Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Kristina
2019-10-09
Po MRT tyrimo tokia išvada. L4 kūne matomas 1.6 cm dydžio hipointensinis darinys T1 ir T2 sėklose.

Sveiki,

galėčiau konsultuoti matant Jus ir MRT nuotrauką, kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vaida
2019-10-21
vada
juosmeninės stuburo dalies nedidelė skoliozė į kairę. L5 posterolistezė. L4-5 intraforaminalinė protrūzija dešinėje siaurina deš. tarpslankstelinę angą, liečia deš. L4 šaknelę.. Kokia čia diagnozė man yra? Ačiū už atsakymą

Sveiki,

disko pažeidimas. Konservatyvus gydymas šiuo metu padėtų, vėliau neaišku, kreipkitės.

Nuo: Kristina
2019-10-21
Jau 4 mėnesiai skausmuose ir nedarbingume įvairūs vaistai negelbėja ką patartumėt? Atlieka MRT sakroileinių jungčių. Abipus bet daugiau kairėj sakroileinių sąnarių viršurinėse priekinėse dalyse tapsi nežymiai susiaurėję,su smulkiau kraštiniais osteofitais, subchondriniai paviršiai gan tolygūs su šaukia periartikulunių sričių skleroze.Aktyviam sakeoleitui požymių nepakanka.

Sveiki,

patarčiau gydyti. O taikau aš manualinį, kompleksinį gydymą, skambinkite.

Nuo: Jolanta
2019-10-21
Tyrimo atsakymas:
Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė pakankamą.Th10-Th12,L2 slankstelių dengemosiose plokštelese-kremzliniai Šmorlio mazgeliai.Saikingai išreikšta L4/5-L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė.Modic I-II tipo degeneracija.L4 retrolistezė-4mm.L4/5lygmenyje matoma centrinė disko protrūzija.(daug.diametras 4mm)deformuojanti kietoj dangalo maišą.L5/S1 lygmenyje matoma centrinė disko ekstrūzija(sag.diametras 5mm).deformuojanti kietojo dangalo maišą.Kitur juosmenineje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos,tarpslankstelinių diskų protrūzijų,reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti.intervertebrinės angos pakankamo diametro,laisvos.Conus medullaris padėtis anatominės normos ribose,apimties ar signalų pakitimų nestebima.Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai.Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
5m.gyvenu su kasdieniu skausmu.ugis 178
Svoris apie 78kg.neurochirurgas kalba tik apie operacija.nes kaire koja tirpsta.visa kaire puse neturiu fizinės jėgos.silpna.man 33m.ar įmanomas mano atveju gydymas be operacijos?

Sveiki,

aišku reikėtų Jus matyti, žinoti daugiau norint daryti išvadas, tačiau mano nuomone, pagal aprašymą, šiuo metu galima išvengti operacijos, bet jeigu ir toliau nieko nedarysite, tada laikinai padės operacija. Kreipkitės.

Nuo: Neringa
2019-10-20
Stuburo juosmines dalies magnetinio rezonanso tomografija:
Slankstelių forma, strktūra nepakitę, matomi smulkūs kraštiniai osteofitai. L3 kūno 14×16mm dydžio cista.
L4 viršutinės dengiamosios plokštelės Šmolerio kremzlinis mazgelis.
L2/3 diskas dehydruotas, suplokštejęs, minimaliai cirkuliariai pasigaubes. Stuburo kanalas ir i/v angos be stenozės požymių.
L4/5 disko dalinės dehydracijos požymiai,cirkuliarus pasigaubimas be stuburo kanalo stenozės požymių. Nežymiai siaurinamos i/v angos, tačiau nervinės šaknelės be spaudymo požymių.
L5/S1 disko dalinė dehydracija, cirkuliarus pasigaubimas, jo fibrozinio žiedo plyšimas paracentraliai dešinėje. Stuburo kanalas ir i/v angos laisvi, nervinės šaknelės nepakitę.
Conus medullaris baigiasi L 1 lygyje, MR signalo pokyčių nematyti.
Facetinių sąnarių saikinga deformuojanti antrozė L4/5,L5/LS1 lygy.
Paravertebriniai minkštieji audiniai nepakitę.
Išvada:Saikinga osteochondrozė, deformuojanti spondiloartrozė, vryaujanti pokyčius L2/L3, L4/5,L5/S1 lygy.
L5/S1 disko fibrozinio žiedo plyšimas paracentraliai dešinėje be stuburo kanalo ir i/v angų stenozės požymių.
Skausmai nuo juosmines dalies į sėdmenys, kojas, kaip šuo kaulą graužtu deginantys, šlubuoju, kaip supraližuota..Laiptais nei nulipti nei užlipti neduoda kūnas, o gatvėje nebepaeiti.Gydymas vaistais ir tai nesumažina skausmų. Kodėl šitokie skausmai ir neduoda kojos eiti?

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti į konsultaciją, skausmo preižastys gali būti įvairios.

Nuo: Inesa
2019-10-20
Sveiki, esu jauna 23 metų mama, sveikatos turiu tik savo vaikui prižiūrėti daugiau mažai kam... Labai noriu gyventi pilnavertį gyvenimą....Prieš 3 metus atlikus MRT išvados parodė "dešiniosios stuburo arterijos hipoplaziją + "Klippel feil sindromas". Žymių išvaizdos požymių nėra, kaklas vos trumpesnis, matosi kaklo raukšlės, judesiai irgi geri, stuburas nera kreivas, kaklas tiesus. Gimiau anksčiau, svoris mažas, daktarai pasakė, jog kažkiek raida atsiliks, vaikystėje tai jautėsi, bet augant nebejaučiau, rodos išaugau. Nuo vaikystės kartojasi geležies trūkumas, augo baisūs pūliniai, labai dažnai sirgau. Išaugau ir tai. Paskui kelis metus vargau su pasikartojančiu (kartais net kelis kart į dieną arba itin gausiu) kraujavimu iš nosies. Paauglystėje užeidavo pasikartojantys stiprūs galvos svaigimai. Bėgant metams, visa tai paūmėjo ir paskutinį kartą mane "paguldė ant lovos"... Viskas rodos prasidėjo nuo gausaus neaiškaus prakaitavimo (karštis pylė net ramioje būsenoje) O paskui staiga stiprus galvos skausmas vedinas pykinimu, pavalgius pasidarydavo labai silpna ir negera, todėl mažai valgiau, paskui net menkiausio fizinio krūvio netoleravimas, ribota energija, sunkumas galvoje, galėjau tik gulėti, galvoje atrodė, kaip gira sunki įdėta. Jeigu ryte atsikėlus jausdavaus visai gerai, tai po mažo fizinio krūvio (kad ir indus suplovus) atimdavo jėgas, pajausdavau staigų nuovargį, galvos sukimąsi ir vėl galėdavau tik gulėti, sunku būdavo net kalbėti reikalaudavo jėgų tas. Tuo metu jausdavausi, kaip "girta", kalbant liežuvis veliasi, kalba lėta, pačią visą mėto į šonus širdis taip pat greičiau plaka, būdavo kai ir oro trūkdavo.... Mieste einant staiga pasidarydavo labai bloga, staiga nebepaeinu, oro trūksta, galva sukasi, mėto į šonus vos žengiu žingsnius sukaupusi paskutines jėgas ir taip apie pusę metų truko. Bet po to nors netikėtai praejo, visai neišnyko. Dabar gyvenu taip, jog turiu saugotis, negaliu pervargti, negaliu net ilgesnio atstumo kaip 800 metrų nueiti sveika, net nežinau ar galėsiu dirbti kokį nors darbą, nes labai greit užplūsta nepaaiškinamas nuovargis ir silpnumas... Man įdomu ar Klippel feil sindromas susijęs su mano kasdienio gyvenimo kokybės nebūvimu? Žinoma ir susitelkti sunku ir atmintis nėra gera... Patarkite prašau kur man kreiptis pagabos, į kokio specialisto kabinetą?

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti į konsultaciją, būtinai turėkite MRT stuburo ir kraujo tyrimus, registruokitės.

Nuo: Jolanta
2019-10-19
Sveiki,
Tyrimo atsakymas:
Th10-Th12 L2 kremzliniai Šmorlio mazgeliai.Saiki L4/5-L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė.Modic I-II tipo degeneracija.L4 retrolistezė.L4/5 centrinė disko ekstrūzija,kietojo dangalo maišo deformacija.
Ar būtina operacija ar galimas gydymas?

Sveiki,

norint kad atsakyčiau į Jūsų klausimą, reikalinga daug daugiau žinoti negu parašyta. Kokio dydžio ir pobūdžio išvarža, kiek listezė slankstelio, skausmo intensyvumas, pobūdis, koks Jūsų svoris, laikysenos tipas, motyvacija konservatyviam gydymui ???, ir t.t. Kreipkitės.

Nuo: Aida
2019-10-18
Laba diena, kompiuterinio tomografo tyrimas parodė, kad apimtoje stuburo dalyje 1st. intervertebrinė osteochondrozė, L4 - S1 pradinė spondiloartrozė.
L4/L5 intervertebrinis diskas nedaug sužemėjęs ir dehidratuotas, saikingai cirkuliariai pasigaubęs, kairėje intraforaminaliai formuoja 4,0 mm. dydžio (sagitaliai) plataus pagrindo protrūziją, vidutiniškai stenozuojančią kairės pusės intervertebrinę angą. Šiame lygmenyje dėl i/v disko pasigaubimo abipus saikingai siaurinamos stuburo kanalo lateralinės kišenės.
Kiti intervertebriniai diskai be žymesnių pasigaubimų, išvaržų neformuoja, stuburo kanalo, intervertebrinių angų nestenozuoja.
Norėčiau sužinoti, ar tai labai rimta ir ką geriausiai būtų daryti?
Ačiū už atsakymą

Labas,

geriausiai būtų atvykti ir taikyti manualinį gydymą, mokytis individualių pratimų. Norėčiau Jūsų paklausti, ar turint 4mm disko pažeidimą verta ir toliau nieko nedaryti, analizuoti ar tai rimta ir laukti operacijos ?

Nuo: Lina
2019-10-17
Laba diena, radiologinio tyrimo vertinimas: stuburo kaklinės dalies išlyginta fiziologinė lordozė. Nežymi torzija. C2/3, C3/4, C4/5, C6/7 diskai dehidratuoti, kiek deformuoti, į stuburo kanalą neprolabuoja. Stuburo kanalas AP~14,4 mm. C5/6 disko paramedialinė/foraminalinė protruzija iki 2,3 mm deformuojanti dešiniąją šoninę tarpslankstelinę angą, liečia dešiniąją šaknelę. Stuburo kanalas AP~12,8 mm. Nugaros smegenyse pataloginių židinių nestebima. Centrinis nugaros smegenų kanalas neprasiplėtęs. Smegenėlių tonzilių žema padėtis, be spaudimo požymių ir be siringomielijos požymių. Spondiloartroziniai pakitimai. Ar čia rimta?

Labas,

jeigu skausmo nejaučiate, reiškia nerimta :) tačiau jeigu ir toliau nieko nedarysite, tada konservatyvus gydymas nepadės...

Nuo: Egidijus
2019-10-17
Stuburo juosmeninės dalies fiziologinė lordozė patiesinta.
L5/S1 tarpslankstelinis tarpas nežymiai susiaurėjęs, priekinėje dalyje matoma nežymi subchondrinė sklerozė, L5 apatinėje dalyje matomas nedidelis šmorlio mazgas.
L1-L4 tarpslanksteliniai diskai be žymesnių pakitimų. L4/L5 tarpslankstelinis diskas nežymiai cirkuliariai pasigaubęs, be žymesnių spaudimo požymių.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas pasigaubęs, centrinėje dalyje formuoja nedidelę protruzija, saikingai paspaudžianti stuburo kanalą. Intervertebrinės angos pakankamo pločio, šaknelės diferencijuojamos, kompresijos nestebima. Paravertebriniai audiniai struktūriniai.

Išvada: L5/S1 pradiniai degeneraciniai pakitimai. L5/S1 centrinė disko protruzija

Sveiki,

Egidijau,

nors klausimo nematau, tačiau eiga nesikeičia, būtinas gydymas, individualūs pratimai, mitybos korekcija, kreipkitės.

Nuo: Ona
2019-10-16
Istiesinta fiziologine lordoze.
Apimtos stuburo dalies 1st, L4/5 2st.intervertebrine osteochondroze ir spondilioartroze.Facetiniu sanariu vidutiniskai isreiksti artroziniai pokyciai.
L1/2, L2/3, L3/4, L5/S1 tarpslanksteliniai diskai suzemeje,dehidratuoti,saikingai pasigaube,aiskiu isvarzu neformuoja,stuburo kanalo nesiaurina.
L4/5 tarpslankstinis diskas suzemejes,dehidratuotas,jame implantas,disko lateralinis prasigaubimas apie 2,3 mm,saikingai deformuojantis ir siaurinantis abipus intervertebrines angas,be aiskios sakneliu kompresijos.
Stuburo kanalas laisvas.Matomose nugaros smegenyse papildomu patologiniu zidiniu neisdiferencijuojama.
Labas. Dariausi del stuburo MRT tyrima ir idomu butu suzynoti ar jau taip blogai man? Nors pasidarbavusi uzejo skausmas kairej kojoj ( nei pritupt nei atsisest) .tirpsta tiek rankos kairios tiek kojos pirstai.kairios rankos tik trys pirstai pradedant nuo nykscio. Ačiū

Sveiki,

pagal savijautą ir simptomus, nėra labai gerai. Pakitimų yra pakankamai, todėl būtinas gydymas, vėliau pratimai, kreipkitės.

Nuo: JADVYGA
2019-10-16
LABA DIENA. NORIU PAKLAUSTI KAS YRA DISKO DUJINĖ DEHIDRACIJA,

Labas,

diskas išsausėjęs, dehidratuotas. Tačiau dažniausiai tai nėra skausmo priežastis.

Nuo: Sandra
2019-10-16
Sveiki man 30m. Gavau tokias stuburo rengteno išvadas, gal galėtumėt jas paaiškinti?
1/s dalies 2-jų krypčių r-se: patiesinta fiziologinė lordozė su saikia ašies rotacija, L5-S1- saiki tarpslankstelinė diskozė.

Sveiki,

nematau reikšmingų pakitimų, nežinau priežasties kodėl daryta rentgenograma, todėl sunku ką nors komentuoti. Esant skausmui, rekomenduotinas manualinis gydymas, individualūs pratimai, kreipkitės.

Nuo: Ivona
2019-10-10
Apimti L1-S1. Stuburo juosmeninės dalies lordozė.Saiko ašinė deformacija.
L4-S1 Ist.intervertebrinės osteochandrozės požymiai;netolygiai siaurinamos intervertebrinės angos.
Gal Jus galite pasakyti ką tai reiškia?

Sveiki,

per greitas stuburo senėjimas, todėl būtina keisti gyvenimo būdą, koreguoti mitybą, teisingai judėti, atvykite į konsultaciją.

Nuo: Rūta
2019-10-10
Sveiki. Gavau MRT atsakyma. L/S stuburo dalies pradiniai distrofiniai degeneraciniai pakitimai(intervertebrine ostechondroze,spondiloartroze),apimtoje Th lygmenyje su smulkiais, besiformuojanciais Šmorlio mazgeliais. Patiesinta fiziologine lordoze, skolioze lanku i dešinę. Modic || kaulų čiulpų degeneracijos požymiai. Th11/Th12 dešinė pracentrinė~0,3 cm(sagitaliai)disko protrūzija. L2-S5 tarpslanksteliniai diskai cirkulairiai,netolygiai pasigaubę,L4/L5 formuojama kairė intraforaminalinė disko išvarža~0,5cm(sagitaliai), siaurinama kairioji intervertebrinė anga (~|~||° stenozės pożymiai. Ar yra ko sunerimti, labai domina. Ačiū už atsakyma.

Sveiki,

...ir labai reikėtų sunerimti, todėl kad turite daug negerų degeneracinių pakitimų. Rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą, kreipkitės.

Nuo: Gabrielė
2019-10-10
Laba diena esu 24 metų mergina, kamuoja dideli stuburo skausmai, ypatingai liemens srityje. Atlikus rentgenologinį tyrimą išvada:
L1-L2-L3 deformuotos dengiamosios plokštelės dėl Šmorlio išvaržų. Listezių, kompresinių deformacijų nematyti. Kaulinis stuburo kanalas laisvas. Išvada: L1-L2-L3 I st. osteochondrozė.
Labai dėkinga būsiu už Jūsų atsakymą, ką šiuo atveju daryti, gal kineziterapija, fizioterapija, vieni iš būtiniausių ?

Labas,

rekomenduočiau atvykti į konsultaciją, kadangi būtina Jus matyti norint patarti, rekomenduoti, vien rentgenogramos nepakanka.

Nuo: Kristina
2019-10-08
Laba diena,
2-jų krypčių rentgenogramose matyti nedidelė skoliozė i kairę su slankstelių tirzija. Matyti susiaurėję Th12/L1 ir L1/L2 tarpslanksteliniai tarpai, subchondrinė slankstelių sklerozė, dengiamųjų plokštelių pailgėjimai. Slankstelių lūžio, panirimo požymių nematyti.
Išvada: Stuburo juosmeninės dalies pradiniai degeneraciniai pakitimai. Th12/L1 ir L1/L2 osteochondrozė.
Norėčiau paklausti kaip reikėtų pradėti gydymą? Ir ar išvada yra labai bloga?

Labas,

kadangi nežinau Jūsų amžiaus, negaliu atsakyti ar pakitimai reikšmingi. Rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, mokintis individualių pratimų, koreguoti mitybą, atvykite į konsultaciją.

Nuo: Egle
2019-10-08
Lba diena,gavau magnetinio rezonanso atsakymus.ar reketu sunerimt .Aprasas ;pilnai apimti slanksteliai;Th12-S4. Patiesinta fiziologine lordoze S1slsnkstelis perinamo tipo,dalinai liumbalizuotas.hipoplastinis inte Tarp S1 ir S2 slanksteliu matomas hipoplastinis intervertebrinis diskas. L1-s1 saikus deformuojancios spondiliozes pozymiai. Abipus ties L1 slanksteliu-nedideli priediniai sonkauliai. L3 nedidele retrolisteze [-0,20cm. L3/L4 intervertebrinis diskas dehidruotas.sakiai issigaubes;abipus saikiai susiaurejusios interverebries angos. L5/S1 vidutiniskai isreiksta interverbetine osteochondroze,abipus saiki spondiloatroze.intervertebrinis diskas vidutiniskai issigaubes;abibus saikiai susiaurejusios interveteblines angos. kryzkaulio desneje puseje itarta nedideli cistini zidini imituoja anatomine konfiguracija. Stuburo kanalas reiksmingiau nesusiaurejas. Nugaros smegenu konusas ir cauda eguina-be patologiniu pakitimu

Labas,

taip, sunerimti verta, nes kol kas labai blogai nėra, jeigu nieko nedarysite, vėliau konservatyvus gydymas bus mažiau efektyvus. Kreipkitės.

Nuo: Egle
2019-10-08
Laba diena.noreciau paklaust.ar rekalingas man gydymas.Gavau magnetinio rezonanso atsakyma.Isvada
Kryzkaulio desneje puseje įtarta nedideli cistinį židinį imituoja anatomine konfigűracija.saikus degenetaciniai stuburo pakitimai.kiek ryśkesni L4-S1srityje;S1slankstelis perenamo tipo.dalinai liumbalizuotas.Abipus ties L1 slanksteliu-nedideli priediniai šonkauliai Dekoju is anksto už atsakyma

Labas,

jeigu jaučiatės gerai, gal būt šiuo metu gydymas nereikalingas, o užtenka tik parinkti pratimus. Tačiau jeigu jaučiate diskomfortą ar skausmą, gydymas būtinas, kreipkitės.

Nuo: Ilona
2019-10-07
Sveiki, nustatė klubo sąnarių 1st.artrozę, plaštakų sinovitą.prieš tai sportavau aktyviai, bėgiojau.ar galima sportuoti? ačiū

Sveiki,

pamačius Jus ir tyrimo nuotrauką, galėčiau atsakyti į šį ir kitus klausimus, atvykite į konsultaciją.

Nuo: Auksė
2019-10-07
Ar tai labai bloga situacija?
Išlyginta juosmeninės dalies lordozė , nežymi "S" formos skoliozė.
Tarpslanksteliniai diskai dalinai dehidruoti, pailgėjusios slankstelių kūnų dengiamosios plokštelės. L1,2Šmorlio mazgeliai.
L5 posterolistezė 3mm.
L2-3-4 diskai neprolobuoja. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo- 11mm, skersinis –13mm.
L4-5 disko medialinė – kairė paramedialinė išvarža 6,6mm ( dinamikoje neženkliai padidėjo) deformuoja tekalinį maišą, stenozuoja kairę lateralinę kišenę, paspausta kairė L5 šaknelė, hipertrofuotos facetės abipus siaurina tarpslankstelines angas . Sagitalinis tekalinio maišo matmuo-8mm, skersinis - 11mm.
L5-S1 disko medialinė protrūzija 5mm ( be dinamikos) siaurina lateralines kišenes, liečia abipus S1 šakneles. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo- 8mm.
Paravertebraliniai audiniai struktūriški.
Conus medullare be matomos patologijos.

Sveiki,

taip, tai pakankamai rimta, todėl nieko nedaryti negalima. Būtina gydyti, parinkti pratimus. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.