Paieškų šiandien: 2782

Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Kineziterapeutas atsakys į Jūsų klausimus apie nugaros skausmų prevenciją, stuburo stabilizavimo pratimų parinkimą, mitybos konsultacijas, krūvio apimties dozavimą

Įmonės veikla: individuali ir grupinė kineziterapija taikant naujausius gydymo būdus ir priemones. redcord laisvo kybojimo sistema, terapiniai didieji ir maži kamuoliai, BOSU pusiausvyros treniruokliai ir kita terapinė įranga.

Taip pat siūlome masažo, manualinės terapijos, elektroterapijos procedūras.

Specifinės giliųjų raumenų treniruotės, aerobika, treniruoklių salė.

Savanorių pr. 350, Kaunas,

Tel.: 862048811,

www.sveikatingumoterapija.lt

Ekspertas atsako:
Nuo: Viktorija
2017-11-13
Laba diena,buvo daryta stuburo kaklinės dalies MRT ir rado(aš sutrumpinau)tarpslanksteliniai tarpai sužemėję,diskai dehidratuoti. C4/5diskaspasigaubęs,abipus siaurinamos intervertebrinės angos,su šaknelių stenozės požymiais. C5/6 dešinėje preforaminalinė disko išvarža 11,0×4,0 mm,steonuojama intervertebrinė anga su šaknelės kompresija.Klausimas-ar gali dėl to svaigti galva,tirpti rankos,koks gydymas,o gal reikalinga operacija? Ačiū

Labas,

taip, tokie simptomai būdingi išvaržai. Išbandžius konservatyvų manualinį gydymą, galima spręsti dėl operacinio gydymo.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Rasida
2017-11-16
Sveiki,vykstant pas neurochirurga dėl išvaržos būtina USB laikmenoje magnetinio rezonanso nuotraukos ar tinka ir diske? Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kokia forma Jums padaryta, tokia ir tinka.

Nuo: Ema
2017-11-12
Sveiki, esu labai sunerimus ir nezinau, ka daryti. Pries savaite nukritau ant akmeniniu laiptu beveik tiesiai ant nugaros, labiau desine puse. Skausmas buvo be galo stiprus. Po rentgeno pasake, kad viskas gerai. Esu uzsienyje, cia jei pats neprasysi - nieko neskirs. Nors jauciuosi daug geriau, bet pries 2-3 dienas pradejo lyg tarsi nutirpt desine koja (po sedmenimi, tik sone). Siek tiek gal ir zemiau tas nutirpimas nueina. Ar cia normali reakcija gyjant? Ar gal viskas nuo itampos? Visalaik esu isitempusi, nes kartais labai skaudziai nudiegia sutrenkta vieta, pvz.stojantis nuo kedes/lovos, pasilenkiant. Ar reikia magnetinio rezonanso? Man 29m.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip būtinas magnetinio rezonanso tyrimas, todėl kad rentgenograma daryta dėl kaulų lūžimų. O skausmą gali duoti disko pažeidimas, slankstelio, kryžkaulio subliuksacija, audinių pažeidimas ir t.t. Taikant manualinį gydymą, šios patologijos labai efektyviai sprenžiasi.

Nuo: Darius Paknys
2017-11-11
Laba diena, man 41m. Skausmus juosmeninėj dalyje su skausmo plitimu į kairę koją jaučiu nuo 20 m. Viskas tik blogėja,skausmai normaliai nebeleidžia gyventi. Įtariama Vilkligė ir gydoma nuo jos medikamentais. Buvo tirta MRT dubuo ir sakroileinės jungtys. Rasta: Sakroileinių jungčių ileinių dalių viršutinėse dalyse matoma simetrinė, abipusė oteosklerozė su hipointensiniu signalu t1, t2,t2 tirm sekose. Dubens kaulų čiulpų židinininė riebalinė konversija. Sakroiliakinių jungčių iliakinių dalių kondensuojantis osteitas abipusis.
Kaip gydytis?kas tai?kokios prognozės?
Ačiū
Pagarbiai,
Snieguolė
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

reikalinga Jus matyti ir tiksliai nustatyti diagnozę, žiūrėti ką galima funkciškai nuveikti. Pagal funkcinę diagnozę pritaikyti patį efektyviausią gydymą.

Nuo: Česlava
2017-11-11
Laba diena, mano vyrui 68 metai, problema tame, kad skauda kairė koja link dubens, per ilgai negali stovėti, turi būtinai atsisėsti arba bent pakeisti padėtį . Sakė kad tai gali būti stūburo išvarža. Padarė magnetinio rezonanso tyrimą, atsakymas : juosmeninės stuburo dalies osteochondrozė, spondilioartrozė, L3-4 intraforaminalinė protrūzija kairėje bei hipertrofuota facetė stenozuoja kairę tarpslankstelinę angą, paspausta kairė L3 šaknelė, radialinis disko fibrozinio žiedo įplyšimas kairėje. L4-5 disko cirkuliarus išsigaubimas bei hipertrofuotos facetės abipus siaurina tarpslankstelines angas, ženkliau - kairę. L5-S1 intraforaminalinė protrūzija kairėje bei hipertrofuota facetė stenozuoja kairę tarpslankstelinę angą, paspausta sustorėjusi kairioji L5 šaknelė. Norėčiau pasklausti Gerbiamo daktaro, ką galėtų reikšti tyrimo išvada, ar yra išvarža. Ar galima daryti pratimus, kad sau padėti, ar vaikščiojimas patartinas.
Ačiu širdingai už atsakymą. Vyro svoris 102 kg, ūgis-185 cm.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

problematinė visa stuburo juosmeninė dalis, ir ne tik. Keturių stuburo diskų pažeidimai, plyšimai. Saikingas vaikščiojimas patartinas, kai kurie pratimai galimi, tik reikia žinoti kokie ir kaip atlikti. Būtinas manualinis gydymas, po to teisingi individualūs pratimai.

Nuo: Skaiste
2017-11-10
Sveiki.Vargina skausmas krutininej stuburo dalyje,plinta i sirdies plota,krutinkauli.Tesiasi apie 2 metus.MRT parode,kad torakalineje stuburo dalyje yra dvi isvarzos,osteochondroze,besiformuojanti spondilioartroze.Ar gali nuo to skausmas plisti i krutine?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip gali plisti į krūtinę, į ranką. Rekomenduočiau manualinį gydymą, po to pratimus stabilizuojančius krūtininę dalį.

Nuo: Agnė
2017-11-10
Labas vakaras,prašau paaiškinti— S1 liumbalizuotas. L3 retolistezė 4mm, L5 retolistezė 2mm. L3—4, L5—S1I st. osteochondrozė,spondilozė,spondiloartrozė,diskai išsigaubę dorzalyn,labiau kairėje paramedialiai,L5—S1 plyšęs dorzaliai skaidulinis disko žiedas, stuburo kanalo L3—4,L5—S1 vidutinio laipsnio stenozė. Ačiū Jums
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

paaiškinimas toks: turite daug problemų su visu stuburu. Patarčiau taikyti manualinį gydymą, po to pratimus stabilizuojančius stuburą, būtina skysčių ir mitybos korekcija.

Nuo: Laima
2017-11-10
Sveiki. Isvada
Saikingi degeneraciniai disku pakitimai. Th 5/6 nedidelis medialinis disko fibrozinio ziedo iplysimas be sakneliu kompresijos.
Koks gydymas. Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

rekomenduotinas manualinis kompleksinis gydymas, koreguojantys pratimai.

Nuo: Lukoševičienė
2017-11-09
Laba diena, prieš du metus pradėjo skaudėti petį, negalėjau net susišukuoti. Vaistai , tepalai, teipai, mankšta su svareliais. Nepraėjo pavasarį padarė echoskopiją-dalinis sausgyslės plyšimas-taikyta fizioterapija lazeriu. Prieš mėnesį padarė peties MRT :M suprispinatus nežymi tendinozė, AK sąnario saikinga artrozė, SA-SD burzoje nežymiai padaugėję skysčio. Man 45 m. Suleido Kenelog 40 mg Man 45 m. Skausmas nepastovus, bet gyventi trukdo. Ar susitaikyti kad taip ir bus , nes artrozė nepagydoma? Ar dar ką nors galima daryti kad kasdieniai judesiai (pvz.:kaip dulkių siurblys), nekeltų skausmo?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

ir galima ir reikia taikyti manualinį kompleksinį gydymą, sąnario mobilizaciją. Tas ka parašyta, netiksli diagnozė, nespecifiškai gydyta. Kreipkitės.

Nuo: Skaiste
2017-11-08
laba diena,noreciau pasikonsultuoti del apie pora metu trunkanciu skausmu krutinineje nugaros dal.yje,po mentemis.Skausmis plinta i sirdies plota,pazasti,krutinkauli.Atlikta MRT krutinines stuburo dalies.Isvados-vidutiniskai isreiksti deformuojancios spondiliozes pozymiai,TH11/12 diskas deformuotas,smorlio mazgai.
TH12 1,5 hemangioma
TH10/11matoma nedidele centrine diskoprotruzija,be stenozes pozymiu.
TH11/12 diskas degeneraves,tolygiai issigaubes,paramedialiai matoma disko protruzija(sag.0,5 cm).kuri zenkliai stenozuoja d.lateraline kisene.Ar nuo siu dalyku gali but rytinis nugaros raumenu sustingimas,skausmas plintantis i krutine,itempti peciu juostos,menciu raumenys?
Dekoju uz atsakyma
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas Skaiste,

taip dėl šių pakitimų gali būti tokie simptomai. Bet galiu pradžiuginti kad jie sėkmingai gydomi taikant manualinį gydymą, po to pratimus. Kreipkitės.

Nuo: Gedas
2017-11-08
Sveiki, atlikus juosmens MRT tyrimą buvo nustatyta L5/S1 lygmenyje dešinėje paracentraliai matoma intervertebrinio disko išvaržą (sagitalinis matmuo 0,6 cm), vidutiniškai siaurinanti lateralinę stuburo kanalo kišenę L5/S1 intervertebrinis diskas dehidruotas. Kokių priemonių imtis šiuo atveju? Ar galima sportuoti kuomet daromi pasilenkimai į priekį, atgal ir t.t?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

jeigu skausmas yra, daryti pratimų negalima. Rekomenduočiau pirma taikyti manualinį gydymą, po to individualius pratimus. P.s.: ir į priekį ir atgal lenktis galima, tik turi būti teisingas judesys ir saugi amplitudė.

Nuo: Ona
2017-11-10
Sveiki,
Stuburo rentgeno tyrimo išvada: Osteochondrozė L5-S1. Spondiloartrozė, spondilozė -II st. Scoliosis vertebrae lumbalis I'. Noriu žinoti kas tai yra, koks gydymas? Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

degeneraciniai stuburo pakitimai, pakrypimas į šoną dėl neoptimalios mitybos, fizinio pasyvumo. Neesant skausmo rekomenduotina individualūs pratimai, mitybos korekcija. Esant skausmui būtinas mnaualinis gydymas. Kreipkitės.

Nuo: Brigitai
2017-11-07
Sveiki isvada tokia: patiesinta fiziologine kifoze, nezymi skolioze i kaire su rotacija desnen. Apimtoje dalyje stebimi pradiniai skoliozes pozymiai. Kaulai strukturiniai. Noreciau suzinoti ka tai reiskia? Skauda vienam nugaros taske apacioje. Aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kas parašyta, tą ir reiškia, stuburo iškrypimas į šoną su slankstelių rotacija. Norint Jums žinoti ką su savo kūnu turite daryti, rekomenduotina atvykti. Tikrai reikalinga periodinė manualinė korekcija, pratimai raumenų disbalansui koreguoti.

Nuo: Julija
2017-11-07
Laba.aprasymas:Juosmenine lordoze patiesinta.L3-S1 susiaureje intervertebiniai tarpai,subchondrines ploksteles sklerozuotos,stebimi krastiniai osteofitai,spondiloartroze.L3-ir L4 retrolistezes apie 3mm.
Isvada;L3-S1 osteochondroze antro laipsnio,spondiloartroze.L3 irL4retrolistezes pirmo laipsnio.Labai lauksiu paprasto paaiskinimo.Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

nematau didelių problemų. Bet būtina trumpas manualinis gydymas, individualus judesys 3-4 kartai savaitėje, ir mitybos korekcija.Kreipkitės.

Nuo: .
2017-11-06
Sveiki. Buvo padaryta kompiuterine tomografija L4- L5 slanksteliai nezymiai paeje į šona ir dubuo idubes ar išgaubtas neatsimenu tiksliai cia viskas parašyta išvaduose buvo. Nugara naltim skauda meigot neina. Ar užtenka vien kompiuterines tomografijos nustatyt kas yra? Niekas jokio gydymo neskiria. O į kariuomene vyra šaukia. Fizinis darbas ,,peilis nugarai. Ka patartumet ka toliau daryt? Ae ištiesų fizinis darbas į gerą? Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

reikalinga pasidaryti MRT tyrimą, atvykti, ir bus aišku būklė, gydymo planas, efektyvumas ir t.t. Esant ūmiam skausmui į kariuomenę tikrai nepaims.

Nuo: Violeta
2017-11-06
Laba diena ka reiskia. Pradiniai osteochondrozes pozymiai stuburo kaklines dalies C5/6,C7/Th1 dalyje
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

reiškia kad turite rūpintis savo kaklu ir visu stuburu. Reikalinga žinoti individualius tempimo, stabilumo pratimus.

Nuo: JUOZAS
2017-11-06
Gerb. Gydytojau,
Magnetinio rezonanso išvada:
S1 pereionamasisapatinis mobilus segmentas (lumbalizacija ). Daugybiniai kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saiki multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė. Vidutiniškai išreikšta L2-L5 deformuojanti spondiliozė. Vidutiniškai išreikšta multisegmentinė fasetinių sąnarių artrozė, ypač ženkli L5/S1 lygyje. L5/S1 dešinio fasetinio sąnario sinovialinė cista; dešiniosios lateralinės stuburo kanalo kišenės obstrukcija; S1 dx.nervinės šaknelės kompresija;ženkli dešinė foraminalinė stenozė.
Ar tai labai pavojinga ir koks gydymas
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

problemų daug, ir jos rimtos. Rekomenduočiau turėti MRT tyrimą (o ne aprašymą), ir atvykti konsultacijai. Daug kas priklauso nuo funkcinės Jūsų būklės, amžiaus, motyvacijos gydymui ir judesiui. Kreipkitės.

Nuo: Zaneta
2017-11-04
Isvada:stuburo juosmenines dalies degeneraciniai pakitimai labiau isreikstu l5-s1. s1 lymbalizacija.l5-s1 medialine ekstruzija, stuburo kanalo stenozes pozymiai ka tai reiskia .tomografia tai parode savaite gulejo ligoniniai sveikata bloga 2017.11.02 paleido namo skausmai kojos nepraeina po nakties negali net atsistoti is lovos vaistai jokie nepadeda ka mums toliau daryti gal ka patartumete ?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

turite pilną stuburo išvaržą. Pradžiai rekomenduočiau konservatyvų, manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Jurgita
2017-11-03
Sveiki.
"L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikingai sužemėjęs, dorzaliai cirkuliacijai isšigaubęs iki 0.5 cm, kontaktuoja su su nugaros smegenų kietuoju dangalų, ji paspaudžia. Intervertebrines angos pakankamo diametro, dešinioji siauresnė, tačiau aiškių nervinių šaknelių spaudimo požymių nematyti. Paravertebriniai audiniai struktūriniai"
Tai yra kompiuterinės tomografijos tyrimo rezultatas.
Skauda nugarą nuolatos , skausmas pereina į dešinę koją .
Norėčiau sužinoti , ar man pagal tokią diagnozę gali praeiti tokie skausmai, ar tai visam likusiam gyvenimui? Ir ar nebus reikalinga chirurgine intervencija, skausmams paaiškinti.
Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

sunku atsakyti nemačius nei Jūsų, nei MRT tyrimo. Atlikus ciklą konservatyvaus, kompleksinio manualinio gydymo, galima daryti išvadas ir keisti gydymo planą. Kreipkitės.

Nuo: VIRGINIJA 50.M.
2017-11-02
LABAS VAKARAS,
IŠVADOS/STUBURO JUOSMENINĖS DALIES DEGENERACINIAI PAKITIMAI.L4 PSEUDOLISTEZĖ/OLISTEZĖ/.L4/5 DISKO PROTRŪZIJA.L2/3,L3/4,L5/S1 DISKOZĖ/OSTEOCHONDROZĖ.SPONDILOARTROZINIAI PAKITIMAI.
NAKTĮ SKAUSMAS EINA Į KAIRĘ KOJĄ IR KELIĄ.DIDELI SKAUSMAI.
AČIŪ
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

norint kad neskaudėtų, reikia gydyti. Kreipkitės dėl manualinio gydymo.

Nuo: Deimantas
2017-11-02
Laba diena, kompiuterinis tomografas parode; L3-4 disko medialine isvarza, diskas pasigaubes foraminaliai, nedaug siaurinamos tarpslankstelines angos. Stuburo kanalas AP ~ 18mm. L4-5 disko plataus pagrindo medialine/mediolateraline isvarza, diskas pasigaubes foraminaliai, nedaug siaurinamos tarpslankstelines angos, stuburo kanalas AP ~ 13,5 mm. L5-S1 siauresnes tarpslankstelines angos, dar siaurinamos osteofitu, kair. ir pasigaubusio disko. L3-S1 spondilioartroze, L4-S1 osteochondroze 2-o laips. Jau beveik 4 men. kaip gydo vaistais, buvo 10 proceduru impulsinemis srovemis, 10 mankstu kineziterapijos saleje, 5 mankstos vertikaliuose baseinuose, bet skausmas nepraeina. Neurologas kalba apie tai, kad bus nutraukta nedarbingumo pazyma ir reikia ieskotis kito darbo. Kaip galeciau sau padeti? Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

tas kas parašyta, nematau gydymo ? Kol problema neišspręsta, yra skausmas, pratimų daryti negalima, fizioterapija, baseinas, vaistai tik skausmo malšinimas, ir tai ne visada... Taip kad nieko nuostabaus, kad skausmai nemažėja. Rekomanduočiau manualinį, kompleksinį gydymą, po to aišku individualūs terapiniai pratimai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.