Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Gintė
2018-10-09
Sveiki, po manualinės terapijos kakle atsirado guzas ir stiprus skausmas, pasidarius MRT išvada: C5/C6 intervertebrinis diskas nepakitusio aukščio, dehidratavęs - diskozės požymiai. Intervertebrinis diskas saikiai cirkuliariai, simetriškai pasigaubęs, dorzomedialiai su daliniu skaidulinio žiedu plyšimu. C5/C6 diskozė ir intervertebrinio skaidulinio žiedo dalinis plyšimas. Rentgeno išvada: nežymūs degeneraciniai pakitimai kaklinėje stuburo dalyje, Ro-je palenkus galvą į priekį V C3-C4, V C4-C5, V C5-C6 segmentų funkcinio nestabilumo požymiai. Diagnozė: M50.1. Skirtas reabilitacinis gydymas, tačiau pagerėjimo nėra, dirbant kakle jaučiamas to guzo įsitempimas, padidėjimas, skausmas. Ar reiktų dėl jo sunerimti ir ką patartumėte?

Sveiki,

sunku pasakyti nemačius, tačiau nemanau kad manualinė terapija galėjo iššaukti kažkokius pažeidimus. Senų, degeneracinių pakitimų pakankamai daug, todėl verta sunerimti, būtina daryti individualius pratimus. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Algirdas Mingėla
2018-12-06
Laba diena, daug metų jaučiu skausmus juosmens srityje , kuris plinta tai į vieną sėdmenų pusę, tai į kitą , taip pat skausmas pereina į kirkšnis.Pakinta laikysena ,imu šlubuoti, o kartais išvis negaliu paeiti.Pasidariau stuburo juosmeninę 2 krypčių r- gramą,aprašymas :osteochondrozė torakolumbalinėje dalyje ir L2-L3.Th 12 Šmorlio išvarža. Man 48 metai.Prašau Jūsų parašyti išvadą,apibendrinti mano ligą.Ačiū už atsakymą.

Labas,

tas kas parašyta , matyti rentgenogramoje, nematau jokių problemų, todėl negaliu nieko komentuoti. Tačiau Jus matant galima tiksliai nustatyti funkcinę diagnozę, parinkti gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Teresa Sibik
2018-12-06
ištiesinta lordozė, apimta C1-C6
C3-C4 nežymiai pradiniai intervertebrinės osteochndrozės požymiai

Sveiki,

ir su ištiesinta lordoze įmanoma ir reikia puikiai jaustis, tačiau būtina šiek tiek manualiai pagydyti, padirbėti su pratimais. Kreipkitės

Nuo: Inga
2018-12-04
Sveiki.Turiu rankos riešo sausgyslių patempimą.Skausmas atsiliepia ir po maždaug praėjus 15metų.Ar įmanoma kažkaip išgydyti?Ačiū.

Sveiki,

manau taip, įmanoma. Atvykite.

Nuo: Lina
2018-12-02
Sveiki, Nežymiai patiesinta fiziologinė kifozė, skoliozė į dešinę. Stebimi pradiniai diskozės požymiai. Tarpslanksteliniai tarpai saikingai pažemėję. Kokius pratimus ir kuria kūno dalį patariate stiprinti, jog išvengti skausmų?

Sveiki,

Lina, rekomenduočiau atvykti funkciniam ištyrimui. Tada tiksliai pasakyčiau ką daugiau tempti, o ką stiprinti. Bendrai atsakyti neįmanoma, nes tai individualu.

Nuo: Jūratė
2018-12-01
Sveiki, jau apie pusę metų skauda kojas iš kirkšnies, skausmas suintensyvėja po ilgesnio sėdėjimo, būna sunku paeiti, naktį tirpsta kairė šlaunis. Norėčiau žinoti ar tikslinga atlikti magnetinį rezonansą. Prieš 10 metų buvo atlikt, išvada: juosmeninė stuburo dalies skoliozė į kairę, nežymi diskozė, spondilozė, spondiloartrozė. L4-5-S1 diskų difuzinės protūzijos. Ačiū

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, ištyrimui. Būtina daugiau žinoti norint diagnozuoti stuburo juosmeninės dalies, kryžkaulio ar klubo sąnario problemas.

Nuo: Danute
2018-11-30
Laba diena. Labai daznai uzspazmuoja stuburo juosmens dali iki tokio lygio jog sunku net pajudeti.Pastovus skausmingas diskomfortas, skausmas nuteka jau i abi kojas ( kaireje kojoje skausmas stipresnis ), vakare jau gulint pradeda kaisti koju padai, atsiranda keisti koju traukuliai ir lyg adateliu badymas nuo juosmens iki pirstu galiuku. Padarius MR isvada tokia Skolioze. Th10 -L2 kremzliniai Smorlio mazgeliai.Saiki L4/5-L5 /S1, isreiksta L2 /3 intervertebrine osteochondroze. IsreikstaL1/2-L5/S1 fasetiniu sanariu artroze. L2/3cirkuliarus disko pasigaubimas, placiu pagrindu nedidele kaire foraminaline protruzija. L4/5 placiu pagrindu kaire intraekstraforaminaline disko protruzija; galimi L4 sin.nervines sakneles dirginimo reiskiniai. L5 /S1 saikus cirkuliarus disko pasigaubimas su lokaliu annulus fibrozus iplysimu kaireje preforaminaliai; saiki kaire foraminaline stenoze. Nerviniu sakneliu kompresijos nekonstatuota. MR atliktas pries 10 menesiu. Bukle ir pojuciai kasdien blogeja, nuo spazmu vaduoja Diazapamas, o ir jo kartais tenka panaudot didesnem dosem. Patarkit prasau ka daryt, kaip gydytis, ir kaip apsisaugot dirbant. Dekoju

Labas,

Danute, tikrai patarsiu kaip pasisaugoti darbe, rekomenduosiu gydymą, individualius koreguojančius pratimus, tačiau būtina Jums atvykti.

Nuo: Inga
2018-11-29
Sveiki.Man31m.Diagnozė L5 S1 disko protrūzija 10mm.Koks korsetas man reikalingas,ar kompensuoja?Ačiū.

Sveiki,

Jums joks korsetas nereikalingas, kad ir kompensuotų :), Jums reikalingas manualinis gydymas, korekciniai individualūs pratimai. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Migle
2018-11-29
Sveiki,
Turiu problemu su stuburu jau virs 10 m. Esu 34 m moteris. Keleta kartu per metus buna taip, kad kazkas “cinkteli” juosmens srity ir krentu ant grindu, tuomet jau lovoje tenka praguleti 3-5 d, kol pajegiu atsistoti. Pernai buvo darytas MRT, isvados tokios:
Th11-L1 slanksteliu kunu dengiamosiose plokstelese-smulkus schmorlio mazgai.
L4/L5 ir L5/S1 lygmenyse-saiki intervertebrine osteochondroze ir saiki spondiloartroze abipus.
L4/L5 intervertebrinis diskas saikiai issigaubes.
L5/S1 lygmenyje-nedidele centrine intervertebrinio disko protruzija (sag.matmuo ~0,3 cm).

Kas tai butu isvertus i suprantama kalba, ir ar imanoma ka padaryti, kad pasiekti ilgaamziskesnius rezultatus?
Skausmai kamuoja pastoviai, su uzeinanciais priepoliais, kad net kojos pirsto negali pajudinti guledamas. Aciu.

Sveiki,

Migle, turite kelių diskų pažeidimus, tačiau jie nėra labai komplikuoti. Rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus. Atvykite konsultacijai, visada norisi pašalinti stuburo dekompensacijos priežastį, o ne slopinti tik simptomų. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Zofija
2018-11-28
Laba diena. Rankų (pečių) skausmai ypač naktį, pirštų tirpimas. Rentgenas, išvada: palyginta kaklinė lordozė, polisegmentinė c1-c7 sl. II laipsnio osteochondrozė, spondilioartrozė, diskozė, nežymi kairė skoliozė. Koks galimas gydymo būdas? Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, atvykite konsultacijai.

Nuo: Renata
2018-11-27
Laba diena, po nuolatinių rankos tirpimų buvo atlitas MRT tyrimas, ir išvada tokio: Stuburo kaklinės dalies osteochondrozė, pradinė spondiliozė; C3-4 ir C4-5 diskų medialinės nedidelės protruzijos. Koks būtų galimas gydymo būdas?

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą (diafragmos, atvaros, kaklo korekcijas). Kreipkitės

Nuo: Aurimas
2018-11-27
Sveiki jaučiu dinskompota širdies plote nugaroje uz mentės skausmas per visą kūną keliauja bet nezimus jau taip gal du menesei bet ce tik ramybės būsenoje o jei sportuojant jis iš vis dinksta arba judant kas galėtų būti tūrių problemų su stuburu

Sveiki,

galima įtarti slankstelių subliuksacijas. Rekomenduočiau manualinį gydymą, slankstelių korekcijas. Kreipkitės

Nuo: Daiva
2018-11-27
Sveiki, gal galėtumėte pakomentuoti radiologinio tyrimo išvadą: Degeneraciniai pokyčiai kaklinėje stuburo dalyje, C4/5 , C5/C6, C6/C7 diskų osteochondrozė, def. spondiloartrozė, spondiliozė, -C4/5 disko subartikuliariai -foraminaliai kairėje protruzija,kairė i/v anga saikiai stenozuota. -C5/C6 diskozė centraliai -su radialiniu fibrozinio žiedo plyšimu.
Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą, individualius pratimus. Nematau labai didelių problemų, šiuo atveju svarbiau funkcinė būklė. Kreipkitės

Nuo: Paulius
2018-11-27
Laba diena. Jau kuris laikas jaučiu nuolatinį skausmą nugaros viršuje ir krūtinėjė. Skauda tik kaip sakant jau tyčia "klibinant" tą vietą. Kartais paskausta ir riešą, petį ar kitą rankos dalį. Šeimos gydytoja prirašė vaistų nuo uždegimo, nepadėjo. Masažai nepadėjo taip pat. Jokie vaistai nuo skausmo taip pat nepadeda. Dirbti skausmas netrugdo. Kas tai galėtu būti? Kokius tyrimus patartumėt pasidaryti? Ačiū.

Labas,

galima įtarti stuburo problemas, slankstelių subliuksaciją, kurios sėkmingai koreguojasi taikant manualinį gydymą. Atvykite pirminei konsultacijai, tyrimų kol kas nereikia.

Nuo: Neringa
2018-11-26
Labas vakaras,
Stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografija.
Išvada: Th11-12 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saiki L4/5 intervertebrinė osteochondrozė, dešinės pusės L5/S1 facetinio sąnario artrozė. L5 retrolistezė. L4/5 kairė estraforinalinė disko protrūzija; tikėtina L4 sin. spinalinio gangliono/spinalinio nervo dirginimo reiškiniai. Dešinėje pusėje nervinių šakelių kompresijos nestebima.
Daugiau nei du mėnesius skauda nugaros dešinį šoną, jaučiu tempimą, kartais tempimą, kojose. Ar gali būti, kad jie yra nuo stuburo? Koks galėtų būti gydymas?
Ačiū už atsakymą

Sveiki,

taip, panašu kad stuburo problemos. Rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Alina
2018-11-26
Laba diena.Prasau pakomentuoti tyrima.-Po nedaug susiaurinti L1-5tarpai,apie juos krastines isaugeles,L1-4 smorlio mazgai,L5/S1 tarpas susiaurejes atgal,L5 paslinktas atgal S1 atzvilgiu-1,5 mm

Labas,

kol kas pakitimų kurie sukeltų daug problemų nėra, tačiau rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą, individualius pratimus, kad ateityje neturėtumėte skausmų. Kreipkitės.

Nuo: Donatas
2018-11-26
Sveiki, norėjau paklausti ka daryt jei tokie diognoze man , kaklinės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai, ženkli c4-c6 kaireje ir c6/c7 abipus intervertebiniu angu, degeneracinė stenoze ; c5/c6 - 2,5mm protruzija ,nežymiai siaurinama kaire lateraline kisene

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinį kompleksinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Daiva
2018-11-26
Sviki,
Tyrimo išvada: Išlyginta C stuburo dalies fiziologinė lordozė. Pradinės C3/C4, C6/C7, C7/Th1 tarpslankstelinių tarpų fasetinių sąnarių deformacinės spondilioartrozės požymiai.

Labas,

atvykite pirminei konsultacijai, gal būt manualiniam gydymui, vėliau kaklo stabilumo pratimai.

Nuo: Rimvydas
2018-11-26
Sveiki , pas mane aprašyme, kaulų struktūra nepakitusi. Įprasta fioziologinė kifozė, nežymi skoliozė į dešinę vidur. 1/3. Polisegmentinė Th 11,12 Šmorlio mazgeliai.
Th 3-7 subchondrinė sklerozė, kraštiniai osteofitai, Th 4/5/6/7 diskai nežymiai suplokštėje. Sagitalinis stuburo kanalo kanalo matmuo 17,00 mm. Tarpslanktelines angos laisvos. Tarspslanksteliniai sąnariai be ypatumų.
Išvada . Th 4-7 diskų pradiniai distrofiniai degeneraciniai pakitimai, spondiliozė.
dakatarė sakė kad nieko nėra bet man skauda tai idomi jūsų nuomonė. Ačiū už atsakymą.

Sveiki,

jeigu skauda, tai jau kažkas yra. Galima įtarti funkcinius pakitimus, kurie sėkmingai šalinami atliekant manualinę korekciją. Kreipkitės.

Nuo: Mantas
2018-11-23
Gavau išvadą galite ją paaiškinti?
Stuburo juosmeninės dalies degeneraciniai - distrofiniai pakitimai Ist. L3/4 pasigaubęs diskas. L4/5 medialinė disko protruzija. L5/S1 mediolateralinė disko ekstruzija kairėje. '' S '' formos skoliozės požymiai.

Sveiki,

Mantai, viskas aiškiai parašyta: trijų diskų pažeidimai, ir tam yra priežastis. Todėl svarbesnis ir būtinas funkcinis ištyrimas, silpnų grandžių nustatymas. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai, ištyrimui, manualiniam gydymui.

Nuo: RitaGra
2018-11-23
Laba diena, prašyčiau pakomentuoti rentgeno išvadą: nedidelė kylinė Th 8 slankstelio deformacija.
Kas tai galėtų būti? Traumų nebuvo.
Ačiū

Labas,

komentuoti, konsultuoti galėčiau tik daug daugiau žinant pie Jus. Koks skausmo intensyvumas, pobūdis, funkcinė būklė, raumenų balansas, gretimų slankstelių būklė, dubens simetrija, laikysenos tipas, amžius, statinės, dinaminės perkrovos ? Nemanau kad Th8 slankstelio deformacija ką nors blogo daro. Atvykite ir atsakysiu aiškiai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.