Įmonių sąrašas

Menų terapijos centras, VšĮ

Žemaitės g. 21 (Vilkpėdė), 03118 Vilnius
(8 659) 51504
12 metų veikloje

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 659) 51504
Telefonas
(8 652) 92081
Tinklalapis
Tinklalapis
Vadovas
Audronė Brazauskaitė
Įmonės kodas
301523775
Registracijos data
2008.01.17
Darbuotojai
2 darbuotojai (apdraustieji) daugiau...

Atsiliepimai

Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Dailės terapeutas – asmuo, LR SAM reikalavimų nustatyta tvarka
įgijęs dailės terapeuto profesinę kvalifikaciją.
Dailės terapija – paciento fizinei ir psichikos sveikatai stiprinti
skirta tarpdalykinė veikla, integruojanti dailės ir medicinos,
psichologijos, psichoterapijos, specialiojo ugdymo,
socialinio darbo žinias, gebėjimus ir praktikas.
ŠALTINIS: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m.
balandžio 23 d. įsakymas Nr. V-457 MENO TERAPEUTO VEIKLOS REIKALAVIMAI
Menų terapijos centras (MTC) įsteigtas 2008 m. Tai pirmoji įstaiga Vilniuje, pradėjusi teikti dailės terapijos paslaugas specialiųjų poreikių turintiems vaikams ir suaugusiems.

Dailės terapiją MTC teikia dailės terapeutės dr. Audronė Brazauskaitė ir Dovilė Jankauskienė, kurių paslaugos yra grindžiamos dailės terapeuto profesine etika, kvalifikacijos reikalavimais, patvirtintais Lietuvos dailės terapijos asociacijos ir LR SAM dokumentais. Daugiau apie specialistes čia: www.menuterapija.lt/specialistai/

Dailės terapija – kvalifikuoto dailės terapeuto vykdoma sveikatinimo veikla, skirta paciento fizinei ir psichikos sveikatai stiprinti, naudojant dailę, kūrybos procesą ir psichoterapinius santykius. Dailės terapija yra tarpdisciplininė profesija, integruojanti dailės, medicinos, psichologijos, psichoterapijos, specialiojo ugdymo ir socialinio darbo disciplinų atitinkamus žinių ir praktikos aspektus. www.etar.lt/portal/lt/legalActPrint?documentId=40b9b65068a611e4b6b89037654e22b1

Dailės terapinis procesas grįstas tuo, kad reikšmingiausios žmogaus mintys ir pergyvenimai būdami pasąmoningos kilmės, gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais. Dailės terapijos (DT) metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu sugebėjimu projektuoti savo vidinius konfliktus į vizualines formas. DT proceso pagrindas – tai kūrėjo-dalyvio, meninio produkto ir dailės terapeuto sąveika. Šiame procese kūrėjas sąmoningai ir aktyviai dalyvauja, reikšdamas ir nagrinėdamas savo asmeninį patyrimą, kuris gali būti ir trikdantis, gąsdinantis arba nemalonus. Tuomet meninis produktas tampa kaip asmens vidinio pasaulio dokumentas, kuris, laikui bėgant gali keistis, jį galime stebėti. Dailės terapijos dalyviui nėra būtini piešimo įgūdžiai, svarbus spontaniškas dalyvavimas naudojant savo prigimtinį kūrybiškumą.

Kam taikoma dailės terapija? DT taikoma pačioms įvairiausioms visuomenės grupėms: neįgaliems vaikams ir suaugusiems, specialiųjų poreikių asmenims, priklausomybių turintiems, psichikos ligoniams, kaliniams, nėščioms moterims, asmenims, kurie siekia giliau save pažinti ir kt. Vis populiarėja kūrybiškumo skatinimo programos stambioms verslo kompanijoms. DT metodai taikytini daugeliui visuomenės grupių, kurios jaučia poreikį kūrybiniame procese stebėti, vystyti ir atrasti naujus savo asmenybės bruožus ir galimybes. Skirtingoms klientų grupėms taikomi vis kiti DT metodai.

Dailės terapija padeda: išreikšti ir įsisąmoninti nerimą, baimę, pyktį, sumišusius, sunkiai įvardytus jausmus; sumažinti stresą ir (arba) paskatinti geriau tvarkytis streso sąlygomis; išgyventi traumas; palengvinti fizinį ar dvasinį skausmą; geriau pažinti save ir priimti tinkamus sprendimus; sustiprinti atmintį, dėmesį, pažintinius gebėjimus; plėtoti ir tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, aktyvinti ir koreguoti fizinę ir psichosocialinę raidą; skatinti fizinę reabilitaciją; gerinti socialinę adaptaciją, integraciją; plėtoti kūrybinius gebėjimus; plėtoti bendruosius ir specialiuosius meninius gebėjimus, įgūdžius.

Dailės terapijos priemonės. Užsiėmimų metu naudojamos įvairios dailės priemonės: dažai, pirštų dažai, pieštukai, kreidelės, molis, įvairaus dydžio popierius ir kt. Kiekviena priemonė turi skirtingas fizikines savybes, todėl jų sensorinis poveikis yra skirtingas. Dalyvis turi galimybę čia ir dabar rinktis reikiamą medžiagą ir priemonę, tuo būdu jis gali išreikšti aktualią emociją, nuotaiką, asociaciją.

Siūlome grupinius ir individualius dailės terapijos užsiėmimus vaikams, paaugliams ir suaugusiems.
daugiau...