Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: irina
2018-05-15
sveiki..man nustate tokia diagnoze-stuburo josmenines dalies degeneraciniai pakitimai.Nezymi skolioze,torzija.L4spondilolisteze.L1[2disko protruzija.Polisegmentine disku osteochondroze.Spondillioartroziniai pakitimai .L1Smorlio mazgas.

Sveiki,

rekomenduočiau pasiimti MRT tyrimą ir atvykti konsultacijai. Neaiškus disko pažeidimo laipsnis, listezės dydis, kiek pažengus osteochondrozė ?

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ilona
2018-05-18
Sveiki, pries savaite padaryta abieju peciu rezginio operacija,bet kazkodel nejauciu kairiosios rankos,uztirpes nykstys ir puse rankos , kokais budais galima atsatatyti ir kodel taip nutiko?

Sveiki,

Ilona, tikrai nieko nepasakysiu nematant Jūsų, anamnezės ir tyrimų. Kreipkitės.

Nuo: Vida
2018-05-21
Gerb. gydytojau,
prašau pakomentuoti stuburo juosmeninės dalies KT tyrimo radinius ir radiologinę išvadą. Radiniai:
L1-L2 tarpslankstelinis diskas nedaug cirkuliariai pasigaubęs, aiškios protruzijos nematyti;
L2-L3 tarpslankstelinis tarpas labai nedaugsužemėjęs, diskas kiek cirkuliariai pasigaubęs, aiškių protruzijų nematyti;
L3-L4 tarpslankstelinis diskas nedaug cirkuliariai pasigaubęs, gulint stebima apie 3,8 mm medialinė/ mediolaterinė disko protruzija į dešinę;
L4-L5 tarpslankstelinis tarpas kiek sužemėjęs, diskas nedaug suplokštėjęs ir pasigaubęs. Stebima apie 3,6 mm medialinė/ mediolateralinė disko protruzija gal labiau į kairę;
L5-S1 tarpslankstelinis tarpas sužemėjęs, tarpslankstelinis diskas cirkuliariai ir difuziškai pasigaubęs. Stebima apie 4,2-4,6 mm medialinė disko protruzija;
Bendra saikinga visų L segmento slankstelių subchondrinė sklerozė, patiesintas fiziologinis linkis, "S" formos skoliozė. Radiologinė išvada: Stuburo juosmeninės dalies ~ II osteochondrozė, subchondrinė sklerozė, protruzijos L segmente.
Darbas sėdimas. Sunku atsistoti ir pradėti judėti. Bendras silpnumas abiejuose kojose. Pradėjus judėti jaučiamas skausmas kirkšnies ir šlaunies srityje, einant atsiranda pasikartojantys staigūs, veriantys skausmai tai vienoje, tai kitoje kojoje, kirkšnies ir (ar) šlaunies zonoje, sukeliantys nestabilumą kojose, bei kritimo atveju, pasikartojančių traumų galimybę. Einant sunku išlaikyti ir stabilią tiesią stuburo laikyseną, tempia iš kairės į dešinią lyg dešinė koja būtų trumpesnė už kairę, bei vargina nuolatiniai stuburo skausmai juosmens srityje.
Kaip galima būtų pagerinti būklę ir nuo ko pradėti gydymą?

Sveiki,

nors problematiški dauguma segmentų, tačiau labai didelės problemos nematau, kol kas konservatyvus manualinis gydymas gali duoti labai gerų rezultatų. Rekomenduočiau taikyti manualinį - kompleksinį gydymą, vėliau parinkčiau individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Nella
2018-05-21
Laba diena,du menesius kenciu nuo koju skausmo,labiau skauda kaire koja.Magnetinio rezonanso isvada-L2-3 1 ST.,L4-S1 2 ST. intervertebrine osteochondroze,spondiloartroze.L4-S1 diskai placiai issigaube,stuburo kanalo L4-5 ir L5-S1 lateralines dalies zymi stenoze.Koks butu galimas gydymas?Aciu.

Labas,

rekomenduočiau registruotis konsultacijai, būtinai turėkite MRT nuotrauką (svarbu matyti stenozės momentą). Rekomenduočiau manualinį gydymą

Nuo: Aurelijus
2018-05-21
Sveiki, noriu pasiteirauti išsiamiai apie savo galvos magnetinio rezonanso išvadas, rašykite tiesiai šviesiai kad būtų viskas aišku, man galvytė nepraeina skaudėti jau du mėnesiai, ačiū jums. Chiari 1 Malformacija, nespecifiniai galimai glioziniai židinukai dešinėje frontalinėje skiltyje. Šoninių skilvelių asimetrija (anatominis variantas). Saiki slankstelinių arterijų asimetrija (kairioji hipoplastiškesnė). Atlantoaksialinė rotacinė deformacija.

Sveiki,

sunku pasakyti Jūsų nemačius, ar šios problemos duoda galvos skausmą ? Iš savo pusės galėčiau tvarkyti, gydyti kaklą. Turėkite omenyje, kad virš 90% galvos skausmų tai kaklo problemos, kurias sutvarkius skausmas išnyksta. Registruokitės telefonu dėl manualinio gydymo.

Nuo: gitana
2018-05-21
Laba diena,Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė pakankama, nežymi torakolumbalinė skoliozė gaubtumu į kairę. Th11 – L4 slankstelių dengiamosiose plokštelėse – kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saikingai išreikšta Th11/12 – L3/4, L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė: tarpslanksteliniai diskai saikingai dehidratuoti. Saikingai išreikšta kairės pusės L5/S1 fasetinio sąnario artrozė. Juosmeninėje stuburo dalyje lokalios tarpslankstelinių diskų prolabacijos, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti; intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos. Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai. Išvada Th11 – L4 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saiki multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė. Nervinių šaknelių kompresijos, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies ar intervertebrinių angų stenozės nestebima. Gal galetumete paaiskinti kas man yra.Aciu

Labas,

nieko Jums nėra, viskas gerai...:), tik reikėtų šiek tiek keisti gyvenimo būdą, nes saikingai (kol kas) išreikšti degeneraciniai pakitimai rodo kad kažkas ne taip. Gal būt mažai, ar neteisingai judate, nevalgote pakankamai maistinių medžiagų ir t.t. O dabar rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą, pratimus ir pokalbį apie mitybą...

Nuo: Jūratė
2018-05-21
Sveiki,

Gauta magnetinio rezonanso M05 stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografija:
Išvada: L-stuburo dalies saikingai išreikšti degeneraciniai pakitimai (pradinė osteochondrozė, diskozė), matomi gana difūziškai.
L1-2 deš. mediolateraliai nedidelio matmens plati disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu).
L5-S1 vidurio linijoje apie 3 mm disko profuzija (išvarža plačiu pagrindu).
Neryški kair. skoliozė.
Buvo atlikta fizioterapija (masažai, mankštos ir šildymai) tačiau savijauta bloga...dideli skausmai menčių, juosmens ir kaklo srityje.
Dėkoju iš anksto už atsakymą.

Sveiki,

pagal taip kaip parašėte, specifinio gydymo nebuvo. Mankša - absoliuti kontraindikacija esant skausmui, šildymai - netikslinga, bet šiek tiek skausmo malšinimui, masažai - koks tikslas esant nervo dirginimui ? Rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą, kreipkitės.

Nuo: Audrius
2018-05-21
Sveiki esu 36 metų, po MRT gavau tokį aprašą.
Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė išlyginta, L1-S1 slankstelių dengiamųjų plokštelių degeneraciniai pakitimai. Polisegmentiškai L3-5 smulkios Šmorlio išvaržos. L1-S1 diskai suplokštėję, L1-3 dalinai dehidratuoti, L3-S1 - ženkliai. L4-5 dengiamųjų plokštelių MODIC II tipo pakitimai; diskas plyšęs, dorzaliai pasigaubęs iki 3,5 mm, foraminalinių angų pradinė mišri stenozė dėl disko ir hipertrofuotų facečių, šaknelės nedeformuotos. L5-S1 diskas suplokštėjęs, diskas dorzolateraliai pasigaubęs iki 3,5 - 4 mm, foraminalinės angos ir tekalinis maišas ženkliai nedeformuotas 25X15 mm. Nugaros smegenų ir paravertebralinių audinių pakitimų nematyti. IŠVADOS: stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė, L4-5 diskas plyšęs, neženkliai pasigaubęs. L5-S1 diskas pasigaubęs.
Ar man reikia operacijos ar yra kažkoks kitas būdas gydytis, nes juosmens skausmus jaučiu nuolat ir negaliu nieko visiškai daryti judėti, sėdėti, pakelti ir t.t., visalaiką jaučiu skausmą.

Sveiki,

aišku reikėtų Jus matyti, MRT nuotrauką, atlikti bent kelias procedūras, tada galima tiksliau prognozuoti ir daryti išvadas. Bet pagal tai kas parašyta, mano nuomone, šiuo metu apie operacinį gydymą dar anksti galvoti, nes konservatyvus gydymas duotų gerą rezultatą. Kreipkitės.

Nuo: grazina
2018-05-19
laba diena,riebaline kaulu ciulpu degeneracija.l4 umus smorlio mazgas.ls/s1 modik1 degeneracija..nezymiai difuziskai chroniskai apsigaubes su annualus fibrosus itrukimul5/s1diskas s2/3perineuralines cistos

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, registruokitės konsultacijai.

Nuo: Neringa
2018-05-19
Sveiki,noreciau konsultacijos,turiu problema su nugara,jau kartojasi trecia karta,bet sy karta skausmai dideli,uzspaustas desines kojos nervas,pasidariau MRT ir tokie rezultatai:L4-minimali,L4-S1 vidutiniskai,L2-S1 pradine,Difuziskai nezymiai netolygiai pasigaubes L4-5 diskas,galima L5 sakneliu dirginino simptomatika.jau trecia savaite gyvenu skausmuose,niekas nepadeda,daktarai sako be operacijos neapseisiu,bet dar neisbandziau visu masazu,pratimu.Aciu!laukiu patarimo

Sveiki,

Neringa, patarčiau skambinti ir atvykti konsultacijai. Labai netikslus aprašymas, turėkite ir nuotrauką.

Nuo: Agne
2018-05-19
Laba diena. Ar teko isgydyti galvos skausmus, migrena? Ar bent sumazinti iki keliu kartu per metus? Esu pasidariusi daugybe tyrimu, nieks nieko neranda, skausmas du kart i savaite. MRT parode maksiliariniuose sinusuose retencinescistas, bei gleivines sustorejima juose. Paryskejusi gleivine etmoidalinese celese, sfenoidaliniame sinuse. Sake tai nesusije, nesityriau toliau. Gal vis gi verta pasitikrinti, tik nezinau koki tyrima reikia darytis?

Sveiki,

labai dažnai (virš 90%) galvos skausmai pasireiškia dėl stuburo kaklinės dalies problemų. Taip, teko daug kartų sėkmingai išgydyti migreninius galvos skausmus, dirbant su kaklo slanksteliais.

Nuo: Loreta
2018-05-17
Sveiki,
Išvada magnetinio rezonanso dėl pasikartojančių nugaros skausmų: liumbalinė osteochondrozė, neryški skoliozė kairėn, L3/4 tarpslankstelionio disko fibrozinio žiedo vidinių skaidulų įtrūkimo požymiai, L4/5 mediolateralinė protrūzina subartikuliariai kairėje su kairės kišenės deformacija ir L4-5 šaknelių kompresijos požymiais. Sakykite prašau, ar man dar gali padėti mankštos ir kitos reabilitacijos priemonės, kad išvengti operacijos? Kai skausmas aprimsta darau namie įvairius tempimo pratimus ir dar pritraukimus, pakabėjimus ant skersinio. Ar galiu tai daryti? Man 43 m. Dirbu sėdimą administracinį darbą. Iš anksto dėkoju.

Sveiki,

mano nuomone, taikant manualinį gydymą (o ne kitas reabilitacijos priemones), atliekant individualius pratimus (o ne įvairius tempimo....pritraukimus....pakabėjimus...), prie Jūsų pakitimų, įmanoma pasiekti gerą gydymo rezultatą. Pagal Jūsų aprašymą aplamai nematau kad būtų taikytas gydymas, o bendrus pratimus visai geriau nedaryti, nes pvz. jeigu yra segmentinis nestabilumas, o Jūs dar kabate ant skersinio. Judesiai turi būti parinkti individualiai, kur yra hipomobilumas-reikia tempti, o kur hipermobilumas - stiprinti. Kreipkitės

Nuo: Eglė
2018-05-17
Eglė
Sveiki, MRT išvada L2-5 išreikšti degeneraciniai stuburo pakitimai, kanalo absoliuti stenozė, cauda aequina kompresija. Kair. sakroilijinio sąnario dalinė kaulinėankilozė.Išreikšta bilateralinė koksartrozė. Kaip galima padėti?

Sveiki,

taip, tikrai rimti ir negeri pakitimai. Galima numatyti kad arba daug vyresnis amžius, arba kažką darote ne taip... Bet manau, padėti tikrai galima. Rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius pratimus, ir Jūsų maksimalias pastangas.

Nuo: irina
2018-05-16
sveiki noreciau suzinoti ar labai baisi isvada magnetinio rezonanso.Medialinio menisko uzpakalinio rago pooperaciniai pokyciai -bukle po dalines rezekcijos likusios dalies degeneracija ll laipsnio.Lateralinio menisko kuno horizontalus degeneracinis iplysimas,girneles -patelofemoraline chondromaliacija lll laipsnio.,bursitas,sinovitas,Hoffa kuno neriskus sinovitas,t.m.popliteus neryskus sinovitas def.artroziniai pokyciai,medialiniu atraminiu pavirsiu chondromaliacija lll laipsn.

Sveiki,

taip, būklė ganėtinai rimta, reikia žiūrėti kiek galima padėti konservatyviai. Pasyviai gydant, mobilizuojant sąnarį, parinkus judesius manau galima ženkliai pagerinti būklę.

Nuo: JOVITA
2018-05-15
Laba diena,gal galit pakomentuoti MRT isvadą:. Deš. II st., kair. I st. koksartrozė, deš. nežymus sinovitas. L2-S1 vidutiniškai išreikšta osteochondrozė, spondilozė, spondiloartrozė, stuburo kanalo L2-5 ir L5-S1 lateralinės dalies vidutinio laipsnio stenozė.
Norėčiau jūsų nuomonės šitoje diagnozėje.
Pagarbiai Jovita

Sveiki,

Jovita, Jūsų atveju svarbiau funkcinė būklė, kurią išsiaiškinsime atvykus konsultacijai. Labai didelių problemų nematau, bet teisingus judesius turite daryti kiekvieną dieną, mitybą koreguoti būtinai.

Nuo: Kristina Būdavienė
2018-05-14
Apimta sritis C1 – Th3.

Patiesinta fiziologinė lordozė.

C2 – C6 intervertebriniai diskai dehidruoti.

C6/C7 lygmenyje – saikiai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė ir unkovertebrinė artrozė; dešinėje mediolateraliai matoma intervertebrinio disko ekstruzija (sag. 0,8 cm), ženkliai siaurinanti lateralinę stuburo kanalo kišenę is spaudžianti dešiniąją C7 nervinę šaknelę ir dalinai intervertebrinę angą.

Ar sportas gali man padėti?

Sveiki,

nežinau Jūsų skausmo intensyvumo šiuo metu ? Esant skausmui (nepriklausomai nuo intensyvumo) pratimų daryti negalima. Pirma rekomenduotina manualinis kompleksinis gydymas, po to, taip, individualūs pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Vida
2018-05-14
Gerb.gydytojau,
Magnetinio rezonanso isvada
Nezymi skolioze.Difuzine riebaline kaulu ciulpu transformacija.L5slankstekio hemangioma.Ivairaus isreikstumo distrofinio degeneracinio pobudzio pakitimai.L5 retrolisteze.L4/5 saiki centrine vidutinio laispsniolateraline stenoze.L5/S1 chronine centrine disko protruzija.vertikalioje padetyje galimi S1nerviniu sakneliu dirginimo reiskiniai.Aciu.

Sveiki,

būklė pusėtina, mano nuomone taikant manualinį gydymą galima pasiekti gerą rezultatą. Aišku,norint tiksliau konsultuoti, reikalinga Jus matyti.

Nuo: Gintaras
2018-05-12
Sveiki ,man 20 metu susiduriau su tokia sveikatos problema , dirbu fizini darbą, gal galite pakomentuoti kompiuterines tomografijos išvada.
KT duomenimis-krūtinės stuburo dalies osteochondrozė. Th4/5 i/v disko protrūzija,Th5/6 i/v diskų išvarža su i/v kišenių stenozės požymiais,absoločios stuburo kanalo stenozės požymiais Th4/5 ir Th5/6 lygyje.Skoliozė Th4-Th6 lygyje.

Sveiki,

panašu kad Jūsų stuburas neatlaiko ir minimalių perkrovų dėl problematinės laikysenos, raumenų disbalanso. Atvykite, šiek tiek pagydysime, surašysiu pratimus, patarsiu kaip teisingai dirbti, kelti, lenktis ir t.t.

Nuo: Elona
2018-05-11
Laba diena, dėl kojos skausmo buvo daryta stuburo kompiuterinė tomografija. Atsakymas: L 4 - 5 tarpsluoksnio diskas pasislinkęs medialiai 0,5 cm, ženkliai spaudžia nugaros smegenų maišą. Diagnozė - L 4-5 tarpsluoksnio disko medialinė išvarža. Ligoniui skauda dešinę koją - ypač šlaunį. Skausmas jaučiamas pakeitus kūno padėtį, pav. atsitojus pradeda skaudėti dešinio klubo sanarys ir skausmas pereina į dešnę šlaunį, šlaunyje jaučiamas tempimas, vaikšto raišuodamas. Ačiū už atsakymą :)

Sveiki,

ir šiuo atveju kito kelio nematau kaip bandyti gydyti konservatyviai, ir tik po to peržiūrėti gydymo planą. Būklė pakankamai rimta. Kreipkitės dėl manualinio gydymo.

Nuo: JOVITA
2018-05-11
Laba diena,gal galit pakomentuoti MRT isvada;Sakroilijito požymių nematyti. Deš. II st., kair. I st. koksartrozė, deš. nežymus sinovitas. L2-S1 vidutiniškai išreikšta osteochondrozė, spondilozė, spondiloartrozė, stuburo kanalo L2-5 ir L5-S1 lateralinės dalies vidutinio laipsnio stenozė.

Labas,

išvertus iš medicinos kalbos, reiškia greitesnį stuburo, klubo sąnarių senėjimą, degeneraciją. Todėl rekomenduotina nedelsti, šiek tiek keisti gyvenimo būdą, kreiptis dėl manualinio gydymo, pratimų.

Nuo: Gintarė M.
2018-05-11
Laba diena. Mano diagnozė "L/S stuburo dalies 2-jų krypčių r-mos: nežymi skoliozė gaubtumu į dešine L5/S1diskozės požymiai. Juosmeninėje stuburo dalyje pradiniai degeneraciniai pakitimai". To pasekoje dešinė koja sutrumpėjusi 1-2cm. Jaučiu didelius skausmus juosmeninėje dalyje,netgi sedint ir nieko neveikiant,tiesiog tempe net kairiaja kuno puse. Taip pat kelieniuose "pirminiai artrozės pažymiai",ypač dešiniąjame,kadangi didesnis krūvis tenka dešiniąjai kojai,nes ji trumpesnė. Gydymas buvo toks: 5 proceduros elektro impulsu ir 5 kineziterapiauto mankštos,per kurias parode kaip stiprinti stuburo. Pusė gyvenimo sportuoju daugiau su svoriais,begioju,nugaros raumenys stiprūs. Nebežinau ką dar daryti,tas skausmas nepraeina ir atrodo atiprėja. Net gulint lovoje tiesiai negaliu gulėti per skausmą,turiu gultis šonu,kad nebūtų spaidimo. Galvoju apie manualinę terapija,gal ji padėtų atstatyti stubura į vietą,ķad dešinės kojos ilgis susivienodintų? Jaučiu,kad net vaikštau pakrypusi,bet svarbiausia,kad vis labiau skauda juosmenį. Labai laukiu Jūsų atsakymo,nes mano daktarai man nieko nepasiūlo,galvoja,kad skausmą išsigalvoju,nes jokių išvaržų rentgenas neparodė. Ačiū labai

Labas,

iš to ką parašėte supratau kad dėl kojų ilgio skirtumų tikslios diagnozės nebuvo, gydymo taip pat nėra, kažkoks chaosas :) Rekomenduočiau atvykti ištyrimui, gydymui, ir konsultacijai dėl judesių, mitybos ir t.t.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.