Pagal temą

Beauty and fitnessCosmetologyCosmeticEquipment for beauty salons, SPAHealthy foodSPA centresSports clubs, fitness centresMedical equipment, materialsDental equipment, materialsEquipment for disabled persons, rehabilitation and nursing care equipment, orthopedic instrumentsHearing aidsHygiene goodsMedical mattressesMedical clothing and shoesMedical and other equipment, instruments, meansOpticsMedical treatmentInstrumental researchMedical treatment and laboratoriesOdontologyChildren’s odontologistsDental equipment, materialsImplantation of teeth, implantsOdontologistsOrthodontistsProduction of denturesOptics, oculistsOphthalmologists, eye doctorsOpticsOther medical activityFoundations and organisationsMaternity, baby and kids goodsScientific and educational establishmentsPharmacies, pharmaceutical enterprisesFood supplements, vitaminsHerbal medicineMedicines, medical materialsPharmaciesPrivate medical institutionsAesthetic medicineAllergists, immunologyCardiologistsChildren’s doctors, paediatriciansChildren’s odontologistsCosmetic dermatologyDerma-venerologistsDermatologistsDialysisEar, nose and throat doctorsEndocrinologistsFamily DoctorsGastroenterologistsGeneticistsImplantation of teeth, implantsInfectologistsInstrumental researchLaser surgeryMamologistsManual therapy, osteopathsMassages, kinesitherapy, physiotherapyMedical treatment and laboratoriesNatural medicineNeurologistsNeurosurgeonsNursing, patient careNutritionistsObstetricians, gynaecologyOdontologistsOncologistsOphthalmologists, eye doctorsOrthopaedists, traumatologistsPain medicinePhysicians, Internists, TherapistsPlastic and reconstructive surgeryPreventive checks of healthPrivate medical centresProctologistsProduction of denturesPsychologist, psychiatrists, psychotherapeutistsPulmonologistsSanatoriums, rehabilitation centresSpeech therapistsSurgeonsToxicologists, narcologistsUrology, andrology, nephrologyVaccinationVascular surgeonsPublic health institutesCare houseEmergency medical serviceNursing, patient carePain medicinePatient funds, servicesPolyclinics, Centres of Initial Medical CareSanatoriums, rehabilitation centresSocial service centres

Optimalus kainos ir kokybės santykis – kas tai?

February 4th, 2016

Kuo vadovaujatės, kai svarstote, ar paslaugos kaina tinkama? Ją, kaip žinia, sudaro keli komponentai – paslaugos teikėjų sąnaudos, mokesčiai valstybei, uždarbis. Ar žiūrėdami į skaičiuką kainininke ir svarstydami, pirkti ar nepirkti, mintyse mėginate juos sukalkuliuoti? Bet gal eurų kiekis – pagrindinis jūsų pasirinkimo kriterijus? O gal svarbesnė vertė, kurią gausite mainais į savo pinigus?

Pokalbyje apie tai, kaip nuspręsti, ar paslaugos kainos ir kokybės santykis – optimalus, dalyvavo grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė, plastinės chirurgijos specialistas dr. Darius Radzevičius, marketingo vadovė Monika Limbienė, direktorius Artūras Bareikis.

 

Pirkdami jogurtą galime įvertinti jo sudėtį pagal tai, kas parašyta produkto informacijoje. Esame jau pakankamai išprusę, todėl, tarkim, „E“ gausa ieškančius kokybės atbaidys. Kaip įvertinti grožio procedūrų ir operacijų „sudėtį“ ir už ją prašomą kainą?

A. Bareikis. Palyginome mūsų ir kitų Lietuvos grožio klinikų plastinės chirurgijos paslaugų kainas – „Sugihara“ užima antrą ir trečią poziciją. Tai atitinka mūsų klinikos kainodaros strategiją: tikslo teikti brangiausias paslaugas neturime, bet nesame ir pigiausi, nes teikiame aukšto lygio, saugias paslaugas. Kalbant apie

plastinę chirurgiją: gydytojas Darius Radzevičius vienintelis Lietuvoje net sudėtingiausias veido operacijas atlieka nenaudodamas pilnos nejautros, tačiau jo metodas (sedacija ir vietinė nejautra) garantuoja optimalų poveikį operacijos metu, trumpesnę jos trukmę, greitesnį atsigavimą, mažesnę komplikacijų riziką po jos. Žmogaus organizmas kur kas mažiau užteršiamas. Bet šis tausojantis metodas reikalauja itin didelio gydytojo meistriškumo.

D. Radzevičius. Karjerą pradedančio gydytojo paslaugų kainos, natūralu, bus gerokai mažesnės už seniai dirbančių, patyrusių kolegų, nes tai – būdas rasti klientų. Be abejo, yra žmonių, kuriems kaina visada svarbiausia, bet daug yra tokių, kurie atsižvelgia į jos ir kokybės santykį. Profesionalumas, saugumas, patikimumas, tam tikras kokybės standartas, būdingas tai klinikai ir tam specialistui – štai kas daro jiems įspūdį. Mūsų kokybės standartą apibrėžčiau taip: gauti maksimaliai gerą rezultatą minimaliai rizikuojant ir per kuo trumpesnį reabilitacijos laiką. Aš operuoju seniai, dažnai, konvejerio principu gerąja žodžio prasme. Tokio specialisto rankos dirba šiek tiek kitaip nei pradedančiojo arba mažai operuojančio – greičiau ir tiksliau. Tai sukuria kainą. Nesutinku, kad ji – lemiantis veiksnys renkantis specialistą, kuriam patiki savo sveikatą…

A. Bareikis. Gydytojas Darius Radzevičius per metus atlieka apie 500 įvairių operacijų moterims, vyrams, vaikams. Tai labai daug.

 

Technologijų laikais informacijos apie paslaugas ir gydytojus įprasta dairytis internete, grožio klinikų portaluose. Tačiau peržiūrėjus kelis aplanko dežavu jausmas…

M. Limbienė. Paslaugų aprašymai išties labai panašūs…

A. Bareikis. … nes agresyvūs ir ambicingi rinkos naujokai nevengia nusikopijuoti senbuvių jau padaryto darbo.

D. Radzevičius. Kai ketini kažkam patikėti savo kūną, savo paties labui privalai sukaupti kuo daugiau informacijos tiek apie specialistą, tiek apie kliniką. Todėl nepatarčiau jų rinktis pasikliaunant tik internetu. Lietuva – maža šalis ir garsas apie gydytojus, jų sėkmes ir nesėkmes labai greitai sklinda iš lūpų į lūpas. Tad kiekviena klinika ir kiekvienas gydytojas, jei jie dirba ilgai, turi susikūrę tam tikrą reputaciją. Ji, mano galva, turėtų būti lemiamas svertas apsisprendžiant. Ir, aišku, asmeninė konsultacija, asmeninis kontaktas su specialistu.

 

Prieš kreipdamiesi į plastinės chirurgijos specialistą žmonės paprastai išbando estetinės medicinos galimybes. Procedūrų pasiūla ir jas atliekančių įstaigų skaičius – įspūdingi, todėl galimybių prašauti pro šalį ir vėjais paleisti pinigus irgi daug…

J. Žilienė. Tenka sulaukti klientų, kurie prašo ištaisyti odos defektus, sukeltus vienokių ar kitokių procedūrų. Tokių žmonių srautas didėja. Sieju tai su tuo, kad Lietuvoje praktikuoja medicininio išsilavinimo neturintys žmonės ir jie viršija savo kompetencijos ribas. Dėl žinių ir patirties stokos jie neišmano, kokia gali būti odos reakcija, todėl drąsiai naudoja medicininę aparatūrą, atlieka įvairiausias injekcijas. Tose įstaigose žmonės atsiduria nepasidomėję, kas ten dirba, arba tiesiog ieškodami, kur pigiau. Nesulaukti trokštamo rezultato galima ir patekus pas pradedantį specialistą, neturintį darbo patirties. Vairuoti mašiną išmokstama greitai, tačiau reikia laiko ir palengva susidarančių įgūdžių, kad imtum vairuoti gerai. Gali greitai išmokti dirbti lazeriu, tačiau žmogaus odos ypatumai ir būklė yra tie dalykai, kurie specialistui turi pasufleruoti, kokius lazerio parametrus šiuo konkrečiu atveju naudoti. Ne kas kita, o patirtis apginkluoja tokiu išmanymu.

A. Bareikis. Patikėjusios veidą neįgudusiems specialistams Lietuvoje jau nukentėjo nemažai veidą jauninusių moterų, nors jos to nežino. Bet mes žinome, kokios ilgalaikės žalos gali padaryti lazeris. Todėl ir estetinės medicinos bare vadovaujamės saugaus efektyvumo principu. „Bet kokia kaina užsidirbti pinigų!“ – ne mūsų pozicija.

M. Limbienė. Turime 8 lazerius, mūsų gydytojams leidžiančius taikyti įvairias procedūras, jų kombinacijas ir priderinti jas konkretiems odos poreikiams. Jei klinikoje yra tik pora tokių prietaisų, jos klientai rizikuoja gauti tai, ką tie lazeriai gali, bet ne tai, ko išties reikia jų odai.

J. Žilienė. Akivaizdus pavyzdys – tatuiruočių šalinimas. Turime specialų tam skirtą lazerį, kuris suskaido ir pašalina dažus, tačiau apsaugo odą nuo rando susiformavimo. Jei tatuiruotėms šalinti naudojamas tam nepritaikytas lazeris, randėjimas neišvengiamas, o tatuiruotė dažniausiai pašalinama tik iš dalies. Suprantama, tokios procedūros kainuos mažiau, tačiau tatuiruotę pakeitęs randas liks visam gyvenimui. Svarbu nepasimesti ir lavina plūstančių naujovių sraute. Kai kurios estetinės procedūros, savo laiku sukėlusios tiesiog euforiją, šiandien yra diskredituotos ir uždraustos, o jų sukelti negrįžtami odos ir giliųjų audinių pokyčiai stipriai apriboja tolimesnių korekcijų galimybes. Todėl naujoves reikia rinktis atsargiai, įvertinti atokius rezultatus ir rizikas.

A. Bareikis. Prieš trejus metus įsigijome lazerį ir tiek laiko mūsų specialistės MOKĖSI juo dirbti. Jos specialiai važinėjo į užsienį pas skirtingus mokytojus. Labai daug į tai investavome, bet užtat mūsų klientai gali būti ramūs, kad jų veidams nebus pakenkta. Mūsų kainodarą šios sąnaudos, be abejo, veikia.

 

Ją stipriai veikia ir mokesčiai, tiesa?

Per mėnesį klinika sumoka septyniasdešimt aštuoniasdešimt tūkstančių eurų įvairių mokesčių – daugiausiai iš visų šios srities „žaidėjų“, pasak mokesčių inspekcijos. Kai juos moki sąžiningai, labai nelengva konkuruoti su to nedarančiais ir dar siūlančiais dideles nuolaidas klientams. Paprastas būdas mokesčius susimažinti – neduoti žmonėms čekių ir oficialiai parodyti tik dalį pajamų.

M. Limbienė. Pinigų ėmimas grynais, apeinant kasą, – masinis reiškinys, ypač mažesniuose grožio salonuose. Kitas gan plačiai paplitęs būdas neteisėtai pasipelnyti – reklamuotis prisidengiant žinomos kompanijos vardu, o procedūras atlikti naudojant ne jos, bet pigesnius produktus. Kad procedūros efektas būtų toks, kokį žada jos kūrėjai, ją būtina atlikti laikantis protokolo, t. y. naudoti tam tikras priemones, tam tikrus jų kiekius, viską daryti griežta tvarka… Kai trūksta profesionalumo ar užvaldo komercija, į protokolus žiūrima pro pirštus. Patyrę klientai tai pastebi, o nepatyrę tampa apgavystės aukomis. Galiu užtikrinti, kad mūsų specialistai protokolų laikosi.

A. Bareikis. Mes tai tikriname įvairiais būdais, pavyzdžiui, pasitelkdami slaptus pirkėjus.

M. Limbienė. Ar naujas specialistas pasirengęs tinkamai atlikti procedūrą tikriname ir taip: jis ją pirmiausia padaro patyrusiam kolegai, kuris ir pasako „taip“ arba „ne“. Naujokams suteikiame laiko pasitobulinti. Taip palaikome savo kokybės standartą, kuris, kaip jau buvo minėta, atsispindi kainoje.

A. Bareikis. Teisėtas, bet brutalus, perdėm komercinis, su etika prasilenkiantis būdas generuoti pelną – piršti klientui tai, ko jam nereikia. Gydytojas Darius Radzevičius ne vieną moterį yra atkalbėjęs nuo plastinės operacijos todėl, kad chirurginio gydymo jai tiesiog nereikėjo. Plastinė chirurgija, visgi, – pirmiausia medicina, o ne vien komercija. Operacijos atliekamos tik tada, kai visos kitos priemonės jau išnaudotos ir jos neduoda pakankamo laukiamo teigiamo efekto. Darius Radzevičius, pirmiausia, turi gero gydytojo reputaciją…

M. Limbienė. Žmogumi, kuris kažko nori, manipuliuoti labai lengva. „Daryk daryk, bus labai gerai!“ O jei nebus gerai? Teko lankytis kitose grožio paslaugas teikiančiose klinikose ir patirti, ką reiškia didelė komercializacija. Atlikau eksperimentą: apsimetusi kliente susitikau su jų gydytojais dermatologais. Prieš tai mūsų klinikos gydytoja dermatologė atliko mano veido odos analizę ir aš žinojau, kokios procedūros man padėtų, kokios – ne. Išgirdau ir pasiūlymų daryti tai, kas man būtų buvę visiškai nenaudinga. Siekis pasipelnyti išnaudojant žmogaus norą pasigražinti ir neatsižvelgiant į tikruosius jo poreikius buvo akivaizdus.

J. Žilienė. Pacientai dažnai ateina vedini lūkesčių, kurių – matai – neįmanoma išpildyti. Turi jiems tai pasakyti pirmo susitikimo metu. O jų užduotis – apsispręsti, kam teikti pirmenybę – saugumui ir realiems rezultatams ar gražiems pažadams ir „gerai“ kainai.


sugihara.lt

Nauji straipsniai

 • VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė: pokyčiai vyksta, nors ir labai lėtai

  Visame pasaulyje birželio 17 – 23 dienomis minima Tarptautinė Inkontinencijos savaitė. Šių metų šūkių net keletas, jais kviečiama atkreipti dėmesį į svarbiausias problemas: prastą efektyvaus gydymo prieinamumą, pacientų ir slaugytojų nematomumą, vis augančius šio susirgimo mąstus. Lietuvoje Tarptautinės Inkontinencijos savaitės renginius devynerius metus organizuoja VšĮ Inkocentras. ...
 • Meditacija – naudinga ne tik emocinei sveikatai

  Mokslininkai jau atliko tūkstančius tyrimų, susijusių su meditacijos poveikiu žmogaus sveikatai. Nustatyta, kad meditacija gali paveikti žmogaus genetinį lygmenį, įveikti lėtinį stresą ir jo sukeliamas ligas, sumažinti fizinius skausmus, padėti įveikti depresiją, sustiprinti imuninės sistemos funkcijas ir net sumažinti uždegiminių procesų rodiklius. Moksliniai tyrimai taip pat atskleidžia, kad...
 • IK odontologijos klinikoje – pažangiausia metodika

  Burnos chirurgija yra specializuota odontologijos sritis, apimanti visas chirurgines procedūras ir ligų diagnostiką burnos ertmės, veido ir žandikaulių srityse. Chirurginių procedūrų prireikia dėl įvairių žandikaulio, seilių liaukų patologijų, diagnozavus navikus. Dažniausiai atliekama chirurginė procedūra odontologo kabinete – danties traukimas. Taip pat burnos chirurgija neatsiejama...
 • Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų protezavimą

  Dirbtinis dantų audinių atkūrimas arba, kitaip tariant, dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai dantys yra praradę estetinį vaizdą ar pažeisti. Klinikoje „Dantų harmonija“ taikomos modernios gydymo technologijos, todėl dantų protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Pateikiame atsakymus į klientų dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų protezavimą. Ar dantų...
 • Vėžys: svarbiausia – nepavėluoti

  Vėžys – viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų. Prognozuojama, kad onkologinių susirgimų daugės. Kasmet vasario 4-ąją minima Pasaulinė vėžio diena. Tai gera proga gauti daugiau informacijos apie onkologinius susirgimus, paskata dalyvauti prevencinėse vėžio programose, o turint daugiau žinių yra didesnė galimybė užbėgti ligai už akių ar susirgus nepasimesti ir mėginti...
 • Atnaujintame slaugos skyriuje – dar daugiau komforto pacientams

  Po kapitalinės renovacijos atidarytas atnaujintas reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ slaugos skyrius. Pagal pacientų ir jų artimųjų pageidavimus įrengti vienviečiai, dviviečiai ir liukso tipo kambariai. Atnaujintame aukšte yra 8 dviviečiai, 16 vienviečių ir 2 liukso kambariai (iš viso slaugos skyriuje atnaujinti 26 kambariai). Juose įrengtos funkcinės lovos, pagal...
 • Naujiena: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams – intensyvi pagalba

  Siekiant grąžinti judėjimo ir mobilumo galimybes slaugomiems pacientams, turintiems traumatologinių ir neurologinių negalavimų, ypač svarbu laiku suteikti būtiną pagalbą. Reikiamu metu gautos kineziterapijos paslaugos ir ergoterapijos procedūros sumažina neurologinių ir traumatologinių negalavimų riziką, padeda užkirsti kelią liekamiesiems sveikatos pažeidimams, taip pat skatina greičiau...
 • Organizme tūnanti autoimuninė liga – serga 1 iš 100, bet net neįtaria

  Pasaulinių studijų duomenimis, celiakija serga 1 iš 100 žmonių. Ūmi liga nesirenka nei amžiaus, nei lyties, ja gali sirgti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Deja, daugelis jų klastingus simptomus priskiria prie virškinimo sutrikimų arba ne vienerius metus nesėkmingai ieško blogos savijautos priežasčių. Tad kas yra celiakija ir kaip ją atpažinti? Dar XX a. viduryje buvo manoma, kad celiakija...
 • Sveika mityba: virškinimo problemos išsprendžiamos natūraliai

  Sveikos gyvensenos lektorė Edita Esenku Šimkutė savo pranešime sveikatingumo konferencijos metu dalijosi patarimais apie sveiką mitybą ir kokių produktų derėtų atsisakyti, kad išvengti virškinimo problemų, kuo juos galima pakeisti, kad užtikrinti nepriekaištingą virškinimą ir išvengti pilvo pūtimo. Pradėsime nuo klausimo, kurį užduoda gana dažnai: sveika mityba mada ar būtinybė? Daug...
 • Kaip išsirinkti pirmuosius batukus vaikui?

  Jei rinkdami vaikui pirmuosius batus vadovausitės vyresnės kartos, draugų, kaimynų ir pažįstamų patarimais, neabejotinai pasimesite jų gausoje. Vieni sakys, kad puiku mokytis vaikščioti basam, kiti – kad avalynė neturi reikšmės, treti pirš kitokią savo nuomonę. Bet tikroji tiesa yra ta, kad pirmieji batukai vaikui yra reikalingi, o teisingas jų pasirinkimas nepaprastai svarbus. Tad į ką...
 • Kuo gyvena pasaulinė grožio medicinos industrija?

  Paryžiuje ir Monte Karle vykstantys grožio medicinos industrijos kongresai yra platforma, kur susirenka ir savo patirtimi dalijasi pažangiausi estetinės chirurgijos, „anti-aging“ specialistai, pristatomos grožio medicinos industrijos naujovės, vyksta interaktyvūs mokymai ir profesionalios diskusijos. Kalbiname šių kongresų dalyvę, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės...
 • Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

  Pragulos: kas, kaip ir kodėl atsiranda, kaip išvengti. Pokalbis su FMR Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja, VIKO lektore, neuroklinikos "Empatija" įkūrėja Gintare Vaitkiene. Pragulos – tai…? Pragulos – tai įvairaus laipsnio audinių vientisumo defektai, atsirandantys veikiant išoriniams arba vidiniams veiksniams, sutrikdantiems audinių...
 • Cukrinis diabetas

  Cukrinis diabetas yra medžiagų apykaitos liga; ji gali būti įgimta arba įgyta. Cukrinio diabeto priežastis yra absoliutus arba santykinis hormono insulino (kuris gaminamas kasoje) deficitas (t.y. visiškas šio hormono nebuvimas arba trūkumas). Cukrinis diabetas skirstomas į pirminį ir antrinį. Pirminio cukrinio diabeto atveju ligos priežastis yra įgimtas kasos nesugebėjimas gaminti insuliną ir...
 • Odos apsauga vasarą

  Atėjus vasarai daugelis skuba dailiai įdegti. Kad saulės vonios nepridarytų rūpesčių, neužmirškime apsauginių priemonių. Visų pirma reikėtų pasižiūrėti koks yra apsaugos faktorius nuo ultravioletinių spindulių, tai yra kiek laiko galima saugiai degintis saulėje, būtina pasidomėti nuo kokių spindulių poveikio saugo pasirinkta apsaugos priemonė ir kokios kilmės yra apsauginiai filtrai. Apsaugos...
 • Alyvuogių aliejus: ir maistas, ir vaistas

  Alyvuogių aliejus yra vienas gausiausiai vartojamų produktų visame pasaulyje, ypač Viduržemio jūros regione. Atliekama vis daugiau mokslinių tyrimų, pagrindžiančių alyvuogių aliejaus naudą sveikatai. Vis dažniau šis aliejus vertinamas ne tik kaip maistas, bet ir kaip vaistas. Vertingiausias yra pirmojo spaudimo, dar vadinamas ypač tyras, alyvuogių aliejus. Alyvuogių aliejus vadinamas grožio...