Paieškų šiandien: 4907

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie nugaros skausmų prevenciją, stuburo stabilizavimo pratimų parinkimą, mitybos konsultacijas, krūvio apimties dozavimą

Įmonės veikla: individuali ir grupinė kineziterapija taikant naujausius gydymo būdus ir priemones. redcord laisvo kybojimo sistema, terapiniai didieji ir maži kamuoliai, BOSU pusiausvyros treniruokliai ir kita terapinė įranga.

Taip pat siūlome masažo, manualinės terapijos, elektroterapijos procedūras.

Specifinės giliųjų raumenų treniruotės, aerobika, treniruoklių salė.

Savanorių pr. 350, Kaunas,

Tel.: 862048811,

www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Aiste
2017-12-02
Sveiki man nustatyta tokia diagnoze polisgmentine osteochondroze,,entezopatija krutinineje stuburo dalyje.C3-6 osteochondroze,entezopatija kaklineje stuburo dalyje..Nelabai suprantu sios diagnozes or ir gydytoja perdaug nieko nepaaiskino.Kamuoja pakankamai stiprus skausmai.Noreciau sau padeti ne tik vaistais.Dekoju uz atsakyma.

Sveiki,

taip gera mintis, nes vaistai tik slopina simptomus. O pagal esamus pakitimus, taikant manualinį gydymą, įmanoma visai pašalinti skausminį sindromą. Kreipkitės.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Anna
2017-12-08
Sveiki, gal galite pagelbėti suprasti mrt aprašą, man 34m.:
Juosmeninės stuburo dalies ašis ženkliau nepakitusi, nežymiai palyginta fiziologinė lordozė. L5 retrolistezė iki ~4 mm.
L5 ir S1 slankstelių dengiamosios plokštelės nelygios, su nedideliais Šmorlio mazgais.
L4-5, L5-S1 tarpslanksteliniai diskai netolygiai dehidratuoti, suplokštėję.

L4/5 diskas nežymiai cirkuliariai pasigaubęs.
L5/S1 disko kairė paramedialinė ekstruzija iki 7 mm su migracija kaudaliai. Deformuotas tekalinis maišas, stuburo kanalo AP ~15 mm, TS ~12 mm. Siaurinama kairė šoninė kišenė ir tarpslansktelinė anga, dirginama S1 kairė šaknelė.
Nuskenuotoje nugaros smegenų dalyje signalo pokyčių nematyti.

Išvados: Pradiniai osteochondrozės, spondiliozės požymiai juosmeninėje stuburo dalyje. L5-S1 disko išvarža (ekstruzija) su kairės tarpslansktelinės angos ir šoninės kišenės siaurinimo požymiais, dirginama kairė S1 šaknelė. L5 retrolistezė.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

atgal pasislinkęs slankstelis 4mm, L5-S1 pilna išvarža 7mm, gresianti išvarža L4-L5. Priklausomai nuo skausmo pobūdžio, intensyvumo, teoriškai - operacija, o praktiškai - mano nuomone galima bandyti gydyti ir gal išvengti operacijos...

Nuo: Ramunė
2017-12-07
Laba diena.man 36m.Skauda spranda,raumenis,stubura kaklinej dali.svaiksta galva,ranku koju tirpimas desines puses.rentgenologo atsakymas.
Išlyginta fiziologine lordoze.
C2/Th1kūnų dengemujų plokstelių ir facetinių sąnarių saikinga subchondrinė sklerozė.
Išvada:išlyginta fiziologinė lordozė.Ačiū už atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

šiuo atveju rentgenograma - neinformatyvi, pirma - reikalinga Jus matyti, antra - gal būt daryti MRT tyrimą, ir trečia - jau aišku kad būtinas manualinis gydymas, korekcija, pratimų parinkimas, mitybos, streso lygio korekcija. Kreipkitės.

Nuo: Ramune
2017-12-07
Laba diena.man 36m.noreciau duzinot ar cia yra kas blogo?rentgeno atsakymai:islyginta fiziologine lordoze.
C2/th1kunu dengemuju ploksteliu ir facetiniu sanariu saikinga subchondrine skleroze.ACIU
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

šiuo atveju, būtina Jus matyti ir formuoti funkcinę diagnozę, ir visai nežiūrėti rentgenogramos. Kreipkitės.

Nuo: Lilija
2017-12-06
sveiki,
Ka reiskia Sklerozuoti intrakavernoziniai ATI segmentai?
Dekui
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

audinių pažeidimas, degeneracija.

Nuo: Auksė
2017-12-01
Sveiki. Atlikta stuburo krūtininės dalies.MRT. Išvada:stuburo krūtininės dalies kifozė, tarpslankstelinės osteochandrozės požymiai, Th3,9 slankstelių kūnuose židinukai, būdingi hemangmiomoms, Th7-8,8-9, 10-11, 11-12 tarpslanksteliniai diskai nežymiai prolabuoja į stuburo kanalą, stuburo kanalo sagitalinis matmuo ~ 14mm. Ar tai labai dideli pakitimai? Ar tai išvaržos (gyd. aiškiai nepakomentavo).Masažus darau, neseniai pradėjau lankyti jogos užsiėmimus, dabar nežinau ar nepakenks? Būčiau dėkinga už atsakymą/ ir patarimą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

masažai - ne gydymas ir esamų problemų nesprendžia, joga nepakenks jeigu vedantysis profesionalas, tačiau visada geriau individualūs korekciniai pratimai kurie sprendžia specifinius disbalansus. Išvadoje: idealu nemaišyti eilės tvarkos, pirma - manualinis gydymas, po to individualūs pratimai, ir tik daug vėliau, gal būt joga, ar dar kai kas, paliekant ind korekcinius pratimus ir periodinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: dalia
2017-12-01
laba diena mano MR išvada skolioze,vidutiniškaii išreikšta L2/3-L4/5intervertebrine osteochondroze.L4-L5modik lltipo degeneracija.išreikšta Th10-L5 deformuojanti spodilioze.vidutiniškai išreikštaL1/2-L5/s1fasetiniu sanariuartroze.L2/3-L4/5 cirkuliarus disku pasigaubimai,L2/3-L3/4 saiki.L4/5 ženkli centrine spinaline stenoze.L5/s1ženkli kairedistaline foraminaline stenoze.Ar dar galima ka padeti be operacijos
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

manau kad dar galima apsieiti be operacijos pasirinkus teisingą gydymo ir pratimų eigą. Kreipkitės.

Nuo: Grazina
2017-12-01
Laba diena.Atlikta:Sonine Th stuburo dalies Ro Nr.1767.Isvada:apimta Th2-Th12;istiesinta kifoze;Th2-Th12 vidutiniai(IIst)intervertebrines osteochondrozes pozymiai;Th6-Th10 ryskus,kitur vidutiniai def.spondiliozes pozymiai.Kas tai?Ar reiktu atvykti pas Jus?Aciu!
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

taip rekomenduotina atvykti dėl manualinės korekcijos, individualių pratimų. Šiuo metu esu išvykes, bet galite registruotis nuo 12.13 tel 862152603

Nuo: Skaiste
2017-11-30
Laba vakar suzinojau met kaklo tyrimo rezultata , ka cia reiskia c3/4 c4/5 c5/6 polineropatija?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tai nervų laidumo pažeidimas. Bet manau taikant manualinį gydymą, atliekant teisingus individualius judesius, galima daug ką išspresti. Kreipkitės.

Nuo: Danute
2017-11-29
Laba diena, mrt aprasas juosmenines stuburo dalies lordoze pakankama. L4-S1stuburo segmente isreiksta deformuojanti spondilioze,vidutiniskai isreiksta/isreiksta intervertebrine osteochondroze,zenklesne L5/S1lygyje; modic ll tipo degeneracija. Saiki/vidutiniskai isreiksta L4/5-L5/S1 fasetiniu sanariu artroze. L4,L5 retrolistezes 4mm. L4/5 lygmenyje tarpslankstelinis diskas cirkuliariai pasigaubes su centriniu/paracentriniu linijiniu annulus fibrosus iplysimu,deformuojamas priekinis epidurinis tarpas;vidutinio laipsnio abipuse lateraline stenoze. L5/S1lygmenyje tarpslankstelinis diskas saikingai cirkuliariai pasigaubes be zenklesnio spaudimo i stuburo kanalo strukturas. Buvo taikytas medikamentinis gydymas,manksta masazas magnetoterapija. Skausmas nakti sumazejo,bet atsirado diena paejus ilgesni atstuma ar po fizinio darbo,skauda tempia desine koja. Noreciau suzinoti ar tai rimta?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

taip, tai pakankamai rimta. Dviejų diskų pažeidimai, vienas slankstelis pasislinkęs ir t.t. Kiek matau, taikyta buvo visi metodai tik skausmo malšinimui, gydymo konkretaus nematau. Todėl rekomenduočiau manualinį gydymą, korekciją....ir kuo greičiau, tuo geriau.

Nuo: Asta
2017-11-29
Sveiki,
nugaros ir kaklo rentgeno nuotraukos parodė:
stuburo kaklinės dalies šoninėje ro-gramoje Nr. 2194 yra C2-3 slankstelių blokas,palyginta fiziologinė lordozė.
Stuburo L/s dalies 2-jų krypčių ro-gramose Nr. 2195/6 yra Th12-S1 skoliozė į kairę, L4-5-S1 neišreikšti osteochondrozės pakitimai.
Gal galite pakomentuoti?
Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

nelabai matau ką komentuoti, viskas parašyta. Išvertus iš medicinos kalbos reiškia kad Jūsų stuburas sensta, šiek ties pakrypęs į šoną. Bet šie pakitimai tiesiogiai skausmo neduoda, svarbiau funkciniai pakitimai, slankstelių subliuksacija, dubens, kryžkaulio padėtis, pėdų, čiurnos būklė, diafragmų funkcionalumas ir t.t. Viskas sėkmingai koreguojasi taikant manualinę korekciją, vėliau Jums būtina reguliariai daryti koreguojančius pratimus, išlaikant gerą kompensaciją. Kreipkitės.

Nuo: Vita
2017-11-28
Laba diena, man atliktas stuburo juosmenines dalies MR. Tyrimo isvada: stuburo juosmenines dalies ostechondrozė, spondiloartrozė, L4/L5 tarrpo disko kairė lateralinė išvarža, L5/S1 tarpo disko pasigaubimas. L5 slankstelio pooperaciniai pakitimai, TH 12/L1 tarpe šmorlio mazgas. Labai dideli kairio šono skausmai /tyrimai dėl inkstu, kasos, žarnyno atlikti, pakitimų nrasta/, jie darosi nepakeliami, vaistai neduoda jokio rezultato. Prašyčiau Jūsų komentaro ir jeigu yra galimybė- pagalbos. Pagarbiai.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip, reikėtų žiūrėti ką galima nuveikti taikant manualinį gydymą. Šiuo metu esu išvykęs JAV, dirbsiu nuo 2017.12.13 šiuo metu galite registruotis tel.: 862152603

Nuo: Rasida
2017-11-27
Sveiki
Kompiuterinės tomografijos aprašas 2017-11-13
L4/5 tarpslankstelinio disko kair.mediolaterinė protrūzija -6,9mm sagitaliai,siaurinanti kai.kanalo kišenę. L5S1 tarpslankstelinio disko medialinė protrūzija -7,1mm sagitaliai, deformuojanti smegenų maišą.
MRT aprašas 2017-11-21
L4/L5 1stadijos intervertebrinė osteochondrozė.
L4/L5 diskas sužemėjęs, dechidruotas, jo kairėje mediolateralineje dalyje matoma plačiu pagrindu, dagitaliai apie 4mm protrūzija, nerviniu šakelių kompresijos nematyti.
Ar šitaip gali skirtis tyrimai? Jau men laiko nepadeda joks gydymas, skausmas eina į sėdmenis, kojas, sėdėti visiškai negaliu skausmas siaubingai aštrus juosmens srityje eina i uodegikaulį, pilva ir šonus, vaikščioti galiu minimaliai. Patarkit, man tik 37 metai.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tyrimų išvados gali skirtis dėl skirtingos aparatų raiškos, kito specialisto aprašo ir kūno savireguliacijos galimybių. Jūsų atveju rekomenduočiau skubų manualinį, kompleksinį gydymą ir bandyti apsieiti be operacijos, nes pagal simptomus iškyla daug klausimų. Šiuo metu esu išvykęs, dirbsiu nuo 12.13, galite registruotis tel.: 862152603

Nuo: Daiva
2017-11-27
Diagnoze : M 54.96 ( nugaros juosmeninis skausmas. Nusiskundimai : daznas nugaros skausmas juosmens srityje,kuris paastreja fizinio kruvio metu ir lenkimosi i prieki metu bei desines kojos tirpimas.Vartoju nuskausminamuosius vaistus.

MR tyrimas LS-columna aprasymas : L4/L5-susiaurejimas grioveliuose ir i stuburo kanala ,del centrinio prolapso.Pastebimi kai kokie hipertrofiniai aspektai ir padidejusi (sustorejusi) ligamenta flava , bet tai gali buti del kokio nors igymto komponento. Storiausias (didziausias) AP skersmuo yra 4-5 mm centriniame nugaros smegenų kanale, bet nėra jokio reikšmingo cauda eguina suspaudimo. Vaizdas dvisalis L5-saknies (infekcija) uzdegimas. L5/S1 mazas centrinis prolapsas su annulus iskilimu ( iplysimu),bet su gera erdve.

Neurologija :Simetriskas jegos efektyvumas.Nepakites (geras) judrumas. Simetriski,normalus refleksai i patella ir i achiles. Negatyvus Laseque testas. Negatyvus Patrick Fabers ir P4 testas.
Gydytojas liepia lankytis pas fizioterapiauta, bet nuo fiziniu pratimu man dar labiau skauda.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

jokių pratimų, jokių mankštų, jokių fizioterapeutų Jums NEGALIMA. Rekomenduočiau manualinį gydymą, korekciją. Esu išvykęs, skambinkite po 12.13d.

Nuo: Ilona
2017-11-27
Sveiki.Prieš 2m.atlikta stuburo juosmeninės srities KT.Aprašymas;Židininių tankio pokyčių stuburo kanale šiuo metu nematyti.Fiziologinė stuburo lordozė ištiesinta.Besiformuojanti rotacinė skoliozė kairėn.Slanksteliai porotiškos struktūros,kūnų aukštis nepakitęs.L2-S1 pradinio laipsnio (l-ll st ) osteochondrozė,ryškesnė L3/4,L2-S1pradinio laipsnio (l-llst.) spondilioartrozė.L2/3 pradinė,L3-L4 ryški spondiliozė.L2/3,L3/4,L4/5,,L5/S1 tarpslanksteliniaivdiskai pažemėję,difuziškai pasigaubę,be aiškių,KT matomų lokalių tarpslankstelinių diskų pasigaubimo požymių,centrinio stuburo kanalo nestenozuoja.S2 abipus perineuralinės cistos; dešinėj - 2,4x2,1x2,3 cm dydžio,kairėj - 1,8x1,4x1,8 cm dydžio,lokaliai stenozuojančios centrinį ir lateralinį stuburo kanalą.Paravertebriniai audiniai struktūriniai.Klausimas; Maždaug prieš du metus pajutau,kad virpa kojos,juosmuo paskaudėdavo nuolat,dešinės kojos pėdos išorinė pusė aptirpus.Bet nuo liepos mėn. pasireiškė ir viso kūno virpulys,Tarpinė diagnozė- esencialinis tremoras,bet gal tos cistos kažkaip negerai paveikia organizmą?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

problematiška komentuoti, daug ko nežinant. Reikalinga atvykti konsultacijai, pasakyčiau kokius tyrimus reikalinga dar atlikti, kokių veiksmų imtis sprendžiant kompleksiškai Jūsų problemas.

Nuo: Roma
2017-11-24
sveiki, diagnozės išvada: Juosmeninės stuburo dalies skoliozė, L3-S1 osteochondrozė, spondiloartrozė (išreikšta L3-5 dešinėje, L5-S1 abipus). Spondiliozė. L3/4, L4/5 diskų netolygūs pasigaubimai , plačiau dešinėje tarp osteofitų. Mišri tarpsl.angų stenozė L3-5 dešinėje, vidutinis susiaurėjimas L5-S1 (d>k).
Labai skauda kairė koja, kartais beprotiškai, prašau pakomentuoti.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

komentavimas toks, kad, jeigu nieko nedarote, negydote, būklė tik blogės. O gydymas turi būti kompleksinis. Manualinė korekcija, saugūs individualūs pratimai, skysčių ir mitybos korekcija.

Nuo: vilma
2017-11-24
Sveiki.Po stuburo traumos 2007m man buvo diagnozuotas L3,L2 slanksteliu luzimas,buvo padaryta stuburo blokada.Tada 2010m,man paumejo skausmai pradejo beprotiskai skaudeti galva,pradedant nuo kaklo srities,uzaugo toks guziukas peciu plotyje.Mickeviciaus ligonineje,Vilniuje buvo padarytas MRi skanas ir diagnozuota:umi C5/6,C6/7 radikulopatija desineje,Cervikopatija distrofiniu degeneraciniu stuburo pakitimu fone.Zoziu sunku buvo judeti,pakelti ranka,nejautrumas desineje puseje,sunkiai valdziau ranka ir koja.Po ligonines buvau issiusta i reabilitacijos centra.Mano bukle pagerejo.Dabar siuo momentu,paumejo skausmai,negaliu judeti normaliai,kazko sunkaus kilsteleti,kartais buna taip ,kad paimu uz rankenos tam,kad atidaryt duris tai ta ranka ir lieka ant rankenos,galiu eidama pargriut lygioj vietoj,nepasikelia koja nuo zemes,kartais buna taip,kad negaliu suregst sakinio.Tai vat nezinau ka daryt,kovoju as cia su gydytojais anglijoj,tai jie man israso skausma malsinanciu vaistu:Naproxen,Amitriptiline 10 mg,Meptid 200mg.Bandau jiems isaiskinti,kad man reikia man gydymo,o ne skausmo malsinimo,atsakyma gaunu,kad man viskas gerai ir skausmas per daug paplites,kad jie gali tik skyrti vaistus malsinancius skausma,daugiau jie man nieko padaryt negali.Gal galite patarti ka man daryti.Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

būklė pakankamai rimta, ir tikrai nieko negaliu prognozuoti, patarti Jūsų nematant. Būtina atlikti ciklą manaulinio gydymo, ir tada daryti išvadas dėl konservatyvaus gydymo efektyvumo ar gydymo plano keitimo.

Nuo: Irina
2017-11-22
Laba diena pasidariau MRT atsakymas skolioze.Th11-L2kremzliniaiSmorlio mazgeliai.Vidutiniskai isreiksti distrofinio degeneracinio pobudzio pakitimai,L1-L3Modic1tipo degeneracija.L2,L3retrolistezes.L3/4 cirkuliarus disko pasigaubimas,zenkli desine lateraline stenoze,tiketiniL4dx.nervines sakneles dirginimo reiskiniai.L4/5 vidutinio laipsnio centrine spinaline stenoze.L5/S1 nedidele kaire paraceentrine disko protruzija, zenkli kaire lateraline stenoze,tiketinaS1sin. nervines sakneles kompresija ar su sita isvada imanoma man padeti.Ar liudna ateitis.Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

turint tiek pakitimų, galima įtarti didesnį ir senai besitęsiantį skausmo intensyvumą. Tada norisi Jūsų paklausti, kodėl iki šiol nieko nedarėte, negydėte ? Taip, jeigu ir toliau negydysite, ir nieko nedarysite, ateitis liūdna. Iš savo pusės rekomenduočiau periodinį, manualinį gydymą, individualius terapinius pratimus, mitybos, skysčių korekciją. Kreipkitės.

Nuo: Zenonas
2017-11-22
labas,
man 63m. KT tyrimo išv.:Išlyginta juosmens lordozė, nedidelė skoliozė į kairę, papildomas sakralizuotas L6 slankstelis, Th12-L3 segmento osteochondrozė I st. L3-L6 segmento išreikšta spondiliozė ir spondiloartrozė (IIIst.). L1 laterolistezė, L5 posterolistezė, L4 Šmorlio mazgas, L3/L4 apkalkėjusi centrinė išvarža, L4/5 yra centrinė kanalo ir kairės tarpslankstelinės angos stenozė, L5/6 yra centriniė kanalo, abipusė lateralinių kišenių ir tarpslankstelinių angų stenozė
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

nelabai supratau klausimo, skausmo intensyvumo. Prie tokių pakitimų skaumo gali ir nebūti. Rekomenduotina manualinė korekcija, individualūs pratimai.

Nuo: Vita
2017-11-22
Sveiki. Darytas MRT tyrimas stuburo kaklines dalies. C2C3 saiki spondiloartroze abipus C3C7 srityje deformuojanti spondilioze, vidutiniskai isreiksta intervertebrine osteochodroze ir unkovertebrine artroze, del dorsaliniu krastiniu osteofitu ir issigaubusiu disku saikiai siaurinamas stuburo kanalas, kaireje puseje saikiai susiaurejusios intervertebrines angos.Desineje puseje C3C4 saikiai, C4C5 irC5C6-zenkliai, C6C7-vidytiniskai susiaurejusios intervertebrines angos. Ar tai yra blogai, nes labai skauda visa stubura, kakla, galva, nutirpe rankos. Isoperuota kaires rankos alkune neuropatija. Labai dekoju uz atsakyma.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

jau vien blogai yra tai, kaip Jūs jaučiatės. Galima ženkliai pagerinti būklę taikant manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Rasa
2017-11-22
Labas vakaras,
Skausmas petyje, praktiškai rankos nejudrumas jau pusę metų. Mankštos nepadeda. Daryta nemažai tyrimų. Paskutiniai rezultatai pagal kompiuterini tomografa - kaklinės stuburo dalies.
C2-C7 nežymi tarpslankstelinė osteochondrozė, C5/C6 II laipsnio deformuojanti spondilozė. Aiškių išvaržos požymių nematyti. Pas ka reikėtu kreiptis, kaip gyditi? Kaip suprantu spondiloze stuburo problemos?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

reikalinga Jus matyti norint tiksliai nustatyti diagnozę. Gali būti stuburo problemos, ar lokalūs peties sąnario pažeidimai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.