Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Kristina
2018-02-08
Sveiki, gal galit pakomentuoti MRT išvadą:,, Išreikšti L5, S1 gretimų dengiamųjų plokštelių Modic 1 tipo pakitimai. Plati medialinė L5-S1 tarpslankstelinio disko protrūzija tarp osteofitų. L4-L5 tarpslankstelinio disko pasigaubimas. L4-S1 osteochondrozė, spondilioartrozė". Ar galiu su tokia diagnoze eiti į aerobiką ir treniruoklių salę, nes labai mėgstu sportuoti ir didesnius krūvius? Ačiū.

Sveiki,

dviejų diskų pažeidimai, gręsiančios išvaržos. Aerobiką sportuoti kol kas nerekomenduočiau, o treniruoklių salėje būtina daryti saugius ir individualius pratimus, ir krūvio intensyvumas optimalus. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Svajune
2018-05-24
Sveiki,man L4/L5 kaireje paramedialine disko išvarža
Galit pasakyt plačiau kas tai?
Ir koks gydimas?
Ačiū

Sveiki,

viskas labai aiškiai parašyta: disko išvarža. Priklausomai nuo simptomų ir skausmo intensyvumo rekmenduojama pasidaryti MRT tyrimą. O dėl gydymo: norint kad šis ar kiti diskai neplyšinėtų toliau, pirma rekomenduotina pašalinti priežastį, manualiai gydyti, koreguoti visą stuburą, dubenį, diafragmas ir t.t. Vėliau padirbėti su individualiais pratimais, ir problemą pašalinsite ilgam ar visam laikui, priklausomai kiek dėmesio pati skirsite savo kūnui. Kreipkitės.

Nuo: Lorentijus
2018-05-24
L5 LĖT SPONDILITO POŽYMIAI UŽDEGIMINIŲ MASIŲ PROTRŪZIJA Į KAIRĘ L5-S1 TARPSLANKSTELINĘ ANGĄ Į KAIR.L5 ŠAKNELĖS KOMPRESIJĄ. JUOSMENINĖS STUBURO DALIES DEGENERACINIAI PAKITIMAI. POLISEGMENTINIAI SMORLIO MAZGELIAI. L5-POSTEROLISTEZĖ. L-4-5 CIRKULIARUS IŠSIGAUBIMAS. TIKSLINGA TH DALIES MRT DĖL ĮTARIMŲ ŽIDINIŲ NUGAROS SMEGENYSE TH11,12 LYGYJE

Sveiki,

kaip rekomenduojama, pasidarykite stuburo krūtininės dalies MRT. Po to pasimkite visus tyrimus ir atvykite konsultacijai ir gydymui.

Nuo: Irena
2018-05-24
Patiesinta fiziologinė lordoze, L5/S1 intervertebrins diskas žemesnis, jo dorsinis kraštas saikingai išsigaubęs

Labas,

turite plyšusį diską. Todėl dabar nieko nedaryti jau negalima. Kreipkitės dėl stuburo manualinės korekcijos, mitybos, pratimų.

Nuo: Lina
2018-05-23
Sveiki gydytojau.man rankos piršto sanaryje,rentgenas parodė,sklerotinis židinys 2,3mm.kas per liga,ir kaip ja gydyti? Ačiū.

Sveiki,.

reikalinga matyti nuotrauką ir Jus. Kreipkitės.

Nuo: Ligita
2018-05-23
Sveiki, pasidariau stuburo rentgeno nuotrauką, štai kokie rezultatai - nežymi skoliozė į kairę, L5 posterolistezė ~3mm. Neseniai buvo surakinę nugarą, skausmas plito į kairę koją. Kaip paprastai man galėtumete paaiškinti šias išvadas, kaip gydytis ir stiprinti nugarą?

Sveiki,

nežymus stuburo pakrypimas į šoną, L5 slankstelio pasislinkimas atgal. Rekomenduočiau manualinį gydymą, korekciją. O ką stiprinti, ar tempti pasakysiu Jus matant. Dažniausiai nieko labai stiprinti nereikia, o būtina koreguoti raumenų balansą.

Nuo: Šarūnas
2018-05-23
Laba diena. Mano KT išvada:
Pradine i/v osteochondrozė. L4/L5 t. disko dešinė paramedialinė išvarža su L5 nervinės šaknelės kompresija dešinėje lateralinėje kišenėje.
L5/S1 t. diskas kairėje paramedialiai netolygiai išsigaubęs, spaudžia kairę S1 nervinę šaknelę. Ačiū.

Labas,

rekomenduočiau pasidaryti MRT tyrimą, ir atvykti konsultacijai, manualiniam gydymui.

Nuo: Gintute
2018-05-23
Sveiki. Išvada: L5 spina bifida ir abipuse sakralizacija.
Galite paaiškinti?
Ačiū .

Sveiki,

įgimta stuburo smegenų išvarža, kryžkaulio degeneraciniai pakitimai.

Nuo: Gabija
2018-05-23
Sveiki,
Nuo gimimo turiu nesuaugusi stuburo slanksteli apie kuri suzinojau 18metu.
Po to pasitikrinus 25metu,suzinojau spina bifida.
Ka siuo metu daryti? Nes prisiskaiciau,jog galiu nevaikscioti.

Sveiki,

reikėtų pasiimti MRT nuotrauką ir atvykti konsultacijai. Gydymas, kiti veiksmai kiekvienu atveju ženkliai skiriasi.

Nuo: jurgita
2018-05-23
laba diena,gal galite placiau paaiskinti mano stuburo rentgenologini tyrima:stuburo c dalies sonines krypties ro-je tarpslanksteliniai tarpai normalaus plocio,be pakitimu.C2/3/4/5/6/7 tarsanariniai (facetiniai)tarpai susiaureje,dengiamosios ploksteles pailgeje,matoma subchodrine skleroze.patiesinta fiziologine lordoze. man uzspaudzia spranda ir tada kyla sirdies ritmas,ar tai susije?man 31 metai.

Labas,

taip, tai gali būti susiję. Rekomenduočiau kaklo manualinę korekciją, individualius pratimus.

Nuo: Lina
2018-05-23
Sveiki, KT tokie atsakymai skenuota L2-S1 visame ilgyje yra saikingai isreiksti degeneraciniai pakitimai slanksteliu kunu dengiamosiose plokstese,diskuose ir facentiniuose sanariuose.Kaulai kiek poroziski.Palyginta fiziologine lordoze.L2/S1 saikinga spondiloartroze intervebraliniuose sanariuose.L2 intervertebrines angos laisvos,disku lygyje n.y.abipusiai sakraleito pozymiai.Isvada:pradine lumbaline osteochondroze. Gal galit pakomentuot mano atveji.Aciū

Sveiki Lina,

Jūsų būklė pakankamai nebloga. Degeneraciniai pakitimai nėra ryškūs. Tačiau save turėtumėte motyvuoti trumpam manualiniam gydymui ir pratimams kiekvieną savaitę. Pakankamai vandens, maiso medžiagų, individualus judesys, ir gerą sveikatą turėsite ateityje. Kreipkitės.

Nuo: Lina
2018-05-22
Sveiki. MRT išvada: nežymi cervikinė kifozė. Th1 kairiosips kojytės hemongioma. Ka tai reiškia?

Sveiki,

patiesinta stuburo kaklinė dalis. Taikant manualinę terapiją koreguojasi stuburo linkis, toliau tenka padirbėti su pratimais. Hemangioma - gerybinis darinukas, kuris dažniausiai nieko bogo nedaro.

Nuo: Ilona
2018-05-18
Sveiki, pries savaite padaryta abieju peciu rezginio operacija,bet kazkodel nejauciu kairiosios rankos,uztirpes nykstys ir puse rankos , kokais budais galima atsatatyti ir kodel taip nutiko?

Sveiki,

Ilona, tikrai nieko nepasakysiu nematant Jūsų, anamnezės ir tyrimų. Kreipkitės.

Nuo: Vida
2018-05-21
Gerb. gydytojau,
prašau pakomentuoti stuburo juosmeninės dalies KT tyrimo radinius ir radiologinę išvadą. Radiniai:
L1-L2 tarpslankstelinis diskas nedaug cirkuliariai pasigaubęs, aiškios protruzijos nematyti;
L2-L3 tarpslankstelinis tarpas labai nedaugsužemėjęs, diskas kiek cirkuliariai pasigaubęs, aiškių protruzijų nematyti;
L3-L4 tarpslankstelinis diskas nedaug cirkuliariai pasigaubęs, gulint stebima apie 3,8 mm medialinė/ mediolaterinė disko protruzija į dešinę;
L4-L5 tarpslankstelinis tarpas kiek sužemėjęs, diskas nedaug suplokštėjęs ir pasigaubęs. Stebima apie 3,6 mm medialinė/ mediolateralinė disko protruzija gal labiau į kairę;
L5-S1 tarpslankstelinis tarpas sužemėjęs, tarpslankstelinis diskas cirkuliariai ir difuziškai pasigaubęs. Stebima apie 4,2-4,6 mm medialinė disko protruzija;
Bendra saikinga visų L segmento slankstelių subchondrinė sklerozė, patiesintas fiziologinis linkis, "S" formos skoliozė. Radiologinė išvada: Stuburo juosmeninės dalies ~ II osteochondrozė, subchondrinė sklerozė, protruzijos L segmente.
Darbas sėdimas. Sunku atsistoti ir pradėti judėti. Bendras silpnumas abiejuose kojose. Pradėjus judėti jaučiamas skausmas kirkšnies ir šlaunies srityje, einant atsiranda pasikartojantys staigūs, veriantys skausmai tai vienoje, tai kitoje kojoje, kirkšnies ir (ar) šlaunies zonoje, sukeliantys nestabilumą kojose, bei kritimo atveju, pasikartojančių traumų galimybę. Einant sunku išlaikyti ir stabilią tiesią stuburo laikyseną, tempia iš kairės į dešinią lyg dešinė koja būtų trumpesnė už kairę, bei vargina nuolatiniai stuburo skausmai juosmens srityje.
Kaip galima būtų pagerinti būklę ir nuo ko pradėti gydymą?

Sveiki,

nors problematiški dauguma segmentų, tačiau labai didelės problemos nematau, kol kas konservatyvus manualinis gydymas gali duoti labai gerų rezultatų. Rekomenduočiau taikyti manualinį - kompleksinį gydymą, vėliau parinkčiau individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Nella
2018-05-21
Laba diena,du menesius kenciu nuo koju skausmo,labiau skauda kaire koja.Magnetinio rezonanso isvada-L2-3 1 ST.,L4-S1 2 ST. intervertebrine osteochondroze,spondiloartroze.L4-S1 diskai placiai issigaube,stuburo kanalo L4-5 ir L5-S1 lateralines dalies zymi stenoze.Koks butu galimas gydymas?Aciu.

Labas,

rekomenduočiau registruotis konsultacijai, būtinai turėkite MRT nuotrauką (svarbu matyti stenozės momentą). Rekomenduočiau manualinį gydymą

Nuo: Aurelijus
2018-05-21
Sveiki, noriu pasiteirauti išsiamiai apie savo galvos magnetinio rezonanso išvadas, rašykite tiesiai šviesiai kad būtų viskas aišku, man galvytė nepraeina skaudėti jau du mėnesiai, ačiū jums. Chiari 1 Malformacija, nespecifiniai galimai glioziniai židinukai dešinėje frontalinėje skiltyje. Šoninių skilvelių asimetrija (anatominis variantas). Saiki slankstelinių arterijų asimetrija (kairioji hipoplastiškesnė). Atlantoaksialinė rotacinė deformacija.

Sveiki,

sunku pasakyti Jūsų nemačius, ar šios problemos duoda galvos skausmą ? Iš savo pusės galėčiau tvarkyti, gydyti kaklą. Turėkite omenyje, kad virš 90% galvos skausmų tai kaklo problemos, kurias sutvarkius skausmas išnyksta. Registruokitės telefonu dėl manualinio gydymo.

Nuo: gitana
2018-05-21
Laba diena,Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė pakankama, nežymi torakolumbalinė skoliozė gaubtumu į kairę. Th11 – L4 slankstelių dengiamosiose plokštelėse – kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saikingai išreikšta Th11/12 – L3/4, L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė: tarpslanksteliniai diskai saikingai dehidratuoti. Saikingai išreikšta kairės pusės L5/S1 fasetinio sąnario artrozė. Juosmeninėje stuburo dalyje lokalios tarpslankstelinių diskų prolabacijos, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti; intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos. Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai. Išvada Th11 – L4 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saiki multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė. Nervinių šaknelių kompresijos, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies ar intervertebrinių angų stenozės nestebima. Gal galetumete paaiskinti kas man yra.Aciu

Labas,

nieko Jums nėra, viskas gerai...:), tik reikėtų šiek tiek keisti gyvenimo būdą, nes saikingai (kol kas) išreikšti degeneraciniai pakitimai rodo kad kažkas ne taip. Gal būt mažai, ar neteisingai judate, nevalgote pakankamai maistinių medžiagų ir t.t. O dabar rekomenduočiau trumpą manualinį gydymą, pratimus ir pokalbį apie mitybą...

Nuo: Jūratė
2018-05-21
Sveiki,

Gauta magnetinio rezonanso M05 stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografija:
Išvada: L-stuburo dalies saikingai išreikšti degeneraciniai pakitimai (pradinė osteochondrozė, diskozė), matomi gana difūziškai.
L1-2 deš. mediolateraliai nedidelio matmens plati disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu).
L5-S1 vidurio linijoje apie 3 mm disko profuzija (išvarža plačiu pagrindu).
Neryški kair. skoliozė.
Buvo atlikta fizioterapija (masažai, mankštos ir šildymai) tačiau savijauta bloga...dideli skausmai menčių, juosmens ir kaklo srityje.
Dėkoju iš anksto už atsakymą.

Sveiki,

pagal taip kaip parašėte, specifinio gydymo nebuvo. Mankša - absoliuti kontraindikacija esant skausmui, šildymai - netikslinga, bet šiek tiek skausmo malšinimui, masažai - koks tikslas esant nervo dirginimui ? Rekomenduočiau kompleksinį manualinį gydymą, kreipkitės.

Nuo: Audrius
2018-05-21
Sveiki esu 36 metų, po MRT gavau tokį aprašą.
Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė išlyginta, L1-S1 slankstelių dengiamųjų plokštelių degeneraciniai pakitimai. Polisegmentiškai L3-5 smulkios Šmorlio išvaržos. L1-S1 diskai suplokštėję, L1-3 dalinai dehidratuoti, L3-S1 - ženkliai. L4-5 dengiamųjų plokštelių MODIC II tipo pakitimai; diskas plyšęs, dorzaliai pasigaubęs iki 3,5 mm, foraminalinių angų pradinė mišri stenozė dėl disko ir hipertrofuotų facečių, šaknelės nedeformuotos. L5-S1 diskas suplokštėjęs, diskas dorzolateraliai pasigaubęs iki 3,5 - 4 mm, foraminalinės angos ir tekalinis maišas ženkliai nedeformuotas 25X15 mm. Nugaros smegenų ir paravertebralinių audinių pakitimų nematyti. IŠVADOS: stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė, L4-5 diskas plyšęs, neženkliai pasigaubęs. L5-S1 diskas pasigaubęs.
Ar man reikia operacijos ar yra kažkoks kitas būdas gydytis, nes juosmens skausmus jaučiu nuolat ir negaliu nieko visiškai daryti judėti, sėdėti, pakelti ir t.t., visalaiką jaučiu skausmą.

Sveiki,

aišku reikėtų Jus matyti, MRT nuotrauką, atlikti bent kelias procedūras, tada galima tiksliau prognozuoti ir daryti išvadas. Bet pagal tai kas parašyta, mano nuomone, šiuo metu apie operacinį gydymą dar anksti galvoti, nes konservatyvus gydymas duotų gerą rezultatą. Kreipkitės.

Nuo: grazina
2018-05-19
laba diena,riebaline kaulu ciulpu degeneracija.l4 umus smorlio mazgas.ls/s1 modik1 degeneracija..nezymiai difuziskai chroniskai apsigaubes su annualus fibrosus itrukimul5/s1diskas s2/3perineuralines cistos

Labas,

rekomenduočiau manualinį gydymą, registruokitės konsultacijai.

Nuo: Neringa
2018-05-19
Sveiki,noreciau konsultacijos,turiu problema su nugara,jau kartojasi trecia karta,bet sy karta skausmai dideli,uzspaustas desines kojos nervas,pasidariau MRT ir tokie rezultatai:L4-minimali,L4-S1 vidutiniskai,L2-S1 pradine,Difuziskai nezymiai netolygiai pasigaubes L4-5 diskas,galima L5 sakneliu dirginino simptomatika.jau trecia savaite gyvenu skausmuose,niekas nepadeda,daktarai sako be operacijos neapseisiu,bet dar neisbandziau visu masazu,pratimu.Aciu!laukiu patarimo

Sveiki,

Neringa, patarčiau skambinti ir atvykti konsultacijai. Labai netikslus aprašymas, turėkite ir nuotrauką.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.