Pagal temą

Beauty and fitnessCosmetologyCosmeticEquipment for beauty salons, SPAHealthy foodSPA centresSports clubs, fitness centresMedical equipment, materialsDental equipment, materialsHearing aidsHygiene goodsMedical clothing and shoesMedical and other equipment, instruments, meansMedical treatmentInstrumental researchMedical treatment and laboratoriesOdontologyChildren’s odontologistsDental equipment, materialsImplantation of teeth, implantsOdontologistsOrthodontistsProduction of denturesOptics, oculistsOphthalmologists, eye doctorsOther medical activityFoundations and organisationsScientific and educational establishmentsPharmacies, pharmaceutical enterprisesFood supplements, vitaminsHerbal medicineMedicines, medical materialsPharmaciesPrivate medical institutionsAesthetic medicineAllergists, immunologyCardiologistsChildren’s doctors, paediatriciansChildren’s odontologistsCosmetic dermatologyDerma-venerologistsDermatologistsDialysisEar, nose and throat doctorsEndocrinologistsFamily DoctorsGastroenterologistsGeneticistsImplantation of teeth, implantsInfectologistsInstrumental researchLaser surgeryMamologistsManual therapy, osteopathsMassages, kinesitherapy, physiotherapyMedical treatment and laboratoriesNatural medicineNeurologistsNeurosurgeonsNursing, patient careNutritionistsObstetricians, gynaecologyOdontologistsOncologistsOphthalmologists, eye doctorsOrthopaedists, traumatologistsPain medicinePhysicians, Internists, TherapistsPlastic and reconstructive surgeryPreventive checks of healthPrivate medical centresProctologistsProduction of denturesPsychologist, psychiatrists, psychotherapeutistsPulmonologistsSanatoriums, rehabilitation centresSpeech therapistsSurgeonsToxicologists, narcologistsUrology, andrology, nephrologyVaccinationVascular surgeonsPublic health institutesCare houseEmergency medical serviceNursing, patient carePain medicinePatient funds, servicesPolyclinics, Centres of Initial Medical CareSanatoriums, rehabilitation centresSocial service centres

Optimalus kainos ir kokybės santykis – kas tai?

February 4th, 2016

Kuo vadovaujatės, kai svarstote, ar paslaugos kaina tinkama? Ją, kaip žinia, sudaro keli komponentai – paslaugos teikėjų sąnaudos, mokesčiai valstybei, uždarbis. Ar žiūrėdami į skaičiuką kainininke ir svarstydami, pirkti ar nepirkti, mintyse mėginate juos sukalkuliuoti? Bet gal eurų kiekis – pagrindinis jūsų pasirinkimo kriterijus? O gal svarbesnė vertė, kurią gausite mainais į savo pinigus?

Pokalbyje apie tai, kaip nuspręsti, ar paslaugos kainos ir kokybės santykis – optimalus, dalyvavo grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė, plastinės chirurgijos specialistas dr. Darius Radzevičius, marketingo vadovė Monika Limbienė, direktorius Artūras Bareikis.

 

Pirkdami jogurtą galime įvertinti jo sudėtį pagal tai, kas parašyta produkto informacijoje. Esame jau pakankamai išprusę, todėl, tarkim, „E“ gausa ieškančius kokybės atbaidys. Kaip įvertinti grožio procedūrų ir operacijų „sudėtį“ ir už ją prašomą kainą?

A. Bareikis. Palyginome mūsų ir kitų Lietuvos grožio klinikų plastinės chirurgijos paslaugų kainas – „Sugihara“ užima antrą ir trečią poziciją. Tai atitinka mūsų klinikos kainodaros strategiją: tikslo teikti brangiausias paslaugas neturime, bet nesame ir pigiausi, nes teikiame aukšto lygio, saugias paslaugas. Kalbant apie

plastinę chirurgiją: gydytojas Darius Radzevičius vienintelis Lietuvoje net sudėtingiausias veido operacijas atlieka nenaudodamas pilnos nejautros, tačiau jo metodas (sedacija ir vietinė nejautra) garantuoja optimalų poveikį operacijos metu, trumpesnę jos trukmę, greitesnį atsigavimą, mažesnę komplikacijų riziką po jos. Žmogaus organizmas kur kas mažiau užteršiamas. Bet šis tausojantis metodas reikalauja itin didelio gydytojo meistriškumo.

D. Radzevičius. Karjerą pradedančio gydytojo paslaugų kainos, natūralu, bus gerokai mažesnės už seniai dirbančių, patyrusių kolegų, nes tai – būdas rasti klientų. Be abejo, yra žmonių, kuriems kaina visada svarbiausia, bet daug yra tokių, kurie atsižvelgia į jos ir kokybės santykį. Profesionalumas, saugumas, patikimumas, tam tikras kokybės standartas, būdingas tai klinikai ir tam specialistui – štai kas daro jiems įspūdį. Mūsų kokybės standartą apibrėžčiau taip: gauti maksimaliai gerą rezultatą minimaliai rizikuojant ir per kuo trumpesnį reabilitacijos laiką. Aš operuoju seniai, dažnai, konvejerio principu gerąja žodžio prasme. Tokio specialisto rankos dirba šiek tiek kitaip nei pradedančiojo arba mažai operuojančio – greičiau ir tiksliau. Tai sukuria kainą. Nesutinku, kad ji – lemiantis veiksnys renkantis specialistą, kuriam patiki savo sveikatą…

A. Bareikis. Gydytojas Darius Radzevičius per metus atlieka apie 500 įvairių operacijų moterims, vyrams, vaikams. Tai labai daug.

 

Technologijų laikais informacijos apie paslaugas ir gydytojus įprasta dairytis internete, grožio klinikų portaluose. Tačiau peržiūrėjus kelis aplanko dežavu jausmas…

M. Limbienė. Paslaugų aprašymai išties labai panašūs…

A. Bareikis. … nes agresyvūs ir ambicingi rinkos naujokai nevengia nusikopijuoti senbuvių jau padaryto darbo.

D. Radzevičius. Kai ketini kažkam patikėti savo kūną, savo paties labui privalai sukaupti kuo daugiau informacijos tiek apie specialistą, tiek apie kliniką. Todėl nepatarčiau jų rinktis pasikliaunant tik internetu. Lietuva – maža šalis ir garsas apie gydytojus, jų sėkmes ir nesėkmes labai greitai sklinda iš lūpų į lūpas. Tad kiekviena klinika ir kiekvienas gydytojas, jei jie dirba ilgai, turi susikūrę tam tikrą reputaciją. Ji, mano galva, turėtų būti lemiamas svertas apsisprendžiant. Ir, aišku, asmeninė konsultacija, asmeninis kontaktas su specialistu.

 

Prieš kreipdamiesi į plastinės chirurgijos specialistą žmonės paprastai išbando estetinės medicinos galimybes. Procedūrų pasiūla ir jas atliekančių įstaigų skaičius – įspūdingi, todėl galimybių prašauti pro šalį ir vėjais paleisti pinigus irgi daug…

J. Žilienė. Tenka sulaukti klientų, kurie prašo ištaisyti odos defektus, sukeltus vienokių ar kitokių procedūrų. Tokių žmonių srautas didėja. Sieju tai su tuo, kad Lietuvoje praktikuoja medicininio išsilavinimo neturintys žmonės ir jie viršija savo kompetencijos ribas. Dėl žinių ir patirties stokos jie neišmano, kokia gali būti odos reakcija, todėl drąsiai naudoja medicininę aparatūrą, atlieka įvairiausias injekcijas. Tose įstaigose žmonės atsiduria nepasidomėję, kas ten dirba, arba tiesiog ieškodami, kur pigiau. Nesulaukti trokštamo rezultato galima ir patekus pas pradedantį specialistą, neturintį darbo patirties. Vairuoti mašiną išmokstama greitai, tačiau reikia laiko ir palengva susidarančių įgūdžių, kad imtum vairuoti gerai. Gali greitai išmokti dirbti lazeriu, tačiau žmogaus odos ypatumai ir būklė yra tie dalykai, kurie specialistui turi pasufleruoti, kokius lazerio parametrus šiuo konkrečiu atveju naudoti. Ne kas kita, o patirtis apginkluoja tokiu išmanymu.

A. Bareikis. Patikėjusios veidą neįgudusiems specialistams Lietuvoje jau nukentėjo nemažai veidą jauninusių moterų, nors jos to nežino. Bet mes žinome, kokios ilgalaikės žalos gali padaryti lazeris. Todėl ir estetinės medicinos bare vadovaujamės saugaus efektyvumo principu. „Bet kokia kaina užsidirbti pinigų!“ – ne mūsų pozicija.

M. Limbienė. Turime 8 lazerius, mūsų gydytojams leidžiančius taikyti įvairias procedūras, jų kombinacijas ir priderinti jas konkretiems odos poreikiams. Jei klinikoje yra tik pora tokių prietaisų, jos klientai rizikuoja gauti tai, ką tie lazeriai gali, bet ne tai, ko išties reikia jų odai.

J. Žilienė. Akivaizdus pavyzdys – tatuiruočių šalinimas. Turime specialų tam skirtą lazerį, kuris suskaido ir pašalina dažus, tačiau apsaugo odą nuo rando susiformavimo. Jei tatuiruotėms šalinti naudojamas tam nepritaikytas lazeris, randėjimas neišvengiamas, o tatuiruotė dažniausiai pašalinama tik iš dalies. Suprantama, tokios procedūros kainuos mažiau, tačiau tatuiruotę pakeitęs randas liks visam gyvenimui. Svarbu nepasimesti ir lavina plūstančių naujovių sraute. Kai kurios estetinės procedūros, savo laiku sukėlusios tiesiog euforiją, šiandien yra diskredituotos ir uždraustos, o jų sukelti negrįžtami odos ir giliųjų audinių pokyčiai stipriai apriboja tolimesnių korekcijų galimybes. Todėl naujoves reikia rinktis atsargiai, įvertinti atokius rezultatus ir rizikas.

A. Bareikis. Prieš trejus metus įsigijome lazerį ir tiek laiko mūsų specialistės MOKĖSI juo dirbti. Jos specialiai važinėjo į užsienį pas skirtingus mokytojus. Labai daug į tai investavome, bet užtat mūsų klientai gali būti ramūs, kad jų veidams nebus pakenkta. Mūsų kainodarą šios sąnaudos, be abejo, veikia.

 

Ją stipriai veikia ir mokesčiai, tiesa?

Per mėnesį klinika sumoka septyniasdešimt aštuoniasdešimt tūkstančių eurų įvairių mokesčių – daugiausiai iš visų šios srities „žaidėjų“, pasak mokesčių inspekcijos. Kai juos moki sąžiningai, labai nelengva konkuruoti su to nedarančiais ir dar siūlančiais dideles nuolaidas klientams. Paprastas būdas mokesčius susimažinti – neduoti žmonėms čekių ir oficialiai parodyti tik dalį pajamų.

M. Limbienė. Pinigų ėmimas grynais, apeinant kasą, – masinis reiškinys, ypač mažesniuose grožio salonuose. Kitas gan plačiai paplitęs būdas neteisėtai pasipelnyti – reklamuotis prisidengiant žinomos kompanijos vardu, o procedūras atlikti naudojant ne jos, bet pigesnius produktus. Kad procedūros efektas būtų toks, kokį žada jos kūrėjai, ją būtina atlikti laikantis protokolo, t. y. naudoti tam tikras priemones, tam tikrus jų kiekius, viską daryti griežta tvarka… Kai trūksta profesionalumo ar užvaldo komercija, į protokolus žiūrima pro pirštus. Patyrę klientai tai pastebi, o nepatyrę tampa apgavystės aukomis. Galiu užtikrinti, kad mūsų specialistai protokolų laikosi.

A. Bareikis. Mes tai tikriname įvairiais būdais, pavyzdžiui, pasitelkdami slaptus pirkėjus.

M. Limbienė. Ar naujas specialistas pasirengęs tinkamai atlikti procedūrą tikriname ir taip: jis ją pirmiausia padaro patyrusiam kolegai, kuris ir pasako „taip“ arba „ne“. Naujokams suteikiame laiko pasitobulinti. Taip palaikome savo kokybės standartą, kuris, kaip jau buvo minėta, atsispindi kainoje.

A. Bareikis. Teisėtas, bet brutalus, perdėm komercinis, su etika prasilenkiantis būdas generuoti pelną – piršti klientui tai, ko jam nereikia. Gydytojas Darius Radzevičius ne vieną moterį yra atkalbėjęs nuo plastinės operacijos todėl, kad chirurginio gydymo jai tiesiog nereikėjo. Plastinė chirurgija, visgi, – pirmiausia medicina, o ne vien komercija. Operacijos atliekamos tik tada, kai visos kitos priemonės jau išnaudotos ir jos neduoda pakankamo laukiamo teigiamo efekto. Darius Radzevičius, pirmiausia, turi gero gydytojo reputaciją…

M. Limbienė. Žmogumi, kuris kažko nori, manipuliuoti labai lengva. „Daryk daryk, bus labai gerai!“ O jei nebus gerai? Teko lankytis kitose grožio paslaugas teikiančiose klinikose ir patirti, ką reiškia didelė komercializacija. Atlikau eksperimentą: apsimetusi kliente susitikau su jų gydytojais dermatologais. Prieš tai mūsų klinikos gydytoja dermatologė atliko mano veido odos analizę ir aš žinojau, kokios procedūros man padėtų, kokios – ne. Išgirdau ir pasiūlymų daryti tai, kas man būtų buvę visiškai nenaudinga. Siekis pasipelnyti išnaudojant žmogaus norą pasigražinti ir neatsižvelgiant į tikruosius jo poreikius buvo akivaizdus.

J. Žilienė. Pacientai dažnai ateina vedini lūkesčių, kurių – matai – neįmanoma išpildyti. Turi jiems tai pasakyti pirmo susitikimo metu. O jų užduotis – apsispręsti, kam teikti pirmenybę – saugumui ir realiems rezultatams ar gražiems pažadams ir „gerai“ kainai.


sugihara.lt

Nauji straipsniai

 • Trumparegystė

  Pagrindinė trumparegystės priežastis – akies ašies pailgėjimas, todėl trumparegystė dažniausiai atsiranda mokykliniame amžiuje (mokyklinė trumparegystė), kai akis išauga per ilga. Trumparegystė, ypač didesnė (virš 5-6 dioptrijų), yra paveldima. Trumparegiai gerai mato iš arti, bet tolimi daiktai jiems neryškūs. Prasidėjus trumparegystei, sunku prognozuoti, kada ji nustos...
 • Konsultacijos ir gydymo planai

  Konsultacijos metu pirmiausia didelis dėmesys skiriamas įsiklausymui ir supratimui, kaip gražią ir sveiką šypseną mato ir supranta mūsų pacientas, kokių nusiskundimų jis turi. Po pokalbio ir atidžios apžiūros įvertinama bendra dantų ir dantenų būklė, kramtymo funkcija. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti atlikti papildomi tyrimai: dantų ir žandikaulių rentgeno nuotraukos, 3D kompiuterinė...
 • Chlorofilas – žaliasis kraujas

  Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai. Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Skirtumas tik toks, kad chlorofilo sudėtyje yra magnis, o hemoglobino – geležis. Nepaisant to, augalai pakeičia geležį tokia...
 • Efektyviausias plaukų slinkimo gydymas

  Turbūt kiekvienas dieną pradedame žvilgtelėję į veidrodį, juk aplinkiniams norisi pateikti tik geriausią savo versiją. Tik gaila, kad vis dažniau pastebime nepasitenkinimą keliančių detalių, kaip patamsėję paakiai, išblyškęs veidas, nepaklusnūs plaukai. Daugelį jų sukelia stresas bei nuovargis, kurie kartais išties neišvengiami. Pagrindinė, net ir jaunų žmonių, išvaizdos problema –...
 • Plastikos chirurgas garantuoja rezultatą? Bėkite nuo jo tolyn

  Estetinė chirurgija nebėra lietuviams tabu. Noras išsaugoti jaunystę ar tiesiog tapti patrauklesniems įgyja vis didesnį mastą, o Lietuvos plastinės chirurgijos specialistai profesionalumu nenusileidžia Europos chirurgams. Apie vieną sudėtingesnių plastinių operacijų – nosies korekcijas – kalbame su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Plastinės-estetinės chirurgijos ir...
 • Pavojingi parazitai jau pabudo: kaip apsisaugoti nuo erkių?

  Šylant orams nubunda ne tik gamta, bet ir visi jos gyventojai – kraujasiurbės erkės pirmųjų savo aukų ima tykoti vos prasidėjus pavasariui. Nors didžiausias parazitų suaktyvėjimas pastebimas pavasariui įsibėgėjus, budriems reikėtų būti vos temperatūros stulpeliui pasiekus teigiamą temperatūrą. O erkei įsisiurbus, atidžiai stebėti sveikatos būklę, nes infekuotų erkių sukeliamus simptomus...
 • Specialistai apie erkių pernešamas ligas

  Planuojate išvyką į gamtą? Tuomet ši informacija Jums yra būtina. Europinė miško arba šuninė erkė – smulkus, laikinai parazituojantis voragyvis, besimaitinantis daugelio laukinių ir naminių gyvūnų bei žmogaus krauju. Erkių savybės skiriasi nuo kitų kraujasiurbių vabzdžių, todėl jos gali platinti virusų, riketsijų ir bakterijų sukeliamas ligas. Kas sukelia Laimo ligą? Laimo ligą...
 • Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

  Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma” skoliozei (stuburo iškrypimui) gydyti taikomas kompleksinis gydymas. Pacientams po diagnozės sudaromas išsamus gydymo planas, kuris derinamas net kelių specialistų: gydytojo, kineziterapeuto ir masažuotojo. Atsižvelgiant į diagnozės specifiką, sudaromas gydymo planas, kuriuo remiasi kineziterapeutas. Kineziterapinių užsiėmimų metu...
 • Vaikų odontologija

  Vaikų dantų ėduonis yra viena iš labiausiai paplitusių vaikų dantų ligų. Dažnam iš mūsų kyla klausimas, kaip sumažinti ėduonies atsiradimą tarp vaikų, ir atitolinti dantukų gydymą? Gydytoja odontologė Raminta rekomenduoja, didžiausią dėmesį skirti dantų priežiūrai namuose ir profilaktikos priemonėms. Dažniausiai kūdikiai pirmųjų dantukų sulaukia apie 6 - 8 - ąjį gyvenimo mėnesį. Pirmieji...
 • Vaiko ir odontologo bendradarbiavimas

  Vaikų odontologija – tai vaikų dantų gydymas, sveikos burnos gleivinės palaikymas, pieninių bei nuolatinių dantų dygimo priežiūra, ir profilaktika. Gydytojai odontologai konsultuoja tėvelius ir gydo mažuosius pacientus nuo gimimo iki pat paauglystės esant ne tik pieniniams, bet ir nuolatiniams dantims. Labai svarbu tėvams yra suvokti, kad dar vaikystėje išugdyti burnos higienos...
 • Peirono liga ir PRP: naujas gydymo būdas urologijoje

  Peirono liga (varpos fibromatozė) pasireiškia apie 10% vyrų. Sergant šia liga pradeda storėti varpos akytkūnį dengianti plėvė (tunica albuginea) ir varpa ima krypti į storėjimo pusę. Tai sukelia erekcijos metu varpos nuokrypį į vieną ar kitą pusę bei varpos dydžio sumažėjimą, sutrumpėjimą, diskomforto jausmą, skausmą, ypač lytinių santykių metu. Šios patologijos atsiradimą gali lemti patirtos...
 • 5 mitai apie venų varikozę

  Venų varikozė – grėsmingai ir baugiai skambanti liga, apie kurią mūsų visuomenėje vis dar kalbama nepakankamai. Sklando nemažai mitų ir gandų apie šios ligos eigą ir gydymą, tad “Sveikatinė” atrinko populiariausius iš jų tam, kad patvirtintų arba paneigtų. 1 mitas: sportas padeda išvengti venų varikozės Faktas ar mitas: mitas Jokiais būdais nesiginčijame, jog tam...
 • 5 ženklai, rodantys kad Jūsų mažylis turi pėdučių problemų

  Nuolat judantys ir spurdantys mažieji gali ne visada patys suprasti ir papasakoti tėveliams, kad jaučia pirmuosius pėdučių problemų simptomus. Vis dėl to, itin svarbu, kad šie simptomai būtų pastebėti kiek įmanoma anksčiau – kuo ankstyvesnėje stadijoje nustatoma problema, tuo lengviau ją vėliau pagydyti. Tam, kad būtų lengviau nustatyti ar Jūsų mažylio pėdutės sveikos, Amerikos pėdos...
 • 11 mitų. Visa tiesa apie dantų implantavimą

  Šiandien, didelių informacijos srautų amžiuje, tampa vis sunkiau atskirti tikrus faktus nuo interneto platybėse sklandančių mitų ar stereotipu tapusių subjektyvių nuomonių. Ir medicina bei odontologija - ne išimtis. Pastaruoju metu, žiniasklaidoje vis daugiau girdime apie implantus, skirtingas jų rūšis ir sistemas ir, žinoma, įvairias pacientų patirtis bei nuomones apie implantacijos...
 • Kaip užkirsti kelią apakimui: 5 mitai ir faktai apie kataraktą

  20 milijonų. Tiek kataraktos – aklumą sukeliančios ligos – operacijų pasaulyje atliekama per metus. Šiandien, spalio 13-ąją – Pasaulinę regėjimo dieną, puiki proga pasirūpinti artimiausiais žmonėmis, paskatinti ir paraginti pasitikrinti akis. Nors plačiau kalbėsime apie kataraktą, kviečiame atkreipti dėmesį ir į kitas akių ligas, vyresniame amžiuje galinčias nulemti...