Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Gintė
2018-10-09
Sveiki, po manualinės terapijos kakle atsirado guzas ir stiprus skausmas, pasidarius MRT išvada: C5/C6 intervertebrinis diskas nepakitusio aukščio, dehidratavęs - diskozės požymiai. Intervertebrinis diskas saikiai cirkuliariai, simetriškai pasigaubęs, dorzomedialiai su daliniu skaidulinio žiedu plyšimu. C5/C6 diskozė ir intervertebrinio skaidulinio žiedo dalinis plyšimas. Rentgeno išvada: nežymūs degeneraciniai pakitimai kaklinėje stuburo dalyje, Ro-je palenkus galvą į priekį V C3-C4, V C4-C5, V C5-C6 segmentų funkcinio nestabilumo požymiai. Diagnozė: M50.1. Skirtas reabilitacinis gydymas, tačiau pagerėjimo nėra, dirbant kakle jaučiamas to guzo įsitempimas, padidėjimas, skausmas. Ar reiktų dėl jo sunerimti ir ką patartumėte?

Sveiki,

sunku pasakyti nemačius, tačiau nemanau kad manualinė terapija galėjo iššaukti kažkokius pažeidimus. Senų, degeneracinių pakitimų pakankamai daug, todėl verta sunerimti, būtina daryti individualius pratimus. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: VAIDAS. J.
2019-02-14
Laba diena. Man buvo atlikta MRT ISVADA. intervertebraline osteochondroze radiologiskai ll laipsnio. Th8/Th9, Th11/Th12 tarpslanksteliniu disku pasigaubimai epiduraliai, be kompresijos i nervines sakneles. Th8 slankstelio kunas kompresiskai zemesnis l laipsnio deformacija. ka galyte rekomenduoti.

Labas,

rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą. kreipkitės

Nuo: Rasa
2019-02-14
Frontalinių skilčių subkortikalinėje baltojoje medžiagoje matomi keli smulkūs T2W sekoje hiperintensinio MR SI židinėliai be SI restrikcijos DWI režime – pagal MR nespecifiniai, greičiausiai mikroangiopatiniai. Klausimas.Ką tai reiškia, ar tai rimta ir reikia gydymo? Ačū.

Sveiki,

konsultuokitės su neurochirurgais.

Nuo: Viktoras. 37m
2019-02-14
Sveiki, dariausi kompiuterinę tomografiją dėl skausmo einančio iš sėdmenų į šaunį, rezultatai:Juosmeninėje stuburo dalyje osteochondrozė, spondiliozės ir spondiloartrozės požymiai. L5/S1 disko protruzija. Abipus L5/S1 tarpslankstelinių angų stenozės. Ką tai reiškia? Ačiū!

Sveiki,

reiškia disko pažeidimą, todėl būtinas manualinis gydymas. Kreipkitės

Nuo: Vaiva
2019-02-14
Laba diena.Norejau sužinoti kuo gyditis.nes vaistu neskyre sake nera ligos.Ir nežino kodel skauda stuburas pagal ji neturetu.Išvada :Lumbalinė hiperlordozė L6 pereinamasis mobilus segmentas.Vidutiniškai išreiksta L4/5, saiki L5/6 intervertebrinė osteochondrozė; L4-L5.Modic 1 tipo degeneracija.Vidutiniškai išreiksta L4/5 -L5/6 fasetiniu sąnarių artrozė.L4 retrolistezė.L4/5 desšnė intraekstraforaminalinė disko protrūzija; tiketini L4 dx.nervinės šakneles,spinalinio gangliono dirginimo reiškiniai.Gal kokia mankšta.Nes pastoviai skauda.maudžiančiai užeina stypriai.Dirbti liko sunku ,pasilenkti,sedėti ,atsitupti kažka sunkaus nešti ,miegoti ,vaikščioti .Šeip skauda apie 5 metus bet tarpais praeidavo.O dabar 1,5 metu jau pastoviai maudžia.

Labas,

pakitimų turite daug, kiekvienas iš jų gali duoti skausmą, atvykite manualiniam gydymui.

Nuo: Agripina
2019-02-13
Sveiki. Gavau išvada: apimtoje stuburo srityje 1st.intervertebrine osteochondroze ir spondilioartroze; L4/5 medialine-paramedialine is kaires isvarza; L5/S1 medialine protruzija. Ar galite paprastsi paaiskinti kas cia tokio. Ir kaip gydytis?

Labas,

turite dviejų diskų pažeidimus, todėl būtinas manualinis gydymas, vėliau individualūs pratimai, kreipkitės.

Nuo: Edita
2019-02-12
Labas vakaras. Gavau magnetinio rezonanso išvadas. Ką reiškia Th7 dešinėje nedidelis sklerozės zidinelis?

Sveiki,

reikalinga daugiau žinoti, matyti MRT nuotrauką norint tiksliai įvardinti skausminį sindromą dėl esamų pakitimų. Židinėlis manau gėrybinis ir nieko blogo neduoda. Kreipkitės

Nuo: Asta
2019-02-11
Sveiki. Del galvos svaigimo bei kitų atsirandančių ir praeinančių neorologinių simptomų (rankų nejautra, įtampa kaklo srityje, momentiniai kognityvinés funkcijos sutrikimai) gavau neurologo siuntimą smegenų ir kalinės stuburo dalies MRI. Smegenyse pakitimu nerasta.
Kaklo MRI išvados (bandau versti iš užsienio kalbos, nes gyvenu ir procedūra daryta užsienyje):
*Kaklo lordozės išsitiesinimas ir pirminiai kifozes požymiai
*Lengvos formos degeneratyvinės diskopatijos (pamineta C3-4, C4-5 ir C5-6, bet tiksliai suprasti ir išversti nesugebu).
Ar rimta tai situacija? Ar įmanoma ìštaisyti? Prašau pakomentuokite. Ačiū.

Sveiki,

taip, turint tokius pakitimus, taikant manualinį gydymą galima tikėtis gerų rezultatų. Kreipkitės

Nuo: Deivis
2019-02-11
Saikūs artroziniai pakitimai L4-S1 lygmenyje L4/5 stambi centrinė - kairė subarktikulinė ,žmemyn besileidžianti ekstruzija, paspaudžianti kairę L5 nervinę šaknelę. Gal galite pakomentuoti mano tyrimus. Ačiū

Sveiki,

priklausomai nuo skausmo pobūdžio ir intensyvumo, reikia spręsti dėl konservatyvaus ar operacinio gydymo. Kreipkitės

Nuo: Sonata
2019-02-11
Laba diena.Dariausi stuburo juosmens MRT tyrima.Tyrimo vaizdo aparsymas juosmenes stuburo dalies fiziologine lordoze saikiai paryskejusi.Th12 slankstelio kune matomas riebalines kaulu ciulpu transformacijos zidinys.Th11-12 stuburo segmente isreiksta defornuojanti spondilioze.Vidutiniskai isreikstaTh9/10,Th11/12 .Ar tai rimta?

Labas,

taip, tai rimta, tačiau daugiau rimta funkciniai sutrikimai, kuriuos matyčiau Jums atvykus. Kreipkitės.

Nuo: Birutė
2019-02-10
Sveiki. Man nustatyta peties sąnario bursitas, kalcinuojanti tendinozė, tendinitas, subakromialinis ankšumas, kontraktūra, adhezyvinis kapsulitas. Atlikta daugiau kaip prieš mėnesį operacija, turėjau 14d. ambulatorinę reabilitaciją. Skausmas nesiliauja, rankos judesiai labai riboti. Siūlo toliau privačiai lankytis pas kineziterapeutą. Reabilitacijoje atliko labai skausmingus kineziterapinius pratimus. Ar verta tęsti kineziterapiją, tik be tokio baisaus skausmo? Ar tai paprasčiausiai neįmanoma ir neveiksminga? Ar tik per skausmingus pratimus galimas pasveikimas, ar bent pagerėjimas?

Sveiki,

sunku atsakyti nežinant visos anamnezės, nemačius tyrimų ir Jūsų. Tikėtina netiksli diagnozė. Kreipkitės.

Nuo: Romas
2019-02-09
Sveiki, ar galėtumėte pakomentuoti, man 45 metai,vyras.
MRT išvada:
4. Tyrimo (medicininio vaizdo) aprašas:
Deformuojančios osteoartrozės požymiai kair. kelio sąnaryje. medialiniuose krumpliuose viduriniuose
paviršiuose centrinėse ir šoninėse dalyse II-III laipsnio, girnelės medialiniame fasete,-III-IV laipsnio
chondromaliacija. Sąnaryje nežymus skysčio kiekis. Prepateliarinio bursito požymiai. Medialinio
menisko išorinės protruzijos požymiai, degeneraciniai pakitimai, menisko kūno-ūžpakalinio galo-horizontalus išilginis plyšimas, siekiantis paviršių, menisko užpakalinio rado medialinės dalies„kibiro
rankenos“ plyšimas, fragmentas dislokavęsis medialyn, prie UKR . Kryžminiai, kolateraliniai raiščiai,
sausgyslės – n.y. Tibiofibulinis sąnarys – n.y. Girnelė įprastinės padėties. Patellae bipartita. Girnelės
raiščiai – be pakitimų. Papildomų darinių sąnario ertmėje nematyti.
5. Išvada.
Medialinė Gonartrozė. Sinovitas. Prepateliarinio bursitas. Medialinio menisko išorinės protruzijos
požymiai, degeneraciniai pakitimai, menisko kūno-ūžpakalinio galo-platus horizontalus išilginis
plyšimas, siekiantis paviršių, menisko užpakalinio rado medialinės dalies„kibiro rankenos“ plyšimas,
fragmentas dislokavęsis medialyn.

Sveiki,

matant Jus ir MRT tyrimo nuotrauką, įmanoma tiksliau atsakyti dėl konsrvatyvaus gydymo galimybių. Pagal aprašymą tik operacinis gydymas.

Nuo: Laura
2019-02-09
Laba diena, gal galite zemiska kalba paaiskinti ka tai reikia. Man buvo atlikta kompiuterine tomograma , kurios aprasymas stai toks:
Stuburo juosmenines dalies slanksteliu forma nepakitusi, L5 matomi priekiniai krastiniai osteofitai. Stuburo smegenu maisas zymiau nedeformuotas. Matomoje dalyje disku subchondriniu pavirsiu neisreiksta skleroze.
L4/L5/S1 disku dorzaliniu pavirsiu minimali subligamentine diskoze.
Isvada : Pradine stuburo juosmenines dalies osteochondroze L4/L5/S1 segmentuose.
Lauksiu jusu atsakymo. Aciu!

Labas,

atlikus manualinį gydymą, po to padirbėjus su individualiais pratimais, tikėtina ateityje didelių problemų neturėsite. Žinant skausmo intensyvumą ir Jūsų amžių galima būtų daryti išvadas ar stuburo senėjimas atitinka Jūsų fiziologines ribas pagal amžių. Kreipkitės

Nuo: Vaida
2019-02-09
Laba diena , man ortopedai pagamino batelius su įdedamu padeliu nuo kojos didžiojo piršto iškrypimo t.y. išskišusio kauliuko. Pradėjus tuos batukus dėvėti palaipsniui įsimetė aštrokas maudžiantis skausmas juosmens apatinėje t.y. dubens dalyje , kairėje pusėje. Prieš dėvint tuos batelius , man skauduliavo dešinės pusės tai vienas , tai kitas sąnarys , norėjosi šlubuoti , dabar tas buvęs skausmelis visai praėjo , bet , kaip sakiau , įsimetė kitoj pusėj. Šiaip su tais bateliais man vaikščioti lyg ir geriau , aišku , namuose aš vėl būnu be tų padukų. Norisi laikytis tiesiai , tada lyg mažiau jaučiasi tas naujas skausmas.Nuolat dariau mankštą, dabar nežinau ar daryt ar laukt kol tas naujas skausmas gal praeis. Kai darau tokį pratimą : gulint ant nugaros ,dubenį keliant aukštyn tas naujas skausmas , pratimo metu , visai išnyksta.Nežinau ką daryti ar tuos batelius dėvėti toliau ar ne. Ar tas skausmas laikui bėgant išnyks? Aš esu pensininkė , tai rašau , kad būtų aiškiau dėl amžiaus .Būsiu labai dėkinga , jei gausiu iš Jūsų patarimą. Su pagarba Vaida.

Labas,

Vaida,

būtina žiūrėti ar tie bateliai neišbalansuoja Jūsų laikysenos, dubens, kojų simetrijos, pėdų padėties. Su bateliais turi būti pilna simetrija ir funkcionalus pėdų išilginis ir skersinis skliautai. Norint dėvėti tuos batelius būtina daryti pratimus dubens, juosmens stabilumui ir pėdų aktyvumui. Priešingu atveju kuo toliau, tuo daugiau turėsite problemų su stuburu, nes kūnui tai yra nenatūralu, nefiziologiška. Kreipkitės

Nuo: Eglė
2019-02-08
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti. Magnetinis rezonansas parodė C6-7 disko plataus pagrindo išvaržą ir disko fibrozinio žiedo įplyšimą. Ar įmanomas gydymas be operacijos? Ačiū

Sveiki,

norint atsakyti, būtina matyti Jus ir tyrimus. Taip pat reikalinga MRT nuotrauka, kadangi netikslus aprašymas.

Nuo: Augis
2019-02-08
Laba diena.Koks gydymas man rekomenduotinas? Stuburo juosmeninės dalies degeneraciniaiidistrofiniai pakitimai II st.L5 posterolistezės požymiai. L2/3 lateralinė disko išvarža. L4/5 spondiliozė. L5/S1 "kieta" disko išvarža.

Labas,

rekomenduotinas kompleksinis konservatyvus manualinis gydymas. Kreipkitės

Nuo: Rūta
2019-02-07
Sveiki, ar galėtumėte pakomentuoti, man 28 metai.
MRT išvada:
Matomi pavieniai nedideli kraštiniai slankstelių kūnų osteofitai. L2 kūne iki 13 mm diametro T2, T1 hiper, STIR hipointensinio signalo židinys, panašu su vidine trabekuline struktūra - hemangioma.
Pradiniai artroziniai L5-S1 facetinių sąnarių pakitimai.
L1/2 tarpslankstelinis diskas ženkliau nepakitęs.
L2/3, L3/4, L4/5 tarpslanksteliniai diskai nedaug cirkuliariai pasigaubę, reikšmingos stuburo kanalo, šoninių kišenių ar tarpslankstelinių angų stenozės požymių nematyti.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas degeneruotas, suplokštėjęs. Matoma medialinė protruzija iki 4 mm dydžio.
Nedidelio laipsnio mišraus tipo kair. tarpslankstelinės angos stenozė. Tekalinio maišo AP matmuo iki 11mm.
Išvada: Juosmeninės subro dalies osteochondrozės, spondiliozės, pradiniai spondiloartozės požymiai, išreikšti L5-S1 medialinė protuzija, nedidelio laipnio kair. tarplankstelinės angos stenozė. Reikšmingos stubro kanalo stenozės nematyti.
Ar reik eit pas Neurologą gydymo ar užteks padirbėti su kineziterapeutu? Ačiū!

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, atvykite konsultacijai, arba skambinkite, trumpai paaiškinsiu.

Nuo: Birutė
2019-02-07
Laba diena, ar galite paiiškinti mano išvadą MRT. Paryškinta lordozė, ryški skoliozė, torzija.L3 laterostezė, L4 retrolistezė. Multisegmentinė intervertebralinė chondrozė; Modic I tipo pakitimai L3-4, L-4-5; Modic II tipo L5-S1. Spondiliozė. Ryški hipertrofinė spondilioartozė L4-5 dešinėje). Mišri stuburo kanalo stenozė ( L3-4 lygyje vyrauja centrinė, L4-5 kairė lateralinė).

Sveiki,

turite daug negerų pakitimų, atvykite konsultacijai arba manualiniam gydymui.

Nuo: Marina
2019-02-07
Sveiki,ačiū kad atrasete,žinokit vandens geriu gana daug,fiziškai irgi dirbam,gyvenu kaime kai daug laiko praleidžiu stovint skauda,degina kelius,turiu dar sinovita

Sveiki,

kad vandens geriate, labai gerai, tačiau dar reikia koreguoti šarmų-rūgščių balansą, kiekvieną dieną 15-20min daryti individualius pratimus. Joks fizinis darbas negali pakeisti sąnario pilnos amplitudės pratimų.

Nuo: Kristina
2019-02-06
Laba diena, daktare, norėjau pasiklausti gal galite išaiskinti žemiška kalba kas yra L5/S1 vidutiniški degeneraciniai pakitimai?. L5/S1 Modiv 1 tipi pakitimai, Juosmeneninėje stuburo dalyja diskų protruzija?

Sveiki,

turite stuburo juosmeninės dalies disko pažeidimą, degeneraciją. Todėl būtinas manualinis gydymas, vėliau individualūs pratimai, kreipkitės.

Nuo: Aksana
2019-02-06
Laba diena. Atlikus stuburo kaklinės srities kompiuterinę tomografiją nustatyta stuburo kaklinės srities skoliozė, paryškinta kifozė, C6-7 disko medialinė protūzija, susiaurėjusi kairio tarpslankstelinio kanalo kaulinė dalis. Dažnai jaučiu galvos, kaklo skausmus. Koks gydymas man tiktu? Ačiū

Labas,

rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą, kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.