Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie specifinį stuburo gydymą ar profilaktiką, kitus judėjimo-atramos aparato pažeidimus, teisingą fizinį aktyvumą ir jo intensyvumą, individualių pratimų parinkimą, optimalios mitybos korekciją
 

Įmonės veikla: aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija, manualinė terapija taikant naujausius gydymo būdus, gydomieji masažai, fizioterapija, refleksoterapija, pratimų parinkimas, mitybos korekcija.

Taip pat siūlome funkcinio pajėgumo testavimą, individualių korekcinių pratimų parinkimą, elektroterapijos, scenar terapijos procedūras.

Kineziterapeuto iškvietimas į namus. Manualinės procedūros, konsultacijos fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais.
Lukšio g. 3, AUŠROS MEDICINOS CENTRAS, 202 kabinetas,  Kaunas,
Tel.: +37067652001
www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Aiste
2017-12-02
Sveiki man nustatyta tokia diagnoze polisgmentine osteochondroze,,entezopatija krutinineje stuburo dalyje.C3-6 osteochondroze,entezopatija kaklineje stuburo dalyje..Nelabai suprantu sios diagnozes or ir gydytoja perdaug nieko nepaaiskino.Kamuoja pakankamai stiprus skausmai.Noreciau sau padeti ne tik vaistais.Dekoju uz atsakyma.

Sveiki,

taip gera mintis, nes vaistai tik slopina simptomus. O pagal esamus pakitimus, taikant manualinį gydymą, įmanoma visai pašalinti skausminį sindromą. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Loreta
2018-05-17
Sveiki,
Išvada magnetinio rezonanso dėl pasikartojančių nugaros skausmų: liumbalinė osteochondrozė, neryški skoliozė kairėn, L3/4 tarpslankstelionio disko fibrozinio žiedo vidinių skaidulų įtrūkimo požymiai, L4/5 mediolateralinė protrūzina subartikuliariai kairėje su kairės kišenės deformacija ir L4-5 šaknelių kompresijos požymiais. Sakykite prašau, ar man dar gali padėti mankštos ir kitos reabilitacijos priemonės, kad išvengti operacijos? Kai skausmas aprimsta darau namie įvairius tempimo pratimus ir dar pritraukimus, pakabėjimus ant skersinio. Ar galiu tai daryti? Man 43 m. Dirbu sėdimą administracinį darbą. Iš anksto dėkoju.

Sveiki,

mano nuomone, taikant manualinį gydymą (o ne kitas reabilitacijos priemones), atliekant individualius pratimus (o ne įvairius tempimo....pritraukimus....pakabėjimus...), prie Jūsų pakitimų, įmanoma pasiekti gerą gydymo rezultatą. Pagal Jūsų aprašymą aplamai nematau kad būtų taikytas gydymas, o bendrus pratimus visai geriau nedaryti, nes pvz. jeigu yra segmentinis nestabilumas, o Jūs dar kabate ant skersinio. Judesiai turi būti parinkti individualiai, kur yra hipomobilumas-reikia tempti, o kur hipermobilumas - stiprinti. Kreipkitės

Nuo: Eglė
2018-05-17
Eglė
Sveiki, MRT išvada L2-5 išreikšti degeneraciniai stuburo pakitimai, kanalo absoliuti stenozė, cauda aequina kompresija. Kair. sakroilijinio sąnario dalinė kaulinėankilozė.Išreikšta bilateralinė koksartrozė. Kaip galima padėti?

Sveiki,

taip, tikrai rimti ir negeri pakitimai. Galima numatyti kad arba daug vyresnis amžius, arba kažką darote ne taip... Bet manau, padėti tikrai galima. Rekomenduočiau manualinį gydymą, individualius pratimus, ir Jūsų maksimalias pastangas.

Nuo: irina
2018-05-16
sveiki noreciau suzinoti ar labai baisi isvada magnetinio rezonanso.Medialinio menisko uzpakalinio rago pooperaciniai pokyciai -bukle po dalines rezekcijos likusios dalies degeneracija ll laipsnio.Lateralinio menisko kuno horizontalus degeneracinis iplysimas,girneles -patelofemoraline chondromaliacija lll laipsnio.,bursitas,sinovitas,Hoffa kuno neriskus sinovitas,t.m.popliteus neryskus sinovitas def.artroziniai pokyciai,medialiniu atraminiu pavirsiu chondromaliacija lll laipsn.

Sveiki,

taip, būklė ganėtinai rimta, reikia žiūrėti kiek galima padėti konservatyviai. Pasyviai gydant, mobilizuojant sąnarį, parinkus judesius manau galima ženkliai pagerinti būklę.

Nuo: JOVITA
2018-05-15
Laba diena,gal galit pakomentuoti MRT isvadą:. Deš. II st., kair. I st. koksartrozė, deš. nežymus sinovitas. L2-S1 vidutiniškai išreikšta osteochondrozė, spondilozė, spondiloartrozė, stuburo kanalo L2-5 ir L5-S1 lateralinės dalies vidutinio laipsnio stenozė.
Norėčiau jūsų nuomonės šitoje diagnozėje.
Pagarbiai Jovita

Sveiki,

Jovita, Jūsų atveju svarbiau funkcinė būklė, kurią išsiaiškinsime atvykus konsultacijai. Labai didelių problemų nematau, bet teisingus judesius turite daryti kiekvieną dieną, mitybą koreguoti būtinai.

Nuo: irina
2018-05-15
sveiki..man nustate tokia diagnoze-stuburo josmenines dalies degeneraciniai pakitimai.Nezymi skolioze,torzija.L4spondilolisteze.L1[2disko protruzija.Polisegmentine disku osteochondroze.Spondillioartroziniai pakitimai .L1Smorlio mazgas.

Sveiki,

rekomenduočiau pasiimti MRT tyrimą ir atvykti konsultacijai. Neaiškus disko pažeidimo laipsnis, listezės dydis, kiek pažengus osteochondrozė ?

Nuo: Kristina Būdavienė
2018-05-14
Apimta sritis C1 – Th3.

Patiesinta fiziologinė lordozė.

C2 – C6 intervertebriniai diskai dehidruoti.

C6/C7 lygmenyje – saikiai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė ir unkovertebrinė artrozė; dešinėje mediolateraliai matoma intervertebrinio disko ekstruzija (sag. 0,8 cm), ženkliai siaurinanti lateralinę stuburo kanalo kišenę is spaudžianti dešiniąją C7 nervinę šaknelę ir dalinai intervertebrinę angą.

Ar sportas gali man padėti?

Sveiki,

nežinau Jūsų skausmo intensyvumo šiuo metu ? Esant skausmui (nepriklausomai nuo intensyvumo) pratimų daryti negalima. Pirma rekomenduotina manualinis kompleksinis gydymas, po to, taip, individualūs pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Vida
2018-05-14
Gerb.gydytojau,
Magnetinio rezonanso isvada
Nezymi skolioze.Difuzine riebaline kaulu ciulpu transformacija.L5slankstekio hemangioma.Ivairaus isreikstumo distrofinio degeneracinio pobudzio pakitimai.L5 retrolisteze.L4/5 saiki centrine vidutinio laispsniolateraline stenoze.L5/S1 chronine centrine disko protruzija.vertikalioje padetyje galimi S1nerviniu sakneliu dirginimo reiskiniai.Aciu.

Sveiki,

būklė pusėtina, mano nuomone taikant manualinį gydymą galima pasiekti gerą rezultatą. Aišku,norint tiksliau konsultuoti, reikalinga Jus matyti.

Nuo: Gintaras
2018-05-12
Sveiki ,man 20 metu susiduriau su tokia sveikatos problema , dirbu fizini darbą, gal galite pakomentuoti kompiuterines tomografijos išvada.
KT duomenimis-krūtinės stuburo dalies osteochondrozė. Th4/5 i/v disko protrūzija,Th5/6 i/v diskų išvarža su i/v kišenių stenozės požymiais,absoločios stuburo kanalo stenozės požymiais Th4/5 ir Th5/6 lygyje.Skoliozė Th4-Th6 lygyje.

Sveiki,

panašu kad Jūsų stuburas neatlaiko ir minimalių perkrovų dėl problematinės laikysenos, raumenų disbalanso. Atvykite, šiek tiek pagydysime, surašysiu pratimus, patarsiu kaip teisingai dirbti, kelti, lenktis ir t.t.

Nuo: Elona
2018-05-11
Laba diena, dėl kojos skausmo buvo daryta stuburo kompiuterinė tomografija. Atsakymas: L 4 - 5 tarpsluoksnio diskas pasislinkęs medialiai 0,5 cm, ženkliai spaudžia nugaros smegenų maišą. Diagnozė - L 4-5 tarpsluoksnio disko medialinė išvarža. Ligoniui skauda dešinę koją - ypač šlaunį. Skausmas jaučiamas pakeitus kūno padėtį, pav. atsitojus pradeda skaudėti dešinio klubo sanarys ir skausmas pereina į dešnę šlaunį, šlaunyje jaučiamas tempimas, vaikšto raišuodamas. Ačiū už atsakymą :)

Sveiki,

ir šiuo atveju kito kelio nematau kaip bandyti gydyti konservatyviai, ir tik po to peržiūrėti gydymo planą. Būklė pakankamai rimta. Kreipkitės dėl manualinio gydymo.

Nuo: JOVITA
2018-05-11
Laba diena,gal galit pakomentuoti MRT isvada;Sakroilijito požymių nematyti. Deš. II st., kair. I st. koksartrozė, deš. nežymus sinovitas. L2-S1 vidutiniškai išreikšta osteochondrozė, spondilozė, spondiloartrozė, stuburo kanalo L2-5 ir L5-S1 lateralinės dalies vidutinio laipsnio stenozė.

Labas,

išvertus iš medicinos kalbos, reiškia greitesnį stuburo, klubo sąnarių senėjimą, degeneraciją. Todėl rekomenduotina nedelsti, šiek tiek keisti gyvenimo būdą, kreiptis dėl manualinio gydymo, pratimų.

Nuo: Gintarė M.
2018-05-11
Laba diena. Mano diagnozė "L/S stuburo dalies 2-jų krypčių r-mos: nežymi skoliozė gaubtumu į dešine L5/S1diskozės požymiai. Juosmeninėje stuburo dalyje pradiniai degeneraciniai pakitimai". To pasekoje dešinė koja sutrumpėjusi 1-2cm. Jaučiu didelius skausmus juosmeninėje dalyje,netgi sedint ir nieko neveikiant,tiesiog tempe net kairiaja kuno puse. Taip pat kelieniuose "pirminiai artrozės pažymiai",ypač dešiniąjame,kadangi didesnis krūvis tenka dešiniąjai kojai,nes ji trumpesnė. Gydymas buvo toks: 5 proceduros elektro impulsu ir 5 kineziterapiauto mankštos,per kurias parode kaip stiprinti stuburo. Pusė gyvenimo sportuoju daugiau su svoriais,begioju,nugaros raumenys stiprūs. Nebežinau ką dar daryti,tas skausmas nepraeina ir atrodo atiprėja. Net gulint lovoje tiesiai negaliu gulėti per skausmą,turiu gultis šonu,kad nebūtų spaidimo. Galvoju apie manualinę terapija,gal ji padėtų atstatyti stubura į vietą,ķad dešinės kojos ilgis susivienodintų? Jaučiu,kad net vaikštau pakrypusi,bet svarbiausia,kad vis labiau skauda juosmenį. Labai laukiu Jūsų atsakymo,nes mano daktarai man nieko nepasiūlo,galvoja,kad skausmą išsigalvoju,nes jokių išvaržų rentgenas neparodė. Ačiū labai

Labas,

iš to ką parašėte supratau kad dėl kojų ilgio skirtumų tikslios diagnozės nebuvo, gydymo taip pat nėra, kažkoks chaosas :) Rekomenduočiau atvykti ištyrimui, gydymui, ir konsultacijai dėl judesių, mitybos ir t.t.

Nuo: Tomas
2018-05-10
Sveiki po rezonanso gavau atsakymą. Krūtininės stuburo dalies fiziologinė kifozė normos ribose.
Th6 – L1 slankstelių dengiamosiose plokštelėse matomi kremzliniai Šmorlio mazgeliai, dengiamosios plokštelės
vingiuotos, slankstelių kūnai sužemėję. Th6 – Th11 stuburo segmente pakitimai vertintini kaip osteochondropatiniai.
Įvairaus išreikštumo multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė, ženklesnė Th6/7 lygyje.
Th9/10 lygmenyje matoma kairė paracentrinė disko išvarža (sag. diametras 3 mm), lokaliai deformuojanti duros
maišą.
Kitur krūtininėje stuburo dalyje lokalios tarpslankstelinių diskų prolabacijos nematyti. Intervertebrinės angos
pakankamo diametro, laisvos.
Labai aciū už atsakymą. Pagarbiai: Tomas

Sveiki,

Tomai, nematau klausimo ? Turbūt nieko naujo nepasakysiu kad eilės tvarkos maišyti nerekomenduojama. Pirma - manualinis gydymas, antra - korekciniai stabilizuojantys pratimai, ir trečia - būtina peržiūrėti mitybą, nes išreikšta degeneracija mažiausiai judrioje stuburo zonoje.!

Nuo: Laura
2018-05-10
Sveiki gavau israsa peties,raso tub majus et minor funkcine poroze,ar cia kazkas rimto?Aciu jums.

Sveiki,

rekomenduočiau pasimti nuotrauką (o ne aprašymą) ir atvykti konsultacijai, nes arba blogai nurašėte, arba netiksli diagnozė.

Nuo: Simonas
2018-05-10
Sveiki,
Gal galėtumete pakomentuoti MRT tyrimą? Nežinau kaip elgtis ar galiu sportuoti ir dirbti fizinius darbus.
Degeneraciniai pakitimai - C2/C5 bei C6/Th1 saikingai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė, pradinė deformuojanti spondiliozė. C2/C4 unkovertebrinių sąn. artrozė.
C2/C3 dešinė subartikulinė disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu), lengvo laipsnio lateralinės stuburo kanalo kišenės stenozė.
C3/C4 abipus subartikulinės disko protruzijos (išvaržos plačiu pagrindu), vidutinio laipsnio stuburo kanalo lateralinių kišenių stenozė.
C4/C5 dešinėje subartikulinė/foraminalinė disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu), lateralinės stuburo kanalo kišenės bei intervertebrinės angos vidutiniškai išreikšta stenozė.
C5/C6 dešinėje subartikulinė disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu), stuburo kanalo lateralinės kišenės vidutinio laipsnio stenozė.
C7/Th1 kairėje subartikulinė/foraminalinė disko protruzija (išvarža plačiu pagrindu), vidutiniškai stenozuoja lateralinę stuburo kanalo kišenę ir intervertebrinę angą.
Norėčiau jūsų nuomonės šitoje diagnozėje.
Nuoširdžiai dėkoju.

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti konsultacijai, nes ne mažiau svarbu Jūsų funkcinė būklė, skausmo intensyvumas, pobūdis ir t.t.

Nuo: Edita
2018-05-09
L4/5 centrinė disko protruzija; degeneraciniai pakitimai II stadija.
Kokį gydymą būtų galima taikyti?

Sveiki,

ir galima ir reikia taikyti manualinį konservatyvų gydymą.

Nuo: Julija
2018-05-07
Sveiki gavau išraša ten parašyta.. Lumbalunė spondilochondrozė L5/S1 tarpslankstelinio disko nežymi cirkuliari difuzija. Kas tai?

Sveiki,

tai disko pažeidimas. Rekomenduočiau atvykti ir sužinoti daugiau apie savo funkcinę būklę ir disko pažeidimo priežastį.

Nuo: Danutė
2018-05-07
Laba diena. Atlikta stuburo juosmeninės dalies KT. Išvada: lumbalinė spondilochondrozė L3/4, L4/5, L5/S1 tarpslankstelinių diskų difuzinė protruzija. Skausmas sėdint, keliant svorį. Ar galiu sportuoti salėje, atliekant funkcinius pratimus. Iki susirgimo sportavau apie 3 metus.

Labas,

salėje galite sportuoti jeigu: turėjote manualinę korekciją, individualų raumenų balanso vertinimą, nėra jokio skausmo ir reguliariai darote korekcinius individualius pratimus. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

Nuo: Rasa
2018-05-07
Laba diena,
jau kokie 4 metai skauda nugaros apačią (uodegikaulį), tačiau šiemet skausmas eina į dešinį klubo sąnarį, koją. Pasidariau magnetinį tyrimą.
Išvada: Th11-L1, L3-L5 deformuojanti spondiloze, Th10-Th12, L5/S1 intervertebrine osteochondroze; artroziniai fasetiniu sanariu pakitimai L4-S1 lygmenyje; L5/S1 umi dešine paracentrine tarpslankstelinio disko protruzija (išvarža), su kompresijos požymiais i S1 nervine šaknele subartikulineje stuburo kanalo kišenėje.
Prašau pakomentuoti koks laukia gydymas, ar operacija?

Sveiki,

patarčiau kol kas negalvoti apie operacinį gydymą kol netaikytas intensyvus konservatyvus gydymas. Rekomenduočiau taikyti manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Nijole
2018-05-05
Sveiki noriu paklausti ka daryti toliau. Tarpslanksteliniai tarpai netolygiai susiaureje,labiau apatineje krutinineje dalyje. Dengiamosios ploksteles paryskejusios matomi pavieniai smulkus smorlio mazgai.Tarpslanksteliniai diskai nedehidratuoti. TH11/12 tarpslankstelinio diski lateraline protruzija desines sakneles kanale. Spondyloartroze.L1/S1 spondyloartroze.Sakroileiniai sanariai n.y. Apatines torakaline ir juosmenines stuburo dalies osteochondroze Th11/12 lateraline protruzija desiniame sakneles kanale su kanali stenozes pozymiais.

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti manualiniam gydymui, korekcijai, vėliau teisingi pratimai.

Nuo: Laura
2018-05-05
Sveiki, sūnui ( 7m.) nustatytas kaklo ( c1) slankstelio išnirimas. Ar tai pavojinga? Kokie gydymo būdai galimi ( domina absoliučiai visi)? Ačiū.

Sveiki,

aišku reikėtų matyti, bet manau kad taikant manualinę terapiją įmanoma slankstelio padėties korekcija. Atvykite konsultacijai, apžiūrai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.