Pagal temą

Aptiekas, farmaceitiskās darbības uzņēmumiAptiekasĀrstniecības augiMedikamenti, medicīnas materiāliPārtikas piedevas, vitamīniCita ar medicīnu saistītā darbībaFondi un sabiedriskās organizācijas, sabiedrības, asociācijas, dienestiZinātnes un mācību iestādesMedicīnas iekārtas, materiāliDzirdes aparātiHigiēnas precesMedicīnas apģērbs, apaviMedicīnas un citas iekārtas, instrumenti, līdzekļiOdontoloģijas iekārta, materiāliMedicīnas pārbaudesInstrumentālie pētījumiMedicīnas pārbaudes, laboratorijasOdontoloģijaBērnu zobārstiOdontoloģijas iekārta, materiāliOdontologiOrtodontiZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaOptika, acu ārstiOftalmologi, acu ārstiPrivātās ārstniecības iestādesAkušieri, ginekoloģiAlergologi, imunologiAsinsvadu ķirurgiAusu, deguna, kakla ārstiBērnu slimību ārsti, pediatriBērnu zobārstiDabiskā medicīnaDermatovenerologiDermatologiDialīzeDietologiEndokrinologiEstētiskā medicīnaGastroenterologiGeneticistsĢimenes ārstiIekšķīgo slimību ārsti, terapeitiInfektologiInstrumentālie pētījumiKardiologiKopšana, slimnieku aprūpeKosmētiskās dermatoloģijaĶirurgiLāzerķirurģija, klīnikasLogopēdiMamologiManuālā terapija, osteopātiMasāžas, kineziterapija, fizioterapijaMedicīnas pārbaudes, laboratorijasNeirologiOdontologiOftalmologi, acu ārstiOnkologiOrtopēdi, traumatologiPlastiskā un rekonstrukcijas ķirurģijaPrivātie ārstēšanas centriProktologiPsiholoģi, psihiatri, psihoterapeitiPulmonologiSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaToksikologi, narkologiUrologi, andrologi, nefrologiVvakcīnasZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaPubliskas ārstniecības iestādesĀtrā medicīnas palīdzībaKopšana, slimnieku aprūpePoliklīnikas, primāras veselības aprūpes centriSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaSlimnieku kases, dienestiSociālo pakalpojumu centriSkaistums un veselīgumsKosmetoloģijaKosmētikaSkaistumkopšanas salonu, SPA iekārtasSPA centriSporta klubi, veselības centriVeselīga pārtika

Regeneracinė odontologija – raktas į sėkmę

29. oktobris

Atradimai regeneracinės medicinos srityje sukėlė tikrą revoliuciją atkuriant pažeistus audinius ir taikomi A.Morkūno odontologijos klinikoje.

Kraujo galia

"Stebuklingas faktorius visada slypėjo mūsų kraujyje", – teigia gydytojas odontologas-ortopedas Arūnas Morkūnas.

Dėl regeneracinės odontologijos nuo šiol galima atkurti minkštuosius audinius, pagreitinti jų regeneraciją, atkurti pažeistas funkcijas ir greičiau atkurti kaulą naudojant augimo faktoriais papildytą plazmą, kuri yra išgaunama iš paciento kraujo. Tai atliekama taikant ENDORET® PRGF® technologiją.

Kraujas sudarytas iš kraujo plazmos ir kraujo kūnelių – leukocitų, eritrocitų ir trombocitų. Mūsų kraujyje esantys trombocitai turi gyjimą skatinančių medžiagų. Endoret® PRGF® technologija turi unikalią savybę atskirti, koncentruoti ir išlaisvinti augimo faktorius.

Augimo faktoriai – baltymai, atliekantys esminį vaidmenį atsikuriant audiniams. Tiesa, kaip teigia A.Morkūnas, kūno skysčiuose esančių gyjimą skatinančių faktorių koncentracija nėra didelė. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad daug efektyviau veikia koncentratas – trombocitais papildyta plazma, kurią galima išskirti, naudojant Biotechnologijų instituto sukurtą centrifugą. Šios plazmos sudėtyje nėra leukocitų. Tai padeda išvengti audiniuose vietinio uždegimo efekto, dėl to mažėja reabilitacijos trukmė.

Patirties nauda

Pirmasis procedūros žingsnis – paimti kraujo iš venos ir jį centrifuguoti.

Naudojant centrifugą mėgintuvėlyje išgaunamos preciziškai atskirtos kraujo dalys – eritrocitai, leukocitai, pirmoji ir antroji frakcijos, papildytos trombocitais. Vėliau vyksta frakcionavimas – naudojant vakuuminę sistemą į vieną naują mėgintuvėlį patalpinama pirmoji frakcija, o vėliau tas pats padaroma ir su antrąja. Likę eritrocitai ir leukocitai tolesniame procese nedalyvauja. Endoret® PRGF® gaunama trombocitų koncentracija yra 2–3 kartus didesnė nei kraujyje – tai optimali, mokslo įrodyta trombocitų koncentracija, siekiant maksimaliai paspartinti regeneraciją.

Atsižvelgiant į norimą pasiekti tikslą, iš skirtingų plazmos frakcijų ruošiamos reikiamos terapinės formos – skystis, krešulys, fibrininė membrana arba kaulo transplantas.

Gydytojas A.Morkūnas kraujo plazmą kasdienėje praktikoje naudoja jau trejus metus ir kiekvieną kartą džiaugiasi jos teikiamais pranašumais. Odontologas įgijo žinių ir pasisėmė neįkainojamos patirties Eduardo Anitua biotechnologijų institute Vitorijos-Gasteiso mieste, Ispanijoje. Kursuose ypač daug dėmesio buvo skirta dantims implantuoti, kaului atkurti ir sinuso kėlimo operacijoms.

Kompleksiškai ir pagal protokolą

Danties implantas – danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos ir įtvirtinamas į apatinio ar viršutinio žandikaulio kaulą.

Implantas sudaro pagrindą atkuriant atskirus dantis, tvirtinant dalinius ar visus protezus. Tai reiškia, kad dantų implantai vėl suteikia galimybę kramtyti, šypsotis, kalbėti, nepatiriant jokio diskomforto. Daug dantų implantacijos operacijų atliekantis gydytojas A.Morkūnas džiaugiasi, kad į implanto vietą įvedus trombocitų krešulį kartu su dirbtiniu kaulu dažnai išvengiama sudėtingų kaulo augmentacijos operacijų. Odontologas džiaugiasi, kad jo patirtis ir mokslinių publikacijų tyrimų rezultatai sutampa. Yra įrodyta, kad po danties ekstrakcijos, kai yra naudojama kraujo plazma ir sriegiamas implantas, žandikaulio tankis yra daug didesnis. Taigi, galima drąsiai teigti, kad Endoret® PRGF® skatina greitesnę kaulo regeneraciją po dantų ekstrakcijos ir implantacijos.

A.Morkūno klinikoje dirbanti periodontologė docentė Renata Šadzevičienė kraujo plazmos teikiama nauda įsitikino ne tik klinikinėje praktikoje, bet ir šiais metais vykusioje EuroPerio9 periodontologų konferencijoje Amsterdame, Olandijoje. Šiame renginyje, dantenoms atkurti ir puoselėti buvo išskirtos dvi svarbiausios priemonės: burnos ertmei skirti probiotikai ir kraujo plazma. R.Šadzevičienė rekomenduoja šias medžiagas naudoti periodontui regeneruoti, dantenų linijai koreguoti, dantenas sudarančio audinio pločiui padidinti ir dantenų atsitraukimui sumažinti.

A.Morkūno klinikoje yra atliekama ypač kruopšti profesionalioji burnos higiena ir dantenų stiprinimo procedūra su gerosiomis bakterijomis. Maksimalūs gydymo rezultatai gali būti pasiekiami tik atliekant visas procedūras kompleksiškai ir pagal protokolą.

Daugiau informacijos:

Pažangiausios technologijos, konservatyvus požiūris ir ilgametė patirtis – visa tai galite rasti A.Morkūno odontologijos klinikoje, kuri paslaugas teikia jau 22 metus.

www.morkunoklinika.lt

facebook.com/morkunoklinika

instagram.com/morkunoklinika.lt

ENDORET® (PRGF®) technologijos pranašumai

Greitesnė alveolės regeneracija išrovus dantį;

spartesnis minkštųjų audinių gijimas aplink implantą;

greitesnė implantų osteointegracija (prigijimas);

greitesnė kaulinio audinio regeneracija;

mažesnis pooperacinis skausmas, tinimas ir poopercinių infekcijų, komplikacijų rizika;

mažesnė dantentų recesija.

Implanto prigijimo tikimybė naudojant ENDORET® (PRGF®) vertinama 98 proc.

Nauji straipsniai

 • Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 40-ies?

  Sakoma, kad kaip jautiesi, taip ir atrodai, tačiau kas tuomet, jei jaučiatės PUIKIAI, tačiau Jūsų veide atsispindi prabėgusių gyvenimo akimirkų, įspūdžių bei potyrių įspaustos laiko žymės? Atsakymas paprastas – su kiekvienais metais reikėtų vis daugiau dėmesio skirti veido odos puoselėjimui, reaguoti į besikeičiančius jos poreikius. Nuo 40-ties sparčiau vyksta odos senėjimo procesai,...
 • Kodėl sveikas kojas vargina skausmas?

  Kiekvieną kartą, kai skubiu žingsniu bėgame į susirinkimą, iki paryčių šokame pagal linksmiausias dainas ir puikuojamės naujais bateliais Niujorko dangoraižio aukščio kulnais, mažiausiai apie ką galvojame – tai tokius nuobodžius dalykus, kaip kraujotaka kojų venose. Todėl mums jau visai įprasta, kad vakare kojos nebe tokios, kokios buvo ryte – juk jos tiesiog pavargo, todėl patino...
 • Kaip pasirūpinti savimi nėštumo metu?

  Kiekviena nėštukė yra pasiryžusi nueiti ne vieną papildomą mylią vardan savo dar negimusio vaikelio gerovės. Tačiau, kaip jau įprasta, nereta mama tiesiog numoja ranka į savo pačios patogumą – juk , svarbiausia, vaikeliui viskas būtų gerai… Toks požiūris yra ydingas ir gali skaudžiai atsiliepti ne tik Jums, bet ir Jūsų mažylio savijautai. Juk pati geriausia mama – sveika ir...
 • Dantų implantavimas – paprasčiausias būdas atkurti prarastus dantis

  Dantų implantavimas laikomas vienu iš ilgaamžiškiausių dantų atkūrimo būdų. Įstatyti ir teisingai prižiūrimi dantų implantai Jums tarnaus apie kelis dešimtmečius ar net visą gyvenimą. Jeigu dantys atkuriami naudojant tiltelius, juos į naujus reikės pakeisti po maždaug 10-15 metų. Kokiais atvejais siūlomas dantų implantavimas? Implantavimo procedūra gali būti atliekama, kai...
 • Šventinis stresas

  Stresas – visuma apsauginių fiziologinių, psichologinių ir elgesio reakcijų, atsirandančių, kai žmogus suvokia harmonijos trūkumą tarp jam taikomų reikalavimų ir jo sugebėjimo tuos reikalavimus patenkinti (vienoje ar keliose gyvenimo srityse). Kiekvienas žmogus laukdamas švenčių išgyvena skirtingą laikotarpį. Viduje visi turi lūkestį, kad šventės – tai didelis džiaugsmas....
 • Būkime sveiki ir laimingi

  Šventinis laikotarpis jau čia pat! Gydymo įstaiga "Sveikatos garantas" ne tik rūpinasi pacientų gera savijauta, bet ir taupo brangų laiką. Įsigydami klinikos dovanų kuponą pasirūpinsite savo artimais ir brangiais žmonėmis. 50 – ties ar 100 – to eurų vertės dovanų kuponą galite įsigyti užsukę į kliniką „Sveikatos garantas“ (V. Krėvės pr. 13A). Būsite tikri,...
 • Kamieninės ląstelės: naujas požiūris į visos šeimos sveikatą

  Vargu ar rasime didesnį stebuklą ir džiaugsmą, nei naujos gyvybės atėjimas į šį pasaulį. Tuomet svarbiausiu tėvų rūpesčiu tampa troškimas, jog mažylis užaugtų sveikas. Šiomis dienomis jau nieko nestebina ieškomi įvairūs būdai, leidžiantys užtikrinti savo atžalų sėkmingą gydymą, užklupus netikėtai ligai. Vienas tokių – virkštelės kraujo kamieninių ląstelių išsaugojimas. Kamieninės...
 • Veido ir žandikaulio kineziterapija – alternatyva tabletėms

  Veido ir žandikaulio kineziterapija – alternatyva tabletėms Kenčiantys nuo stiprių galvos skausmų žino, kad skausmus gali išprovokuoti bet kas: maisto netoleravimas, stresas, ryški šviesa ir daug kitų dažnai nekontroliuojamų dirgiklių. Tam tikrais atvejais skausmus gydyti labai padeda veido ir žandikaulių kineziterapija. Apie tai išsamiai pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro...
 • Kodėl kiekvienas turėtume vartoti gryną silicį ištirpintą vandenyje?

  Per pastaruosius 10 metų Professoriaus Chris Exley, Keele universiteto Didžiojoje Britanijoje , komanda ištyrė geriamojo vandens, kurio sudėtyje yra didelis kiekis silicio, efektyvumą, kad pašalintų aliuminį iš organizmo. Aliuminis yra toksinas, kuris buvo stipriai susijęs su Alzheimerio ir kitomis žmogaus ligomis, įskaitant Parkinsono ligą ir išsėtinę sklerozę, vystymusi. Deja, mūsų...
 • TOP 3 prabangūs nakvynių ir SPA malonumų pasiūlymai Druskininkuose, kad laikas dviese būtų nepakartojamas

  Druskininkai – vienas populiariausių kurortų Lietuvoje, kuris veikia ištisus metus. Miškų apsuptis, ramybė ir grynas oras – tobulas poilsis kiekvienam miesto žmogui, kuris nori pailsėti nuo miesto šurmulio. Taigi, turime Jums 3 prabangių nakvynių Druskininkuose ir SPA malonumų pasiūlymus Druskininkuose, jog laikas praleistas čia būtų nepamirštamas! I VIETA - ITIN PRABANGUS...
 • Jurgos Anusauskienės Kalėdų dovana sau

  Į pasaulį per fotoobjektyvą daugiau nei dvidešimt metų žvelgianti Jurga Anusauskienė lapkričio pabaigoje ryžosi lazerinei regos korekcijai Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, kur ją operavo gydytojas oftalmologas-mikrochirurgas dr. Paulius Rudalevičius. – Jurga, kas paskatino tokiai operacijai? – Ne paslaptis, kad pastaruosius metus mano aistra yra automobilių sporto...
 • Vaikams dovanosime šypsenas

  Apie gražią bei spindinčią šypseną ir sveikus dantis svajoja kiekvienas. Plati šypsena – laimingo žmogaus bruožas. Papuošti ja socialiai remtinų vaikų veidus padės Baltijos implantologijos centro komandos ir TV gelbėtojos Rūtos Filejevos pastangos. Atitinka pasitikėjimą savimi Baltijos implantologijos centro vadovas Andrius Kilda sako, jog pažintis su Rūtos įkurtu...
 • Su kokiomis ligomis ir problemomis efektyviai kovoti padės gydomieji masažai?

  Masažai padeda sumažinti skausmą, stresą ir leidžia atsipalaiduoti. Gydomieji masažai – tai ne tik savęs palepinimas, bet ir išskirtinė nauda mūsų sveikatai. Kaip teigiama Amerikos masažo terapijos asociacijos pranešime, 50 proc. žmonių masažus renkasi kovodami su skausmu (taip pat ir galvos), raumenų sąstingiu, stresu, norėdami greičiau atgauti jėgas po traumų ir kt. Gydomieji masažai...
 • Kai šaltis organizmui – priešas: vaistininkė pataria, kaip atpažinti šalčio alergiją

  Ilgai džiuginusį aksominį rudenį užmarštin stumia lauke jau šąlantys pirštai. Pirmuosius žiemos ženklus kai kurie gyventojai pajunta ypač aiškiai, kartais – net skausmingai. Jiems pasireiškia alergija šalčiui, arba šalčio dilgėlinė, kuria kasmet serga vis daugiau žmonių. Intensyvus odos paraudimas, niežėjimas, patinimas, atsirandantis odai kontaktuojant su šaltu oru, vandeniu ar šaltais...
 • Grynieji, terapinės klasės eteriniai aliejai

  Turbūt dauguma yra girdėję istoriją, kuri XX a. pradžioje nutiko vienam prancūzų chemikui. Dirbdamas savo laboratorijoje mokslininkas patyrė stiprų nudegimą. Jis skaudančią ranką įmerkė į levandų aliejų ir... nustebo pats chemikas. Skausmas iškart sumažėjo ir nudegimas užgijo daug greičiau nei įprastai. Tai buvo puiki proga prisiminti natūralias vaistines medžiagas, kurias žmonija...