Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Andrejus
2019-08-12
Sveiki
Pastoviai sportuoju, sunkus svoriai
Radiologo isvada: stuburo juosmenines dalies degeneraciniai - distrofiniai pakitimai Ist. L2/3/4/5 pasigaube diskai. L5/S1 medialine disko isvarza.

Patarimas?

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti ir sužinoti savo silpnąsias grandis, individualius korekcinius pratimus ir būtinas korekcijas prie šios sporto šakos.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: EDITA
2019-08-20
Sveiki. Turiu berniuką 1m ir 2men. Jis vaikšto'bėgioja. Nežinau gal aš nerimauju' bet vaikas kartais eidamas tarsi pritupia per kelėnus.(žemės nesiekia)..(pritupimas nežymus).vos vos ir paskui vėl lyg niekur nieko ištiesina kojas ir nueina.

Sveiki,

norint atsakyti, būtina matyti vaiką, todėl kad reikėtų daugiau žinoti. Kaip vaiko vidinis pilvo slėgis, diafragmos, kelių, pėdų padėtis, kitų raumenų grupių sąveika ir t.t. ? Kreipkitės

Nuo: Kristina
2019-08-19
Sveiki,gal galite atsakyti ar tai yra labai bloga diagnoze:tarpslanksteliniai tarpai neuzsiaurinti,nepakitusio signalo.L3-S1 facetiniu sanariu artroziniai pakitimai.L5 slankstelio posterolisteze 3 mm.L5/S1 disko pasigaubimas centrineje dalyje,be matomos sakneliu kompresijos.L2 hemangioma 8 mm ties desiniuoju lanku.Aciu.

Labas,

labai blogai tikrai nėra...kol kas. Tačiau nieko nedarant, arba darant ne taip disko pažeidimas progresuos. Rekomenduočiau manualinę korekciją, individualius pratimus, kreipkitės.

Nuo: Dovilija
2019-08-15
Sveiki. Sūnui 17 m, ūgis 210 cm. Sportuoja. Rentgeno atsakymas: Stuburo TH/L dalių 2-jų krypčių rtg Nr H3 (6); stuburo TH/L dalyje yra nežymus s- formos iškrypimas, kuris ties TH7 į dešinę 8 laipsnių, ties L1 į kairę 6 laispniai, susiformavusi TH dalies kifozė 60 laispnių. TH/L dalių slankstelių kūnų dengiamosiose plokštelėsejau yra susiformavusių Šmorlio mazgų. Slankstelių poslinkių viens už kito atžvilgiu neįžvelgiu. Noriu paklausti...kokį gydymą rekomenduotumėte? Kur rekomenduotumėte? Kokios prognozės? Ačiū

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti į konsultaciją. (registruotis tel 867652001). Manualinis gydymas, individualūs pratimai būtų geriausias sprendimas.

Nuo: Indrė
2019-08-10
Laba diena norėjau pasiteirauti dėl gautų išvadų po MRT tyrimo.
Kaklinės stuburo dalies fiziologinė lordozė palyginta. C5/6 tarpslankstelinis diskas sužemėjęs, dehidratuotas-pradinės intervertebrinės osteochondrozės požymiai.
Dar turiu stuburo apačioje įgimta stuburo ataugą. Prieš kelis metus daryta kaklo srities rentgeno nuotrauka. Daktarė sakė, kad formuojasi ataugos ir šioje srityje.
Šiuo metu tirpsta rankos, dažniausiai plaštakos. negaliu ilgesnį laiką laikyti suspaudus rankų: pvz tarkuoti ar ilgai maišyti šaukštu.
Iš šeimos daktarės tinkamo atsakymo negavau, nes paklausus kodėl tirpsta rankos pasakė, kad nuo kakle esančių ataugų. Buvo paskirtos mankštos, masažai ir šildymai, bet nepadeda.

Sveiki,

kai nepaskirta, nerekomenduota joks specifinis gydymas, nieko nuostabaus kad rezultato nėra. Rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą, vėliau individualius pratimus, atvykite į konsultaciją.

Nuo: LINA
2019-08-10
Laba diena, pasidariau magnetinį rezonansą, nepakenčiami nugaros skausmai. Kas manęs laukia,ačiū.
Nežymi skoliozė. L5 retrolistezė, L4 olistezė. Saiki spondiliozė. Išreikšta hipertrofinė spondilioartrozė L1-S1 ( >
L4-5-S1). L3/4, L5/S1 intervertebralinė chondrozė, diskų fibrozinių žiedų įplyšimai. L3/4, L4/5 diskų
pasigaubimai, L5/S1 listezinė pseudoprotruzija. Ženkli dešinės, saiki kairės L5-S1 i/v angų stenozė. Tikslinga
reumatologo konsultacija spondiloartropatijos ekskliudavimu

Labas,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus, kreipkitės.

Nuo: Kristina
2019-08-09
Laba diena,
šiandien padarė klubų rentgena ir diagnoze:abipusė koksartrozė I stadija. Seimos gydytoja patarė tik manksta, siuncia pas reabilitologa. Man 41 m. Ar nėra daugiau būdų be mankštos? Kažką vartoti ir pan. kad neblogėtų ? Ačiū už atsakymą.

Labas,

Jūsų atveju, didžiausia problema stuburo juosmeninė dalis, klubo sąnariai antrinė problema. Todėl rekomenduočiau gydyti stuburą, mokytis individualių korekcinių pratimų. Kreipkitės.

Nuo: Alfonsas
2019-08-08
Po magnetinio rezonanso tyrimo gavau tokia isvada :
degeneraciniai stuburo pakitimai , labiausiai isreiksti L4/L5; I L4degeneracine anterolisteze ; L4/L5 migruojanti disko ekstruzija desineje mediolateraliai ; L4/L5 geltonojo raiscio cista ; L4/L5 ryski stuburo kanalo stenoze ( d > k ) , salygojanti desiniosios L5 nervines sakneles kompresija ir saikia cauda equina kompresija ; L5/S1 slanksteliu kunu ankiloze .
Koks galimas gydymas ? Aciu uz atsakyma

Labas,

norint suprasti ar įmanomas konservatyvus gydymas, būtina matyti MRT nuotrauką, žinoti skausmo pobūdį, intensyvumą, trukmę, ir dar kai ką... Atvykite į konsultaciją.

Nuo: Elena
2019-08-08
Laba diena,
man 61 m. padaryta renntgeno nuotrauka. Išvados: osteochondrosis intervertebralis Th4/5/6/7/8/9/10/11/12 // st. Hiperkyphosis vertebrae regio thoracalis. Skausmas eina į širdies plotą, raktikaulį, skauda visą kairę pusę, vis dažniau jaučiu praeinantį tirpimą rankose, pirštuose, čiurnose, negaliu sėdėti skauda šlaunies išorinę dalį po sėdmenimi. Ačiū už sugaištą laiką.

Labas,

rekomenduočiau pradėti nuo atvykimo į konsultaciją, po to teisingai parinkti gydymo, fizinio aktyvumo ir mitybos planą.

Nuo: Anonimas
2019-08-07
Liumbalinės osteochondrozės požymiai. L4/5 disko difuzinis pasigaubimas su medialne protrūzija ir kairėje
kišenės deformacija, L5/s1 difuzinis pasigaubimas su fibrozinio žiedo vidinių skaidulų įtrūkimo požymiais
bei kairės šaknelės kompresija kairėje kišenėje.
Norėčiau sužinoti, kaip patartumėte gydytis ir koks rimtumas yra šioje išvadoje pateiktų problemų?

Sveiki,

rimtumas toks, kad dabar neturite pilnų išvaržų, ir jeigu ir toliau nieko nedarysite, arba darysite ne taip, turėsite pilnas išvaržas, ir konservatyvus gydymas bus neefektyvus. Rekomenduočiau manualinį gydymą, pratimus, kreipkitės.

Nuo: Remigijus
2019-08-07
Laba diena,
Isvada.
Degeneraciniai pokyciai juosmenineje stuburo dalyje,L3/4,L4/L5,L5/S1 disku osteochondroze,def.spondiloartroze vidutinoskai isreiksta L4/5/S1 lygyje,anatomiskai siauresnis stuburo kanalas,L4/5 disko centrine protuzija suradialiniu fibrozinio ziedo plysimu,stuburo kanalo vidutiniska,foraminaline saiki stenoze.
Bukle po laminketomijos L5/S1 kaireje ir diskektomijos.L5/S1 plataus pagrindo centrine protruzija su ekstruziniu fragmentu,zenkli kaires lateraline kisenes stenoze,perineurine fibroze,S1 kaires nervines sakneles paspaudimas ir deformacija,stuburo kanalo vidutiniska,zenkli foramkinaline stenoze.
Ar reikalinga vel operacija?Ar labai blogai yra?
Aciu

Labas,

problema ta, kad ir prieš operaciją ir po operacijos nedarėte to ką reikia, arba darėte neteisingai, todėl funkcinių sutrikimų priežastis liko nepašalinta. Kai pamatysiu Jus ir MRT nuotrauką, žinosiu simptomus, skausmo intensyvumą, refleksų aktyvumą ir t.t., tada galėsiu tiksliau atsakyti ar reikalinga operacija. Pasimkite motyvacijos keisti gyvenimo stilių ir atvykite konsultacijai :)

Nuo: Jurgita
2019-08-07
Laba diena,
Isvada.
Degeneneraciniai pokyciai kaklineje sruburo dalyje C2/3,C3/4,C5/6 disku pradine osteochondroze,lokali C5/6kifoze,C3-4 ltgyje Mb.Klippel-Feil.
C5-6 lygyje Modic 2tipo degeneracija,bukle po diskektomijos ir spondilodezes
C4/5,C5/6,C6/7 lygyje saiki stuboro kanalo stenize
Kaklineje dalyje disku protruziju prolobuojanciu I stubura kanala nematyti.
Ar reikalinga vel operacija,nes viena operacija jau buvo daryta..?Aciu

Labas,

Jums atvykus, pirma paklausčiau, ar turite pakankamai motyvacijos gydytis ir stipriai dirbti su pratimais. Jeigu atsakymas būtų TAIP, sutikčiau gydyti, ir mokyti pratimų, tada galima tikėtis apsieiti be operacijos. Kreipkitės.

Nuo: Rūta
2019-08-07
Sveiki. Šiandien gavau MRT atsakymus. Kol pateksiu pas gydytoją praeis kelios savaitės, tačiau jau dabar noriu žinoti kas man yra. Gal galėtumėte paaiškinti išvadas?
----------
k/m kaupiantys dariniai intraduraliai L2-5 lygmenyse- ependymomos, neurofibromos, paragangliomos, mts. Didžiausias darinys L3,4 lygyje. Juosminės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai. L4,5 paramedialinė protūzija dešinėje.
Ačiū už atsakymą

Sveiki,

sunku patarti nemačius MRT nuotraukos, tačiau tikslinga neurochirurgo konsultacija dėl darinių. Nepriklausomai nuo išvadų rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus, mitybos korekciją, kreipkitės.

Nuo: Greta
2019-08-07
Laba diena, ka reiskia sektini dinamikoje?

Sveiki,

reiškia periodiškai stebėti, konsultuotis.

Nuo: Erlandas
2019-08-06
stuburo kaklines sonine reng.istiesinta fiziologine lordoze isvadac4-c6 diskozes pozymiai ir
th12L3 tarpslanksteliniai tarpiai nezymiai susiaureja matomi besiformuojantys osteofitai-1 st. interverbalinesosteohondrozes pozymia.
Galva sukasi daznai ar tai gali buti del to ?

Sveiki,

taip, panašu kad dėl šių pakitimų, todėl būtina manualinė korekcija, individualūs pratimai, kreipkitės.

Nuo: Eglė
2019-08-06
Kas tai yra? Kifozuota fiziologinė lordozė L dalyje?

Labas,

juosmeninės slankstelių kreivės išlinkimas atgal. Atliekant individualius specializuotus pratimus, šis pakitimas sėkmingai koreguojasi. O koreguoti būtina, nes didėja stuburo diskų pažeidimo rizika, atvykite konsultacijai.

Nuo: Jovita
2019-08-06
Laba diena,
po atlikto magnetinio rezonanso tyrimo, gavau tokią išvadą:
Tyrimo (medicininio vaizdo) aprašas
Stuburo kaklines dalies išlyginta fiziologine lordoze. Nežymi torzija.
C3/4, C4/5 diskai i stuburo kanala neprolabuoja. Stuburo kanalas AP~15mm.
C5/6 disko paramedialine protruzija iki 2,4mm deformuojanti dešiniaja šaknele. Stuburo kanalas AP~15,5mm.
C6/7, C7/Th1 diskai i stuburo kanala neprolabuoja. Stuburo kanalas AP~15mm.
Nugaros smegenyse patologiniu židiniu nestebima. Centrinis nugaros smegenu kanalas neprasipletes. Kraniospinaline
jungtis be ypatumu. Spondiloartroziniai pakitimai.
Išvada
Stuburo kaklines dalies degeneraciniai pakitimai. C5/6 disko protruzija. Disku polisegmentine osteochondroze.
Spondiloartroziniai pakitimai.

Kaip reikėtų gydyti? Kreipiausi dėl pasikartojančio galvos skausmo, vargina pereinantis skausmas nuo kaklo link galvos , nugarinės kairės pusės .

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau korekcinius pratimus, registruokitės.

Nuo: Lina
2019-08-05
Sveiki ką gali reikšti Pakitusi C5/C6 tarpslankstelinio tarpo konfigūracija-diskozės išraiška. Ačiū

Sveiki,

reiškia kad jau turite priežastį, kodėl diskas persikrauna (nedidelis disko pažeidimas), todėl rekomenduočiau atvykti ir sužinoti apie savo kūną daugiau.

Nuo: Rugile
2019-08-05
Po sakroilijiniu sanariu magnetinio rezonanso tomografijos isvadoje matau toki pastebejima: kaulu ciulpu fokaline riebaline degeneracija. Kas tai yra? Ar verta sunerimti? Kokiu veiksmu imtis matant tokia isvada?

Sveiki,

verta koreguoti mitybą, skysčių kiekį, teisingai judėti, kreipkitės.

Nuo: Kristina
2019-08-04
Kas tai yra c6-c7 protruzija

Disko pažeidimas, kuris linkęs progresuoti, formuoti retrūziją, jeigu nekoreguosite raumenų disbalanso. Kreipkitės.

Nuo: Regina
2019-08-04
Sveiki, jau trys mėnesiai skauda nugarą ir skausmas plinta į visą dešinę koją. Visą tą laiką vartojau vaistus - nepadeda. Neurochirurgas siūlo operuoti. Ar įmanoma dar taikyti manualinį gydymą, mokytis individualių pratimų, kad pagerėtų. Labai prašau pakomentuoti MRT išvadas plačiau, ar situacija mano labai bloga:
Pilnai apimti slanksteliai: Th11-S3.
Patiesinta fiziologine lordoze. Saiki skolioze kairen su nedidele rotacija.
Apimtoje srityje – vidutiniškai išreikšta deformuojanti spondilioze.
Th10 ir Th11 slanksteliu kunu apatinese dengiamosiose plokštelese – Schmorlio mazgai.
L1-S1 vidutiniškai išreikšta intervertebrine osteochondroze; intervertebriniai diskai saikiai išsigaube.
L1-L4 vidutine, L4-S1 ženkli spondiloartroze abipus.
L4 slankstelio nedidelis (~0,3 cm) poslinkis i prieki dešineje puseje del rotacijos.
L5 I° anterolisteze (~0,4 cm) su bilateraline spondilolize interartikulinese srityse.
L1-L4 del išsigaubusio disko ir sanariniu ataugu hipertrofijos saikiai siaurinamas stuburo kanalas; abipus saikiai
susiaurejusios intervertebrines angos.
L4/L5 del išsigaubusio disko ir sanariniu ataugu bei geltonojo raišcio hipertrofijos abipus vidutiniškai susiaurejusios
stuburo kanalo lateralines kišenes; galima dešiniosios L5 nervines šakneles kompresija; abipus saikiai susiaurejusios
intervertebrines angos.
L5/S1 kaireje vidutiniškai, dešineje saikiai susiaurejusios intervertebrines angos.
Nugaros smegenu konusas – be patologiniu pakitimu. Paravertebriniai audiniai be pakitimu.
Išvada
vidutiniai ir ženklus degeneraciniai stuburo pakitimai; L5 I° anterolisteze su bilateraline spondilolize; L4/L5
abipus vidutine lateraliniu stuburo kanalo kišeniu stenoze, galima dešiniosios L5 nervines šakneles kompresija;
L5/S1 kaireje – vidutine foraminaline stenoze. Iš anksto dėkoju
Pagarbiai,
Regina

Sveiki,

mano nuomone, pirma, tai ir galima ir reikia bandyti apseiti be operacijos, kadangi matau daug ir gerų momentų, o antra - labai abejoju operacijos naudingumu, todėl kad Jūsų atveju sunku išskirti skausmo šaltinį (juk neoperuosite nuo L1 iki L5...). Manyčiau manualinis gydymas, individualūs teisingi pratimai būtų geriausias sprendimas. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.