Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Ramunas
2018-03-13
Laba diena norėčiau paklausti ką tai reiškiaJuosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė palyginta. S1 liumbalizuotas.
L4-S1 tarpslankstelinių sąnarių degeneraciniai artroziniai pakitimai su nedidele sąnarinių paviršių hipertrofija.
Apatinių krūtininių, juosmeninių slankstelių dengiamosios plokštelės pailgėjusios, jose pavieniai Šmorlio mazgai.
Juosmeniniai L2/3 ir L4/5 tarpslanksteliniai diskai dehidratuoti.
L3/4 disko kairė foraminalinė protruzija iki 6mm, su fibrozionio žiedo įplyšimu. Stenozuojama kairė tarpslankstelinė anga,
paspausta kairė L4 šaknelė. Tekalinis maišas sagitaliai 12,5mm.
L5/S1 disko skaidulinis žiedas dorzalinėje dalyje įplyšęs, stebima disko plataus pagrindo medialinė protruzija iki 4mm,
nedaug susiaurintos abi šoninės kišenės. Tekalinis maišas sagitaliai 10mm.
Kituose lygmenyse diskų išvaržų nestebima, stuburo kanalas bei tarpslankstelinės angos be žymesnių susiaurėjimų.
Matomos nugaros smegenų dalies MR signalo pakitimų nematyti. Nugaros smegenų kūgis Th12 slankstelio lygyje,
įprasto pločio, be matomų pakitimų.
Paravertebraliniai audiniai struktūriški.
Kauluose patologinių židinių MR duomenimis nematyti.
Išvada
S1 liumbalizaciojos požymiai. Juosmeninės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai - osteochondrozė,
spondiloartrozė. L3/4 disko kairė foraminalinė protruzija stenozuojanti tarpslankstelinę angą. L5/S1 disko
medialinė protruzija. .

Sveiki,

Jūsų atveju raikalinga ir svarbiau žinoti funkcinę būklę. Rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, konsultacijai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Renata
2018-12-10
Sveiki
Vyras . 38 m 190 ug, 110 kg
Nugaros skasmai( juosmo) krutines skausmai.
MRT išvada:
Degeniraciniai-distrofiniai juosmenines stuburo dailes pakitimai.
L1-2 irL2-3 disku pasigaubimas i stuburo kanala
L3-4 ,L4-5 ir L5-S1 disku dorzalinis prasiverźimas( protuzija)
Kaip gydyt ? Ir paaiškinkit prašau ka tai reiškia? Aćiu

Sveiki,

visi stuburo juosmeninės dalies diskai pažeisti. Rekomenduočiau nedelsti ir atvykti manualiniam gydymui. Vėliau būtini korekciniai individualūs pratimai.

Nuo: Virginija
2018-12-10
TH10-L1-L5-l-llst intervertebrines osteochondrozes požymiai-tarpslanksteliniai tarpai susiaurėję,subchondrine sklerozė,nedideli kraštiniai osteofitai,pakitimai ryškesni TH10- TH12 lygmenyje.L5/S1-ll-lllst intervertebrines osteochondrozes požymiai-tarpslankstelinis tarpas ženkliai susiaurėjęs,subchondrine sklerozė, nedideli kraštiniai osteofitai.Visame apimtame lygmenyje vidutiniškai išreikštos deformuojancios spondiliozes požymiai.L3-S1def.spondiloartrozes požymiai.Isvada:degeneraciniai pakitimai.L4slankstelio nežymi anterolisteze.

Sveiki,

rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Aušra
2018-12-10
Laba diena, kažkurį laiką pastoviai skauda galva, pasidariau MRT, išvados tokios, gal galite trumpai pakomentuoti, Ačiū
Saiki cervikalinė hiperlordozė. Saiki C3 – C5 unkovertebrinė artrozė, C4/5 intervertebrinė osteochondrozė.
Vidutiniškai išreikšta dešinės pusės C7/Th1 facetinio sąnario artrozė. C4/5 dorzalinis disko pasigaubimas,
vidutinio laipsnio dešinė, saiki kairė foraminalinė stenozė. C5/6 vidutinio laipsnio kairė foraminalinė
stenozė.

Sveiki,

rekomenduočiau konservatyvų manualinį kompleksinį gydymą, individualius pratimus. Kito kelio geros savijautos link - nežinau. Kreipkitės.

Nuo: Elena
2018-12-10
Laba diena man yra deformuojantispondiloartroze||° tarpsankstelineosteohanroze tarpsanktseliniu angustentozes c5c6c7segmentuose skausmas eina ir ranjas nera jegos rankose ir labai skauda

Sveiki,

patarčiau atvykti manualiniam gydymui, individualiems pratimams. Skambinkite

Nuo: Jolanta
2018-12-09
Laba diena,labai skaida nugaros viršutinė dalis.Įkvepiant skauda,kosint skauda,gulint ir verčiantis ant kito šono skauda.MRT rodo stuburo krūtininės dalies paryškinta kifozė.Torzija.Nežymi spondiliozė.Slanksyelių kūnų pavieniai smulkūs,Šmorlio mazgai.Krūtininiai tarpslanksteliniai diskaidehidratuoti,kiek deformuoti,į stuburo kanalą neprolabuoja,be šaknelės spaudimo požymių.Nugaros smegenys nedeformuotos,potologinių židinių nestebima.Centrinis nugaros smegenų kanalas neprasiplėtęs.Pavienės,polisegmentinės ,perineurinės cistos.Tarpslankstelinių bei kostovertebrinių sąnarių artroziniai pakitimai. Prašau patarimo kas galėtų man padėti,nebeįmanoma skausmuose gyvent.Ačiū!

Labas,

rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui. Skambinkite, registruokitės.

Nuo: Lijana
2018-12-07
Sveiki. Grįžau iš Neurologo konsultacijos su nemaloniomis žiniomis jog skubiai reikia stuburo operacijos, tačiau neaišku koks specialistas apsiims mane operuoti. Tai vadinasi labai rizikinga operacija... Taip ir lieka pačios blogiausios mintys. Esu 32 metų dviejų mažylių mama. Su stuburo problemomis susidūriau paauglystėje, nelankstus stuburas, einu pasvirusi į priekį, susikuprinusi. Tačiau čia gal genai, nes lygiai taip vaikšto tėtis ir močiutė, pas jų problemos su stuburu. Man pasireiškė rimtos problemos po pirmojo gimdymo, skausmas juosmenyje, tirpimas dešinės kojos. Tačiau su procedūrų pagalba dingsta skausmas ir pasikartoja karts nuo karto. Dabar kompiuterinės tomografijos išvados: juosmens/ kryžmens hiperlordoze. L5 abipusė spondilolize, L5 ||| laipsnio spondilolisteze. Ką toliau daryti?? Ačiū už informaciją!

Sveiki,

norint daryti išvadas, konsultuoti, būtina Jus matyti. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Rimantas Korizna
2018-12-06
stuburo kaklinės dalies kompiuterinė tomografija.C3-C6 abipus pradine unkovertebrinių sąnarių .artrozė. C3/4 kaireje vidine spondiloartrozė.C5/6 diktozė,minimaliai paspaudziama kairė C6 šaknele. Neurologo nukreipiamas gydymui į skausmo Dienos stacionarą. patarkite

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Algirdas Mingėla
2018-12-06
Laba diena, daug metų jaučiu skausmus juosmens srityje , kuris plinta tai į vieną sėdmenų pusę, tai į kitą , taip pat skausmas pereina į kirkšnis.Pakinta laikysena ,imu šlubuoti, o kartais išvis negaliu paeiti.Pasidariau stuburo juosmeninę 2 krypčių r- gramą,aprašymas :osteochondrozė torakolumbalinėje dalyje ir L2-L3.Th 12 Šmorlio išvarža. Man 48 metai.Prašau Jūsų parašyti išvadą,apibendrinti mano ligą.Ačiū už atsakymą.

Labas,

tas kas parašyta , matyti rentgenogramoje, nematau jokių problemų, todėl negaliu nieko komentuoti. Tačiau Jus matant galima tiksliai nustatyti funkcinę diagnozę, parinkti gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Teresa Sibik
2018-12-06
ištiesinta lordozė, apimta C1-C6
C3-C4 nežymiai pradiniai intervertebrinės osteochndrozės požymiai

Sveiki,

ir su ištiesinta lordoze įmanoma ir reikia puikiai jaustis, tačiau būtina šiek tiek manualiai pagydyti, padirbėti su pratimais. Kreipkitės

Nuo: Inga
2018-12-04
Sveiki.Turiu rankos riešo sausgyslių patempimą.Skausmas atsiliepia ir po maždaug praėjus 15metų.Ar įmanoma kažkaip išgydyti?Ačiū.

Sveiki,

manau taip, įmanoma. Atvykite.

Nuo: Lina
2018-12-02
Sveiki, Nežymiai patiesinta fiziologinė kifozė, skoliozė į dešinę. Stebimi pradiniai diskozės požymiai. Tarpslanksteliniai tarpai saikingai pažemėję. Kokius pratimus ir kuria kūno dalį patariate stiprinti, jog išvengti skausmų?

Sveiki,

Lina, rekomenduočiau atvykti funkciniam ištyrimui. Tada tiksliai pasakyčiau ką daugiau tempti, o ką stiprinti. Bendrai atsakyti neįmanoma, nes tai individualu.

Nuo: Jūratė
2018-12-01
Sveiki, jau apie pusę metų skauda kojas iš kirkšnies, skausmas suintensyvėja po ilgesnio sėdėjimo, būna sunku paeiti, naktį tirpsta kairė šlaunis. Norėčiau žinoti ar tikslinga atlikti magnetinį rezonansą. Prieš 10 metų buvo atlikt, išvada: juosmeninė stuburo dalies skoliozė į kairę, nežymi diskozė, spondilozė, spondiloartrozė. L4-5-S1 diskų difuzinės protūzijos. Ačiū

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, ištyrimui. Būtina daugiau žinoti norint diagnozuoti stuburo juosmeninės dalies, kryžkaulio ar klubo sąnario problemas.

Nuo: Danute
2018-11-30
Laba diena. Labai daznai uzspazmuoja stuburo juosmens dali iki tokio lygio jog sunku net pajudeti.Pastovus skausmingas diskomfortas, skausmas nuteka jau i abi kojas ( kaireje kojoje skausmas stipresnis ), vakare jau gulint pradeda kaisti koju padai, atsiranda keisti koju traukuliai ir lyg adateliu badymas nuo juosmens iki pirstu galiuku. Padarius MR isvada tokia Skolioze. Th10 -L2 kremzliniai Smorlio mazgeliai.Saiki L4/5-L5 /S1, isreiksta L2 /3 intervertebrine osteochondroze. IsreikstaL1/2-L5/S1 fasetiniu sanariu artroze. L2/3cirkuliarus disko pasigaubimas, placiu pagrindu nedidele kaire foraminaline protruzija. L4/5 placiu pagrindu kaire intraekstraforaminaline disko protruzija; galimi L4 sin.nervines sakneles dirginimo reiskiniai. L5 /S1 saikus cirkuliarus disko pasigaubimas su lokaliu annulus fibrozus iplysimu kaireje preforaminaliai; saiki kaire foraminaline stenoze. Nerviniu sakneliu kompresijos nekonstatuota. MR atliktas pries 10 menesiu. Bukle ir pojuciai kasdien blogeja, nuo spazmu vaduoja Diazapamas, o ir jo kartais tenka panaudot didesnem dosem. Patarkit prasau ka daryt, kaip gydytis, ir kaip apsisaugot dirbant. Dekoju

Labas,

Danute, tikrai patarsiu kaip pasisaugoti darbe, rekomenduosiu gydymą, individualius koreguojančius pratimus, tačiau būtina Jums atvykti.

Nuo: Inga
2018-11-29
Sveiki.Man31m.Diagnozė L5 S1 disko protrūzija 10mm.Koks korsetas man reikalingas,ar kompensuoja?Ačiū.

Sveiki,

Jums joks korsetas nereikalingas, kad ir kompensuotų :), Jums reikalingas manualinis gydymas, korekciniai individualūs pratimai. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Migle
2018-11-29
Sveiki,
Turiu problemu su stuburu jau virs 10 m. Esu 34 m moteris. Keleta kartu per metus buna taip, kad kazkas “cinkteli” juosmens srity ir krentu ant grindu, tuomet jau lovoje tenka praguleti 3-5 d, kol pajegiu atsistoti. Pernai buvo darytas MRT, isvados tokios:
Th11-L1 slanksteliu kunu dengiamosiose plokstelese-smulkus schmorlio mazgai.
L4/L5 ir L5/S1 lygmenyse-saiki intervertebrine osteochondroze ir saiki spondiloartroze abipus.
L4/L5 intervertebrinis diskas saikiai issigaubes.
L5/S1 lygmenyje-nedidele centrine intervertebrinio disko protruzija (sag.matmuo ~0,3 cm).

Kas tai butu isvertus i suprantama kalba, ir ar imanoma ka padaryti, kad pasiekti ilgaamziskesnius rezultatus?
Skausmai kamuoja pastoviai, su uzeinanciais priepoliais, kad net kojos pirsto negali pajudinti guledamas. Aciu.

Sveiki,

Migle, turite kelių diskų pažeidimus, tačiau jie nėra labai komplikuoti. Rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus. Atvykite konsultacijai, visada norisi pašalinti stuburo dekompensacijos priežastį, o ne slopinti tik simptomų. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Zofija
2018-11-28
Laba diena. Rankų (pečių) skausmai ypač naktį, pirštų tirpimas. Rentgenas, išvada: palyginta kaklinė lordozė, polisegmentinė c1-c7 sl. II laipsnio osteochondrozė, spondilioartrozė, diskozė, nežymi kairė skoliozė. Koks galimas gydymo būdas? Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, atvykite konsultacijai.

Nuo: Renata
2018-11-27
Laba diena, po nuolatinių rankos tirpimų buvo atlitas MRT tyrimas, ir išvada tokio: Stuburo kaklinės dalies osteochondrozė, pradinė spondiliozė; C3-4 ir C4-5 diskų medialinės nedidelės protruzijos. Koks būtų galimas gydymo būdas?

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį kompleksinį gydymą (diafragmos, atvaros, kaklo korekcijas). Kreipkitės

Nuo: Aurimas
2018-11-27
Sveiki jaučiu dinskompota širdies plote nugaroje uz mentės skausmas per visą kūną keliauja bet nezimus jau taip gal du menesei bet ce tik ramybės būsenoje o jei sportuojant jis iš vis dinksta arba judant kas galėtų būti tūrių problemų su stuburu

Sveiki,

galima įtarti slankstelių subliuksacijas. Rekomenduočiau manualinį gydymą, slankstelių korekcijas. Kreipkitės

Nuo: Daiva
2018-11-27
Sveiki, gal galėtumėte pakomentuoti radiologinio tyrimo išvadą: Degeneraciniai pokyčiai kaklinėje stuburo dalyje, C4/5 , C5/C6, C6/C7 diskų osteochondrozė, def. spondiloartrozė, spondiliozė, -C4/5 disko subartikuliariai -foraminaliai kairėje protruzija,kairė i/v anga saikiai stenozuota. -C5/C6 diskozė centraliai -su radialiniu fibrozinio žiedo plyšimu.
Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą, individualius pratimus. Nematau labai didelių problemų, šiuo atveju svarbiau funkcinė būklė. Kreipkitės

Nuo: Paulius
2018-11-27
Laba diena. Jau kuris laikas jaučiu nuolatinį skausmą nugaros viršuje ir krūtinėjė. Skauda tik kaip sakant jau tyčia "klibinant" tą vietą. Kartais paskausta ir riešą, petį ar kitą rankos dalį. Šeimos gydytoja prirašė vaistų nuo uždegimo, nepadėjo. Masažai nepadėjo taip pat. Jokie vaistai nuo skausmo taip pat nepadeda. Dirbti skausmas netrugdo. Kas tai galėtu būti? Kokius tyrimus patartumėt pasidaryti? Ačiū.

Labas,

galima įtarti stuburo problemas, slankstelių subliuksaciją, kurios sėkmingai koreguojasi taikant manualinį gydymą. Atvykite pirminei konsultacijai, tyrimų kol kas nereikia.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.