Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Inga
2018-04-12
Laba diena,dariausi stuburo kaklines dalies magnetinio rezonanso tomografija isvada:C-stuburo dalies saikingai isreiksti degeneraciniai pakitimai(ostechondroze,diskoze),kiek ryskesni vidur.-apat.segmentuose,daugiauC3-4,C4-5,C5-6 tarpuose.Fiziologine asis islieka. Aciu uz atsakyma

Labas,

rekomenduočiau taikyti periodinį manualinį gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Janina
2018-10-14
Laba d.,2016m. balandzio men. daryta stuburo kaklines dalies kompiuterine tomogr., kurioje matyti apie 3 laipsniu skolioze i desine puse. Islyginta lordoze. Atlantoaksialinio sanario artroziniai pakitimai. C4-5-6 unkovertebriniu sanariu artroziniai pakitimai. Facetiniai sanariai n.y. C2/3 diskas n.y.,stenozes pozymiu nematyti, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 15mm. C3/4 diskas be pakitimu, stenozes pozymiu nematyti, stburo kanalo sagitalinis matmuo13mm. C4/5 diskas n.y.,stenozes pozymiu nematyti, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 13mm. C5/6 smulkus krastiniai osteofitai, siaurinamos foraminalines angos, stuburo kanalo sagitalinis matmuo 12mm. C67 kiek kalcifikuotas priekinis isilginis raistis, diskas kiek pasigaubes, stenozes nematyti, kanalo stuburo sagitalinis matmuo 10mm. Isvados: stuburo kaklines dalies degenaracinai-distrofiniai pakitimai. C4-5-6 unkovertebriniu sanariu artroziniai pakitimai. Pirmo laipsnio skolioze. Siusta datytis KT del to, kad labai uze kaireje galvos puseje. Gyd. paaiskino, kad nieko baisaus cia normalu tokiame amziuje( 58m). Paskyre medikam. gyd. 10d. diklofenak amp., vitamo B(milgrama) apm., betaserc men pagerti. Po gydymo man uzesis nepraejo tai ir susigyvenau su juo. Pas gyd. lankausi kas antra men. (vaistu israsymas nuo spaudimo) vis gyd. primenu kad uzia galvos kaire puse prasau, kad israsytu plecianciu taciau jinai kategoriskai teigia kad jie nepades nes tai nuo kaklines stuburo dalis pakitimu. Siai d., (gal apie 1.5 men) skauda kairi peti skausmas lyg per viduri toks maudziantis plinta link rankos dilbio,o kartais net i plastakos viduri ypac suskausta lyg duriantis kai reikia pakelti ranka, pasisukuoti, i kaire puse rankos negaliu pasukti labai skauda (duria),o i desine nejauciu skausmo, skauda nakti negaliu guleti ant kaires puses. Gyd. aiskina vel tapati, kad viskas nuo stuburo kaklines dalies pakitimu skyre med. gydyma: 10d.- milgrama, movalis aml. ir geriamuosius gabapentin 30d. Man rupi toks klausimas; gal galetumet kazka placiau apie isvada ir gydyma. Aciu.

Sveiki,

tikslinga taikyti manaulinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: MARIJONA
2018-10-12
Labadiena.Stuburo magnetinio rezonanso tyrimo isvada [Stuburo juosmenines dalies ryskus degeneraciniai pakitimai,skolioze,L5 ir L3 anterolistezes,L2-S1 diskai cirkuliariai isgaubti,tarpslanksteliniu angu ir lateraliniu kiseniu misri stenoze abipus,polisigmentiskai dirginamos sakneles.S1-3 platus stuburo kanalas S2 dideles perineurines cistos abipus, slankstelio kunas isguletas,deformuotas, Th11-L1 lygyje smulkios perineurines cistos,L1-hemangioma.Ar tai baisu ar reikalinga operacija.ACIU.

Sveiki,

manau tikslinga gydyti konservatyviai, o tik daug vėliau keisti gydymo planą. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Inga
2018-10-10
Laba diena, Gerbiamas gydytojau
Noriu pasiteirauti, del gautų MRT išvadų.
Atlikus krūtinės lastos mrt aptiktas th5 17mm židinys. Nuotraukoje matomas plėmas.Išvada solitarinė plazmocitoma.
Papildomai atlikus kompiuterinę tomografiją th5 kaulai nepažeisti židinio nesimato.
Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau pasimti tyrimus ir atvykti konsultacijai.

Nuo: Monika
2018-10-09
Sveiki,
Gavau MRT išvadas:
1. Kaklinės stuburo dalies neišreikšti degeneraciniai pakitimai;
2. C5/C6 disko fibrozinio žiedo plyšimo požymiai
Ar labai baisu? Reikia kreiptis į specialistus?

Sveiki,

taip, būtina gydyti, vėliau atlikti pratimus. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

Nuo: Robertas
2018-10-09
Sveiki L4/L5 tarpslankstelinis diskas pasigaubes, centrinėje dalyje formuoja apie0,9cm sagitalinio matmens išvaržą, stenozuojančią centrinį stuburo kanalą, laterines kišenes.
L4-S1 stuburo dalies degeneraciniai pakitimai:intervertebrinė osteochondrozė, deformuojanti spondiliozė, spondiloartrozė.
L4/L5 tarpslankstelinio disko išvarža, stenozuojanti centrini stuburo kanalą, laterines kišenėes.
L5/S1 tarpslankstelinio disko protrūzija.

Skausmas plinta i dešinę koją,raumenį ilgiau paeinant ar pastovint apie 3-5min,gulint ar sėdint skausmas beveik nejaučiamas.
Ar reikalinga operacija?jau apie 1savaite einu i rebilitacija ligonineje ir žymaus pagėrėjimo nejaučiu

Sveiki,

dėl operacijos ar konservatyvaus gydymo efektyvumo įmanoma prognozuoti tik Jus matant, žinant daugiau. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Milana
2018-10-10
Laba diena, po stuburo rentgeno gavau tokias išvadas:
S1 lumbalizacija, retrolistezė apie 5mm. L4 retrolistezė apie 2mm. L osteochondrozė II. Sakykite ar čia yra kas nors rimto? Dėkoju už atsakimą.

Sveiki,

taip, čia pakankamai rimta, todėl būtina periodiškai gydyti, daryti korekcinius stabilizuojančius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Gražina
2018-10-10
disko medialinė protrūzija ar tai rimta??? Nes nugara skauda labai stipriai

Jeigu skauda, tai rimta :) Atvykite manualiniam gydymui, individualiems pratimams.

Nuo: Ignas
2018-10-10
Sveiki, gal galėtumėte pakonsultuoti, ir pasakyti ar kas tai per problemos, pasidariau kompiuterine nuotrauka, nes skaudejo nugarula ir skausmas pereina i kojas, nuotraukos išvadoje rašo, juosmeninės dalies lordozė, L5-S1 dešiniuoju plačiu pagrindu lateralinis disko Prolapsas, spaudžiantis nervine šaknele, ir spina bifida. Norėčiau sužinoti kas tai per lygos nes skausmas jau vargyna ilgokai, ir ar su tokia degnoze gali imti į kariuomenę , nes skausmas po fizinio krūvio vos pakenčiamas . Ačiū

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, funkciniam ištyrimui, gal būt gydymui. Turite disko pažeidimą, todėl pratimai šiuo metu kontraindikuotini.

Nuo: Gintė
2018-10-09
Sveiki, po manualinės terapijos kakle atsirado guzas ir stiprus skausmas, pasidarius MRT išvada: C5/C6 intervertebrinis diskas nepakitusio aukščio, dehidratavęs - diskozės požymiai. Intervertebrinis diskas saikiai cirkuliariai, simetriškai pasigaubęs, dorzomedialiai su daliniu skaidulinio žiedu plyšimu. C5/C6 diskozė ir intervertebrinio skaidulinio žiedo dalinis plyšimas. Rentgeno išvada: nežymūs degeneraciniai pakitimai kaklinėje stuburo dalyje, Ro-je palenkus galvą į priekį V C3-C4, V C4-C5, V C5-C6 segmentų funkcinio nestabilumo požymiai. Diagnozė: M50.1. Skirtas reabilitacinis gydymas, tačiau pagerėjimo nėra, dirbant kakle jaučiamas to guzo įsitempimas, padidėjimas, skausmas. Ar reiktų dėl jo sunerimti ir ką patartumėte?

Sveiki,

sunku pasakyti nemačius, tačiau nemanau kad manualinė terapija galėjo iššaukti kažkokius pažeidimus. Senų, degeneracinių pakitimų pakankamai daug, todėl verta sunerimti, būtina daryti individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Milda
2018-10-09
Gal dar galite pasakyti,kurioje vietoje negeri pakitimai? Nes ortopedas pažvelgęs į atsakymą minėjo,kad čia nieko blogo.Reikalinga pas reabilitologą ir sąnario kremzlei galbūt papildas,nors aišku jis ne panacėja,aš irgi už teisingus pratimus. Lauksiu Jūsų atsakymo,dėkui labai!

Negaliu diagnozuoti, patarti Jūsų nemačius.

Nuo: Milda
2018-10-09
Atvykti negaliu,nes turiu slaugomą ligonį,kur. siunčiau kelio sąnario MRTaprašą gal galit ką patarti ir pakomentuoti tyrimą.Ačiū.

Tame ir problema, kad norint tiksliai diagnozuoti reikia pačiupinėti Jūsų sąnarį, atlikti keletą testų ir t.t. Labai dažnai skiriasi MRT vaizdas nuo funkcinės sąnario būklės, o juk nuo to priklauso gydymo parinkimas, tolimesni veiksmai.

Nuo: Aušrinė
2018-10-09
Laba diena, MRT išvada - išreikšta kairės pusės Th3/4 facetinio sąnario artrozė. Ką patartumėte daryti. Gydimas priešuždegiminiais vaistais ir rebilitacija (mankšta, šildymai, masažas) labai nežymiai palengvino skausmą. Ačiū

Labas,

tai ką įvardijote galima būtų teigti kad šie veiksmai nepriskiriami prie gydymo, todėl rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą, ir daug vėliau individualūs pratimai būtini. Kreipkitės

Nuo: Lina
2018-10-09
Th12 Šmorlio mazgas, priekinio viršutinio krašto deformacija be siganlo pokyčių kaulų čiulpuose - pakitimai vertinimai kaip seni, gali būti potrauminiai. L4-S1 intervertebrinė osteochondrozė. L4/5, L5/S1 centrinės protrūzijos. Nervinių šaknelių kompresijos požymių nematyti

Manualinis gydymas, individualūs korekciniai pratimai, skysčių, mitybos korekcija. Kreipkitės.

Nuo: Gražina
2018-10-08
Sveiki,atlikau stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografiją,kur man nustatė: degeneraciniai pokyčiai juosmeninėje stuburo dalyje L2/3 ,L3/4 ,L4/5 ,L5/S1 diskų osteochondrozė,def.spondiloartrozė išreikšta L3/4 ,L4/5 lygy,S1 lumbalizuotas. L2/3 disko dešinėje subartikuliariai nedidelė ekstruzija,pakritusi už disko stenozuojanti dešinę i/v angą. L3/L4 diskozė su radialiniu fibrozinio žiedo plyšimu centraliai, stuburo kanalo ženkli stenozė.L4/5 disko centraliai-paracentraliai kairėje protruzija,stenozuojanti lateralinę kišenę ir paspaudusi kairę S1 nervo šaknelę,stuburo kanalas ženkliai stenozuotas. Gal galite pakonsultuoti ką turėčiau toliau daryti. Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

turėtumėte atvykti gydymui, nes pakitimų daug ir negerų.

Nuo: Milda
2018-10-08
Čia dar nuo Mildos tęsinys- ir jaučiasi skausmas kairės pusės apatinėje sėdmens dalyje,ta pati pusė,kaip iršlaunis skaudama kur rašiau.Su klubais tvarka.

Labas Milda,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, tiksliai pasakyčiau problemas, diagnozę.

Nuo: Milda
2018-10-08
Sveiki,darytas kairiojo kelio sąnario MRT.Išvada-Medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija 1 laipsnio,aiskaus pažeidimo nestebima. PKR pažeidimas 1 laipsnio-patempimas. Girnelës chondromaliacija 2laipsn,medialiniame facete,nežymus sinovitas,blauzdikaulio lateralinio krumplio smulki subchondrine cista 4,7x5xxdydžio. Gal galite pakomentuoti rezultatą? Esu 49 m.skauda kairiają šlaunį,ypač jei ant jos tos puses atsigulama,skausmas tada nueina link kelio.Atsigulus ant nugaros aprimsta pamažu. Turiu antsvorio,ūgis 1,63, svoris 89 kg. Ačiū,už atsakymą,Jums.

Sveiki,

iš vienos pusės pakitimų negerų daug, tačiau mano nuomone taikyti konservatyvų manualinį gydymą verta. Vėliau parinkti judesius, pratimus, įtraukti fizioterapinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Daiva
2018-10-05
Laba diena, dariausi stuburo MRT . Gavau tokias isvadas:Fiziologine kaklines stuburo dalies lordoze pakankama.
Th4 slankstelio kuno viršutineje dalyje ~5.0 mm skersmens hemangioma.
Slanksteliu kunu aukštis ir konfiguracija – nepakite, poslinkiu nematyti, dengiamosios plokšteles lygios.
Tarpslanksteliniai diskai - be žymesniu MR matomu pokyciu.
C4-6 lygmenyse beprasidedanti priekine spondilioze.
Noreciau paklausti kas tai yra Th4 hemangioma ir priekine spondilioze?

Labas,

hemangioma - nepiktybinis darinukas, kuris tiesiogiai skausmo neduoda, spondiliozė - degeneracinė stuburo kaklinės srities liga. Taikant manualinį kompleksinį gydymą, darant individualius pratimus, bent šiek tiek koreguojant mitybą galima pasiekti gerų rezultatų. Kreipkitės.

Nuo: Svetlana
2018-10-05
Sveiki th10 viršutinio krašto lygyje nugaros smegenyse stebimas 5mm mielotopijos židinys ir th7 12mmhemangioma paskirtas gydymas pentoksifilinu ir mankštos bet jaučiuosi nelabai atsako kairę koją ką pasiūlyti net daryt

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, konsultacijai.

Nuo: Saulė
2018-10-05
L4/L5, L5/S1 diskų pasigaubimai. L5 lanko abipusė spondiliolizėsu kūno anterolisteze. Dėl to siaurinamos abi L4/S1 i/v angos. Ačiū už atsakymą

Sveiki,

kad būklė neblogėtų rekomenduočiau manualinį gydymą, mitybos konsultaciją, vėliau pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Jolita
2018-10-05
Sveiki,
Išvados: Stuburo juosmeninės dalies pradiniai degeneraciniai pakitimai. L4-5-S1 diskų osteochondrozė, spondiliozė. Neženkli skoliozė. L4 iki 2-3 mm retrolistezė.
Ką tai reiškia ir kokį gydymą rekomenduotumėte?
Ačiū

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.