Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Jūratė
2018-02-12
Laba diena, pasidariau rengena stuburo juosmenines dalies nuotrauka, atsakimas L4-S1osteochondroze 1-2laipsnio, ar čia yra labai blogai, ir ar galit padakyti koks būtų gydimas, ačiū

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, po to individualius pratimus. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Diana
2018-11-15
Sveiki ,dukrai 23 metai. Šiuo metu naudojami vaistai ir praeitos kelios reabilitacijos nebepadeda.Kamuoja didžiuliai nugaros skausmai,plintantys į kojas, pasunkėjęs šlapinimasis. Paskutiniame stuburo juosmeninės dalies tomografijos tyrimo vertinime parašyta : L4-S1 deformuojanti spondilozė. L4-S1 tarslankstelinių diskų fibrozės žeidai centraliai įtrūkę; tarpslanksteliniai diskai dehydratuoti, sužemėję, difūziškai pasigaubę, siaurinamas priekinis stuburinis tarpas, inervertebrinės angos, be kompresijos į nervines šakneles. Sakralinė epidurinė lipomatozė.
Ar padėtų operacija ir kokia ?

Sveiki,

Diana, reikėtų merginą matyti, MRT tyrimą, tada galima būtų daryti išvadas dėl konservatyvaus ar operacinio gydymo.

Nuo: ONUTE
2018-11-14
laba diena.Treti metai,atejus rudeniui,miego busenoj,patiriu soko priepuoli,po to svaiksta galva,pykina,vemiu,ligoninej leidzia pleciancius,palengveja,bet vis kartojasi.Sais metais padare kaklo sonine rentgenograma;isvada-2laipsn. tarpslanksteline osteochondroze c5-c6 segmente,taip pat dare dviguba arteriju skenavima isvada; vidiniu miego arteriju aterosklerotiniai pakitimai.Slanksteliniu arteriju deformacija kaulinio kanalo c5- c6 segmente.naudoju statinus,maitinuosi sveikai,man 69m.ka ,gerb.gydytojau patartumete,kad nesikartotu priepuoliai,dekoju.

Labas,

iš savo pusės galėčiau gydyti kaklą, koreguoti visą stuburą, vėliau daryti išvadas ir gal būt peržiūrėti gydymo planą. Kreipkitės.

Nuo: Daiva
2018-11-12
Laba diena
Turiu difuzinę nugarą. Ar tiktų tiesinimo nugaros korektorius?
Pagarbiai Daiva.

Labas,

taip, tiktų trumpai ir nedaug, jeigu teisingai, reguliariai darysite individualius pratimus.

Nuo: Juste
2018-11-12
Sveiki stuburo magnetinio rezonanso atsakymai, galerumete pakomentuoti. L1, L2 Šmorlio mazgeliai, L4/5facetinių sąnarių hipertrofija. Žemiau L4–epidūrinė lipomatozė. Pradinė intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 cirkuliarus pasigaubimas, kairėje ekstraforaminaliai įtrūkęs annulus fibrosus;saiki foraminalinė stenozė, galimaL4 nervinių šakelių dirginimo simptomatika (k>d).

Sveiki,

pakitimų nemažai, tačiau labai blogai nėra. Tikėtina kad konservatyvus manualinis gydymas bus veiksmingas. Tačiau prieš darant išvadas būtinas funkcinis ir skausmo intensyvumo įvertinimas, visa anamnezė. Kreipkitės.

Nuo: Danutė
2018-11-12
Sveiki. Mano tėvukui pirmos grupės invalidas . Stuburo juosmens dalies 2-jų krypčių rentgenogramos. Pripažino Spondiliozė , spondiloartrozė

Sveiki,

tai ne diagnozė, o stuburo senėjimas, kuris yra neišvengiamas ir visiška norma (jeigu atitinka fiziologines ribas). Norint tiksliau atsakyti reikalinga daugiau žinoti. Kreipkitės.

Nuo: Inga
2018-11-11
Sveiki, ar stuburo isvarza gali sumazeti? Pries du metus mrt aprasyme buvo C5-C6 disko protruzija formuojanti iki 6,7*10,7mm medialine isvarza. Dabar atliktoj mrt aprasyme C5-C6 iki 4mm medialine protruzija

Sveiki,

kaklinėje stuburo dalyje išvaržos gyja apie metus. Tačiau rekomenduočiau manualinį gydymą ir būtinai pratimus kaklo stabilumui, mobilumui. Kreipkitės.

Nuo: SABINA
2018-11-11
Laba diena, KT tyrimo išvada- pradiniai degeneraciniai pakitimai, L2 slankstelio kompresinis lūžis(nervo nespaudžia), diagnozę sužinojau po 5 savaičių. Neurochirurgo rekomendacija mažiau sėdėti, reabilitacinės procedūros.Man 58 m. nustatyta osteopenija.Ką jūs patartumėte kaip gydytis

Sveiki,

o aš rekomenduočiau sėdėti teisingai, daryti pertraukėles ir teisingai judėti. Todėl būtina Jus funkciškai įvertinti, surašyti korekcinius individualius pratimus, šiek tiek pakalbėti apie mitybą, skysčius.

Nuo: Virgilija
2018-11-11
Ačiū daktare
Nuo: Rasa Batakienė
2018-11-10
Laba diena,
Šiais metais, profilaktiškai dėl darbo man buvo atlikta krūtinės ląstos rentgenografija.Tyrimo išvadoje rašoma:
matomos dėl Šmorlio mazgų įlinkusi iš Th11-Th12, Th12-L1 dengiamosios plokštelės.
Man 48m. reguliariai sportuoju, po fizinio krūvio nugaros skausmų nejaučiu. Ar man verta sunerimti dėl tokios išvados, kokios būtų ateities prognozės? Ar gali atsirasti nuolatiniai nugaros skausmai?

Labas,

mano nuomone verta atlikti manualinę viso stuburo korekciją, būtinai turėti individualius pratimus pagal Jūsų funkcinį vertinimą. Tada ateityje tikrai neturėsite problemų. Kreipkitės.

Nuo: Mindaugas
2018-11-13
Sveiki. Paskutinius puse metu skauda kairi kluba. Skausmas kartais aprimsta, kartais suintensyveja. Padarius kompiuterine tomografija gavau toki atsakyma : Juosmeninėje stuburo dalyje degeneraciniai pakitimai. L5 slankstelio retrolistezė. L3-S1 diskai pasigaubę, L3/4 disko kairėje foraminaliai nedidelė protruzija; L4/5 disko kairėje foraminaliai-ekstraforaminaliai nedidelė protruzija; L5/S1 disko centrinė-kairioji paracentrinė protruzija, galimas kontaktas su kair. S1 šaknele. Kaip reiktu gydytis? Aciu.

Sveiki,

rekomenduočiau konservatyvų manualinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Elija
2018-11-13
Sveiki, ar gydymui nustatyti uztenka rentgenogramos, ar verciau pasidaryti komp. tomograma arba magn. rezonansa ir kuris is pastaruju tikslesnis/ reikalingesnis gydymui mankstomis /masazais.

Sveiki,

žinant problemas, galima būtų atsakyti, ar reikalingas MRT tyrimas ar rentgenograma. O eilės tvarka rekomenduojama: gydymas, po to korekciniai pratimai O savo malonumui (bet ne gydymui) galima ir į masažo procedūras nueiti.

Nuo: Danutė
2018-11-12
Sveiki .II tarpslankstelinė osteochondrozė c6-c7 segmente . Man gydyma paskyrė vaistais Celecoxib Zentiva 200mg ir Mydocalm 150mg. Ką galite patarti . labai ačiū .

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą. korekcinius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Ina
2018-11-09
Sveiki, pasidariau magnetinį rezonansą,nes skaudėjo nugarą,ypač juosmens dalį ir tirpo dešinė koja ir net ėjo tirpimas į pėdą. Magnetinio atsakymas :
L-stuburo dalies saikingai išreikšti degeneraciniai pakitimai(osteochondrozė,spondiloartrozė,diskozė),ryškesnė apat.segmentuose.
L1 viršut.kūno dalyje ~8-9mm pakitusio riebalinio signalo židinukas,panašiausias i hemongiomą.
L1-3 lygmenyje sąnariniuose kūnų paviršiuose smulkūs degeneruoti šmorlio mazgeliai.
L4-5,L5-S1kiek ryškesnė spondiloartrozė,L4-5 kair.facetinio sąnariuko~7mm sinovinė ekstrakanalinė cista.
Juosmeninė lordozė patiesinta,saikinga kair.skoliozė.
Noriu sužinoti,koks būtų reikalingas gydymas. Dabar reabilitologė išrašė procedūras,gavau transkutaninį elektrostimuliavimą ir masažus kojos ir juosmens dalį. Girdėjau,kad turint cistą ir hemongiomą negalima elektrostimuliavomo ir masažo. Noriu sužinoti jūsų atsakymą, ar nepasidarysiu sau blogiau ? Aciū.

Sveiki,

taip, nerekomenduočiau elektroterapijos ir masažo. Rekomenduočiau manaulinį gydymą. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Jovita
2018-11-08
Laba diena. Tris mėnesius vargina juosmens skausmas. Padaryta kompiuterinė tomograma-Pradiniai degeneraciniai pakitimai juosmens stuburo dalyje -L4/5 ostechonrozė, siaurinamos tarslankstelinės angos abipus.Šmorlio mazgai deformuojantys L4/L5 dengiamąsias plokšteles. Kokį gydymą rekomenduotumėte? Ačiū

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Vio
2018-11-08
Kelias savaites skauda koja. Skausmas buna nuo kirksnies ir per visa slauni. Tikslia vieta kuria skauda nustatyt man sunku. Buna dienu kai vos skauda. O paskui pasidaro skausmas vos pakenciamas. Tenka slubuoti. Net pabegti neimanoma. Jokios traumos neturejau. I gydytojus nesikreipiau dar. Gal ka patartumet, ar cia rimta ar galiu ignoruoti?

Sveiki,

jokio intensyvumo skausmo ignoruoti nepatarčiau. Tačiau būtinas manualinis gydymas, korekciniai pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Indre
2018-11-07
Labas vakaras. Gydytojau, noreciau patarimo, ka galeciau daryti, kad palengvinti bukle? Nuolat vargina intensyvus viso stuburo, ranku, koju skausmai, tirpimas, galuniu silpnumas. Turiu rimtu problemu su stuburu, C5-6, Th8-9, L5/S1 dalyse yra medialines isvarzos, stubuo kanalo stenoze, deformacija, intervetebriniu angu stenoze, Th 6-12 kompresiniai luziai, kompresijos, Th1 didejantis zidinukas-hemangioma ir kt. Per pastaruosius 3men.labai sutiprejo skausmai kakle: veriantis, plesiantis kaklo skausmas, labai plintantis i abi rankas, ypac kairiaja, negaliu pakelti, nuo pat kaklo iki plastakos "istatytas" peilis, saudo kaip elektra, yra nutirpusi, nusilpusi visa ranka, pirstai, pastovus "durimas" i sirdi. Labai nusilpusi ir jau uztirpusi k. kojos peda, blauzda. Desine koja kiek stipresne. Sutrikusi dubens organu veikla. Pastoviai su paumejimais "saudo" elektra i pakausi, uz ausu kauseliu, labai galva skauda. Nezinau, kaip palengvinti ta skausma, nes neimanoma rasti vietos, ypac naktimis. Toks pablogejimas ivyko, kai keliant sunku daikta bei sukantis, kazkas slankstelyje "sprogo" ir labai astriai "uzstrigo". Turiu nauja isvarza ar ta pati padidejo? Dekoju

Labas,

tiksliai atsakyčiau tik matant Jus ir MRT tyrimą. Tačiau mano nuomone, verta bandyti gydyti konservatyviai, manualiai. Kreipkitės.

Nuo: Anna
2018-11-07
Laba diena.Parius KT,Isvada - Lumbaline spondilochondroze L3/4.L4/5.L5/S1 tarpslanksteliniu disku nezymios difuzines protruzijos.Galit paaiskint ka tai reiske,ir kaip giditis?

Sveiki,

turite trijų diskų pažeidimus. Rekomenduočiau manualinį gydymą, po to individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: nuo: nina
2018-11-07
laba diena. gerb. Gydytojau . Mano stuburo j uosmenines dalies KT aprasymas. Ar galetumete pakomentuoti aprasyma. Stuburo L1/S 1 d KT .Tyrimas atliktas be I /v kontrastavimo. Istiesinta fiziologine lordoze , nezymi skolioze i kaire .L1-4- Smorlio mazgai.L1/S1 vidutine tarpslanksteline osteochondroze, , ryskiausia L 3/S1, ryski spondilioze . Vidutine def. spondiloartroze L3/S1. L1/3 diskai nezymiai pasigaube .L3/5 diskai pasigaube, distrofiskai pakite su dujine degeneracija, stebimos apie 3mm centrine disku protruzijos. L5/S1 diskas pasigaubes, distrofiskai pakites su dujine degeneracija b sae aiskios profurzijos. Intervertebrines angos L/4 S1 bipus saikiningai susiaurejusios del kauliniu degeneraciniu pakitimu. In
traduraliai papildomu dariniu nematyti. Paravertebriniai audiniai strukturiniai. Kauline struktura porotiska. Isvada. L 3/ 5 centrines disku protruzijos; degeneraciniai pakitimai 3 cios stadijos. Dekoju.

Labas,

Jūsų atveju konservatyvus manualinis gyymas duotų gerų rezultatų. Registruokitės konsultacijai.

Nuo: Danutė
2018-11-07
Juosmens lordozė ištiesinta
L4-L5 disko k. pusės paramedialinė protrūzija, siaurinanti stuburo kanalo k. šoninę kišenę ir k. tarpslankstelinę angą ; II-III tarpslankstelinė osteochondrozė L5-S1 segmente, L5-S1 disko medialinė protrūzija , plačiu pagrindu, liečianti kietojo dangalo maišą. Ačiū gal patarsit kaip gydytis .

Sveiki,

rekomenuočiau manualinį kompleksinį gyymą. Kreipkitės.

Nuo: Rasa
2018-11-07
Laba diena,magnetinio rezonanso atsakymas,kryžkaulio kanale S2-4 lygnenyje cista,4cm isilgai x2,5cm skersai 1,3 cm sagitaliai dydžio,tiketina,perineuraline. Koks butu gydymas? Aciu

Sveiki,

kokio pobūdžio skausmas, intensyvumas, trukmė, Jūsų amžius, raumenų balansas, stuburo mobilumas, streso lygis, darbo pobūdis, Žinant atsakymus į šiuos klausimus, galėsiu patarti, funkciškai diagnozuoti ir gydyti. O cista dažniausiai skausmo neduoda. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.