pasaulyje. Nuo dantų ėduonies yra kentėję daugiau, kaip 90% procentų gyventojų. Ši problema yra maždaug tokia pati dažna, kaip sloga ir peršalimas. Tik nesulyginamai pavojingesnė. Negydomas ėduonis, pulpitas ir parodontitas gresia ne tik dantų...
 • Dantų protezavimas: išimamaisiais arba fiksuotais protezais

  Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžianti vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Protezavimas yra skirtas atkurti prarastus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Pacientui sudaromas gydymo planas, kuriame įvertinama bendra burnos ir dantų būklė, aptariama gydymo trukmė, kaina ir eiga. Esant būtinybei, atliekami papildomi kompiuteriniai ir rentgenologiniai tyrimai. Šių...
 • 79-eri metai – ne trukdis aktyviam gyvenimui

  Ugninio drakono metais gimusi Igina tiesiog spinduliuoja optimizmą ir asmeniniu savo pavyzdžiu įrodo, jog aktyvūs gyvenimo būdas apsaugo nuo ligų ir vienatvės. Per metus moteris su bendraminčiais aplanko mažiausiai 2 šalis, kuriose dar nebuvo ir nuolat planuoja ateinančios kelionės kryptį. Kai paskambinau Iginai susitarti dėl pokalbio, ji buvo šokių pamokoje. Susitarėm susiskambinti vėliau....
 • Bemetalės keramikos dantų implantai „Nobel Pearl“ – unikali naujovė

  Jei trūksta vieno ar kelių dantų, ilgainiui gali atsirasti įvairių problemų. Tirpsta žandikaulio kaulas, sunkiau kramtyti maistą, sutrinka virškinimas... Tačiau odontologija nestovi vietoje. Vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje įsitikina dantų implantacijos nauda. Mokslininkai implantologai nepailsdami dirba ir nuolat tobulina dantų implantus. 2018-aisiais Švedijos įmonės...
 • Klaipėdoje to dar nebuvo – „Jaunystės“ kapsulė!

  Kas mėgsta pirtelę, šilumą, rūpinasi savo sveikata ir grožiu – pamėgs hiperterminę kapsulę, kurią drąsiai galima pavadinti „Atgal į jaunystę!“ Klaipėdiečiams labai pasisekė, kad šis modernus ozono terapijos įrenginys surado vietą žinomo gydytojo, anesteziologo - reanimatologo Alberto Albertjano klinikoje, Paryžiaus Komunos gatvėje 2A. Gydytojas A. Albertjanas plačiai žinomas...
 • Smūginė bangų terapija

  "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį ir stimuliuoja fiziologinį audinių atsinaujinimą. "Elettronica...