Pagal temą

Aptiekas, farmaceitiskās darbības uzņēmumiAptiekasĀrstniecības augiMedikamenti, medicīnas materiāliPārtikas piedevas, vitamīniCita ar medicīnu saistītā darbībaFondi un sabiedriskās organizācijas, sabiedrības, asociācijas, dienestiZinātnes un mācību iestādesMedicīnas iekārtas, materiāliDzirdes aparātiHigiēnas precesMedicīnas apģērbs, apaviMedicīnas un citas iekārtas, instrumenti, līdzekļiOdontoloģijas iekārta, materiāliMedicīnas pārbaudesInstrumentālie pētījumiMedicīnas pārbaudes, laboratorijasOdontoloģijaBērnu zobārstiOdontoloģijas iekārta, materiāliOdontologiOrtodontiZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaOptika, acu ārstiOftalmologi, acu ārstiPrivātās ārstniecības iestādesAkušieri, ginekoloģiAlergologi, imunologiAsinsvadu ķirurgiAusu, deguna, kakla ārstiBērnu slimību ārsti, pediatriBērnu zobārstiDabiskā medicīnaDermatovenerologiDermatologiDialīzeDietologiEndokrinologiEstētiskā medicīnaGastroenterologiGeneticistsĢimenes ārstiIekšķīgo slimību ārsti, terapeitiInfektologiInstrumentālie pētījumiKardiologiKopšana, slimnieku aprūpeKosmētiskās dermatoloģijaĶirurgiLāzerķirurģija, klīnikasLogopēdiMamologiManuālā terapija, osteopātiMasāžas, kineziterapija, fizioterapijaMedicīnas pārbaudes, laboratorijasNeirologiNeiroķirurgiOdontologiOftalmologi, acu ārstiOnkologiOrtopēdi, traumatologiPlastiskā un rekonstrukcijas ķirurģijaPrivātie ārstēšanas centriProktologiPsiholoģi, psihiatri, psihoterapeitiPulmonologiSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaToksikologi, narkologiUrologi, andrologi, nefrologiVvakcīnasZobu implantēšana, implantiZobu protēžu ražošanaPubliskas ārstniecības iestādesĀtrā medicīnas palīdzībaBērnu namiKopšana, slimnieku aprūpePoliklīnikas, primāras veselības aprūpes centriSanatorijas, reabilitācijas centriSāpju medicīnaSlimnieku kases, dienestiSociālo pakalpojumu centriSkaistums un veselīgumsKosmetoloģijaKosmētikaSkaistumkopšanas salonu, SPA iekārtasSPA centriSporta klubi, veselības centriVeselīga pārtika

Regeneracinė odontologija – raktas į sėkmę

29. oktobris

Atradimai regeneracinės medicinos srityje sukėlė tikrą revoliuciją atkuriant pažeistus audinius ir taikomi A.Morkūno odontologijos klinikoje.

Kraujo galia

"Stebuklingas faktorius visada slypėjo mūsų kraujyje", – teigia gydytojas odontologas-ortopedas Arūnas Morkūnas.

Dėl regeneracinės odontologijos nuo šiol galima atkurti minkštuosius audinius, pagreitinti jų regeneraciją, atkurti pažeistas funkcijas ir greičiau atkurti kaulą naudojant augimo faktoriais papildytą plazmą, kuri yra išgaunama iš paciento kraujo. Tai atliekama taikant ENDORET® PRGF® technologiją.

Kraujas sudarytas iš kraujo plazmos ir kraujo kūnelių – leukocitų, eritrocitų ir trombocitų. Mūsų kraujyje esantys trombocitai turi gyjimą skatinančių medžiagų. Endoret® PRGF® technologija turi unikalią savybę atskirti, koncentruoti ir išlaisvinti augimo faktorius.

Augimo faktoriai – baltymai, atliekantys esminį vaidmenį atsikuriant audiniams. Tiesa, kaip teigia A.Morkūnas, kūno skysčiuose esančių gyjimą skatinančių faktorių koncentracija nėra didelė. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad daug efektyviau veikia koncentratas – trombocitais papildyta plazma, kurią galima išskirti, naudojant Biotechnologijų instituto sukurtą centrifugą. Šios plazmos sudėtyje nėra leukocitų. Tai padeda išvengti audiniuose vietinio uždegimo efekto, dėl to mažėja reabilitacijos trukmė.

Patirties nauda

Pirmasis procedūros žingsnis – paimti kraujo iš venos ir jį centrifuguoti.

Naudojant centrifugą mėgintuvėlyje išgaunamos preciziškai atskirtos kraujo dalys – eritrocitai, leukocitai, pirmoji ir antroji frakcijos, papildytos trombocitais. Vėliau vyksta frakcionavimas – naudojant vakuuminę sistemą į vieną naują mėgintuvėlį patalpinama pirmoji frakcija, o vėliau tas pats padaroma ir su antrąja. Likę eritrocitai ir leukocitai tolesniame procese nedalyvauja. Endoret® PRGF® gaunama trombocitų koncentracija yra 2–3 kartus didesnė nei kraujyje – tai optimali, mokslo įrodyta trombocitų koncentracija, siekiant maksimaliai paspartinti regeneraciją.

Atsižvelgiant į norimą pasiekti tikslą, iš skirtingų plazmos frakcijų ruošiamos reikiamos terapinės formos – skystis, krešulys, fibrininė membrana arba kaulo transplantas.

Gydytojas A.Morkūnas kraujo plazmą kasdienėje praktikoje naudoja jau trejus metus ir kiekvieną kartą džiaugiasi jos teikiamais pranašumais. Odontologas įgijo žinių ir pasisėmė neįkainojamos patirties Eduardo Anitua biotechnologijų institute Vitorijos-Gasteiso mieste, Ispanijoje. Kursuose ypač daug dėmesio buvo skirta dantims implantuoti, kaului atkurti ir sinuso kėlimo operacijoms.

Kompleksiškai ir pagal protokolą

Danties implantas – danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos ir įtvirtinamas į apatinio ar viršutinio žandikaulio kaulą.

Implantas sudaro pagrindą atkuriant atskirus dantis, tvirtinant dalinius ar visus protezus. Tai reiškia, kad dantų implantai vėl suteikia galimybę kramtyti, šypsotis, kalbėti, nepatiriant jokio diskomforto. Daug dantų implantacijos operacijų atliekantis gydytojas A.Morkūnas džiaugiasi, kad į implanto vietą įvedus trombocitų krešulį kartu su dirbtiniu kaulu dažnai išvengiama sudėtingų kaulo augmentacijos operacijų. Odontologas džiaugiasi, kad jo patirtis ir mokslinių publikacijų tyrimų rezultatai sutampa. Yra įrodyta, kad po danties ekstrakcijos, kai yra naudojama kraujo plazma ir sriegiamas implantas, žandikaulio tankis yra daug didesnis. Taigi, galima drąsiai teigti, kad Endoret® PRGF® skatina greitesnę kaulo regeneraciją po dantų ekstrakcijos ir implantacijos.

A.Morkūno klinikoje dirbanti periodontologė docentė Renata Šadzevičienė kraujo plazmos teikiama nauda įsitikino ne tik klinikinėje praktikoje, bet ir šiais metais vykusioje EuroPerio9 periodontologų konferencijoje Amsterdame, Olandijoje. Šiame renginyje, dantenoms atkurti ir puoselėti buvo išskirtos dvi svarbiausios priemonės: burnos ertmei skirti probiotikai ir kraujo plazma. R.Šadzevičienė rekomenduoja šias medžiagas naudoti periodontui regeneruoti, dantenų linijai koreguoti, dantenas sudarančio audinio pločiui padidinti ir dantenų atsitraukimui sumažinti.

A.Morkūno klinikoje yra atliekama ypač kruopšti profesionalioji burnos higiena ir dantenų stiprinimo procedūra su gerosiomis bakterijomis. Maksimalūs gydymo rezultatai gali būti pasiekiami tik atliekant visas procedūras kompleksiškai ir pagal protokolą.

Daugiau informacijos:

Pažangiausios technologijos, konservatyvus požiūris ir ilgametė patirtis – visa tai galite rasti A.Morkūno odontologijos klinikoje, kuri paslaugas teikia jau 22 metus.

www.morkunoklinika.lt

facebook.com/morkunoklinika

instagram.com/morkunoklinika.lt

ENDORET® (PRGF®) technologijos pranašumai

Greitesnė alveolės regeneracija išrovus dantį;

spartesnis minkštųjų audinių gijimas aplink implantą;

greitesnė implantų osteointegracija (prigijimas);

greitesnė kaulinio audinio regeneracija;

mažesnis pooperacinis skausmas, tinimas ir poopercinių infekcijų, komplikacijų rizika;

mažesnė dantentų recesija.

Implanto prigijimo tikimybė naudojant ENDORET® (PRGF®) vertinama 98 proc.

Nauji straipsniai

 • Aktuali tema: lieknėjimas ir celiulito mažinimas

  Lipokavitacija - žemos ultragarsinės bangos: kūno apimčių mažinimas, riebalinio audinio skaidymas Šis metodas naudoja moduliuojančias ultragarso bangas nuo aukšto 1MHz dažnio iki žemo 30 kHz dažnio. Tokios skirtingų dažnių bangos yra skleidžiamos iš vieno antgalio. Išilginės ultragarso bangos dėl kintamojo plėtimosi ir susitraukimo sukelia audinių ritminę vibraciją bei išjudina molekules...
 • Sėkmingai gydomas prostatos vėžys: bereikalingos biopsijos, lūžtantys kaulai ir vienintelis nuosprendis – jau praeityje

  Maisto racionas, kuriame dominuoja mėsa, o ne daržovės bei vaisiai, saulės ir vitamino D stygius, o gal Černobylio katastrofa – įrodymų, kodėl Lietuva priklausoaukštosprostatos vėžio rizikosšalių grupei, nėra iki šiol. Tačiau, pasak Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus, prof. Felikso Jankevičiaus, ne tik vis dažniau aptinkamą ankstyvos stadijos prostatos...
 • „Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

  „Gemma" tai vienintelis rytų Lietuvoje esantis privatus reabilitacijos ir slaugos centras. „Gemma" teikia trumpalaikės, ilgalaikės ir bendrosios slaugos paslaugas. Klientai centre gali būti apgyvendinami įvairiems laikotarpiams. Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma" sudarytos visos sąlygos sunkiai sergantiems ir pagyvenusiems žmonėms. Čia dirbantys...
 • Tarptautinė mokslinė konferencija "Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu"

  TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „Į SVEIKĄ GYVENSENĄ IR SKAIDRIĄ BŪTĮ VYDŪNO KELIU“ SKIRTA SVEIKATOS MOKSLŲ FAKULTETO VEIKLOS 20-MEČIUI PAMINĖTI vyks 2019 m. kovo 22 dieną, konferencijos pradžia 11:00, Klaipėdos universitetas, Mažoji Aula konferencijų salė , H. Manto g. 84, Klaipėda. Klausytojų registracija vyksta iki 2019-03-17. Pranešimų santraukas prašome siųsti iki...
 • Gold Collagen grožio produktai arba naujos kartos grožio eliksyras!

  Šiandien vienas populiariausių grožio produktų rinkoje yra kolagenas – žuvų baltymų pagrindu išgautas baltymas, stabdantis tiek odos senėjimą, tiek kitus organizmo senėjimo procesus. Kam skirtas kolagenas, ko iš jo tikėtis, kaip išsirinkti tinkamą ir kaip gauti maksimalią naudą? Apie tai pasakoja estetinės medicinos produktais prekiaujančios bendrovės Gopestetika vadovė Rūta...
 • Gąsdina gripas? Išsitirkite vitamino D kiekį

  Nenustebkite, jei trūkstant saulės pradėjote dažniau peršalti ar net gripuoti, jaučiate nuovargį, apima depresija, skauda kaulus ar raumenis. Dabar paskubėkite daug pigiau išsitirti vitamino D (25 (OH) D3) kiekį Medicina practica laboratorijoje. Vitamino D badas sukelia pavojų sveikatai. Tuomet imunitetas silpsta, mažėja atsparumas infekcijoms, minkštėja kaulai ir kt. Bėda yra ta, kad per...
 • Meilės dienos proga geriausia šalies vaistininkė linki išbraukti kontracepciją iš gėdos krepšelio sąrašo

  Pradėjus ilgėti dienoms, pasikeičia ir žmogaus gyvenimo įpročiai: užplūsta energijos banga, „atkunta“ organizmas, tampame aktyvesni, jaučiame pakilesnę nuotaiką. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Kristinos Vaičaitienės, prieš ir per šv. Valentino dieną susidomėjimas kontraceptinėmis priemonėmis ypač išauga, tačiau, kokių maisto produktų ir vaistų vengti, kad...
 • Kiek verta žmogaus gyvybė?

  Šį sezoną siaučiantis gripas verčia sunerimti – 20 aukų. Tarp jų – ne tik didžiausią riziką turintys lėtinių ligų kamuojami senoliai, bet ir vidutinio amžiaus žmonės bei vaikai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, ligoninėse su gripo komplikacijomis šiuo metu kovoja 355 asmenys, iš jų – 47 vaikai iki 2 metų, 165 vaikai nuo 2 iki 17 metų ir 143...
 • Kaip sustabdyti viduriavimą vaikams, vartojant koloidinį silicio dioksidą

  Endogeninis apsinuodijimas, pagrįstas bakteriotoksemija, vidutinės masės molekulių padidėjimas ir hemostazės sutrikimai, susiję su hemodinamikos sutrikimais, lemia dirbtinio detoksikacijos metodų, turinčių didelį efektyvumą ir minimalų žalingą poveikį, paiešką. Vienas iš galimų detoksikacijos metodų yra enterosorbentai. Šis darbas apima Polisorb MP terapijos rezultatus vaikams, sergantiems...
 • Vasaris - burnos vėžio prevencijos mėnuo

  Burnoje atsirado ilgokai negyjanti žaizdelė ar keista gleivinės išauga? Nacionaliniame vėžio institute (NVI) ir kitose respublikinėse ligoninėse vasario mėnesį organizuojamas burnos vėžio mėnuo, kurio metu visi kviečiami apsilankyti ir profilaktiškai pasitikrinti, pastebėjus darinius burnoje. Burnos vėžio statistika per 2015-2017 metus nesikeičia ir verčia sunerimti. Galvos, kaklo ir...
 • Pirmą kartą Lietuvoje oficialūs INSTITUTE BCN (Ispanija) produktų mokymai!

  Jau visai netrukus, Vasario 22 dieną Lietuvoje (Kaune) įvyks pirmieji oficialūs INSTITUTE BCN produktų mokymai su atstovais iš Ispanijos. INSTITUTE BCN kompanija estetinės medicinos, grožio ir estetikos specialistams puikiai žinoma visame pasaulyje, t. y. jos produkcija prekiaujama net 61 valstybėse arba 5 kontinentuose. Kompanija gamina aukščiausios rūšies mezoterapinius kokteilius,...
 • Lietuvių mokslininkai ieško vėžio įveikimo būdų

  Lietuvoje trečdalis piktybinių navikų vis dar nustatomi vėlyvųjų stadijų, kai nebeįmanoma visiškai pasveikti. Kaip kuo anksčiau diagnozuoti vėžį ir parinkti optimalų gydymą? Pagrindinė proveržio sąlyga – diegti šiuolaikines vaizdinimo, molekulinės diagnostikos technologijas. Prof. Feliksas Jankevičius ir prof. Sonata Jarmalaitė Lietuvos mokslo premijų konkursui pateikė mokslinių darbų...
 • TECAR veido masažo privalumai

  Pagrindinis visų masažų tikslas – nuimti įtampą, padėti atsipalaiduoti kūnui, stimuliuoti kraujotaką ir limfotaką. Norime to ar ne, visos mūsų įtampos tiesiog atsispindi veide. Stresai gimdo sveikatos negalavimus, pavyzdžiui, jei aukštas kraujo spaudimas, veido paviršiuje matysis išsiplėtę kapiliarai. Veido masažų poveikis įvairus – vieni yra skirti...
 • Kaip įveikti menopauzės periodą: padės natūralūs produktai

  Lytiniai hormonai – estrogenai moters organizmui turi didelę reikšmę, kadangi šie veikia ne tik lytinės sistemos organus, tačiau ir visą organizmą. Atsiradus hormonų disbalansui moters gyvenimo kokybė gali itin suprastėti, o viso to priežastys ne visuomet tikslingai identifikuojamos. Kaip atpažinti estrogenų pusiausvyros sutrikimus ir kokių priemonių imtis, norint atstatyti jų balansą,...
 • Kaip šešėlis susijęs su vitaminu D?

  Apie vitamino D trūkumą kalbama daug, su tuo siejamos autoimuninės ligos, vėžys, kaulų retėjimas, depresija ir daug kitų ligų. Kuo ypatingas vitaminas D, ar galime jo atsargų prisikaupti per vasarą ir ar tikrai nuolat reikia vartoti vitamino D papildus, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dietologe Lina Barauskiene. Vitaminui D jautrių receptorių randama visame...