Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Klausimas
2018-07-06
Diagnozuota isialgija(kojos nervo uzdegimas), skausmas trunka jau 3-4sav.(skausmas nuo stuburo apacios iki pirstu)Kartais neimanoma net paeiti, sedeti. Padeda tik gulejimas. Kiek skaitau, gali buti nuo stuburo isvarzos. Deja, cia(gyvenu uzsieny), pirma siuncia I fizioterapija ir tik po 6sav jei nematys pagerejimo, darys MRT. Bijau, kad nezinant tikslios priezasties fizioterapija gali tik pakenkti. Ka siulytumet daryti?

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vidmantas
2019-02-22
L3 slanktelio smulkus 6.8mmhemangiomos zidinukas .l4 l5 placiu pagrindu centrine disko protuzija su fibrozinio ziedo plisimu,lieciamos l5nervines sakneles abipus

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Mindaugas
2019-02-21
LABA DIENA,PASIDARIAU KOMPIUTERINE TOMOGRAFIJA,ISVADOS TOKIOS. Liumbalinė osteochondrozė. L4/5 disko lateralinė protrūzija dešinėje su intervertebralinės angos stenoze
bei šaknelės kompresija.

Labas,

mano nuomone, pagal tai kas parašyta, iš blogiausių variantų, pas patį yra geriausias. Tačiau rekomenduojamas kompleksinis manaulinis gydymas, vėliau padirbėti su individualiais pratimais. Kreipkitės

Nuo: Laima
2019-02-21
Laba diena. Paaiskinkite prasau ka reiskia L5 slankstelio posterolisteze iki 4mm.

Labas,

slankstelio poslinkis atgal. 4mm nėra labai didelis, tačiau svarbu gretutinių slankstelių ir viso juosmens sąveika. Manualinis gydymas ir individualūs pratimai būtų geras sprendimas. Kreipkitės

Nuo: Egidijus
2019-02-20
Kas yra Liumbalizacija

Pirminio kryžmens slansktelio susilietimas su kryžkauliu (liumbalizacija)

Nuo: Akvilė
2019-02-20
Sveiki. Gavom tyrimų atsakymus L1/5 nugaros smegenų maišas ovalus. Nedideli pakraštiniai osteofitai. L5/S1 kiek susiauręjęs tarpas, disko dujinė degeneracija, tarpslankstelinio disko medialinis pasigaubimas iki 3,0 mm. L1/S1 intervertebrinės angos laisvos. Išvada. L5/S1 disko išsigaubimas. Lumbalinė osteochondrozė, vyraujanti L5/S1 II st. M51.8. Ar tai rimta liga? Koks laukia gydymas?

Sveiki,

taip, tai pakankamai rimta, todėl rekomenduočiau nedelsti ir atvykti manualiniam gydymui.

Nuo: Nerijus
2019-02-20
Sveiki.gal galite pakomentuoti?
L3/L4pradiniai/ vidutiniškai išreikšti degeneraciniai pakitimai;L3 ūmus kremzlinis Šmorlio mazgelis;l4/L5 intraforaminaliai perineuralinė cistelė; Th11/Th12 ~3mm protūzija, deformuojamas priekinis epidiūrinis tarpas.

Sveiki,

degeneraciniai pakitimai, Th11-12 disko pažeidimas. Rekomenduočiau manualinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Salomėja
2019-02-19
Sveiki,
6 mėnesių berniukui nustatyta frontalinių skilčių hipoplazija, dėl ko yra išorinės hidrocefalijos požymiai. Kokią įtaką tolesniam vaiko vystymuisi turi tokia diagnozė? Kas blogiausio gali nutikti ir ką galima padaryti, kad to išvengtumėm.
Ačiū už atsakymą.

Sveiki,

kreipkitės į tos srities specialistą.

Nuo: Vaida
2019-02-19
Laba diena. Dariausi stuburo juosmeninės dalies rentgenogramą: Palyginta stuburo juosmeninės dalies fiziologinė lordozė. Matomi L1/L5 slanksteliai ir tarpslanksteliniai tarpai nesusiaurėję, nesužemėję, dengiamosios plokštės lygios. Kaulinė struktūra nepakitusi.
Išvada: funkciniai fiziologinio linkio pakitimai
Gal galėtumėte paaiškinti, ką tai reikškia? Koks gydymas? Ačiū

Labas,

rekomenduojamas trumpas manualinis gydymas, koreguojantys pratimai. Kreipkitės

Nuo: Jurgita
2019-02-19
Sveiki, mano diagnozė M51.1, skausmas plinta į koją ir tirpsta priešinga ranka. Reabilitologas skiria mankštas ir TENS, kuriam laikui neskauda.(namie darau mankštą, einu į kalanetiką ir red fit diržais treniruotes) , darbas sėdimas, stovėti visai negaliu. Bet nėra taip, kad nebeskaudėtu visai. Patarkit gal reikia kažko rimtesnio ar gydymo kokio kitokio. Ar priklauso kokia rimtesnė reabilitaciją. Aciu

Labas,

ar priklauso reabilitacija geriau žino Jūsų šeimos gydytojas. Visada sakau, o Jūsų atveju taip pat, nerekomenduoju daryti jokių pratimų esant tokiems ar panašiems simptomams, skausmams. Rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, kompleksiškai įtraukiant elektroterapiją. Kreipkitės

Nuo: Juratė
2019-02-19
Laba diena, daryta stuburo rentgeno nuotrauka, gal galite paaiškinti išvadas, L-5 10mm poslinkis į priekį L-5 anterolystesis, koks gydias, ačiū.

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, daugiau ką nors sunku komentuoti nemačius Jūsų ir MRT tyrimo, nežinant skausmo intensyvumo ir t.t. Kreipkitės

Nuo: Linas
2019-02-18
Laba diena,ką reiskia mano tyrimo išvada?Koks gydimas reikalingas?
Pradiniai degeneraciniai pokyčiai stuburo juosmeninėje dalyje,nežymi deformuojanti spondilioze,L5/S1 tarpslankstelinė osteochondroze ;
L5/S1 centraliai/paracentraliai kairėje disko protruzija su fibrozinio žiedo plyšimu,kairėje lateralinėje kišenėje paūmio bobūdzio disko ekstruzija,ženkli kairės lateralinės kišenės stenozė,L5,S1 nervinių šaknelių spaudimas,saiki stuburo kanalo stenoze.

Sveiki,

rekomenduočiau konservatyvų manualinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Birutė
2019-02-18
Laba diena, buvo darytas magnetinis rezonansas ir nustatyta Th5_6 vidurio linijoje yra disko protruzija ir Th6 kūno nugarinėje dalyje 10mm židinys, daugiau būdingas hemangiomai. Th10-11 kūno sąnariuose paviršiuose degeneruoti smorlio mazgai. Skauda klubą ir krūtinę kai daugiau pajudu.Kur ir kaip pradėti gydytis ir ar tai įmanoma ką nors pakeisti. Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą.

Nuo: Gytis
2019-02-18
sveiki.reikia jusu pagalbos,pilnai apimtis slanksteliai.Th12-S2
patiesinta fiziologinė lordoze.
TH11-L4slanksteliu kūnu dengiamosiose plokstelėse-Schmorliomazgai.L4apieSchmorlio:slanksteliu kunuose stebimi lokalus kaulu čiulpu nebalines degeneracijos požymiai (Modic || tipo pakitimai)
L3/L4 ir L4/L5 intervertebriniai diskai dehidruoti, saikia išsigaubę, pradine spondiloartozė abipus.
Intervertebines angos normalaus diametro, laisvos.
Conus modullaris padetis anatomines, normos ribose. Cauda equina nervines šakneles intraduralai išsidėščiusios taisyklingai.
Perivertebriniai minkštieji audiniai strukturiniai.
Išvada: pradiniai degeneraciniai stuburo pakitimai.

Sveiki,

pagal tyrimo aprašymą labai didelių problemų nėra, registruokitės.

Nuo: Gytis
2019-02-18
sveiki.reikia jusu pagalbos,esu po magnetinio rezonanso isvada tokia parasyta: pradiniai degeneraciniai stuburo pakitimai,

Sveiki,

skambinkite ir registruokitės.

Nuo: Regina
2019-02-18
Dreba visa ranka iš peties,virpulys pereina į krūtinę ir kita ranka,dreba ,virpa smakras,onerologe vis teigia pirmo lygio,pradėjau 2 lygio reabilitacija bet jaučiuosi,nekaip,

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, šiuo atveju klasikinė reabilitacija nėra veiksminga.

Nuo: Valerija
2019-02-17
Laba diena.atlikto magnetinio rezonanso išvada:Osteochondroze,deformuojanti spondiloartroze.Nežymi L5 retrolisteze L4 irS1 atžvilgiu.
Diskogenine stuburo kanalo bei į/v angų stenozė L3/4,L4/5 lygy.
L4/5 disko fibrozinio žiedo plyšimas centraliai keliose vietose.
L5/S1disko fibrozinio žiedo plyšimas centraliai bei 3 ant 10 mm centrinė prortruzija tarp S1 nervinių šaknelių.Diskogenine stuburo kanalo bei i/v angų stenozė.
Gal galit paaiškinti,ir koks gydymas.Aciū.

Labas,

dviejų diskų plyšimai. Rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius korekcinius pratimus. Kreipkitės

Nuo: Raimis
2019-02-17
Laba diena, Daktarai sako ,kad nieko baisaus ir skaudeti neturi.Taciau ilgiau kaip 20 minuciu sedeti negaliu, judant skausmo beveik near. skaumas vaiksto I sedmenis ir kartais patirpsta koja. MRT parode : Juosmines stuburo dalies fiziologine lordoze pakankama,juosmenineje dalyje pradiniai degeneraciniai pakitimai. L4-S1 lygmenyse tarpslanksteliniai diskai saikingai pasigaube.
tarpslanksteliniu disku protruziju juosmenineje dalyje nematyti.
Skauda jau 3 menesius ir keleta savaiciu. Man 28'eri
Aciu uz atsakyma :)

Labas,

reiškia tie daktarai nežino kad skausmą gali duoti ne tik disko išvarža. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Erika
2019-02-15
Sveiki, KT tyrimo išvada. Osteochondrozė, ryškesnė C 4-6 lygyje su diskų išsigaubimu; kifozė. Nedidelio laipsnio spondilartrozė. Ar tai yra rimta? Ar reikia gydymo?

Sveiki,

problemos rimtumą geriausiai atspindi skausmo intensyvumas. Turite diskų pažeidimus, todėl rekomenduočiau manualinį gydymą.Kreipkitės.

Nuo: Martynas
2019-02-15
Sveiki, Juosmenines stuburo dalies 2-ju kr. mg.
Nezymi S formos skolioze, istiesinta fiziologine lordoze. L1-S1 diskoze pozymiai, L5/S5 spandiloartozes pozymiai. Kaip manote ar ilgas bus gydymas ir ar labai cia bloga diagnoze cia?

Labas,

taip, pakitimų negerų pakankamai, rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą. O gydymo trukmė individuali. Kreipkitės.

Nuo: Sigita
2019-02-15
Sveiki,ka rekomenduotumet su sia diagnoze:patiesinta fiziologine lordoze;apimtos stuburo dalies 1st.intervertebrine osteochondroze ir spondilioartroze-suzemėję tarpslanksteliniai tarpai,paryškėję slankstelių dengiamosios plokštelės,kaulinės išaugos.Vidutiniškai išreikšti artroziniai pakitimai unkovertebriniuose sąnariuose.Aciū

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, individualiems pratimams. Norint konsultuoti, reikalinga matyti Jus ir tyrimo nuotrauką, juo labiau kad neaišku apie ką kalbama, kaklą ar juosmenį.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.