Paieškų šiandien: 2258

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie nugaros skausmų prevenciją, stuburo stabilizavimo pratimų parinkimą, mitybos konsultacijas, krūvio apimties dozavimą

Įmonės veikla: individuali ir grupinė kineziterapija taikant naujausius gydymo būdus ir priemones. redcord laisvo kybojimo sistema, terapiniai didieji ir maži kamuoliai, BOSU pusiausvyros treniruokliai ir kita terapinė įranga.

Taip pat siūlome masažo, manualinės terapijos, elektroterapijos procedūras.

Specifinės giliųjų raumenų treniruotės, aerobika, treniruoklių salė.

Savanorių pr. 350, Kaunas,

Tel.: 862048811,

www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: vida
2018-01-06
Man labai skauda kairės kojos kirkšnių kas tai

Sveiki,

priežastys gali būti kelios, tai individualu, registruokitės konsultacijai.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Julija
2018-01-22
Sveiki, ar galėtumėte paaiškinti stuburo rentgebo atsakymą: ištiesinta lordozė, L2 posterolistezė 0,3cm, L4 posterolistezė 0,35cm, L3 posterolistezė 0,24cm.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

ydinga slankstelių padėtis, pasislinkimas atgal. Šie pakitimai tiesiogiai skausmo neduoda, bet reikalinga gera kompensacija, vidinių raumenų aktyvumas. Kreipkitės dėl manualinės korekcijos, pratimų.

Nuo: Rasita
2018-01-18
Laba diena,MRT isvadoje raso degeneraciniai stuburo pakitimai,labiau isreiksti L5/S1 kur jie salygoja lokalia antrine edemine kaulu ciulpu reakcija, L4 degeneracine anterolisteze(0,4cm).noreciau paklausti kas ta edema, ar labai reiktu sunerimti
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

mano nuomone labai pergyventi neverta. Tačiau būtina periodiškai taikyti manualinį gydymą, reguliariai daryti koreguojančius individualius pratimus. Taip pat MRT nuotraukoje būtina vertinti viso stuburo būklę, dubenį, o ne atskirus segmentus.

Nuo: Ieva
2018-01-18
Laba diena, man 26m turiu problemų su nugarą. Dažnai surakina, paskutinį kartą iki nualpimo iš skausmo, gal galite pakomentuoti ar tokios išvados gali įtakoti nuolatinį menčių ir sprando aštrų skausmą, sukelianti net migreną.
Stuburo kaklinės ir krūtininės dalies rengenas:
Stebimas deformuotas kaklinės stuburo dalies fiziologinis linkis. Susiaurėję C III-IV, IV - V, V - VI, VI - VII tarpslanksteliniai tarpai. Slankstelių subchondriniai paviršiai lygūs. Facetiniai ir unkovertebriniai sąnariai be ženklesnių pokyčių.
Krūtininėje stuburo dalyje Th7 kilinė deformacija, Th 6-10 osteochondrozė. Rengenas atliktas 2018.01.18,
Viso stuburo MRT 2013m.:
Pradinė stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė; L1,2,3 smulkios šmarlio išvaržos; L4-5-S1 nežymi diskozė;
Ar skausmą pašalintų gydomieji masažai, mankštos?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

masažai didelės įtakos neturi, o mankštų daryti negalima esant skausminiam sindromui. Remiantis tyrimų rezultatais, nematau tokių problemų, kurių neišspręstų manualinis gydymas. Kreipkitės.

Nuo: Asta
2018-01-15
Laba diena. Man 36 metai.Kelus metus vargstu su nugara.Yra atlikta ir tomogragijos.Geriau ir vaistu ir procefuras kas tris men.Sedeti negaliu atsiriemusi.Judieti po namus o atlikti darbus buna didelis isukis. Skausmas suima astrus. Osteochondropatija siu sergmentu dengiamosios ploksteles nelygios.Smorline ju deformacija.Lapkricio men. Dariau blokada.Bet pritruko 3 dienu iki men. Vel skausmas atsinaujino.Turiu 3 vaikus. Patarkite ka datyti? :( pavargau nuo skausmu.Noriu gyventi.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

labai gerai suprantu Jūsų nuotaikas esant tokiai būklei. Todėl norėtūsi objektyviai įvertinti būklę ir sudėlioti gydymo planą. O tą įmanoma padaryti tik Jus matant. Skambinkite.

Nuo: Vile
2018-01-14
Prasyciau pakomentuoti koks gydymaslaukia jeiisvada:c4 -c6 feformuojanti spondiloze,latrealiniai osteofitai c5 c6;c5-c7 intervertebrine osteochondroze, MOdic l-o tipo(umi);artroziniai pokyciai unkovertebriniuose ir fasetiniuose sanariuose c4-c7 lygmenyje;multietiologine komptesija i foraminalines c6 nervines sakneles.
Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

esant tokiems pakitimams konservatyvus gydymas problematinis ir ilgesnis. Bet norėtūsi Jus nuraminti, nes taikant manualinį gydymą, dažniausiai rezultatai būna neblogi.

Nuo: dalia
2018-01-12
Istiesinta lordoze, C1Kimerli anomalija, C5posterolisteze-0.4cm, C6 posterolisteze-0.2cm
C5-C6 vidutiniai(2st), kitur pradiniai(1st) intervertebrines osteochondrozes pozymiai
C5-C6saikingi def.spondiliozes pozymiai
C2-C7 pradiniai(1st)spondiloartrozes pozymiai.
Prasau rekomenduokite gydyma..
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau taikyti konservatyvų manualinį gydymą.

Nuo: Jaroslav
2018-01-12
Galiu paklausti degnoze:pradiniai juosmenines stuburo dalies degeneraciniai distrofiniai pakeitimai
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

džiugu turint tiek nedaug pakitimų, ir manau atitinkančius Jūsų amžių. Bet taip pat tikslinga taikyti manualinį gydymą ir skirti individualius pratimus.

Nuo: Vanda
2018-01-12
Laba diena,
Magnetinio rezonanso išvada: II-III stadijos distrofinio degeneracinio pobūdžio pakitimai C3-C7 stuburo segmente. C4 retrolistezė. Chroninė kairė centrolateralinė C3/4 disko protruzija; C3/4 vidutinio laipsnio kairė foraminalinė stenozė. Cirkuliariai pasigaubusių diskų/osteofitų kompleksai, ženkli dešinė, vidutinio laipsnio kairė foraminalinė stenozė C4/5, C5/6 lygmenyse. Minimalios centrinės C6/7, Th2/3 diskų protruzijos. Prašau Jūsų nuomonės ir patarimo
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

mano nuomone, bent jau dabar, laukti nereikėtų, o kuo skubiau taikyti kompleksinį manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Herbertas
2018-01-11
Sveiki,
Po magnetinio rezonanso kaklo srities isvada; pradiniai degeneraciniai stuburo pakitimai C4-C6 srityje.
Ka tai reiskia zmoniu kalbaa/ Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

gali būti stuburo diskų dehidratacija, slankstelių deformacijos ir t.t. Atvykite konsultacijai su MRT nuotrauka ir viską tiksliai sužinosite.

Nuo: Matilda
2018-01-10
Th1, Th4 slankstelių kūnų hemangiomos. Kas tai?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Tai stuburo navikai, bet nebūtinai piktybiniai, kreipkitės specialistų konsultacijai.

Nuo: Irena
2018-01-09
Laba diena. Esu 75 m. Šoninės krūtininės stuburo dalies rentgenodiagnostinio tyrimo išvada: Degeneraciniai stuburo Th dalies pakitimai, vyraujant osteochondrozei. Deformuojanti spondiliozė. II laipsnio Th kifozė. Fizinė būklė nėra labai prasta, tačiau prieš keletą mėn. pradėjau jausti kairės krūtinės viršutinėje dalyje lyg tai traškėjimą, lyg kas trūkinėtų. Tai įvyksta nuo staigesnio judesio, čiaudint ar pan. Atrodo, kad nemoku to apibūdinti. Ar tai galėtų būti susiję su osteochondroze? Prašyčiau Jūsų nuomonės ir patarimo.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

iš parašymo sunku suprasti skausmo lokalizacijos vietą, skausmo intensyvumą ir t.t. Skambinkite dėl registracijos.

Nuo: Barbara
2018-01-05
stuburo juosmines srities tarpslankstelines osteochondrozes pozymiai, L5 kaireje daline sakralizacija, L3-4, L5-S1 disku prolabavimai, S1 stuburo kanale desineje puseje perinauraline cista 13*17 mm. Parasau patarimo ka daryti.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

mano nuomone, šiuo metu pats efektyviausias būtų manualinis kompleksinis gydymas.

Nuo: Jelena
2018-01-04
Sveiki,
Metus jaučiu skausma kairiajame raktikaulyje, sunku iki galo pakelti ranka, ant kairio šono negaliu miegoti.Ryte iš lovos atsikeldama prilaikau kairy peti nes jis sustinges buna.
Padariau MRT:
Kaklo hiperlordaozė.Tarpslanksteliniai diskai suplokštėję, dehidruoti, pailgėjusios slankstelių kūnų dengiamos plokštelės.Tarpslankstelinių sąnarių artrozė. C7-11mm hemangioma ar riebalinės kaulų čiulpų degeneracijos židinys.C2-3-4 diskai neprolobuoja. C4-5 diskas cirkuliariai išgaubtas, hipertrofuotos facetės abipus siaurina tarpslankstelines angas, ženkliau - deš.Sagitalinis tekalinio maišo matmuo-13 mm. C5-6 diskas cirkuliariai išgaubtas, hipertrofuotos facetės abipus siaurina tarpslankstelines angas.Sagitalinis tekalinio maišo matmuo -10 mm.C6-7 tarpslanksteliniodisko paramedialinė protrūzija kairėje 3 mm siaurina kairę lateralinę kišenę, gali dirginti kairę C7 ventralinę šaknelę.Sagitalinis tekalinio maišo matmuo -10,5 mm. Neurochirurgas siūlo išvaržos šalinima. Ar galima apsieit be operacijos, gal yra kitoks gydymas?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip yra manualinis gydymas, ir visada patariu pirma išbandyti konservatyvų gydymą, ir tik po to galvoti apie operaciją. Kreipkitės.

Nuo: Elvyrute
2018-01-04
Laba diena gerb .gyditojau.Labai norėčiau isgirsti Jūsų nuomonę.L4L5 tarpslankstelinis diskas pazemėjes,medialiai plačiu pagrindu išsigaubes ~0.7cm.Formuoja vidine kylančia išvarža.Dislokuoja kietąjį nugaros smegenu dangalą.Nežymiai siaurina centrinį stuburo kanalą.Apie osteochondroze ir artrozę šalimuosę slanksteliuosę jau neklausiu,žinau kas tai. Labai neramina si išvarža.Esu užsiregistravusi kovo menesį pas neurochirurgą konsultuotis , nes apie 2men.skaudėjo strena ir skausmas plito i koją.Dideliu skausųu šiuo metu nera.Labai lauksiu atsakymo.Ačiū!!!
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

išvarža nemaža, tikėtinas nestabilumas, bet pagal šiuo metu esamus simptomus ir skausmo intensyvumą įmanoma bandyti gydyti konservatyviai, ir tik po to galvoti apie agresyvesnį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Loreta
2018-01-02
Sveiki, atlikus MRT, neramina įrašas : L5-13mm hemangioma ar riebalinės kaulų čiulpų degeneracijos židinys.Visa kita yra žinoma. Kokių priemonių reikėtų imtis gydant hemangiomą ? Ar galiu tęsti kineziterapijos užsiėmimus ?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

jokių priemonių imtis nereikia, hemangioma dažniausiai jokių problemų nesukelia, tęskite saugius užsiėmimus. Esant skausmams rekomenduotina manualinė korekcija.

Nuo: ROMA
2017-12-29
LABA DIENA.STUBURO JUOSMENINES DALIES MRT.L2L3L3L4L5S1 DISKOZE .L4L5 DISKOZE,MEDIOLATERALIAI IS KAIRES 5 MMSAG MATMENS DISKO PROFRUZIJA.ISVARZA PLACIU PAGRINDU.JUOSM LORDOZE PATIESINTA.KAIRE SKOLIOZE..L2345S1IR YPACL4L5 STUBURO KANALOLATERALINIU KISENIU STENOZE IR DELTRUMPU LANKU KOJYCIU. JAU 5 MEN LABAI SKAUDA NUO SEDMENS IKI PIRSTU VISA KAIRE KOJA PAVAIKSCIOJUS SPAZMUOJA KOJA UZTIRPUS.GYDYMAS VAISTAIS ,MANKSTA FIZIOTERAPIJA,MASAZAI.EFEKTAS LABAI NEDIDELIS.PATARKITE KA GALIMA DARYTI . ACIU
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą, nes...pratimai esant skausmui kontraindikuotini, o fizioterapija, vaistai tik simptomų slopinimas. Kreipkitės.

Nuo: Rasa
2017-12-29
Laba diena.Prasau pakomentuoti isvada.Juosmens stuburo kompiuterinese tomogramose L1-S1 lygyje,atliktose asineje plokstumoje su rekonstrukcijomis,matyti slanksteliu subchondrine skleroze,nedideli priekiniai krastiniai osteofitai.L4 nedidelis Smorlio mazgas.L1/2 diskas kiek suplokstejes.L3/4/5 diskai issigaube be stuburo kanalo stenozes.Tarpslanksteliniu sanariu degeneraciniai pokyciai,ryskiau L4/5/S1 lygyje.Stuburo ir tarpslanksteliniai kanalai laisvi.Isvada-osteochondroze,spondilartroze.Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

kartoju ir kartoju, kad, terapeutui gydančiam konservatyviai svarbiau Jūsų funkcinė būklė, o ne tai kas matosi KT ar MRT. Net nežinoma skausmo trukmė, intensyvumas ir t.t. Rekomenduočiau atvykti funkciniam ištyrimui ir manualiniam gydymui.

Nuo: Rasa
2017-12-29
Laba diena.Labai skauda juosmeni.Gyvenu su siuo skausmu kasdiena...Prasau pakomentuoti isvada.Juosmens stuburo kompiuterinese tomogramose L1-S1 lygyje,atliktose asineje plokstumoje su rekonstrukcijomis,matyti slanksteliu subchondrine skleroze,nedideli priekiniai krastiniai osteofitai.L4 nedidelis Smorlio mazgas.L1/2 diskas kiek suplokstejes.L3/4/5 diskai issigaube be stuburo kanalo stenozes.Tarpslanksteliniu sanariu degeneraciniai pokyciai ,ryskiau L4/5/S1 lygyje.Stuburo ir tarpslanksteliniai kanalai laisvi.Tyrimo isvados ir rekomendacijos -osteochondroze,spondilartroze. Man 44 metai.Dekoju uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

šiuo atveju taikant manualinį gydymą, galima pasiekti gerų rezultatų. Registruokitės konsultacijai ir gydymui.

Nuo: Danguolė
2017-12-29
laba diena 2017 12 27 buvo atliktas - Juosmeninės stuburo dalies MRT Prašau jūsų patarimo kur kreitis ir koks turėtų būti pritaikytas gydymas?

Tyrimo aprašymas:

Nugaros smegenų maiše, nugaros smegenyse L1-S1 lygiuose - pakitimų nematyti. Nervinės šaknelės, paravertebriniai audiniai struktūriniai.
L1/L2, L2/L3, L3-L4 lygiuose tarpslankstelinis diskas nepasigaubęs. Intervertebrinių sąnarių hipertrofijos požymiai.
L4/L5 lygyje tarpslankstelinis diskas medialiai-paramedialiai į kairę ~ 0,37 cm pasigaubęs nugaros smegenų maišo link su paspaudimu į nugaros smegenų maišą bei kairę šaknelę.
L5/S1 lygyje priekinės ir lateralinės iš kairės, epidurinės lipomatozės požymiai su spaudimo požymiais į nugaros smegenų maišą bei kairę šaknelę. Intervertebrinių sąnarių hipertrofijos požymiai su stuburo kanalo, lateralinės stuburo kanalo kišenės iš kairės, stenozės požymiais.
Riebalinės stuburo slankstelių degeneracijos požymių - nestebima.


Išvada:
II laipsnio SEL L5/S1 lygyje. Disko protruzija L4/L5 lygyje. Intervertebrinių sąnarių hipertrofijios požymiai. Stuburo kanalo, lateralinės stuburo kanalo kišenės iš kairės, stenozės požymiai L4/L5, L5/S1 lygiuose. Juosmeninės stuburo dalies nežymi skoliozė gaubtumu į dešinę. Osteochondrozės I laipsnio požymiai. Stuburo kanalo stenozė vidutinio laipsnio, ( sunkaus laipsnio – L5/S1 lygyje).
lauksiu atsakymo. ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį, kompleksinį gydymą. Skambinkite, registruokitės.

Nuo: Valentina Maslauskienė
2017-12-23
62 metai.Atlikta KT.Išvada: L.2 slankstelio kūno intraosalinė hemagioma. L5/S1 ll st.tarpsl. osteochondrozė su formaline stenoze dešinėje. L4-5 plataus pagrindo cetrolateralinė disko protuzija kairėje iki 4mm sagitalinio matmens.Uodegikalio distalinlė dalis s nežymiai stambesnė, be kampinės dislokacijos ar struktūrinių pokyčių. Labai skauda dešinėje pusėje sėdmenį , koją.Einant tirpsta kairė priekinė šlaunis.Skauda 4 mėn.Praėjau pirminę reabilitaciją, geriu vaistus.Yra blogai
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

mano nuomone, taikant specifinį, manualinį gydymą galima pasiekti puikių rezultatų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.