Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: vida
2018-01-06
Man labai skauda kairės kojos kirkšnių kas tai

Sveiki,

priežastys gali būti kelios, tai individualu, registruokitės konsultacijai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Irena
2018-04-23
Sveiki,
Situacija tokia: 18 metu vaikinas, prieš 10 dienų radom namie ant lovos susisukusi, negalėjo nei nusirengt , nei atsikelt. Stiprus skausmai stuburo apatinėje dalyje. Iki to niekad nugaros skausmu niekad nesiskundė, bet dabar prisipažino kad jau senokai paskaudėdavo. Šiandien gavom MRT tyrimo rezultatus.
MRT tyrimo aprašas: Palyginta juosmens lordoze.TH11-L3 lygyje diskai dehidratuoti, dekonfiguruoti.TH-L3 slanksteliu dengiamųjų plokšteliu žymus degeneraciniai pakitimai. Plokšteles nelygios su šmorlio išvaržomis, išūžusios . T 12 slankstelio 1 laipsnio kompresine deformacija, sumažėjęs kūno aukštis priekinėje dalyje.
Th11-L3 slanksteliu kraštai pasmaileje. Apatinėje juosmeninėje dalyje degeneraciniai facetu pakitimai, dėl to ankštos L4/5 L5/S1 tarpsl. Angos. L1/2 disko kair. paramedialine 3.3mm protruzija. Kanalas nestenozuotas, pasiaurinta kair. lateraline kanalo kišene.
Praėjus 10 dienų jaučiasi geriau juda, gali atsisėsti, bet dar paskauda. Ar čia labai rimta liga? Kokios gali būti tokios situacijos priežastis/komplikacijos ir kaip geriausiai gydyt?
Dėkoju iš anksto
Irena

Sveiki,

norint kad pakitimai neprogresuotų, būtinas manualinis gydymas, korekcija. Taip pat mitybos korekcija ir tikslinis, individualus fizinis aktyvumas. Kreipkitės.

Nuo: Gitana
2018-04-23
Laba diena, kokia tai diagnoze, subakromialinis tarpas~7 mm ? aciu.

Sveiki,

tai peties sąnario problemos, dažniausiai rašoma peties sąnario ankštumo sindromas. Dauguma atvejų užtenka nuo 4 - 6 manualinių procedūrų. Kreipkitės.

Nuo: Žana
2018-04-21
Laba diena. Aš kaip ir dauguma norėčiau patarimo ir šiek tiek MR paaiškinimo (nesuprantu terminologijos). Ar galima su tokia diagnozę apsieiti be operacjos? Ką daryti? Ir kas yra disko implantas?

L2/3/4 diskai degeneracinės struktūros,su disko plyšimo požymiais,sudaro nedideles kairės mediolateralines išvaržas,siaurina stuburo kanalo kišenę,kiek ryškiau L3/4.
L4/5 slankstelių ryški subchondrinė riebalinė degeneracija; tarpslankstelinis diskas degeneracinės struktūros,suplokštėjęs, sudaro didelę kairę mediolateralinę išvaržą,stenozuoja stuburo kanalą,deformuoja ir dislokuoja nugaros smegenų maišą į dešinę,siaurina jį iki 4x12mm. Tarp L4/5 keterinių ataugų matyti skysčio intarpas. L5S1 diskas išsigaubęs medialiai,siaurina stuburo kanalo kišenes,labiau dešinę.Tarpslankstelinių sąnarių nedideli degeneraciniai požymiai.
Labai lauksiu atsakymo
Ačiū
Žana 39m.

Labas,

taip, išlaukėte kol atsirado tiek pakitimų :), reikėtų Jus matyti, žinoti kai ką daugiau, o ne tik tai kas parašyta MRT. Tada būtų lengviau prognozuoti kiek efektyvus būtų konservatyvus gydymas. Kreipkitės.

Nuo: Dainius
2018-04-21
Laba diena,klubo sanariu MRT isvada,; Des.labrum acetabulare priekineje dalyje lokali degeneracija,ties labrokremzline jungtimi smulkus yplysimas. kair. labrum acetabulare priekineje dalyje taip pat lokali degeneracija, tiketinas smulkus ypysimas, kair. guzdubes kraste lateraliai zymesne chondromaliacija, subkortikalines cisteles. paaiskinkit prasu kas tai ir kaip tai gydyti. Ir ar galiu dirbti fiziskai sunku darba. Dekui labai.

Labas,

svarbu Jūsų funkcinė būklė, manualiniai testai. Tikslinga manualinė sąnario mobilizacija, individualūs judesiai. Registruokitės konsultacijai.

Nuo: Zita
2018-04-17
Laba diena, norėčiau sužinoti koks turėtų būti taikomas gydymas, jei nustatyta, kad akromioklavikulinio sąnario tarpas deformuotas, subakromialinis matmuo 6mm.

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinę terapiją, dažniausiai gydymas būna efektyvus. Kreipkitės

Nuo: Darius
2018-04-17
Laba diena, norėčiau sužinoti ką reiškia S1 sl slankstelio plyšelis. Ir ar galima bandyti eiti CMEK komisiją?

Labas,

rekomenduočiau pasimti nuotrauką ir atvykti konsultacijai, nes netikslus aprašymas, reikalinga platesnė apžiūra.

Nuo: Agne
2018-04-17
Laba diena. Dirbu stovima darba. Kelis metus jausdavau tik kartais ne stripru nugaros skausma,bet jau keli menesiai taip skauda,kad net nutirpsta peciai rankos, pradeda svaigti galva. Skausmas labai ikyrus,varantis is proto. Skauda arba viena taska po mentim arba tarp menciu. Kas galetu buti?

Sveiki,

gali būti kelios priežastys. Ar slankstelių subliuksacija, ar raiščių, raumenų spastika dėl ydingos kaklo, menčių, pečių padėties ir t.t. Dažniausiai rekomenduotina kelios manaulinės terapijos procedūros. Kreipkitės.

Nuo: Gabrielė
2018-04-15
Laba diena,
Man yra 17 metų ir prieš 6 mėnesius dalyvavau autoavarijoje, po kurios atsirado skausmai viršutinėje bei apatinėje stuburo dalyje. Jau 3 mėnesius man yra taikoma manualinė terapija, tačiau skausmas tik stiprėja. Lietuvoje pasidariau MRT tyrimą ir gavau šį atsakymą: Pradiniai intervertebralinės chondrozės požymiai apatinėje krūtininėje, viršut.juosmeninėje dalyje. Apatinių krūtininių, juosmeninių slankstelių dengiamosios plokštelės pailgėjusios, jose pavieniai Šmorlio mazgai. Th11/12, L1/2 diskai nedaug dehidratuoti. Neženkliai susiaurintos L4-5, L5-S1 (k>d) tarpsl.angos dėl nedaug hipertrofuotų facečių. Esu dar visai jauna mergina ir norėčiau problemas gydyti kuo anksčiau. Gal turite patarimų ir gal galėtumėte paaiškinti tyrimo rezultatus? Ačiū jumd labai

Labas Gabriele,

atvykite konsultacijai, turėtų būti aiškiau, nes MRT tyrime didelių problemų nematau.

Nuo: Laura
2018-04-15
Juosmeninės stuburo dalies rengenogramos išvada. Stuburas kiek pasviręs į kairę. Paryškinti slankstelių kūnų kraštai. S1 sl lanke plyšelis. Ar reikalingas MR ir gydymas?

Sveiki,

apie gydymą komentuočiau tik Jus matant, MRT kol kas nereikalingas. O konsultacija ir manualinė korekcija būtina. Kreipkitės.

Nuo: Daiva
2018-04-13
Laba diena , noriu sužinoti , ką reiškia : ties sakraline anga ryškus sklerotinis židinys panašus į enostozę ?

Ačiū !

Sveiki,

vidinis kaulinio audinio išvešėjimas. Bet manau šie pakitimai neturėtų sukelti skausmo ar kitų nepatogumų.

Nuo: Inga
2018-04-12
Laba diena,dariausi stuburo kaklines dalies magnetinio rezonanso tomografija isvada:C-stuburo dalies saikingai isreiksti degeneraciniai pakitimai(ostechondroze,diskoze),kiek ryskesni vidur.-apat.segmentuose,daugiauC3-4,C4-5,C5-6 tarpuose.Fiziologine asis islieka. Aciu uz atsakyma

Labas,

rekomenduočiau taikyti periodinį manualinį gydymą, individualius pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Mindaugas
2018-04-12
Laba diena. L4/L5 i/v tarpas nesusiarejes,diskas formuoja centrine protruzinio tipo isvarza, kurios sagitalinis matmuo 0,55cm, centrinis sagitalinis stuburo kanalo matmuo ir i/v angos nesusiarinamos. L5/S1 i/v tarpas nesusiarejes, diskas formuoja centrine protruzinio tipo isvarza, kurios sagitalinis matmuo iki 0,55cm , isvarza migruoja aukstyn 0,4cm, centrinis sagitalinis stuburo kanalo matmuo ir i/v angos nesusiaurinamos. Kaip reaguoti i tokia isvada?

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą. Nežinau skausmo intensyvumo, bet blogas momentas kad išvarža migruojanti. Išbandyti manualinį konservatyvų gydymą, ir tik po to jeigu gydymas neefektyvus, keisti gydymo planą. Kreipkitės

Nuo: Edmundas Mickus
2018-04-10
Išvada..Išreikšti polisegmentiniai degeneraciniai pakitimai, stenozuojantys stuburo kanalą ir t/s angas.Daugybiniai,platūs diskų prasigaubimai L3-S1 lygyje.L5-S1 t/s angos blokas kairęje.Gal galit pakomentuoti. AČIŪ.

Sveiki,

viskas aiškiai parašyta, neturiu ką komentuoti. Tačiau taikyti manualinį gydymą, koreguoti slankstelius, kryžkaulį, darant individualius pratimus padaryti gerą kompensaciją esamiems pakitimams būtina. Kreipkitės.

Nuo: olga liebuviene
2018-04-10
sveiki,ger.gydytojau,noreciau gauti,jusu patarima,kaip toliau gydyti stubura.kompiuterines tomografijos aprasymas.skenuota L1-S1 Visame ilgyje yra isreiksti degeneraciniai pakitimai slanksteliu kunu dengiamosiose plokstelese,diskuose ir facetiniuose sanariuose.L1/5 disku dujine degeneracija.Zenkli deformacija lanku i kaire L2 lygyje.L2/3 tarpslankstelinio disko cirkuliarus isgaubimas 2,0mm.Nugaros smegenu maisas ovalus.Nedideli pakrastiniai osteofitai.Saikinga spondiloartroze intervertebraliniuose sanariuose.L3/4 tarpslankstelinio disko cirkuliarus issigaubimas 2.0mm.Nugaros smegenu maisa ovalus.Nedideli pakrastiniai osteofitai.Saikinga spondiloartroze intervertebraliniuose sanariuose.L4/5 tarpslankstelinio diskomedialinis issigaubimasiki 3.0mm.Nugaros smegenu maisas ovalus.Nedideli pakrastiniai osteofitai.Saikinga spondiloartroze intervertebraliniuose sanariuose.L5/S1 tarpslankstelinio disko medialinis pasigaubimas iki 3.0mm.Nedideli pakrastiniai osteofitai.Saikinga spondiloartroze intervertebraliniuose sanariuose.L1/S1 intervertebrines angos laisvos.Isvada L1/SI disku issigaubimai.Lumbaline osteochondroze,vyraujant L1/4 III st. M51.8 III* skolioze. Su pagarba,Olga.

Sveiki,

Jūsų atveju, taikant manualinį periodinį gydymą, vėliau darant individualius korekcinius pratimus, galima gauti puikų rezultatą. Kreipkitės.

Nuo: Gintare
2018-04-10
Stuburo L1/S1 d KT
Dešinio klubakaulio projekcijoje stebimas kaulo intensyvumo židinys~1,1*0,7 cm dydžio panašus į kaulinę salelę.

Sveiki,

rekomenduotina atvykti konsultacijai, nes būtina atlikti kelis testus, ir matyti nuotrauką. Kreipkitės.

Nuo: Elvyra
2018-04-10
Laba diena, po Stuburo KT isvada: stuburo juosmenines dalies pradiniai degeneraciniai pakitimai.Skolioze.Pradine L4-L5 osteochondroze.Pradine L3-S5 spondilioze.Th12-L3 ligamentoze..ar reiketu gydyti stubura?? Aciu

Sveiki,

taip, būtina koreguoti, taikyti manualinį gydymą, žinoti savo raumenų balansą, silpnas zonas, ir daryti individualiai parinktus pratimus.

Nuo: Julija
2018-04-09
Sveiki. Mano vardas yra Julija, man 28 m. Atlikau stuburo krūtininės dalies MRT. Iš gydytojo Dmitrijus Nepomniaščis gavau tokią išvadą: stuburo krūtininės dalies degeneraciniai pakitimai. polisegmentinė diskozė. Spondiloartroziniai pakitimai. multifokaliniai šmorlio mazgai. Th7 slankstelio kūno "aktyvus" (besiformuojantis su kaulų čiulpų edema) šmorlio mazgas. duomenų už mielopatiją ar siringsą nestebima. Turiu stipriai sunerimti? Galite paaiškinti žmogaus kalba ką tai reiškia. Pas neurologą užsirašiau, bet tik gegužės mėn. Nežinomybė veda iš proto. Būsiu be galo dėkinga už atsakymą.

Sveiki,

sunku konsultuoti kai daug ko nežinau. Koks skausmo intensyvumas, lokalizacija, raumenų balansas, kifozės laipsnis ? O šiaip viskas aiškiai parašyta: degeneraciniai pakitimai. Taip, sunerimti ir gydyti verta. Rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą, po to pratimus, kalbėti apie mitybą. Kreipkitės.

Nuo: Indrė
2018-04-08
Sveiki. Prašau Jūsų patarimo ir greito atsakymo. Po kaklo MRT: Kontrastas netaikytas.
Išlyginta fiziologine lordoze, skoliozė į dešinę, lokali kifozė C5-C6. Intervertebrinių angų stenozė dešinėje C4-C6, kairėje C5-C6. Tarpslanksteliniai diskai dehidratuoti, tarpai netolygiai susiaurėję, dengiamosios plokštelės paryškėjusios, su degeneraciniais, distrofiniais pakitimais. C5/6 ryški difuzinė išvarža, ryškesnė medialiai su fibrozinio žiedo vidinių skaidulų plyšimo požymiais medialiai. Deformuotos foraminalinės angos. Apimtame C1/C7 lygmenyje cervikalinė, įvairaus laipsnio osteochondrozė, deformuojanti spondiliozė, ryški spondilioartrozė. Nugaros smegenų kontūras C4-5-6-7 deformuotas, židinių šiuo metu nematyti.
Th MRT (be kontrastavimo): apimtas lygmuo Th1/L1. Skoliozė dešinėn, ryškesnė viršutinėje dalyje. Ryški kifozė, deformacinė spondiliozė, spondilioartrozė. Th2 slankstelio kūno dešinėje dorsalinėje dalyje matomas 1.3cm dydžio, T2 ir T2 tirm hiperintensinis, T1, T2 fs hipointensinis židinys-pagal MR SI galimai hemangioma, turinti mažai riebalinio audinio. Th6-12 slankstelių kūnai sužemėję, plokštesni priekiniai kraštai Th 6-12 segmentuose, matomi Šmorlio mazgai, labiau apatiniuose paviršiuose. Kairėje laterialiai ryškūs osteofitai. Th 8/9 tarpslankstelinio disko ekstrūzija, migruojanti aukštyn iki Th8 apat.1/3 Kiti tarpslanksteliniai diskai saikingai pasigaubę. Nugaros smegenų kanalo deformacija dėl ryškios skoliozės kairėn viršutiniame segmente. Esami pakitimai gali būti sąlygojami dėl traumos arba osteochondropatijos (Mb. Sheuermann).
Juosmens MRT (be kontrastavimo): stuburo juosmeninės dalies ištiesinta fiziologinė lordozė. L1-L5 ryškūs facetinių sąnarių hipertrofijos požymiai. Apimtame lygmenyje tarpslanksteliniai diskai pasigaubę. L5-S1 centrinė tarpslankstelinio disko išvarža, ryškesnė medialiai. Dorsaliau L4-L5 facetinio sąnario matomas apie 0.7cm dydžio hiperintensinis židinys- pagal MR vaizdą panašu į sinovialinę cistą. Ryški spndilioartrozė, įvairaus laipsnio osteochondrozė.
Gydytojau, aš iki vonios vos nueinu, labai nusilpusios kojos, ypač kairiosios blauzda,pėda, negaliu visai sėdėti, užtirpsta abi kojos, plėšiantys viso stuburo skausmai (kaklas, krūtinė, juosmuo, kryžkaulis), rankų nepakeliu, dubens organų veiklos sutrikimai, tirpstanti tarpvietė ir kt. Turėjusi politraumą (prieš 4m.), operuotas kryžkaulis, pašalintas lūžęs su dislokacija uodegikaulis. Sergu Bechterevo liga. Kokį gydymą siūlytumėte? Man 36m. Ačiū. Prašau atsakyti į e.paštą.

Sveiki,

Indre, skambinkite, konsultuosiu telefonu: 867652001

Nuo: Erika
2018-04-06
Sveiki, Tyrimo aprašas(Magnt.rez) Patiesinta fiziologinė lardozė. L4-S1 intervertiniai diskai dehidruoti. L4/L5 lygmenyje išsigaubusio disko fone kairėje foraminaliai matoma protruzija (sagitalinis matmuo ~0,4cm, saikai siaurinanti intervertebrinę angą. L5/S1 lygmenyje dešinėje foraminaliai - intervertebrinio disko protruzija (sagitalinis matmuo 0.35cm), saikiai siaurinantis intervertebrinę angą. Stuburo kanalas ryškiau nesusiaurėjęs.
Išvada: L4/L5 kairėje ir L5/S1 dešinėje - intervertebrinių diskų foraminalinės protruzijos.

Mankštos lankytos stuburo mokykloje, prasideda galvos skausmai. Nuo vaistų-tinstu. Ką rekomenduotumėte? iki pensijos dar labai toli :)

Sveiki,

pirma rekomenduočiau manualinį gydymą, korekciją, ir tik daug vėliau individualius pratimus. Kreipkitės

Nuo: 2018.04.06 Jurate
2018-04-06
Sveiki,dariausi stuburo rentgena,isvada L4/S1 intervertebrines osteochondrozes,L2/L4 deformuojancios spondiliozes pozymiai,kaip gydyti aciu jums

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą, vėliau individualius pratimus, mitybos korekciją. Kreipkitės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.